LANG WACHTEN OP VAKANTIEFOTO'S NRIT NU ZELFSTANDIG INSTITUUT MET GROOT AANTAL RESEARCH - PLANNEN Onderzoekcentrum toerisme FEEST IN EEDE Meer leerlingen voor Vlissingse hogere zeevaartschool Informatiecentrum derde wereld in Goes Uitbundig welkom voor Eddy Nobus Schroder en Co neemt N.V. Bischoff over EXPO AXEL '70 se bende uitzet bij elkaar Terneuzcnsc politie houdt broiufietsdief aan Winderig Weer aan zee Subsidie Hotels Hoeven Toekomst Twintig mille Yersekenaar aangehouden op verdenking van fraude Burgemeester van Middelburg bezoekt „kerkdorpen" Vestigingen in Bergen op Zoom, Roosendaal en Vlissingen DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1970 (Van een onzer verslaggevers). BREDA Het einde van de bouwvakvakantie heeft een onge kende piek in de toto- en filmindus trie teweeg gebracht. In de diverse ontwikkelcentrales in het land wordt onder hoogspanning gewerkt. De fotozaken kunnen slechts door veelvuldig overwerk de zaken nog enigszins hijbenen. Een fotograaf in Breda: „We hebben nog nooit zoveel foto's en films te ontwikkelen ge kregen als dit jaar. Het was zelfs zo erg dat ik niet eens voldoende ver pakking in huis had om het materi aal in te doen. Door deze drukte moeten mijn klanten iets langer wachten dan normaal, maar door "veel overwerk kunnen wij de scha de toch aardig beperken". De eige naar van een fotozaak in Roosen daal: „Ruwweg geschat krijg ik zo'n acht- a tienduizend afdrukken per dag te verwerken. Het is verbazing wekkend hoeveel er dit jaar aan fotografie en film is gedaan. Een van de redenen hiervoor is volgens mij de doorbraak van de kant-en- klaar-cassette, die het ouderwetse spoeltje kennelijk aan het verdrin gen is. Naar mijn mening is ook de belangstelling voor het maken van dia- en smalfilms met zeker veertig procent gestegen. In dit opzicht vind ik het jammer dat mijn klanten, door de overbezetting van de ont wikkelcentrales, zo lang op hun films moeten wachten. Een termijn van twee a drie weken vind ik (c lang duren. Dat hij het met deze termijn nog getroffen heeft blijkt uit het feit dat de klanten van een collega uit Rijen soms acht weken op hun films moe ten wachten. Vreemd is dit overi gens niet als men weet dat er bij de Agfa-omkeercentrale te Arnhem op één dag zo'n zeventigduizend dia films worden binnengebracht, het geen neerkomt op een totaal van ongeveer 1.750.000 dia's. Een foto graaf in Hulst: „Bij de Kodak te Rijswijk verwerkt men ongeveer veertigduizend smalfilms per dag. Ik noem dit aantal om mijn klanten er van te overtuigen dat er aan lange wachttijden niet veel te doen is. Die worden volgens mij ook in de hand gewerkt, omdat fotograferen in kleur steeds toeneemt. Op het ogen blik is bij mij de verhouding tachtig - tegen twintig procent, in liet voor deel van de kleurenfoto's. In Begen op Zoom zei een foto graaf: „Zowel wij als de fabrikanten moeten beseffen dat de belangstel ling voor foto en film stijgende is". Een gunstig teken noemde hij het verschijnsel dat hij steeds meer jeugdige klanten in zijn zaak ziet. Een bedrijf in Oosterhout, dat nog niet over de nodige cijfers beschik te, maar wel verwachtte dat het dit jaar alle records zou slaan, probeert met man en macht lange wachttij den te voorkomen. „Ondanks de top drukte kunnen de klanten binnen acht uur weer over hun zwart-wit foto's beschikken. Voor kleurenfoto's geldt een wachttijd van twee dagen. Het euvel van lange wachttijden kunnen wij niet voorkomen omdat ook wij afhankelijk zijn van de ont wikkelcentrales". Een fotograaf in Middelburg noemde als reden van de sterk gestegen belangstelling de toename van buitenlandse vakantie reizen. Ook hij signaleerde een top drukte, met gewone wachttijden voor foto'sen lange wachttijden voor films, een fotograaf in Terneuzen noemde een andere oorzaak van de foto en filmrage. „Dit komt doordat men tegenwoordig tegen een schap pelijke prijs in het bezit kan komen van een aardig foto- of filmtoestel. Het is derhalve niet opzienbarend dat vooral films niet tijdig kunnen worden