Voortbestaan van Willem II erg onzeker GROTE PRIJS DER JUNIOREN door poulebrief Verrassend hoge snelheden onder invloed van weer Cas Janssens mag voor NEC spelen Zeeland tegen Belgisch Vlaanderen T. v. Haris in Goes sneller dan P. Schop SLECHTE MARKT Dolman: naar Mars-Flandria ZWEMMEN Robur houdt een voetbaltoernooi in één en dezelfde en een steeds behaaglijke stralingswarmte. ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1970 (Van onze sportredactie) VALKENSWAARD Dinsdag zal bekend worden of de Nederlandse prof-wielergroep Willem II-Gazelle ook in 1971 blijft bestaan. De kans dat de definitieve bespreking in negatieve zin eindigt is bijzon der groot, want Willem II slaagt er tot op heden niet in een „vedette" aan te trekken en het contracteren van een ster rekent de sponsor als de absolute voorwaarde om door te gaan. Gisteren is de kans tot het mini mum gedaald doordat Jean Pierre Monseré zijn contract met Mars- Flandria voor een jaar verlengde. Willem Il-Gazelle had goede hoop de wereldkampioen te kunnen overne men, maar Monseré besliste anders. WdMem U's reclame-chef W. Oepts: „Nu we Monséré niet kunnen krij gen, zie ik de situatie donker in. Wij zoeken bewust naar een of meer groten voor de ploeg, want we wil len per se meit goede kans op behoor lijk succes naar de Tour de France. Daar heb je gerenommeerde cou reurs voor nodig, maar die zijn ver schrikkelijk moeilijk te vinden. Nog nooit tobden wij zo, als dit jaar. De markt is erg krap. Er zijn wel enkefle veelbelovende jongeren, maar nogmaals we zoeken „gearri- veerden" en die zitten bijna alle' maal contractueel vast. Monseré was tot gisteren vrij en Pintens is het nog. Daarom voerden we onderhan delingen met hem. De enige die nu overblijft is Pintens. Ik weet niet! of we hem kunnen krijgen en of dait voï- doende zal zijn om een positieve beslissing te nemen dinsdag. Dit weekeinde gaan we een eerste oor deel vellen, begin volgende week dinsdag denk ik moet mijn direc tie beslissen". (Van onze sportredactie) VEGHEL Beroepswielrenner Evert Dolman, heeft gisteren een contract getekend bij Maxts-Flamidria. Zijn overeenkomst met Willem 2 loopt eind dit seizoen af. Daarmee is Dolman (24 jaar) aan zijn derde werkgever in zijn prof-carrière toe. Hij begon bij Televizier, stapte daarna over naar Willem 2-Gazelle en rijdt dus volgend jaar in het rood-wit van Mars-Flandria. NIJMEGEN (ANP) De Nijmeeg se voetbalvereniging NEC heeft van die KNVB bericht oratvainigen dat Cas Janssens, die van Wageningen naar die Nijmegienaren ie overgekomen, voor de Nijmeese cluib mag uitkomen. Het contract van Janssens met NEC wend door Telstar betwist, omdat Janssens reeds een voorlopig con tract had ondertekend met de IJmui- diense verenógimig. De arbitragecom missie van de KNVB heeft het be roep van Telstar afgewezen. Cas Janssens zal nu zondag voor NEC uitkomen tegen Ajax in de eerste competitiewedstrijd. (Van onze medewerker). VLISSINGEN Zondagmiddag zal in het zwembad te Vlissingen de jaarlijkse zwem- en waterpolo-ont- moeting tussen de zwemploegen van Zeeland en Belgisch Vlaanderen worden