DE KONING KLOPTE VAN DER MEYDEN FRAAIE COME-BACK HAN WESTERWEELE mmm Monseré kan nog wel naar Willem II ERIC DE VLAEMINCK KLOPTE HOOGERHEIDE Sjuul Breussing in slotfase sterk Pliilip Morris Janbroers in sprint snelste Jan Janssen klopte Merckx WIM PRINSEN 2e AKKOORD NOS-KNVB VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 24 AUGUSTUS 1970 (Van onze wielersport- medewerker) OSSENDRECHT In de Ronde van Ossendreeht, die door Cainiel Mattheussens in zijn eentje werd ge organiseerd, kwamen de vele toe schouwers ondanks het minder ideale weer ook aan hun trekken. Eeji ontsnapping van acht renners beheerste het koersverloop. De hard werkende Mathijs de Koning, Kas Fictorie, Jan Kemps, de Hagenaar Jouwenaar, Cees van der Meyden, Adri van Opdorp, Rinus Remijn en Ko Tolhoek, raakten uit de greep van de hoofdmacht. De grote groep probeerde de halve minuut achterstand weg te werken, waarbij Ted Zuiker, Cees van de Berge en Gaby Minneboo zich onder scheidden. Het verschil werd even wel niet kleiner, omdat Mathijs de Koning een hoog tempo dicteerde. In de slotfase gelukte het Ted Zuiker, Van Bostelen, Minneboo en Breukel wel. Mathijs de Koning rook onraad en koos met Van Opdorp en Van der Meyden het hazepad. In de eind sprint was Van der Meyden favoriet, maar De Koning, die van kop ver trok, ging zo hard dat Van der Mey den niet meer langs hem kon komen. Achter het drietal kwam het restant van het oorspronkelijke vluchters groepje met de achtervolgers. De jump van Cees van Bostelen, Ted Zuiker, Gaby Minneboo en Breukel was te laat ingezet. Mathijs de Koning, winnaar van de Ronde van Ossendreeht begint met de bloemen aan zijn ereronde. De uitslagen: Nieuwelingen: 1 J. Selders (Roo sendaal) 60 kilomter in 1.33,58; 2 J. Roovers (Roosendaal), 3 L. Schenk (Huijbergen), 4 J. Hellemons (Hal steren), 5 J. Vroegrijk (Roosendaal), 6 J. Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 7 A. Hopmans (Bergen op Zoom), 8 L. van Campo (Ossendreeht), 9 W. Hofstede (Wateringen), 10 T. Bogers (Roosendaal), 11 C. de Looze (Haar lem), 12 J. van Hooff (Roosendaal), 13 J. Vos (Rotterdam), 14 W. van de Kley (Ossendreeht), 15 J. de Jager (Biezelinge). Amateurs: 1 M. de Koning (Scher- penzeel) 100 km in 2.26,48, 2 C. van de Meyden (Puttershoek), 3 A. van Opdorp (Hoogerheide), 4 W. Breukel (Rozenburg), T. Zuiker (Badhoeve dorp), 6 G. Minneboo (Geervliet), 7 C. van Bostelen (Halsteren, 8 A. Jouwenaar (Den Haag), 9 J. Tolhoek (Yerseke), 10 J. Kemps (Sprundel), 11 K. Fictorie (Bergen op Zoom), 12 M. Remijn (Kwadendamme), 13 W. Evertse (Zierikzee), 14 G. Breur (Schiedam), 15 A. Kuzee (Kapelle), 16 H. Lammers (Rotterdam), 17 G. Koop (Wateringen), 18 F. Ouwer- kerk (Rotterdam), 19 J. Moelker (Wemeldinge), 20 J. Blok (Kruinin- gen), 21 C. Bal (Kwadendamme). ENTER (ANP) De Amsterdam- pier Ben Janbroers, die bij de we reldkampioenschappen teleurstelde, is winnaar geworden van de negende Ronde van Twente, een klassieke wegwedstrijd met start cn finish te Enter. Jambroers, die tot de grote anima tors behoorde in deze van meet af zeer levendige koers, bleek in de eindsprint sneller dan Wim Prinsen met wie Ben in de slotfase aan de haal was gegaan. In de straten van Enter werden deze twee vluchters echter achterhaald, maar men slaag de er toch in ereplaatsen te bemach. tigen. Ben Jambroers boekte hier mee zijn derde klassieke zege en won dit seizoen tot dusver zes cri teria. Uitslag: 1. Ben Janbroers (Amster dam) 179 kilometer in 4.01.14; 2. Wim Prinsen (Hank); 3. Klaas Balk (Bad hoevedorp); 4. Frèd Niemeijer (Hen gelo); 5. Bart Solaro (Den Bosch); 6. Ger Bruinsma (Westerbark); 7. Mari van Venrooy (Heesch); 8. Jan Spetgens (Someren); 9. John Tre- vorrow (Australië); 10. Dick Groen (St.