Titel vijf kamp voor sterke Miep van Beek Hugo Fernandes Mendes grote sprint-aanwinst UITSTEKENDE TIJD EGBERT NIJSTAD Weer vier nieuwe imposant veranderd wereldrecords HERSTELD Zege Oranje gefiatteerd door HEIN GROOTHUIS De resultaten van Groningen GEVECHT VERDIENSTELIJK LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEëN STENCILWERK van S^intfr 'er VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 LOOPNUMMERS BASIS VAN ZEGE lÜ^iag Gtt^^,.^11111111 Egbert Nijstad: uitstekende tijd. Heren 100 m: 1. Ad de Jong, Ned 10.8; 2. Hugo Fernandes Mendes, Ned 10.9; 3. Soren Petersen, Den. 10.9; 400 m. horden: 1. Erk Jarl Na es, Den. 51.8, nieuw Deens re cord, 2. Wim Braaksma, Ned 52.9; 3. Jan Truijk, Ned. 53.4; Kogelslinge ren: 1. Dfik Fisker, Den. 59.34; 2. Flemming Fisker, Den. 53.20; 3. Wim Schoenaker Ned. 49.60. 110 m horden: 1. Steen Petersen, Den. 14.4; 2. Hans van Enkhuizen, Ned. 14.4; 3. Steen Schmidt Jensen, Den. 14.9; 800 meter: 1. Sjef Hens- gens, Ned 1.54.2; 2. Theo Middel koop, Ned. 1.54.6; 3. John Voigt, Den. 1.54.9; 5000 meter: 1. Egbert Nijstad, Ned. 14.08.8; 2. Flemming Kempel, Den. 14.11.5; 3. Gerard Te- broke, Ned. 14.12.1; 400 meter: 1. Rijn v.d. Heuvel, Ned. 48.0; 2. Jim Rasmussen, Den, 49,0; 3 Tom Marg- vertser, Den. 49,1; 4. Toine v.d. Goolberg, Ned. 49.1 200 meter: 1. Ad va" Boekei, Ned. 21,5; 2. Teun de Boer, Ned 21,7; 3. Soren Peter sen, Den. 21,9; 4. Jarl Fangel, Den. 22.1; Hinkstapsprong: 1. Kees de Kort, Ned. 14,92 m.: 2. Rein Krediet, Ned. 14,27; 3 Sven Oven Schink, Den. 24,09: 4. Mogens Jensen, Den. 13,72; Kogelstoten: 1. Ole Lindsk- jold, Den. 16.40 m.; 2. Jan Thisted, Den. 16.37; 3. Piet van de Kruk, Ned. 14.98; 4. Edward de Noorlan- der, Ned. 14.06; stand na tien num mers: Nederland 60, Denemarken 50 pnt. 10.000 meter: 1. Rudolf Thalund, Den. 30.24.2; 2. Siegfried Christen- sen, 30.28.0; 3. Piet Vonk, Ned. 30.30,4; 4. Willy Willems, Ned. 30.44,9; 1500 meter: 1. Bram Wasse naar, Ned. 3.49,3; 2 Haico Seharn, Ned. 3.50,1; 3. Gerd Larsen, Den. 3.50,5; 4. Wigmar Petersen, Den. 3.56,0. 4 x 100 meter est: 1. Nederland, Fernandez, Mendez, De Jong, V. Boekei, V.d. Meulen); 2. Denemar ken (Friborg, Fangel, Torring, S. Petersen) ged. 4 x 400 meter est; 1. Nederland, Franssen, v.d. Goolberg, Mahieu, v.d. Heuvel, 3.15.0; 2. Dene marken, Margverter, Rasmussen, Voigt, S. Petersen, 3.18.9 Polsstok hoogspringen: 1. Bert Krijnen, Ned. 4.50 (evenaring Ned. ree.) 2. Jorgen Jensen, Den. 4.40 meter, 3. Hans Meijer, Ned. 3.80 meter, 4. Flem ming Johansen aanvangshoogte van 4 meter niet gehaald. Speerwerpen: 1. Soren Jochemsen, 74.66 meter, nieuw Deens ree., 2. Piet Olofsen, Ned 69.05 meter, 3. Paul Soby, Den 63.55 meter, 4. Paul Verschoor, Ned, 59.11 meter. Hoogspringen: 1. Nils Lumet, Den. 2.01 meter, 2. Peter Geelen, Ned. 1.98 meter, 3. Sven Bre.um, Den. 1.95 meter, 4. Edward de Noorlander, Ned. 1.90 meter. Verspringen: 1. Jesper Rorring, Den 7.36 meter, 2. Ad de Jong Ned. 7.17, 3. Ben Saris, Ned. 7.07, 4.Jens Pedersen, Den. 6.91 meter. Discus werpen: 1. Kaj Andersen, Den. 54.84 meter, 2. Kees Koch, Ned. 51.08, 3. Leif Mortensen, Den. 50.28, en 4. Harry Zitsen, Ned. 48.77 meter.' Eindstand: 1. Nederland 105 pun ten, 