Arie Stehouwer, beheerder sporthal Ter neuzen: MIJN HOBBY WORDT NU MIJN WERK" FRANS VAN TURENHOUT: „WE GAAN GEWOON DOOR" Quaars succesvol in wedvluchten Albert Uitslagen junioren competitie CRITERIUM ST.-NIKLAAS MET MERCKX Suggesties komen van drie kanten Overleg Jo de Roo: ploegleider? Parade van kampioenen TOSHIBA NIET GEWACHT DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Het kost wat moeite om Arie Stehouwer, de kers verse beheerder van de nieuwe Terneuzense sporthal, te pakken te krggen. Goed, hjj staat gewoon in het telefoonboek onder Sas van Gent, maar allerlei officiële meneren gaan zich volgens afspraak bemoeien met het geplande interview. Eerst moet de sportambtenaar van Terneuzen, de heer Van der Ploeg, toestemming geven om Arie Stehouwer te benaderen. Die moet dat echter weer aanvragen aan zijn directe chef, die op zijn beurt het verzoek overhevelt, naar de wet houder van sportzaken, drs. R. Barbé uit Hoek. Uiteindelijk neemt wethouder Barbé dan de beslissing, en mag je met Arie Stehouwer praten over zijn nieuwe baan. verleggen. „Nee, de eerste twee se nioren-elftallen blijven in ieder ge val op het veèd. Oiider welke weers- omstamxüghedien diain ook. Maar ik geloof dat Terneuzen wel twee uur per week heeft aangevraagd voor de junioren". Dat Arie Stehouwer te veel voetbal in zijn hal zal doen, hoeft niemand te vrezen. „Ik heb belangstelling voor sport in de zin van het woord. Elke sport vind ik fijn. Ik bezie mijn functie van spor thalbeheerder als een administratie ve en sportieve. En dan vooral het stimuleren van de zaalsporten. In Hulst heb je de ontwikkeling kun nen zien. Daar schoot na de opening van de sporthal de ene vereniging na de andere uit de grond. Men zegt wel eens in Terneuzen: hier is hele maal geen basketballclub en ook geen handbalvereniging. Maar die mensen vergeten dat niemand ook de gelegenheid heeft gekregen die sporten te beoefenen. En trouwens, ik weet dat er veel belangstelling bestaat voor basketball. Vooral bij mensen van DOW. Verder speelt de mogelijkheid van een sport instuif door ons hoofd". Arie Stehouwer: „De sport heeft altijd de belangrijkste plaats in mijn leven ingenomen". Al die voorzorgsmaatregelen zijn in feite te begrijpen. Immers, Arie Stehouwer is naast beheerder van de sporthal ook nog eens trainer van de tweede klasser Terneuzen. Het bureau sportzaken van Terneuzen is nu bevreesd dat in de kranten te veel de nadruk op voetbal wordt gelegd, als het om Arie Stehouwer gaat. Er werd dan ook driftig gete lefoneerd, voordat de afspraak defi nitief was gemaakt. Voetbal moest zoveel mogelijk uit het gesprek blij ven. Een ding echter moet ook Arie Stehouwer niet duidelijk zijn. Waar om die vrees? Bezie de volgende lijst: elf jaar tafeltennis in het eerste team van de Papendrechtse eerste klasser Aviolanda; volleybal bdj de Dordtse vereni ging DCLC; voorzitter supportersvereniging van amateurwielrenner Henny van de Aided; dammen bij de Papendrechtse Damvereniging, die in de hoofdklas se uitkomt; half jaar sportinstructeur bij het korps mariniers; vele jaren voetbal in het eersite elftal van de eerste klasser Papen- drecht. Dit de lijst kan worden geconclu