ontwikkeld, omdat de ver koop van filmapparaten, in vergelij king met vorig jaar met drie a vierhonder procent is toegenomen. (Van onze correspondente) 7LISSINGEN Ondanks het feit dat in heel Nederland het aantal leerlingen aan de hogere zeevaart scholen terugloopt, ziet de zeevaart school De Ruyter in Vlissingen zijn leerlingenaantal dit jaar voor het eerst weer gestadig stijgen. „De hoeveelheid aanmeldingen valt me eigenlijk nog tegen", vertelde de directeur van de De Ruyterschool, de heer G. Brouwer. „Vooral omdat de berichten over de scheepvaart de laatste twee jaar weer veel optimistischer klinken. Het is natuurlijk zo, dat zoiets vlug ger merkbaar is in de scheepvaart zelf, dan bij de opleidingen. Lande lijk gezien staan we er toch bijzon- - der goed op. .Wij starten met negen tien primaire eerste klassen, waar onder 34 leerlingen voor de stuurlie den-, 41 voor dé radio- en 185 voor de scheepswerktuigkundige oplei ding. „Nu zijn we eigenlijk altijd al een unieke school geweest. De meeste opleidingen starten slechts met twee of drie primaire klassen. Voor de vakantie zag het er zelfs naar uit dat onder andere Sittard, Enschede, Leeuwarden en Scheveningen hele maal geen eerste klas meer konden vullen, terwijl momenteel de zee vaartscholen in Amsterdam en Rot terdam duidelijk onderbezet zijn. In totaal hebben we dit jaar veertig leerlingen meer dan vorig jaar". Dit succesje is volgens de heer Brouwer hoofdzakelijk te danken aan de open dagen die dit jaar tienmaal werden georganiseerd. Via folders aan de middelbare scholen werden eindexamenkandidaten uit genodigd eventueel in gezelschap van hun ouders een bezoek aan de school en het internaat te brengen. In totaal hebben vierhonderd jonge lui hieraan gehoor gegeven. „Achteraf bekeken was dit toch een betere soort reclame dan het rondsturen van folders alleen", vindt de heer Brouwer. De Vlissingse de Ruylersehool (ADVERTENTIE) HUISHOUDBEURS v. 29 augustus t.m. 5 september Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag door het KNMI Plaatselijk bui en en gematigde temperaturen. Weersvooruit zichten in cij fers gemiddeld over Nederland. Voor vrijdag Aantal uren zon 1 tot 8. Min. temp. van ongeveer 'normaal tot 3 graden boven normaal. Max. temp.: 0 tot 3 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal 30 procent Voor zaterdag Aantal uren zon 3 tot 9. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp. van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal 40 procent. Met een wind tussen zuid eh zuid west wordt vandaag wat warmere lucht aangevoerd. Tijdelijk enige be- Temperatuur 20 tot 22 graden, zee- wolking maar overwegend droog water 18 graden. Vooruitzichten Tijdelijk iets war mer, later een buienkans maar de temperatuur blijft aangenaam. heeft ook veel leerlingen uit Rotter dam en Amsterdam, ondanks het feit dat daar de zeevaartscholen on derbezet zijn. Dat ligt hoofdzakelijk aan het feit dat er een internaat aan de school te Vlissingen verbonden is. Dat is voor de studenten vaak prettiger wat sfeer en zelfstandig heid betreft. Bovendien krijgen de ouders betere belastingfaciliteiten voor een buitenshuis studerend kind. De heer Brouwer ziet de toe komst voor de De Ruyterschool dank zij de betere situatie in de scheepvaart in de komende jaren met optimisme tegemoet. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Middel burgse trio dat afgelopen weekend bij toeval door surveillerende agen ten in het leegstaande voormalige gereformeerde weeshuis aan de Branderij Molengang werd aange houden wegens insluiping, heeft nu ook bekend meerdere inbraken in hetzelfde pand gepleegd te hebben. Bovendien konden na het verhoor van het drietal maandagavond nog drie andere Middelburgers worden aangehouden, die deze inbraken me de op hun naam hebben staan. Het zestal heeft zich verscheidene malen via een eenvoudig open te schuiven raam toegang verschaft in het voormalige gereformeerde wees huis. Daarbij 'werd voor een bedrag van ongeveer tweeduizend gulden aan linnengoed