Fruitteelt onderzoeken in Wilhelminadorp Vlasbedrijven hadden weer wederom niet mee Paul Buijsse ereburger van Belleville, Canada t t t t f JAARVERSLAG 1969 Z.-Vlaamse schutters hoekene eindzege tegen Z.-Beveland Kloosterzande Jeugdkampioenschap vissen Koewacht Kermis in De Klinge PROGRAMMA IN KROKODILBAR Eerste keuring Arabisch paardenstamboek in Zeeland NEDERLANDERS TE GAST BIJ OORLOGSVETERANEN Zuiddorpe Kapelle-Biezelinge op de film F ractiebijeenkomst KVP Oostburg Eerste vliegreis ADVERTEREN DOET VERKOPEN Gemeente Hulst DE STEM VAN AAAANDAG 17 AUGUSTUS 1970 (Van onze correspondent) GOES Dezer dagen is het jaar verslag over 1969 van het Proefsta tion voor de Fruitteelt in Wilhelmi nadorp verschenen. Het is een zeer goed verzorgd boekwerk van 180 pa gina's, dat een uitstekende indruk maakt en zeer goed weergeeft wat er in Wilhelminadorp gebeurt ten behoeve van de Nederlandse fruit teelt. In het Engels is een verkorte weergave van de inhoud opgenomen. De directeur van het proefstation, ir. G. S. Roosje, schrijft in het voor woord dat 1969 een decennium af sluit, waarin zich in de Nederlandse fruitteelt zowel teelttechnisch als be drijfseconomisch zeer grote verande ringen hebben voltroikken. De produktiviteit is sterk geste gen, maar de rentabiliteit van de ap pels is tot een desastreus laag peil gedaald. Ir. Roosje spreekt de hoop uit dat de aandacht, die de organen van het bedrijfsleven en de overheid aan de fruitteelt besteden, spoedig tot een herstel van de normale ver houdingen mag leiden. In 1969 brachten 837 personen een bezoek aan het proefstation. Daarvan kwamen er 417 in de proeftuin en het laboratorium in Wilhelmina dorp, waaronder 216 buitenlanders en 420 op de kleinfruitproeftuin in Kapelle, waaronder 54 buitenlan ders. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De Z-Vlaam- se schutters op de staande wip heb ben in twee wedstrijden tegen de Z- Bevelandse tegenstanders uiteindelijk aan het langste eind getrokken. Het 24-tal, het kampioensviertal en de persoonlijke kampioen uit Z-Vlaan- deren brachten hun rivalen een ne derlaag toe. Het Z-Vlaams 24-tal bleek in de eerste ontmoeting te Ovezande ver uit superieur (43 p. tegen 33 p.). Op eigen bodem moest het de Z-Beve- lamdse ploeg echter net voor laten gaan. (37 p. - 39 p.). De zege bleef dus uiteindelijk toch in Zeeuwsch Vlaanderen: (80 p. - 72 p.). Te Ovezande had het Z-Vlaamse kampioensviertal een lichte voor sprong genomen op de Z-Bevelandse kampioensformatie (12 p. - 9 p.) De Westdorpse kampioenen moesten te Kloosterzande echter het hoofd voor hun tegenstanders buigen (14 p. - 16 p.). Met 1 punt voorsprong behaal den de schutters uit Westdorpe niette min de eindoverwinning 26 p. - 25 p. N. Goossen uit Kloosterzande de persoonlijke Z-Vlaamse kampioen versloeg H. Rentmeester uit Ovezan de twee maal met ruim verschil. (4 p. - 1 p., 4 p. - 0 p.). Deze over tuigende zege leverde hem het offi cieuze Zeeuwse kampioenschap op. Aan het begin van de wedstrijd was schutter Th. Staal uit Lams- waarde, die onlangs overleed, her dacht. De heer Staal was voorzitter van „De Friezen" te Graauw. Het teeltonderzoek voor groot fruit, dat onder leiding staat van ir. J. S. Wertheim, was vooral gericht op de groedregulators. Chemische vruchtdunningsmiddelen werden be proefd, evenals middelen om de vruchtbaarheid te bevorderen. Op de kleinfruitproeftuin in Kapelle werd om. aandacht besteed aan mechani satie van de oogst van bessen en ker sen. De bestrijding van onkruid met chemische middelen werd onder lei ding van de heer P. Goddrie in vele proeven toegepast. Ir. R. K. Elema, belast met rentabiliteitsonderzoeken, besteedt vooral veel aandacht aan de teelt van doordragende aard beierassen. Schieting Tijdens en na de wedstrijd Z.