Blauwdruk van Zuid-Sloe WATERTOERIST FOETERT OP SPEEDBOTEN Commissaris Van Marion heeft padvinderij als hobby IN MIDDELBURG Bijstandtrekkers hoeven hogere uitkering niet terug te storten Gemeente raad Breda ONDERWIJSNOTA IN RAAD TERNEUZEN Herstel bodem zwembad St.-Jansteen Veel „bijna" ongelukken Kleuterschool in Serlippens- polder Weinig zon Commentaar Borsele en de bordjes Olie-liartebloed Jozefkleuterschool Rooskleurig Op de helling Samenwerking Geen complex Verfrissend 3 VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 3 Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het K.N.M.I. op donderdag om 18.00 uur: Perioden met zon. Plaatselijk regen en ongeveer normale tempe raturen. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: aantal uren zon. I tot 8; min.-temp.: van ongeveer lormaal tot 3 graden boven normaal; •nax.-temp.: omstreeks normaal; kans >p een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een ge- leel droog etmaal: 50 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 2 tot 10; min.-temp. omstreeks nor maal; max.-temp.: omstreeks nor maal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. STRAND VERWACHTING Het storingsgebied lost langzaam op, zodat de kans op een regen- of onweersbui vandaag klein is. Gelei delijk weer wat zonnige perioden en een zwakke veranderlijke wind. Temperatuur 22 tot 24 graden. Zee water 19 graden. Vooruitzichten: Ook tijdens het weekeinde perioden van goed strand weer met zon en een kleine buien- TAe raadsvergaderingen van de nieuwe gemeente Borsele be loven interessant te worden. De de zer dagen gehouden vergadering van de gemeenteraad hield wat dit betreft garanties in. De linkse broe derschap van PPR en P.v.d.A. voer de buitenparlementaire actie door middel van een bordjes-stunt (waar op met een brillen-grap werd ge reageerd door de rechtse fracties) en bovendien sneed het VVD-raads- lid De Jager de kwestie van de luchtverontreiniging, inspraak bij in dustrievestiging en Hinderwetver gunningen aan. Dat is bij elkaar genoeg voor een boeiende en meeslepende voorstel ling. De nieuwe burgemeester, G. H. E. M. Van Waes kreeg meteen de kans om te bewijzen of hetgeen hij de burgers bij zijn installatie toeriep echt gemeend was. Dit zei hij: ,Jk hoop op een goed en open contact, dat niet zonder kritiek moet zijn. Maar hierbij wil ik wèl opmerken dat alleen eerlijke en opbouwende kritiek een bijdrage aan de vooruit gang kan leveren". Welnu, in de raadsvergadering gaf de heer Van Waes naar onze mening een niet zo'n daverend staaltje van ontvankelijkheid weg. Dat hij boos was om de kritiek op de moderne keukenuitrusting in zijn ambtswoning te 's-Gravenpoider is begrijpelijk. Maar zijn antwoord aan het VVD-raadslid De Jager, dat zich terecht bezorgd afvroeg waar het met de besluitvaardigheid van de raad heen moet, als men plotseling een raffinaderij als naaste buur uit de lucht ziet vallen, had op zijn zachtst gezegd wat genuanceerder kunnen zijn. Zijn antwoorden aan de heer De Jager wekten de indruk, dat de heer Van Waes op een discussie over Hinderwetvoorwaarden aan Total, of eventuele andere industrieën niet bijster gesteld is. „U weet er niets van, wij weten er niets van: Wij zul len varen op het kompas der des kundigen", zo luidde in het kort zijn conclusie. Men kan als wedervraag stellen of er eigenlijk in deze uiterst gecompliceerde tijd, waarin niets gebeurt of er is wetenschappelijke voorbereiding aan te pas gekomen, nog wel één terrein bestaat waarop men als politiek college kan bogen op het deskundigheidsgezag. Reacties als die van de heer Van Waes bergen overigens hef grote gevaar in zich, dat de colleges waar in men nog serieus over het grote probleem van de milieuhygiëne kan praten, zichzelf als monddood, machteloos en overbodig gaan be schouwen en het verder wel voor gezien houden. Het gevolg daarvan zal onvermij delijk zijn: de buitenparlementaire actie, in feite (om een beeldspraak te gebruiken die in Borsele actueel is): het verhangen van de bordjes. Wij zijn van mening dat hetgeen de heer De Jager in de raadsverga dering van Borsele over de bijver schijnselen van de industrialisatie opmerkte alleszins rijp was voor een open discussie - in casu een bijdrage aan de vooruitgang in de vorm van opbouwende, onderzoekende kri tiek. