Terneuzense jeugd speelt in eigen stad 2.25 Grote talentenjacht op 18, 19 en 20 september in Sint-Niklaas Maria de Rijke vecht door voor dierenasiel RINGS BAND mtÊÊKiÊÊÊÊÊm^miS^ S m Vakantieprogram voor 300jongens en meisjes PROPAGANDAWAGENTJE VOOR STADHUIS SLUIS Vondelinge nog steeds in Terneuzen Middelburgs echtpaar zwaar gewond bij aanrijding in Terheijden s m ^IWWHIilur a SSI DpHÉjMbi"iS#Wl t llël: T Scliade aan 12 auto's bij aanrijding Te hoge snelheid in bocht: schade en lichte verwondingen Westdorpe Zaamslag Belgische auto's beschadigd bij aanrijding Tractor rijdt vrouw aan: hersenschudding RIA-W tegen Kieldrecht Auto belandde in vijver Bouwvakkers-schieting te Kloosterzande Plannen VANDAAG dit is de M! Hoogwater Tentoonstellingen •I WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1970 jSj;; irt--"*!- jlfcÉ MIBlBIMMffiflMHiMffliii-- iBfï -T Pt^1. Kf^HIBMMMi j. jjjp s <u™- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Twee personen auto's hebben flinke schade opgelo pen bij een aanrijding op de rijks weg Terneuzen-Sas van Gent. Bij deze aanrijding waren betrokken de auto's van M. E. uit St.-Niklaas (België) en K. L. uit Geel (België). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het inmiddels 5 maanden oude vondelingetje Gessy- ka, op 18 juni door haar Franse moe der op de oude begraafplaats in Ter- neuzen achtergelaten, verblijft nog steeds ten huize van de heer L. Smolders, die haar op die datum heeft gevonden. De raad voor de kinderbescherming in Zeeland heeft al enkele brieven geschreven naar Franse instanties om er achter te ko men wat er met het meisje dient te gebeuren. Tot nu toe is er geen en kele reactie gekomen. In eerste instantie hadden de Fran se autoriteiten de wens te kennen gegeven het kind naar Frankrijk te halen, waar haar moeder nog steeds in voorlopige hechtenis verblijft. Een woordvoerder van de raad voor de kinderbescherming verklaarde, dat hij een klein lichtpuntje ziet om het kind in Nederland te houden. Hij heeft daarvoor enkele zeer geschikte pleeggezinnen. Verder kon hij ons nog niets mededelen over een ver dere afloop, omdat hjj nog steeds op antwoord wacht. (Van onze correspondent) SLUIS De automobilist A. de V. uit Aardenburg heeft enkele verwon dingen aan zijn hoofd opgelopen toen hij maandagavond om half twaalf in een bocht van de weg tussen Sluis en Retranchement door zijn grote snel heid de macht over het stuur ver loor. De auto kwam in een vier meter lager geleden weiland terecht. Dok ter Meijer uit Sluis verleende eerste hulp. De auto werd zwaar bescha digd. Verkenners op kamp De wel pen en verkenners van de St.-Tarci- siusgroep uit Westdorpe hebben Ijiun jaarlijks kamp achter de rug. Ze hadden hun kampen dit jaar opge slagen in Huijbergen en Teteringen. Het is een zeer geslaagde vakantie week geworden, mede dankzij het goede weer. De leiding is zeer te vreden over het verloop van het kamp, evenals de jongens. De groep, die na het kamp al weer van start gaat met haar programma, is voor nemens een vader- zoon-weekend te houden, ongeveer medio september. Ook zullen de groepen van Scou ting Westdorpe een bezoek brengen aan het Domein Puijenbroek, in Bel gië. