Belgische week in Ylissingen geopend Op zoek naar begin van leven Schietingen IJzendijke, Hulst en Kloosterzande Kapelaan F. Haverbeke nam afscheid van Middelburgse parochie Ëfyckhó[j|- etsteesea&seast: Vrijheid Eendracht gehuldigd „LATEN WE SCHELDE REIN HOUDEN" Aanvaring in haven Wemeldinge Reddingsboot telefonisch opgetrommeld 50% Wat en waar Over hond gevallen Hoogwater GOEDE BUUR Schade bij aanrijding Wemeldinge Souburg Goes Druk weekend verkeer ALLE ZOMER VANDAAG Tentoonstellingen 2 MAANDAG 10 AUGUSTUS 1970 2 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Afgezien van Indonesië is er geen land ter wereld, waar mee Nederland zozeer door historische banden is verbonden als België. In Nederland is er voorts geen provincie te vinden, die zo intens op de Belgische havens is georiënteerd als Zeeland." Deze woorden sprak de burgemeester van Vlissingen drs. D. Roemers, ter gelegenheid van de opening van de Bel gische week. De Belgische week werd ingeluid met een stijlvolle plechtigheid op het Stadhuisplein, waar de Belgische ambassadeur, de heer W. van Cau- wenberg, met het hijsen van de vlag van zijn land en een korte toespraak de Belgische week, welke tot stand is gekomen op initiatief van het Vlissingse actiefonds, formeel in luidde. Het befaamde militaire or kest „De Belgische Gidsen" zorgde voor muzikale en visuele opluiste ring. Na een welkomstwoord door actie- fonds-voorzitter W. van der Grift groef de Belgische ambassadeur in een redevoering diep in de historie. Hij herinnerde er aan hoe in de twaalfde eeuw door de Antwerpse witheren de Middelburgse abdij werd gesticht, hetgeen van grote betekenis is geweest voor de vroeg ste ontwikkeling van Zeeland. Schonk België iets onvervangbaars aan de Zeeuwen, deze laatsten op hun beurt gaven onder andere in de vorm van hun kennis van de scheepsbouw kennis en ervaving aan de Belgen terug. Aan de bouwstijlen van de Belgische schepen is dat nog te zien. In de tijd dat de Schelde voor de scheepvaart gesloten was, ontwikkelden zich ondanks alles toch goede relaties tussen Antwer pen en Zeeland, aldus de ambassa deur. De heer Van Cauwenberg dankte degenen die zich voor de organisatie van de Belgische week hebben ingezet: b. en w. van Vlis- (Van onze correspondent) MIDDELBURG De heer P. P. uit Middelburg is op de Noordweg te Middelburg in aanrijding geko men met een loslopende hond, waar van de eigenaar bij de politie be kend is. De man is per ambulance overgebracht naar het gasthuiszie kenhuis. (Van onze correspondent) WEMELDINGE In de haven van Wemeldimge heeft een aanva ring plaatsgevonden tussen binnen vaartuigen, het Duitse m.s. Königs- berg groot 804 ton, geladen met benzine en onderweg van Antwer pen naar Koblenz en het m.s. Ex press 59 groot 749 ton onderweg van de Roer naar Antwerpen en geladen met ijzer. De Koningsberg liep een geknikte stevensbalk op. De Express liep daarentegen aan bakboordzijde ter hoogte van ruim twee een grote deuk op, lang tien spanten en vijf meter hoog. Het schip maakte enigs zins water door losse klinknagels, doch kon met eigen pompen drij vend worden gehouden. Beide sche pen hebben hun reis vervolgd. Morgen, dinsdag 11 aug. Bergen op Zoom, 9.12 en 21.30 uur; Hans- weert, 8.24 en 20.55 uur; Made- Drimmelen, 12.02 en 0.14 uur; Ter- neuzen, 8.00 en 20.29 uur; Vlissin gen, 7.29 en 20.00 uur; Wemeldinge, 10.03 en 22.33 uur. singen, de rijksmiddenstandsconsu- lent, het Vlissings actiefonds, het departement Zeeland van de Neder landse maatschappij van nijverheid en handel, het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen en de Nederlands-Belgische vereniging „Zeeland" en VVV-Vlissingen. In het stadhuis, waar een exposi tie van scheepsmodellen en schilde rijen, geheel op de zeevaart betrek king hebbend, was ingericht, typeer de burgemeester Roemers België als „de goede buur", zoals Zweden waaraan de Scheldestad vorig jaar een feestweek wijdde „de verre vriend" van Vlissingen