RAAS, HUIJZEN, WESTDORP EN THOMAS BENADERD Jo de Roo ploegleider Trico Noble Sluis volop vrede Dubbele zege van Breskens bij ZEEUWEN TE STERK VOOR VLAANDEREN RKC Hopte Be Musschen ST.-ELOY WON BEKER Merckx toonde klasse WANDELAARS IN TERNEUZEN PRIMEUR VOOR ZEELAND? A-junioren van start Kampioenschap Er op en er over ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 (Van onze sportredactie) AARDENBURG In een ge sprek van twee en half uur heb ben de gebroeders Van Ture "hout gistermiddag Jo de Roo bereid ge vonden per 1 oktober het ploeg leiderschap van de wielerforma- tie Trico Noble op zich te nemen. Daarmee maakt de Kruiningse ex-prof na twee jaar geleden ge stopt te zijn met z'n schitterende wielercarrière weer zijn intrede in de vaderlandse wielersport. Frans van Turenhout was, nadat Je zaken waren geregeld met Jo de .Too, bijzonder blij, dat hij de Krui- linger had weten te „strikken". Van Turenhout: „Zoals bekend streefde Lk er naar om een man aan te ;rekken waar de renners respect voor hebben. Ik geloof in Jo de Roo :o'n man gevonden te hebben. Ik zie lo de Roo in een functie als Herman Xrott bij Amstel bekleedt en zoals Piet Liebregts bij Acifit zal gaan werken. Het is niet meer zo, dat ik ?en ploegleider heb die voor een jppel en een ei werkt. Ik heb nu sen echte Samen met broer Gerard sprak frans van Turenhout de zaken met jo de Roo grondig door. Natuurlijk SLUIS In Sluis werd zater dagmiddag volop vrede gesloten. In de eerste plaats tussen Kees Spaans en André Biddelo, die het de laatste weken nogal eens met elkaar aan de stok hebben in de Zeeuwse adspiranten- koersen. Beide heren hadden ook zaterdag weer meer oog voor elkaar dan voor het koersver loop. Nadat zij enkele malen gewaar schuwd waren en de jury bijna besloten had de twee coureurs voor eigen bestwil uit de koers te nemen werden Biddelo en Spaans na afloop onderhanden genomen door Ben IJsebaert en Ben Mul der. Daarna sloten zij vrede. Juist even daarvoor hadden Bij IJsebaert en Ben Mulder zelf nog een hartig woordje met el kaar gewisseld. Tegenover het jury-tentje, terwijl bijna nie mand het in de gaten had, lucht ten beiden tegenover elkaar hun hart over problemen, die er in het afgelopen seizoen gerezen waren. Commentaar was na af loop van het gesprek natuurlijk niet te verwachten, maar een ding is zaterdagmiddag wel dui delijk geworden: de wielerver eniging Theo Middelkamp, die op dit moment op zoek is naar een nieuwe voorzitter nu Jan van Stee nog dieper in Brabant is gaan wonen, hoeft niet te rekenen op Ben Mulder als praeses. Ben Mulder: „Ik ben hulp consul en ik doe mijn best om volgend jaar consul te worden. Lukt dat niet dan trek ik me terug uit de wielrennerij en ga me helemaal wijden aan mijn sierduiven. Ik ben namelijk nog steeds van mening, dat ik als consul meer voor de Zeeuwse wielersport kan doen, dan als man van een vereniging. En trouwens ik heb geen zin meer in verenigingswerk". werd er uitgebreid gepraat over de taak, die De Roo te wachtenstaat. „Ik heb Jo gezegd, dat ik niet ver wacht dat hij bij elk criterium ach ter de renners aan gaat lopen. Maar ik verwacht wel, dat hij zich vrij maakt voor de zeven of acht klassie kers, die wij volgend jaar gaan rij den. En verder denk ik aan wat kle:n-re buitenlandse etappewed strijden. Vooral in België en Luxemburg. En misschien zelfs