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Over enkele da gen ontwaakt het Sloegebied uit een veertiendaagse siësta en zal het op vele plaatsen tegelijk weer gaan gon zen en dreunen van bouwactiviteit. Na het besluit van de Franse olie- reus „Total" om zich op een terrein van 200 hectare aan de Sloehaven te vestigen doemt aan de horizon de mo gelijkheid op, dat men tegen eventue le nieuwe gegadigden moet zeggen: „Uitverkocht". Er is dan ook een aan vang gemaakt met de voorstudies om ten oosten van het dorp Borssele nieuwe ruimte te scheppen voor een haven- en industriecomplex in het mondingsgebied van de Westerschel- de. De studies zijn evenwel nog niet in concrete plannen uitgemond. Voor de nog beschikbare terreinen aan de Sloehaven bestaat bij verschil lende basisindustrieën, waarvoor dit geschikte vestigingsplaatsen zijn, in teresse, zegt de heer J. van Konijnen burg, directeur van het Havenschap Vlissingen i.o. Hij verwacht dat de belangstelling zal toenemen, sinds bekend is dat in de loop van 1973 een olieraffinaderij deel zal gaan uit maken van het industriële assorti ment in Mid'den-Zeeland. Dit kan ook effect hebben op de verdere ontwik keling van het industrieterrein Ar- nepoort bij Middelburg. Nieuwe contracten voor vestiging in het Sloe zijn overigens nog niet getekend. De industrieën oriënteren zich veelal op verschillende plaatsen tegelijk, waarna veelal maanden of zelfs jaren later een vestigings- besluit wordt genomen. In elk geval kan het Havenschap Vlissingen de belangstellenden een interessante blauwdruk van het in dustrie- en zeehavencomplex laten zien. Zélf aap de blauwdruk is af leesbaar hoe er een wisselwerking kan gaan ontstaan tussen de verschil lende grote bedrijven aan de Sloeha ven. Olie en de talloze daaruit gewon nen produkten, vormen het harte- bloed van ook dit industriële com plex. De raffinaderij kan leverancier van grondstoffen voor de nieuwe pro ductielijnen van Hoechst-Vlissingen worden, maar evenzeer voor het Franse aluminiumbedrijf Péchiney, dat meer in het bijzonder voor zijn te bouwen anodefabriek organische stof fen nodig heeft. Een relatie tussen de nieuwe raffinaderij en de bedrij ven van Dow-chemical in Terneuzen behoort eveneens tot de mogelijkhe den. Eventuele nieuwe vestigingsikan- didaten zullen de aanwezigheid van een raffinaderij als een bijkomend vestigingsvoordeel waarderen. In het uitgiftebeleid van industrie- gronden wordt, aldus de directeur van het Havenschap, uiteraard reke ning gehouden met de aard van de betrokken industrieën. Sterk veront reinigende industrieën zullen niet naar de meest westelijk gelegen ter reinen kunnen worden verwezen, om dat zij daar te dicht bij de wooncen- tra zouden staan. Overigens wil dit niet zeggen, dat het Sloegebied dat in totaal zo'n zes kilometer breed en vijf kilometer diep is kavels zou hebben waar geen voorwaarden op het punt van luchtverontreiniging zouden gelden. „Normen worden in het gehele gebied gehanteerd", zegt i-uvéo -en indvfirie?errftir. VtliSitlGEN - OOST de heer Van Konijnenburg. „Zij va riëren alleen in gestrengheid". De „blauwdruk" van het Sloegebied geeft aan op welke plaatsen grote werken in uitvoering zijn, of waar zij binnenkort zullen beginnen. Er wordt geheid en gebouwd aan: De contai ner-terminal van de N.V. Haven van Vlissingen; Het aluminiumbedrijf van Pechiney; (binnenkort) De olieraffi naderij van Total; De kernenergie centrale, alsmede de conventionele elekrtische centrale van de N.V. P.Z.E.M.; De derde fosforoven van Hoeehst-Vlissingen; De Trevirafa- briek van dezelfde maatschappij. In uitvoering zijn of komen: de uit