buitgemaakt: lakens, slopen, handdoeken, theedoeken en tafellakens. Een gedeelte van de ge stolen waar heeft men bij de bende leden thuis aangetroffen. De rest is waarschijnlijk doorverkocht of weg gegeven. Het pand aan de Branderij Molen gang, nog steeds eigendom van de gereformeerde kerk van Middelburg, staat al enige tijd leeg, maar het linnengoed lag nog in de kasten opgeslagen. Het trio dat zondag werd gearres teerd bestaat uit de 20-jarige A. van I, zijn 23-jarige vriendin H. G. en de 15-jarige A. C. De drie die maan dagavond werden aangehouden zijn: de 20-jarige H. O., de 18-jarige M. C. H. en de 20-jarige P. B. Hel zestal, dat inmiddels heeft bekend, komt uit Middelburg. De officier van justitie heeft nog niet beslist, wanneer de „bende" zal worden voorgeleid. (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA Breda heeft als eerste stad in Nederland een wetenschappelijk onderzoekcentrum voor toerisme en recreatie. Woensdag is tijdens een algemene bestuursvergadering van het Nederlands Wetenschappelijk Instituut voor Toerisme de Stichting Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Re creatie tot stand gekomen. De research-afdeling van het NWIT kreeg de laatste paar jaar zoveel opdrachten van buitenaf te verwerken, dat het noodzakelijk is geworden om zelfstandig te gaan opereren. Het instituut onder leiding van drs. J. van Zon en drs. W. Sliepen, is sinds een week gevestigd in het pand Baronielaan 88. recreatief patroon en de accommoda tie eveneens verouderd zijn. Met de KLM wordt onderhandeld over in heoverre het NRIT ingeschakeld kan worden als adviseur bij de op zet en uitvoering van een psycholo gisch marktonderzoek met betrek king tot volledig verzorgde vliegrei- De doelstellingen van het NRIT zijn: het verrichten van fundamen teel wetenschappelijk onderzoek op het gebied van toerisme en recrea tie; het verrichten van toegepast wetenschappelijk onderzoek tegen betaling; voorlichting geven op liet gebied van toerisme en recreatie; het dienstbaar maken van de onder zoekresultaten aan het onderwijs (NWIT) en het bevorderen en coör dineren van het wetenschappelijk onderzoek op toeristisch en recrea tief terrein. Voorts geelt het NRIT een blad uit/ Kontoeren, dat kritisch stelling neemt ten opzichte van toeristische projecten in Nederland en publika- lies over het toerisme en de recrea tie in hel algemeen. In de loop van de tijd zullen onder meer de proble matiek van de tweede woning en de hotel- en horecasituatie in Neder land belicht worden. Het NRIT krijgt bovendien een adviserende taak, waarvan gemeen ten, bedrijven en toeristische instel lingen kunnen profiteren. De stu denten van het NWIT zullen ge bruik kunnen maken van de docu mentatie van het NRIT, ondermeer ten behoeve van hun scripties. Het onderzoekcentrum zal ten nauwste samenwerken met andere instituten op sociologisch en economisch ge bied. In de toekomst zal meer en meer met buitenlandse instellingen worden samengewerkt. Dit bijvoor beeld in verband met onderzoekin gen, die buitenlandse concerns in stellen naar de toeristische moge lijkheden van de Noordzeekust. Daarnaast zal het NRIT wellicht in de toekomst zelf onderzoekingen doen naar de mogelijkheden van het Nederlands Toerisme in nieuwe re creatiegebieden (Noord-Afrika, Tur kije etc.). Er blijft voor NWIT en NRIT één algemeen bestuur bestaan. Een groe pering daaruit zal het dagelijks be stuur vormen van het nieuwe rese arch-centrum. Het NRIT krijgt een basissubsidie van Economische Za ken. Dit was overigens ook reeds het geval toen de afdeling nog deel uitmaakte van het NWIT. Het on derzoekcentrum heeft zeven vaste medewerkers en een aantal partti mers. De opdrachten vanuit o.a. het bedrijfsleven zijn destijds op gang gekomen, nadat het NWIT in op dracht van Economische Zaken een onderzoek naar de appartementen- bouw aan de Nederlandse kust had ingesteld, Het Nederlands Research Instituut voor Toerisme en Recreatie heeft momenteel een achttal onderzoeken onder handen. In opdracht van de VVV