GR00T FABELTJESSOEK vacantie-werkers N.V. „DE HOOF 65* VROOM DREESMANN ƒ8,90 Boekhandel VAN DE SANDE in geheel België volautomatische kleinbeelddiaprojektor van 369.- Ter zake Waterstanden Faillissementen Reisassortiment Raiffeisenbank uitgebreid INTERNAAT "DE STERRE" TE SLUISKIL (Z.VL) fa Zwakzinnigenverpleger/ verpleegster fa Zwakzinnigenverzorgster uw prijsbewuste warenhuis WE KOMT ONS HELPEN Aram en de Gouden Cobra 4 DINSDAG 4 AUGUSTUS 1970 DE JAPANSE maatschappij Tokyo Kogaku Kikai k.k. (Tokyo Optical Co. Ltd.) en de heer Kyoji Fujita hebben opgericht Topcon Europe N.V. De vennootschap heeft ten doel de im- en export en de handel in op tische apparaten en instrumenten, wetenschappelijke en meetinstru menten enz., een en ander vervaar digd door de Japanse moedermaat schappij of zo nodig met anderen. DE DIRECTIE van de N.V. beleg gingsmaatschappij IKA heeft meege deeld, dat de uitkering op de winst obligaties over 1969-1970, betaalbaar op 1 oktober, 7,24 pet. zal bedragen (v.j. 6.04 pet). DAAR het mede door de grote bui tenlandse vraag steeds moeilijker wordt in de Spaanse toeristische ge bieden bedden te reserveren, is de Nederlandse reisorganisatie (Airtour Nespanda) ertoe overgegaan een be drag van 5.000.000 te investeren in Spaanse hotels. 310 (-2); Straatsburg 330 (-16); Plittersdorf 477 (-10); Maxau 544 (- 3); Plochimgen 141 (pl. 2); Mann heim 387 (-16); Steinbach 131 (-8); Mainz 374 (-7); Bingen 257 (-6); Kaub 282 (-8); Trier 247 (-9); Ko blenz 284 -12); Keulen 276 (-12); Ruhrort 477 (-10); Lobith 1101 (- 20); Nijmegen 888 (-22); Arnhem 875 (-15); Eefde IJssel 476 (-13); Deventer 360 (-15); Mosin 5455 (- 23); Borgharen 3876 (-57); Belfeld 1133 (pl, 43); Grave beneden de sluis 501 (pl. 3). Opgeheven: M. Chr. A. van Riel, kelner, Willemstraat 9, Roosendaal. Wegens gebrek aan aktief. C. L. Cleiren, verwarmingsinstalla teur, Past. Woltersstraat 35, Putte N.-Br. Idem. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Vlaamse minister van Streekontwikkeling publiceerde een waslijstje van miljoenen inves teringen in allerlei bedrijven in het land. Voor geheel België worden in vesteringen aangekondigd van 6,7 miljard franc, waardoor in Vlaande ren alleen al nieuwe werkgelegen heid wordt geschapen voor 3300 per sonen. De grootste investeerder is Philips, die in zes Vlaamse produktie-eenhe den bijna 3 miljard frank gaat inves teren, waardoor 2300 nieuwe arbeids plaatsen ontstaan Ford gaat in de autofabriek van Genk 2,1 miljard frank investeren, in de bouw van een nieuwe fabriek voor auto-onderdelen, en in de op richting van een uitgebreid research centrum. In Gent komt voor 850 mihoen frank een nieuwe zwavelzuurfaüriek, terwijl een bestaand chemisch be drijf wordt uitgebreid. In Zeebrugge zal de firma Conoco een chemisch bedrijf bouwen voor de proiuktie van petroleumsulfonaten. (Van onze redactie binnenland) BREDA Met ingang van medio november zullen de Raiffeisen- enf de Boerenleenbanken hun assorti ment vakantiereizen uitbreiden met boekingen voor meerdaagse busrei zen. Hiertoe is besloten tot samen werking met vier bustouroperators. Er zal voor deze arrangementen van deze busoperators via de Boe renleenbanken en Raiffeisentanken geboekt kunnen worden. Door de grote vraag naar dit soort reizen onder hun cliënten, menen deze banken door busreizen toe te voegen aan het bestaande assortiment rei zen, in een behoefte te voorzien, aldus een communiqué. is een sinds enkele jaren bestaande modern ingerichte zwakzinnigenin richting bij voorkeur voor patiënten uit Zeeland en West-Brabant. Aan deze inrichting is een erkende opleiding verbonden voor (Z-opleiding) Vooropleidingseisen Mavo, Inas, AW II of AOLV II of daarmee ge lijk te stellen opleiding. Minimum leeftijd voor de deelname 17 jaar. Opleidingsduur drie jaar. (ZA-opleiding) vooropleidingseisen minimum drie jaar vervolgonderwijs. Opleidingsduur drie jaar. Minimum leeftijd 17 jaar. Tijdens de ZA-cpleiding is het mo gelijk de vooropleiding aan te vul len en over te gaan naar de Z-op leiding. Voor gediplomeerden van beide ca tegorieën zijn goede toekomstmo gelijkheden ook voor mannelijke kandidaten. De eerste aanschaf van dienstkle ding is kosteloos. Aan externe leerlingen wordt reis- vergoeding gegeven. Op onze cursus die 1 september be gint zijn nog enkele plaatsen vrij. Nadere informaties over deze op leidingen verstrekt de geneesheer directeur bij wie men zich ook voor de cursus kan opgeven. Tel. 01757-651. BRAUN Paximat 1800 Electric voor279.- Te verkrijgen lm NOORDSTRAAT 55 Op onze afdeling Betonfabriek hebben wij nog plaats voor (Min. leeftijd 17 jaar) zowel voor de dag- als voor de nacht dienst. Komt U maar eens informeren bij Afd. Personeelszaken Stationsweg 4 Tel. 01150 - 79 40 TERNEUZEN "kunt u naar keuze gebruiken voor ronde of normale diamagazijnen, 'wordt kompleet geleverd met 24- volts-150 watt halogeenlamp en magazijn voor 36 dia's. biedt een helderschakeling voor het ekstra belichten van donkere partijen of onderbelichte dia's. is voorts uitgerust met een objektief met een brandpuntsafstand van 85 mm. 