is. Na te hebben uiteen gezet hoe duidelijk Vlissingen het stempel van de na buurschap met België draagt, wees drs. Roemers op het actuele pro bleem van. de waterverontreiniging. „Wij hopen dat de Schelde nooit zo vervuild zal raken als de Rijn", zei hij. „Het is zaak om daar in onderling overleg voortdurend aan te werken. Ik hoop dat men het probleem van de waterverontreiniging ook in Bel gië van alle kanten zal bekijken". De openingsplechtigheden van de Belgische week werden namens de provincie bijgewoond door de plaatsvervangend commissaris der koningin, de heer M. van Poelje en het lid van G.S., de heer C. Hoek. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Aan de oostzijde van het kanaal Gent-Terneuzen, na bij de afrit van de Sluiskilse brug had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. J. C. de K, uit Axel, die linksaf sloeg om naar Sluiskil te rijden, werd aan de ach terzijde aangereden door C. A. M. L. uit Knokke (B.). Beide auto's liepen schade op. Averij In de grote sluis te Wemeldinge is bij het uitvaren van de sluis in de richting Hansweert het Belgische polyester jacht Ta- wayo beklemd geraakt tussen een binnenvaartuig en een ander jacht. Hierdoor ontstond een scheur boven de waterlijn. Over de kop De heer B. P. R. uit Rotterdam is 'met zijn auto in een .bocht nabij het viaduct van de Zuid-Sloeweg over de kop gevlogen en licht gewond geraakt. De auto werd geheel vernield. (Van onze correspondent) Gewond De heer J. H. T. uit Noordgouwen is met diverse ver wondingen overgebracht naar het St.-Joannaziekenhuis te Goes, nadat hij door onbekende oorzaak was ge vallen. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De schut- tersmaatschappij Willem Teil heeft een schieting gehouden op drie staande wippen. De uitslag van de schieting luidde als volgt: Wip I: le hoogvogel: C. Weemaes, Clinge. 2e hoogvogel: Roels, Axel. le zijvogel: R. de Block, Graauw, 2e zijvogel: R. de Block, Graauw. 3e zijvogel: J. Korstanje, Ovezande. 4e zijvogel: J. Korstanje, Ovezande. le kal: A. Geense, Ellewoutsdijk, 2e kal: R. de Block, Graauw. 3e kal: O. Saey, Sluiskil. 4e kal: A. de Jonge, Ovezande. Wip II: le hoogvogel: E. Thiele- man, Axel. 2e hoogvogel: A. Geense, Ellewoutsdijk, le zijvogel: E. *In- ghels, Koewacht. 2e zij vogel: B. de Haan, Sluiskil. 3e zijvogel: P. de Waal, Kloosterzande. 4e zijvogel: R. van Kruyssen, Kloosterzande. le kal: C. Weemaes, Clinge. 2e kal: E. Jonkheym, Kloosterzande. 3e kal: N. Goossen, Kloosterzande. 4e kal: A. Geense, Ellewoutsdijk. Wip III: le hoogvogel: F. Herre- wegh, Hulst. 2e hoogvogel: J. van Overmeere, Clinge. le zijvogel: O van Geyssel, St.-Gilles (B). 2e zij vogel: P. Sloot, Kloosterzande, 3e zijvogel: A. de Jonge-Rijk, Ovezan de. 4e zijvogel: A. Geense, Elle woutsdijk, le kal: Steveninck, St. Gilles (B.), 2e kal: R. v. Kruyssen Kloosterzande. 3e kal: P. van de Voorde, Graauw. 4e kal: P. van de Voorde, Graauw. De schuttersvereniging De Bata vieren te Hulst heeft een schieting op de staande wippen georganiseerd. De uitslag van de schieting luidde als volgt: Wip I: le hoogvogel: J. Leeraert, Hulst. 2e hoogvogel: F. Rademakers, Kloosterzande. le zijvogel: A. van (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Kapelaan F. Haverbeke, die wegens zijn benoe ming tot grootaalmoezenier afscheid heeft genomen van de Middelburgse parochie, heeft ervaren, welk een plaats hij in Middelburg heeft inge nomen. Een stampvolle parochiekerk maakte zijn laatste eucharistievie ring in Middelburg, met concelebra tie van de oud-pastoor H. Snel en de tegenwoordige, de heer J. Hendrik- se, mee. Het Walchers jongerenkoor, geleid door pater J. de Bakker, ex celleerde bij de misviering, waar voor een liturgie was opgesteld die tot de mooiste behoort, welke men in jaren in Middelburg heeft kunnen beleven. De kapelaan dankte de beide pas toors met wie hij in uitstekend te amverband heeft samengewerkt, de parochieraad en de parochianen. „Het