ZEEUWSE CONSUL YSEBAERT: Het wordt me soms te veel... Problemen voor Ajax in Albanië MOULIJNALLEEN ACHTER GEBLEVEN Rudi Altig won derde rit „Ze moeten niet gaan schoppen lÈÊiy, f'i illl René Pijnen - negende - beste Nederlander Hoe meer CEYLON hoe fijner uw thee 55 55 Leo Embregts reed zijn laatste koers Eindstrijd Europacup in Londen DE LUSTIGE TREKKERS VERDWIJNT Éi éHBÉÉ Ickx: „Ik stop als Wandeltochten van WSY Clinge McGuinness opvolger van Busby Fruittochten in Goes NUCHTERHEID TROTS ft seizoen 70-'71 NIET SLECHT ONDERDRUK 9 DE STEM VAN DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 9 (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ben IJsebaert, nog altijd de consul van de KNWU in Zeeland, voelt zich de laatste maanden 'n beetje „genomen". Drup pelsgewijs verneemt hij zo nu en dan dat er kritiek op zijn beleid is. ,Men" verwijt IJsebaert dat hij te zacht is en graag compromissen slit. Ook zou hij de hand lichten met het bijschrijven van renners. Ben ijse- baert heeft dat allemaal bij stukjes en beetjes gehoord en hij kan er zich over opwinden. Zo in zijn stoel in de stijlvol ingerichte huiskamer vertelt Ben IJsebaert: „Ikwil ieder een helpen. Alles wat ik doe is volgens mij in het belang van de Zeeuwse wielersport. Maar nu moe ten ze niet gaan schoppen. Dat vind Leo Embregts: gestopt. (Van een onzer wielermedewerkers) STAMPERSGAT. De Stampers- gatse wielrenner Leo Embregts stopt met de wielersport, omdat het hem onmogelijk is gebleken van deze sport zijn broodwinning te maken. Leo Embregts fietste zaterdag zijn laatste wedstrijd in de Ronde van Willemstad. Hij heeft er zes jaar in de wielersport opzitten, 2 jaar als nieuweling en 4 jaar als amateur. In zijn loopbaan behaalde hij ruim tien eerste plaatsen. Vorig jaar eindigde hij 24 maal als tweede. CLINGE De wandelsportvere niging „Clinge" uit Clinge gaat dit jaar weer wandeltochten organiseren en wel op zaterdag 12 september. De afstanden bedragen 5, 10, 15 en 25 kilometer. De start vindt plaats om 14.00 uur in het dorpscentrum, waar na afloop ook de prijzen zullen worden bekend gemaakt door de ZWB-jury en de individuele wande laars hun herinnering aan deze tocht in ontvangst kunnen nemen. MANCHESTER (ANP) Wilf McGuinness is benoemd tot opvolger van sir Matt Busby als manager van de befaamde Engelse eerste divisie- ploeg Manchester United. Busby be sloot vorig seizoen terug te treden. De 33-jarige McGuinness komt uit de clubkring. Hijmeldde zich als schooljongen al apn om bij de Uni ted te spelen en werkte zich in 1955 op tot het eerste team. Kort daarop schakelde een beenbreuk McGuin ness voorgoed uit. Hij bleef echter voor zijn club actief en werd assis tent-trainer en later coach naast Busby. (ADVERTENTIE) ik laf. Als iemand wat tegen mi heeft, dan kan hij dat in mijn ge zicht zeggen, maar niet achter mijn rug. Ik sta dag en nacht klaar voo: de wielrennerij, en ik dacht dat ik zoiets niet verdiende". IJsebaert was even overeind geko men, maar zakt gelijk weer tegen de leuning van zijn gemakkelijke fauteuil. Hij kan er zich druk over maken, dait wel, maar met hetzelfde gemak brengt hij het gesprek op een ander onderwerp: de jury. Het wie- lerseizoen nadert zijn einde in Zee land, en voor Ben IJsebaert wordt het tijd eens te denken aan het nieuwe. Er is hier en daar (Bres- kens, Kapelle, Heikant en Waarde) kritiek geweest op beslissingen van de jury. Op zichzelf onvermijdelijk, maar toch beseft Ben IJsebaert dat het de naam van de wielersport beslist geen goed doet. „Ik streef naar een perfecte jury. Elke fout die er wordt gemaakt, hoe klein ook, beukt het prestige van de sport. Er komen de laatste jaren gelukkig weer wat mensen bij die belangstel ling hebben voor het jureren, waar door