Weelderig gevormde vrouw gezocht HAWKINS SINGERS: OPGEPEPTE FOLKLORE luister naar Advertentie55 van Paul Verhoeven voor verfilming van Turks Fruit: Rudolf Schóck NRT gaat zendmachtiging aanvragen NEDERLAND II: BELGIë (Nederlands): Oh! Stigwood BELGIë (Frans): DUITSLAND I: DUITSLAND II: DE STEM VAN MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 LEIDEN Sedert zijn optreden in het televisieprogramma „Zo maar een zomeravond" staat de telefoon bij Paul Verhoeven niet stil. Nederland zit blijkbaar vol jongedames, die na een kritische blik in de spiegel, menen te zijn geschapen om filmactrice te wor den. De zojuist 32 jaar oude Verhoeven moet elke keer als de telefoon rinkelt in zijn flat in de rustige Mozartstraat te Leiden hetzelfde antwoord geven. „Nee, we hebben nog niemand. We zoeken nog steeds. Er is nog hoop voor je. Ben je een beetje sexy type? We willen een meisje hebben met een beetje plezierige maten. Het hoeven niet speciaal grote ma ten te zijn. Wel lekker. Hoe oud je moet zijn? Nou, zo tussen de acht tien en de vierendertig. Nee, het is niet per se noodzakelijk dat je erva ring in film of toneel hebt. Goed, stuur maar een foto. Alsjeblieft geen glamourfoto, niet met een pose of zo Waar naar toe? Naar Alfa, Prinse gracht 526, Amsterdam. Succes er mee". Paul Verhoeven heeft, sinds in Zo maar een zomeravond van Koos Postema bekend werd dat hij Turks Fruit van Jan Wolkers gaat verfil men, heel wat van dergelijke tele foontjes gevoerd. Maar daarom hoef je geen medelijden met hem te heb ben. Hij heeft er zelf om gevraagd. In het VARA-programma vroeg hij om een meisje met de maten van Marilyn Monroe, de Amerikaanse sex-bom wiens door vele mannen bewonderde rondingen veel te vroeg in stof zijn overgegaan. Paul Ver hoeven zoekt een tweede Marilyn Monroe. Een met ongeveer datzelfde lekkere filmvlees, waar een man meteen helemaal kapot van kan zijn. Onder de Nederlandse actrices kan hij zo'n vrouwtje niet vinden, zegt hij. „Ik kan natuurlijk wel een ster als B.B. aantrekken, maar dat wordt een beetje te kostbaar. Vandaar die tv-oproep. Je weet nooit, misschien zit er onder onze eigen Hollandse meiden een geweldig talent". Bestseller Turks Fruit van Jan Wolkers is een bestseller geworden. In nauwe lijks een jaar zijn er meer dan honderdduizend exemplaren van verkocht. De roman gaat over Jan Wolkers' tweede vrouw, zijn grote liefde, de roodharige Olga, die toen ze met een hersentumor op sterven lag alleen nog maar Turks fruit wilde eten. Kleine, veelkleurige snoepjes. Paul Verhoeven liep jaren geleden ook al met een plan rond een boek van Wolkers te verfilmen, Serpenti- na's Petticoat. Dat is niet doorge- i gaan. Waarom eigenlijk niet? Paul Verhoeven zelf heel eerlijk, bijna deemoedig: „Jan en ik konden het niet eens worden over de benade ringswijze. Dat was mijn schuld. Ik wilde er te veel van mezelf inleg gen. Het verhaal van Jan onderge schikt maken aan mijn regie-opvat tingen. Dat was fout. Maar het is goed, dat er toen contact is geweest, want nu weten we wat we aan elkaar hebben. Voordat ik aan het scenario begon, heb ik zo'n vijf a zes gesprekken van elk ruim vier uur met Jan gehad. Het scenario is nu af". Is het moeilijk een draaiboek te schrijven van een boek van Wolkers en dan in het bijzonder van Turks Fruit1 Paul Verhoeven: „Bere moeilijk. De moeilijkheid is, dat het verhaal barst van de flashbacks. Het is uit de herinnering geschreven. Het zit vol met informatie uit