gehouden. De Belgen, die slechts een keer op het onderdeel waterpolo zegevierden zijn er bij zonder op gebrand deze keer de overwinning mee naar België te ne men. Ze zullen echter op felle te genstand van de zeer sterke Zeeuwse zwemploeg kunnen rekenen. De Belgen waren de laatste jaren goed op de schoolslagnummers zodat het Zeeuwse trio Vis, Castel en Schop op geducht verweer rekenen. Op de schoolslagnummers bij de da mes zullen Marlies Vercruijsse, Ani ta Bracke en Yvonne Klasen ervoor moeten zorgen dat zij niet te veel achterstand oplopen. Op de 100 meter vrije slag zullen Martha Wolff en Truus van der Lin de de punten binnen kunnen halen. Vooral Martha Wolff zal daarbij tot een zeer goede tijd kunnen komen. Op dit nummer bij de heren zullen Frans van Kruiningen en Karei Weyland het moeten opnemen tegen de rappe Belg André Dumont. Ook de jeugd komt in ruime mate aan zijn trekken gezien de diverse zwemnummers voor practisch alle categorieën. Vooral bij de jeugd is de kracht van de Belgen onbekend. Het kan daarom een bijzonder spannen de wedstrijd worden. Na twaalf per soonlijke nummers zal een viertal spectaculaire estafettes het program ma besluiten. Na de zwemwedstrijden wordt de polowedstrijd gespeeld. De Zeeuwse ploeg bestaat uit de volgende spe lers. Thijs Dingenouts, Hans Pey, Freek Wisse, Karei Weyland en Ma- chiel de Pooter (allen De Schelde), Piet Schop (De Ganze), Hans Stelle- naar (De Bruinvis) en Adrie Sam- pon (SZV). Voor het begin van de wedstrij den zullen de Belgen in het restau rant van de Sporthal door Burge meester en Wethouder van Vlissin gen worden ontvangen. GOES De zwem- en poloclub De Ganze te Goes heeft weer de traditionele jaarlijkse langebaan- wedstrijd gehouden voor eigen le den. Deze twee kilometer wedstrijd werd gehouden aan het Goese Sas in het kanaal van Goes. Onder goede publieke belangstel ling en ideale weersomstandigheden gingen om zeven uur de eenendertig deelnemers het water in. Al meteen werd de kopplaats ingenomen door Piet Schop, op de voet gevolgd door Tonnie van Maris. Op 1500 meter had Schop een voorsprong van tien meter op Van Maris. Door een ge weldige eindsprint, wist Van Maris de overwinning te behalen. De uitslagen zijn: 2000 meter vrije slag dames: 1 Marijke Capello 35.57, 2 Joke de Wilde 39.01, 3 Marleen Swenne, 4 Anja Klompe 46.27, 5 Joke v.d. Klooster 50.06. 2000 meter schoolslag dames: 1 Coba v.d. Burgt 39.29, 2 Liesbeth Bal 42.51, Ans Capello, 4 Ingrid Hopmans 50.04, 5 Tineke Joosse 51.13. 2000 meter vrije slag heren: 1 Tonnie van Maris 30.25, 2 Piet Schop 30.37, 3 Roel Veenstra 31.30, 4 Hans Lucasse 36.12, 5 Albert van Oost 38.24. 