-Pamcras). (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) SLUIS Han Westerweele, de coureur, die enkele weken geleden zijn sleutelbeen brak, heeft een - prachtige come-back gemaakt in de Zeeuwse koersen. Zaterdagmiddag, nadat hij al vijf wedstrijden in België had gereden, won Han Wes terweele in zijn woonplaats Sluis de plaatselijke ronde over 93 kilometer. De coureur van Trico Noble/Acifit zegevierde op schitterende wijze door met nog ongeveer anderhalve kilo- meter te rijden alleen weg te sprin gen uit een kopgroep van vijf man. Onder luide toejuichingen van het in grste getale aanwezige publiek legde Westerweele met een verbeten trek op zijn gezicht de laatste ronde af en ging zo in z'n eentje over de fi nish. Achter hem duelleerden Char les Desmit en Henny Gijzel om de tweede en derde plaats. Een duel, dat in het voordeel van Desmit uit viel. Vierde werd Jan van Lith uit Berlicum en vijfde de verrassend sterk rijdende Johan van Waes uit Aardenburg. Han Westerweele maakte trouwens vanaf de eerste ronde zijn bedoelin gen voor deze middag duidelijk aan de overige deelnemers. De pupil van Frans van Turenhout sprong uit het vertrek weg, maar zag al heel snel in, dat hij zijn aanvalsdrift diende te beteugelen. Het gevolg was wel, dat het tempo direct bijzonder hoog lag. De slachtoffers kwamen dan ook vlug. Het peloton brokkelde in vele stukken uiteen en de zwakke broeders gaven de ongelijke strijd gauw op. Charles Desmit zorgde voor de volgende serieuze aanval. Vijf ronden lang „bolde" de man uit Hoofdplaat alleen voor het fel ja gende peoton uit. De verwachte steun kreeg hij echter met zodat ook hij zich moest laten terugvallen. Het tempo zakte en er vond een hergroepering van alle „moten" in het veld plaats. Nadat Mat van Leeu wen uit Goes even had getoond dat hij weer de goede weg te pakken heeft, was het Charles Desmit, die de beslissende slag inluidde. Na de solo van Mat van Leeuwen ging De smit ook aan een gedurfde vlucht beginnen. Iets na half koers kreeg de Hoofdplater gezelschap van Jo han van Waes, Han Westerweele, die bijzonder attent reed, en van Jan Huijps. Henny Gijzel en Jan van Lith zagen het gevaar en, doken in het gat om dat binnen twee ronden te dichten. Zes leiders dus. Achter die zes laaide de strijd enorm fel op. Vooral ook, omdat er nog steeds kanshebbers als Wim Evertse, Toine van de Bunder en Cees Bal zich met een plaats op het tweede plan tevre den moesten stellen. De kopgroep, die een groot deel van het deelnemersveld op een ronde zette, liet zich niet verrassen. Met nog ongeveer tien kilometer voor de boeg moest Jan Huijps de vluchters laten gaan. En anderhalve kilometer voor het einde deed Han Westerweele zijn geslaagde greep naar de zege. Bij de adspiranten won Frans Ver- straeten in Zeeuwsch-Vlaanderen beter bekend als de „Leeuw van Phi lippine" voor André Biddelo in een spurt van de voltallige groep. De uitslagen: Amateurs: 1. H. Westerweele (Sint Anna ter Muiden) 93 km in 2.17.13; 2. C. Desmit (Hoofdplaat); 3. H. Gijzel (Heikant); 4. J. van Lith (Berlicum); 5. J. van Waes (Aarden burg); 6. op 23 seconden J. Huijps (Heerle); 7. P. Oerlemans (Tilburg); 8. J. Blok (Kruiningen); 9. W. Evert se (Zierikzee); 10. W. de Feber (Sluiskil); 11. A. van Gurp (Breda); 12.