Romeinse schatten van Scheldebodem gehaald Redders van blijken dood Leclercq te zijn „BETEKENIS VAN SAEFTINGHE WORDT ZWAAR OVERSCHAT- INDUSTRIE POSITIEF OVER SAMENWERKING MET DE VVV Naaktloper ij in Hulst en Sas van Gent GROTE VONDSTEN BIJ COLIJNSPLAAT Visie van Zeeuwse landbouw Vliegveld Midden- Zeeland internationaal MYSTERIE FRANS SOLDAAT OPGELOST Bruggen over Schelde-Rijnkanaal nu aanbesteed Commentaar Theorie van Saeftinghe met zon Weer aan zee A. KALAND SPREEKT OP PROVINCIALE KERK- VERGADERING EéN MAN AANGEHOUDEN ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers) COLIJNSPLAAT „De vondst van de eeuw", zo noemen de archeologen van het Rijksmuseum voor oudheden te Lei den en van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemon derzoek, de buit aan halve en hele Romeinse altaren en bouw- fragmenten, die gistermiddag op de Oosterschelde bij Co- lijnsplaat uit de netten van de Tholen VI kwamen. De archeologen en met name de classici van Nederland zijn sinds gisteren in een juichstemming. Na Eist en Domburg (al enkele eeuwen geleden) zijn in Neder land geen Romeinse tempels meer aangetroffen. De overvloed waar mee men nu evenwel te doen heeft, tesamen met de unieke wij ze van „graven", maakt dat deze vondst op internationaal niveau de vondst van het jaar gaat wor den, aldus de deskundigen. De zeven al eerder op dezelfde plek gevonden, al dan niet complete altaren, en de resultaten van de ze derde archeologische sleepnet expeditie vormen een campagne, die als uniek letterlijk gesehiede- nies maakt. Er doet momenteel een theorie de ronde, die de bekoring van de eenvoud heeft. De theorie luidt: „Breng het land van Saeftinghe als industriegebied tot ontwikkeling, in het voetspoor van de Baalhoekplan- nen. Laat het gebied profiteren van de enorme expansie op de Antwerp se linker-Schelde-oever en van die welke in Ossenisse wordt ver wacht". Het aantrekkelijke van de theorie schuilt hierin, dat zij stoelt op de gedachte, dat Saeftinghe automa tisch door de „persweeën" in de aangrenzende ontwikkelingsgebie den zou worden opgestuwd tot eco nomische welvaart. Men zegt dan: „Het is toch nonsens om te denken, dat er tussen die twee groeipolen van bedrijvigheid in, een natuurge bied in stand kan worden gehou den?". Het lijkt een voorbeeld van Real- politik, deze redenering. Zij heeft echter gevaarlijke kanten. Er is al lereerst het feit, dat voor een ge bied, dat een overloopfunctie voor aangrenzende terreinen heeft, nau welijks een selectief vestigingsbe leid kan worden gevoerd. Saef tinghe zou de algemene reserve voor de Antwerpse linker-oever en Ossenisse worden, om niet te zeg gen: het gebied van de tyveede keus. Een bezwaar'van belangrijker or de is, dat het prijsgeven van de schorren en slikken (op het oog lijkt zulks nauwelijks meer waard dan een pennestreek) betekent: het ont staan van een industriële lintbebou wing, reikend van ver voorbij Ant werpen tot enkele kilometers oos telijk van Terneuzen. Wie zich de to tale omvang van een dergelijk, praktisch aaneengesloten industrie gebied voor ogen stelt, beseft, dat hier een goede gooi wordt gedaan naar het „ideaal" van de industriële woestijn. Houdt men daarbij reke ning met de steeds duidelijker wor dende trek van de zware industrie naar de richting van de zee, en het Belgische industrie-spreidingsbeleid dat deze trek op alle mogelijke ma nieren bevorderd, dan heeft men niet veel fantasie nodig om te kun nen beseffen hoe belangrijk die schorren en slikken van Saeftinghe in dat hele spel eigenlijk wel zijn. Het ontwikkelingsbeleid voor de Westerschelde, is duidelijk gericht op de stichting van afzonderlijke, niet al te kolossale industriecom plexen op verspreide plaatsen langs de zeearm, waar wind en water hun reinigend werk kunnen doen. Een industrie-zone welke zou ontstaan bij industrialisatie van Saeftinghe, aansluitend op de linkeroever van Antwerpen en Ossenisse, zou over eenkomen met het stoppen van een dot poetskatoen in de ventilator. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opge steld door het KNMI: Gematig de temperaturen. Plaatselijk regen of een bui, maar ook zonnige pe rioden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor zendag: Aantal uren zon: 1 tot 8. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur- 80 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 2 tot 10, Min, temp.: omstreeks nor maal. Max. temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden onder normaal Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans' op een geheel droog etmaal: 50 procent. Strandverwachting: Over het alge meen droog met een wisselende be wolking. Zwakke tot matige wind tussen zuidoost en zuid. Temperatuur 18 a 19 graden, zeewater 18 graden. Vooruitzichten: Ook zondag perioden van redelijk strandweer. Heen en weer varend door een vaargeul voor de Zeeuwse kust, werd gisteren met de sleepnetten van de TH VT (van Schipper K. Bout) opgra vingen gedaan op de plaats, waar in de tweede eeuw na Christus een hei- lig'dom van de vruchtbaarheidsgodin Nehalennia heeft gestaan. Tot nu toe was een soortgelijke vondst (in de 18e eeuw) alleen gedaan bij Dom burg. In deze eeuw is eenmaal door -'fcOiSuSi'.'ii - fif. JïVvJir; v" een visser een herinnering aangetrof fen van de tempel van Nehalennia, bij de zuidelijke oever van de toen malige Scheldemond. De tempel bij Colijnsplaat heeft op de noordelijke oever van de toenmalige Schelde ge legen. In de derde eeuw na Christus werd de tempel overspoeld. Sindsdien heeft zich tien meter zand afgezet op de bewoningslaag van de twee Ro meinse havenplaatsjes, venwaar men de gevaarlijke oversteek naar Britta- nia (Engeland) maakte. Er werd toen een soort weddenschappen afgesloten met de godin van Nehalennia. Als de godin zorgde voor een behouden thuisvaart, werd na terugkomst een altaar geplaatst in de tempel. Als het schip verging, werd het altaar niet geplaatst. Op de plaats waar de huidige vaar geul de tien meter dikke zandlaag doorsnijdt, zijn naast dakpannen en aardewerkscherven de altaren gevon den. De altaren zijn meest van han delaren. Het bij de voorlaatste expe ditie bovengehaalde „verdronken" altaar was van een niet verdronken zouthandelaar („negotiator salarius" stond erop; vroeger kreeg men zijn „salaris" in het kostbare zout uitbe taald). Dit keer is er een altaar ge vonden van een handelaar in vis saus: „negotiator allecarius" (alec is vissaus). Dit is af te lezen uit de in scriptie op een prachtig zuilvormig altaar van anderhalve meter hoogte, dat met veel moeite is geborgen, om dat het net scheurde onder het enor me gewicht. In hetzelfde net bevon den zich nog meer altaarfragmenten. Het schip werd onder de wal voor zichtig aan de grond gezet (zodat als de steen toch uit hel net zou vallen de vondst weer gemakkelijk terug te vinden zou zijn). Met man en macht Een van de in de Ooster Schelde gevonden altaren. Het graf schrift luidt vertaald „Ter ere van de tempel (goddelijk huis) van de godin Nehalennia (heeft) Gaius Calvinius Secco burger van Trier handelaar in Vissaus voor zich en de zijnen zijn belofte ingelost, gaarne en met reden" werd liet altaar met trossen aan boord gehesen. „Hi ha lennia, hi ha lennia". joelde de bemanning van de TH VI. De aan wezigen, archeologen, een geoloog, de vissers en wat belangstellenden, ston den van spanning op het dek te „trappelen" en er barstte een luid ap plaus los, toen het karwei geklaard was. Uit een ander net kwamen tot ieders verbazing ook nog opzienba rende altaarfragmenten tevoorschijn: onder meer twee halve, die later op elkaar bleken te passen. Bovenop het dakje van dit altaar werd een tot nu toe bij andere Romeinse altaren vol komen onbekende ronde holle platte vorm ontdekt, die de aanwezigen tot de