2000 meter schoolslag heren: 1 Louis Krijger, 2 Louis Rijk, 3 Arthur Strating 47.46. Coba v.d. Burgt ves tigde met 39.29 een nieuw clubre cord op de twee kilometer school slag dames. De vader van de beken de langeafstandzwemmer Piet Schop, de heer A.J. Schop, nam eveneens aan de wedstrijd deel. Hij bereikte de eindstreep na een uur en drie minuten. Onmiddellijk na afloop werden de prijzen uitgereikt. (Van een onzer medewerkers). GOES Morgen houdt het Goese Robur voor het dertiende achtereen volgende jaar zijn Prestatiewisselbe kertoernooi. Aan het toernooi wordt deelgenomen door de eerste en de tweede elftallen van HVV'24, Bres- kens, Noormannen en Robur. De prestatiewisselbeker en de wisselbe ker voor de tweede elftallen worden verdedigd door HW'24. De wissel beker voor de eerste elftallen wordt door Breskens verdedigd. Noorman nen komt voor de eerste maal in dit toernooi uit. Het toernooi begint om 12.00 uur op het derde en vierde veld van het Gemeentelijk Sportter rein. Jean Pierre Monseré, die door zijn contact met Mars/ Flandria te verlengen Willem n/Gazelle In een moeilijke situatie bracht. (Van onze duivesportmedewerker) BREDA Vandaag vliegen de jonge mennen Orleans. Ze doen dat al een jaar of twintig en er is een pracht van een nationaal concours (in rayons) voor in het leven geroe pen volgens derby-systeem en voor uitbetaling van geld om de kas te vullen in de vorm van toeslag op de ringen. Hetwelk telkenjare georga niseerd wordt door Tilburg Vooruit, waar de vindingrijke initiatiefnemer Piet van Geloven al die tijd al voor zitter van is. Hoewel er dit jaar geen sprake is van een jubileum, geloof ik toch dat het passend is hem op deze plaats eens een bos veelkleurige pluimen op de hoed te steken, want het is zo als dr. Linssen mij verleden week nog zei: Kritiek is zo gemakkelijk. Met die paar woorden in verband met de onderhavige Grote Prijs der Junioren, wordt er op gezinspeeld dat doorgaans vergeten of onderge waardeerd wordt wat voor ongeken de mogelijkheden sommige baanbre kers door hun rusteloos ijveren voor de liefhebberij hebben geopend. Een grote bos veren dus voor een man van durf en initiatief, als hij straks uit de tijd is, is het te laat en heeft hij er niks meer aan al waren ze zo schoon als de staart van de paradijsvogel. Er is kritiek op de poulebrief. Dat ding heeft Piet mede ontworpen, in zijn kwaliteit van lid van de Sport- commissie. Zelf geeft hij deze toelichting: „Het verschil tussen concoursen met oude duiven en met jónge duiven is groot. Naar mijn mening is de nieuwe poulebrief voor onze jonge duiven vlucht bijzonder goed te gebruiken. Ik weet echter dat de liefhebbers voor concoursen met de oude duiven op de grotere afstanden een ander systeem prefereren." Kijk en daar gaat het nü net om. Een vlooi denkt in termen van springen, een succes vol organisator van nationale con coursen met de jonge duiven, zit met de capriolen van dat jong geweld in zijnen kop. Dat plezierig komplex laat hem niet los. Laten wij Piet nog even aan het woord: „De oude fondduiven zijn meestal uitgeprobeerde, vaste dui ven, waar de liefhebber rustig vijf tientjes op durft te poulen, in de hoop honderd daalders te verdienen. Met vier van zulke duiven in con cours is de kans inderdaad klein, zijn centen te verspelen. Maar laat ons eerlijk zijn: de kans op grote winst is ook miniem. (En nu komt het - den Br.) Maar ja, men pakt zo graag een volleal heeft men hem zelf betaald!" Een zet die een goei pint waard is. De één kan slechts winnen zo re deneert Piet wat de