2. Denemarken 95 pnt. Vijfkamp dames: 1. Loes Visser, Atmodes, 100 m. 15,2 kogelstoten 8.93 meter, hoogspringen 1.45 meter, verspringen 5.07 meter - 200 meter; 26,3 sec. is 3891 punt, 2. Renny van Beek, Brunhilde 17,2 - 10, 11-1.40- 5.45-26,7 is 3774 pnt., 3. Meia Brink, Ciko '66 16,6-10.47-1.54-4.77-29.3 is 3659 pnt.; 4. Gerda Mittendorf, Tion 3641 pnt., 5. Tine Stolk, NFC 3492 pnt. (Van onze sportredactie) GRONINGEN Miep van Beek maakte gisteren in Groningen haar trilogie vol. Nadat zij in Haarlem reeds de titel op het ver- en hoog springen behaalde met matige prestaties werd zij op grandioze wijze kampioene op de vijfkamp, die dit jaar op één dag werd afgewerkt. De 21-jarige Amsterdamse werd op volgster van Marjan Ackermans (ge stopt) met een puntentotaal van 4925 punten. Zij stelde daarmee haar per soonlijke record met 80 punten scher per en benaderde het Nederlandse record, dat Mieke Sterk dit jaar in Gent vestigde, tot op 27 punten. Miep van Beek werkte bijzonder constant en bereikte op alle onderdelen een eerste of gedeelde eerste plaats. Het verwachte spannende gevecht tussen Miep van Beek en haar club genote Mieke Sterk bleef uit. De laat ste was eigenlijk na het tweede num mer, het kogelstoten, al kansloos voor de titel door niet verder te ko men dan 10,37 meter in drie pogin gen, waarvan één ongeldig wais. Te meer was de rol van Mieke Sterk toen al uitgespeeld omdat zij op haar specialiteit de 100 m horden totaal geen winst geboekt had op Maep van Beek, die zich zo aan haar rivale op trok, dat zij tegelijk met de Neder landse recordhoudster het lint door brak: 13.8. Het deed daarom niets af aan het kampioenschap van Miep van Beek, dat Mieke Sterk zich na het hoog springen waarop zij op 1.59 meter bleef staan, terugtrok wegens de enkelblessure, die zij in Oost-Berlijn opliep en waar zij nu opnieuw last van kreeg. Miep van Beek imponeerde op ei genlijk alle nummers. Zij bracht haar persoonlijke record op het kogelsto ten op 12.28 meter en bleef op de vier andere onderdelen maar weinig verwijderd van haar beste prestatie. Voortreffelijk was haar verrichting op het hoogspringen, waarbij zij over 1.68 meter scheerde. Na het ver springen, waarop zij de eerste plaats deelde met Corrie Bakker beiden overbrugden 5.97 meter had zij nog uitzichten op het nationale re cord. Daarvoor moest zij 24.3 sec. op de 200 meter lopen. Met een licht windje in de rug perste de Amster damse er alles uit en klopte zelfs Corrie Bakker, die aanvankelijk dui delijk voorlag, maar niet ver genoeg reikte: 24.6. Naaste concurrente van Miep van Beek was door het uitvallen van Mieke Sterk, Corrie Bakker (4682 punten). De Utrechtse verloor veel punten op de horden (14.7) en het kogelstoten (10.65 m), maar kan zich, als zij de prestaties op beide onder delen weet te verbeteren, in de toe komst op gelijk niveau met Miep van Beek en Mieke Sterk meten. De Hellasatlete heeft namelijk sinds gisteren geen drie zwakke num mers meer. Het hoogspringen was ook altijd een zorgenkindje voor Cor rie Bakker Zij haalde ooit eens 1.60 m, maar dat was een uitschieter nu moet zij zelfs beschouwd wor den als een van Nederlands beste atletes op dit onderdeel. is bij mij afzetten, slaphouden