doet pijn om heen te gaan", zei hij. „Medewerkers zijn vrienden ge worden. En ik zal deze jaren nooit vergeten". Hij motiveerde zijn vertrek aldus: „Het is geen vlucht uit deze woon- en werkkring, maar een voor mij zelf noodzakelijke verandering. Het zal niet goed zijn al je als priester veertig jaar in dezelfde structuren zou blijven werken. Ik hoop van mijn nieuwe functie, die mij niet langer zal binden dan maximaal tien jaar, zoals ik met de bisschop heb afgesproken,dat hij een verrijking van ervaring zal bieden". Ir. Van Unen kenschetste kape laan Haverbeke als een grote pro motor van het jeugdwerk, de actieve zielzorger van de wijk Zuid en een stimulator voor het werk van jeug digen. „In de parochieraad leerden wij u kennen als de man, die aan dachtig weet te luisteren en vervol gens met een originele zienswijze komt waarmee iedereen het nader hand eens kan zijn". Hij bood als afscheidsgeschenk namens de paro chieraad en de parochie een Franse klok aan. „Op een schip loopt hij niet", zei ir. Van Unert tot de nieu we vlootaalmoezenier. „Wij hopen dat u ooit een vaste wand in Mid delburg zult vinden, waaraan u de klok wilt bevestigen". Na de mis namen honderden mensen, waaron der vele vertegenwoordigers van de andere kerken in Middelburg, af scheid van kapelaan Haverbeke. Vrijdagavond wordt er in het KMT nog een afscheidsreceptie voor geno digden gehouden. de Berghe, Hulst. 2e zijvogel: Neele- mans, Hulst. 3e zijvogel: C. de Maat, Hulst. 4e zij vogel: E. de Wit, St.- Jansteen. le kal: F. Lernout, Clinge. 2e kal: P. van de Voorde, Graauw. 3e kal: M. van de Bosch, Hingene (B). 4e kal: R. Lucasse, Klooster zande. Wip II: le hoogvogel: J. Vereec- ken, Kloosterzande. 2e hoogvogel: J. Korstanje, Ovezande. le zijvogel: M. van' de Bosch, Hingene (B). 2e zij vogel: P. Steyaert, Graauw. 3e zij vogel: J. van Overmeere, Clinge. 4e zijvogel: P. Verhangen, Hulst, le kal: R. de Block, .Graauw. 2e kal: E. van de Bossche, Hingene (B). 3e kal: P. Bleyenberg, Clinge. 4e kal: P. de Baar, Graauw. IJZENDIJKE —De 51 schutters aan de schieting op de liggende wip in het „Hofzieht" te IJzendijke ver deelden de prijzen als volgt: hoog vogel: R. van de Acker, Watervliet: zijvogels: A. de Munck, Assenede en Annie Seegers, IJzendijke; grootste aantal vogels: R. van de Acker, Watervliet. (Van onze medische medewerker) DEN HAAG De laatste jaren is er heel wat inkt gevloeid over het vaststellen van het juiste ogenblik van de dood. ledereen herinnert zich hoe dit probleem besproken werd, niet alleen in de medische wereld maar ook in de massamedia, naar aanleiding van de orgaanoverplan tingen, meer bepaald de hartover- plantingen. Alhoewel er zelfs op dit ogenblik nog geen afdoend en alge meen aanvaard antwoord werd ge geven, komt er een nieuwe vraag op: waar ligt het begin van het leven? Eigenlijk kwam de vraag volop in het daglicht toen het Britse dagblad de „Daily Mail" een sensationeel artikel liet verschijnen onder de ti tel „Unborn babies for sale" Hierin werd beweerd, dat een abortuskli niek ui Londen menselijke vruchten, foetussen, verkocht. Deze foetussen zouden dan dienen om er allerhande experimenten mee te verrichten. Ze zouden in het leven gehouden wor den door een soort hart-longmachine tot de leeftijd van veertig weken, waarna ze van bant zouden gemaakt worden. Men begrijpt, dat dit nieuws heel wat opzien verwekte Im mers na dezogenaamde „aasgie ren", die op de loer lagen om bij een stervende het hart uit de borst kas te snijden, kwam er nu nog een nieuwe categorie bij, de „Franken- steins", die handel dreven in foetus sen om er allerhande lugubere expe rimenten mee te verrichten. Onwil lekeurig deed dit velen denken 'aan de „duistere middeleeuwen" toen men *s nachts de pas begraven lij ken ging opgraven om de medische faculteiten van lichamen te voorzien Daarmee kwam een eeuwenoude vraag: wanneer begint het leven, weer in de belangstelling Genera ties van moralisten en