'maakt het mogelijk via de 3 meter lange afstandsbedieningskabel de- diaprojektie vanuit uw armstoel te leiden. Eén korte druk op de wisseltoets en de volgende dia verschijnt: een wat langere druk en de voorgaande dia keert terug. Met de tuimelschakelaar kunt u kleine onscherpten in de projektie in een oogwenk korrigeren. 'bezit last but not least een krachtige turboventilator die de temperatuur rond de dia uiterst laag houdt, zodat uw kostbare dia's ook na urenlange projektie geen beschadiging hebben opgelopen. Veroordeeld tot .welverdiende SCHULDEN REGELINGEN d.w.z. concentratie der be talingen op één punt voor particulieren, ambtenaren en zakendrijvenden met zo mogelijk een overkoepe lende lening of bedrijfs- krediet ter voorkoming van faillissement en (loon) beslag verkoop enz. enz Medewerking erkenning van Voorschot- en Finan- cieringsbanken, alsmede met hen die zich belasten met de invordering van schuldposten. LANDELIJK ADVIESBUREAU voor de MIDDENSTAND gevestigd in Bussum, Koningin Em- malaan 18, telefoon 02159- 16903 'heeft een instelbare tijdschakef- klok. waarmee u uw diaprojektie op ca. 8. 15 of 30 seconden geheel automatisch kunt laten verlopen. Fublikatle aangeboden door dit blad,in samenwerking: met de Stichting Ideële Reclame Sim 'is voorzien van een bandrecorder aansluiting. waardoor de geprojek- teerde beelden tegelijkertijd door muziek, achtergrondgeluid of gesproken woord begeleid kunnen worden. Er leven in ons land I.S42.567 bejaarden. Zo noemt men mensen boven de 65. Ik ben er één van. Velen van ons zijn nog sterk en gezond. We voelen ons nog veel te jong om nu ai te genieten van een „welverdiende rust". Wij zouden graag wat zinnigs doen. Zou dat niet kunnen? Wij vormen misschien wel de werkwilligste groep van de bevolking. Wij hebben velerlei ervaring. En wij hebben jong veel geleerd. Wij kunnen babysitten of administreren. Wij kunnen boeken inpakken of brieven adresseren. Of de telefoon aannemen. Of vertaalwerk doen. Of correctiewerk. Of controlewerk. Het doet er niet zo vreselijk toe. Wij willen werken en onder de mensen zijn. Voor een uurtje of een paar uurtjes. Voor hele dagen of halve. Incidenteel maar ook regelmatig. Wellicht leunt u één van ons gebruiken. Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Wij weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zjjn bejaard. Niet verjaard. 17-25 Uit het venster van een kajuit van Abdullah's schip klautert een slanke meisjesgestalte. Een kort ogenblik zweeft ze de vingers om de rand van het wandrek geklemd, boven de golven en trekt ze zich met haar uiterste krachten op en grijpt de touwen van het want. Behendig klimt Ambre omhoog langs het deinende touwwerk. Ter hoogte van de grote ra houdt zij stil en kijkt om naar het naderende schip. En plotseling maakt de blijde lach op haar gezicht plaats voor een uitdrukking van stomme verbazing. „De zeilen" fluistert Ambre verbijsterd, „de zeilen worden gereefd!!" Wat bezielt hen? Waarom komen ze niet achterop en enteren het schip om mij te redden.... Ook Ares, Abdullah en Merlin hebben vanaf het achterdek gezien hoe hun achtervolgers de zeilen innemen.,. Daar laten ze warempel het fokkezeil vallen", zegt de moor verrast, „het lijkt wel of de moed hen plotseling in de schoenen zinkt!!" „Dat moet ik Ambre gaan vertellen", gnuift Merlin. Haastig daalt hij de trap af, schuift de grendels van Ambres kajuitsdeur terug en werpt de deur open. Met een kreet van ontzetting dienst hij achteruit. Een verzengende vuurgloed slaat naar buiten.... hete vlammen lekken lands zijn kleed...!!!! 18-25 „Brand!! Brand!!" Schril klinkt Merlins alarmkreet over het schip. Aangewakkerd door de straffe zeebries slaat de vlammengloed uit de deuropening naar buiten. Dan ontdekt de oude tovenaar opeens, dat zijn pij heeft vlamgevat! Felgele vlammetjes dansen langs de plooien van zijn kleed, springen over op de bontranden aan zijn mouwen.... „Help!! Ik sta in brand!!" krijst de oude booswicht. Schreeuwend van angst, met van ontzetting opengesperde ogen, wankelt hij over het dek, terwijl het vuur zich medogenloos een weg vreetSpring over boord" schreeuwt een stem achter hem. „Het is je enige kans!!" Met twee passen is de ongelukkige bij de railing en als een brandende fakkel stort hij in zee- Onder de bemanning dreigt een paniek uit te breken. Dichte rookwolken golven over het schip... reeds vreten de vlammen aan de geteerde hijtouwen der zeilen.,.. Dan klinkt boven het geknetter van het vuur de zware stem van Abdullah: „Zet de sloep overboord!! De schuit is niet meer te redden!!".

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4