deerd dat Arie Stehouwer in het geheel geen voetballer pur sang is. Eerder kun je stellen dat hij be schouwd moet worden als een all round sportinstructeur. Een man waar vele sporthallen in Nederland om verlegen zitten. Een man met capaciteiten waar veel sporthallen in Nederland om verlegen zitten. Arie Stehouwer is via een sollicitatie in de sporthal van Terneuzen terecht gekomen. Daarvóór werkte hij bij de DOW pp het kantoor. Waarom de functie van beheerder van een spor thal? „De sport heeft alltijd de belang rijkste plaats in mijn leven ingeno men. Ook toen ik nog op kantoor zat. Nu kreeg ik een kans van mijn hobby mijn werk te maken. En die heb ik aangegrepen", aldus de voor zichtig manoeuvrerende Arie Ste houwer, die zich kennelijk nog niet zo op zijn gemak voelt. Bij de voetbalvereniging Terneuzen is men riiet van plan deze winter de trai ning helemaal naar de sporthal te Ons hoofd? „Ja, in gezamenlijk overleg van de Terneuzense sport raad, het bureau sportzaken van de gemeente en het personeel van de sporthal zal het programma worden opgesteld. Ik vind dat alleen maar verstandig. Als er van drie kanten suggesties komen over de wijze waarop deze sporthal gebruikt moet worden, dan hebben we wat om mee te werken. Als trainer zeg ik ook altijd: elke suggestie moet je onder zoeken op zijn mogelijkheden". Arie Stehouwer gelooft niet dat zijn nieuwe haan in de knoop zal komen met zijn trainerschap bij Terneuzen. „Ergens is het natuurlijk moeilijk te combineren. Daarvoor zijn er dan ook vaste afspraken gemaakt. Verder heb ik de uitnodiging de jeugdselectie van de KNVB Zeeland in het kader van het Jeugdplan Nederland te gaan trainen, afgesla gen. Evenals de opleiding voor de trainerscursus D. Daar heb ik geen tijd voor". De dertigjarige Arie Stehouwer heeft het druk de laatste drie dagen, sinds de sporthal officieus in ge bruik genomen is door de scholen. Om half zes begint hij met het schoonmaken van de vloer om daar na de twee kleedkamers, die op dit moment klaar zijn, te boenen. Be rustend en met een glimlach tot slot; „Ik weet dat ik in oktober een assistente krijg. En dan zal het wat gemakkelijker worden. Ergens ben ik een van die ongelukkige mensen die veel belangstelling heeft voor sport. Dat houdt in dat je zelden of nooit thuis bent. Daar staat tegenover dan mijn hobby nu mijn werk is. En dat is het belan grijkste ROB VAN DEURSEN. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In de Zeeuwse wielerwereld gonst het op het ogen blik van geruchten. Zo zou de combinatie ClarjjsBraat volgend jaar niet meer bestaan. Verder wordt Jo de Roo als de nieuwe ploegleider van de formatie Trico Noble genoemd. Een wielergroep waarvan ook weer gezegd wordt dat die ophoudt te bestaan. Eén gerucht is echter gebleken juist te z(jn. En dat is, dat Cees Priem, Zeeuwse amateur vedette nummer één, zijn keus tussen Trico Noble en Acifit heeft ge maakt. Het is Acifit geworden en daarmee heeft ploegleider Piet Lie- bregts een van zijn grootste overwinningen binnen gehaald. Liebregts heeft daarvoor ook hard moeten werken. Ook de rest van zjjn pupil len. Immers, het was Cees Priem die in Olympia's Ronde door Nederland plotseling