Veel „sollicitaties" naar KYP-zetels Vijf Polen vluchten naar Denemarken C. DE RUITER GROTE MAN BIJ G.B.S.-BEHEER Gratis reizen Bagdad steunt Arafat 2 septemberdagen voor65+ers voordelig uit met NS In Noordzee geen strijdgas Indonesiërs in dienst van H.A.L. Oosteuropees topberaad TIEN BRIEVEN PER DAG OP ADVERTENTIE Commentaar „Kerk-parlement" Zenuwgas Nederlandse marine REGERINGS- OVERLEG MET BONN OVER MILIEUHY GIëNE Acht doden in DDR Delta-Vrijstaat balt „zeevuist" Met gekaapt vliegtuig Japan Senaat VS wil ABM uitbreiden Ontslag Nederlanders e^eïF «re Raad Uithoorn met spoed bijeen DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1970 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Fer dag komen bi] het KVP-partijbureau ongeveer tien brieven binnen, waarin kandidaten voor een kamerzetel van de KVP worden benoemd. In totaal hebben al zo'n 150 mensen gereageerd op de advertentie in het KVP-blad, waarin wordt gevraagd om namen van kan didaten voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Tot 26 september bestaat de mogelijkheid bij KVP- voorzitter Van der Stee zichzelf aan te prijzen of hem te attenderen op geschikte kandidaten. De „sollicitatiebrieven" komen uit het gehele land. Zowel van mensen die graag zelf kamerlid willen wor den als van mensen die een ander voor het kamerlidmaatschap ge schikt achten. Eind september gaat partijvoorzit ter Van der Stee de oogst bekijken. Bijgestaan door een selectiecommis sie gaat hij de aanmelding sorteren. Die aanmeldingen komen van jan en alleman. Maar nu is reeds duidelijk dat er in de 150 al ontvanggen brieven namen worden genoemd van mensen die best voor een kamerze tel in aanmerking zouden komen. Overigens staan bij deze „open kandidaatstelling" niet zo verschrik kelijk veel kamerzetels beschikbaar De K.V.P. verwacht bij de verkie zingen in april 1971: 38 zetels te halen. Voor de helft van de zetels wijst het partijbestuur gegadigden aan. Aan de 39 zittende leden is ge vraagd, of zij in aanmerking willen komen voor het kamerlidmaatschap na de verkiezingen van 1971. Hoe veel kamerleden die vraag met „nee" hebben beantwoord, is nog niet bekend. Maar wel mag worden aangenomen dat om verschillende redenen zo'n tien tot vijftien van de zittende KVP-kamerleden niet terug zullen komen. Formeel mag het zo zijn dat de zittende kamerleden „in principe" op dezelfde wijze als alle andere kandidaten zullen worden behan deld, in feite hebben zittende, be kwame kamerleden natuurlijk een voorsprong. Ais er rekening mee wordt gehouden dat mogelijk enige ministers volgend jaar een kamerze tel krijgen, dan zijn bij voorbaat al minstens zo'n 25 zetels „geblok keerd". Voor de resterende zetels hebben partijbestuur en overige par tij-organen nog wel kandidaten ach ter de hand, zodat uit de „open kandidaatstelling" waarschijnlijk hooguit een paar kandidaat-kamerle den zullen worden geoogst. De Nederlandse bisschoppen zit ten, zoals blijkt uit de eerste berichten, nogal in hun maag met een plan voor een nationaal pasto raal beraad, populair maar wat on genuanceerd reeds omschreven als „kerk-parlement". Het grote pro bleem voor het episcopaat vormt waarschijnlijk - er is hierover niets concreets bekend - het voorstel van de commissie-Steenkamp om ge noemd beraad medeverantwoorde lijkheid te geven voor het beleid in de Nederlandse kerkprovincie. De verantwoordelijkheid hiervoor wordt op het moment gedragen door de gezamenlijke bisschoppen. Het pas toraal concilie was tenslotte nog maar een adviserend praat-college, wat echter al heel wat was, gezien haar experimenteel karakter. Het nu (bij de bischoppen althans) op tafel liggende rapport is een rechtstreeks gevolg van een op dracht in die richting van het pasto raal concilie. De bedoeling is dui delijk: men wil naar een bepaalde vorm van medebeslissingsrecht