theologen hadden hierover hun hoofd al gebro ken: kon men spreken van een nieuw menselijk individu vanaf het ogenblik dat de mannelijke en de vrouwelijke geslachtscel samengeko men waren ofwel vanaf het ogen blik, dat het kind geboren werd? Meer bepaald was dit van belang om te weten op welk ogenblik de ziel ingestort werd. Momenteel be schouwen we dit probleem als haar kloverij, maar ondertussen blijven we toch met de vraag zitten wan neer het leven nu eigenlijk precies begint. Naarmate de experimenten in de foetale fysiologie en de abor tuswetgeving meer gedifferentieerd zal worden, zal men meer enJ meer behoefte krijgen aan klare antwoor den. Ook hier zal de wetgever een duidelijk advies vragen aan de ge neesheren, terwij) deze van hun kant er ook alle baat bij hebben om te weten of ze zich nog binnen de grenzen van de wettelijkheid bevin den of niet. Maar keren we even terug tot de menselijke foetussen, die verkocht geweest zouden zijn Een vooraan staand Brits geneesheer verklaarde onmiddellijk dat de abortus in de meeste gevallen zeer vroegtijdig wordt uitgevoerd zodat er geen sprake kan zijn van levende men sen Het interessantste commentaar werd waarschijnlijk geleverd door dr. Lawrence Lawn van de Cam bridge university Hij verklaarde, dat er inderdaad experimenten wer den uitgevoerd op cellen, afkomstig van foetussen en in uitzonderlijke gevallen op levende foetussen Hijzelf had gedurende verscheide ne uren foetussen in leven gehouden met een soort hart-longmachine, dat de foetus niet alleen voorziet van bloed, maar ook van voedsel. Te recht mag men hier spreken van proefnemingen met een kunstmatige baarmoeder. Dit werpt onmiddellijk een heel ander licht op de zaak Immers, de bedoeling van zulke kunstmatige baarmoeder is het leven te redden van te vroegtijdig geboren kinderen. Vele moeders doen miskramen tus sen de vier en de zes maanden. Indien men er in zou slagen deze foetussen in leven te houden tot ze levensvatbaar zijn, zou dit een enor me. aanwinst betekenen. Voor vele kinderloze huwelijken zou dit de oplossing zijn. We bedoelen slechts dit: de wetenschap als dusdanig is een neutrale zaak, die goed of slecht kan aangewend worden. Niemand kan op dit ogenblik reeds uitmaken welke interessante gegevens de ver dere studie van de foetale fysiologie zal opleveren. Wellicht kan meer klaarheid wor den gebracht in het netelige pro bleem van de aangeboren misvor mingen en het eventuele voorkomen ervan. Niettemin is het gevaar niet denkbeeldig, dat de geneesheer in de toekomst nog meer het image zou krijgen van de experimenteerder in plaats van de heer die geneest. Dit zou ergens wel jammer zijn. Ander zijds is het ook waar. dat een .ge neeskunde zonder experiment geen vooruitgang kan maken. Zonder ex perimenten zaten we nu nog in de goede oude tijd van de bloedzuigers, de lavementen, de aderlatingen en de operaties zonder narcose. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Vooral zater dagmorgen was er veel imperialver- keer". zo schetste de Terneuzense gemeentepolitie de verkeerssituatie in de stad, waarmee werd bedoeld dat zeer veel vakantiegangers weer op weg naar huis waren. Tijdens het gehele weekeinde waren er weer opvallend veel Belgen op de weg. (ADVERTENTIE) MANTELS MANTELKOSTUUMS COMPLETS JAPONNEN Elegante Damesconfectie GINNEKENSTRAAT 153 Hoek van Coothplein BREDA TEL. 01600-34965 's Maandags de gehele dag gesloten. Films GOES Grand 20 uur De bastaard 18 jaar HULST Bioscoopgebouw, 20 uur: 't Gebeurde in het Westen, 14 j. MIDDELBURG City 20 uur Funny girl 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur De eenogige sheriff 14 jaar TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Rachel, Rachel, 18'j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Asterix en de helden a.l. ANTWERPEN Astra: De Witte a.l. Quellin: Pippi Langkous a.l. Astrid: Lachen is de beste medi cijn 14 jaar Odeon: Een reuze boemel 14 jaar Rubens: Goodbye