VVV Oostburg lanceert grenspalentocht SPORTHAL BINNENKORT OPEN Kabelleggers leermeesters van rijkswaterstaat W oonwagencentr um in raad Terneuzen Levensschool in gebouwen P. Hondius- lyceum Meer auto's met veerdiensten over Westerschelde Derde lokaal kleuterschool TIENDENPAAL Voorstel aan raad Terneuzen VANDAAG Films Toneel Muziek - Dans Bromfietser brak pols in Terneuzen Gebroken leiding: WATERSCHADE Hoogwater Schietingen Diversen Tentoonstellingen VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1970 DELFT Rijkswaterstaat heeft met bijzondere belangstelling het baggeren van de sleuf door de Wes- terscheide voor het leggen van de PZEM-kabels, gevolgd. Die belang stelling houdt ten nauwste verband met de toekomstige vaste oeverver binding tussen Zeeuwsch-Vlaande- ren en de eilanden. Zoals bekend wordt in de Westerschelde tussen Terneuzen en Ellewoutsdijk een sleuf van drie tot vijf meter diep en tien tot vilftien meter breed gegraven voor het leggen van ze ven kabels van de PZEM. „Rijkswaterstaat interesseerde zich in het bijzonder voor de stroomsnelheden in de Wester- schelde en de gedragingen van de bodem", aldus de heer J. W. La- méris van het kabelprojectenbureau van NKF-Kabel in Delft. NKF- Kabel levert namelijk niet alleen de zes elektriciteitskabels en de com municatiekabel. Het concern trad en treedt ook op als hoofdaannemer voor het bagger- en zuigwerk en het leggen van de kabel. „Het is de eerste maal, dat de NKF bij het ge hele project de directie voert. Vroe ger leverde we alleen de kabels, maar we zijn, omdat we veel erva ring opdeden, er toe overgegaan het gehele karwei, zowel het fabri ceren als het leggen, met alle daar aan verbonden werkzaamheden, in eigen hand te houden", aldus de heer Laméris. In het kader van de studie voor de vaste oeververbinding beschikte de studiedienst van rijkswaterstaat tot voor kort alleen maar over de resultaten van peilingen, sonderin gen en grondmonsters van geringe omvang. Het baggeren met bag germolens en het zuigen door zand zuigers van de baggermaatschappij „Holland" in Hardinxveld gaven uitgebreid studiemateriaal. Niet al leen was het mogelijk na te gaan, hoe de baggervaartuigen kunnen werken in hetz eer drukke vaar water naar Antwerpen bij allerlei verschillende windrichtingen en stroomsnelheden, maar ook kwa men met volle emmers van de bag germolen, massale klompen klei en hard zand tegelijk naar boven. Vooral deze grondmonsters zijn interessant, omdat ze van belang zijn als het nog eens zou komen tot het voorbereiden van het baggeren van een tunnelsleuf. En tenslotte toonde Rijkswaterstaat belangstel ling voor de sleuf in de bodem van de Westerschelde voor het al dan niet op natuurlijke wijze dichtslib ben er van. In verband met het toenemende energieverbruik in het groeiende industriegebied rond Terneuzen was het voor de PZEM noodzakelijk over te gaan tot het aanleggen van een 150.000 volts-verbinding tussen de centrale op Walcheren (in de toekomst ook de kernenergiecen- tralè in het Sloe-gebied) en Ter neuzen, naast de bestaande 50.000 volts-verbindingen dwars door de Westerschelde. Lange tijd is overwogen niet al leen op het land, maar ook over het water gebruik te maken van een bovengrondse leiding. Voor de overspanning \>an de Westerschelde zouden dan nodig geweest zijn 240 meter hoge masten, om een vrije doorvaarthoogte van tachtig meter te kunnen verzekeren. Toen de son deringen voor de fundering van die masten reeds waren verricht, viel toch het besluit de kabels niet over de Westerschelde maar door de ri vierbodem te voeren. Daarmee werden vele problemen als de storing van radar-verbindin gen door de kabels in de lucht, ijs- vorming en windvang voorkomen, terwijl