ander ver speelt. Daarom wil hij het poulen (mede van de centjes van moeder de vrouw) aan banden leggen in deze zin, dat hij de geldbedragen die ver loren worden zo klein mogelijk houdt. Iedereen is het met hem eens, maar, naar hij zelf toegeeft, liggen de zaken op de fond toch enigszins anders dan op de roemruchte Derby- Orleans. Ze beginnen zelfs al anders te lig gen op Chateauroux en Bourges met de jonge duiven; er is dan al veel kaf van het koren gescheiden. En de uni forme nationale poulebrief is per se gemaakt voor de vluchten verder dan Orleans; beneden vijfhonderd kilo meter is de afstand te kort om se rieus van een landelijk concours te kunnen spreken. Tilburg Vooruit heeft een omvangrijke enquête ge houden onder de deelnemers aan haar concours. Twee vragen zijn in structief: Vraag 1 (voor administra teurs van verenigingen): Is volgens u de teruggang in de deelneming aan de Derby te wijten aan het huidige betalingssysteem? Vraag 2 (voor ie dereen): Vindt u de huidige wijze van poulen (op de nieuwe, nationale poulebrief) voor Orleans juist? Men voelt dat er om zo te zeggen hier en daar wat aan de knikker is! Een ander detailpunt zijn de prij zen in natura. Ik ben er nooit een voorstander van geweest, hoewel ik toegeef dat ze hun mee en tegen heb ben. In België zijn ze officieel verboden, er schijnt daar in de loop der eeuwen te veel mee geknoeid te zijn. Met de GRATIS prijzen (d.w.z. niet tegen inleg) staat het natuurlijk anders. Die worden altijd en overal in dank aanvaard. De N.P.O. staat op het standpunt dat onze Zuiderbieren, ik bedoel buren, wel eens gelijk konden hebben. Vandaar het voorschrift (voor de Derby-Orleans) dat, laat ik gemaks halve zeggen in elke kategorie slechts één gouden armbandhorloge mag worden vervlogen. Nu deed zich anno 1970 de moei lijkheid voor dat Tilburg Vooruit al een gebruikelijk aantal van zulke armbanden met inscriptie en jaartal had besteld en daar natuurlijk ook vanaf wou. De N.P.O. heeft in verband hier mee een wijs besluit genomen: „Er wordt mee akkoord gegaan dat aan de winnaars van hoofdprijzen C in rayonspel alleen dan geld 225, behoeft te worden uitgekeerd, indien de betreffende intekenaars de wens daartoe hebben kenbaar gemaakt." Prachtig geformuleerd en voor een ieder, die lezen kan, aan duidelijk heid niets te wensen overlatende. En nu is het woord aan onze ge vleugelde vrienden. Met de verwach te zuid-oostenwind ligt Zeeland goed .maar Zeeland doet niet mee. Het houdt de centen in eigen provincie en heeft „als het niet zint" aan de centen uit andere provincies geen behoefte. (Straffe pekel). Allemaal goeie. DEN BRUINEN (Van onze duivensportmedewerker) ZAAMSLAG 'Opnieuw en het wordt dit jaar eentonig het steeds te moeten vermelden heb ben de weergoden, op de jongstle den zondag gehouden wedvluchten, vanuit Moeskron en Quievrain, een grote invloed gehad. Dat leidde enerszijds tot verrassend hoge snel heden van de kopduiven, mits zij de juiste richting hadden, en bij aan komst boven hun plaats als een raket op hun hok doken. Zo noteerde een duif van F. Adriaansen te Clinge