-Vlaanderen - Z.-Beve- land werd een schieting gehouden op twee staande wippen. De uitslag van de schieting luidde als volgt: Wip 1: le hoogvogel: K. van Waes, Westdorpe; 2e hoogvogel: J. Hoop, Kloosterzande; le zijvogel: niet afgeschoten; 2e zijvogel; P. de Baar, Graauw; 3e zij vogel: J. Fop- ma, Sluiskil; 4e zijvogel: R. van Waterschoot, Kloosterzande; le kal: L. de Jonge, Kwaderdamme; 2e kal: R. van Waterschoot, Kloosterzande; 3e kal: J. Caessens, Axel; 4e kal: A. Suy, Koewacht. Wip 2: le hoogvogel: E. Savooy, St. Jansteen; 2e hoogvogel: Th. van Waes, Westdorpe; le zijvogel: A. Suy, Koewacht; 2e zijvogel: L. de Jonge, Kwadendamme; 3e zijvogel: R. van Kruyssen, Kloosterzande; 4e zijvogel: L. Rentmeester. Ovezande; le kal: A. Boonman, 's-Heerenhoek; 2e kal: L. Rentmeester, Ovezande; 3e kal: J. Fopma, Sluiskil; 4e kal: R. Lucasse, Kloosterzande. (Van onze correspondent) KOEWACHT De jeugdleden van de Koewachtse hengelvereni- ging hielden op het viswater „Het Grote Gat" hun kampioenswedstrijd, De uitslag was: 1. René de Schepper, Koewacht, 58 punten; 2. René de Visscher, Stekene, 10 punten; 3. Etien van de Linden, Stekene, 10 punten; 4. An- dré de Schepper, Koewacht, 8 pun ten; 5. Ronny Ongenae, Koewacht, 4 punten; 6. Fonny van Damme, Koe wacht, 2 punten; 7 Eric de Witte, Stekene, 2 punten. Op de eerstvol gende vergadering zal aan kampioen De Schepper een beker worden uit gereikt. (Van onze correspondent) DE KLINGE Sinds mensenhen genis is het een traditie dat bewo ners van het Nederlandse Clinge in groten getale de kermis in het aan grenzende Belgische De Klinge be zoeken, zoals ook omgekeerd het geval is. De kermis in De Klinge duurt tot maandag 24 augustus. Naast de dagelijkse schietingen en verschillende duivenvluchten speelt de voetbalclub De Klinge een oefen wedstrijd tegen Kieldrecht. Op dins dag 18 augustus wordt een internati onale wielerwedstrijd voor amateurs gehouden en op zaterdag 22 augus tus een wielerwedstrijd voor nieu welingen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Optredens van Henk Elsink, Martine Bijl en Adèle Bloemendaal vormen de hoog tepunten in het amusementspro gramma, dat komend najaar zijn be slag moet krijger in de Krokodil- bar van caféhouder en restaurant eigenaar Toine Raes in Kloosterzan de. Het programma is komend sei zoen uitgebreider en omvangriiker dan de afgelopen winter, toen Raes met de contractering van verschei dene Nederlandse top-artiesten hon derden mensen zijn bar binnenhaal de. De verwachtingen voor het nieu we seizoen zijn nogal hoog gespan nen. Zo hoog zelfs dat eind volgende week vermoedelijk een aanvang ge maakt zal worden met de uitbrei ding van de Krokodil-bar achter ho tel De Linden. Als die uitbreiding klaar is zullen vijfhonderd mensen tegelijk de voorstellingen kunnen bijwonen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Woensdag 19 augustus zal om 13.30 uur op het terrein van de ponyclub Hulst aan de Zoute- straat de eerste keuring plaatsvin den van het Arabisch paardenstam boek in Zeeland. De toegang is gra tis. Voor deze keuringen aan de hand zijn veertig inschrijvingen binnen gekomen. De veulenklassen worden onderverdeeld in inlands-, ooster- of Arabisch halfbloed, Anglo-Arabisch en Arabische volbloeden en telt ruim twintig nummers. Het betreft hier nagenoeg alle in 1970 geboren produkten van de in Zeeland gesta tioneerde Arabische volbloed hengst Goldbey met New Forest merries. Dartmoor-merries, Haflingers-mer- ries, Gelderse, Hongaarse en Tjechi- sche merries en ook produkten van hem met Engelse volbloeds en Ara bische volbloeds. Voorts zijn een aantal volwassen merries ingeschreven ter opname in een der registers van het Arabisch paardenstamboek, terwijl zelfs vier volwassen volbloed Arabische mer ries ter keuring aanwezig zijn, be nevens twee volbloed jaarlingen. Ook Goldbey zal zich bij het ein digen van zijn seizoen van stamboek- activiteiten ter opluistering tonen. Uit een en ander blijkt dat het fokken met paarden, die Arabisch bloed voeren, ook in Zeeland is aangeslagen en de roep om een ho ger in het bloed staand rijpaard ook hier de vrijetijdsbesteding en recre atie zoals overal elders in Europa vergezelt. (Van onze correspondent) KOEWACHT ST.