Firma Boon haalt vuil van circa 55.000 Zeeuwen op E. van Kerckhoven Zonen 6T VOOR AL UW Geslaagde pop en beat in Kloosterzande voor carnavalsvereniging VAKANTIEPRIJZEN van DRUKKERIJ VAN DE SANDE ENIG „RIJDEND RIOOLIN ZEELAND Waterstanden Leden N.H. kerk te Nieuwland V eronica-drive-in-show Korfbalvereniging Zaamslag draait goed MEUBELEN en BEDDEN BANKSTELLEN, EETHOEKEN WANDKASTEN ALLES MET EXTRA KORTINGEN Auto te water liep goed af Inschrijvingen in handelsregister Expo '70 boekt ij enorme winsten W. P. F. Neve Afwezig Albert Heijn N.V. een labellisïïe- inpakster noodhulpen Aram en de Gouden Cobra ADVERTEREN DOET VERKOPEN DINSDAG 28 JULI 1970 (Van een onzer verslaggevers) GOES De enige particuliere huisvuilophaaldienst in Zeeland, die vuilniswagens verhuurt en die „het rijdend riool" is voor geheel Zuid- Beveland, Walcheren, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en Schouwen- Duiveland, is gevestigd in St.-Lau- rens bij Middelburg. Het is de firma L. F. Boon, die het vuil van onge veer 55.000 Zeeuwen ophaalt en die nu tien jaar geleden van een klein transportbedrijf werd uitgebreid tot een in ons land unieke combinatie van huisvuil- en faecaliënophaal- dienst (faecaliën zijn uitwerpselen). Met slechts één faecaliënwagen wor den in het grootste deel van Zeeland beerputten, septitanks en gierputten, maar ook reservoirs van vloeibare industrie-afvalstoffen geleegd. De vuilnisdienst van het bedrijf rijdt met tien moderne wagens (moderne vuilperswagens) in Walcheren en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen rond, met uitzondering van de grote plaatsen, zoals Vlissingen, Middelburg Goes, Axel en Terneuzen. „De kleinere gemeenten besteden dit werk graag uit, omdat het voor hen veel renda beler is. Voor het ophalen van fae caliën geven de mensen zelf de op dracht, maar vaak worden zij naar ons verwezen door de gemeente", aldus de heer Boon, die vertelt, dat hij zijn moderne vuilniswagens tot in Groningen toe verhuurt. Hij heeft het enige verhuurbedrijf van vuilniswagens in Nederland. „Als een gemeente ergens in het land kampt met ziekten onder het personeel of met een kapotte wagen, wordt een beroep op ons gedaan. Zo rijdt sinds 1 januari in Doetinchem een wagen van ons. Door particulie re, maar ook van provinciewege, (bijvoorbeeld provinciale waterstaat en waterschappen) en van gemeen tewege worden wij ingezet". De firma heeft ook nog een filiaal in Axel. Het wagenpark van de firma Boon bestaat nu uit tien vuil niswagens, een faecaliënwagen (die dus door de St.-Laurense en door de Axelse vestiging samen wordt ge bruikt). In de loop van dit jaar schaft het bedrijf nog een tweede, modernere, faecaliënwagen erbij aan. De eerste is nu vijf jaar oud. „Nee, in de regel hebben wij toch geen wachtlijsten", zegt de heer Boon. „We hebben wel tien dagen lang een wachtlijst gehad, toen de chauffeur van onze wagen ziek werd, maar in de regel proberen wij de mensen nog de dag nadat ze bellen, te helpen". Faecaliën worden behalve in de kleine gemeenten van Beveland, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen ook opgehaald in bijvoorbeeld de campings van Schouwen. Het aantal mensen dat hij met zijn faecaliën wagen bereikt, kan hij niet schatten, omdat dit elk jaar weer verandert. Konstanz 455 2, Rheinfelden 344 4, Straatsburg 380 30, Platters- dorf 531 4, Maxau 605 +12, Plo- chingen 136 —16, Mannheim 448 +2, Steinbach 139 +6, Mainz 377 3, Bingen 282 6, Kaub 317 9, Trier 269 —1, Koblenz 315 —5, Keulen 315 1, Ruhrort 512 2, Lobith 1126 onv., Nijmegen 909 +2, Arnhem 895 onv., Eefde IJssel 482 +2, Deven ter 362 +4, Monsin 5466 +6, Borg haren 3905 2, Belfeld 1098 50, Grave beneden de Sluis 495 5. De faecaliënwagen van de firma Boon. (Van onze correspondent) NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Op 1 juli j.l. bedroeg het aantal lidma ten van de Ned. herv. kerk te Nieuw en Sint-Joosland 344; doopleden 384 en geboorteleden 87, totaal dus 815. Als we het aantal inwoners vain het voormalige dorp stellen op 1200, dan zien we dat 75 bij het kerkelijk leven van de Hervormde kerk van Nieuwland is betrokken. De eerstkomende vergadering van de kerkeraad is bepaald op dinsdag 28 juli om 20 uur in het verenigings lokaal in de Veeretraat. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In de korfbalver eniging van Zaamslag zitten bij haar leden activiteiten genoeg, aldus de voorzitter, de heer J. van Frasijen- hove tijdens de ledenvergadering ge houden in 't verenigingsgebouw „De Poort" te Zaamslag. Hij sprak er echter zijn teleurstelling over uit dat het door de gemeente Terneuzen toe gezegde sportveld lang uitbleef, zodat ook het volgende seizoen weer de voetbal- en korfbalvereniging samen van een veld gebruik zullen moeten maken. Hij hoopte dat de gemeente Terneuzen zo spoedig mogelijk een sportveld in Zaamslag zal aanleggen. Secretaris J. Hamelink sprak in zijn jaarverslag van een gunstig jaar met schitterende resultaten behaald zowel door de senioren als de adspiranten. Dat er toekomst genoeg in zit be wezen de pupillen door ongeslagen kampioen te worden met een doel saldo van 116 voor en 5 tegen. Finan cieel heeft de vereniging het dit jaar ook weer gered, doch door te ver wachten prijsstijgingen, o-nder ande re van veldhuur en toename van rei- ren voor wedstrijden baarde dit toch wel enige zorg. Bij de bestuursver kiezing werden de heren J. van Fraeijenhove en D. Hamelink met grote stemmenmeerderheid herko zen. Tot lid van de twaalftalcommis sie werden benoemd mevrouw A. van Doorn en de heren F. de Jonge en D. Hamelink. Na deze vergade ring volgde nog een gezellige feest avond. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Het anders zo rustige Hoek en Bosch te Kloos terzande was zaterdag jJ. het mid delpunt van harde pop- en beatmu- ziek die klonk in de aardappelhal van de heer R. Bogaart uit Klooster zande. De plaatselijke carnavalsver eniging organiseerde hierin weer haar jaarlijkse zomeravondfeest om de kas wat bij te spijkeren. Om half acht "ging de drive-in-show van Radio Veronica van start met de „D.J.'s" Rob Out en Hans Mont. Rob Out riep de menigte van zo'n achthonderd dames en heren op tot een beetje actie, want hij vond het zo maar een duffe troep. Dat duurde echter niet lang, want nauwelijks hadden er een paar keiharde hitpa radenummers geklonken of men be- a LOSSE STOELEN AAN HALVE PRIJS MEUBEL- EN BEDDENMAGAZIJN KLOOSTERZANDE TELFOON 01148-362 VLISSINGEN De heer C. J. uit Haarlem, met als mede-inzittende diens 12-jarig zoontje, is met zijn auto in de Schuitvlotgracht gereden. De auto kwam op de zijkant in het water terecht. Zoontje en bestuurder konden via de zijkant de auto verla ten. Het voertuig is later aan d'e kant gezet door een kraan. Het ongeluk ontstond doordat de voet van de be stuurder van oe rempedaal op de gaspedaal is afgegleden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/TERNEUZEN In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland werden de volgende ondernemingen ingeschre ven: 17780 Technisch uitzendbureau Cencon, Bosjeslaan 70, Vlissingen. 