een snelheid van 1912,- me ter per minuut. Hij legde daarmee de 101 kilometer lange vlucht vanuit Quievrain in precies 52 minuten af. Een gemiddelde snelheid van 114,720 kilometer in het uur. Ook in Kloosterzande was een duif, van B. van Waes, zeer snel (1809,6 meter per minuut) evenals in Hogeweg een duif, van J. Spinne- wijn, die 1804 meter per minuut maakte. Dit zijn echter uitzonderin gen, de meeste duiven komen bij dergelijke snelheden zoals men dat in duiventermen uitdrukt „veel te diep", hetgeen betekent dat ze hun hok soms kilometers voorbij vliegen, op een gegeven ogenblik keren en zodoende een heel eind tegen de harde wind in terug moe ten vliegen, hetgeen uiteraard een nadelig eindresultaat oplevert. Enke le voorbeelden van hoe slecht het was: In Axel werd de eerste duif geklokt om 8.45 uur, wat men noemt een vroege duif dus. Bij deze vere niging vlogen 110 duiven, prijzen per drietal en de laatste prijswin nende duif werd pas een uur later geklokt. Onder normale omstandig heden sluit een dergelijke vlucht vanuit Moe3kroen van nog geen 80 kilometer in 7 tot hoogstens 15 mi nuten. Bepaald nog slechter verging het de duiven van het zuidweste lijk gedeelte van West-Zeeuwsch- Vlaanderen, die bovendien langs de vluchtlijn nog meer regen hadden dan elders hetgeen in de hierna volgende uitslagen vanuit Moes- kroen de oorspronkelijk op het programma staande vlucht vanuit Beaumetz kon geen doorgang vin den, daar de Franse grens op 15 augustus voor alle vrachtvervoer ge sloten was, duidelijk is. „De Bonte duif" Aardenburg in gers" te Ei mg ede. oude duiven. 1. A. Standaert snelheid 1631,- m.p.m. 2. A. Temmerman, snelheid 1171,- m.p.m. (wat een verschil). 3. A. Breijaert. 4. H. Lampo. 5 en 7. 7. de Clerck. 6 en 9. L. Matthijs, 8. J de Vreeze, 10. R. de Windt, snelheid van deze duif nog slechts 749,- m.p.m. Jonge duiven, hoogste snel heid 1357,7 m.pm. 1. J. de Vreeze, 2. H. Lampo, 3. W. de Clerck, 4. A. Dezutter, 5. O. de Vriend, 6. H. Lampo, 7. Gebrs. De Clerck. 8. L. Matthijs. 9. W. Standaert, 10. E. Rijckaert. „Strijd in vrede" te Groede met 187 duiven, 1 D. Ekkebus 1472,75 m.p.m., 2 L. van der Wege, 3 C. van de Bossche, 4 en 7 A. Hendriks, 5 Ch, Ras, 6 A. Ekkebus, 8 H. Elfrink, 9 L. van de Wege jz, 10 J. Elfrink. „De getrouwe duif" Cadzand met 84 jonge duiven, hoogste snelheid 1304 m.p.m. 1 W. van Acker, 2 A. Vasseur en zoon, 3. W. Goossen, 4 H. van de Walle, 5 en 6 A. de Putter en zoon, 7 M. van Hee, 8 A. Duininck en zoon, 9 G. Schrier, 10 Iz. Porreij. Met 59 oude duiven, hoogste snelheid 1392,- m.p.m. 1 M. van Hee, 2 en 4 W. Goossen, 3 en 5 J. van de Plasse, 6 A. Duininck en zoon, 7 en 10 P. Goossen, 8 H. van de Walle, 9 Iz. Porreij. „De Luchtbode" Zuidzande met 43 duiven, hoogste snelheid 1206,8 m.p.m. 1 en 3 J. Riemens, 2 en 6 A. Wage, 4 en 5 J. Schouten, 7 en 8 J. de Lijzer, 9 Jac. Wille, 10 Sj. Aal- bregtse. „Nog sneller" te Breskens, met 76 oude duiven, hoogste snelheid 1632,- m.p.m. 1 D. Klaassen, 2 C. van Opdurp, 3 Combinatie van de Voor de van der Walle, 4 en 5 J. Faas, 6 Th. Smallegange, 7 Carels, 8 P. Buize, 9 Ch