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Mijnheer, we z(jn onze tassen kwijt". „Wat voor tassen" is de vraag. „Van die gele, die je bij Jamin kunt kopen". „Goed jongens, ik zal het omroe pen". „Mijnheer, weet u waar groep twee zit?" „Mijnheer, weet u waar de schop ligt?" In een paar minuten tijd werden deze vragen afgevuurd op de heer C. Maas, jeugdleider bij de jaarlijkse jeugd- vakantieweek in Terneuzen. Ruim 300 jongens en meisjes va riërend in leeftijd van 6 tot 12 jaar, kunnen zich een week lang verma ken op een terrein aan de Zuider- parklaan. Dinsdag was het de dag van hutten maken. Kinderen die dit met het warme weer een te inspan nende bezigheid vonden konden zich op een nabij gelegen parkeerterrein lekker nat maken onder de stralen van zes spuiten van de Terneuzense brandweer. Er zijn dit jaar nog al wat moei lijkheden geweest rond het verkrij gen van vrijwilligers. Aanvankelijk had men op 50 gerekend, maar men moest zich tevreden stellen met 22. De heer Maas heeft zelfs hulp moe ten zoeken uit andere steden. De Dienst Openbare Werken heeft voor zover mogelijk allerlei hand en spandiensten verricht. Er is een speciale riolering aangelegd voor de toiletten en voor de huttenbouwerij zijn allerlei materialen afgestaan. „Het is opvallend dat er onder de deelnemende kinderen bijna nie mand uit Zaamslag is gekomen. Toch hebben wij uitvoerig onder de scholen actie gevoerd. Uit Hoek en Biervliet zijn hier ongeveer honderd kinderen. Daarom is de afwezigheid van deelneming uit Zaamslag des te onbegrijpelijker", zegt de heer Maas. Maas. De kinderen zullen zich woensdag bezighouden met het maken van al lerlei voertuigen. Dit am in contact te komen met andere planeten, (el ke groep vormt n.l. een planeet). De donderdag staat in heit teken van de verbroedering. Elke planeet maakt voor een ander hemellichaam een geschenk. En de vrijdag wordt het feest van de verbroedering. Elke planeet moet zich dan in feesttooi steken. Mocht eventueel de regen als spelbreker optreden, dan heeft het jeugdvakantiecomité (onderdeel van de centrale stichting voor soci aal en cultureel werk) een alterna tief programma. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Twee auto's heb ben zware schade opgelopen bij een aanrijding op het kruispunt nabij St.-Annapolder. De aanrijding ont stond doordat de bestuurder D. J. L. uit Moerzeke (B.) geen voorrang ver leende aan de personenauto van zijn landgenoot H. van G. uit Gendbrug- ge. Heerlijk dat water met die hitte. Bovendien is het erg leuk zelf eens met zo'n grote spuit te keer te gaan. (Van onze correspondent) AXEL Bij een aanrijding op het kruispunt - Kanaalkade-Oranjestraat in Axel heeft mevrouw T.-M. uit Axel een lichte hersenschudding op gelopen. Zij werd op haar fiets aangereden door een tractor met aanhangwagen, bestuurd door De R., eveneens uit Axel. Dokter Boor verleende eerste hulp. (Van onze correspondent) WESTDORPE Om zich voor te bereiden op het komend voetbalsei zoen heeft de voetbalvereniging RIA uit Westdorpe met haar eerste en tweede elftal vriendschappelijke wedstrijden gespeeld tegen het Bel gische Kieldrecht. In verband met de vakantie waren heide ploegen aangetreden met enkele invallers. RIA 2 won de wedstrijd met 43, door doelpunten van E. Verschelden (3x) en Patric Verhoosel. Opvallend was ook het buitengewone keeper swerk van Jos. de Smet. Ook de voor deze oefenwedstrijd opgestelde A-junioren speelden voortreffelijk. Het eerste elftal van SK Kieldrecht won van RIA met dezelfde cijfers (43) na een zeer fraaie wedstrijd. Voor RIA W scoorden Robby Haak, R. de Guchteneire en Egbert Oudenaerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij een aanrijding op het kruispunt Esdoornlaan-Axelse- straat in Terneuzen is de personen auto van W. J. van de A uit Ter- neuzen in de vijver naast het bejaar dentehuis De Blide terechtgekomen. Van de A. kwam op dit kruispunt in aanrijding met een personenauto met aanhangwagen, bestuurd door B. W. J. V. uit Terneuzen. Alleen de in'de vijver terechtgekomen wagen liep schade op. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Woensdag 5 augustus wordt om 15 uur een vakan tie schieting gehouden op de liggende wip ten behoeve van de bouwvakkers bij E. Morcus, Groenendijk, Klooster zande. (Van een onzer verslaggevers) HULST Behalve Belgische kunnen ook Zeeuwsch-Vlaamse as pirant-artiesten op 18, 19 en 20 sep tember deelnemen aan het grote centrumfestival, dat op die datums in „Het Centrum" in St.-Niklaas op touw wordt gezet. Het is een talen tenjacht waar vorig jaar veel arties ten aan deelnamen en honderden belangstellenden naar toe kwamen. Dit jaar verwachten de organisators minstens een evenaring van het succes van vorig jaar. Behalve de amateur-artiesten, die in de talentenjacht hun prestaties kunnen laten zien, treedt er ook een aantal beroepsmensen op. Daaronder is ook Johnny Contra met zijn en semble, afkomstig uit het Zeeuwsch- Vlaamse Nieuw-Namen. De Belgen hebben hun centrum festival dit jaar bijzonder groot op gezet en ze menen het ook bijzonder serieus, getuige de volgende zin in de uitnodiging om deel te nemen: „Gezien het hoge peil, dat deze „Ontdek de Ster-wedstrijd" in de acht vorige uitgaven bereikte, ko men alleen degelijke kandidaten in aanmerking". Aspirant-deelnemers krijgen daar mee de moeilijke opdracht tevoren voor zichzelf uit te maken of ze voldoende talenten hebben om op de talentenjacht ontdekt te worden. Volgens de samengestelde brochures en circulaires wordt aan deze „Ont dek de Ster-wedstrijd" door tal van firma's meegewerkt en dat zegt ui teraard alles over de kwaliteiten van het initiatief. Men heeft de talentenjacht inge deeld in verschillende categorieën. Op zaterdag 19 september komt vol gens het programma de folksong aan zijn trekken, waaraan individuelen en groepen deel kunnen nemen. Zondag twintig september komt het lichte genre aan de beurt. De kandidaten worden, indien ge wenst, begeleid door Johnny Contra. Het Nederlandse gedeelte van de gehele organisatie is ook in handen van deze vedette, die niet alleen zelf zingt maar er ook nog een eigen theaterbureautje op na houdt. 4 privé-asiel waar verscheidene dieren op een liefderijke verzorging kunnen rekenen. Maria de Rijke ontmoette bij haar werk voor een dierenasiel naast be grip ook veel teleurstellingen. Als w(j haar over het verloop van haar propagandabezigheden voor het Sluise stadhuis vragen, weigert Ma ria de Rijke ons daarover inlichtin gen te verschaffen. Verbitterd zegt ze: „De provinciale pers heeft mij enkele jaren geleden diep onrecht aangedaan. Zolang men mij van die zijde geen excuus aan biedt krijgt de provinciale pers niets meer van mij te horen". Met een korte groet verdwijnt de vrouw in haar grotendeels door bo men en heesters omsloten huisje om even later terug te keren met een emmer voedsel voor de honden die haar komst al jankend afwachten. Van gemeentezijde in Sluis legt men de actie van Maria de Rijke geen strobreed in de weg. Erkend wordt dat een dierenasiel met een behoorlijke accommodatie in Zeeuwsch-Vlaanderen node wordt gemist. De aandacht wordt evenwel gevestigd op het feit dat de plan nen voor een modern dierenasiel voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen te vestigen in Terneuzen in een verge vorderd stadium van verwezenlijking verkeren. Verscheidene gemeenten hebben inmiddels financiële steun toegezegd. Intussen gaat Maria de Rijke on verdroten verder met haar actie. Zij doet dat op haar eigen manier. In ieder geval zal het aan haar niet liggen wanneer ,West-Zeeuwsch- Vlaanderen geen eigen dierenasiel krijgt. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Bij de ingang van het stadhuis in Sluis staat een vreemdsoortig vehikel waarvan de oorsprong niet moeilijk te ra den is: een ouderwetse kinderwa gen. Het voertuigje is beladen met borden waarop teksten en fo to's de aandacht van de voorbij gangers trekken. Op een van de plakkaten staat ter vergelijking een serie prentbriefkaarten van Zeeuwsch-Vlaamse raadhuizen en een Frans militair kerkhof naast afbeeldingen van honden die het met een heel wat minder onder komen moeten doen. Het publiek wordt verzocht adhesiebetuigin gen per bloknootvelletje in een daarvoor bestemd collectebusje te deponeren. De morele en mate riële steun moet ten goede komen aan de bouw van een dierenasiel in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Jarenlang is een dergelijke voor ziening de wensdroom van Maria de Rijke, de 69-jarige dierenvriendin uit St.-Anna ter Muiden In haar langs de dijk gelegen woning heeft zij een Films MIDDELBURG City, 20 uur: Louis de Funès als schatgraver ANTWERPEN Asirid: Sebastian onder de mensen, a.l. Festa: Een reuzeboemel, a.l. Odeon: Gelukkig als Ulysses, a.l. Quellin: Pippie Langkous, a.l. Rubens: Goodbye Mr. Chips, a.l. Palace (Berchem): De pop en de beer, 14 j. Ambassade: Butch Cassidy en de Kid, 18 j. Astra: Een non voor de hel, 18 j. Capitole: Het lijk in het park, 18 j. Metro: Mash, 18 j. Pathe: De woestijn voor helen, 18 j. Savoy: Dossier prostitutie, 18 j. Vendome: De omhelzing, 18 j. GENT Cenuiry: Tarzan ontsnapt, a.l. Capitole: Een briljante zwendel, 18 j Plaza: Leo de laatste, 18 j. Rex: Che, 14 j. Savoy: Erotissimo, 18 j. SIN 1-NIKLAAS Century: Kuifje en de zonne tempel, a.l. i Renova: De koddigste man ter wereld, a.l. Toneel Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 15 uur Orgelconcert door Addie de Jong Grote Schouwburg, Zuidplein 20 15 uur Musical „Hair" Rotterdamse Schouwburg 20.15 uur: „De Kleine Parade" met Wim Sonneveld. Openluchttheater Dijkzigt 14 uur „De gestolen goudschat" door Toneelgroep Haags Jeugdtheater Stadhuiscarrillon 2021 uur Beiaardbespeling door Rutger van Mazijk SLUIS Stadhuis 1617 uur Populair beiaardconcert door de meester-peiaardier prof. E. Del- ADVERTENTIE met 15Q vel gelijnd dictaat papier, voor de prijs van 2.60 voor DEZE AANBIEBIh IS SLECHTS 1 WEEK GELDIG (Van een onzer verslaggevers) TERHEIJDEN Gisterochtend verleende de personenauto, bestuurd door H.D. uit Middelburg, op het kruispunt Withuisstraat-Moerdijkse- weg te Terheijden, geen voorrang aan een vrachtwagen met aanhanger bestuurd door C.L. uit Bladel. Een botsing was het gevolg. De personen auto raakte hierbij total-loss. De bestuurder van de personenauto en zijn bij hem zittende echtgenote J.D.-S. zijn zeer zwaar gewond naar het Ignatiusziekenhuis im Breda overgebracht. Morgen, donderdag 6 aug. Bergen op Zoom 6.13 en 18.26. Hansweert 5.32 en 17.41. Made-Drimmelen 8.55 en 20.53. Terneuzen 4.56 en 17.06. Vlis- singen 4.21 en 16.33. Wemeldinge 6.03 en 18.16. motte uit Oostende (B) 2021 uur Klassiek concert Schietingen AARDENBURG Terrein Herendreef 19.30 uur GROENENDIJK E. Morcus 15 uur GRAAUW De Friezen 15 uur V. de Caluwé 15 uur KLOOSTERZANDE St.