-JANSTEEN Het binnenhalen van de vlasoogst is op het ogenblik weer in volle gang. Het aantal vlasbedrijven, dat na de Tweede Wereldoorlog een aantal van naar schatting 200 bereikte, is nu door de jarenlange crisis in de vlas industrie teruggebracht tot vijftien grootbedrijven. Het vlas heeft tijdens de groeipe riode ook dit seizoen veel geleden door te weinig regenval. Het gaat de vlassers daarom ook deze keer weer niet voor de wind: de prijzen zijn goed, maar vele percelen vlas zijn door het bizarre weer van slechte kwaliteit. Foto: Het vlas gaat de roterij in, waar het onder invloed van grote hoeveelheden warm water aan een soort rottingsproces wordt onderwor pen. Oud papieractie De tweede op haling van het oud papier, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aardgasverwarming van de r.-k. kerk te Zuiddorpe, is wederom een groot succes geworden. Was het ge wicht de vorige maand 2500 kg, thans werd 3000 kg opgehaald. De pastoor deelde mede, dat iemand de toezegging had gedaan hetzelfde be drag te zullen bijdragen, dat deze keer het opgehaalde papier zou op brengen. Het oud papier, dat 4 cent per kilo opbrengt, levert deze keer dus twee maai f. 120 op. Een schen ker van buiten de gemeente, die het bericht over de oud papieractie in De Stem gelezen had, schonk voor dit doel een bijdrage van boven de f. 300. (Van onze correspondent) KAPEELE In het kader van een landelijke filmactie gaat de Neder' Iandse Blindenbond in Kapelle-Bieze linge een film opnemen. Op 20 aug. Overdag zal een filmopnamewagen door Kapelle en Biezelinge rijden om de mensen tijdens hun werk te fil men. Verder wil men een beeld ge ven van het verenigingsleven door het filmen van een optocht. De op stelling van die optocht vindt plaats om kwart voor achts 's avonds by het veilinggebouw aan de Stations straat. In het komende winter halfjaar zal de film worden vertoond. De Neder landse Blindenbond tracht met deze actie belangstelling en sympathie voor zijn werk te verkrijgen en daarvoor bij de aanvang van de film voorstellingen de aandacht te vragen. (Van onze crrespondent) HOOFDPLAAT De KVP-frac- tie in de gemeente Oostburg houdt op dinsdagavond om acht uur in zaal Versavel een open fractie-bijeen komst. Tijdiens deze open fractie bijeenkomst zullen de raadsstukken worden besproken voor de komende raadsvergadering van de gemeente Oostburg. (Vara een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Vrijdagmiddag is dte zeventienjarige Paul Buijsse uit IJzenjdijke teruggekeerd van zijn ze- ventiendaagse snoepreisje naar Ca nada. Paul was een van die tweeën twintig jongeren, die op kosten van de Nederlandse regering per vlieg tuig naar Canada mochten reizen. De Nederlandse regering had deze reis uitgeschreven in het kader van de vijfentwintigjarige bevrijding van ons land dioor de Canadezen. Niet al leen de tweeëntwintig Nederlandse jongeren zijn op kosten van de Ne derlandse schatkist op reis geweest. De regering had eenzelfde aantal jonge Canadezen uitgenodigd zeven tien dagen in ons land door te bren gen. Paul Buijsse, net drie uur thuis, vertelde in de huiskamer vain zijn ouderlijke woning aan die Rooden- hoek A 81, enorm onder de indruk te zijn gekomen van zijn reis. „Alles was daar zo