tot kopman werd gebom bardeerd. En het was Cees Priem die voor 99 procent door de toegezegde hulp van zijn ploegmak- kers al zeker was van zijn zege in de Ronde van Midden-Zeeland. En zou de Goese amateur in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn gestart, dan twijfelt niemand er aan of ook die zou hij met de hulp van de formatie Piet Liebregts heb ben gewonnen. Priem heeft dus ge kozen. Met hem zullen Trico Noble- ploeglelder Peet Verschure en de Clarijs-Braat-coureur Ko de Vrieze volgend seizoen de kleuren van Aci- (ADVERTENTIE) BATTERIJEN (Van onze duivesportmedewerker) ZAAMSLAG De postduiven- houdersvereniging „De Reisduif" te Breskens hield met jonge en oude duiven een wedvlucht vanuit Albert. Op zaterdag 15 augustus bij windstil weer werden de duiven om 7.15 uur gelost. Zowel bij de jonge als de oude duiven won een duif van de heer D. Quaars en beide met ruim twee minuten voorsprong. De uitsla gen: 57 oude duiven, hoogste snel heid 1356,50 meter per minuut. 1, 2 en 4 D. Quaars, 3, 9 en 10 J. P. van de Lijke, 5 F. Scheele, 6 en 8 C. J. Klaasse, 7 P. Verdunnen. 36 jonge duiven, hoogste snelheid 1340,49 me ter per minuut. 1, 4, 5 en 6 D. Quaars, t en 10 A. Boeckhout, 3 J. de Smit Zn., 7 C. J. Klaasse, 8 en 9 J. P. van de Lijke. Nederlandse Bond vam Zaterdag vliegers „Afdeling Zeeland". Eerste meldingen prijsvlucht Albert. Zater dag 15 augustus. Terneuzen 9.22 uur, Zaamslag 9.29 uur, Breskens 9.27 uur, Arnemuiden 9.28 uur, Middel burg 9.31 uur, Borsele 9.28 uur, Vlissingen 9.24 uur, Wemeldinge 9.44 uur, Goes 9.45 uur, Yerseke 9.47 uur, Krabbendijke 9.41 uur, Rilland 9.51 uur, Wolphaartsdijk 9.48 uur, Kortgene 9.43 uur, Westka- pelle 9.36 uur, Scherpenisse 9.57 uur, Zierikzee 9.43 uur, Bruinisse 9.55 uur, Oud-Vossemeer 9.50 uur, St.-Philipslamd 9.57 uur, Tholen 10.06 uur, Zonnemaire 10.06 uur. Uitslagen wedvluchten van zondag 16 augustus vanuit Moeskroen. Los 8 uur met matige tot krachtige zuide- wind, bewolkt tot rtgen. „V.Z.V." te Hogeweg. Deelname 137 jonge duiven, hoogste snelheid 1804 meter per minuut. 1 J. Spinnewijn, 2 C. van Aoker, 3 H. Pielaet, 4 A. den Hamer, 5 A. Hamelinck, 6 J. Corne- lis-VW, 7 M. Blaakman, 8 P. Pijcke, 9 en 10 Scherbeijn en zoon. Met 56 oude duiven, hoogste snelheid 1791 meter per minuut. 1 C. de Ruijscher, 2 J. Temmerman-O, 3 A. Hamelinck, 4 A. van de Broecke, 5 Th. van de Velde, 6 C. de Waele, 7 P. van Waes, 8 B. Thomaes, 9 C. Sijneael- O, 10 D. Sieben. „Vrijheidsduif" te Kruiningen met 307 duiven. 1 S. van de Weele, 2 en 3 J. Crombëen, 4 en 5 J. Wisse Cz en 10 P. Kakebeke, 7 K. Tjarks, 8 P. Willeboer, 9 J. Paauwe. „Gevleugelde Vrienden" Zierikzee met 193 duiven. 1 en 6 J. van Almenkerk, 2 J. C. Wesdorp, 3 en 10 M. Wesdorp, 4 en 8 W. Blom, 5 N. Gieskens, 7 en 9 combinatie Fel- leus-Westenbrugge. „Vriendenkring" te 's-Heerenhoek met 223 duiven. 1. G. Verbart, 2 C. Boonman, 3 A. van de Dries, 4 P. Traas, 5 P. van de Waart, 6 A. Westdorp, 7 W. Raas, 8 Th. Vereec- ken, 9 A. van Bremen, 10 Joh. Janse. P.v. „De Uiver" te 's-Heer Arendskerke met 142 duiven. 