en de gemeente Breda wordt op het ogenblik de hotelsituatie in Breda bekeken. „Dit had al veel eerder moeten gebeuren", aldus drs. Van Zon, „voordat men met de bouw van het congrescentrum Het Trufschip begon. Nu is dit onder zoek door de moeilijke financiële positie van Het Turfschip dubbel actueel geworden. Er wordt o.a. een schriftelijke enquête onder de hotel gasten gehouden deze zomer. Het rapport moet in september klaar zijn". Omdat het recreatiepatroon sterk verouderd is, is het NRIT gevraagd om een onderzoek in te stellen naar de toeristische structuur van Castri- cum en Terschelling. De beide ge meenten zijn hiér de opdrachtgeef sters. Behalve structuurplannen worden hier onder meer ook de be woners en de toeristen geïnter viewd. Van de gemeente Hoeven moet men de uitbouwmogtlijkheden van het Bosbad Hoeven bestuderen. Deze vraagt zich af of het bosbad moet worden uitgebreid of dat er een nieuwe recreatievorm, een Lu- narama. gecreëerd moet worden. Voorts houdt het NRIT zich bezig met onderzoekingen naar de zee- sportvisserij in Friesland, naar de mogelijkheden van een paardenren baan annex recreatiecentrum in de omgeving van Eindhoven en die van recreatiecentra van de Nederlands hervormde kerken. Voorts wordt in samenwerking met het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam een verkeers- en vervoerstudie ge daan, waaruit de regering op lange termfn haar conclusies kan trekken voor een vervoerbeleid met betrek king tot de recreatie. Met verschillende instanties en bedrijven is het NRIT in bespreking over toekomstige onderzoekprojec ten. Deze lopen reeds vooruit op de mogelijke interessen van buitenland se ondernemingen voor Nederlandse recreatiegebieden, zoals een reerea- tieonderzoek in Zeeland en een on derzoek in de horecasector aan de Veluwe-zoom. Het reèearch-centrum in Breda zal ook een nationaal on derzoek instellen inzake de toekom stige ontwikkeling van de vrijetijds besteding in Nederland. Daarnaast staat de ontwikkeling van een selec tiemethode ten behoeve van volledig verzorgde vakantiereizen in op dracht van de Holland Amerika Lijn op het programma. Tenslotte zal een toeristisch structuuronderzoek in Limburg plaatshebben waar het (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG Verdacht van fraude heeft de rijkspolitie te Yer- seke de 59-jarige H. O. uit Yerseke aangehouden. O. is ingesloten op het groepsbureau te Kruinmgèn. Van daag wordt hij voorgeleid aan de officier van justitie te Middelburg, mr. T. Lebref. O. werd al geruime tijd verdacht van frauduleuze handelingen in zijn functie van administrateur van de steenkolen in- en verkoopvereniging „Door Eendracht Sterk" en als ad- minstrateur van het departement Yerseke van de vereniging „Tot Nut van 't Algemeen". Het bedag dat O. in de loop van enkele jaren zou hebben verduisterd beloopt in totaal circa twintig miile, waarvan dertien duizend ten nadele van het nutsde- partement. Het was lange tijd onzeker of met name het nutsdepartement een ver volging tegen O. zou laten instellen. Naar wij vernemen heeft het feit dat O. zich ook de premie voor een pensioenverzekering van een vrou welijke werkkracht van het nutsde partement zou hebben toegeëigend, de doorslag gegeven. Via een belas tingcontrole zou de fraude zijn ont dekt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De burgemees ter van Middelburg, drs. P. A. Wol- ters, zal op 17 augustus een bezoek brengen aan Nieuw en St.-Joosland. Dit dorp werd bij de gemeentelijke herindeling van Walcheren aan Mid delburg toegevoegd. Alle inwoners van het „kerk dorp" hebben jsen invitatie ontvan gen. De ontmoeting tussen de burge meester en de inwoners vindt plaats in café De Nieuwe Hoop 's avonds om acht uur. Op een later tijdstip zal de burgemeester, vergezeld door de gemeentesecretaris, een bezoek aan St.