ik de kans krijg de kneusjes er uit te halen. Er gebeurt namelijk nog te veel wat niet door de beugel kan. De jury moeit in staat zijn de volledige verantwoording op zich te nemen wat de gehele wedstrijd be treft. Nu komt het nog wel eens voor dat ik op een koers ja of nee moet zeggen, maar dat wil ik er uit hebben. De jury moet haar eigen problemen op kunnen lossen". Ben IJsebaert weet dat hij hier mee tegen enkele schenen trapt, maar het bewijst tegelijkertijd dat het „zachte" van hem •wel meevalt. Zo ook kan hij zich mateloos opwin den over de oprichting van de fe deratie van wielercomité's. Al wil hij het niet zeggen, toch ziet hij de federatie als een directe aanval op zijn beleid. IJsebaert: „De mensen zijn begonnen met praten over in spraak. Nu, dat is goed. Dat kunnen ze krijgen, maar bij mij Ik sta dag en nacht klaar om problemen op te lossen, en met de comié's heb ik nooit last. Als de secretaris belt krijgt hij adviezen als hij daarom vraagt. En als die worden opge volgd, dan is er geen vuiltje aan de lucht". Ben IJsebaert wil nog veel meer kwijt. Hij is duidelijk een beetje teleurgesteld in de houding van sommige mensen in de Zeeuwse wielersport. Maar hij begript ook dat hij tegen een krant niet al zijn grieven kan loslaten. Hij zou te veel mensen tegen zich in het harnas jagen. Toch een man van het com promis? „Ja, als je iets kan oplossen op een vreedzame manier, waarom zou je het dan niet doen? De toe stand in eZelamd, is al zo explosief" En dan berustend: „Ach, niemand heeft er een idee van hoe uitgebreid het werk van een consul is. Duizend en een ding vragen ze aan je. En altijd moet je zonder aarzelen het antwoord weten. Ik heb hierbij een geweldige steun aan Arjaan de Schipper. We werken veel samen. Is 'n reuze vent, die enorm veel van wielrennen weet. En aan het begin van het seizoen is Ben Mulder er als hulp-consul bijgekomen. Die komt ook vaak met problemen. Dat is lo gisch, want hij moet zich inwerken in de materie. Al met al wordt het toch wel veel. Soms te veel....!" ROB VAN DEURSEN. Van onze medewerker). GOES De bekende Fruitwan deltochten te Goes worden dit jaar op zaterdag 5 september gehouden. De organisatie is nu in handen van de pas opgerichte wandelsportvere niging „De Zeeuwen" uit Goes. De afstanden bedragen 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. De deelnemers aan de 40 kilometer starten 's mid dags om 13.00 uur aan de Casper Berseschool. De deelnemers aan de 25 kilometer beginnen om 14.00 uur, terwijl de overige afstanden starten om 14.30 uur. Voor iedere deelnemer is weer een speciale medaille be schikbaar, terwijl voor de groepen groepsprijzen zullen worden toege kend door een jury. Ben IJsebaert: „Als ze kritiek hebben, moeten ze het me recht in mijn gezicht zeggen". AMSTERDAM (ANP) „Ajax moet er niet van opkijken als zij voor en tijdens haar bezoek aan Albanië voor onaangename verras singen komt te staan", zei de voor zitter van Standard Luik, de heer Petit, na afloop van de vriendschap pelijke ontmoeting Ajax-Standard, met 1-2 door de Belgen gewonnen. Aan het bezoek dat Standard Luik heeft gebracht aan Tirana, bewaart de heer Petit geen prettige herinne ringen. „Er waren moeilijkheden bij het aanvragen van de visa, het duurth ontzaglijk lang en er wer BERN (ANP) Het organisatie comité van de Europese Voetbal Unie (UEFA) heeft gisteren tijdens een vergadering in Bern voorgesteld de finales van het Europese bekertoer nooi voor bekerwinnaars op 19 mei in Athene te houden en de eindstrijd van het toernooi der landskampioe nen op 2 juni in Londen. Plaats en data van de beide finales staan nog niet voor honderd procent vast. Het bestuur van de UEFA neemt de be slissing pas tijdens zijn vergadering van