breiding van het eigenlijke havenge bied en de verlegging van de bestaan de Sloeweg en de spoorlijn welke daaraan parallel loopt. TERNEUZEN B. en w. van Ter- neuzen hebben de raad een meerja renplan met betrekking tot de beno digde schoolruimte (kleuter- en ba sisonderwijs) en gymnastieklokalen aangeboden. De nota zal nader wor den doorgesproken met de schoolbe sturen, de vereniging voor openbaar onderwijs en met allen die op eni gerlei wijze bij het onderwijs zijn betrokken. De blauwdruk van het Sloe, waar in opgenomen de reeds bebouwde terreinen. Men kan zich nauwelijks voorstellen, dat de industriële ont wikkeling in dit gbeied zich pas een viertal jaren geleden heeft aangekon digd met het plan van Hoechst om in het gebied een fosforoven te bouwen. Op de tekening is de huidige weg door het Sloe door een stippellijn aangeduid. De met stippellijnen ge markeerde insteekhaven behoort tot de categorie: eventuele mogelijkhe den voor de verdere toekomst. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De stichting Ka tholiek Schoolbestuur 'Terneuzen verzoekt het. gemeentebestuur om medewerking voor de oprichting van een drieklassige kleuterschool in het uitbreidingsplan Serlippenspolder. B. en w. stellen de raad voor die ge vraagde medewerking te verlenen. Verder stellen b. en w. voor 24.660,te voteren voor herstel werkzaamheden aan de Jozefkleuter school aan de Anna Bijnsstraat. (Van een onzer verslaggevers) ST-JANSTEEN Onder toezicht van de Nederlandsche Heidemij is donderdagmorgen in St-Jansteen be gonnen met het herstel van de bo dem van het nieuwe openlucht- zwembad-in-aanbouw. Zoals eerder gemeld vertoonden de bassins op de bodem enkele mankementen. Afge lopen week constateerde men dat de cementiaag op enkele plaatsen los liet. Als de reparaties uitgevoerd zijn zal bij wijze van proef in aanwezig heid van de gehele technische staf de waterkraan opengedraaid wor den. Dan rest nog de controle van de waterzuiveringsinstallatie en de waterverwarming. Er wordt naar gestreefd om het openluchtbad na de schoolvakanties gereed te hebbën, zodat met.ingang van het niéuwe schooljaar begonnen kan worden met zwemonderricht aan leerlingen van de lagere scho len. Het is niet waarschijnlijk dat deze nieuwe accommodatie dit seizoen nog wordt opengesteld voor het pu bliek. Er moeten nog een aantal aanvullende voorzieningen getroffen worden, zoals de bouw van meer kleed gelegenheid, waarmee vermoe delijk na het zwemseizoen zal wor den begonnen. (Van een onzer verslaggevers) GOES - BRUINISSE Het dodelijk ongeluk dat enkele weken geleden bij Veere gebeurde toen een speedboot een zwemmende vrouw voor de ogen van haar kinderen overvoer, doordat de bestuurder zich niet aan de plaatse lijke regels hield, schijnt om een herhaling te vragen. Zo lang in verscheidene plaatsen, en ook landelijk, nog geen beperkende maatregelen zijn genomen ten aanzien van de plaats waar en de snelheid waarmee de snelle sport bootje mogen varen, zal de spreekwoordelijke put nog niet gedempt zijn. Zo klagen duikers die kort onder de Oosterscheldekust ten noordein van Goes hun onderwatersport beoe fenen, dat zij regelmatig gestoord worden door bestuurders van speed boten die de menigte toeristen die langs de dijk naar de duikers staan te kijken, willen „showen" hoe hard, spectaculair en moedig zij wel kunnen varen, en dan liefst nog zo dicht mogelijk onder de wal. Dit dan ook nog ondanks het feit dat de bestuurders van de speedboten de duikers wel degelijk gezien hebben. Dit kan tot uiterst gevaarlijke situa ties leiden. Zo vertelt amateur-duiker H. Ho- gesteger uit Wemeldinge: „Het is een wonder dat ik hier nog sta. We waren met een stel aan het duiken langs de Oosterscheldedijk toen een speedboot bij ons rondjes kwam va ren. Toen ik op een gegeven mo ment boven water kwam, stoof dat kreng vlak langs me. De anderen, en de mensen aan de kant, schreeuwden allemaal. Het scheelde maar een paar centimeter. Dat er een manko in de