-Laurens brengen. IN DORDRECHT is gistermiddag de 3 jarige Regina Brand in een sloot verdronken. (Van een onzer verslaggevers) GOES De kogel is door de kerk. Op vredeszondag (20 sep tember) om drie uur wordt het „Informatiecentrum Ontwikke lingssamenwerking Goes" in ge bruik genomen. Dit is het resultaat van een half jaar intensieve „ont wikkelingssamenwerking" oin bet centrum voor te bereiden. Een sa menwerking tussen jongeren en ouderen, want beide groepen heb ben deelgenomen in dit voor Zee land unieke project, dat zich ten doel stelt, door middel van het geven van informatie over de ont wikkelingslanden en de ontwikke lingshulp, meer begrip te kweken onder de bevolking voor de pro blematiek van de „derde wereld". Het informatiecentrum is geves tigd in twee kleine kamertjes, rechts van de ingang van het Goe- se Oude Mannenhuis aan de Zus terstraat. Op het ogenblik is een aantal jongeren daar bezig met verf een beetje orde op zaken te stellen. Wel heeft men nog meubi lair nodig: zoals (veel) stoelen, kasten, boekenrekken, planken, ty pemachine, stencilmachine, een ta fel en dergelijke. Als inen wat aan te bieden heeft, kan men terecht bij een van de leden van de „werkgroep vredesweek", die het initiatief heeft genomen tot het oprichten van het centrum en die voorlopig de „zaak" nog zal sturen. In een later stadium zal een defi nitieve vorm (stichting, vereniging of iets dergelijks) en een bestuur gekozen worden. Voor inlichtingen, suggesties, aanbiedingen en wat dies meer zij, kan men terecht bij de heer V. G. Schoenmakers, mevrouw A. Ver- meer-Ekering en de heer D. de Kok. Financiële bijdragen kunnen gestort worden op rekening van „informatiecentrum ontwikkelings samenwerking" ten name van V. G. Schoenmakers, Bank van Zee land, Markt 21, Goes. Het adres van het ontwikkelingshulpcentrum is: Zusterstraat II, Goes. Voor het inrichten van het cen trum heeft men een voorbeeld ge nomen aan het informatiecentrum Tilburg, dat al geruime tijd draai ende is. Men heeft een grote lijst van boeken en tijdschriften opge steld en alle mogelijke instanties op liet gebied van de ontwikke lingshulp benaderd voor het ver krijgen van materiaal (brochures enz.). Ook wordt een kaartsysteem ingericht met namen van sprekers, die voor Zeeuwse scholen, vereni gingen en andere instellingen, die daarvoor interesse liebbven, inlei dingen kunnen houden. Belangstel lenden kunnen een avond per week (welke avond dat is, moet nog worden vastgesteld) in het informatiecentrum terecht. Tijdens de vredesweek zal het Goese In formatiecentrum Ontwikkelingssa menwerking twee avonden geo pend zijn. Op 27 augustus wordt 's avonds om acht uur in „De Veste" de laatste vergadering gehouden. Alle tweehonderd ouderen en (voorna melijk) jongeren, die tot nu toe op een of meer van de vergaderingen van de partij waren, zullen hier voor worden uitgenodigd. Tijdens deze bijeenkomst zullen de laatste spijkers met koppen geslagen wor den. Zo zal ook een roulatieschema worden opgesteld van degenen (tot nu toe twintig mensen), die zich hebben opgegeven voor de „bezet ting" van het centrum. Dal wit zeggen voor het doen van de admi nistratie en voor het geven van informatie. Men zoekt nog een be langstellende 65-plusser. Het blijkt verder, dat de werkende jeugd maar moeilijk kan worden gemobi liseerd. Het ligt in de bedoeling op den duur ook een eigen informatiebul letin uit te geven. Verder wordt overwogen over te gaan tot de verkoop van produkten uit de ont wikkelingslanden. (Van een onzer verslaggevers) EEDE „Het was van het be gin af geweldig. Ik heb me in geen jaar zo goed gevoeld. Wat hebben al die mensen veel voor ons ge daan. Geweldig", aldus uitte de 29-jarige Eddy Nobus uit Eede zijn dankbaarheid bij zijn thuiskomst uit Amerika waar hij in een zie kenhuis van Houston een bijzon dere hartoperatie onderging. Ook mevrouw Nobus die haar man vergezelde was enthousiast over de reis en het verblijf in de Ver enigde Staten. Dank zij financiële steun van talrijke plaatsgenoten, maar ook van mensen buiten Eede kon mevrouw Nobus haar man be geleiden. De heer Nobus leed aan een hartafwijking, waarvoor hij niet in Nederland behandeld kon wor den, maar wel in het medisch cen trum