november te Parijs. (Van onze wandelsportmedewerker) SAS VAN GENT De wandel- sportvereniging De Lustige Trekkers uit Sas van Gent gaat per 1 septem ber ophouden te bestaan. De reden daarvoor is dat het ledental bijzon der is teruggelopen. De oorzaak daarvan is het ontbreken van een jeugdleider en financiële zorgen. Na zeven jaar bestaan te hebben zal er te Sas van Gent toch nog georganiseerd gewandeld kunnen worden, want een wandelcomité zal worden gevormd, dat ieder jaar de avondvierdaagse van de Nederlandse Wandelsport Bond zal organiseren. Hoogtepunten uit het bestaan van Oe Lustige Trekkers zijn wel: deel name aan de jeugdvierdaagse te Go- rinchem (toen nog Westdorpse Tip pelaars), deelname aan de vierdaag se te Apeldoorn en Nijmegen en aan diverse tochten, waaronder Vlissin- gen-Bergen op Zoom (75 kilometer) en De Ronde van Limburg. den visa zonder opgaaf van redenen geweigerd. Dit alles brengt natuur lijk de nodige vertragingen met zich mee voor de voorbereiding die zo'n Europacup-duel nu eenmaal vergt". In Tirana zelf kunnen zich ook on verwachte problemen voordoen. „Bij aankomst op het vliegveld werd ons medegedeeld, dat het chartervlieg tuig, waarmee wij de reis maakten-, alleen terug mocht vliegen op Alba nese kerosine, die wij contant en in dollars moesten betalen. Tijdens on ze korte wandelingen in de stad, veel hebben wij er niet van gezien, werden wij constant in het oog ge houden door personen, die je onmid dellijk duidelijk maakten wanneer je „de verkeerde richting" opging en na verloop van een uur ging ons dat vervelen. We zochten dan onze hotelkamers op en doodden de tijd met kaarten". De heer Petit vertelde dat zijn ploeg gelegenheid had gekregen om te trainen en dat de journalisten er rekening mee moeten houden, dat zij praktisch geen kant uit kunnen. ,-,Die krijgen allemaal een mannetje met zich mee". Over de kansen van Ajax was de heer Petit zeer positief. „Ajax komt in de tweede ronde. ïn Tirana is Nendori Tirana een moeilijk te kloppen tegenstander. De Albanezen spelen hard en deinzen er niet voor terug om grove middelen te gebrui ken. In de thuiswedstrijd kan Ajax ge makkelijk winnen, want in het bui tenland zijn diezelfde Tirana-spelers keurig nette en sportieve sportmen sen en ziet men geen spoor meer van ruw spel, althans dat was bij onze thuiswedstrijd zo", zei de heer Petit. „Maai* Ajax heeft het grote voordeel om eerst uit te spelen en moet in staat worden geacht om gelijk te spelen of met een kleine achterstand aan de tweede wedstrijd te beginnen. En dan zie ik geen problemen voor Ajax". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feijenoord steeg op 6 juni naar een hoogte waarvan niemand tot voor kort in het Nederlandse voetbal had dur ven dromen. Goed, het Amster damse Ajax reikte een jaar daar voor naar de Europacup-finale. Alom werd dat als het hoogst be reikbare gesteld voor een Neder landse club. Maar op 6 juni wer den alle pessimisten geloochen- straft. Het trotse Celtic moest na een enerverende wedstrijd het hoofd buigen voor het op Europees niveau nederige arbeidersvereni- gingetje uit Rotterdam zuid. De vaandels gingen hoog de lucht in: Feijenoord had als eerste club van Nederland de Europacup veroverd. Nederland was plotseling veran derd in één groot Feijenoordlegi- oen. De vreugde kende geen gren zen. Tenminste in het begin. Nu enkele maanden later, heeft de bezinning zijn kansen gegrepen en heeft de nuchterheid weer de overhand. Feijenoord is gewoon weer Feijenoord, een van de twee of drie top-clubs, die Nederland rijk (of arm?) is. Coen Moulijn, vederlichte linksbuiten in de rood-witte keurtroepen heeft het wel en wee van de Rotterdamse prof-club de afgelopen vijftien jaar meegemaakt. Vijftien jaar, langza