in Zwitserland", aldus Frans van Tu renhout. Nu de affaire Cees Priem als een bom in het Zeeuwse wielerwereldje Is ingeslagen, hebben De Roo en de gebroeders Van Turenhout het uiter aard ook gehad over de ploeg waar mee volgend seizoen gewerkt zal worden. Van Turenhout: „We gaan in ieder geval door met Cees Bal, Wim de Waal, Tione van de Bunder, Benny, Gijzel, Han Westerweele, Charles Desmit en Ab Klaeyssen. Dat zijn de zeven vaste coureurs, die er van verzekerd kunnen zijn, dat ze volgend seizoen weer bij ons rijden. Over de rest moeten we nog eens goed nadenken. Er zullen ook wat nieuwe jongens aangetrokken worden. Jan Raas en Tonnie Huijzen worden benaderd, evenals Wim Westdorp, die nu al bij de amateurs fietst. Verder zijn we bijna akkoord met de Engelsman Grand Thomas uit Philippine. En mocht Clarijs- Braat stoppen, dan zouden we Henk Stander graag hebben. In totaal wil ik twaalf tot veertien man hebben, waarbij een oudere amateur, die de jonge knapen in de koere wat lei ding kan geven. Want ook Jo de Roo is van mening, dat je in een grote koers vanuit de ploegleiders wagen bijna niets kan doen. We zijn zelfs bereid om hiervoor van buiten Zeeland te vragen. Ik denk daarbij aan een type als Frans van der Ruit". Piet Liebregts had in het afgelo pen seizoen nogal eens kritiek op Frans van Turenhout, omdat deze zich tijdens de koers zou bemoeien met de renners en de te volgen tactiek. Frans van Turenhout: „Ik heb het al vaak gezegd: ik zoek geen extra-werk. Ik heb het druk genoeg. Maar als ik zie, dat het fout gaat, grijp ik in. Tot nu toe heb ik een ploegleider gehad, die alles niet zo nauw nam. Van Jo de Roo ver wacht ik, dat hij bijna al het werk zal gaan doen wat de wielrennerij betreft. En dan hoef ik me er niet meer mee te bemoeien". Jo de Roo gaat dus als ploegleider van Trico Noble fungeren. Een func tie, die hij nog nooit heeft gehad. De Roo heeft alleen ervaring als actief coureur. Frans van Turenhout ziet dat niet als een nadeel. „Inder daad, Jo heeft geen ervaring als ploegleider, maar aan de andere kant kent hij wel bijna iedereen in de wielersport. En dat is een groot voordeel. Verder is hij niet zo. erg op de hoogte met de huidige situatie in de amateurswereld, maar deze week nog zal hij een gesprek heb ben met Arj aan de Schipper om die leemte op te vullen. Het belangrijk ste vind ik, dat de naam De Roo een magische klank heeft in de Zeeuwse wielersport. En trouwens, vorig jaar heeft hij zich al bezig gehouden met de training van de ploegen van Theo Middelkamp, die naar het clubkampioenschap in de Flevopol- der werden afgevaardigd". Volgend seizoen zullen de renners van Trico Noble de gezusters Hage blijven overigens ook op verzoek van Jo de Roo onder medi sche controle worden gesteld. Van Turenhout tot slot: „In het verleden ben ik met Johan Westerweele en Guido Paridaen bij een dokter in Knokke geweest. Die hebben daar erg veel baat bij gehad. Dus daar kimirnn we volgend seizoen waar schijnlijk wel terecht". ROB VAN DEURSEN Voordat de vergadering begon poseerden v.l.n.r. Gerard van Turenhout, Jo de Roo en Frans van Tu renhout voor onze fotograaf. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN Het verschil in klasse kwam in het zwembad te Vlissingen duidelijk aan het licht tijdens de jaarlijkse zwemwedstrij den tussen een Zeeuwse en een ploeg van Belgisch Vlaanderen. Weliswaar gingen niet alle persoon lijke overwinningen naar de Zeeu wen, doch de Zeeuwen boekten 9 overwinningen tegen de Belgen slechts 3. Ook in de estafettes waren de Zeeuwen superieur. Op de 100 meter rugslag meisjes won het Bel gische meisje Catherine Stuit een tijd van 1.21,2. Deze tijd ligt een heel stuk onder de tijd van het Zeeuwse record van Martha Wolff. Laatstgenoemde leverde echter de beste prestatie door de 100 meter vrije slag dames te zwemmen Li de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 1.10.0. Sjaak van dar Hooft wilde Martha graag nadoen, doch bleef steken op 1.04.9 en dat was een halve seconde te veel. Wellicht kan Sjaak in, de volgende wedstrijden dit record ver beteren. Ook Theo Vis leverde een uitstekende prestatie door de sterke Belg André Dumont te kloppen in de beste tijd, die de laatste jaren in Zeeland is gezwommen: 3.05.8. Ook Els van Tatenhoven en Petra Fraanje domineerden op de afstan den bij de meisjes onder de 12 jaar. Een prachtige zwemwedstrijd zwommen Marlies Verkruijsen en Yvcmine Klasen op de 200 m school slag dames. Het werd een dubbele Zeeuwse zege met Marlies als eerste in de tijd van 3.25.2 Frans van Kruiningen zorgde ervoor, dat de 100 m?ter vrije slag heren een Zeeuwse zege werd. Hij moest hier wel geweldig voor vechten doch zijn tijd van 1.05.2 was 0.8 sec. beter als de tijd van zijn tegenstander. De waterpolowedstrijd leverde na felle strijd een 44 gelijkspel op. De Belgen brachten een goede snelle ploeg in het water, waar de Zeeu wen bijzonder veel moeite mee had den. Vorig jaar won de Zeeuwse ploeg in Izeghem met 14-4. En dat wilden de Belgen niet herhalen. Fir werd een stevige mandekking toege past en Zeelands schutter no. 1 Karei Weijland uit Terneuzen werd volkomen aan banden gelegd. De Zeeuwen hadden in Thijs Dinge- nouts de doelman van klasse. Hij stepte de onmogelijkste ballen. Het scoreverloop was bijzonder interes sant. Vlaanderen kwam op 10 door Dumont, Zeeland gelijk door Hans Peij, Vlaanderen weer op 21 door Dumont, Zeeland weer gelijk door Schop, Zeeland op 32 door De Pooter, Vlaanderen gelijk door Du mont. Het laatste kwartier was bij zonder spectaculair. Vlaanderen bracht de stand op 34, terwijl Zeeland de stand weer gelijk bracht. Deze wedstrijd was een waardig slot van deze zwemontmoeting, die vol gend jaar weer ergens in België zal worden georganiseerd. De uitslagen: 100 m. vrije slag meisjes onder de 16 jaar: 1. Els van Tatenhoven, Zeeland 1.20.5; 200 m. schoolslag heren: 1. Theo Vis, Zee land in 3.05,8; 100 m rugslag meis jes ondei de 14 jaar; 1. Catharine Stuit Vlaanderen 1.24.2; 100 m. vrije slag jongens onder de 16 jaar: 1. Sjaak van der Hooft, Zld. 1.04.9; 100 m. vlinderslag meisjes onder de 16 jaar: 1. Rita de Jonkheere, Vlaande ren 1.31.8; 100 m. schoolslag jongens onder de 12 jaar: 1. Jaap Keijmel, Zld. 1.38.7; 100 m. vrije slag dames: 1. Martha Wolff, Zld. 1.10.0; 100 m. rugslag jongens onder de 14 jaar: 1. Rudi Brom, Zld. 1.30.5; 100 m. schoolslag meisjes onder de 12 ja<ar: 1 Catherine Vermeulen, Vlaanderen 1.37.7; 100 m. vlinderslag jongens onder de 16 jaar; 1. Sjaak van der Hooft, Zld. 1.18.9; 200 m. schoolslag dames: 1 Marlies Vercruijsen, Zld. 3.25.3: 100 m. vrije slag heren: 1. F. van Kruiningen, Zld. 1.05.2; 4 x 100 m wisselslag heren: 1. Zld in 