voor het „kerkvolk", priesters, religieu zen en leken. Het is ook duidelijk dat er vooral wat de meer prakti sche kanten van het beleid betreft - financieel-economische en perso nele zaken b.v. - veel zaken best mede door leken en priesters beslist kunnen worden. Dit zal de bisschop pen waarschijnlijk zeer welkom zijn. j; Het is echten ook duidelijk, dat medeverantwoordelijkheid cq. me debeslissingsrecht van het „kerk volk" uiteindelijk verder zal moeten gaan dan alleen dit. Hier komt men op een zeer moeilijk terrein. Hier raakt men ook aan de positie en de eigen verantwoordelijkheid die de bischoppen binnen het raam van de wereldkerk vanouds hebben. Zo maar ja-zeggen op de wensen van de commissie-Steenkamp kan de bischoppen gemakkelijk in moeilijk heden brengen, vooral gezien hun' verhouding met de wereldkerk. Al met al zaken die niet op een namid- dagje even beklonken kunnen wor den. Wij zouden daarom dringend wil len pleiten voor een discussie over deze zaak in de openbaarheid - en niet alleen tussen het episcopaat en wat commissieleden en insiders - juist omdat het hier het „kerkvolk' zelf aangaat. Bovendien zou zo'n open gesprek een waardige vrucht vormen van het pastoraal concilie. Het dumpen van een oude voor raad Amerikaans zenuwgas in de Atlantische Oceaan heeft een grote reactie teweeg gebracht. Niet alleen omdat het juist Amerikaans zenuwgas was, maar meer omdat de verontrusting over de vervuiling van de oceaan (bodem) aan kracht wint. Thor Heyerdahl die een tocht over de oceaan heeft ondernomen kan daar meer over vertellen. De Amerikaanse autoriteiten ble ken ongevoelig voor de argumen ten van allerlei wetenschapsmensen en lieten het zenuwgas toch op de oceaanbodem zakken. „Er zou maar een klein gebied verontreinigd worden", meende het Pentagon, „als de betonnen omhulsels het zou den begeven". Het gemak waarmee ook nu weer over deze vervuiling wordt heenge stapt, is tekenend. Een gebied (de zeebodem), waar de mens over en kele tientallen jaren zijn voedsel vandaan zal moeten halen (willen tenminste niet nóg meer mensen van honger omkomen) wordt reeds van tevoren ongeschikt gemaakt. Gelukkig heeft de wereld een grote steun aan de commissie van de V.N. tot het vreedzaam gebruik van de oceaanbodem. Die com missie zal vandaag zijn standpunt bepalen over de dumping van het zenuwgas. Ruim 36 uur nadat de Baron Russell Briggs naar de zee bodem is gezonken met zijn do delijke lading BREUK DREIGT TUSSEN IRAK EN EGYPTE (Van onze redactie buitenland) BEIROET De betrekkingen tussen Egypte en Irak schij nen na een reeks van beschuldigingen over en weer uit te lo pen op een breuk tussen beide landen. Dit is de mening van politieke waarnemers in Beiroet. ring heeft verschaft, worden nog be studeerd. De V.S. zijn langs diplomatieke weg met de betrokkenen over deze kwes tie in contact getreden en zij zal ook met de Sovjet-Unie worden bespro ken. Eerbiediging van het bestand is belangrijk, maar momenteel is het veel belangrijker al het mogelijke te doen om te beginnen met besprekin gen onder auspiciën van dr. Jarring, aldus de woordvoerder. De V.S. wil len dat er snel mee wordt begonnen. Over de al of niet vermeende be standsschending zal het ministerie geen verdere mededelingen doen. Na de officiële verklaring zei Mc- Closkey dat de V.S. niet zullen toe staan dat het machtsevenwicht in het Midden-Oosten wordt verstoord en dat de V.S. aan Israël te kennen heb ben gegeven dat het militaire even wicht door de mogelijke Egyptische schending niet is aangetast. Officiële kringen zeiden dat de V.S. aan de Sovjet-Unie niet alleen hun eigen bewijzen van het opstellen van raketten zullen doen toekomen, maar ook de Israëlische. McCloskey zei voorts dat de Amerikaanse ver kenningsvluchten boven de Israëli sche zone van het Suezkanaal wor den