voorzichtige suggestie bracht, dat hierop misschien fruit geofferd werd. Nehalennia immers was de godin van de vruchtbaarheid: naast haar beelte nis staat vaak een mandje met fruit. De stemming steeg ten top, toen op een aitaarhelfi van zandsteen naast de mooie kuiten en voeten van de godin en de pootjes van haar vaste kameraad, het bekende Nehalennia- hondje, inderdaad een mandje stond, waarin het vlechtwerk natuurge trouw was nagebootst. Ook de naam Nehalennia was in de steen gegra veerd. Aan de zijkanten van een eer der op de ochtend al gevonden voet stuk (van wat wellicht een beeld is geweest) zijn hoorns des overvloeds_ (een zustersymbool van het mandje)" gebeeldhouwd. Alles bijeen reden temeer voor de oudheidkundige ploeg (met onder an dere de Leidse museumconservator dr. P. Stuart en de Zeeuwse archeo loog ir. J. A. Trimpe Burger met zijn assistent M. Kegel) gistermiddag om van „netten des overvloeds" te spre ken. Want er was nog meer uitgeko men: fragmenten van Romeinse dak pannen. een groot brok aan elkaar gemetselde stenen en een aantal scherven, waaronder een rand van ruwwandig aardewerk en de rand van een groot Romeins voorraadvat. Daarnaast werden door drs. G. Kor- tenhout van der Sluis, conservator van het rijksmuseum voor geologie en mineralogie in Leiden, fossiele botten uit de netinhoud gevist. Het zijn verscheidene beenderfragmenten van de wolharige neushoorn, die daar zo'n 30.000 a 60.000 jaar geleden rondstampte In de laatste ijstijd, evenals het reuzenhert (waarvan een middenvoetsbeen gevonden werd) het rendier (geweidelen), het wilde zwijn (een tand) en de mammoet (een slagtand en een wortclfragment van een kies). Ook werd de kaak aangetroffen van een koe, die zowel in de laatste ijstijd hier gegraasd kan hebben, als in de Romeinse tijd. DEN HAAG (ANP) -- Minister Bakker (Verkeer en Waterstaat) heeft het vliegveld Midden-Zeeland, aangewezen als internationaal lucht vaartterrein. Dit houdt in dat nu ook het internationale luchtverkeer ge bruik kan maken van dit luchtvaart terrein, aldus het ministerie van eVr- keer en Waterstaart. De minister heeft deze beslissing genomen met de overweging, dat rechtstreekse vluchten van en naar het buitenland de industriële ontwik keling van de provincie Zeeland en het internationaal toerisme in deze provincie ten goede komen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer A. J. Kaland, lid van het Zeeuwse college van G.S., zal als spreker optreden tijdens de provinciale kerkvergade ring van Zeeland, welke op 27 augus tus in Goes wordt gehouden. Het onderwerp dat de heer Kaland zal aansnijden luidt: de politieke ver antwoordelijkheid van de christen in de ontwikkeling van de Zeeuwse sa menleving. De avondvergadering is ook voor belangstellende niet-leden toeganke lijk. De bijeenkomst vindt plaats in de Prins van Oranje. (Van een onzer-verslaggevers) WALSOORDEN De raadsels rond de redders van de Frause oud-strijder Jules Leclercq zijn opgelost. Vrijdagmiddag is komen vast te staan dat de uit Duitse krijgsgevangenschap gevluchte Fransman dertig jaar geleden bij zijn vlucht is geholpen door Louis de Jonge, wonende tezamen met zijn zus en broer Wies aan de Oudelandsedijk 3 in Walsoorden. De zaak kon tot een oplossing worden gebracht dank zij de foto's in De Stem van donderdag, waarin -en inwoner van Hoek de Fraus- uan meende te herkennen. Het staat nu ook vast dal Jules Leclercq zijn redders van dertig jaar geleden nooit meer de hand zal kunnen drukken. Louis de Jon ge en zijn zus zijn een groot aantal jaren geleden gestorven. Broer Wies, die dertig jaar geleden dc woning aan de Oudelandsedijk 3 eveneens bewoonde, en daar nu nog gehuisvest is, kan zich van de hele kwestie niets herinneren. Op het moment dat zijn overleden broer de vluchteling in huis heefl gehaald, moet hij juist enkele da gen van huis zijn geweest. Voorlichtingsambtenaar