wet is ten aanzien van de sportboten (dus ook de amateur-vissersbootjes) hebben wij reeds vele malen gesignaleerd. Iedereen mag zo'n bootje besturen. Een brevet of vergunning is niet vereist. Dat dit een enorm risico met zich meebrengt geldt dus in verdubbelde mate voor de speedbo ten, waarmee men, ondeskundig en wel, met hoge snelheden over druk bevaren of -bezwommen vaarwegen mag koersen. Ook de watersportverenigiu Bruinisse waarschuwt tegen dc- speedboten. In Bruinisse varen z< vaak met hoge snelheden dóór dc jachthaven, als het buiten te ruw is De boten in de jachthaven worden dan beschadigd, „ware het niet dat wij de boten goed hiertegen wape nen met stootwielen en zo", aldir secretaris A. Oudijm. Maar voora voor de badgasten van Bruiniss vindt hij de manier waarop "met d< speedboten wordt gehandeld kwa lijk. „Levensgevaarlijk zoals ze mr die dingen varen". Vooral als f gewaterskied wordt, waardoor d' boten vaak naar het- strand tem moeten keren is het varen met dc speedboten bij het Bruinisser baci strand een hachelijke zaak. Vaak ook blijven ze dicht bij hr strand varen om maar goed op 1 vallen. Er is wel een stuk zee v; vijftig bij vijftig meter afgeze maar daarnaast is veel meer plaat en daar gaan de mensen dan oo zwemmen. Vooral de mensen di van buiten Bruinisse komen en gee1 lid zijn van de watersportverenigin- zijn levensgevaarlijk omdat zij hur speedboten zo van de auto op he strand brengen, en daar te water laten tussen de zwemmers in. „In dc haven is notabene een loopkat, waar de boten te water kunnen worden gelaten, maar daar maken ze geen gebruik van. We hebben vaak ge waarschuwd, maar het helpt niets Vandaag of morgen is het raak". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De bijstandsge rechtigden in Middelburg, die giste ren uit de dagbladen vernamen, dat de staatssecretaris van CRM, mr. H. J. van der Poel, niet akkoord gaat met de in Middelburg toegepaste verhoging der bijstandsuitkeringen, hoeven de bedragen, die zij tot dus verre gheei hebben ontvangen niet terug te betalen. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN „M'n vrouw zegt wel eens: je werk is je hob by, maar nu is mijn hobby ook een beetje m'n werk geworden," aldus de heer J. van Marion, com missaris van politie te Vlissingen over zijn tweede commissariaat bq de Nederlandse Padvinders Vereniging. Over de toekomst van de padvin dersbeweging in tottliteit zegt de commissaris van het gewest Zeeland één van de dertien gewesten waarin de Nederlandse Padvinders vereniging werd ingedeeld: „Ik zie, er bepaald wel toekomst in. Wan neer het lukt om de vier padvinders organisaties te laten fuseren, waar door in zekere zin vogels van diver se pluimage samen gaan werken voor hetzelfde doel, dan zeker. Ik hoopt echt dat het tot een samen smelting komt en dat zal ook moeten slagen wil er over vijftig jaar nog een padvinderij zijn. Meer dan ooit is dit een tijd die in ons voordeel werkt". De stand van zaken bij de Zeeuw se padvinderij ziet er rooskleurig uit in vergelijking met andere jeugdbe wegingen. Sinds de „reorganisatie van de organisatie", drie jaar gele den, groeide het aantal leden van 634 naar ongeveer 900. Die reorgani satie was er de oorzaak van dat de Vlissmgse politiecommissaris bij de NPV terecht kwam. Omdat de pad vindersbeweging fors op de helling moest worden gezet werd allereerst begonnen met de organisatie te her zien. Gezocht werd daarom naar mensen die zich beroepshalve op het terrein van organiseren bewegen. De toenmalige commissaris, directeur van de scholengemeenschap te Mid delburg, was bezig met de reorgani satie van het hoger onderwijs (door het in werking treden van de mam moetwet) en vond twee van zulke ingrepen te veel van het goede. Vandaar dat de heer Van Marion zich liet verleiden om gewestelijk commissaris te worden. De taken die dit commissariaat voor hem meebrengen bestaan uit het regelen van beleidszaken en organisatorische kwesties, het coördineren