het natuur- en landschaps- schoon geen geweld werd aange daan. De zes elektriciteitskabels - in twee groepen van drie - en daar tussen de communicatiekabel, zijn niet ineens dwars door de rivier gelegd. Tussen Terneuzen en de Middelplaat (een bij eb droog val lende zandplaat middenin de Wes: terschelde) liggen de kabels reeds op hun plaats. Thans wordt de laat ste hand gelegd aan de sleuf tussen de Middelplaat en Ellewoutsdijk. Voor beide trajecten zijn de kabels ongeveer 2.500 meter lang. Volgende week zaterdag gaat Vis ser en Smit's aannemersbedrijf uit Papendrecht beginnen met het leg gen van de zeven kabels. Gewerkt wordt vanaf Ellewoutsdijk en het zal. aldus de heer Laméris. nauw keurig, samenspel eisen om de ka bels strak en recht in de gegraven geul op ruim dertig meter diepte te krijgen. Op de Middelplaat, waar reeds enige tijd de vanuit Terneu zen gelegde kabels liggen, zal het aan elkaar lassen geschieden. In november hoopt de PZEM de gehele leiding, zowel bovengronds als in de rivierbodem, in gebruik te kunnen nemen. Bij NKF-Kabel wordt het project uniek genoemd. Niet alleen omdat het baggeren van een sleuf op ongeveer dertig meter diepte een van de weinige baggermolens ter wereld die zo diep kan baggeren, de „Holland I" vereist, maar ook vanwege de leng te van de 150.000 volts kabel met 94 millimeter doorsnee. Na het leg gen van de kabels wordt een deel van de sleuf weer met klei en zand dichtgegooid. De rest moet op na tuurlijke wijze dichtslibben. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Zeeuwsch-Vlaan deren heeft er een toeristische at tractie bij. De V.V.V.-Oostburg heeft een tocht langs een aantal histori sche grenspalen uitgezet, welke rou te evenals de kreken- en dijkentocht veel belangstelling belooft te trek ken. Geestelijk vader van de grens palentocht is de 79-jarige oud-ge meentesecretaris en ere-voorzitter van de VW-Oostburg, de heer M. A. Aalbregtse. In 1940 begon de heer Aalbregtse grens- en andere historische palen fotografisch vast te leggen. De re sultaten van deze unieke verzame ling zijn, voorzien van een schat aan gegevens, gebundeld in een geïllus treerde brochure die door de VVV te Oostburg wordt uitgegeven. An dere initiatieven van de oud-voorzit ter van de VW waren de kreken route, het doen opleven van het aloude krulbolspel en het jaarlijks terugkerende tennistoernooi voor va kantiegangers in Oostburg. Nog al tijd is de kreken- en dijkenroute rondom Oostburg een van de meest beoefende toeristische bezigheden. Dit jaar bereikte het aantal folders over deze tocht een oplage van 2500 en volgend jaar zullen er zelfs 5000 exemplaren van worden gedrukt. Ondanks zijn hoge leeftijd is de heer Aalbregtse er de man niet naar om het bij zijn laatste geesteskind, de grenspalentocht te laten. Hij eenkt alweer aan een wandelroute door Oostburg zelf. „Deze plaats is zo rijk aan historische wetenswaar digheden dat er meer dan genoeg over vait te vertellen'', zegt de heer Aalbregtse. De grenspalentocht is de vrucht van talloze naspeuringen en bestu dering van oude boeken en archief stukken, een kolfje naar de hand van de heer Aalbregtse, die niet alleen een verwoed verzamelaar is maar ook met hart en ziel verknocht is aan de heemkunde. De VW- folder over de grenspalenroute ademt daarom de grote liefde van de samensteller voor de historische waarde van zijn onderwerp. De (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De veerdien sten over de Westerschelde zijn een maand eerder dan vorig jaar „miljO' nair" geworden. Per eind juni, zo meldt de directie van de Provinciale Stoombootdiensten, werden op de drie veerdiensten in totaal (gere kend vanaf een januari 1970) 1.046.766 voertuigen overgezet. Vo