ontzettend groot. Je kunit je er eigenlijk geen voorstelling van maken. Een keer hebben wij in een „meertje" gezwommen, dat bijna net zo groot was als heel Nederland". Hoe is Paul aan deze droomreis ge komen? „Op een dag las ik een ad vertentie in de krant dat een aantal jongeren een gratis reis naar Canada konden maken. Ik heb erop geschre ven en wat later kreeg ik een for mulier thuisgestuurd. Ik moest al lerlei vragen beantwoorden. Er werd gevraagd wat voor leeftijd je had, welke schoolopleiding je volgde, wait je hobby's waren en meer van dat soort vragen. Ik stuurde het formu lier terug, rekende er niet op ooit nog 'ns iete te horen. Eind juni hoor de ik dat mijn naam door de com puter was gekozen. Het was een enorme verrassing voor mij, te meer daar ongeveer vijftienhonderd jonge ren een gokje hadden gewaagd". Dinsdag 28 juli vertrok Paul met zijn andere leeftijdgenoten naar Ca nada. „Ik had nog nooit gevlogen en de vliegreis was op zich dus al een hele belevenis. Wij hadden nog ge luk ook. Onder de bemanning was een Nederlander. Die heeft er voor gezorgd dat wij tijdens de vlucht een kijkje in de cockpit konden nemen". Bij aankomst op het vliegveld in Montreal werdeft de jeugdige Neder landers de leeftijd varieerde van zestien tot eenentwintig jaar ver welkomd door het bestuur vam de vereniging van oorlogsveteranen. „Het was allemaal erg leuk. De president van deze vereniging, mr. Lumdibergh, heeft tijdens de oorlog nog in Zeeland gevochten". De eerste vier dagen verbleven de Nederlanders op 'n kazerne, diaarna werden zij bij gezinnen onderge bracht. Paul Buijsse, de enige Zeeuw van de Nederlandse jongeren, werd bij mr. Lundbergh in huis genomen. „Wij hebben eigenlijk van alles ge zien. Eerlijk gezegd te veel om op te noemen. Wij zijn op die Nederlandse ambassade geweest, we hebben het huis gezien waar prinses Margriet werd geboren, enfin te veel om op te noemen". Dat Paul inderdaad een hoop heeft gezien blijkt uit het feit dat hij tij dens die zeventien dagen een dag boek bij heeft moeten houden. „An ders vergeet je het misschien weer". Het bezoek van de Nederlanders werd door de Canadezen erg op prijs gesteld. De Nederlanders konden overal op een gastvrij onthaal reke nen. Ook hebben die Canadese kran ten, radio en t.v., diverse malen aan dacht geschonken aan hot Neder landse' bezoek. Als bewijs laat Paul een krant zien, waarin een foto van hem staat afgedrukt tijdens een krainslegging. De Nederlanders hebben een aar dig souvenir aan hun bezoek overge houden. Ze zijn namelijk benoemd tot ereburgers van de stad Belleville. „Wij hebben allemaal een certifi caat van de burgemeester van Belle ville, mr. J. Russel Scott, ontvangen." Ook zijn de jeugdige reizigers be noemd tot ereleden van de vereni ging van oorlogsveteranen. Wat voor indruk heeft Paul van de Canadezen gekregen? „Ik ben in fei te nog te kort in Canada geweest om er een oordeel over te kunnen geven. Wel geloof ilk dat zij allemaal erg gastvrij zijn". Het is ons een droeve taak u te berichten dat na een kortstondig lijden in volle overgave aan Christus heden van ons is heengegaan, mijn lieve man, onze dierbare vader en grootvader, JOHANNES VAN OORT echtgenoot van Maria Johanna van Sprundel op de leeftijd van 60 jaar. Wij zijn dankbaar voor alles wat hij voor 'ons gedaan heeft en zullen hem erg missen. Raamsdonk: M. J. van Oort-van Sprundel P. M. van Oort M. L. P. van Oort-Nobelen en kind Lisse: A. M. van der Salm-van Oort C. Th. R. van der Salm en kinderen Raamsdonksveer: G. M. van Oort P. B. M. van Oort-Thijssen en kinderen Waalwijk: M. M. Dijkstra-van Oort A. A. Dijkstra en kinderen. Bergen op Zoom: P. M. Berende-van Oort J. S. Berende en kinderen Lima (Peru) A. C. M. Sanehez-van Oort R. A. Sanchez Nijmegen: A. M. van Oort en verloofde Raamsdonk: Henk, Jan, Cor, Marjan. Raamsdonk, 15 augustus 1970. Schansstraat 21. De plechtige uitvaartdienst waarbij u wordt uitgenodigd zal plaatsvinden op woensdag 19 augustus om 10 uur in de parochiekerk van St.