voortgezet om met zekerheid vast te stellen of Egypte In de vijftig kilometer brede zone nieuwe raket ten stationeert. ARAFAT ....steun van Irak.... De Palestijnse verzetsorganisaties hebben inmiddels overeenstemming bereikt met de in Irak regerende Baath-partij. Leider Arafat van de El Fatah maakte dit via radio Bag dad bekend, nadat hij twee dagen met de Irakezen had onderhandeld. De moeilijkheden tussen Irak en Egypte zijn veroorzaakt door de Egyptisch aanvaarding van het Ame rikaanse vredesplan voor het Mid den-Oosten. De Iraakse regering stel de zich op het standpunt dat de strijd voortgezet moest worden. Aanleiding tot de speculaties van een breuk tus sen de twee Arabische landen vormt het bericht dat vier leden van de Egyptische veiligheidsdienst hebben geprobeerd een Iraakse diplomaat te ontvoeren. Verder zouden enkele Irakezen om onbekende redenen ge vangen zitten in Cairo. Volgens bronnen in Bagdad heb ben de Irakezen hun troepen aan het oostelijk front ter beschikking van de verzetsstrijders gesteld. Het gaat hier om 12.000 soldaten in Jordanië en 6.000 in Syrië. Een belangrijke groep uit de Iraakse Baath-partij schijnt deze steun aan de guerrilla's te be schouwen als een goede kans om de leiding over de Arabische wereld aan president Nasser te ontfutselen. De V.S. bevestigen inmiddels dat Egypte mogelijk het bestand heeft geschonden door luchtdoelraketten bij het Suezkanaal op te stellen, maar „onze eigen gegevens hierover zijn niet geheel zeker", zo heeft de woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken, McCloskey, gisteren verklaard. De inlichtingen die de Israëlische rege- Voor zover hij de koninklijke ma rine bekend is, is op het Nederlands deel van het continentaal plat in de Noordzee nimmer strijd- of oorlogs- gas gedumpt. Aldus deelde gister middag desgevraagd een woordvoer der van de marinevoorlichtings dienst mee. De marine wacht af welke mededelingen de Britse admi raliteit aan de Noorse marine zal doen, zo werd aan de verklaring toegevoegd. Dinsdag werd bekend, dat de Noorse marine de Britse admiraliteit verzocht een onderzoek in te stellen naar die juistheid van berichten d-at de geallieerden in 1946 tientallen met Duits oorlogsgas in het Skager- rak en de Noordzee tot zinken heb ben gebracht. De koninklijke marine heeft op de Noordzee wel enkele speciale dumpplaatsen voor oude munitie. Deze bevinden zich in diep water en staan aangegeven op de zeekaarten. De Amerikaanse marine heeft in middels niet het minste vermoeden of de zenuwgasgranaten op de bo- diem van die Atlantische Oceaan doen de grote waterdruk zijn gesprongen of niet. Een woordvoerder van de marine bevestigde dat het schip met de granaten al enige minuten na het tot zinken brengen dinsdag uit de gezichtskring van de elektronische apparatuur is geraakt. DEN HAAG Op uitnodiging van de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga zal zijn West-Duitse collega, dr. Günither Hartkopf van daag en morgen een bezoek brengen aan ons land voor overleg over aan gelegenheden die de milieu-hygiëne betreffen. Het overleg vloeait voort uit de besprekingen, die vorig jaar door dr. Kruisinga met zijn Duitse collega in Bonn zijn gevoerd en die hebben geleid tot concrete samen- werkingsafspraken, zo deelt het mi nisterie vain Sociale Zaken en Volks gezondheid mee. (Van onze redactie buitenland) MOSKOU Het Russische pers bureau Tass heeft bekendgemaakt dat de leiders van de zes Warschau- pakt landen vandaag in Moskou het niet-aanvalsverdrag tussen de Sov jet-Unie en West-Duitsland zullen bespreken. Waarschijnlijk zal ook worden gesproken over de ontwik kelingen in het Midden-Oosten. Men verwacht dat in Moskou ook de kwestie van de Europese veilig heid en de te houden Europese vei ligheidsconferentie worden bespro ken. De conferentie in Moskou zou