rig jaar werd dit aantal pas in de maand juli bereikt. Het veer Kruiningen-Perkpolder nam het leeuwenaandeel aan over gezette voertuigen voor zijn reke ning, namelijk 507.296 (vorig jaar 488.073). De betekenis van het veer Terneuzen-Hoedekenskerke nam verder af. (18.369 overgezette voer- ;uigen in het eerste halfjaar van 1970) tegen 18.617 in de overeen komstige periode van 1969). In de maand juni bleek het veer Vlissingen-Breskens sterk in trek te zijn. Hier werden 114.864 voertuigen overgezet (105.460 in juni 1969), terwijl voor het veer Hoedekensker- ke-Temeuzen een kleine toeneming werd gesignaleerd (van 3.523 naar 3.919). Op dienst Kruiningen-Perk polder werden in juni van dit jaar 98.356 voertuigen vervoerd, tegen 91.516 in juni 1969. Ruw berekend staat er tegenover elke twee tot drie passagiers een ver voerde automobiel, althans gerekend over het tijdvak van zes maanden. Het aantal auto's dat op de veerplei- nen zijn beurt voorbij moest laten gaan bedroeg in juni van dit jaar te Perkpolder-Kruiningen en Vlissingen ongeveer het dubbele van de aantal len die in dezelfde periode vorig jaar juni werden genoteerd. grenspalenroute bestaat uit twee ge deelten, een van ongeveer 40 km en een van circa 52 km. In totaal wor den 19 palen „aangedaan" en bespro ken. Op een kaartje zijn de plaatsen waar deze palen langs de weg of in het land staan aangegeven. De route ligt binnen de denkbeeldige lijn Oostburg-Biervliet-Hoofdplaat- Breskens-Cadzand-Retranchement- Sluis-Aardenburg-Eede. Hoewel nergens het eigendoms recht van grenspalen is vastgelegd ze zijn zelfs nooit officieel gere gistreerd vindt de heer Aalbregt se dat de grenspalen op de monu mentenlijst geplaatst dienen te wor den. Ze horen echter niet thuis in een museum maar op de plaats waar ze in feite horen. Jammer genoeg zijn in de loop der tijden tal van grenspalen vernield of spoorloos verdwenen", zegt de heer Aalbregt se. Wanneer ergens een nog niet beschreven grenspaal wordt ontdekt is de oud-gemeentesecretaris er als de kippen hij om de vondst voor het nageslacht te bewaren. Een van de oudste grenspalen van ons land staat op het Redouteplein in Waterlandkerkje. Het is een zo genoemde tiendenpaal die waar schijnlijk uit de dertiende eeuw stamt. Op de ene zijde van de ste nen paal staat het wapen van de abdij van Sint Pieter en op de andere zijn de letters SB ingebei- teld, vermoedelijk de initialen van de abdij van Sint Bavo te Gent. Beide abdijen hadden in deze streek het tiendrecht, een soort belasting op de opbrengst van het land. Andere meer of minder bekende palen zijn de elmaresteen bij Oost- burg, de generaliteitspaal langs de Hogeweg die naar Hoofdplaat leidt, de drieling van Retranchement, ook wel richtpalen genoemd, de Sluise paal, die grens aangaf tussen de stad Sluis en het vrije van Sluis, de Oostenrijkse palen in Sluis, die ge plaatst waren op de grens tussen de Oostenrijkse Nederlanden en Staat- Vlaanderen en de Aardenburgse paal, die dateert uit de 1796 toen de gemeentes werden ingesteld. Wie niet zonder meer een grens paal in West-Zeeuwsch-Viaanderen voorbij wil lopen of rijden, maar er iets meer over wil weten, zal in de grenspalentochtfolder van de Oost- burgse VW, daarover uitvoerige en interessante informatie kunnen vin den. Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Pius kleuter school te Sluiskil krijgt er een der de leslokaal bij. Daartoe zal een lokaal van de naast de kleuterschool gelegen St.