5.15,4; 2 Vlaanderen 5.35,7; 4 x 100 m. vrije slag dames: 1. Zld. 5.13.0; 2. Vlaanderen 6.02.01; 4 x 50 meter wisselslag estafette jongens onder de 16 jaar; 1. Zld. 2.19.3; 2. Vlaan deren 2.29.2; 4 x 50 meter wisselslag meisjes onder de 16 jaar: 1. Zld. 2.44,6: 2 Vlaanderen 2.53,5. De eind uitslag van deze wedstrijd was 264 punten voor Zeeland en 141 punten voor Vlaanderen. (Van onze sportmedewerker). TERNEUZEN Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Ter- neuzen organiseerde deze gouden vereniging tijdens het afgelopen weekend een groots opgezet toernooi in het Zuidsportpark dat zowel or ganisatorisch als sportief gezien als zeer geslaagd mag worden bestem peld. Zaterdag waren het de lagere elftallen die aan hun trekken kwa men terwijl zondag de „big boys" voor de nodige strijd, zorgden. De organiserende vereniging Ter- neuzen had het niet best getroffen met de indeling van de reeksen. Het diende de strijd in poule A op te nemen tegen respectievelijk toer- nooiwinnaar RKC uit Waalwijk, het Rotterdamse Leonidas en het Dordt- se EBOH. Daar kwam dan nog bij dat de Terneuzense voorwaartsen een schrijnend gebrek aan schot vaardigheid hadden. In hun drie wedstrijden wisten zij geen enkel doelpunt te scoren, zodat de laatste plaats in de reeks uitendelijk niet vreemd was. In deze poule waren de doelpunten overigens toch zeer schaars, want poulewinnaar RKC (Van onze sportredactie) SLUIS De jeugdcommissie Wielerbelangen Zeeland organiseer de tussen de adspiranten en ama teurs te Slnis een wielerwedstrijd voor schoolploegen waaraan de LTS uit Goes en de Scholengemeenschap Sint Eloy uit Oostburg deelnamen. Peter Westerweele het broertje van Han verried in deze schoolwedstrijd dat ook hij aanleg heeft om coureur te worden. Vanaf de start nam hij de kop liet Han Westerweele zich een uur later daardoor inspireren? en stond die de volgende negen kilome ter niet meer af. In een lange solo reed hij naar de prachtige erepalm, die beschikbaar was gesteld door het actieve wielercomité van Sluis, Guus Luyk van de LTS Goes werd tweede. Toen de einduitslag was opgemaakt bleek, dat de Scholenge- meer., <c aip SfeC Bloy dia flóinikie bslkrar voor dia prijzerakaat mee naair huis mocht msmen. De uitslag; 1. P Westerweele, Sint Anna ter Muiden, 9 km in 14.18, 2. G. I vu Dccig-m Oud-Gastel, 4, C. Witkam, 's-Heer- De start van de schoolwedstrijd in Sluis. Tweede van links de latere winnaar Peter Westerweele. enhoek, 5. W. Hoondert, 's-Heer Arendskerke, 6. M. van de Vijver, Oostburg, 7. P. Versprille, Sluis, 8. J. Ridderhof, Wemeldinge, 9. W. van de Stel, Wemeldinge, 10. K. Jansen, Goes. geraakte in drie wedstrijden ook slechts aan twee doelpunten, terwijl het een doelpunt te incasseren kreeg. Alvorens de Waalwijkers tot de finale doordrongen dienden zij eerst strafschoppen te nemen tegen het Rotterdamse Leonidas, dat in haar wedstrijden slechts een keer het vijandelijke net had doen tril len, doch ook geen enkele doelpunt tegen kreeg, hetgeen betekende dat zij gelijk waren geëindigd met RKC In poule drie namen de drie Zeeuwse clubs Axel, Goes en Mid delburg het op tegen de Zuidhol landse eerste klasser De Musschen. De Rotterdammers lieten zich door al dat Zeeuwse geweld echter niet beïnvloeden en wisten alle drie wedstrijden in hun voordeel te be slissen met een doelgemiddelde van vijf