de Looze, 10 J. van de Broecke. Met 120 jonge duiven, hoogste snelheid 1664,- m.p.m. Jo. Jacobs, 2 J. Wisse, 3 D. Klaassen, 4 J. de Meester, 5 W. van de Slikke, 6 I. Ritico, 7 I. van Grol, 8 A. Ver meulen, 9 J. van Oostenbrugge, 10 R. van Queckelberghe. „Recht voor allen" Sluis met 82 jonge duiven, hoogste snelheid 1321,- m.p.m. 1,5 en 9 M. Baert, 2 J. M. van Weijnsberghe, 6 en 7 J. van van Neijhof, 3 M. van de Bussehe, 4 de Wege, 8 E. Visser, 10 A. van Haneghem. 37 oude duiven. 1 M. van Weijnsberghe 1208,- m.p.m. 2 en 5 J. Coppens, 3 en 9 J. Moens, 4 en 10 J. Wage, 6 A. van Haneghem, 7 A. Crooijmans, 8 E. Visser. „De Postduif" te Lewedorp met 129 duiven. Eerste duif 9.04 uur. 1 en 10 C. Hermes, 2, 3 en 9 G. Steenbakker, 4 en 8 P. Pieters, 5 en 6 L. van de Klooster, 7 P. Driedijk. (ADVERTENTIE) Vraag de uitvoerige kleurenbrochure aan bïf Vuicana Apparaten Industrie N.V.; Waldorpstraat 148, „Zeelandia" te Middelburg met 41 Jonge duiven, hoogste snelheid 1270,- m.p.m. 1, 3, en 4 M. Jaspers, 2 en 9 J. van Belzen, 5 L. van de Ketterij, 6. 7 en 10 J. Jopse, 8 J. Hinderks. Met 44 oude duiven, hoogste snelheid 1703,- m.p.m. 1, 3, 5 en 10 M. Jaspers, 2 C. de Graaf, 4 en 7 J. Hinderks, 6 W. Swagema- kers, 8 en 9 J. de Bel. „Eerste de beste" te Schoondijke met 183 duiven, hoogste snelheid 1609,- m.p.m. 1 S. Huigh, 2, 7 en 10 P. Ras, 3 P. Cornells, 4 Gebrs. Huigh, 5 en 9 H. Calon, 6 G. Dobbe- laere, 8 C. Jansen. „De Reisduif" te Sluiskil met 94 Jonge duiven, hoogste snelheid 1493,1 m.p.m. 1, 7, 8 en 10 M. de Smet, 2 J. Snap, 3 en 5 P. Claes, 4 A. Bouchaut jr, 6 H. Snoek, 9 J. van Doeselaar. Met 73 oude duiven, 1 F. Sijs, 1493,5 m.p.m. 2, 4 en 5 J. van Avermaete, 3 P. Claes, 6 en 9 J. Picavet, 7 R. Schelfhaut, 8 J. Dub beldam, 10 J. Maas. jonge duiven, hoogste snelheid PV „De Zeeuw" te Goes met 218 1575.1 m.p.m. 1 en 3 W. de Witte, 2 C. van Dalen, 4 Sorber-Jansen, 5 J. van Hekker, 6 en 9 Nic. de Nooijer, 7. L. Baert, 8 L. Traas, 10 J. Bal vers. Met 167 oude duiven, hoogste snelheid 1620,- m.p.m. 1 Van de Broek-van Liere, 2 C. Goossens, 3 de Witte-Ressel, 4 E. Huissen, 5 G. den Toonder, 6 W. de Witte, 7 L. Baert, 8 Sorber-Jansen, 9 A. de Pan, 10 P. Amperse. „Vrije Vlucht" te Sasput met 54 Jonge duiven, hoogste snelheid 1577,- m.p.m. 1, 2 en 5 H. Riemens, 3. 8 en 9 J. Boone, 4 C. Boogaard, 6 en 6 E. Minnaert, 10 P. de Poorter. Met 32 oude duiven, hoogste snel heid 1679,- m.p.m. 1 J. Dhont, 2 en 5 J. Boogaard, 3 en 7 Th. de Smit, 4 A. Siben, 6 J. van Weijnsbergen, 8. P. de Poorter, 9 P. Boogaard, 10 H. Riemens. „Hoop" te Biervliet met 192 dui ven, hoogste snelheid 1725,- m.p.m. i en 7 C. de Regt-Braeke, 2 A. Jansen, 3 H. de Dobbelaere, 4 A. Versluys, 5 A. Jansen, 6 J. van de Broecke, 8 P. Doens, 9 M. Deve- neyns, 10 A. de Boevere. „De Vrede" te Sas van Gent met 60 oude duiven. 1. B. van der Berghe 1549,5 m.p.m. 2 A. Lampo, 3 en 9 A. Claeyssens, 4 O. Martens en zoon, 6 R. Cappaert, 7 en 9 G. Elegeert, 8 Th. de Waele, 10 P. Goethals. Met 57 jonge duiven. 