van ver schillende activiteiten, prijzen uit reiken en vergaderingen leiden en deel uitmaken van de landelijke raad. Voorts heeft hij de verant woording voor de opleiding van de leiders. „De padvinderij in Zeeland is nogal vooruitstrevend", vertrouwt de heer Van Marion ons toe, vanachter zijn indrukwekkend bureau in het moderne, gezellige politiebureau in Vlissingen. De twee districten die Zeeland telt, zijn weer onderverdeeld in groepen, die op hun beurt bestaan uit welpen tot elf jaar, verkenners tot zestien jaar en voortrekkers, meestal tot twintig. Die voortrek- kersstammen zijn sinds kort ge mengd. Verder zijn er nog vijf zee verkennerseenheden. Een van de eerste punten die veranderd werden in de NPV was de indeling. In plaats van een hele verzameling districten, werd Neder land onderverdeeld in gewesten, die op hun beurt uit twee of drie dis tricten bestaan. Een ander belangrijk punt van overweging vormde ook de indruk die de padvindersbeweging op de leek maakt. Men vroeg zich af of de beweging op zich nog wei reële gronden heeft en daarom ook werd gezocht naar mensen die, zonder zich eerst een zekere bedrijfsblindheid te hebben verworven, een verse visie en een duidelijke kritiek op de zaak konden hebben. „Dat houdt in", al dus de heer Van Marion, „dat nu elk onderdeeltje op de helling komt: van de padvinderswet tot het uniform toe". „Er wordt op het ogenblik bij voorbeeld gepraat over het laten va ren van het uniform. Daar zou ik niet zo geluklrig mee zijn. Er zijn namelijk vogels van allerlei pluima ge lid van de beweging en dat onderscheid, zou dan duidelijk tot uiting komen in de kleding. Nu heeft iedereen hetzelfde pakje aan, en komt het op iemands persoonlijk heid aan en niet op zijn uiterlijk. Ik zou graag die eenvormigheid hand haven. Er wordt wel eens gezegd dat die kleding de image van para militaire organisatie zou bevorderen. Maar een verpleegster en een ste wardess dragen toch ook een uni form en die maken toch ook geen deel uit van een para-militaire orga nisatie?" Een derde punt van bespreking vormt op het ogenblik ook de demo cratisering in de beweging. De heer Van Marion is er een groot voor stander van dat de jongens zelf meer inspraak krijgen. „De doelstel ling van de padvinderij is het aan kweken van zelfstandigheid, het harden van de jonge mens en hem te leren puzzels op te lossen. Die doelstelling moet dan ook tot uit drukking komen in de organisatori sche opzet. Die doelstelling blijft ook dezelfde ook al moeten oud modische kreten worden geschrapt en vervangen door zinvollere. Op het ogenblik wordt door de vier organisaties in Zeeland, die naast hun lidmaatschap van Scou ting Nederland (een gespreksgroep die bezig is doelstelling, wet, belofte en speleisen te vernieuwen) ook deel uit maken van de Scouting Zeeland, gezocht naar samenwer kingsvormen. Resultaat daarvan is het met Pinksteren geopende Hop man Vernielhuis, genoemd naar de inmiddels overleden hopman Ver niel. Op initiatief van de NPV in sa menwerking met NPG (gidsen) en de jongens- en meisjesafdelingen van de KV (katholieke verkenners) werd het in Veere gebouwd. Er is daar plaats voor honderden kam peerders en het huis is ook ingericht voor de groep gehandicapte padvin ders uit Sonneveld in Oost-Kapelle. „Ook al heb ik geen .jeugdcom plex", zegt commissaris Van Marion, „ik vind het toch fijn, dat ik zo eens op een andere manier met de jeugd te maken krijg. Het zou me aan het hart gaan, wanneer ik er uit zon moeten stappen. Je wordt een ver trouwensman. Deze hobby heeft er toe bijgedragen dat het voor mij gemakkelijk is om me niet tegen de jeugd te verzetten". „Het is nu eenmaal dwaasheid om van de jeugd te verlangen dat zij het eens zou zijn met een organisa tie die door ouderen is opgebouwd. Het is de functie van de padvinderij om kritisch denken te stimuleren. We zeggen daarom ook tegen onze leden, wanneer je denkt dat je iets in het groot kunt oplossen, doe het dan ook eens in het