1 en 10 Joh. van de Velde, 2 J. van de Velde sr., 3 A. van de Swaluw, 4 e° 5 P. G. Schrijver, 6 P. Goedegebure, 7 gebrs. Poelman, 8 en 9 H. Streek. fit verdedigen. Peet Verschure als tweede ploegleider en Ko de Vrieze als vertrouwensman in de koers van Cees Priem. De Zeeuwse vedette wordt in feite dus als een groot man binnengehaald. Frans van Turenhout had de bui van het vertrek van zijn topcoureur Priem al lang zien han gen. Van Turenhout: „Ik ben met Priem naar Zweden geweest, toen Peter van der Cruys plotseling ziek werd. Automatisch praat je wat on derweg. Priem zei toen tegen me, dat hij nog geen beslissing had ge nomen. Frans van Turenhout: „Ik ben blij dat ik niet naar Leicester ben gegaan. Daar had ik toch ruzie gekregen met Vyth". Hij wilde tot het eind van dit wegseizoen wachten. Nu blijkt dus dat hij niet gewacht heeft. Ik heb wel gemerkt dat hij dit seizoen door Piet Liebregts in de watten is ge legd. Hij kende maar een coureur van onze inbreng in de combinatie en dat was Priem. Voor de wereld kampioenschappen belde Liebregts me nog op of ik naar Leicester zou komen. Ik had geen tijd en ben dus niet gegaan. Verder is nergens over gepraat. Later lees ik in de krant dat de heer Vyth Priem een premie van drieduizend gulden had beloofd als hij wereldkampioen zou worden. En ik las ook dat de meeste ren ners voor Acifit hadden gekozen. Nu, daar wist ik niets van. Toen ik het van die drieduizend gulden hoorde, wist ik dat ik blij mocht zijn dat ik niet naar Engeland was gegaan. Dan had ik alleen maar ruzie met Vyth gekregen. Dit heeft namelijk volgens mij niets meer met amateurisme te maken. De stem ming in de Nederlandse ploeg was door die toezegging er ook niet be ter op geworden. Deze week heb ik een bespreking gehad met Arjaan de Schipper, het lid van de sport-1 voor de commissie van de KNWU. Ik was meester, namelijk bang dat nu Peet Verschu re naar Acifit gaat mijn ploeg zo'n beetje als springplank werd ge bruikt. Maar De Schipper heeft mij verzekerd dat de leden van mijn jeugdploeg door niemand zijn bena derd. Als dat het geval geweest zou zijn, dan was Frans van Turenhout waarschijnlijk gestopt. Maar daar is nu geen sprake meer van. Van Tu renhout: „We gaan gewoon door. We zoeken nog nieuwe renners want het doorgaan wil niet zeggen dat alle renners zomaar geaccepteerd wor den. Peter Vonck bijvoorbeeld is nu al vier jaar amateur en op zijn doorbraak wachten we nog steeds. Het is wel bijna zeker dat Grand Thomas, de Engelsman uit Philippi ne, volgend seizoen voor ons zal rijden. Verder denk ik aan Henk Stander. Tenminste als de geruchten van het stoppen van Clarijs-Braat uitkomen. Verder gaan er diverse sponsors inkrimpen. Aan het eind van het seizoen is er materiaal ge noeg. We zullen ons echter zoveel mogelijk tot Zeeland beperken". Als vervanger van Peet Verschure heeft Frans van Turenhout Jo de Roo op het oog. „Ik moet een ploeg leider hebben die echt overwicht heeft. Waar de jongens tegenop kij ken. En voor mij is Jo de Roo dan de geschikte man". Jo.de Roo zelf zegt over de plannen van Van Tu renhout na enige aarzeling: „Ja, daar weet ik wel iets van af. Na de Ronde van Midden-Zeeland heeft de heer Van Turenhout mij gevraagd of ik enige interesse had. Vandaag (gisteren red.) heeft hij me weer opgebeld. Ik