en over de lat zeilen. Anders niets. Ik kan mijn rug nog niet hol krijgen". De techniek heeft de pupil van Wil Westphal inderdaad nog lang niet onder de knie. Anders had zij be slist ook 1.71 meter gehaald. Bij een volmaakte techniek is de poging al geslaagd indien de schouders over de lat zijn. Corrie Bakker faalde op 1,71 meter tweemaal, door met haar kui ten de lat af te werpen... als zij haar techniek bijschaaft, moet zij het na tionale record (1.73 m) van Marjan Ackermans, die het nu een jaar lang bezit en Fanny Blankers afhandig maakte, kunnen breken. Die mening wordt gedeeld door bondscoach Ton Eykenboom: „Corrie heeft een gewel dige afzet. Als zij haar techniek ver betert, moet 1.75 m zeker mogelijk voor haar zijn". Mogelijk sneuvelt het record van Marjan Ackermans al spoedig, want Corrie Bakker werd onmiddellijk na haar spectaculaire optreden uitgeno digd voor invitatiewedstrijden op 2 september op het NSF-sportcentrum Papendal, waar onder andere de he le hoogspring-elite aan zal deelne men. Piet Vonck leverde tijdens de interland tegen Denemarken een verdien stelijke prestatie. (Van onze sportredactie) GRONINGEN De Nederlandse 100-meterlopers deden hun plicht in de interlandwedstrijd tegen Dene marken. Ad de Jong en Hugo Fer nandes Mendes werden respectieve lijk eerste en tweede. De tijden 10,8 voor De Jong en 10,9 voor Fer- nades Mendes, waren echter aller minst om over naar huis te schrij ven. Ad de Jong: „Ik heb gedraaid zoals ik dit jaar nog niet gedaan had. Ik heb echter steeds pech. De laatste twee maanden heb ik geen wedstrijd met meewind gehad. Als het nu goed weer was geweest en we hadden een licht rugwindje gehad, dan weet ik zeker dat ik hier net zoals vorig jaar bij de Nederlandse kampioenschap pen 10,4 zou hebben gelopen. Hugo Fernandes Mendes had nog een ex- Miep van Beek behaalde het Nederlands kampioenschap op de vijfkamp. Bij het verspringen bereikte zij 5,97 meter. Dat was wel de grootste verrassing van de vijf kamp-titelstrijd: Corrie Bakker bij de top op het hoogsprin gen. Zij kwam tot dezelfde prestatie als Miep van Beek en verpulverde daarmee dus haar eigen record met maar liefst 8 cm. Die wins dankte de Utrechtse aan het overschakelen op een ande- dere techniek. Zij paste in het ver leden altijd de Schotse sprong toe, maar stapte van deze verouderde springwijze waarmee de mogelijk heden zeer beperkt zijn af. Zij ge bruikte tijdens dit kampioenschap voor het eerst van haar leven bij een wedstrijd de Fosbury-flop, ge noemd naar de Amerikaan Dick Fos- bury, die op de Olympische Spelen van Mexico opzien baarde door de gouden medaille te veroveren met het ruggelings over de lat sprin gen. Het was voor Corrie Bakker, alle maal wat onwennig in Groningen. „Ik had het slechts twee keer eventjes op de training gedaan" aldus de Utrecht se, die in het begin veel moeite met haar aanloop had. Zij maakte onder andere te scherpe bochten. Corrie Bakker: „Op het laatst kreeg ik het pas een beetje te pakken. Ik heb ech ter nog geen greintje techniek. Het LOS ANGELES (ANP) Op de laatste dag van de Amerikaanse zwemkampioenschappen verbeterde Gary Hall het enkele uren oude wereldrecord van Mark Spitz op de 200 