het verleden. Neem pagina één. Daarop lees je, dat de ik-figuur in de rotzooi zit, dat dit allemaal de schuld is van dat kreng van een moeder, die het hele boek door de stuwende kracht is, die de verhouding tussen Jan en die heerlijke duivelin van 'n Olga kapot maakt. Hoe dat gebeurt lees je niet op pagina één. Het is dus vreselijk ingewikkeld om te laten zien hoe en waarom en waardoor de ik-figuur in de misère zit. Daardoor hebben we de scènes uit heden en verleden langer moeten maken, aan elkaar moeten lassen. Daarbij komt: Wat Jan schrijft is allemaal zo symbo lisch als de pest, enorm moeilijk dus om het visueel duidelijk te maken. Als Jan het op een gegeven moment heeft over de brieven, die zij, Olga, schreef toen ze er met die andere kerel vandoor was hoe moet je het dan aan het publiek duidelijk ma ken? We willen er zeker geen Anto- nioni-achtige films van maken door bijvoorbeeld een beschreven velletje papier te laten zien. De film is bedoeld voor het grote publiek. Noem het voor mijn part een com merciële film. Het wordt in ieder geval geen film voor de zogenaamde Art Houses. Realisme Toen bekend werd dat Turks Fruit verfilmd zou gaan worden, werd er middellijk gezegd: „Dat kan nooit. Er blijft niets van het boek in die film over, want ze kunnen toch on mogelijk al die vieze sexhandélingen laten zien." Paul Verhoeven zegt heel beslist: „Ik schrik niet terug voor een grote mate van realisme in benadering. Jan Wolkers beschrijft de realiteit van het leven. Het boek is niet goor, de handelingen zijn niet vies, alleen intens menselijk. Ik vind het onzin om niet alles te laten zien, wat zich in het boek afspeelt. We leven niet meer in de romantiek van de vorige eeuw". Vele lezers van Jan Wolkers ge loven niet dat zijn verhalen echt ge beurd zijn. Paul Verhoeven: „Ik vind het jammer dat er lieden zijn, die niet kunnen begrijpen dat er mensen zijn die meer meemaken, dan zij zelf ooit zullen meemaken. Ik ben er vast van overtuigd dat zeker negentig procent van Jans werk au tobiografisch is. Niet dat hij een beschrijving geeft van zijn eigen leven. Dat natuurlijk niet. Hij is een schrijver. Hij presenteert gebeurte nissen, die hijzelf heeft meegemaakt op zijn eigen wijze, in zijn eigen stijl. Als hij bijvoorbeeld schrijft, dat hij elke nacht een andere vrouw nam toen Olga eenmaal bij hem weg was, dan is dat werkelijk gebeurd- Jan Wolkers voelt er niets voor de ik-figuur uit Turks Fruit zelf te spelen, vertelt Paul Verhoeven. „We zoeken iemand in het type van Ro bert Redford of Paul Newman. Een soort Marlon Brando. In ieder geval wel een Nederlander, want het wordt in de eerste plaats een Neder landse film. De Florisserie heeft me geleerd, dat de Nederlanders een film in eigen taal prettiger vinden. Omdat er in het buitenland ook al belangstelling voor bestaat, maken' we ook een Engelse versie. Jan Wol kers begint over de grenzen al lek ker bekend te worden. Zijn boeken worden aan de lopende band ver taald en ook al goed verkocht". Hagedis Drs. Paul Verhoeven (geboren Amsterdammer, studeerde na zijn gymnasium opleiding wis- en na tuurkunde in Leiden) is er vast van overtuigd dat Turks Fruit een suc ces wordt. Nog geen film van hem is een flop geworden. In zijn stu dententijd maakte hij een opvallend debuut als filmregisseur tijdens het Leids universitair lustrumjaar 1960. Met een hagedis te veel. Daarna maakte hij onder meer een promoti- onfilm over de marine, waarbij hij dienstplichtig officier is geweest en was verder onder meer maker van de veel omstreden VPRO-film over Mussert. De meeste bekendheid verwierf hij echter ongetwijfeld met de ruim één miljoen gulden kostende t.v.