Mr. Chips 14 j. Artis: Spartaeus 14 jaar Capitole: Nog vijf uur te leven 14 jaar Festa: Paint your wagon 14 jaar Ambassades: Een toegeeflijk meis je 18 jaar Centra: De zoon van Tarass Boelba 18 jaar Metro: Mash 18 jaar Pathé: Woestijn voor helden 18' j. Savoy: Naakt Engeland 18 jaar Vendome: De omhelzing 18 jaar GENT Plaza: De Witte a.l. Capitole: Het geheim van Santa Vitoria 14 jaar WESTERSCHOUWEN (ANP) Het scheepje Lilleholm uit het Deense plaatsje Ristinge is voor de kust van Westerschouwen in moei lijkheden geraakt, lek geslagen, en vervolgens door de reddingsboot „President Jan Leis" in Burgsluis binnengebracht. De vijf opvarenden, vermoedelijk Belgen, die van Oos tende op weg waren naar Finland, kwamen er heelhuids af. In de nacht van zaterdag op zon dag kwamen de zeevarenden met hun schip, een houten boot van het type Deense kotter, in moeilijkhe den. Zij sloegen met het vaartuig over de zandbanken van de Banj- aard voor de Westerschelde heen. Het schip raakte lek, de motor, een oud beestje, begaf het, de radio was defect, materiaal voor noodseinen was niet aan boord en het roer raakte men kwijt. Zo kon het ge beuren, dat de opvarenden de gehele nacht tobden om de boot drijvende te houden, terwijl op de wal werd verondersteld, dat de bemanning het wel klaarde en wel weer in open zee terecht zou komen. Zondagmorgen werd een sloep van de Lilleholm gestreken en gingen twee van de opvarenden naar de kust, waar zij telefonisch om hulp vroegen. Nadat de reddingsboot had vastgemaakt aan de Lilleholm en bergingspompjes aan boord waren gebracht, werd een zucht van ver lichting geslaakt. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Het 75-jarige bestaan van het r.k. muziekgezel schap Vrijheid Eendracht is gevierd. Na een lange tijd van voorbereidin gen kon het bestuur van de jubile rende vereniging aan alle leden en sympathisanten twee onvergetelijke feestdagen aanbieden. De festivitei ten werden onder grote publieke belangstelling ingezet met een rond-, gang. Na deze rondgang, die jammer genoeg door een fikse regenbui werd verstoord, werd in café Hey- ens een feestelijke vergadering ge houden. De voorzitter, de heer De Baar, opende deze vergadering en heette alle aanwezigen van harte welkom. Hij gaf een overzicht van het wel en wee van de in 1895 opgerichte vereniging. Uit deze periode is een bijzonder gaaf gebleven vaandel het trotse bezit van de vereniging. Een bijzonder woord van welkom had de voorzitter voor de enige nog in le ven zijnde oprichter en pionier Francies van Dorsselaer, die hij nog een lang lidmaatschap toewenste. Hierna werd het woord gevoerd door pastoor Knipscheer. Hij over handigde het korps nu onder luid applaus een bedrag van vijfhonderd gulden. Vervolgens feliciteerde bur gemeester Somers van Hontenisse de jubilerende vereniging. De bur gemeester hoopte het 100-jarige be staan wel mee te maken en hij gaf het gezelschap tevens de verzeke ring dat het steeds op de volle steun en medewerking van het gemeente bestuur zal kunnen blijven rekenen. Tenslotte werden bestuur en leden gelukgewenst door de heer Van Twaalfhoven, voorzitter van de r.k. bond van harmonie- en fanfaregezel schappen in het bisdom Breda. Sa men met secretaris Rasenberg had hij zeer graag het drukke verkeer getrotseerd om naar Lamswaarde te komen. Hij hoopte eveneens het honderdjarige bestaan mee te ma ken. Hierna werden door de burge meester van Hontenisse de insignes uitgereikt aan de heren P. Platjouw, E. van Waterschoot, T. Herrewegh, T. van Drissche, Th. Kindt, A. Rom- bout die 25 jaar lid zijn van Vrijheid Eendracht en daarvoor het zilveren insigne van verdienste van de fede ratie van katholieke muziekbonden in Nederland ontvingen. Het verguld zilveren insigne van verdienste werd opgespeld bij G. van Driessche, die 30 jaar lid is en bij D. van Driessche, J. van Water schoot, A. Rottier, P. van Driessche en J. Rottier wegens het 40-jarig lidmaatschap. Daarna was het