- Bavo te Raamsdonk-Dorp. Voor de overledene zal op dinsdag 18 augustus een avondmis worden opgedragen om 19.30 uur in voornoemde kerk. Samenkomst woensdag om 9.25 uur ten huize Schansstraat 21 te Raamsdonk, alwaar de over ledene is opgebaard. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in de zaal van Hotel Huis ten Deyl te Raamsdonksveer. Bestuur, directie en personeel van de veiling Bergen op Zoom en omgeving geven met droef heid kennis van het plotseMng overlijden van de heer W. VAN BROEKHOVEN in leven fustmeester van de veiling te Bergen op Zoom. Wij verliezen in hem een trouwe, sympathieke medewerkeT. Wij zullen hem o.m. gedenken heden tijdens de avondmis van zeven uur in de kerk van de H. Maagd en tijdens de plechtige eucharistie viering op dinsdag 18 augustus a.s. om elf uur in de kerk van de H. Maagd, Grote Markt. Gevraagd: een jonge hulp in alg. dienst en Buffet hulp, min. leeft. 15 jaar. Goede verdienste, licht werk, event, reiskostenvei goeding. Grand Hotel „Rot terdam", Terneuzen. TeL 01150-2041. Met diepe droefheid namen wij kennis van het overlijden van onze hooggeachte mede firmant, de weledele heer JOHANNES VAN OORT Bouwbedrijf Vevo Per adres: J. N. Verschuren, Lange Broekstraat 3, Raamsdonk-Dorp. Met diepe droefheid namen wij kennis van het overlijden van onze hooggeachte directeur de weledele heer JOHANNES VAN OORT Het gezamenlijk personeel van aannemersbedrijf P. van Oort en Zoon N.V, Raamsdonk, 15 augustus 1970. Hulst: Met droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden in de leeftijd van 57 jaar voorzien van het H. Oliesel, van onze geliefde en zorgzame vader, schoonvader en grootvader, broer, oom en neef, de heer RICHARD JOSEPH MARIE MESSAGIE weduwnaar van mevrouw Maria van den Branden Wij bevelen de ziel van onze vader in uwe gebeden aan. Oostburg: J. Messagïe P. Messagie-Vercauteren en kind Hulst: R. Messagie J. Messagie-Duynstee F. Messagie De familie Messagie De familie Van den Branden. Hulst, 15 augustus 1970. Poorterslaan 14, De plechtige uitvaartdienst waarbij u wordt uit genodigd zal plaats hebben woensdag 19 augus tus a.s. om 9.30 uur in de Basiliek van de H. H. Willibrordus te Hulst, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Dinsdagavond om 7.30 uur eucharistieviering in de Basiliek, van de H. Willibrordus te Hulst, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Dinsdagavond om 7.30 uur eucharistieviering in de Basiliek. Bijeenkomst heren St-Liduina- ziekenhuis ingang Tabakstraat om negen uur. Dames in de Basiliek om 9.15 uur. De overledene is opgebaard in het St.-Liduina- ziekenhuis te Hulst. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. ■IIIHIIIIIHIIIinillH bij vooruitbetaling Voor al uw reparatie, plaat* r?rcnnppl aPvrAAod en spuitwerk of servicebeur- crsoneei gevraago ten Belerumgarage> Breda. Gevraagd: een leerling kok, min. leeft. 15 jaar, event, in tern en leerlingstelsel. Grand Hotel „Rotterdam", Terneuzen, tel. 01150 - 2041. V. M. VerwUlgen N.V. Zakken handel KapelJebrug heel' plaats ✓oor enkele mannelijke en-of vrouwelijke personeels leden Voor een betrouwbare ge bruikte auto, naar een be trouwbaar adres. Belcrumgara- ge, Breda. Prettig werk Ln een modern atelier vindt elk meisje van 16 jaar of ouder in de elektroni sche montage-afdeling van Aviolanda N.V. te Woens-. drecht. Komt u eens praten of vraag telefonische inlichtingen 01646-450, 's avonds 01641-182 of 01640-626*. Welk meisje wil graag serieus werk verrichten? Kom tijdens