meter vlinderslag en bracht het op 2.05,0. Bij de dames toonde Alice Jones dat haar wereldrecord öp de 100 meter vlinderslag geen uitschieter is geweest. In de finale .van de 200 meter vlinderslag dames kwam zij als eerste vrouw ter wereld onder de 2.20 en stelde het wereldrecord op 2.19,3. Het oude record stond sinds 12 juli van dit jaar op naam van haar landgenote Karen Moe. Mark Spitz verbeterde zaterdag zijn eigen wereldrecord op de 200 meter vlinderslag. Bij de Ameri kaanse kampioenschappen won hij deze afstand in 2 min. 5,4 seconden. Spitz was sinds 8 oktober 1967 (Berlijn) wereldrecordhouder met een tijd van 2.05,7. De Amerikaan legde de eerste honderd meter af in 1.01.0 De Westduitser Hans Fass- nacht, die over de eerste honderd meter 0.3 sec meer deed, verbeterde met een totaaltijd van 2.06.9 het Europese record op deze afstand. Het oude record stond met 2.08.0 sinds twee jaar op naam van de Zweed Peter Feil, terwijl een tijd van 2.07.8 van Martin Woodroffe het vorige jaar in Santa Clara gemaakt, niet als record erkend was. Voorts verbeterde Brian Job het wereldre cord op, de 200 meter schoolslag. Hij won deze afstand in 2 min, 23,5 sec. Dat is bijna twee volle seconden onder het oude wereldrecord van de Rus Nikolai Pankin, dat dateerde van april 1969 (2.25.4). Brian Job legde de eerste honderd meter af in 1.09.1. DEN HAAG (ANP) —De Neder landse vrije-slagzwemster Yvonne van Kuilenburg, nationaal record houdster op de 200 meter, is vrijdag door haar arts hersteld verklaard van haar opkomende blindedarmont steking. Zij is dus nu in staat om als lid van de Nederlandse ploeg naar Bar celona te reizen, waar de Europese zwemkampioenschappen worden ge houden. (Van onze sportredactie) GRONINGEN Voor een van de opvallendste verrichtingen tijdens de interlandwedstrijd Nederland-De- nemarken, die de Oranje-atleten dankzij een grote superioriteit op de loopnummers met ruim verschil (105-93), maar enigszins geflatteerd wonnen de Denen verspeelden punten doordat Flemming Johansen de aanvangshoogte bij het polsstok hoogspringen niet haalde en de vier maai honderd meter estafetteploeg werd gediskwalificeerd zorgde Egbert Nijstad. De 28-jarige Drent liep ondanks de zware baan de regen had de organisators döen be sluiten de wedstrijden een uur uit te stellen een uitstekende 5 kilome- bleef slechts 2.2 sec. boven zijn beste prestatie (14.06.6) en liet de Deen Flemming Kempel, die dit jaar het Deens record op 14.02.4 bracht, ver achter zich. Tevens nam hij op schitterende wijze revanche voor de nederlaag, die hij tegen Gerard te Broke (nu derde) op de nationale kampioenschappen leed. Nijstad had zijn lesje van Haar lem geleerd. „Bij de Nederlandse kampioenschappen wilde ik graag 100 meter pakken in plaats van 20. Die 20 meter had ik toen moeten accepteren, want Te Broke is bijna net zo goed als ik". De in Arnhem werkzame politieman liep deze keer echter niet zijn eigen race. „Ik heb nu echt gelopen voor de ploeg. An ders was ik al na drie kilometer gegaan. Ik voelde me bijzonder sterk. Ik moest nu echter aan de punten denken en daarom heb ik op de laatste 800 meter gewacht". In die laatste twee ronden sloeg Nij stad een kloof van ruim 30 meter