- J. Moelker (Wemeldinge); 13. op een ronde C. van Dongen (Oud Gastel); 14. W. Westdorp (Heinkens- zand); 15. J. de Vos (Zaamslag); 16. S. Boekhout (Terneuzen); 17. F. Aarts (Roosendaal); 18. J. Marijs (Souburg); 19. K. Tolhoek (Yerse ke); 20. L. de Clerck (Aardenburg). Adspiranten: 1. F. Verstraeten (Phi lippine) 25 km in 43.16; 2. A. Biddelo (Graauw); 3. A. van de Steen (Etten-Leur)4. G. Snoeren (Ooster hout); 5. K. Spaans ('s-Gravenpol- der); 6. L. de Jager (Biezelinge); 7. T. Verheezen (Bergen op Zoom); 8. P. Bierkens (Dinteloord); 9. R. van Waes (Aardenburg); 10. A. de Roo (Biezelinge); 11. H. de Graaf (Sluis). Ja of neeHaarscherpe sport flitsen hoeft u toch niet te mis sen, mede dank zij Philips zwart wit of kleuren t.v. ACTIEF doet sportief zaken met u; lage consumentenprijzen en flitsende service! PHILIPS T.V. is er al v.a. 549,— U ziet: wij spelen u 'n mooie bal toe; doe er wat mee! Lange Brugstraat 4, Breda Telefoon 40250 (3 lijnen) (Van onze sportredactie) VALKENSWAARD Theoretisch is er nog steeds een kans dat Willem II/Gazelle beslag kan leggen op wereldkampioen Jean Pierre Monseré om met hem als „vedette" het voortbestaan van de ploeg te redden. In te genstelling namelijk tot wat vrijdag door Mars-Flandria's assistent-ploeglei der Noel Foré werd meegedeeld, heeft Monseré nog niet bijgetekend. Evenmin besloot de wereldkampioen over te stappen naar Salvarani (Fe lice Gimondi) zoals de Belgische pers zaterdag meldde. „Ik besliste nog niets", aldus Jempi Monseré. Wellicht dus toch nog Willem II? „We zouden hem graag hebben", herhaalde Willem II's reclamechef Oepts zijn woorden van afgelopen week. Dat die belangstelling overigens ook weer niet zo erg ver reikt, wat tevens zou kunnen betekenen dat Willem II binnenskamers al be sloten heeft te stoppen, moge blijken uit de reactie van Jean Pierre Monseré, die over een eventuele transfer naar Willem II zegt: „Ik heb wel belangstel ling, maar er wordt niet aangedrongen door Willem II. Na één gesprek hoorde ik niets meer van ze". Wanneer men weet dat dinsdag de officiële beslissing valt op directioneel niveau bij Willem II en Gazelle, dan is het duidelijk dat op die korte termijn geen overeenkomst gesloten kan worden met Monseré, zo er inderdaad wederzijdse belangstelling voor mocht bestaan. De heer Oepts toont zich dan ook nog steeds zorgelijk, maar houdt een slag om de arm: „Je weet nooit". - Ploegleider Ton Vissers daarentegen is ronduit pessimistisch. „Als je het mij vraagt, dan geloof ik dat de ploeg wordt opgeheven. Ik weet het natuur lijk niet voor honderd procent zeker, maar er zijn veel tekenen die daarop wijzen. Niet bij Gazelle, die wil wel doorgaan, maar bij Willem II. Het zou me meevallen als dinsdag besloten wordt ook in 1971 te sponsoren". In afwachting van de beslissing, heeft Ton Vissers inmiddels contacten gelegd met andere sponsors om zo spoedig mogelijk een nieuwe werkkring te hebben wanneer Willem II/Gazelle uit de wielersport verdwijnt. „Ik heb goede hoop dan vrij snel elders onder dak te komen", aldus Ton Vissers. En de heer Oepts: „Wanneer we inderdaad stoppen, zullen we Ton Vissers niet op straat zetten. Daarvoor heeft hij te veel verdiensten. Als hij wil, kan hij blijven". (Van onze sportredactie) VALKENSWAARD De prof-wie lerkoers „om de grote prijs Willem II", is er een geworden zonder al te veel hoogtepunten. Op het snelle 1800 meter lange parcours, hielden de coureurs het tempo zo hoog dat er weinig kans was op ontsnappin gen. Vluchtpogingen (waarbij onder an deren streekfavoriet Jos van der Vleuten actief was en zijn ploegge noot Rini Wagtmans het enkele ma len probeerde) reikten dan ook nooit verder dan een honderdtal me ters. Pas in de finale kwam er enige afscheiding met een demarrage van Frits Hoogerheide, die met nog 15 ki lometer koers aanzette. De enige, die hem nog achterhaalde was Eric de Vlaeminck. Een ronde later kwam hij bij Frits Hoogerheide en daarmee was de Valkenswaardse ronde beslist In de sprint gaf de Belg Frits Hoo