O. W. A. Vosvekl van de gemeente Honte- nisse heeft deze zaak tot een op lossing kunnen brengen dank zij een tip van Petrus de Winnen uit de Braakmanpolder in Hoek. Der tig jaar geleden woonde hij in de buurt van de Oudelandsedijk en hij kan zich herinneren dat buur man Louis de Jonge hem indertijd bet verbaal van dc Fransman eens beeft verteld. De heer de Winnc heeft na de eerste publicaties rond deze zaak al zoveel overeenkom sten ontdekt in het verhaal van de oud-strijder en dat wat Louis hem eens had verteld, dat hij reeds vorige week het gemeentehuis van Hontenisse belde met de medede ling, dat hij er wel meer van wist. Een aantal elementaire gegevens bleek echter te ontbreken. Voor de heer Vosveld reden op dit spoor niet verder door te gaan, omdat hij in de mening verkeerde dat de tip van de heer de Winne zoals de vele andere gegevens die hij tot dan had gekregen, wel onbruik baar zou zijn. Petrus de Winne weet zich zelfs nu de naam te herinneren van het echtpaar dat de Fransman tijdens zijn vlucht een fiets heeft verkocht, waarmee hij terug naar Frankrijk is gegaan. Jules Leclercq kocht het vehikel, zo is achtearaf gebleken, van de toenmalige Waisoordense vuurto renwachter Ko Broer. De woning van de vuurtorenwachter is inmid dels afgebroken. En hij is zelf overleden. Zijn 85-jarige in een Terneuzens bejaardentehuis ver blijvende echtgenote, weel zich van deze transactie niets te herin neren. „Het kan zijn", aldus de bejaarde vrouw, „dat mijn man het voor me geheim gehouden heeft, omdat het te gevaarlijk was". De heer Vosveld Is desondanks vrijwel zeker van de juistheid van het relaas van de inwoner van Hoek, al is het niet bevestigde onderdeel van dc fiets nog een zwak punt daarin. Het huis aan de Oudelandsedijk in Walsoorden be antwoordt nog precies aan de be schrijving zoals Jules Leclercq die in een brief aan De Stem heeft gegeven. Alleen de door hem be schreven waterpomp blijkt geen pomp, maar gewoon een antieke kraan te zijn. Verder is het huis onveranderd. Wat er na al deze inspanning zal gebeuren nu de zaak tot een oplossing is gebracht is nog niet bekend. Voorlichtingsambtenaar Vosveld heeft vrijdagmiddag burgemeester mr. M. Somers op de hoogte ge bracht van de uitslag van het on derzoek. De Hontenisser burgerva der had in overleg met de betrok ken mensen al besloten het dossier Leclercq te sluiten als eind van deze week niets meer bekend zou zijn als aan het begin van het onderzoek. Inmiddels is besloten om Jules Leclercq op de hoogte te brengen Men wil zijn reactie af wachten, en als hij bereid is nog maals naar Nederland te komen, zal hij ter plaatse de situatie nog eens in ogenschouw nemen, en de zelfde weg lopen en voor een ge deelte fietsen die hij dertig jaar geleden ook gegaan is na zijn vlucht uit het gevangenentransport naar de haven van Walsoorden. Het onderzoek naar de verblijf plaats van de redders van de Fransman heeft precies veertien dagen geduurd. In die tijd zijn twintig tips nagetrokken tientallen bezoeken aan vermeende „kroon getuigen" afgelegd, en honderden kilometers gereden. Commentaar van voorlichtingsambtenaar Vos veld, die bij het onderzoek zeer nauw betrokken was: „De pers heeft in deze zaak een bijzonder groot aandeel gehad. Zonder de medewerking van de krant hadden we deze kwestie nooit tot een op lossing kunnen brengen". Deze foto (en de beschrijving van dc woning in dc krant) heb ben geleid tot de opsporing van de woning waarin Jules Leclercq der tig jaar geleden tijdens zijn vlucht werd verzorgd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Verdronken land van Saeftinghe wordt de laatste weken weer als mogelijk vestigings- gebied voor de industrie naar voren geschoven. Eerst was het de Ant werpse adjunct-havendirecteur dr. F. Suykens, die tijdens de Belgische week in Vlissingen de aandacht op Saeftinghe vestigde, en enkele dagen geleden sprak