tussen hem en zijn rivalen. Hoewel hij zijn persoonlijk record dicht be naderde, was de rijzige Drent toch niet helemaal tevreden. „Er zat veel meer in. Tot 8 km hebben we een schema van 14.25 aangehouden. In de laatste twee km is het pas hard gegaan. En ik won in de slotronde bijna drie sec. In een goede wed strijd moet ik 14 rond kunnen halen. Ja sterker, het Nederlandse record kunnen pakken. Je moet het natuur lijk eerst doen, maar het zit er dik in". Of hij dit jaar nog een aanval op het record van de Limburger No op den Oordt (13.59.8) doet? Nijstad: „Als ik van de KNAU eindelijk eens een goede wedstrijd in het buitenland krijg, wil ik het proberen. Zelf kan ik het niet bepa len. Ik dacht wel, dat ik daar aan spraak op mocht maken. Ik heb mezelf bewezen. Ik heb veruit de snelste tijd gemaakt". Nijstad zegt niet voor niets „eindelijk". Hij heeft enkele weken geleden geprobeerd via de KNAU een invitatie te krij gen voor een wedstrijd in Keulen, waar de Belg Puttemans de Austra liër O'Brien, de Fransman Wadoux en de Duitser Norpoth een (misluk te) aanval deden op het wereldre cord op de drie kilometer. Op het bondsbureau vertelde men hem, dat hij het zelf maar moest r°gelen. „Ik was op vakantie in Heidelberg en belde h,et bondsbureau voor die wedstrijd. Ze zeiden: bel zelf maar. Daar heb je toch een bondsbureau voor! Als je in het buitenland loopt zonder dat ze het weten, krijg je te horen: hoe kom je daar, want je moet immers toestemming hebben". Het opmerkelijkste van Egbert Nijstad is dat hij op vrij late leef tijd zijn prestaties nog opschroeft. Hij verbeterde dit seizoen onder an dere het nationale record op de 3.000 meter (8.06.0 in Deventer) en zijn persoonlijke record op de 5 km. „Ik ben een laatbloeier", zegt Nij stad van zichzelf. „Ik heb dit jaar mijn grootste sprong gemaa'kt. Vol gend jaar moet het nog beter kun nen gaan. Gisteren ben ik in onder trouw gegaan ik heb mezelf van daag dus een cadeautje gegeven en aan het eind van de volgende maand ga ik trouwen. Dan krijg ik het wat rustiger en heb meer tijd om te trainen". Naast dc eerste plaats van Nijstad boekte Nederland wat de loopnum mers betreft overwinningen op de 100, 200, 400, 800 en 1.500 meter, waarvan alleen de 400 meter door afwezigheid van Fred van Herpen, die gezinsuitbreiding verwachtte geen dubbele zege opleverde. De 1500 meter was een schitterend gevecht tussen de Nederlandse re cordhouder Bram Wassenaar, natio naal kampioen Haico Seharn en de Denen Gerd Larsen en Wigmar Pe tersen. Het viertal, dat meer op tijd dan op plaats liep, bleef tot 1200 meter rustig bij elkaar met Larsen op kop, gevolgd door Wassenaar, Petersen en Seharn. Petersen ver hoogde plotseling het tempo, maar hij kreeg Wassenaar meteen met zich mee, die meteen doorging en de leiding van Larsen overnam bij het uitkomen van de laatste bocht. De Amsterdammer, bekend om zijn sterke eindsprint, stond die niet meer af. Seharn, die wat later rea geerde op de aanval van Petersen, slaagde erin op de laatste 25 meter de Denen bok de tweede plaats af handig te maken. Even boeiend was de 800 meter. De Denen Kahlke en Voigt nestel den zich na de eerste 100 meter op de eerste en tweede plaats met