klein. Wanneer je denkt dat je 't zonder de organisato rische trucjes van de ouderen kunt probeer het dan! De openingen daartoe verschaffen we". „Weet u wat ook zo verfrissend is? Dat er mensen zijn die al hun vrije tijd in jeugdbeweging steken. Daar word je stil van. Wanneer mensen, zoals districtscommissaris Roose en hopman Scheele bijvoor beeld, daar al hun tijd insteken, dan denk ik: er móet een opdracht in zitten. Het is bovendien een zinvolle vrijetijdsbesteding. Onze padvinders wordt oog bijgebracht voor de na tuur en het behoud van de natuur. Zo hebben we ook alle medewer king van Staatsbosbeheer". De opbouw van de padvindersbe weging begint bij de welpen; die leren zich in een groep te bewegen en rekening te houden met anderen, daarna komen de verkenners die leren wat met de groep te doen en hun "bekwaamheden zo veel moge lijk in dienst van de groep te stellen. De voortrekkers uiteindelijk zijn - naast natuurlijk ook een ge zelligheidsvereniging met onder meer lezingen en dia-avonden "- op de allereerste plaats dienstbaar aan de welpenhordes en verkennerstroe pen. „Ik zou het naar vinden wanneer ik_ zou horen dat een oud-verkenner bij de niet-stemmers hoort", zegt de heer Van Marion, „Dan zou er iets met het kritisch denken mis zijn gegaan". Sinds een week ontvingen de bij standsgerechtigden echtparen en al leenstaanden in Middelburg respec tievelijk f 2,65 en f 1,85 per week méér dan volgens de landelijke richtlijnen o pdat moment was toe gestaan. B. en w. van Middelburg hebben de gerechtvaardigde hoop, dat binnenkort alsnog goedkeuring op het raadsbesluit van 27 juli waarbij deze bijstandsuitkeringen werden verbeterd, zal worden ver leend. De staatssecretaris heeft na melijk laten weten, dat het Middel burgse raadsbesluit, waarmee deze gemeente in den lande het spits afbeet, niet vernietigd is, doch dat het slechts „in de ijskast" is gezet. Als blijkt dat de in Middelburg toegepaste verhoging niet strijdig is met de nagestreefde harmonisatie met de nagestreefde harmonisatie van het uitkeringsbeleid in geheel Nederland, krijgen de Middelburgse bijstandsgerechtigden het volle pond, dat b. en w. in de raad hen al op voorhand hadden willen toeden ken. Een eerdere verbetering van de bijstandsuitkeringen in Middelburg voor blijvend invaliden, per 1 juli ingevoerd, blijft zijn geldigheid be houden. (VERVOLG VAN PAGINA 1) Alleen de 20 toegelaten leden zou den dan op 1 september kunnen ver gaderen. Hetgeen betekent, dat maar twintig van de in totaal 39 raadsle den de wethouders zouden kiezen en dat de raad, politiek gezien, op dat moment en minstens tot aan de uit spraak van de Kroon een geheel an dere samenstelling zou hebben dan de verkiezingen hebben uitgemaakt. Een zo weinig aantrekkelijk beeld, dat wellicht het aanblijven van de oude raad verkieslijker blijft. De Kamer uit G.S., die het be zwaarschrift van Woestenberg be handeld heeft, is tot de conclusie ge komen dat zijn bezwaren niet kun nen leiden tot niet-toelaten van een of meer benoemden tot lid vaji de gemeenteraad. Als de beweringen van de reclamant, zo zegt de Ka mer, over onjuistheden bij het vast stellen van het proces-verbaal van hetgeen hij tot nu toe niet heeft aan getoond, dan nog zijn zij zo gering dat zij niet van invloed geweest zou den zijn op de uitslag van de verkie zingen. Commentaar van de heer Woesten berg: „Ik vind dit een verkeerde in terpretatie van de kieswet. Die zegt namelijk dat het aantal onregelma tigheden niet belangrijk is. Je kunt je namelijk afvragen of het op de andere stembureaus wèl goed gegaan is als pp een of twee stembureaus malversaties zijn geconstateerd. Daarom blijf ik aandringen op nieu we verkiezingen in Breda". Een soortgelijke affaire als zicih nu in Breda afspeelt heeft zich acht jaar geleden in de kleine gemeente Litih voorgedaan. Maar voor wat Noord-Brabant betreft is deze situa tie in een grote stad als Breda uniek.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3