de beurt aan de zeer actieve secretarisdpenningmees- ter Claessens, die door zijn 50-jarig lidmaatschap het verguld zilveren insigne met smaragd kreeg. Tot slot werd Th. Kindt getooid met het verguld zilveren insigne met robijn vanwege zijn 60-jarig lidmaatschap. Op de receptie die hierna volgde en die door vele deputaties van andere muziekgezelschappen werd bezocht overhandigde de heer Van Laere namens de bevolking een plastic zak met bijna 700 gulden: het resultaat van een 's morgens gehouden bliksem-actie. Zondag was er een muzikale rondgang door het dorp door de gezelschappen van Lamswaarde, Koewacht, Nieuw-Na- men, Heikant, Hulst en Clinge, waarna een prachtig slotconcert door de fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge deze zeer geslaagde fees telijkheden beëindigde. Savoy: Drie mannen op een paard 14 jaar Select: Bloedige aardbeien 14 jaai ST.-NIKLAAS Century: Maxi roof in mini Mau rice 14 jaar Eden: Macadam cowboy 18 jaar Select: De dokter van Sankt Pauli 18 jaar Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, 20.15 u.: „De kleine parade" met o.a. Leen Jongewaard en Joost Prinsen. ANTWERPEN O.L. Vrouwekerk, 2122 uur: Beiaardconcert door Jo Haazen. Diversen VLISSINGEN Britannia (De Ruyterzaal), 20 uur: Toneeluitvoering „Wie krijgt de baby?" door de toneelgroep „De Zeeuwse Komedie". Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 of postbus 116 in Middelburg. BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- seweg 33: Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (t.m. 11 aug. Dag. van 1021 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (t.m. 14 sept.). Dag. van 921 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13. „Kunst in het klem" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 1012 en 13.3017 uur; zat. 1417 uur (tot 1 sept.). 'S-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-expositie (t.m. 12 sept.). Werkd. 1017, zon. 1117. Bovendien woe. en vrij. van 20—22 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 912, 13—18 uur. zon. 1417 uur. KORTGENE Raadhuis: Expositie zeegezichten van K. C. Bakker uit Den Helder (t.m. 14 aug.). Dag. van 921 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen. Ma. t.m. zat. van 918 uur (t.m. 31 aug.). Abdij: „Spel van klank en licht" Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. za. 1017 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 sept.) Dagelijks van 1121 uur. ROTTERDAM Booymans-van Beuningen. Expo sitie Nicolaas van Beek en Frans Moienaar, sieraden en kleding t.m. 16 aug.). Ma. t.m. zat. van 1017, zon. 1117 uur. Bovendien woe. van 2022 uur. Expositie Jacok Zekveld, tekenin gen en David Hockney, schilderij en en prenten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept. Dag van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 sept.). Raadhuis: Expositie Beatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (t.m. 14 aug.). Dag. van 1119 u. ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 14—17 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mruzenski, houtgravures, boek illustraties, gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia- Expositie schilderijen v. Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Stadhuis: Expositie van oude scheepsmodellen en schilderijen (t.m. 13 aug.). Dagelijks, behalve zondag. WESTDORPE Galerie Troutzaerte. Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug Ma. t.m. zat. van 918 uur. zon. van 1418 uur. ZIERIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70". (t.m. 13 aug.). Werkd. van 1017 en 1921 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. t.m. zat. 10- -12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m. 22 aug.). Ma. t.m. zat. 1017 uur. ANTWERPEN ,,Het Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839— 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Elke dag van 1220 uur. Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2