HAPPEL: 'IN SLECHT VELD Atletiekploeg heren besloot seizoen goed Feijenoord bewaakt door 20 agenten Het openingsdoelpunt De eerste incidenten Grootste pechvogel Toto 2 Eindelijk. De bijna 600 semi-prof voet bal Iers kwamen weer in actie, honderddui zenden supporters trokken naar het veld, er vielen ge wonden en officiële waarschuwingen. Het was weer zo ver. Van Engelen treeclt af van de eredivisie komt officieel op naam van Franz Hasil die woensdag tegen FC Utrecht de score inleidde. Door deze vervroegde wedstrijd kregen de concurrerende schut ters dus weinig kans om als „eerste" genoteerd te worden. Daarom de snelste van zondag: Jurgen Kowalik (Sparta) in de 26e minuut. In het gehele betaalde voetbal vielen gisteren 56 doelpunten. in het nieuwe voetbalseizoen deden zich voor bij Go AheadHaarlem. Na 25 minuten ontstond er ruzie in het Haarlem-kamp toen Peys tegenstander Beek tegen de grond duwde. In de chaos die 5 minuten duurde sloeg Haarlem keeper Patemotte ploeggenoot Joop Burgers, die het op zijn beurt aan de stok kreeg met arbiter Lau van Ravens. Die stuurde Burgers toen van het veld. op de eerste voetbalzondag, was ongetwijfeld Lex Schoen maker van ADO. Hij wilde van de wedstrijd tegen NAC iets feestelijks maken, want hij vierde zijn 23e verjaardag. Maar Lex Schoenmaker stond slechts 9 minuten in het veld. Na een botsing moest hij voor onderzoek naar het ziekenhuis waar men vaststelde dat zijn linkerkuitbeen ernstig gekneusd was. HET WAS WEER ZO VER George Kessler heeft in zijn nieuwe functie de eerste winst ge teld. De ex- bondscoach debu teerde met een overwinning van Sparta tegen Telstar (14). Erg moeilijk kregen de Rotterdammers het niet. Zonder Johan Cruyfj nog steeds last van een liesblessure) heeft Ajax het moeilijk gehad tegen NEC. De landskampioe nen mochten in hun eerste wedstrijd blij zijn met 1 punt 0—0). De beste kan sen waren voor NEC. Het eerste optreden van de sterrenploeg PSV, is on danks de 01 overwinning over DWS teleurstellend ge weest. De Eindhovenaren speelden beneden de maat die de dure aankopen beloof den en wonnen onverdiend. Gewonden (op de foto boven een opname uit RBCVVV) op de eerste dag van de voetbalcompetitie. Hét was weer zo ver Betaald voetbal op onze 2e en 3e sportpagina. Guus Couwenberg: „We hoeven maar een kik te geven en we krij gen wat we willen". Feijenoord heeft in Buenos Aires één grote troost gekregen: tot aan de wedstrijd van woensdag zal de spe lers niets overkomen. De plaatselijke politiecommissaris is het zelf komen vertellen. Hij heeft 20 manschappen gepost bij het trainingscentrum dat Feijenoord is toegewezen. Deze voor Nederlandse begrippen hoogst onge bruikelijke bewaking werd gegeven om de Rotterdammers te beschermen tegen ontvoeringspogingen. Maar, de hulp geldt slechts tot het betreden van de wedstrijd Een verslag van Feijenoords aankomst in Buenos Aires, op de 3ë sportpagina. Over de ontvangst door Estudiantes, is Feijenoord vol lof. Voorzitter Guus Couwenberg: „We krijgen een geweldige medewerking. Formidabel. Als we een kik geven worden we op onze wenken bediend". Ook trainer Ernst Hap- ,pel was tevreden, maar toch niet zonder kritiek. „Het veld deugt niet hobbelig, dor en effectvol en de lichtinstallatie kon beter", oordeelde Happel. m De twee aanvoerders van de wereldbekerwedstrijd op woensdagavond. Rinus Israel en Oscar Malbemat van Estudiantes die ter begroeting op het vliegveld was. Excelsior-AZ '67 1 X Telstar-Sparta IX Volendam-Twente lx ADO-NAC XI MW-Holl Sport 1 x NÈC-Ajax 1 IX Go Ahead-Haarlem 1 X Graaf schap-SW XI Wageningen-DFC IX Willem II-Vitesse XI' Volewijck.-PEC 1 X Baronie-Roda JC 1 X HDVS-Fortuna VI. XI Deelnemers: 662.210; bruto inleg: 1.334.268; prijzenibedr. 600.420; le en 3e pr. 210.147; 2e pr. 150.105; ex tra prijs ƒ30.021. Er waren zondag avond nog geen meldingen van 13 en 12 goede uitslagen. Piet van Engelen (Zevenber gen), zal zich op 16 januari tij dens de algemene vergadering terugtrekken als voorzitter van de biljartbond. Hij vervulde die functie sinds 1965. Als reden voor zijn vertrek noerot Piet van Enge len de onmogelijkheid om zijn privé-werkzaamheden te combi neren met het voorzitterschap Piet van Engelen bedankt als voorzitter De Nederlandse herenatletiekploeg, dit seizoen weinig succesvol, heeft zijn interlandseizoen met winst afge,- sloten. Na de nederlaag in de drie- landenwedstrijd tegen Zwitserland en België in Genève, en de derde plaats in de voorronde van het toer nooi om d'e Europa Cup, waardoor de deur naar de halve finales gesloten bleef, heeft Nederland in Groningen met ruim verschil gewonnen van de Denen, die overigens ook tot de zwakke atletiekbroeders in Europa behoren: 10593. De weersomstan digheden waren verre van ideaal. De baan in het Groninger Stadspark was door de vele regens uitermate zwaar. Goede prestaties bleven daar door uiteraard uit. In Groningen werd dit jveekeindc- voorts gestreden om de vijfkampti tels dames en meisjes. Bij de dames werd Miep van Beek kampioene met 4925 punten. Adrie van Drunen (Dio- medon) legde beslag op de 8e plaats. Het meisjeskampioenschap ging naar Loes Visser. Onze sportredacteur Hein Groot huis volgde de wedstrijden in Gro ningen. Zijn verslagen vindt men op de 5e sportpagina. Een waarderend klopje van Corrie Bakker (links) voor de nieuwekampioene van de vijfkamp: Miep van Beek van ADA.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7