senator drs. W. Locke- feer uit Hulst in een interview in De Stem de gedachte uit, dat industria lisatie van dit schorren en kreken- gebied een goede zaak voor Zeeland zou zijn. Het provinciaal bestuur van Zee land denkt, zoals blijkt, genuanceer der over de mogelijkheden die Saef tinghe biedt. „Het gebied kan nim mer een alternatief zijn voor de uit breidingen en de ontwikkelingen, die gaande zijn of worden voorbereid in Vlissingen-Oost en Terneuzen-Osse- nisse". aldus een woordvoerder van de provincie. „Aan de uitbreidingen op genoemde plaatsen bestaat nu al dringend behoefte. In de verdere toe komst komt het Reimerswaalplan op dagen, waarbij echter ook westelijk Brabant groot belang heeft. Het is denkbaar, dat Saeftinghe ooit als vervangende mogelijkheid voor het Reimerswaalproject wordt uitgevoerd, maar in dat geval zal Brabant een belangrijke stem in het kapittel moeten hebben. Daar liggen immers de toezeggingen die in 1963 door de regering aan met name Ber gen op Zoom zijn gedaan, toen be sloten werd tot het graven van het Schelde-Rijnkanaal, waarmee het Kreekrakplan van de baan was". Overigens is de regering allerminst geporteerd voor inpoldering van Saeftinghe zoals minister Bakker in maart nog in de Tweede Kamer heeft meegedeeld. De Zeeuwse landbouw, een invloed- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De suggestie van de directeur van de Provin ciale Zeeuwse V.V.V., de heer J. de Regt, (zie De Stem van gisteren), heeft een welwillend gehoor gevon den hij de industriegroep Midden- Zeeland. De heer De Regt pleitte voor een gezamenlijke aanpak van de Zeeland-promotion door de toe ristenindustrie en de gewone in dustrie omdat zoals hij zei beiden niet eikaars tegenpolen zijn, doch op een gezamenlijke basis werken: de ontwikkeling van Zee land. Dr. ir. J. Nijman, sprekend als vertegenwoordiger van de in dustriegroep Midden-Zeeland, zei: „Wij staan voor elke suggestie in deze richting open. Wèl ben ik van mening dat men bij het concretise ren van promotion-plannen, b.v. door stichting van een ontwikke lingsbureau voor de provincie, niet voorbij zal kunnen gaan aan de be slaande organisaties, waartoe ik bij voorbeeld de stichting Zeeland re ken". „Bij de oprichting van de in dustriegroep Midden-Zeeland is overigens duidelijk gesteld, dat wij ecu gemeenschappelijke houding in de Zeeland-promotion zullen na streven. Dat is ook logisch. Het is immers niet tegen te houden dat allerlei andere factoren naast die van de enkele werkgelegenheid in de nijverheid, de imimgralie van werknemers in Zeeland bevorde ren". Een ondersteuning van deze stel ling geeft ook het bureau Arbeids voorziening Zeeland, dat begin van dit jaar een advertentiecampagne heeft gevoerd, waarin aan mensen buiten Zeeland, dc gehele provin cie als aantrekkelijk werk- en woongebied werd gepresenteerd. De heer Minderhout van dit bureau verklaarde dat 340 mensen, waar van er niet minder dan 190 in het Waterweggebied woonden, op de advertentie hebben gereageerd door nadere inlichtingen te vragen Vooral Péchiney bleek als toekom stig werkgever veel belangstelling van elders te trekken. „Uit de reacties valt met enige voorzichtigheid af te leiden", aldus de lieer Minderhout, „dat de aan wezigheid van een goed leefklimaat in Zeeland als wervingsfactor ter dege meesrpeakt. Er is echter een nadeel dat niet door deze positieve factoren kan worden goed gemaakt en dat is het verschil in de loon schalen tussen bijvoorbeeld de randstad Holland en Zeeland. Bij alle overwegingen, die bij de mi gratie gelden, staat de inhoud vaa het loonzakje toch nog steeds op de voorgrond". rijke groepering, geeft de voorkeur aan industrialisatie van Saeftinghe boven het tot ontwikkeling brengen van het Reimerswaalproject en ten slotte is daar de niet minder invloed rijke stichting Het Zeeuwse Land schap, die zich met hand en "and te gen inpoldering