heb hem gezegd dat ik er nog over na moet denken. Ik wil zo hier en daar eens mijn licht opsteken hoe de zaken in de ama teurwereld allemaal draaien. De materie van het ploegleider schap ken ik natuurlijk niet zo goed. Maar als ik het eventueel zou willen doen dan zal ik met een voorstel komen, waarover gepraat zal moeten worden. Maar het kan nog even duren, want ik weet nog niet eens wat mijn voorstel is Over het al dan niet voortbestaan de wielercombinatie Clarijs- 'Bandenhandel en Braat Bouwstof fen n.v. heerst ook grote onzeker heid. Bij Braat' deed enkele weken geleden de nieuwe directeur zijn intrede, die weinig of niets voelt wielrennerij Piet Rent- de ploegleider van de tweede Zeeuwse wielergroep: „Cla- rijs is naar de nieuwe directeur geweest en heeft daar vernomen dat die nieuwe directeur er niets voor voelt. Dat is waar. Maar het hoeft nog niet te betekenen dat Braat zal stoppen. Mocht dat wel gebeuren dan zullen we proberen weer een tweede sportief merk te vinden. Want voor successen moet je geld hebben om goede renners te kunnen aantrekken. En Clarijs alleen kan dat niet opbrengen. Met het budget dat ik dit jaar heb gehad, dacht ik dat er aardige successen uit de bus zijn gekomen. Zou Braat dus stop pen dan zal ik naar een ander gaan zoeken". En dan tot slot zegt Piet Rentmeester: „Ik ben al druk bezig. Dat is het enige dat ik op dit moment kan zeggen (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Het college van b. en w. van Middelburg zal op de avond van 28 augustus een bijzonde re ontvangst organiseren voor de sportteams die in de winter- en zomercompetitie van 1969-1970 een kampioenschap hebben behaald. Behalve de leden van de teams zijn ook de leden van het dagelijks bestuur van de betreffende sport verenigingen en de trainers of ver zorgers uitgenodigd. De kampioenen in kwestie zijn: de eerste teams van de korfbalvereniging Swift, van de handbalvereniging EMM (dames), van de tafeltennisvereniging 't Zand, de voetbalvereniging Zeelandia, en het eerste herenteam van Dynamo '70 (basketball). De ontvangst vindt plaats om acht uur 's avonds in het gemeentehuis. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De uitslagen van 4e eerste wedstrijden, gespeeld ij de juniorencompetitie van de KNVB afdeling Zeeland, luiden als volgt: Groep B 1: Arnemuiden BI- VCK B 1 51, Meeuwen BI- RCS B 1 1—2, Serooskerke B 1 - Middelburg B 1 24, Veere BI- Walcheren B 1 o—7, Zeelandia B 1 - Vlissingen B 1 26, Groep B 2: Noormannen B 1 - Vlissingen B 2 1—2, Oostkapelle B 1 - RCS B 2 3—2, Zeelandia B 2 - Middelburg B 2 2—5, Zeeland Sport B 1 - Vlissingen B 3 2—0, Nieuw- land BI- Walcheren B 2 23, Groep B 3: Middelburg B 4 - Vlis singen B 6 10—0, RCS B 3-Mid- delburg B 6 1—7, Vlissingen B 5 - Middelburg B 7 5—0, Walcheren B 4 - Vlissingen B 7 101, Zeeland Sport B 4 - Walcheren B 5 14, Middelburg B 8 - Middelburg B 5 113, Groep B 4: Serooskerke B 2 - Middelburg B 3 0—7, Meeuwen B 2 - RCS B 4 2—5, Veere B 2 - RCS B 5 10, Walcheren B 3 - VCK B 2 6—1, Zeeland Sport B 2 - Vlissingen B 4 80, Zeelandia B 3 - Zeeland Sport B 3 36, Groep B 5: Bevelan ders BI- Wolfaartsdijk B 1 82, Goes BI- Colijnsplaatse Boys B 1 