9333 Kampwinkel „Camping Pluum- poit" (fil.), Geertruidweg, Scherpe- nisse 6068 Boekhandel Geijsen C.V. (fil.), Duinweg 12, Zoutelande. 17775 Kleinh. in huisvlijtairt. B. A. West- strate (eig.), Dorpsstraat 29, Katten- dijke. 16950 Autobedrijf Van Gessele (fil.), Nassauweg 15, 's-Heerenhoek. 17774 Administratiekantoor A. Abra- hamse, W. Alexanderstraat 16, Kort- gene. 17776 Boekverkopensbedrijf S. A. Hoekman (fil.), Frambozenstraat 48, Goes. 4636 Exploitatie kampeer boerderij enz. Frans Leijnse (fil.), Noorddijk 5, Vrouwenpolder. 17778 Onderaann.bedr. van grondwerken enz. G. M. Leemderts (eig.), Molen weg 45, Kamperland. 17777 Admini stratiekantoor J. Grootjans (eig.), P. Krugerstraat 232, Vlissingen. 17779 Autorijschool Kievit (fil.), Langevil- le 9, Yerseke. In het handelsregister van de Ka mer voor Zeeuwsch-Vlaanderen wer den de volgende ondernemingen in geschreven: 10383 Glazenwassers- en schoonmaakbedrijf G. Boonman, Nieuwstraat 3, Oostburg. 10379 Sex- shop Climax" (fil.), Kaai 23, Sluis. 10380 Sex-shop „Rita", Garenmarkt 5, Sluis, 10381 Cöop. slagers in- en ver koopvereniging „Sla in Zeeland g.a." Koninginnestraat 6, IJzendijke. 10382 Amb.handel in melk G. van Goethem (eig.), Rapenburg 35, Stoppeldijk. OSAKA Hoewel de Expo '70 in Japan pas op 13 september wordt ge sloten breken de organisatoren er zich nu al het hoofd over, wat ze met de aanzienlijke winst moeten doen, die de wereldtentoonstelling naar alle waarschijnlijkheid gaat opleve ren. Vóór de opening op 15 maart waren de organisators bang dat er geld bij zou moeten. Nu schatten ze de winst op 20 tot 50 miljoen gulden. Gisteren werd ik weer moeder. 't Zal 'n paar dagen terug gweest zijn, dat dat aardige jonge vrouwtje van een paar huizen verderop bij me aanbelde en me heel verlegen vroeg, of ik misschien op die en die avond op haar dochtertje zou ■willen passen. :j Nou mens, ik sprong 'n gat in de lucht l Eindelijk weer 'ns zo'n klein ding om te vertroetelen... Heerlijk! Ze had allemaal lekkers voor me neergezet en toen ze thuiskwamen hebben we nog 'n tijd gezellig zitten kletsen.- Aardige man ook. Heeft wel wat van m'n jongste, Henk, die in Australië woont. Geëmigreerd. Die zie ik dus niet zo vaak meer, hè. En Peter woont ook niet direct naast de deur. Ja, je hebt dat op z'n tijd edit nodig, dat „contact met de medemens", zoals ze op de TV altijd zo mooi zeggen. In ons land leven méér van deze vrouwen. En mannen. Die niet bö de pakken neer willen zitten. Die wat willen doen. Corrigeren. Controleren. Administreren, 't Doet er niet zoveel toe wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Ja? Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren ieeft het in zijn bezit). Wij weten dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders ziin beiaard. Niet verjaard. Publikatie aangeboden door dit bladtin samenwerking met de Stichting Ideële Reclame DRUKWERK gon al mee te klappen. Om half ne gen werd de „eerste Zeeuwse beat- girl" (volgens Rob Out) uitgeroepen, die een shirtje van Radio Veronica moest aantrekken, wat nogal wat hi lariteit veroorzaakte. Tot half elf draaiden Rob Out en Hans Mont hun favoriete plaatjes met daarbij de no dige opmerkingen die af en toe wel wat aan de beledigende kant waa-en voor de volgens hen „achtergebleven gebieden" Vervolgens traden de fa voriete streekband „Sundy Cosy" en de Nederlandse topformatie „Q 65" op, die nog enige moeilijkheden met elkaar hadden over de duur van hun optreden. Ondanks alles toch weer een suc cesvolle avond, vooral financieel ge zien voor de carnavalsvereniging, die hiermee weer een aardig rugge- steuntje heeft. TANDARTS van 28 juli t/m 31 juli. Rooseveltlaan 51 AXEL. Diaconessenhuis Eindhoven Wilt u verpleegster wor den? Vraag dan inlichtin gen bij de directie. Onze cursus begint in september Wegens verhuizing te koop: Elektr. accumule rende kachel z.g.a.n. Bil lijke prijs. Plein 22, Zaam slag. Inl.: Axelsestr. 104, Zaamslag. BELLAMYSTRAAT 141 TERNEUZEN Gevraagd voor afd. Slage rij leeftijd v.a. 16 jaar. Tevens: voor vrijdagavond en za terdag van 18 jaar of ouder. Inl. dagelijks bij de be drijfsleider, van 08.00 - 18.00 uur. Tel. 01150-2691. 7—25 De eerste dag op zee verloopt zonder incidenten, 's Avonds zit de boots man, die de gehele dag al in een geprikkelde stemming was, in zijn katjuit somber te broeden over een kruik wijn. Hij is nog allerminst vergeten hoe Aram hem destijds voor de ogen van zijn maats tijdens een twist tegen het dek geslagen heeft. Met een luide verwensing springt hij plotseling overeind en werpt de drinkkruik van zich af. „Die vervloekte randrot! gromt hij, terwijl zijn matrozen verschrikt terugdeinzen. Als Ambre onze zeekoningin zich niet door zijn mooie maniertjes had laten inpalmen, dan zaten we nou niet in de nesten! En dan was de oude Eén-Oog ook nog levend en wel hier aan boord! Zijn vereelte vuist beukte dreunend op het tafelblad, dan beent hij driftig de kajuit uit en slaat de deur met een luide slag achter zich dicht. Aram, die juist Kleine Kim helpt om zijn krib op te maken om te gaan slapen, kijkt verrast op als de bootsman plotseling komt binnenstappen. „Als je dacht, dat je als luxe-passagier hier aan boord bent, dan heb je het mis! snauwt de bootsman. „Klaplopers kunnen we op de „Zeekoningin" niet gebruiken. Ga naar het achterschip en neem het stuur over van de roerganger! 1—25. Een ogenblik voelt Aram de neiging in zich opwellen om de bootsman een draai om zijn oren te geven, maar dan ueheerst hij zich. „Je toon bevalt me niet, boots," zegt hij dan scherp, „maar je hebt gelijk, ik ben geen klap loper! Zolang de kok voor- mij zijn potje kookt, wil ik mijn werk doen. Bij de trap van het achterschip draait hij zich nog eenmaal om. „Kleine Kim, ga jij naar je kooi! beveelt hij de jongen. „En jij, bootsman, laat dat joch met vrede hij is nog te jong om afgebekt te worden." En als Aram even later het stuurrad overneemt, zwellen de aderen op zijn voorhoofd nog van ingehouden woede Kleine Kim echter heeft Arams bevel in de wind geslagen en is de bootsman achterna geglipt, toen deze driftig naar het voor dek liep. Zich verschuilend achter een reddingssloep luistert hij het gesprek af, dat de bootsman daar met een ruw uitziende matroos voert „Ik heb er genoeg van om tegen die uitgestreken taonie van die landrot "aan te kijken," sist de bootsman op gedempte toon, „over een urn- trommel je Taco en Juan uit hun kooi en dan smijten we hem gezamenlijk overboord!

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4