de werkuren eens in onze mo derne elektronische montage afdeling kijken en u zult en thousiast zijn over het soort werk dat hier uitsluitend door meisjes wordt vervaardigd Aviolanda N.V Woensdrecht Geen massa, of lopende band werk maa licht en schoon werk wordt geboden aan meis jes van 16 Jaar of ouder in de elektronische montage-afdeling bij Aviolanda N.V. te Woens drecht. U kunt dagelijks op ons kantoor inlichtingen ver krijgen maar ook telefonisch 01646-450, 's avonds 01641-182 of 01640-6264. Gevraagd meisje in de huis houding, Slagerij Gelderland Noordstraat 2, Sas van Gent. Een in zeer goede staat zijnde koelbuffet voor café, tevens gevraagd enige ijzeren braad pannen grote maat. C. de 3rui, Vijverstraat 15, St.- Willebrord. Telf. 01653-2506. Grijp de winst 11 20 pet. - >ct 40 pet. kortlngl Nu zo merprilzen Nu kopen en in dt winter betalen Duizenden Korte en lange bontmantels Bont kopen Is een zaak van vertrouwen; 'n 3-jartg garan «bewijs is dat vertrouwen waard. Meer waarborg voot oont Deso«'venst zeer soepele kredietservice. De grootste er. goedkoopste bontzaak van Ne- Ierland De Bontkoning, Hoog straat 9?, Rotterdam bij kooi. treinretours vergoed 1 Geld tekort? Belcrumgarage Breda financiert vlot. Te koop gevraagd Gijzens Automobielbedrijf bie den u te koop aan Fiat 850 Coupé 1969 als nieuw Fiat 850 Coupé 2 maal 1968 Opel Admiral 1968 zeer mooi V W1600 L 1968 VW 1300 1968 VW 411 1969 nieuw model Opel Caravan 1966 zeer mooi Simca Tourist Caravan 1968 Simca 1000 1969, 1967. 1966 Taunus 15 M Coupé 1967 Taunus 15 M Luxe 1968 Ford 20 M 4-deurs, 1968 Fiat 124 1967, 1966 Fiat 850 1967 Renault L 4 1968, 1966 Opel 4-deurs 1967 Skoda 1000 MB 1967 Triumph Herald Sport 1966 VW Karmann Ghia 1966 Daf de Luxe 1966 VW bus 1966 en verder diver se andere automobielen. Bestel, transits en goedkope inruilwa- gens. al deze wagens zijn schadevrij, keuring toegestaan. Financiering en inruil moge lijk. Al deze wagens worden, in onze eigen werkplaats ge test, olie ververst, en van nieuwe onderdelen voorzien, Garantie op onderdelen en ar beidsloon. Het adres Acade miesingel 34a. recht tegenover KMA, ingang langs de poort, ook ingang Spoorstraat 32, vlak bij het station. Geopend 8 uur tot 's avonds 8 uur. Zon dags 1 uur tot 6 uur. TeL 39870, privé 43593. Te koop aangeboden Zware dikke haartapijttege's, behoeven niet besprenkeld te worden. 50 x 50 f. 4,35 p.st. Tevens zwar« hoogpolige ta pijttegels 50 X 50 f. 4,95 p.st. Dagelijks van 9-13 u. en 20-23 u. Aanwas 39, Ossendrecht. *s Zaterdags de gehele dag geo pend. Garage „De Berk" Eindhoven biedt aan ca 100 automobielen tegen de laagste prijzen, 100 pet garantie, inruilen, fin. mog., net aanbetaling van f 200,-, BMW 2000 - 1600 68 5250, BMW 1800 66 2950,Kar mann Ghia 65 2500,-, Fiat 124 - 125 - 860 67 2750,-, Fiat 850 Coupé 67 3250,-, Opeis 15 st. (Kadett, Coupé, Combi) 67 v.a. 1750.-, Renault R16, R10 67 2900,-, Triumph 12-50 67 2750,-, NSU 1000 '66 1950, VW 1600 TL 67 2750,-, VW 1300 66 2000,-, Simca 1501 - 100 '67 2050,-, Austin Seven 67 2250,-, Taunus 20M, 17M, 12M 67 1950,-, Glas 1304 66 1850,-, Mercedes 190D 65 3350,-, Peugeot 404, 204 66 2950,- en nog vele andere. Ga rage „De Berk", Willemstr. 97a, (Ingang poort tegenover Gagelstraat) Eindhoven, tel. 23706, geopend van 921 za., zo. tot 18 uur. Kajuitsloep met binnenboord- motor, vaarklaar. Fazantstraat 17, Breda. tel. Desso tapijttegels, korte tijd gelegen op showroom f 2,75 p. stuk 50 x 50. Dagelijks van 9 13 en 2023. Aanwas 39, Os sendrecht. 