Hensgens en Middelkoop direct daarachter. De 400 meter ging in 59 sec., hetgeen reeds een indicatie was voor langzame tijden, maar ook voor een tactische race. Kahlke zette op het voorlaatste eind een tussensprint in en Voigt moest als een buffer dienen voor bij de Nederlanders. Er viel een klein gat, maar dat werd onmiddellijk gedicht door Hensgens, die meteen langs Kahlke ging en vrij moeiteloos in zijn eerste inter land zegevierde. Middelkoop raakte in een alles of niets poging op de laatste meters ook nog langs de gedesillusioneerde Denen. Op de tien km overheersten de Denen, waarbij de kleine Piet Vonck zich bijzonder verdienstelijk weerde. De Zeeuw, die na een knie blessure in de winter een seizoen vol tegenslag doormaakte, wilde proberen voor het eerst in zijn car rière binnen het half uur te eindi gen. Daarom deed hij veel kopwerk, maar in de slotfase moest hij buigen voor de grotere reserves van Rudolf Thalund (eerste) en Sigfred Cris- tensen (tweede). De atleet uit Hulst smaakte wel het genoegen de Maas trichtenaar Willie Willems, die hem in een enerverende finale van het Nederlands kampioenschap versloeg, ver achter zich te laten. Op de technische onderdelen kon Nederland zich alleen handhaven bij het hinkstapspringen (Kees de Kort eerste en Rein Krediet tweede) en het polsstokhoogspringen, waarop Bert Krijnen triomfeerde. De Hil versummer evenaarde voor de twee de maal dit jaar het Nederlands record (4,50 meter). Daarmee com penseerde hij enigszins de twee na tionale records, die de Denen vestig den; Sorum Jochemsen 74,77 meter bij het speerwerpen en Eric Jaeri- nes 51.8 op de 400 m. horden, waar op Wim Braaksma met 52.9 ook voortreffelijk voor de dag kwam.- HEIN GROOTHUIS ZWEMMEN Slechts veertien da gen is de Hongaarse zwemster An drea Gyarmati Europees recordhoud ster af geweest op de 200 meter rug slag. Veertien dagen nadat de West- duitse Angelika Kraus haar het re cord ontfutselde met een tijd van 2.27.1 (Andrea was vier maanden eerder in Kecskemet tot 2.27.6 geko men) sloeg de Hongaarse terug. Za terdag zwom Andrea Gyarmati in Boedapest een tijd van 2.26.9. euus meer voor zijn matige presta tie. „Ik veroorzaakte die eerste valse start en daarom mocht ik bij de tweede geen risico nemen, omdat het anders punten zou kunnen kosten in de landenwedstrijd". De omstandigheden in Groningen waren voor de pure sprinters inder daad verre van ideaal. Maar al wa ren die veel gunstiger geweest met een toelaatbare rugwind en een kurkdroge baan dan nog waren er geen internationaal aanvaardbare tij den op de klokken verschenen. Sinds de tijd van de zo jong overleden Frans Luitjes, die bijna aansluiting met de wereldtop had, is het contact van Nederland met die sprintelite he lemaal weg. Er heerst een chronische bloedarmoede op de sprint. „De top is alleen breder geworden. Er komt echter niemand werkelijk naar vo ren", zegt bondstrainer Jan van Heek, die terdege beseft dat hij met de sprinttraining een weinig be nijdenswaardige taak heeft. „Het eni ge wat je kunt doen is van vier mid delmatige sprinters een behoorlijke estafetteploeg maken". En dat is Van Heek aardig gelukt, want de ploeg die hij de vorige week op Papendal in de baan