van Houston, waar men op dit soort ingrepen is gespeciali seerd. Op 4 juli vertrok het echt paar per vliegtuig naar Amerika. Kort na aankomst werd de heer Nobus in het ziekenhuis opgeno men en geopereerd. Hij kreeg een nieuwe hartklep en er werd een scheur in zijn hartslagader ge dicht. De ingreep duurde zeven uur. Na drie dagen mocht de pa tiënt het bed verlaten. De heer Nobus „Ik heb geen moment te gen de operatie opgezien. Ik had het volste vertrouwen in de kunde van de doktoren." Hij weet nog niet wanneer hij zijn werkzaam heden als magazijnbediende in Aardenburg kan hervatten. „In ie der geval voel ik mij prima. Wel een beetje moe, maar dat is van de reis." Het echtpaar Nobus werd 'giste ren in hun woning aan de School straat door tal van familieleden, vrienden en buurtgenoten een hartelijk welkom bereid. De wo ning was versierd met ruim dertig bloemstukken, onder andere vyn de burgemeester van Aardenburg, de heer Van Berckel. Ook waren vele telegrammen binnengeko men. Een strelende mevrouw No bus zei„Wat heeft iedereen ons fijn .geholpen. Niemand kan zich voorstellen hoe gelukkig ik ben." Voor de deur was een erehaag van dennegroen en bloemslingers opgericht, bekroond met het vol gende schone gedicht van „mees ter" Standaert Al zijt gij niet zo wijd beroemd 1 als Eddy de coureur toch kwam, door wat men vriendschap noemt, dit welkom voor de deur. Wij zijn verheugd, u beiden weer teruig te zien al is 't hier minder mooi en ver van warm misschien. Uw komst liep toch wat anders dan men had gedacht Wij hadden u als Texas-ranch- ers hier terug verwacht. Na 't lang verblijf bij Chapperal en astronauten diende een kampvuur aangelegd met malse buffelbouten. Wij hopen dat de Houstonrace u algeheel herstel mag geven en gij met vrouw en kroost gezond kunt verder leven. Na droeve tijd komt er weer zicht op blijde dagen Veel dank aan ieder die hiertoe heeft bijgedragen. o (Van een onzer verslaggevers) BREDA VLISSINGEN De directie van de N.V. A. Schroder en co heeft meegedeeld, dat zij alle aandelen in de N.V. Gebroeders Bi- schoff's Handelmaatschappij te Zaandam heeft overgenomen. De betaling' voor de overname ge schiedt in contanten. De N.V. Ge broeders Bischoff's Handelmaat schappij is een besloten n.v. en heeft 14 vestigingen in Nederland, onder andere in Zaandam, roosen- daal, Vlissingen, Bergen op ;Zoom, Zwolle, Hengelo, Enschede en Den Helder. Het bedrijf is actief in de dames-, heren- en kinderconfectie, lingerie, witgoed en in woninginrichting. Er zijn 450 werknemers in dienst. Zoals bekend deed Schroder en co. vorige week een bod op de aandelen van de N.V. Gebroeders Gerzon Modemagazijnen in Amster dam. Het is de bedoeling dat Schro der en co. in de toekomst met de twee ovegenomen bedrijven zal gaan samenwerken. De heer C. M. de Ruiter, directeur van Schroder en co., deelde desge vraagd mee dat er nog een derde overname in voorbereiding is. Om welk bedrijf het gaat wilde hij niet zeggen, maar het is volgens hem een „groot bedrijf, in de orde van groot te van Gerzon". De besprekingen met deze onderneming zijn gaanu. De heer De Ruiter verwacht dat he. overleg over ongeveer twee weker zal zijn afgerond. Welke vorm de samenwerkin; tussen de vier bedrijven zal aanne men maakte de heer De Ruiter niet bekend. „Dat is nog prematuur en houdt verband met de reorganisa tie", zo zei hij. Voor de werkgelegenheid zijn vol doende regelingen getroffen, aldus de heer De Ruiter. Er is vooroverleg met het overkoepelend orgaan van de vakbonden geweest. Alle perso neel van het overgenomen bedrijf blijft in dienst. Alle filialen blijven gehandhaafd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Verdacht van dief stal van een bromfiets in zijn woon plaats Geleen, hield de Terneuzense gemeentepolitie in de nacht van dinsdag op woensdag in de Nieuwe- diepstraat de 17-jarige Th. E. M. aan. Hij stal de bromfiets uit de stations stalling van zijn woonplaats. Hij werd gisteren naar Geleen overge bracht.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3