gerheide weinig kans, hoe die ook aandrong, en won duidelijk. De uitslag 1. Eric de Vlaeminck, 100 kilometer in 2.20.05; 2. Frits Hoo gerheide; 3. Leo Duyndam; 4. Matje Gerrits; 5. Harm Ottenbros; 6. Harrie van Leeuwen; 7. Ger Harings; 8. Jean Pierre Monseré; 9. Harrie Stee- vens; 10. Piet de Wit, 11. Wim Bra- venboer, 12. Evert Dolman, 13. Ge rard Koel, 14. Jan van Katwijk, 15. Rini Wagtmans. FELLETIN (ANP) De Neder landse wielrenner Jan Janssen heeft zondag het twintigste criterium van Felletin gewonnen. Janssen legde de 130 km af in 3 uur 15 min. 30 sec. Eenzelfde tijd werd genoteerd voor de Belg Eddy Merckx, die als tweede eindigde. Derde werd de Italiaan Bitossi op 28 sec. De Nederlander Rini Wagtmans kwam als achtste over de finish met een achterstand van 38 seconden. WATERPOLO Het Nederlandse waterpoloteam heeft in het huiten- bad van Den Hommel de trainirags- campagne voor de Europese kam pioenschappen in Barcelona (5-12 sept.) afgesloten met een in-officiële wedstrijd tegen Canada. Onze land genoten wonnen met 90. Hans Hoogveld was met drie doelpunten topscorer. Hans Wouda benutte twee strafworpen. Han Westerweele, die in zijn woonplaats een fraaie come-back maakte, wordt hier gehuldigd. (Van onze wielermedewerker) ZEVENBERGEN In een verras sende finale demarreerde S. Breus- sing weg uit de kopgroep, ging over de ronden lang vluchtende Wim Prinsen heen en greep zijn elfde overwinning dit jaar. „De kopgroep viel stil", hijgde Breussing, „doordat de sprinters elkaar zaten te beloe ren. Ik kwam keihard van achteren en pakte Prinsen. Wimke was te leeg gereden om nog met me mee te springen en ik won gemakkelijk." Maar voordat deze verrassende ont knoping kwam, werd er in de 16e ronde van Zevenbergen enorm hard geknokt om de ereplaatsen. Direct na het startschot begonnen de voorge vechten al, waar mannen als Bart Solaro, Kees van Dongen, Harry van Groezen, Ad van de Hoek, Rudie Liebrechts, Wim Prinsen en Cees Priem (die opnieuw zijn stempel op deze koers drukte) het veld af pro beerden te tasten. Allen werden na enkele ron den (van 1 km) weer teruggepakt. Na 40 kilometer koers vormde zich een sterke kopgroep van 14 man, waaronder Cees Priem, Ad van de Hoek en Cees van Dongen. Wim Prinsen stond deze ontsnapping ech ter niet toe en sleurde het peloton naar de vluchters. Bij het pakken van de kopgroep demarreerde Wim Prinsen meteen weer met Harry van Groezen in zijn wiel. Cees Priem stond echter deze demarrage ook niet toe. De koers bleek een strijd te wor den tussen Wim Prinsen en Cees Priem, want in de 53e kilometer sprong de Zeeuw weer weg met on der anderen Bart Solaro, Juul Breus sing, Martin Hezemans en Rudie Lie brechts, maar nu was 't Prinsen, die deze poging liet mislukken. Intussen was het peloton door deze schermut selingen helemaal uit elkaar gesla gen. Na 70 kilometer kwam een pelo- tomnetje van ongeveer 25 renners op kop. Vijf kilometer later sprong Wim Prinsen met Bart Solaro en Martin Hezemans uit deze groep weg. Op nieuw verhoogde Cees Priem het tempo en sleurde Breussing, Lie brechts, Zoons, Van de Hoek, Stan der, Kettenis, Bert Broere en Henk van Dongen naar de drie koplopers. Uit deze 12 man sterke kop vluchtte 17 kilometer voor de finish Wim Prinsen opnieuw weg en deze leek langzaam maar zeker naar een zeke re overwinning te fietsen. Hij nam 25 seconden op zijn achtervolgers, die tot een kilometer voor de witte kalklijn slonk tot 15 seconden. Toen plaatste Juul Breussing zijn beslis sende demarrage en had slechts 700 meter nodig om Wim Prinsen te pakken, die zich 100 meter voor de meet gewonnen gaf. Na zaterdag in Twente opnieuw een tweede plaats voor de sterke Wim