Esso service gaat steeds verder KOEKEN EN PRIEM IN FIN AT F. VAN GP SKOL Vraag onze "Schoon Rijdeifcode JANSSEN WIL DE PECH VAN CHAAM GOEDMAKEN Kessler Sparta bracht bij de dicipline Schoner rijden begint bij Esso Steun van Rosiers Erelijst Ulvenhout Israël reikt prijzen uit Op derde dag liefst 499 uitvallers Interessantst CONCURRENTIE •Sparta-trainer GeorSe Kessler hier met vier nieuwe Sparta-aanwinsten. Van links naar rechts: Doesburfr (PSV), Drijver (DFC), Van Staveren (Warmond) en Koudijzer (SW). (ADVERTENTIE) Rini Wagtmans gaat hier als eerste over de meet in de* ronde van Ulvenhout van vorig jaar. De Willebrorder is ook nu van de partij. Hij onderbreekt een tournee door Frankrijk om in Ulvenhout te kunnen starten. (Van onze sportredactie) ULVENHOUT In de profkoers, het sluitstuk van de Ronde van Ulvenhout, die weer zal worden omlijst door een Vlaamse kermis, verwacht het organisatiecomité bijzonder veel van Jan Janssen, de oud-Tourwinnaar en wereldkampioen, die in de slotfase van de Acht van Chaam geen aanspraken meer kon maken op de zege vanwege een lekke band, die hem uit de kopgroep wierp. Thur Oosterbosch: „Janssen moet nu in het naseizoen goede uitslagen maken. Hij heeft mij gezegd dat hij in Ulvenhout zijn pech van Chaam goed wil maken: „Janssen besloot overigens gisteren pas deel te nemen aan de „bouw vakkersronde". Krekels, Leo Duyradiam, Gerond Via- nen, Piet Hoekstra, Richard Bukackd, Gees Rentmeester en Jos vain Beers hebben in iedor geval kwaliteit ge noeg om een vooraanstaande rol te spelen. De meeste tegenstand zullen de twee Nedlenlandse mertkemlteams waarschijnlijk onderwinden van Mairs- Flamidria, dat vijf coureurs in de strijd heeft: Roger idle "VHaeminck, Amidré Ddenikx, Ronny van de Vijver (alle dnie beschikken over een vlijmscherp ainidschoit), Edldy Beugels en Bart Zoet. Janssen zal het echter volgende week woensdag verre van gemakke lijk krijgen, want de Puititeroaar, die op de steun van slechts een ploegge noot kan rekenen de Belg Roger Hosiers treft op het vijftienhonderd meter lange parcours, tal van op suc ces beluste concurrenten. Willem II/GazeOle en Caibaltoo hebben als gebruikelijk weer de mees te renners in de koers. De ploeg van Ton Vissers verschijnt met dertien man aan het vertrek met ais voor naamste gegadigden voor de eerste plaats Eind Wagtmans die speciaal voor Ulvenhout een tournee dbor Frankrijk afbreekt René Pijnen, Jos van dier Vleuten, Eef Dolman en Jan vian Katwijk. Van Peter Post m-aig nog niet wordien aangenomen dat hij als vanouds zal vlammen. Caballero brengt zeif nog een reiner meer ten tonele. Of het geweldige succes in de Acht van Chaam drie man in de kopgroep en Jan Krekels respectieve lijk een en twee herhaald kan wor den, valt te bezien, maar ongetwij feld zuillen er wel enkele coureurs van de sigarettenfalbriek op het voor plan treden. Harrie Steewens, Jan Een van de interessantste deelne mers is ongetwijfeld Frans Verbeek, die met vier ploeggenoten van Geens (er nemen renners van in totaal der tien merkenploegen deel). De Belg, die voor het begin van dit seizoen nauwelijks een contract kon krijgen bij een fabriek, heeft zich dit jaar ont popt tot een van onze sterkste zuider buren. Verbeek vestigde voor het eerst de aandacht op zich in de ope- ningsklassieker de Omloop van het Volk, die hij tot ieders verrassing met een zege afsloot. Hat was geien uitschieter, want hij stapelde daiamna overwinning op over winning. Kont voor de Tour de France won hij nog dlrde ritten in de Ronde van Luxemburg. Vender was hij een van de grootste rivalen van Edldy Merckx in de Ronde van België. Ate beloning is Verbeek als eenling zelden voorkomend in België in de Belgische selectie voor het weneid- kampioensdhap op de weg opgenomen. Hij is in de spurt nagenoeg niet te kloppen. Afl MoJteni fcoimt met drie van zijn top- coureurs: Martin van den Bossche, Rudi Altig en Eddy Schuitiz, respectie