-Antoniusschool in ge reedheid worden gebracht. Tussen de bestaande twee kleuter klassen en het derde lokaal zal een overdekte galerij worden gebouwd. De kosten van een' en ander bedra gen f 16.038,-. B. en w. stellen de raad voor hiervoor een krediet tot dit bedrag beschikbaar te stellen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN B. en w. van Terneuzen stellen de gemeenteraad voor het oude gebouw van het Pe trus Hondiuslyceum aan de burge meester Geillstraat „om niet" v het rijk over te nemen en de op fjet schoolterrein staande semi-perma- nente gebouwen voor f 24.925,- van het rijk aan te kopen. De semi- permanente gebouwen zouden dan voor twee jaar verhuurd kunnen worden aan de stichting Levens school Zeeuwsch-Vlaanderen tegen f 1250,- per maand. Het bestuur van de Levensschool wil de semi-permanente gebouwen gebruiken om er de jongensafdeling die tot dusver was ondergebracht in de barakken in de tuin van het klooster te Sluiskil, in te huisvesten. Ook de meisjesafdeling, die tot nu toe onderdak heeft in de huishoud school aan de Leeuwenlaan. zou in de semi-permanente gebouwen op het terrein van het vroegere ly ceumcomplex een plaats kunnen vinden. Het bestuur van de Levensschool acht het mede door de sterke toena me van het aantal deelneemsters aan het vormingswerk niet meer mogelijk dit in te passen in het lesrooster van de huishoudschool. De prognose voor het komende school jaar geeft aan 65 jongens voor de volle dagcursus en 45 voor de halve dagcursus. Bij de meisjes zijn die getallen 75 voor de volle dagcursus en 45 voor de halve dagcursus. De heer M. A. Aalbregtse, samen steller van de grenspalenroute in West-Zeeuwsch-Viaanderen bij de historische tiendenpaal in Water landkerkje, een van Nederlands oudste grenspalen. GOES Grand 20 uur De bastaard 18 jaar 23 uur Ik, een mannequin 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Funny girl 14 jaar 23.15 uur Casino Royal 14 jaar OOSTBURG Ledel 20 uur De eenogige sheriff 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Asterix en de helden a.l. ANTWERPEN Astra: De Witte a.l. Quellin: Pippi Langkous a.l. Astrid: Lachen is de beste medi cijn 14 jaar Odeon: Een reuze boemel 14 jaar Rubens: Goodbye Mr. Chips 14 j. Artis: Spartacus 14 jaar Capitole: Nog vijf uur te leven 14 jaar Festa: Paint your wagon 14 jaar Ambassades: Een toegeeflijk meis je 18 jaar Centra: De zoon van Tarass Boelba 18 jaar Metro: Mash 18 jaar Pathé: Woestijn voor helden 18 j. Savoy: Naakt Engeland 18 jaar Vendome: De omhelzing 18 jaar GENT Plaza: De Witte a.l. Capitole: Het geheim van Santa Vitoria 14 jaar Savoy: Drie mannen op een paard 14 jaar Select: Bloedige aardbeien 14 jaar ST.-NIKLAAS Century: Maxi roof in mini Mau rice 14 jaar Eden: Macadam cowboy 18 jaar Select: De dokter van Sankt Pauli 18 jaar ROTTERDAM Rotterdamse schouwburg 20.15 uur „De kleine parade" met o.a. Leen Jongewaard en Joost Prinsen. Grote schouwburg 20.15 uur Musical „Hair" ANTWERPEN Kathedraal 20 uur Symfonisch concert door het Na tionaal Jeugdorkest van Nederland o.l.v. Nico Hermans, m.m.v. C. Bor (viool). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de openbare raadsvergadering van donderdag 13 augustus a.s. zal het college van b. en w. de raad voorstellen tot deelna me aan de gemeenschappelijke rege ling regionaal woonwagencentrum in Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeente raden van de voormalige gemeenten Biervliet, Hoek, Terneuzen en Zaamslag besloten destijds (1968) aan de gemeenschappelijke regeling deel te nemen. De gemeentelijke herindeling heeft een nieuwe ge meenschappelijke regeling noodza kelijk gemaakt. Met het oog hierop is door het dagelijks bestuur van het regionaal woonwagencentrum een nieuw ont werp van een gemeenschappelijke regeling opgesteld. De opzet van de ontwerp-regeling is, dat hieraan de acht nieuw gevormde gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen deelne men, zodat slechts een orgaan be hoeft te worden