tegen nul. Axel werd tweede in deze poule, dank zij een mooie 20 overwinning op eerste klasser Mid delburg. Gas en Jonkman zorgden hier voor de doelpunten. Daar Mid delburg tenslotte Goes met 10 er ander hield, betekende dit dat de hoofdstedelingen de derde plaats voor zich konden opeisen, dit ten koste van Goes. Tijdens de finale tussen RKC en De Musschen waren het de Waalwij kers, die tenslotte aan het langste eind trokken. RKC nam reeds tij dens de eerste minuten de leiding door een doelpunt Van de Vaan, doch nog voor de wisseling maakte Verhey voor De Musschen gelijk. Vijf minuten voor het eindsignaal werd een combinatie Leyten en Van Elshout door laatstgenoemde vak kundig afgerond, zodat RKC tenslot te winaaar bij de eerste elftallen werd. De strijd om de derde en vierde plaats tussen Leonidas en Axel ein digde op een scoreloze stand. Ötraf- scnoppen dienden uiteindelijk de doorsig te geven. De Rotterdammers, die het eerst aan bod kwamen, wis ten er slechts twee te benutten, zodat iedereen Axel reeds derde waande. De Oranjehemden bleker echter nog slechter bij schot te zijn, want Lensen, Verbunt De Regt en Gans misten hun kans, zodat de vijf de schutter voor Axel reeds overbo dig was. Middelburg trok aan het langste eind voor de vijfde en zesde plaats, daar het EBOH uit Dordrecht met 21 wist te verslaan. Om de zeven de en achtste plaats traden de Zeeuwse clubs Goes en Terneuzen in de ring. Hoewel Terneuzen via schoten van Viveen, De Meyer,Fok- ke en nog eens Viveen dicht bij de overwinning waren eindigde de wedstrijd toch op 00. Alvorens de winnaar van deze wedstrijd bekend was, dienden er twee reeksen straf schoppen aan te pas te komen. De eerste keer lukte het beide temas ieder vier strafschoppen, terwijl de twgpde keer Terneuzen drie keer raak schoot tegen Goes twee keer. (Van onze sportmedewerker) GOES Het traditionele voetbal toernooi van Robur in Goes bracht een dubbel succes voor Breskens, dat zowel bij de eerste als bij de tweede elftallen superieur bleek en winnaar werd in beide poules. De Zeeuwsch-VIamingen konden hier door voor de tweede achtereenvol gende maal de wisselbeker in ont vangst nemen en incasseerden te vens de prestatiebeker, die was uit geloofd voor de club, die in combi natie met het eerste en tweede team het beste resultaat behaalde. De belangstelling voor dit toernooi was groot en de toeschouwers had den van interessante wedstrijden kunnen genieten. Breskens vertoon de constant goed spel en bleek voor al in de aanvalslinie over spelers te beschikken, die doelpunten kunnen fabriceren. Dit gold vooral voor het tweede team van Breskens, dat een doelgemiddelde bereikte van 120 uit drie wedstrijden. Ook Noorman nen kwam uitstekend voor de dag terwijl men misschien van HW uit Hulst een wat beter resultaat had verwacht dan een derde plaats. De organiserende club Robur eindigde weliswaar als laatste doch het spel type van de Goesenaren lag deze middag toch op aanmerkelijk hoger niveau dan in de afgelopen competi tie het geval was. Voorzitter Guust de Kok was dan ook uiterst tevre den over zijn mannen en ziet met (Van onze sportredactie). SLUIS Als Arjaan de Schipper zijn plannen verwezenlijkt ziet, dan krijgt Zeeland de primeur van een „Tropheo Barrachi" voor amateurs. Zoals bekend is de strijd om de „Tropheo Barrachi" een tijdrit voor duo's