Piet Hoekstra en Duyndam niet in de halve finales Zwemploeg bleek veel te sterk voor de Tsjechen PETER VONCK STERK OP TIEN KILOMETER Laga toonde sich het succesvolst Loevesijn had het moeilijk Titel voor Willems Baronie geklopt door NAC Bakker te licht bevonden Schadeloos Sport DE VRIJE ZEEUW MORELON WON ZIJN VIERDE SPRINTTITEL De Fransman Daniel Moreion, die de wereldtitel greep bij de sprint voor amateurs. De Franse wielerster Daniel Moreion heeft gis teravond op de witte baan van Leicester zijn we reldtitel sprint voor amateurs geprolongeerd door zijn tegenstander in de finale, de Deen Peder Pe- derson tweemaal te verslaan. Moreion won in 11.52 en 11.48 seconden over de laatste tweehonderd meter en heeft de titel nu voor de vierde keer in vijf jaar gewonnen. „Pederson heeft zo goed gereden in dit toernooi, dat ik wist, dat hij zou kunnen winnen. Ik ben blij dat het voorbij is", aldus de Fransman. Pederson had het volgende commentaar: „Moreion was van avond te sterk voor mij". Voor de Nederlanders was het sprinttoernooi al zaterdagavond afgelopen. Jan Jansen, de Neder landse kampioen stelde bitter teleur in de herkan singen en haalde de kwartfinales niet. En dat ter wijl hij en coach Frans Mahn op een plaats bü de laatste vier hadden gerekend. Peter van Doorn reikte wel naar de kwartfinales, maar verder kwam ook hij niet. Van Doorn werd „in het pak" genomen door de Australiër Nicholson die hem in drie ritten tweemaal te slim af was. (2e sportpagina) Nederland is niet vertegenwoor digd in de halve finales voor de profs achtervolging. Zowel Piet Hoekstra als Leo Duyndam wer den in de kwartfinales uitgescha keld. Leo Duyndam kon het lang niet bolwerken tegen de Brit Hugh Porter, favoriet voor de wereld titel, die in de eerste manche de snelste tijd voor zich liet afdruk ken: 6.17.53 over de vijf kilometer. Duyndam werd ingelopen dioor de Brit. Piet Hoekstra verloor zijn race tegen de Italiaan Bosisio en zijn tijd (6.25,00) was niet scherp genoeg om zich te kunnen kwalificeren voor de halve finales, waarin behalve Porter ook de Fransmam Gnosskost, de Ita liaan Bosisio en de Belg Baert zich plaatsten. (3e sportpagina) Leijn Loevesljn in actie tijdens de sprint tegen de Japanner Madara- me, het duel waarin hij zich plaats te voor de kwartfinale. Leijn Loesesijn heeft de kwartfi nales van de sprint voor professio nals gehaald. „Maar gemakkelijk ging dat niet", zei Jan Derksen, ma nager van Loevesijn, na afloop van de herkansingen, die Loevesijn nodig had om tot de laatste acht door te kunnen dringen. Loevesijn had zich in de series laten verrassen door de Australiër Johnson, en dat beviel Derksen, die zijn rol van toeschou wer in Leicester in het geval Loe vesijn duidelijk ruilde voor die van coach, maar slecht. Loevesijn gaf aanvankelijk de schuld aan het materiaal, maar me canicien Jan Legrand gaf hem geen gelijk. „Als je zo begint, stap ik zo op", repliceerde Legrand en daarop werd Loevesijn wat rustiger. Later wilde hij wel bekennen dat hij tegen de Australiër niet best gereden had, maar toen had hij zich inmiddels ge plaatst voor de kwartfinales. (2e sportpagina) (3e sportpagina) Onze landgenoot Peter van Doorn (links), die bij de sprint voor de amateurs was doorgedrongen tot de laatste acht, verliest hier zijn derde rit tegen de Australiër J ohn Nicholson. Piet Hoekstra in actie tijdens de achtervolging voor profs. Hij plaatste zich met zijn tijd als vierde voor de kwartfinales. De Nederlandse jeugdzwempioeg heeft de landenwedstrijd tegen Tsje- cho-Slowakije, dit weekeinde in het Haagse Zuiderparkbad gehouden, aangegrepen om te bewijzen dat op basis van de stevige arbeid, die in de winter is verricht, het mogelijk is ook enkele weken na de nationale kampioenschappen nog in vorm te zijn. LEO DUYNDAM gewipt Dit in tegenstelling tot vorig jaar, toen de hoopgevende prestaties bij het nationale kampioenschap niet bleken te rusten op een solide onder grond, hetgeen tot uiting kwam in debaouleuze nederlagen bij de inter land-wedstrijden. Nu overkwam Tsjecho-Slowakije iets soortgelijks. Nederland won met een straatlengte verschil: 13779 punten. De krachts verhouding was zo ongelijk, dat de meeste jongens en meisjes van de Nederlandse ploeg meer tegen elkaar zwommen dan tegen de Tsjechen. (5e sportpagina) Elzerman, de winnaar van de 200 meter schoolslag voor jongens. (5e sportpagina) Willy Willems, die veertien da gen geleden zijn" nationale titel op de 3000 meter steeple chase moest afstaan aan Egbert Nijstad is zondag in Leeuwarden Neder lands kampioen op de tien kilo meter geworden. Willems be paalde aanvankelijk met Wim Hol, Hans van Engeland en No op den Oordt het tempo. De concurrenten van de Limbur ger vielen in de laatste kilometers af, alleen de Zeeuw Peter Vonck kon hem volgen. In de slotfase kwam Vonck nog sterk terug nadat hij bij ingaan van de laatste ronde ook had moeten lossen. Willems won in 30 minuten en 45,5 seconden. Vonck finishte 0,3 seconde later. Op de foto de Tsjechische Marie Bradikova, die de 100 meter vrije slag op haar naam bracht. Links Hansje Bunschoten, die tweede werd. Willems gaat hier Vonck, die op een als eerste over de finish van het Nederlands kampioenschap 10'kilometer. Achter hem Peter zeer verdienstelijke tweede plaats beslag legde. Wim Braaksma (AAC) stelde zich schadeloos voor het verlies van zijn titel op de 400 meter horden door in Leeuwarden kampioen op de 200 me ter horden te worden. De Amster dammer zegevierde in 24,9 seconden voor junior Wim de Leeuw, die twee weken geleden in Haarlem kampioen op de 110 meter horden werd. (4e sportpagina)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7