4—0, Robur BI- Lewed. Boys B 1 9—0, Wissenkerke BI- Nieuwdorp B 1 0—2, Groep B 6: 's-Heer Arendskerke BI- Heinkenszand B 1 12, Kwadendamme BI- Luctor B 1 afg., Hoedekenskerke B 1 - Kloetinge B 1 16, Volharding B 1 - SVD B 1 1—1, Groep B 7: Kapelle BI- Hansw. Boys B 1 140, Kra'bbenidijke BI- Apoflio B 1 80, Waarde BI- Kruiningen B 1 019, Wemeldinge BI- Rillandia B 1 9 0, Groep B 8: Goes B 2 - Kruinin gen B 2 100, Krabbendijke B 2 - Robur B 2 00, Groep B 9: Sluis B 1 - Aardenburg B 1 16, Breskens BI- Groede B 1 80, Hoofdplaat BI- Schoondijke B 2 80, Schoon- dijke BI- Breskens B 2 91, IJzendijke BI- Hoofdplaat B 2 120, Groep B 10: Brouwershaven BI- Bruse Boys B 1 101, Duive- land BI- Zierikzee B 1 16, Mevo B 1 - Dreischor B 1 3—3, SKNWK B 1 - Renesse B 1 12—2, DFS BI- WIK B 1 16, Groep B 11: Bruse Boys B 2 - Zierikzee B 3 30, Zierikzee B 2 - Mevo B 2 08, Groep B 12: Axel BI- Hoek B 1 100, Philippine BI Sluiskil B 1 5—0, Spui B 1 - AZW B 1 0—5, Groep B 13: Graauw BI- Clinge B 1 22, Koewacht BI- Hontenisse B 1 11, Steen BI- Hulsterloo B 1 20, Vogelwaarde BI- HW B 1 0—7, Groep B 14: AZW B 3 - HW B 4 0—7, HW B 3 - Terneuzen B 6 180, Steen B 3 - Terneuzen B 5 21, Terneuzen B 4 - Terneuzen B 3 06, Tern. Boys B 3 - Terneuzen B 7 1—2, Groep B 15: AZW B 2 - Clinge B 2 Clinge teruggetrokken, Hontenisse B 2 - HW B 2 14, Sluiskil B 2 - Terneuzen B 2 011, Steen B 2 - Tern. Boys B 2 32. (Van onze sportmedewerker) ST.-NIKLAAS Vrijdagavond 21 augustus houdt de wielerclub „De Zwaantjesvrienden" uit St.-Niklaas voor de vierde maal het internatio naal criterium van het Waasland. Dit wielerfestijn, dat jaarlijks dui zenden sportliefhebbers op de been brengt, zal daar ook deze keer wel geen uitzondering op maken. Het deelnemersveld bestaat uit vele ve detten. Allereerst is daar wereldkampioen Monseré. Hij zal het moeten opne men tegen de Tourwinnaar 1970 Ed die Merckx en good-old Rik van Looy. Vooral naar een duel Merckx- Van Looy ziet het Waasland reikhal zend uit. Ook start Godefroot, de man die zowel in het nationaal kam pioenschap in zijn land als tijdens het wereldkampioenschap te Leices- ter net iets te kort kwam. Naast genoemde vedetten lieten zich con tracteren: Swerts, Spruyt, Van Schil, Van den Berghe, Mintjese, Antheunis, Bruyère, Huysmans, Van Springel, Houbrechts, Van Impe, Van den Bossche, de gebroeders De Vlae- minck, Verbeeck, Van Vlierberghe, Van Loo, Van Nueten, Poppe, Pin- tens, Van Rijckeghem, Leman, Ker- remans, Van de Walle, Schoeters, De Neef, Polanski, Van de Vijver en Theo Verschueren. Naast de Belgi sche troeven kon men ook de Italia nen Zilioli en Bitossi contracteren. Van Nederlandse zijde zullen van de partij zijn Joop Zoetemelk, Rini Wagtmans, Peter Kisner en Richard Buckaki. Het parkoers loopt rondom de Grote Markt van St.-Niklaas. Dit één kilometer lange traject dient door de renners 100 keer te worden afgelegd. De wedstrijd begint om 20.00 uur. (ADVERTENTIE) Let op de leeuw op het pakje. Dan pas bent u zeker van echte Ceylon thee - de fijnste thee ter wereld.. THUERE CO-OP TEN HAVE ALBERT HEIJN SIMON DE WIT K G FOUR FINE CEYLON TEAS TIKTAK SPAR

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9