van Saeftinghe ver zet. De voorzitter van deze, stichting, mr. T. Lebret te Middelburg lanceer de een verrassend argument in de discussies rondom Saeftinghe. „De betekenis van het gebied wordt zwaar overschat", zei hij. „Men spreekt maar van 3000 hectaren en zelfs van 10.000 hectare of het niets is. Het voor de industrialisatie bruikbare ge deelte van het Land van Saeftinghe is echter zo gering, dat je je afvraagt: waar praten ze eigenlijk over? Met aftrek van de gronden voor de aan leg van het Baallioekkanaal, dijken, de wegen, de pijpleidingenstraten en dergelijke, blijft er minder dan 3.000 hectare over. Mr. Lebret wilde niet mededelen met hoeveel hectare de bruikbare oppervlakte van het Land van Saeftinghe wordt overschat. Het „groene boekje" van het over legorgaan Zeehavens Zuidwest Ne derland houdt het intussen voor Saef tinghe nog altijd op 6000 hectare bru to. „Dat de eventuele ontsluiting van liet Land van Saeftinghe een zaak is die in Beneiuxverband behandeld moet worden is niets nieuws. De vraag is alleen maar wanneer en onder welke voorwaarden. In ieder geval staat het voor mij vast dat deze kwestie pas door de Nederlandse re gering behandeld kan worden, als iiet licht van de onderhandelingen tussen België en Nederland op gróen staat. Over de vraag wat voor moet gaat Reimerswaal of Saeftinghe is momenteel geen verstandig woord te zeggen. Voorlopig hebben we meer dan genoeg aan het Sloe, Terneuzen, Borsele en Ossenisse", aldus het com mentaar van drs. M. C. Verburg, di recteur van het Economisch Tech nisch Instituut voor Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van Hulst is in de slag met een „leger" naaktlopers. Na de meldingen in het afgelopen weekend, dat in het Hulster bosgebied ,,'t Jagertje" 'n naaktloper was geconstateerd is de politie de afgelopen dagen nog enkele keren geconfronteerd met dergelijke telefoontjes. De algelopen weekend gesigna leerde man, die er genoegen in bleek te scheppen in adamskostuum als een vogelverschrikker in het bos rond te lopen kon even na de eerste melding worden aangehouden. Het was een belg van middelbare leeftijd. Hoewel men na zondag nie mand meer heeft kunnen aanhouden heeft het er blijkens mededelingen van de politie alle schijn van dat er op dit moment in Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen verschillende naaktlo pers opereren. Behalve die van Hulst heeft ook de rijkspolitie van Sas van Gent last van deze vreemde uitwas: ook hier is een naaktloper gesignaleerd. Don derdag heeft de Hulster rijkspolitie in een patrouillewagen nog een auto achtervolgd, waarvan men vermoed de dat de bestuurder een van de gezochte personen was. Achteraf bleek dat niet het geval te zijn. Commentaar van een wachtmees ter naar aanleiding van dit plotse ling opgekomen nieuwe verschijnsel: „Ongewone toestand. Ik vind het een beetje vroeg voor naaktloperij meestal krijgen we er pas mee te maken bij het vallen van de blade ren". Er wordt nog steeds uitgeke ken naar de naaktlopers, die men tot nog toe niet heeft kunnen aan houden. DEN HAAG (ANP) Door de di rectie bruggen is het maken van de bovenbouwen van een drietal brug gen voor de overbrugging van bet Schelde-Rijnkanaal bij het voormali ge Kreekrak gegund aan de firma Penn en Bauduin te Dordrecht voor een bedrag van t 5.319.000,-. Het maken vari de gewapend be- lonnen onderbouw voor deze bruggen werd in april van dit jaar voor f 3.084.480.- opgedragen aan het n.v. Aannemingsbedrijf Ph. de Koning jr. te Papendrecht. De bovenbouw vari de spoorbrug werd reeds door de Ne derlandse Spoorwegen opgedragen. De montage zal in iuni 1971 begin nen met de zuidelijke brug in de au tosnelweg. Deze brug moet in mei 1972 gereed zijn. In april 1973 komt dan als laatste de brug in de oude weg gereed, aldus het ministerie van Verkeer en Waterstaat.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3