Prinsen. Cees Priem won de spurt van de achter volgende groep. Bart Solaro pakte de prestatieprijs, door de meeste keren als eerste de finishlijn te passeren. Bij de nieuwelingen ging een groep van 15 renners de laatste ron PETER POST is in Rotterdam voor ongeveer 30.000 toeschouwers in wedstrijden in het kader van de manifestatie C'70 achter derniemoto- ren voor beroepsrenners in de finale na een fel duel geklopt door de Belg Theo Verschueren. Post kreeg na zes en na negentien kilometer een lekke band, maar vond steeds weer zijn cadans terug. In de eindsprint bleek d'e Belg toch iets sneller. Post werd tweede op vijf meter. De uit slagen zijn Kleine finale: 1. Bravenboer (Ned) de 20 km in 25,18, 2. Hill (Gb) 3. Brouwer (Ned), 4. Deelen (Ned), 5. Heynig Ned), 6. V.d.Lans (Ned. Finale: I. Verschueren die 25 km in 32,15 achter Koch, 2. Post op 5 meter achter de Boevere, 3. Duyn dam op 40 meter achter Verhaegen, 4. Zoetemelk op 42 meter achter Chris Smits, 5. Oudkerk op 45 meter achter Harm Smits, 6. Koel op 100 meter achter Walrave. SIEM VAN DEN BURG uit Berkel is winnaar geworden van de ronde van Dordrecht. Tweede werd Th. Goore uit Raamsonksveer tiende Chris Geerts uit Bavel, dertiende Martin Heesemans uit Rijen en ze ventiende Wim Smeekens uit Giize. KEES KOEKEN is zaterdag eerste geworden in een criterium te Bazel. Hij legde de 100 km af in 2.14.05. Tweede werd Jo van Pol uit Monteert. Zondag werd Jo van Pol eerste in een criterium te Eredingen en werd Koeken tweede. Van Pol legde de 90 km af in 2.05.04. CHARLES DESMET uit Hoofd plaat won een koers over 70 km ln het Belgische plaats Eeklo. Er waren 70 vertrekkers. TENNIS Nederland heeft de twee daagse tenniswedstrijd tegen België, die in Den Bosch is gehouden, me* 1816 gewonnen. Na de eerste dag stond de Nederlandse ploeg reeds met 97 voor. Ook op de tweede dag moesten de punten weer goed deels van de dames komen. Voor de vier herendubbelspelen, die als laatste op het programma stonden, was de stand 1812 in Nederlands voordeel. De Belgen wonnen alle herendubbels, zodat zij in de eind stand het verschil tot een draaglijk niveau brachten. Eric de Vlaeminck passeert hier Frits Hoogerheide en gaat onbe dreigd winnen. (ADVERTENTIE) de in, die om de eerste plaats zouden gaan sprinten. Het werd een lange spurt, die met vijf meter verschil werd gewonnen door Zuijdweg uit Rotterdam voor Raas uit Heinkens- zand. UITSLAGEN Nieuwelingen 1. J. Zuijdweg (Rot terdam) de 60 km in 1 uur, 26 min. 17 sec.; 2. J. Raas (Heinkenszand); 3. R. Kroep (Rotterdam); 4. W. Rom- bouts (Made); 5. B. Hordijk (Rotter dam); 6. T. Huijzen (Kloetinge); 7. J. Luijsterburg (Nieuw Vossemeer); 8. M. Rehorst (Den Haag); 9. B. Geense (St.-Philipsland); 10. C. Stoutjesdijk (St.-Maartensdijk); 11. J. de Rooij (Willemstad); 12. A. Oprins (Gilze); 13. Chr. v. d. Bergh (Kruisland); 14. B. Musters (Steen bergen); 15. J. Kettenis (Den Haag). Amateurs 1. J. Breussing (Boven kerk) de 100 km in 2 uur, 20 min., 20 sec; 2 W. Prinsen (Hank)3 op 15 sec. C. Priem (Goes); 4. B. Solaro (Den Bosch); 5. R. Liebrechts (Vlaardingen), 6. J. Zoons (Voor schoten); 7. A. v. d. Hoek (Dirks- land); 8. H. Stander (Oude-Tonge); 9. M. Hezemans (Rijen); 10. P. Ket tenis (Den Haag); 11. B. Broere (Oudembosch); 12. H. v. Dongen (Prinsenbeek); 13. J. Joosen (Made); 14. A. v. Ham ('s-Gravendeel), 15. W. Dielemans (Prinsenbeek), 16. H. v. Groezen (Made), 17. C. v. Dongen (Oud-Gastel), 18. J. Perfos, 19. L. Boose (Brielle), 20. H. Hellemons (Roosendaal). de luxe van internationale goede smaak 1 Sjuul Breussing was in Zevenbergen onbetwist de sterkste. I

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 10