ingesteld, t.w. één ebstuur in plaats van een algemeen en een dagelijks bestuur zoals eerst was gepland. Het ligt in de bedoe ling dit woonwagencentrum te stich ten in de voormalige oud-Ferdinan- duspolder nabij Hulst. Burgemeester en wethouders zul len de raad ook voorstellen deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling vleeskeuringsdienst in Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder zal een voorstel ter tafel worden ge bracht om deel te nemen aan de gemeenschappelijke regeling be- stuursschool Zeeland. De raden van de voormalige ge meenten Biervliet, Hoek en Philip pine besloten in 1957 een gemeen schappelijke regeling te treffen ter behartiging van het voor recreatie bestaande gebied in de Braakman. De rechten en verplichtingen van de drie gemeenten zijn na de herinde ling overgenomen door Temeuzen en Sas van Gent. In verband hier mede dient de bestaande gemeen schappelijke regeling te worden ge wijzigd, waarover de raad a.s. don derdag haar oordeel zal moeten uit spreken. De woningbouwvereniging Ter neuzen verzoekt de raad een perceel grond te verkopen op de hoek Ole anderstraat - Amberboomstraat voor de bouw van negen woningwetwo ningen. Voorts verzoekt de woning bouwvereniging de garantie voor twee geldleningen van respectieve lijk f 1.250.000 en f 250.000 bestemd voor de financiering van de bouw van 36 woningen m het bestem mingsplan „Zuidpolder". Tenslotte is er een voorstel tot het verstrekken van een uitkering-in eens aan het gemeentepersoneel over 1970 en voorstellen tot wijzi ging van de begrotingen over 1969 en 1970 van de voormalige gemeen ten Biervliet, Hoek, Terneuzen en Zaamslag. (Van een onzer verslaggevers) Tijdens een inhaalmanoeuvre met zijn bromfiets in de Axelsestraat te Terneuzen is A. M. K. uit Terneuzen gevallen en brak daarbij zijn pols. Hij werd per ambulance naar het Julianaziekenhuis gebracht. <Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de onbewoonde bovenverdieping van het pand Nieu we Diepstraat 23 te Terneuzen is een wasbak van de muur gebroken, waar door veel waterschade ontstond. In de beneden gevestigde zaak van naai' machines bemerkte men dit eerst toen een gedeelte van het plafond door het vocht en het gewicht van het water naar beneden kwam. Morgen, zaterdag 8 aug Bergen op Zoom 7.12 en 19.23, Hansweert 6.25 en 18,36, Made-Drimmelen 9.56 en 21.54, Terneuzen 5.53 en 18.06, Vlissingen 5.20 en 17.34, Wemeldin- ge 7.02 en 19.13. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Terneuzen- Zuid wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwe sporthal. Er wordt naar gestreefd het gebouw op 17 augustus a.s. in gebruik te nemen. De hal heeft een nuttig vloeropper vlak van 28 bij 42 meter en kan desgewenst in twee gescheiden ge deelten gebruikt worden. Burgemeester en wethouders heb ben de gemeenteraad een verorde ning tot heffing van rechten voor het gebruik van de sporthal voorge legd. Wat de tarieven betreft wordt voorgesteld de huurprijs voor de plaatselijke sportverenigingen, aan gesloten bij een overkoepelende lan delijk erkende organisatie, vast te stellen op f 20,- per uur voor de gehele hal op de dagen maandag tot en met vrijdag en op f 25,- op zaterdag en zondag. Voor de halve hal is de huurprijs f 10,- resp. f 15,-. gesteld. Voor plaatselijke sportverenigin gen, niet aangesloten bij een over koepelende landelijk erkende orga nisatie, liggen de prijzen f 5,- hoger, evenals voor sportverenigingen uit andere gemeenten en particulieren. Voor sportbeoefening met betalend publiek worden de huurprijzen ver meerderd met 10 procent van de netto-recette. De openingstijden van De nieuwe gemeentelijke sporthal aan de Alvarezlaan in Terneuzen- Zuid die op