bracht, kwam tot 40,3 en het kwartet Fernandes Mendes, De Jong, Van Boekei en De Boer liep in Groningen 40,8. Junior Hugo Fernandes Mendes noemt Van Heek zonder meer een aanwinst voor de estafetteploeg. Van Heek; „Fernaindes Mendes is een lichtpunt. Ik ben zes weken in Suriname geweest en daar was hij me al opgevallen. Nadat hij twee keer 10,5 liep in Maastricht heb ik hem direct laten uitnodigen voor de centrale training. Hij past goed in de ploeg. Ik kan een voorbeeld noemen: ik vroeg hem in Maastricht in de vier maal 200-ploeg te lopen. Hij liet toen de individuele 200 meter schieten. Hij gaat volgend jaar terug naar Su riname, maar ik wil proberen of hij drie maanden per jaar naar Neder land kan komen." Verwacht Van Heek veel van Fer nandes Mendes? „Ik vergelijk hem met een Ad de Jong met meer moge lijkheden. Hij moet nog veel wed strijdroutine opdoen. Psychisch moet hij sterker worden voor belangrijke wedstrijden. Of hij ooit nog eens 10,3 of 10,2 zal lopen weet ik niet. Dat valt moeilijk te voorspellen. Hü is wel snel gekomen. Dat is typisch bij een goede sprinterIk zie trou wens een goede 400-meterloper in hem. Hij is snél op de 100 en 200 meter en heeft vroeger ook goede prestaties op de 800 meter geleverd" Fernandes Mendes, die vandaag (maandag) 19 jaar is geworden, won tijdens de Koninkrijksspelen in Wil lemstad de 300 meter in 10 sec. rond. „Een paar meter te vroeg weg en met de torenklok opgenomen", aldus Ad de Jong, „anders zou hij mij wel in elke wedstrijd met een paar tien de seconden verschil verslaan." „Een uitschieter", zegt Hugo Fernandes Mendes, die zelf goed de betrekke lijke waarde van zijn droomtijd, met een rugwind van vijf meter per se conde gelopen, inziet. De Ciko-atleet die vorig jaar augustus naar Neder land kwam om een opleiding voor beroepsonderofficier te volgen op de Koninklijke Militaire School (KMS) in Weert, hervatte pas in februari de training en in dat licht bezien, zijn zijn prestaties tot nu toe een aanwij zing voor een verbetering in de toe komst van zijn persoonlijke record op de 100 (10.5) en 200 meter (21.8). Fernandes Mendes „Ik moet nog wat volwassener worden en nog meer ervaring opdoen. Natuurlijk talent heb ik wel, maar ik ben nu nog te veel op mijn start aangewe zen, waar ik een goede kijk op heb. Overigens verwacht ik nog wei een snelle tijd te maken dit jaar. Ik heb naar een top gestreefd in Parijs bij de Europese jeugdkampioenschap pen in september. Als de omstandig heden een beetje gunstig zijn denk ik daar 10.3 te kunnen lopen. Nor maal heb ik bij mijn werk weinig vrij om te trainen, maar gelukkig zijn er deze week examens op de K.M.S., zodat ik mij goed op Parijs kan voorbereiden." SCHAKEN De 19-jarige Rotter damse student in de psychologie Rob Witt is in Rozenburg jeugdschaak- kampioen van Nederland geworden door in een beslissende driekamp te eindigen voor Job de Lange en Max Viergever. In de beslissende partij won Witt zaterdag met de witte stuk ken van De Lange na 26 zetten. (ADVERTENTIE) VOOR UW en wanneer - snellere service - Halen en brengen U wenst. Breda Waalwijk Wilhelminastr. 30 Grotestr 323 016119 32950 04160-2757

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11