worden bijgewoond door de secre tarissen-generaal van de communis tische partij en door de premiers van de landen van het Warschau-pakt. BERLIJN (DPA/AFP) Acht Oostduitsers zijn dinsdagavond om het leven gekomen bij een ernstig verkeersongeluk op de autoweg Leip- zig-Oost-Berlijn. Twaalf mensen wer den gewond. Een bus met Oostduitse toeristen reed in volle vaart in op een tegemoetkomende Westduitse vracht wagen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In Scheveningen zijn kabouters van Delta-Vrij staat (gevestigd in de Rijnmond) gistermiddag de waterbescher- mingsactie Zeevuist begonnen, die beoogt Nederland te waar schuwen tegen de snel voort gaande vervuiling. Delta-Vrij staat is uitgegaan van het Euro pees handvest voor het water, dat werd voorbereid door het Europees comité voor het behoud van de natuur en in 1968 afge kondigd door de Raad van Europa. De puntmutsloze kabouters hebben contact opgenomen met de Oranje-Vrijstaat steden langs de kust, organisaties op het ge bied van recreatie en milieu hygiëne en commerciële bedrij ven en industrieën. Deze licha men zijn of worden verzocht mee te werken aan een gezamen lijke actie die tenslotte moet lei den tot de vorming van een .handvestfonds', dat o.m. ter be schikking moet komen van in stellingen zoals de stichting .mi lieuzorg*, het centrum voor de milieuhygiëne en het anti-vervui- lingsleger in Eindhoven. DE VATICAANSE secretaris voor buitengewone kerkelijke aangelegen heden, mgr. A. Casaroii, zal naar men verwacht, tijdens zijn bezoek aan Belgrado het akkoord over het vol ledig herstel van de diplomatieke be trekkingen tussen Zuid-Slavië en het Vaticaan tekenen. De Japanse vliegtuigkaper, die zich in het nauw gedreven uur verzet aan de politie moest overgeven. na twee (Van onze redactie buitenland) ROENNE Een Pools verkeers vliegtuig met 25 passagiers aan boord is tijdens een binnenlandse vlucht gedwongen naar Denemarken koers te zetten. Vijf Polen hebben politiek asie) gevraagd. Het toestel een in Rusland ge bouwde Iljoesjin-14 was onderweg van Danzig naar Warschau, toen een jongen met een handgranaat de pi loot dwong naar Denemarken te vlie gen. Het toestel landde in Roenne op het eiland Bornholm op 100 kilometer van de Poolse kust. Hier vroegen de 20-jarige kaper en vier andere passa giers, onder wie twee vrouwen, po litiek asiel. Zij zijn door de politie weggevoerd. De Deense minister van buitenlandse zaken zei dat het mi nisterie de zaak zal behandelen met inachtneming van de conventie van Tokio inzake misdaden in de lucht bedreven. De machine heeft een uur in Roen ne op de grond gestaan en is zonder te wachten op functionarissen van de Poolse ambassade in Kopenhagen, die naar Bornholm onderweg waren, naar Polen teruggekeerd. Bij nader onder zoek door de politie bleek de hand granaat, waarmee de kaper de piloot bedreigde, niet te kunnen ontploffen. der bedreiging met een pistool gelast te op het militaire vliegveld Hama- matsoe te landen. De meeste van de 75 passagiers mochten daar uitstap pen. Toen een duidelijk in blijde ver wachting zijnde vrouw buikpijn veins de, leidde haar gekreun de aandacht van de gewapende kaper even af. De op de loer staande politie stormde via een deur in het staartstuk het vliegtuig binnen waar zij de kaper overmeesterde. Het vuurwapen waarmee deze had gedreigd bleek een speelgoedpistooltje te zijn. Een DC-8-straalvliegtuig van de Amerikaanse „Trans Caribbean Air ways" is met 147 passagiers en be manningsleden aan boord gedwongen naar Cuba te vliegen, toen het on derweg was van Newark naar Porto Een zwangere vrouw is het woens dag gelukt de aandacht van een vliegtuigkaper enkele ogenblikken af te leiden, waardoor de politie kans zag het vliegtuig te bestormen en de man te grijpen. De kaper, Sachio Inagaki, een 24- jarige Japanner, drong