's Zaterdags gehele dag geopend. Te huur aangeboden Winkelruimte te hnur ln be staande zaak In het centrum van Breda; voor inlichtingen onder brief no. SK 3330. Huizen Nieuwbouw woningen te koop met c.v. en premie aan de Fatimastraat te Breda. A, Krijnen, Fatimastraat 82, Bre da, tel. 35509. Te koop te Essen, België, 1 km over de grens, halfvrij- staande woning, op rand villa wijk, met garage, centrale verwarming en vier slaapka mers op ca. 725 m 2 bosgrond Geen bebouwing achterzijde, f. 54.000,- k.k. Dicht bij station en natuurreservaat Kalmthout. Z°er geschikt als 2de woning I.B.B. 0.40.2.2219, Eindhoven. Saris sterke, veilige aanhang wagens voor auto's. Ook leve ring en montage van trekhaak kan door ons verzorgd worden. Chrlstiaan Ltebau, Burg. Freij- terslaan 45, Roosendaal, teL 01650-34919-33656. Ook zater dagslenzondagcgeoprad. Saris bagagewagentjes in 2 modellen uit voorraad le verbaar. Onbelemmerd uitzicht .naar achter. Chrlstiaan Liebau. Burg. Freiterslaan 45, Roosen daal. Tel. 01650-34919-33656. Ook zaterdags en zondags geo pend. Grote autoshow. Kom dat zien. Aalsterweg 114, Eindhoven, ca. 80 auto's tegen spotprijzen, in ruil, financiering en garantie diverse auto's, vanaf f 200 tot f 1500. 5 BMW's 1800 1967 vanaf f 2650, Peugeots 204 404 1950. Opeis 1968 vanaf f 4250, Fiats 125 1968 vanaf f 2750. Volkswagens 1600 f 2450, Fiats 850 Coupé Spiders f 2750, Fiats 1500 Simca's 1500 GLS 1966 f 1250, Taunussen 12 M, 17 M 1968 vanaf f 2250, NSU TT 1000 1967, Prinz vanaf f 1450, Simca's 1000, Ford Escorts, Ca pri's 1969 vanaf f 3200, Volvo's. Renaults 4L R10 R16 1967 van af f 1850, 5 Opeis Kadett 1967 vanaf f 2750, Mercedessen, Vi va's 1967, Dafs 1968, Hillmans 1967 vanaf f 2250, Gliders Se vens 1965 tot 1968 vanaf f 1650, Citroëns Eendjes, Com modores, Cortina's, Oorsairs, diverse sportwagens tegen spe ciale openingsprijzen. Geopend van 9-21 uur, ook 's zondags. Aalsterweg 114, Eindhoven. T.k. Dordrecht. Goed onder houden huis met tuin en schuurtje, voor- en achterka mer, keuken, wc, douche, 3 sl. kamers. Prijs f. 10.500,-. P. van Heemert, Hof de Vriendschap 13, Dordrecht. Roeselarestraat, woonhuis met stadsverw. en veel gerief f 43.000,-. V.d. Berg en Co., Makelaars i.o.g., Nwe Ginne- kenstraat 43 Breda, tel. 01600- 24421. Motoren Belcrumgarage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's. Vanaf 1966 te koop. Min. Kanstraat 16-20. Breda, tel 01600-39900 BESTEMMINGSPLAN NIEUW-NAMEN De burgemeester van Hulst maakt bekend dat Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het bestemmingsplan Nieuw-Namen vastgesteld bij besluit van de raad der voormalige gemeente Clinge op 22 januari 1970. Goedkeuring is ont houden aan een gedeelte van de plankaart en enkele gedeelten van de bestemmingsvoor- voorschriften. Met ingang van 20 augustus 1970 liggen gedu rende een maand het goedkeuringsbesluit en het plan met bijbehorende toelichting ter ge- meentesekretarie voor eenieder ter inzage. Beroep tegen het goedkeuringsbesluit kan ge durende bovengenoemde termijn schriftelijk worden ingesteld tot hen die zich tydig met be zwaren zowel tot de gemeenteraad als tot Gede puteerde Staten hebben gewend, alsmede door ieder die het niet eens is met de onthouding van de goedkeuring aan een gedeelte van de plan kaart en enkele gedeelten van de voor schriften. De beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden inge diend bij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening te 's-Gravenhage. Hulst, 17 augustus 1970. De burgemeester van Hulst, P. J. G. MOLTHOFF. Scherpe prijzen, kwaliteit en 10.000 km Bovag garantie ls de basis wharop ik zaken doe. Let op de prijzen. Glas 1700 1966 f 1850, 5 NSU 1000 1967 f 1850, Triumph Vitesse 1967 f 2250, Fiat 1500 L 1967 f 1650, Vaux- hali VIva 1968 f 2600, Taunus 20 M 1967 f 2850, Taunns 17 M vanaf f 1950, Peugeot 204 1968 f 2850, Fiat 850 Coupé 1967 f 2650, Simca 1000 1968 f 2650, Mercedes 220S 190D vanaf f 1950, Taunus 15M 1968 f 2750, Fiat 