merhand een unicum in het betaal de voetbal. Op 18-jarige leeftijd stapte Coen Moulijn van Xerxes over naar Feijenoord voor een be drag van 25.000 gulden. Vergele ken met de huidige transferbedra gen een lachertje. Nu na zijn vijf tiende seizoen bij de rood-witten staat Coen Moulijn nog fier aan de top, maar nu aüleen. Naast hem zijn mannen als Henk Schouten, Cor van der Gijp, Rinus Bennaers en' ook Frans Bouwmeester wegge vallen naar de grauwe onbekend heid of naar een lager voetbalni veau. Nog de afgelopen maanden werd Moulijn eens goed onder de aandacht gebracht, dat ook zijn tijd niet ver meer zal zijn. Eddy Pieters Graafland stapte pardoes van het toneel. Cor Veldhoen knoopte nog wel onderhandelingen aan met Excelsior, maar toen hij niet tot overeenstemming kon ko men, stopte ook hij. En Guus Haak, de laatste der mohikanen werd verkocht naar Holland Sport, waar hij zich een vrijwel vaste plaats weet op het midden-veld. Coen Moulijn bleef. Voorlopig nog rotsvast in het „zadel" van zijn linksbuitenplaats. Nog altijd even geliefd bij de duizenden mensen, die eens in de veertien dagen spe ciaal voor hem de tocht naar het mekka van het voetbal in Rotter dam, de kuip, ondernemen. uiteraard was dit seizoen het aller mooiste. Voora'l voor mij was het een geweldig moment om de cup te winnen. Drie dagen voor de finale liep ik namelijk een blessu re op en ik was doodsbang, dat ik niet kon spelen. Gelukkig viel hét allemaal wel mee. Toen we een maal de cup hadden, was ik door het dolle heen. Dat maak je niet veel mee als voetballer. Het win nen van de Europacup". Over de afgelopen competitie zegt Coen Moulijn: „Die wedstrijd in Am sterdam tegen Ajax, dat was de sleutelwedstrijd. Op het moment, dat we met 31 voorstonden wa ren wij in feite kampioen. Ajax speelde ouder zo'n enorme druk, dat - als het geen 3-3 was geworden - het volledig iin elkaar was gestort. Wij hadden dan rustig kunnen uit spelen en waren volgens mij nog kampioen geworden ook. se elftal wijt. „De spelers van de twee topclubs weten, dat ze voor hun boterham zondags in de com petitie alles moeten geven. Dan is het niet zo gek dat ze onbewust op woensdag voor het Nederlandse elftal minder spelen. Ze kennen de bedragen, die er voor een vereni ging met Europacup-voetbal voor een vereniging mee gemoeid zijn. Wanneer zij Europacup-voetbal missen. Dus automatisch spelen ze niet voor de volle 100 procent in het Nederlands elftal". Over de transferperiode wil Coen Moulijn niets zeggen. Uiter aard kan hij zich niet in de situa tie- van Ernst Happel of Guus Brokx verplaatsen. Maar het is wel duidelijk, dat de maand juni voor Feijenoord op een mislukking is uitgelopen. „Knakkie" Dick Schneider kwam van Go Ahead en Matthias Maiwald van DOS. Ver der haalde Feijenoord de uitge leende Jan Boskamp en Bram Geilman terug. Vier man tegen drie vertrekkers, terwijl Feije noord de onderhandelingen met de Zweed Magnusson en met Jan van Beveren zag mislukken. Spelen onder druk, volgens Coen Moulijn doen de artiesten van de twee topclubs niet anders. Moulijn: „Elke puntje dat Feijenoord op Ajax verliest kan beslissend zijn over wel of geen kampioenschap. Wel of geen Europacup voetbal. En dat is belangrijk". Een druk waar aan Moulijn ook de verminderde belangstelling voor het Nederland- Feijenoords linksbuiten wil wel wat zeggen over de tegenstander in de eerste ronde van het volgen de Europacup-duel, nadat de Rot terdammers eerst nog de twee slo pende wedstrijden tegen Estudian- tes hebben moeten afwerken. Mou lijn tot slot: „De Roemenen hebben in Mexico gefaald. De spelers van Ut Arad zullen echt wel opdracht krijgen om het prestige van het Roemeense voetbal weer te her stellen. En ik moet zeggen, dat ik de Roemenen