1 M. Houtepen, 2 R. Cappaert, 3 A. Lam po, 4 en 9 O. Martens en zoon, 5, 7, 8 en 10 P. Goossen, 6 Th. de Waele. Combinatie Rapenburg-Hengst- dijk-Boschkapelle met 83 oude dui ven hoogste snelheid 1614, 25 m.p.m. 1. G. Peersman, 2 Th. Hayette, 3 J. de Klerk, 4 E. Bilterijst, 5 R. Peers man, 6 J. Wauters, 7 J. Erpelink, 8 L. Kerckhaert, 9 E. Strooband. 10 J. Cappendijk. Met 104 jonge duiven 1. J. Stallaert, 2 J. Erpelink, 3 C. Dobbelaer, 4 L. Kerckhaert, 5 W. Dobbelaer, 6 C. Burm, 7 P. Dobbe laer, 8 E. Pieters, 9 P. van de Veen, 10 J. Wauters. PV „De Posthoorn" Vlissingen jonge duiven, hoogste snelheid 1443.2 m.p.m. 1 en 10 J. van Roo, 2 en 8 D. Ekkebus, 3 J. Meulmeester 4 L. van Gemert, S H. van Poelje, 6 M. de Ruyter, 7 C. Pleijte, 9 J. Meerman. Met oude duiven. 1 J. Selen, 1499,21 m.p.m. 2. H. Boers, 3 J. Meulmeester, 4 P. van Vliet, 5 J. Tienpont, 6 J. Meerman, 7 L. de Ruyter en zoon, 8 J, Rottier, 9 J. Hanning, 10 J. Lynse. Uitslagen wedvluchten vanuit Quievrain. PV „Herleving" Kloosterzande met 120 oude duiven, hoogste snel heid 1809,6 m.p.m. 1, 4 en 10 B. van Waes, 2 en 3 Vercauteren en zoon. 5 René van Goethem, 6 J. de Bruin, 7 A. Lauret, 8 C. Bisschop, 9 R. Mahu. Met 79 jonge duiven, 1 René van Goethem, 1776,1 m.p.m. 2, 3, 4 en 5 R. Mahu, 6 en 7. J. Sponselee, 8 J. Colpaert, 9 J. Moorthamer, 10 J. van Goethem. „De Snelle Duif" Terhole met 42 duiven. 1 J. de Maat 1474,- m.p.m. 2 en 5 A. Vermeulen, 3 en 10 W. Cambeen, 4 C. van Eetvelde, 6 en 9 L. Heymans, 7 P. van Campen, 8 A. Freijser. „Nieuw leven" te Koewacht met 149 jonge duiven. 1 G. Bracke (Zuiddorpe) 1638,1 m.p.m. 2 M. de Block, 3 en 10 A. Geers, 4 A. Verket, 5 A. de Bock, 6 A. Rombout, 7 T. Gijsel, 8 F. Kips, 9 R. Martens. „De Reisduif' te Graauw met 59 jonge duiven, hoogste snelheid 1525,9 m.p.m. 1 en 5 A. Bracke, 2 J. van Lere, 3 P. van Dalen, 4 A. Kouijzer, 6, 9 en 10 Gebrs. de Kos ter, 7 J. Pardon, 8 A. Kamoen. Deze vlucht was in combinatie met „De Postduif' te Lamswaarde. „De Postduif' te Heikant met 50 jonge duiven 1 C. de Bruin 1472,- m.p.m. 2 en 9 L. van Goethem, 3 B. van de Berghe, 4 ën 8 A. Bourain, 5 J. Everaert, 6 P. dHooge, 6 A. Janse, 10 Gebrs. Sturm. Met 40 oude dui ven, snelheid eerste duif 1551,- m.p.m. 1 en 5 Gebrs. Sturm, 2 J. Boekeling, 3 en 8 T. de Block, 4 en 10 Gebrs. smet, 6 en 7 C. Verdur- men, 9 G. de Rechter. „De snelle duif' te Clinge met 143 jonge duiven. 1 E. Pilaet, 2 J. de Wit, 3 S. Willaert, 4 C. van de Branden, S J. Goovaert, 8 P. Bol- sens-Sturm, 7 P. Nachtegaal-van Helsland, 8 E. Verstraeten, 9 P. de Moor, 10 G. van Vlierberghen. Met 13 oude duiven, hoogste snelheid 1912,- m.p.m. 1 E. Adriaansen, 2 P. Bolsen-Sturm, 3 A. Seghers, 4 P. Willaert, 5 C. Weemaes, 6 E. Pilaet. „EMM" te Terneuzen, wedvlucht vanuit Albert. De duiven van D. Deurwaarder (Othene) bleken goed in vorm. Hij won 1, 2, 4, 5, 6, 8, 7 J. Zegers 3 en 10, en C. van de Kloos ter 9. De hoogste snelheid bedroeg 1348,2 m.p.m. Oude duiven 1 W. de Vos, 2 J. de Kraker, 3 J. Dhaeze, 4 P. Verberkmoes, 5 P Scheele, 6 D. Deurwaarder, 7 en 8 A. Scheele, 9 en 10 J Zegers. De hoogste snelheid hier was 1463,5 m.p.m.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13