- serie Floris, waaraan hij in totaal anderhalf jaar werkte. Op het ogenblik werkt hij ook aan een scenario van een film, wat een soort Italiaanse western in de Mid deleeuwen moet worden. Dat- doet hij samen met de Leidse Neerlandi cus Gerard Zoeteman, die ook het draaiboek voor „Floris" heeft ge schreven. Modernisering Gelooft Jan Wolkers zelf in de film Paul Verhoeven: „O ja, heel sterk. Hij weet al precies hoe de film gaat worden. Het verhaal speelt in de vijftiger jaren, maar Jan wil het nu naar heden overplaatsen. De ik-fi guur in de film gaat dus niet naar jazzconcerten, maar naar popfesti vals. Hij drinkt geen alcohol, maar rookt stuff en gebruikt drugs. Wol kers wil zelf ook de decors maken". De Nederlandse speelfilm zit al ja ren in de slop. Is Verhoeven niet bang voor het zoveelste debacle? Paul Verhoeven: „Nee, ik weet namelijk waarom andere regisseurs de laatste tijd hebben gefaald. De filmers willen hier tegenwoordig hun produkt intellectualistisch ma ken, te artistiekerig. Het verhaal vergeten ze vaak en dat is voor het grote publiek nou net het belang rijkste. Laat de mensen zien wat er aan de hand is, vertel ze eerst duidelijk het verhaal. De dramatur gie is ook heel belangrijk. Waarom is Fanfare eigenlijk zo'n beetje de enige Nederlandse speelfilm na de oorlog die het goed heeft gedaan? Omdat de dramaturgie geweldig was. In de film stonden twee groepen tegenover elkaar. De materie kon iedereen bevatten. „In Turks Fruit is dat net zo. Vanaf het begin is het duidelijk, dat er een vrouw weg is. Waar om wordt niet verteld. Jan Wol kers doet daar zeer mysterieus over. Daardoor komt er spanning. Het is een soort thriller, met een voortdurende dreiging, enorm fascinerend om mee te werken. We zien het al voor ons." De 32-jarige Paul Verhoeven die zijn eerste lange speelfilm Turks •'ruit van Jan Wolkers uitkoos. DE GEVIERDE opera- en operet tezanger Rudolf Schock heeft een p-<i(i vuigezon en mei .die schon- sten Lieder". En daaronder behoren dan o.m. het overbekende „Mutter- lein" van Winkler, Caro mio ben van Ti,.i dam. het Largo van Handel, Bizets Agnus Dei en het Ave Maria van Gounod. Op de hoes staat „der grosze Rudolf" afgebeeld, samen met een grijs dametje wellicht zijn eigen moeder die een bos gele rozen in haar armen draagt. Romantisch en lieflijk, zo'n beetje a la Gert Timmerman maar dan met een wat grotere K. Toch zullen velen dit wel voor lief nemen wat gezegd moet worden, dat Schock weet wat zingen is. Hij beschikt over een prachtige stem en een enorm volume en bovenal heeft zijn stem dat' „smeuiige" timbre, wat juist voor dit soort muziek zo onontbeerlijk is. Van Rudolf Schock moet ook ge zegd worden dat hij fors kan zingen zonder te schreeuwen en dat hij tenslotte muzikaal zeer begaafd is. Een pluspunt voor deze opnamen is bovendien, dat de begeleidende orkesten zich perfect van hun taak hebben gekweten. Dat geldt tenslot te zeker ook voor het Bielefelder kinderkoor, dat Rudolf Schock bij enkele liederen vocaal heeft bijge staan. Voor de liefhebbers, en dat zijn er ongetwijfeld heel wat, een bijzonder fijne plaat. M. v. Bijnen. Di< schönsten Lieder von Rudolf Schock, Dacapo C 047 - 28 554. ROOSENDAAL (ANP) Op za terdag 29 augustus zal tijdens een in het Dom-hotel