maandag 17 augustus in gebruik wordt genomen. de sporthal zijn op maandag tot en met vrijdag voor scholen van 8-12 uur van 13.30 - 16.00 uur, van 16 - 22 uur, op zaterdag van 9-12 uur en van 13 - 18 uur en op zondag van 12 - 18 uur voor verenigingen en andere gebruikers. HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur DE KLINGE (B) „Op de Heide" 19.30 uur KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen 19.30 uur 'T ZAND Café Netty 15 uur BRESKENS Scheidekade 19.30 uur Afvaart voor zomeravond-rond vaart in de monding van de Westerschelde. GOES Plein voorm. Weeshuis 1317.30 u Kunstmarkt en discotheek KLOOSTERZANDE De Krokodilbar 22 uur Jan van Waterschoot Opg. voor deze rubriek tel. 01180 7438 ol Postbus 116' in Middelburg BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis seweg 33: Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wierenga (tm. 11 aug. Dag. van 10—21 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (tm, 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. GOES Museum voor N,- en Z.-Beveland. Singelstraat 13. „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma t m. vr. 10—12 en 13.30— 17 uur: zat. 14—17 uur (tot 1 sept.). •s-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-expositie (tm. 12 sept.). Werkd. 1017, zon. 11—17. Bovendien woe. en vrij. van 20—22 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny RoÜ, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (tm. 31 aug.). Werkd. 912, 1318 uur, zon. 1417 uur. KORTGENE Raadhuis: Expositie zeegezichten van K. C. Bakker uit Den Heider (t.m. 14 aug.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 922 uur. Van 1 t.m. 27 sent van 918 uur. v. tfenthem en. Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen Ma. t.m. zat. van 918 uur (tm: 31 aug). Aidij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (tm. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur- Ujtr" (t.m. 30 aug,). Ma. t.m. za. 10—17 uur: zon. 13—17 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 sept Dagelijks van 11—21 uur. ROTTERDAM Booymans-van Beuningen. Expositie Nicolaas van Beek en Funs Molenaar, sieraden en kle ding (t.m. 16 aug.). Ma. tm. zat. van 10-17, zon. 11-17 uur. Bovendien woe. van 20-22 u. Expositie Jacob Zekveld, tekenin gen en David Hockney, schilderij en en pi enten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept. Dag. van 10—17 uur. Zon van 1117 uur. SLUIS Raadsfcelder Stadhuis. Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 uur (tot 1 sep.). Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peiana-de Morckhoven, schilderijen (t.m. 14 aug.). Dag. van 11—19 uur ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse buizen: Expositie Stefan Mrozenski, houtgravures, boekil lustraties. gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia. Expositie schilderijen v Piet Bulthuis (t.m. 31 aug.). Stadhuis: Expositie van oude scheepsmodellen en schilderijen (t.m. 13 aug.). Dagelijks, behalve zondag. WESTDORPE Galerie Troutzaerte Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug Ma t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZIE KIK ZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z.Z.-'70". (tm. 13 aug.). Werkd. van 10—17 en 19—21 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m. 30 okt.). Ma. tm. zat. 10—12 en 13.30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m. 22 aug.). Ma. t.m. zat 10—17 uur. ANTWERPEN „Het SterokshoP' te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839— 1940" <t.m 12 sept.). Melr 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Elke dag van 12— 20 uur. Zat., zon. en feest dagen van 10—18 uur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2