professionals in Italié, die door een rijke Italiaanse zakenman wordt gesponsord. Arjaan de Schipper, het Zeeuwse lid van de sportcommissie van de KNWU loopt met plannen rond om eenzelfde tijdrit te organiseren voor amateurs en wel langs de kustweg van Walcheren. De start zou plaats moeten hebben op de boulevard in Vlissingen. Om het voor het publiek aantrekkelijker te maken is De Schipper heeft de nodige fthanciën criterium bij te organiseren. Het zijn echter nog plannen, want De Schipper heeft de nodige financiéen niet bij elkaar. Maar dat ziet hij als geen groot probleem, want zo stelt Arjaan de Schipper-: „Al die grote bedrijven, die nu in het Sloegebied gevestigd zijn of gevestigd worden, zullen er WE^rschijnlijk wel wat geld tegenaan willen „gooien". Ko men de financiën echter niet rond dan begin ik er beslist niet aan". (Van onze sportredactie) AARDENBURG De Zeeuwsch- Vlaamse wielervereniging Er op en er over organiseert op 26 september de clubkampioenschappen. Als par koers zal het traject worden ge bruikt, dat dit jaar voor de ronde van Aardenburg is uitgezet. Voor de clubkampioenschappen wordt er een volkskoers gehouden. dit spelersmateriaal genoeg perspec tief voor de toekomst. Na afloop reikte voorzitter De Kok tijdens een gezellig onderonsje in café Baarends de fraaie prijzen uit. De uitslagen waren: Noormannen 2 - Robur 2 20, HVV 2 - Breskens 2 0—3, Robur 1 - HW 1 0—3, Breskens 1 - Noormannen 1 20, Breskens 2 - Noormannen 2 40, Robur 2 - HVV 2 0—1, HW 1 - Noormannen 1 12, Breskens 1 - Robur 1 21, Noormannen 2 - HW 2 10, Breskens 2 - Robur 2 50, Noormannen 1 - Robur 1 51, HW 1 - Beskens 1 00. Eindstand poule 1: 1. Breskens 1 5 punten, 2. Noor mannen 1 4 pnt., 3. HVV 1 3 pnt., 4. Robur 1 0 pnt. eindstand poule 2: 1. Breskens 2 6 pnt., 2. Noormannen 2 4 pnt., 3. HVV 2 2 pnt., 4. Robur 2 0 pnt. (Van onze sportmedewerker) St.-NIKLAAS Eddy Merckx, dc eerzuchtige wielerkampioen uit de Brusselse randgemeente Woluwe zorgde er door zijn spectaculair rij den tijdens het avondcriterium van St.-Niklaas voor, dat hij de ruim 12.000 aanwezige Waaslanders, die zich tijdens de voorstelling der ve detten nogal sceptisch ten opzichte van zijn persoon uitlieten, naar mate het einde van de wedstrijd vorder de, opnieuw op zijn hand kreeg. Aanvankelijk had de nieuwe we reldkampioen Jean Pierre Monseré, die voor de aanvang in een open auto over het parkoers werd rondge reden, de show gestolen. Naarmate de wedstrijd vorderde veranderde dit echter. Jos Huijsmans zorgde voor de be slissende ontsnapping. Na 35 kilo meter wedstrijd trok hij alleen ln. de aanval. Zijn voorbeeld zou vijf kilometer verder gevolgd worden door Riny Wagtmans, die na een spectaculaire achtervolging er in slaagde om de koploper bij te be nen. Roger de Vlaeminck, Albert van Vlierberghe en André Poppe herhaalden eveneens dit kunststuk je, zodat etr even nia half koers vijf koplopers waren. Daarna, er waren toen nog 30 ronden te rijden, achtte grootmeester Merckx het nodig om de koplopers bij te benen. Deze zes leiders zouden er weldra voor zor gen, dat het grote peloton tegen een ronde achterstand aankeek. Merckx zou het echter niet op een eind sprint laten aankomen, want met nog 5 kilometer voor de boeg, trok hij er op zijn eentje op uit, om tenslotte met 15 seconden voor sprong te finishen op de reeds eer