te Utrecht te houden bijeenkomst de adviesraad van de Nederlandse Radio- en Televisie stichting worden geïnstalleerd. Deze raad zal achttien leden tellen, die worden gekozen uit het even grote aantal afdelingsbesturen van de NRT hier te lande. De raad zal adviezen moeten uitbrengen over het totale programmabeleid van de omroep in spe. Het ligt in de bedoeling van het NRT-bestuur om half oktober als c- omroep zendmachtiging aan te vra gen. Na verlening daarvan zou dan in april van het volgend jaar begon nen kunnen worden met de uitzen dingen, waarvoor elk der achttien afdelingen afzonderlijk een pro gramma samenstelt. Maandag 10 augustus NEDERLAND I: nos 18.45 pipo de clown 18.55 journaal vara 19.04 coronation street Een karakteristiek van gewone mensen in hun gewone doen „0.00 (kleur) journaal nos 20.20 met de muziek mee Afwisselend programma met veel muziek. Vanavond vanuit het Turfschip te Bre^a. Mede werking verlenen o.a. Los Inca's, Marty, Sjakie Schram Verder het spel „Samen Uit". Gastheer: Jan Blaaser 21.20 contramoord Televisiespel van Olive Chase en Stanley Clayton NOS 22.35 journaal 22.40 w.k. wielrennen te lei- cester 23.10 sluiting nos 18.45 pipo de clown 18.55 journaal 19.04 de 21ste eeuw Afl. Angst als therapie". Mo menten uit de behandeling van een 23-jarige secretaresse die lijdt aan dwangvoorstellingen NCRV 19.30 scheepsjongens van bontekoe 19.36 (kleur) de wetten van de wildernis Over het dierenleven in de wildernis van Centraal-Afrika. Vanavond „Jachtluipaarden" 20.00 (kleur) journaal nos 20.20 transworld top team Quiz tussen Engelse en Neder landse middelbare scholen 20.45 yonitsj Dramatisering van een der hoogtepunten uit het verhalen de proza van de vermaarde Russische schrijver Anton p. Tsjechow 22.10 (kleur) BARENBOIM OVER BEETHOVEN De pianist Daniël Barenboim zet in een serie kleurenproduk- ties zijn persoonlijke relatie uiteen tot het werk van Lud- wig van Beethoven, die 200 jaar geleden werd geboren 22.35 (kleur) een hemel OP aarde Vandaag de O.L. Vrouwe Kerk van Trier 22.45 journaal nos 22.50 sluiting 19.25 zandmannetje Boudewijn de pakjesdrager 19.30 Wereldkampioen schappen wielrennen te leicester Rechtstreekse reportage van de finale voor stayers (amateurs) 20.00 TV-NIEUWS 20.25 DE WEERMAN 20.30 DE WERELD VAN DE BEVER (Van onze correspondent) LONDEN Philips Britse zustermaatschappij, de Philips Electrical Ltd. in Londen, bezit ongeveer een vierde van de aandelen van de Robert Stig- wood Organisation, een ven nootschap gesticht door een 36- jarige Australiër, Robert Stig- wood, De Stigwood Organisation zal binnen afzienbare tijd effec ten uitgeven en ze ter beurze introduceren. Men verwacht, dat hiervoor een kapitaal van vijf miljoen pond zal gevormd wor den. Stigwood, die zelf ook over een kwart van de aandelen be schikt. rekent persoonlijk op een kapitaalsverhoging van 1.250.000 pond. 21.20 VAKANTIE AAN DE RIVIèRA Comedie van Cilff Owen met Eric Morecambe, Ernie Wise en Suzanne Lloyd 22.50 TV-NIEUWS 22.55-23.15 WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN WIELRENNEN TE LEICESTER Samenvattende reportage van de wedstrijden die vandaag verreden werden THE EDWIN Hawkins Singers heb- oen, me't name sinds het laatste song festival, dat zij middernachtelijk be sloten, wel een stuk populariteit in ons land verkocht. Dat er dus een elpee met een live-opname uit het Amsterdamse Concertgebouw op zou volgen lag voor de hand. Het Prise Him en de