tijdens een vlucht boven Japan de cockpit van een Boeing-727 van Nippon Airways binnen, waar hij de gezagvoerder on- WASHINGTON (DPA) Ook een tweede poging in de Amerikaanse se naat het raketbestrijdingssysteem, bekend onder de naam ABM, beperkt te houden tot de twee al in het voor jaar goedgekeurde lanceerbasis, is getorpedeerd. Het desbetreffende door senator Edward Brooke, een re publikein uit Massachussetts, inge diende amendement werd gisteren met 53 tegen 45 stemmen door de senaat verworpen. De regering-Nixon krijgt hierdoor de handen vrij voor uitvoering van haar plannen het ABM-net uit te breiden met twee nieuwe lanceer- plaatsen, die in de staten Missouri en Wyoming zullen komen. Hiermee is een bedrag van 322 miljoen dollar gemoeid. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Holland- Amerika-Lijn (H.A.L.) te Rotterdam heeft, om de loonkosten te drukken, besloten 120 Indonesiërs in dienst te nemen voor de periode september 1970 tot juni 1971. De Indonesiërs zullen warden ge plaatst op het s.s. „Rijndam", dat in genoemde periode reizen om de we reld gaat maken. Het vrijkomende Nederlandse personeel op de Rijn dam kan slechts ten dele op andere schepen worden geplaatst. De HAL wil niet meedelen hoeveel personen ontslagen zullen worden. Men zei alleen dat het om een rela tief klein aantal zal gaan. Er is over leg met de vakbonden gaande. De Rotterdamse maatschappij zegt te zijn overgegaan tot het aantrekken van Indonesisch varend personeel in verband met de ongunstige loorikos- tenontwikkeling in het passagiersbe- drijf. De loonkostenstijgingen zijn niet door hogere prijzen gecompen seerd. De verdere ontwikkeling van dit bedrijf zal in hoge mate van de loonkosten afhangen, zo meldde het jaarverslag dat HAL onlangs heeft uitgebracht. De officieren- en onderofficieren- functies zullen door Nederlanders bekleed blijven worden. DIAMANTEN TER waarde van ongeveer 400.000 dollar vond de dou ane op het vliegveld van Mexico- Stad in de tas van een Oostenrijkse vrouw. Zij werd aangehouden op be schuldiging van diamantsmokkeL (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Haagse za kenman Cor M. de Ruiter is be noemd tot directeur van GBS- beheer n.v., de maatschappij die de overgenomen textielbedrijven Gerzon, Bischoff en Schroder be heert. De heer De Ruiter is de enige aandeelhouder van GBS- beheer. Zodra de fusies in het textielrijk van de heer De Ruiter zijn afgerond, zal de directie wor den uitgebreid en worden aan gevuld met een raad van bestuurt Blijkens een mededeling van GBS-beheer n.v, lees: Cen- trumbank in Den Haag zullen tezijnertijd in die raad van be stuur belangrijke figuren uit de textieldetailhandel worden be noemd. De belangen die de projectontwik kelingsmaatschappij Centrumbank in het project Gerzon-Bischoff, Schro der had, zijn overgedragen aan de bestuursmaatschappij GBS-beheer. In feite komt het erop neer dat de zakelijke belangen van de ge noemde textielbedrijven grotendeels in handen waren en zullen blijven van zakenman De Ruiter. Want hij is de man die bij de Centrumbank en nu bij GBS-beheer de zaak voor het zeggen heeft. Formeel is mr. D. A. I. van der Oever, advocaat en procureur, direc teur van de ontwikkelingsmaatschap pij Centrumbank. Het aandelenka pitaal van deze N.V. is voor de helft door mr. Van der Oever, voor de an dere helft door de heer De Ruiter in gebracht maar het betreft hier het „maatschappelijk vermogen" van de N.V., die in het geheel geen bank is. De macht van de heer De Ruiter is veel groter, omdat deze veel eigen geld in de transacties van de Cen trumbank heeft gestoken. Intussen heeft het dagblad Trouw bericht dat in tegenstelling tot de me dedelingen van mr. Van den Oever bij de overneming van textielzaken wel degelijk wordt gewerkt met bui tenlands, in casu Amerikaans kapi