der genoemde vijf, waarvan Roger de Vlaeminck de spurt om de twee de plaats won voor Rini Wagtmans. Patrick Sercu won de spurt van de grote groep voor Buckalki, Mansemé, Van Rijokeglhem en Kisnier. De einduitslag: 1. Eddy Merckx, 90 kilometer in 2.04.0, 2. Roger de Vlaeminck op 15 sec., 3. Rini Wagt mans, 4. Albert vain Vlierberghe, 5. Jos Huijsmans, 6. Anidiré Poppe, 7. Ronnie van de Vijvere op een ronde, 8. Partiiok Sercu, 9. Richard Buckaki, 10. Daniël van Rijckaghem, 11. Jeam Pierre Monseré, 12. Peter Kisner, 13. Etien Antheunis, 14. Eric Leman, 15. Walter Godefroot. (Van onze wandelsportmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag organi seert de wandelsportvereniging De Jonge Zwervers In samenwerking met de Zeeuwse Wandelsport Bond wandeltochten te Terneuzen. 's-Mor- gens om tien uur gingen 27 wande laars en wandelaarsters op stap om 40 kilometer af te leggen. De route liep naar Noten, Hellegat, Kijk Uit om via Zaamslag, Axel en St.-Anna weer terug naar Terneuzen te keren, 's-Middags om half drie gingen 700 deelnemers van start, waaronder 29 groepen, die uitgeleide werden gedaan door de harmonie Terneuzen en de drumband Irene met majoret- tenpeloton. De afstanden voor deze wandelaars bedroegen 5, 10, 15 en 25 kilometer, welke parkoersen via Noten, De Kraaghoeve, SC.-Anna en Driewegen leidden. 's-Avonds reikte wethouder van sportzaken van Ter neuzen, de heer Barbé de prijzen uit. De uitslag: 5 kilometer: 1. WVC Beatrix, Terhole, 665 pnt., 2. WVC Hontenisse 663 pnt., 3. WSV Jeugd- belangen, IJzendijke 662 pnt., 4. WSV De Jonge Zwervers, Terneu zen 658; 5. WSV Willen is Kunoen, Vlissiingein 655 pnit.; 6. WSV Homite- nisse 2, Kloosterzande 652 pnt., 7. WSV De Vrolijke Tippelaars 2, Vlis singen 649; 15 kilometer: 1. Willen is Kuinmen, Vlissiinigen 678; 2. WSV Stap voor stap Voorwaarts, Biezelin- ge 676, 3. WSV De Vrolijke Tippe laars, Vlissingen 661, 4. WSV De Zeeuwen Goes 653, 5. WSV De Pa trijzen, Colijnsplaat 649. 10 kilometer: 1. De Scheldemeis- ies, Terneuzen 696. 2. WSV Beatrix, Terhole 678; 3 WSV Jeugdbelangen, IJzendijke 675, 4. WSV Hontenisse, Kloosterzande 670, 5. WSV Stap voor Stap Voorwaarts, Biezelinge, 668; 6. WSV Willen is kunnen, Vlis singen 676, 7. WSV Oranje Nassau, Zaamslag, 665, 8. WSV De Jonge Zwervers, Terneuzen 659, 9. WSV De Vrolijke Tippelaars, Vlissingen 668; 6. WSV Willen is Kummien, Vlis- splaat 657, 11. WSV De Zeeuwen, Goes 654, 12. WSV De Jonge Zwer vers. Terneuzen 651, 13. Zaamslag 644, 14. Christelijke school Pr. Wil lem van Oranje Nassau 645, 15. WSV De Zeeuwen, Goes, 642, 16 Christelijke school Pr. Willem van Oranje 2 641 pnt 17. Jacob Cats- schoolTerneuzen 639. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In de topklas A- junioren van de voetbalcompetitie in de KNVB-afdeling Zeeland werden de eerste wedstrijden gespeeld. Drie er van eindigden onbeslist. Axel A 1 - Arnemuiden A 1 had als uitslag 1- 1, Terneuzense Boys A 1 en Middel burg A I sloten af met 2-2, terwijl Zierikzee A 1 de halve winst van het bezoekende Terneuzen A 1 af snoepte (3-3). Oostburg A 1 begon goed, want men stuurde Vogelwaarde A 1 met lege handen weg (1-p). HW A 1 haalde bij Wissenkerke de volle mep (1-2) en Zeeland Sport A 1 kwam tegen Goes A 1 juist met de hakken over de sloot (3-2).

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 12