Footprints of Jesus staan er, behalve een zestal andere num mers, geheid op. Als je plezier be leeft aan deze sterk vercommerciali- seerden negermuziek, dan is via deze elpee goed te beluisteren, dat deze groep de zaak vakkundig heeft aan gepakt. Voor ons heeft alles een beetje de bijsmaak van opgepepte folklore Wat zou je er bijvoorbeeld van zeggen wanneer een failliet westers klooster ui China concerten zou gaan geven met Gregoriaans en Perosi? Een tien- lal jaren geleden bracht Warner Bros bijvoorbeeld een plaat op de markt ..Sunday meeting"; een hels stuk reli gieuze muziek door het (neger) Vic tory Baptist Choir. Heel wat oprech ter dan het commerciële vuurwerk van Hawkins. Een stuk bruisend le ven; dat wel Een van de nummers heet All you need...??? Misschien zijn het toch The Edwin Hawkins Singers. The Edwin Hawkins Singers (Bud- dah-Barcley Nederland nv - 583.001) HENK EGBERS Brassens Helemaal toegespitst op een Frans sprekend publiek zijn de Philips- albums, die het volledige oeuvre van Georges Brassens omvatten. Ook de verklarende teksten achterop de hoe zen zijn in het Frans. En Brassens is en blijft nu eenmaal een dichter wiens teksten het belangrijkst zijn. De melodie komt op de tweede plaats en vormt een harmonieuze ondersteu ning. Brassens gaat volledig zijn eigen gang;. Te midden van alle mogelijke modieuze stromingen houdt hij zich nog altijd aan het echte chanson, dat banden onderhoudt met werk van de grootste Franse dichters. Het wordt slechts begeleid door de gitaar van de kunstenaar, de contra bas van Pierre Nicolas en de tweede gitaai van Barthélémy Rosso. Dit is tenminste het geval op een nieuw verschenen l.p., de tiende in de serie. De chansons zijn: Mysoginie a part, Bécassine, l'Ancêtre, Rien a jeter, Oiseaux de passages, La religieuse, Pensée des morts, La rose, La bou- teille et la poignée de main en Sale petit bonhomme. Poëzie, die een lan delijke of erotische sfeer oproept, maar vaak ook ironisch en bruut- realistisch is. Je moet wel goed in gevoerd zijn in de Franse taal om uit deze liedjes te halen wat er in zit. Brassens is het ten volle waard, om je in de tekst te verdiepen, want hij kan inmiddels tot de klassieken worden gerekend. Georges Brassens 10. Philips. Gra vure Universelle S 849. 490. MARJAN MES Internationaal „Internationaal" is tegenwoordig geen geheid etiket meer om kwali teit te garanderen. Toch heet deze plaat „Willeke Internationaal"; 28 successen in medley-vorm met arran gementen van Henk Eikerbout en Cees Smal. De spiegelbeeld-fans ko men via deze plaat volledig aan hun trekken. Maar er is hier en daar toch ook sprake vah een doorbraak naar een genre, dat ook de niet-smart- lappers zal aanspreken. Als je de plaat draait moet je ech ter het een met het andere slikken. Er komen een 30-tal nummers aan de orde (o.a On a wonderful day; That's all; Les parapluies; II monde; For once in my life, als vrouw). Reper toire ten dele internationaal; talent met mogelijk internationale kansen, maar dat is niet de zorg voor kopers van deze plaat. Willeke Internationaal: Willeke Al- berti met begeleiding van Bertil Pol ler's New Sound Incorporated (Phi lips 861 808 LCY) H. E. Rob Hoeke Wie Rob Hoeke's „nieuwste" plaat beluistert, of liever gezegd, wie luis tert naar datgene wat de platen maatschappij Philips voor Rob Hoe ke's nieuwste plaat wil laten door gaan, ontkomt niet aan de gedachte dat hij grotelijks belazerd wordt. Het gaat hier om de plaat „Racing with the boogie". Op de hoes staat te le zen „Recorded January 7, 8, 21, 25 and 26 1970". Iedereen weet echter dat b.v. „Down South" een opname is van zo'n vier jaar geleden, uit de tijd dat Rob nog netjes gekapt uiterst bijgeschaafde boogie-woogie zat te spelen. Op deze zgn. „nieuwe" l.p. wordt het nummer in exact dezelfde uitvoering weer eens gebracht, evenals b.v. Down South part two". De overeenkomst is wel zo treffend, dat men zich moeilijk kan voorstellen, dat óók dit niet een opname van jaren terug zou zijn. Daarbij is in alle verdere num mers hetzelfde bom-bom-bom-dreun- tje te horen, hoewel Rob Hoeke in de laatste jaren zich juist daarvan heeft gedistantieerd. Vier jaar ge leden speelde hij inderdaad nog zo, maar nu is hij met zijn groep wezen lijk in de goede richting veranderd. Waarom Philips een dergelijke Lp. niet rustig in de lappenkist heeft opgeborgen is ons een raadsel. Geef Hoeke de kans te laten horen wat hij nu kan. Overigens wordt de op de hoes vermelde toevoeging Boogie-Woogie- Quartet ook al helemaal niet meer gebruikt, maar heet de groep nu Rob Hoeke's Rhythm and Blues Group Racing the Boogie Rob Hoeke's Boogie Woogie Quartet Philips stereo 961 822 LCY. PAUL DECKERS Ed Asken Wie zich verschuilt achter de naam Ed Askew, blijft ook na het horen van diens op Fontana verschenen l.p. een volslagen raadsel. Ook hoes biedt hier geen uitkomst, want waar men bij de meeste platen wordt doodge- smeten met informatie, blijft alles waaruit de identiteit van deze zan ger/gitarist zou kunnen blijken hier zorgvuldig beperkt tot een fotootje van een ongeveer 6-jarig knulletje op de achterzijde van de hoes. Op de plaat zelf zijn een aantal liedjes te beluisteren, die stuk voor stuk wel aardig zijn, maar achter elkaar snel in een afgrijselijke uni formiteit ontaarden. De teksten zijn weliswaar sprankelend, doen zelfs op sommige plaatsen aan het vroegere poëtische werk van Bob Dylan den ken, maar daar staat tegenover, dat vooral de monotone en véél te hard opgenomen gitaarbegeleiding veel van het plezier vergalt. Ed Askew ESP-disk, hier uit gegeven door Fontana STL 5519. P.D. Een wereld van zoet gevooisde me lodietjes, show en klatergoud op ba sis van vakmanschap. Plaisir d'amour. La Bamba, Sweet Leilani, Schone Donau, Auf der Reeperbahn, Written on the wind etc. Zegt het wat, dan kun je je hart ophalen aan deze selectie. Aan de kwaliteit van de plaat zelf dan maar niet te zwaar beuren, want dat houdt niet over. The world of phase 4 stereo (Decca 378 006 NQ) H.E. Olympiade Wereldje De wereld van....? Van u? Kies maar Artiesten als Frank Chacks- field, The Raymond Singers, Cathe- rina 1/alen te, Edmundo Ros, Werner Muller, Wil Glahé, Ted Heath e.a. vormen het wereldje van deze plaat. De sportliefhebbers moeten de mu zikale consequentie maar trekken uit het feit dat de volgende Olympische Spelen in Duitslandgehouden wor den. Dat deden Peter Alexander, Alexandra, Rex Gildo, Michael Holm Udo Jürgens, Mireille Mathieu en Rickey Shayne al. Samen met de producent storten zjj de baten van deze lp in de sportkas van deze 20e spelen. Je kunt deze plaat dus kopen op sportieve en/of muzikale gronden. De plaat is al hoog op de hitlijst genoteerd, zodat we ons over de in directe opbrengst voor deze edelmoe dige zangers en maatschappij ver der geen zorgen mee behoeven te maken. Ze staan allen hun mannetje om ons nu al in de „richtige Deut sche Schlagersfeer" te brengen. Land der