1100 1967 f 1950, Opel Kadett 1968 f 2600, Corti na GT 1968 f 3150, Thunus 20M TS 1967 f 2950, BMW 1800 1966 vanaf f 2250, Opel Kadett 1965 f 1600, Primula 1967 f 1650, Opel Rekord 1968 f 2850, Fiat 850 1969 f 2850, Fl at 1600 1968 f 1950, Fiat 125 1968 f 2750, Austin Glider 1967 f 1950, 20 V.wagens 1300 1500 1600 TL kevers vanaf f 1650, Flat 1800 2300 vanaf f 180, Peugeot 44 f 2650, Opel coupé GT 1970, Porsche Targa 911T 1970 prijs op aanvraag, Re nault R 16 1968 f 2650, Audi 1968 f 2450, DKW F 102 1967 f 1950. Verder nog een specia le aanbieding waaronder 2 BMW 2000 1968 f 3900. Willy's jeep 1965 f 3000. En nog 100 andere wagens, gegarandeerd de grootste keuze, de laagste prijzen. Auto's en motoren rui len wij ln. Garage v. Gils, Bovag erkend, Textielpleln 78, Tilburg, tel. 04260 - 31602, geo pend tot 9 uur 's avonds, week end tot 5. Alle merken en typen steeds in voorraad. Belcrumgarage Breda. De grootste voorraad, de aller grootste service. Belcrumgara ge, Breda. Eigen assurantie- en financie ringskantoor. Belcrumgarage. Bezoek onze permanente au toshow, Belcrumgarage Breda. Garantie op onderdelen en ar beidsloon. Belcrumgarage, Bre da. Auto kopen en auto inruilen? Belcrumgarage, Breda. In- en verkoop van betrouw bare gebruikte auto's. Bel crumgarage. Min. Kanstraat 16-20. Breda. tel. 01600-39900. Geopend van 8 uur v.m. tot 10 uur n.m. Zondags van 1 tot 5 uur. Vakantie (diversen) Zelfbouwers, polyester boten voor huur van mallen en aan schaf materiaal. Uw adres: H. A. Nova Vita, Wildertstraat 4, Oud-Gastel, (bij Kuivezand, Oudenbosch), tel. 01652-2012. Caravan centrum Verwé, Bergstr. 9, Zegge. Nog enkele showcaravans. Roller Tre van f. 3730,- voor f. 3500,-. Roller Super Tre van f. 4175,- voor f. 3900,-. Roller Cinque van f. 6435,- voor f. 6100,-. Wonderland sta-caravan van f. 5990,- voor f. 5700,-. Bagage wagen van f. 685,- voor f. 590. Onderstel voor zelfbouw met rijkskeur van f. 1200,- voor f. 950,-. Div. onderdelen van sloopcaravan f. 800,-, waaron der onderstel, ramen, alum, plaat e.d. Onderstel met op bouw van vouwwagen f. 400,-. Verwé het caravanbedrijf met 1001 art. voor zelfbouw en re paratie. De Ken courcaravans 'portief, stevig, sierlijk, luxu eus en een betaalbare prijs, financiering mogelijk. Chrlsti aan Ltebau Burg Freljtera. 'aan 45, Roosendaal, tel 01650- 34919-33656 Ook zaterdags en 'onrtags gpopend Mobiele houten bungalows van f 7996,- Adrla tourcaravans ty pe 1970 34 persoons vanaf 2968,-, Holiday stacaravans met 2 slaapkamers reeds vanaf 7280,-, Mnster tourcaravan van af 3975,-, Belmont stacaravans de nieuwste typen 1970 v.a, 6595,-. Knuppe's Automobiel- weg 34a-b, Chaam(N.Br.). tel. 01619—248. Huisdieren Jonge Dalmatische honden met stamboom te bevragen Zand straat 80, Bergen op Zoom. Diversen Schulden. Belangrijk!!! Schul denregelingen. in betalings moeilijkheden verkerende par ticulieren. ambtenaren en za- kendrijvenden die ter voorko ming van faillissement (inboe del of goederenverkoop, loon beslag enz enz.) tot een rege- linr van hun schulden willen komen, worden erop gewezen dat door de meeste banken, en zij die zich belasten met de inning van schuldposten, naast de bekende instellingen, alleen de schuldenregelingsarbeid van het LAM wordt erkend. Gege vens worden in neutrale cou vert verzonden. Op advies van sociale instellingen enz. enz. gehele regeling op Pro-Deo basis mogelijk. Landelijk Ad viesbureau v. d. Middenstand (sinds 1960) Bussum, Koningin Emmalaan 18. tel 02159-16903. Behandeling van aanvragen kosteloos. Ter kennism. keuzepakket con dooms f 5,-, 10,- er» 15,- gratis sex-verrassing en sex-catalo- gus 't TCrulkie Nederland, postbus 4209 Amsterdam. Post giro 2069141.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4