taal. Volgens Trouw is niet de Haag se zakenman De Ruiter de grote fi guur op de achtergrond bij de aan koop van zaken als Gerzon, Bischoff en Schroder, maar de Amsterdamse koopman Jaap Kroonenberg. Niet het ideaal van De Ruiter om de mode zaken te vernieuwen en weer renda bel te maken zou in de hele affaire doorslaggevend zijn, maar de kei harde opzet om de vrijkomende pan den aan Amerikanen door te verko pen. (ADVERTENTIE) Tot mijn zeer grote genoegen ver nam ik bij de aanvang van het samenstellen van deze dagelijkse ru briek, dat de KNVB en de NOS althans voorlopig overeenstemming hebben bereikt. Dat wordt zondag weer gewoon voetbal op de teevee, mannen (en vrouwen)! Hoewel ik hier wel wat voorzichtig mee ben, zo voor de aanvang van (wéér) een lang seizoen. Daarom: dames, veel sterkte en heb wat meelij met ons, mannen. Wij werken toch ook de hele week hard en mogen wij nu niet eens een klein verzetje hebben, snik. Ben nou eens eerlijk. Wij doen toch ook ons best. Dit was een grapje. Wij kijken ge woon. (Als we mogen.) „Het kan ook niet goed gaan met deze regering. De problemen waar De Jong tegenop kijkt, daar kijkt Luns overheen" (P. van Vlietcaba retier/ entertainer) Overigens zal je toch maar in zo'n Londense bioscoop zitten en de politie komt je eruit halen, omdat er een bommelding is. Dat gebeurde met 39 bioscopen. In totaal zo'n 25.000 toe schouwers en allemaal zaten ze naar d-e film Airport te kijken. Nu kan ik me best voorstellen dat de grappenmaker (er werd géén bom gevonden) juist die film heeft uitge kozen voor zijn joke of the day. Die handelt namelijk over een vliegtuig passagier die een bom bij zich heeft. Een practical joke heet zoiets in En geland. Maar leuk is-ie niet. Trouwens, dat woord .bommelding' is natuurlijk een zeer vreemd woord. Bom-melding is normaal. Maar maak er nu eens bommel-ding van, dan wordt dat direct weer iets anders. Wat weet ik niet, maar toch. Sprak het meisje, bij het betreden van de kleuterschool en bij het zien van- de zuster: „Kijk eens mama, een juffrouw in een duster!" Grand Bazar: VerDeel en heers. De vakbondenbonzen zijn goed kwaad momenteel. Op allerlei direc ties die daartoe inderdaad wel enige, tot veel aanleiding hebben gegeven. Want die hele fusie-code van de SER blijkt niet te werken. De vakbonden worden gewoon te laat ingelicht. Als de zaken al geregeld zijn. En dat haalt het bloed onder je nagels van daan. Fusil-code. KIoos de (L)André van de Vara Dat moeten ze maar in Hilversum uitzoeken. Wij trekken ons terug voor vandaag. Het is genoeg geweest. Tot morgen. MERIJN UITHOORN (ANP) Het college van b. en w. van Uithoorn heeft gistermiddag besloten de gemeente raad voor een spoedvergadering op donderdagavond om acht uur bijeen te roepen om de raad te laten be slissen of de gemeente in hoger beroep zal gaan van het vonnis van de president van de Amsterdamse rechtbank in het kort geding, waar in de gemeente gelast werd de bouw van een blok van zeven maisonnet tes met garages stop te zetten. B. en w. stellen de raad voor van dit dinsdag gewezen vonnis in appèl te gaan bij het gerechtshof in Amster dam. In september kunt u met NS op uw 65+kaart twee dagen gratis en onbeperkt reizen. Welke dagen? Kiest u er maar twee uit: elke dinsdag, woensdag;, donderdag of zaterdag in september is er goed voor. Hoe? Door simpelweg uw 65+kaart aan bet loket te laten afstempelen. Hebt u nog geen 65+ kaart? Koop er dan een aan bet loket. Verkrijgbaar voor iedere 65-plusser. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto meebrengen. De 65+reductiekaart geeft recht op reizen tegen de halve enkele- reisprijs. Een driemaandskaart kost f 20.-, voor echt paren f 30.-. Jaarkaart f 50.-, voor echtparen f75.-. Vraagt u gelijk een septemberkalendertjo. m

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5