Lieder, Illusionen, Anuschka, Heute bin ich so verliebt, Barfusz im Regen, Madchen, Madchen dat zijn enkele titels, die de fans wel bij ie genoemde artiesten wéten te plaatsen en sportliefhebbers moge lijk „begeisteren". Tenslotte leeft de mens niet van sport alleen. Stunde der Stars 2 (Ariola-Euro- disc 80400 XT) H.E. 18.40 NIEUWS 18.45 PETITE ABEILLE Voor de kleuters 19.00 ANTENNE-SOIR Waalse actualiteiten 19.25 PLUM-PLUM Programma voor de kleintjes 19.30 WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN WIELRENNEN TE LEICESTER 20.00 JOURNAAL 20.30 WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN WIELRENNEN TE LEICESTER 20.45 RANCH L Western. 5de aflevering ,La ville sans loi" 21.35 STER EXPéRIENCE „REGAIN" Vakantieportret 22.15 LéNIGME JEANNE d'ARC Deel 8, „De macht van Jeanne wordt vernietigd" 22.45 JOURNAAL 20.00 (kleur) JOURNAAL Aansluitend weerbericht 20.15 (kleur) REPORT Reportages over het nieuws van gisteren en morgen 21.00 TE GAST AAN DE MASCH- SEE (kleur) Een optreden van internatio naal bekende artiesten uit de wedstrijden „Einer wird ge winnen". 21.45 (kleur) TITEL, THESEN, TEMPERAMENTE Cultureel magazin 22.30 (kleur) JOURNAAL MET COMMENTAAR EN WEER BERICHT 22.50 (kluer) REVUE 70 Nieuws over ontwikkelingen in wetenschap en techniek 22.35 (kleur) JOURNAAL 19.45 (kleur) HEUTE Journaal, actualiteiten en weerbericht 20.15 GESUNDHEITSMAGAZIN PRAXIS (kleur) In een documentaire wordt het een en ander verteld over de vorderingen die gemaakt zijn bij operaties aan het vaat- weefsel Aansluitend, kort nieuws 21.00 DE BIJZONDERE FILM: FéNYES SZELEK (kleur) Hongaarse speelfilm 22.20 (kleur) JOURNAAL Aansluitend weerbericht 22.30 (kluer) INTERNATIONALE KORTE FILM 23.00 SLUITING Maandag 10 augustus HILVERSUM I 402 M VPRO: 12.00 VPRO-Maandag: klassieke muziek, berichten, repor tages en interviews (13.00-13.10 Nieuws). NOS: 14.45 Het gebruik van drugs, lezing. 15.20 Stereo: Eu- rojazz. 16.00 Nieuws. AVRO: 16.03 Brazilians: lichte muziek uit Latijns Amerika. 16.30 Uit de tent gelokt: vakantieprogramma voor en door de kinderen. 17.30 Licht orgelspel. Overheidsvoorlichting: 17.40 De po litie Nü. AVRO: 17.55 Mededelingen 18.00 Nieuws. 18.11 Radiojournaal. 18.30 Stereo: Krabbels in de kant lijn: licht muziekprogramma' en praatje. 19.30 Nieuws. R.V.U.: 19.35 Tussen Wet en Wad: Een cultuurge schiedenis van de Groningse Joden tot 1940. Spreker: Dr. J. Meijer. NOS: 20.05 Wereldkampioenschap pen wielrennen te Leicester. 20.15 Komt U maar: lichte muziek en discussie over actuele zaken, met telefonische reacties van luisteraars. (21.00-21.10 W.K. wielrennen te Lei- cester; 22.05-22.10 W.K. wielrennen te Leicester). Bond zonder Naam: 22.20 Op de 65-plus tour, lezing. NOS: 22.30 Nieuws 22.40 Medede lingen AVRO: 22.43 Radiojournaal. NOS: 22.55 Stereo: Metro's Concert Music door Metropole Orkest. 23.25 Radiorama: een boek als wasmid delklankbeeld. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n 298 M 12.00 NCRV: 12.00 Los-Vast, geva rieerd programma. (12.21 Voor boer en tuinder; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten) 14.00 Disco di versen (gr.) 14 30 Stereo: Jeugd en kamermuziek (VI): instrumentaal ensemble: oude muziek 15 00 Gere formeerde middagdienst NOS: 15 30 Zoeklicht op Nederland' informatie over Friesland, afgewisseld met mu ziek. (16.00-16.02 Nieuws) 17.20 Overheidsvoorlichting' Enige aspec ten van de volksgezondheidszorg van Suriname, 2e deel Spreker: Freek van Wel. NCRV* 17 30 Kin derkoor: Nederlandse liederen en liedjes. 