-Sebastiaan 19.30 uur Diversen BRAAKMAN Recreatiecentrum De Braakman 13.30 uur Vertrek voor rondleiding door het Braakmangebied. WISSENKERKE Dorpshuis 20 uur Veronica Drive-in-show Opg. voor deze rubriek tel. 01180- 7438 ol Postbus 116 in Middelburg. BIGGEKERKE Boerderij „Anno 1668", Valkenis- seweg 33- Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen van Ed dy Wieienga (t.m. 11 aug. Dag. van 1021 uur). DOMBURG Badhotel, Domburgseweg. Exposi tie schilderijen van Ernst Joachim (tm. 14 sept.). Dag. van 9—21 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland, Singelstraat 13. „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vr. 10—12 en 13.30— 17 uur; zat. 14—17 uur (tot 1 sept.). 's-GRAVENHAGE Het Mauritshuis. Goya-exppsitie (tm. 12 sept.). Werkd. 1017, zon. 11—17. Bovendien woe. en vrij. van 20—22 uur. HULST Boekh. Van Geyt: Expositie Jan de Rooden, Johnny Rolf, Jan v. d. Vaart en V. v. d. Willigen, cera miek (t.m. 31 aug.). Werkd. 9—12, 1318 uur, zon. 1417 uur. KORTGENE Raadhuis: Expositie zeegezichten van K. C. Bakker uit Den Helder (t.m. 14 aug.). Dag. van 9—21 uur. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). Miniatuur Walcheren: Dag. t.m. 31 aug. van 9—22 uur. Van 1 t.m. 27 sept. van 918 uur. v. Benthem en Jutting, Lange Delft. Expositie van Russische Iconen Ma. t.m. zat. van 9—18 uur (tm. 31 aug.). Andij: „Spel van klank en licht". Iedere woensdag-, donderdag- en vrijdagavond (t.m. 4 sept.). Vleeshal stadhuis en Zeeuws Mu seum: Expositie werk hedendaagse kunstenaars „Letterlijk en figuur lijk" (t.m. 30 aug.). Ma. t.m. za. 1017 uur; zon. 1317 uur. RETRANCHEMENT Galerie „Mauringh", Dorpsstraat Expositie beeldhouwwerken, aqua rellen en hedendaagse kunst (t.m. 1 sept Dagelijks van 1121 uur. ROTTERDAM Booymans van Beuningen. Expositie Nicqlaas van Beek en Frrps Molenaar, sieraden en kle ding (t.m 16 aug.). Mq. tm zat. van 10-17, zon. 11-17 uur. Bovendien woe. van 20-22 u. Expositie Jacob Zekveld, tekenin gen en David Hockney, schilderij en en prenten (t.m. 29 aug.). De Doelen: Expositie „Muziek op de penning". Collectie van 1500 penningen (t.m. 23 aug.). Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plem 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept. Dag. van 1017 uur. Zon. van 1117 uur. SLUIS Raadskelder Stadhuis. Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag van 1012 en 1418 uur (tot 1 sep.). Raadhuis: Expositie Béatrice Pa- peians-de Morckhoven, schilderijen (t.m. 14 aug.). Dag. van 1119 uur. ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk v. J. de Meester de Betzenbrouck. Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 sept.). VEERE Schotse huizen: Expositie Stefan Mrozenski. houtgravures, boekil lustraties. gelegenheidsgrafiek (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Britannia. Expositie schilderijen v Piet Bulthuis (t.m .31 aug Stadhuis: Expositie van oude scneepsrrjodellen en schilderijen (t.m 13 aug.). Dagelijks, behalve zondag WESTDORPE Gaierie Troutzaerte Zomertentoon stelling van schilders, beeldhou wers en pottenbakkers (t.m. 31 aug.Ma t.m. zat. van 918 uur, zon. van 1418 uur. ZIEKIKZEE Gravensteen: Tentoonstelling Vis serij en scheepvaart „Z Z -'70". (t m 13 aug Werkd. van 10—17 en 1921 uur. Gemeentemuseum: Expositie scheepsmodellen, aardewerk, por selein (t.m 30 okt.) Ma. t.m. zat. 1012 pn 13 30—16.30 uur. Burgerweeshuis: Expositie beeld houwwerk en klein antiek, potterie en schilderijen (t.m 22 aug.). Ma. tm. zat. 1017 uur. \NTWERPEN „Her Sterckshof" te Deurne. Ex positie „Fotografie in België 1839— 1940" (t.m. 12 sept.). Meir 50: Tentoonstelling „Het Ko ninklijk Paleis Bouwer en be woners" (t.m. 6 sept.). Elke dag van 12— 20 uur. Zat., zon. en feest dagen van 1018 uur.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2