beslist niet slecht vond spelen. Ik denk, dat we het niet te gemakkelijk op moeten ne men. Vooral niet, nu we eerst thuis spelen ROB VAN DEURSEN Coen Moulijn zelf zegt daarover in zijn kantoortje onder zijn mo derne zaak in herenmode: „Ja, het is wel een beetje eenzaam gewor den, nu al die mannen weg zijn. Maar aan de andere kant vind ik het toch wel leuk, dat ik er nog steeds bij ben. Ik ben er wel trots op, dat ik nog kan meedraaien. Maar het vertrek van deze drie, houdt wel in, dat ook mijn einde als actief voetballer in zicht is. Dat zit er in opgesloten. Ik hoop, dat ik het nog twee jaar kan volhou den. Maar dan zal het wel gebeurd zijn. In ieder geval wil ik geen tweede Gento worden, die als maar blijft voetballen en nu met zijn 39-jaar in het tweede elftal van Real Madrid speelt. Daar voel ik helemaal niets voor. Ik vind de manier waarop Eddy Pieters Graafland het gedaan heeft, het beste. Terwijl je nog volop in de running bent, moet je op een be paald moment zeggen: ik stop er mee. Maar niet meer afzakken naar de eerste of de tweede divi sie. Dat zou ik nooit doen". Een beetje eenzaam dus. maar daardoor niet teneergeslagen be gint Coen Moulijn aan zestiende seizoen bij Feijenoord. Over het afgelopen seizoen zegt hij: „Tien jaar Europacup-voetbal heb ik meegemaakt. De allereerste wed strijd was tegen Gotenburg, maar Coen Moulijn: „Het winnen van de Europacup is het allermooiste wat ik in mijn carrière heb meegemaakt". KEULEN (ANP) Nadat Joop Zoetemelk dinsdag het „Nederlandse" gedeelte van de tweede etappe van ParijsLuxemburg, de aankomst was in Maastricht, had gewonnen, heeft Rudi Altig, de Duitser, getriomfeerd in de derde etappe, die van Maas tricht naar Keulen ging. Altig ver sloeg in de sprint zijn landgenoot Wolfshohl en de Italiaan Giuliani Het trio had anderhalve minuut voorsprong. Eric de Vlaeminck blijf leider in het algemeen klassement. De uitslag van de derde etappe de fijnste thee ter wereld! 175,500 km van Maastricht naar Keu len is 1. Altig (W Did) 3 uur 58 min. 9 sec., met tijdsvergoeding 3.57,59, 2. Giuliani (It) 3.58,9, met tijdsvergoe ding 3.58,4; 3. Wolfshohl (W. Did) 3.58,9 met tijdsvergoeding 3.58,4; 4. Guerra (It) 3.59,31; 5. Santambrogio (It); 6. Vicentini (It) z.t. als Guerra; 7. Peffgen (W Did) 3.59,35; 8. Pijnen ((Ned) 3.59,49; 9. Hoybergs (Belg) 3.59,59 en vervolgens het peloton in dezelfde tijd. Niet gestart voor de derde etappe waren Catieau (Fr) en Zoontjens (Ned). Harrie Jansen, die in het tweede gedeelte van de tweede etap- JJ I pe na de sluiting van de tijdscontrole lli Villi lil VVOmI was binnengekomen, kreeg toch van de commissarissen toestemming te starten. Twee renners kwamen na het pe loton binnen 86. Poortvliet (Ned) 4.22,49 en 87. Guyot (Fr) z.t. Tot de renners die tijdens de derde etappe de strijd staakten, behoorde Dolman (Ned). De top van het algemeen klasse ment ziet er na de derde etappe als volgt uit 1. Eric de Vlaeminck (Belg) 15 uur 31 min. 19 sec., op 25 sec.: 2. Rey- broeck (Bel); öp 3 minuten en 4 sec.: 3. Verbeek (Bel); 4. Santambro gio (It); op 3.09 5. Poppe (Bel); 6. Gösta Pettersson (Zwe); op 3.35 7. Rebillard (Fr); op 4.56: 8. David (Bel); op 5.05: 9. Mortensen (Den); 10. Erik Pettersson (Zwe); op 5.28: 11. Benjamins Ned); op 8.36: 12. Wagtmans (Ned); op 17.11: 15. Zoete melk (Ned); op 17.39: PARIJS (ANP) De Belgischs autocoureur Jacky Ickx heeft in een interview met het Franse dagblad France Soir verklaard, dat hij met racen op zal houden als hij er geen zin meer in heeft, of „als ik vader word". Ickx, die vorige week in het huwelijk trad, brengt de witte- broodsdagen met zijn 19-jarige vrouw Catherine door in de Franse badplaats St.-Tropez.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9