17 45 Voor de jeugd 18 00 Stereo: Meisjeskoor en licht instru mentaal sextet: amusementsmuziek. 18.19 Stereo: Lichte grammofoonmu- ziek 18.30 Nieuws 18.41 Actualitei ten. EO: 19.00 Wij hebben een woord voor de wereld: veelgevraag de geestelijke muziek 19.20 Refor matie en reveil 19.35 Muzikaal in termezzo. 19.45 Opbouw: wekelijkse Bijbelstudie NCRV: 2000 Bregenzer Festspiele 1970: een programma over 25 jaar muziek, theater en muziektheater in en rond Bodensee. 22.00 Stereo: Licht orkest en zangso listen. 22.20 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws 22.40 Literama: radio kroniek over boeken, schrijvers en toneel. 22.55 Stereo: Moderne or kestmuziek (gr.) 23.25 Tussen con certzaal en music-hall: lichte en ern stige muziek in Frankrijk tussen de twee wereldoorlogen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM Hl 240 M EN FM TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 Jam- on-Radio. 13.00 Nieuws. KRO: 13.03 Waarom niet: ontspannen lunchpro- gramma. 14.00 Nieuws. 14.03 Hol ster: pop- en countrymuziek. (15.00- 15.03 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRrrrr....: pop-magazine. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Draaijijofdraai- ik: verzoekplaten. BRUSSEL NEDERLANDS 324 M 12.00 Nieuws. 12.03 Muziekpro gramma. (12.08-12.15 Landbouwkro- niek. 12.40-12.48 Weerbericht en SOS-berichten voor schippers.) 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, mededelingen, dagklapper en SOS-berichten voor schippers. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Concert. (15.00-15 03 Nieuws.) 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Voor de zieken 17.00 Nieuws, weerbericht en mede delingen. 17.15 Licht muziekpro gramma. 18.00 Nieuws. 18.03 Ver- zoelplaten voor soldaten. 18.28 Paar- desportuitslagen. 19.30 Promenade- concert. 20.00 Operaconcert. (20.30- 21.15 Wielrennen: baan W.K. voo' beroepsrenners te Leicester.) 22.on Nieuws en berichten. 22.10 Lichte muziek. 23.00 Nieuws. 23.15 Liedr ren 23.40 Nieuws. 23.45-0.15 Voi de zeelieden. Dinstlag 11 augustus HILVERSUM I 402 M AVRO: 7.00 Nieuws. 7.11 Oc' tendgymnastiek 7.20 Stereo: Lich grammofoonmuziek. 8.00 Nieuw 8.11 Radiojournaal. 8.20 Lich grammnfoonmuziek. (8.30-8.33 I groenteman) 8.50 Morgenwijde 'NOS: 9 00 Uitgebreide reportage herhaling NOS-programma. 9.35 W terstanden 9.40 Muziek uit de M deleeuwen en Renaissance. 10 AVRO Voor de kleuters. 10.10 A beidsvitaminen (gr.). (11.00-11 Nieuws) 1130 Rondom 12: pr gramma voor de vrouw (115 Beursberichte11). HILVERSUM II 298 M NCRV: 700 Nieuws. 7.11 Het li vende woord 7.16 Stereo: Op h eerste gehoor: klassieke muzie (7 25 Horen en zien; 7.30 Nieuw 7.32-7.50 Actualiteiten.) 8.1 Nieuws 8.11 Te Deum Laudamt. klassieke gewijde muziek. 81- Nieuws 8.32 Touringclub: vakantn tips en informaties. 8.45 Sterei Klassieke orkestmuziek (gr.). 9 c Gymnastiek voor de huisvrouw. 9 Stereo: Lichte grammofoonmuzn- 9 35 Stereo: Muziek voor blaasorki (gr.) 10.00 Het blijvende Israël: belse verkenning. 10.15 Klassie; Duitse operafragmenten. 11 Nieuws. 11.03 Stereo: Viool en pia: (gr semi-klassieke muziek. 11. Voor de zieken 11.55 Mededelinge' HILVERSUM Hl 240 M EN FM VARA' 9.00 Nieuws 9.02 Plaatje voor de pep (10 00-10 02 Nieuws 1100 Nieuws 11 03 Een opvallei vrolijke gev »ide visite: lich platenprogramma. (12.00 Nieuws.)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5