velijk vierde in de Ronde van Frank rijk, Westduits kampioen en Luxem burgs titelhouder, van wie Altig de beste kansen maakt op een ereplaats. Geortge Pintens is ook al een Belg met een gevestigde reputatie. Hij is een van de jomlgie Belgische beloften, wat hij in de Tour (negende) waar maakte. Albert van Vlierbetighe, in dienst van Fenrelttd completeert de reeks Belgische kanshebbers. (Van onze sportredactie) ULVENHOUT De ere lijst van de profs (in 1963 voor het eerst op het programma) van de Ronde van Ulvenhout ziet er als volgt uit 1963 Piet van Est 1964 Cees Lute 1965 Jan Schroder 1966 Henk Nijdam 1967 Peter Post 1968 Gerben Karstens 1969 Rini Wagtmans (Van onze sportredactie) ULVENHOUT De eerste drie aankomenden in de dameskoers te Ulvenhout staat een confrontatie te wachten met een Feijenoord-deputa- tie. Het organisatiecomité, dat be staat uit Willem en Thur Ooster bosch, Cor van Peer en Jan Som- mer, is er namelijk in geslaagd Coen Monlijn, Theo Laseroms, Rinus Is raël en Wim van Hanegem te strik ken voor de prijsuitreiking in deze categorie. Het meest voor een kus van de Europacuphouders in aanmerking komende dames zijn de Engelse we reldkampioene McElmory, de Neder landse kampioene Keetie Hage, haar zusje Bella, Henny Vaber-Honde- veld, Janny Jonkers en de Belgische Margarette Dams. In totaal starten veertig dames, die om 14.00 uur 25 kilometer voor dé boeg hebben. Bij de nieuwelingen (start 9.30 uur, afstand 50 kilometer) zijn de Nederlandse kampioen Bas Hordijk. Jan Raas, winnaar van de Delta-rit, Gijs Nederlof, eerste in Door het Land van Bartje, de plaatselijke ve dette Jac van Dijk, Jan Leijten, Dekkers, Wim Albersen, Rob Aver- steeg, Joost Voesenek, Wim Alber sen en Chris Bongers de grote favo rieten. De strijd bij de adspiranten (start 8.30 uu, afstand 25 kilometer) zal voornamelijk gaan tussen nationaal titelhouder Sterk, Konings, Prinsen, Mario van Nispen, Ferrie pirard en Jan Damen (eerste, in Chaam) die samen met Hans Goeijers de Ulvenhoutse vertegenwoordiging vormt. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM George Kessler was als bondscoach al een man, die alles graag zo goed mogelijk deed. Zijn overgang naar het Rot terdamse Sparta heeft daar niets aan veranderd. En wie Kessler goed kent, zal zich daar niet over verwonderen. Kessler is een voor stander van dicipline, dat is alom bekend. De veranderingen zijn dan ook groot op Spangen, waar Sparta zijn „kasteel" bewoont. Kessler, die aan zijn bondscoachschap heel wat grijze liaren heeft overgehou den, begon met het speelveld over de lengte in te krimpen. De reden? Kessler gaat er vanuit dat zijn verdediging het nu makkelijker zal hebben. Wie de periode van Wiel Coer- ver bij Sparta heeft meegemaakt weet, dat het er nogal eens ongeor dend toe ging op de training. De spelers van de selectiegroep kwa men een voor een of in groepjes op het veld. Ook daar heeft per fectionist Kessler een stokje voor gestoken. Als de training begint, komen alle spelers tegelijk op het veld onder aanvoering van Kessler, die wordt bijgestaan door de assis- tent-oefenmeesfers Jan van Baaren en Leo Steegman. Zelfs de attribu ten, die Kessler nodig acht bij de training, staan strak in het gelid over het terrein achter het kasteel verdeeld. Kessler is een echte perfectio nist. Een perfectionist, die echter een moeilijk seizoen tegemoet gaat. Secretaris Kleingeld van Sparta ligt een klein tipje van die sluier op als hij zegt: „Nadat Wiel Coerver bij ons op non-actief was gesteld, heeft Pim Visser, tot op dat moment onze hulptrainer, het voortreffelijk gedaan. Uit negen tien wedstrijden haalden we toen meer dan dertig punten. Het zal dus moeilijk voor Kessler worden om dit gemiddelde te evenaren. Toch zal onze aanhang het van hem verwachten". Omgerekend verwacht de aan hang van Sparta dus een vierde plaats achter Feijenoord, Ajax en PSV. Kessler zelf laat zich vlak voor de start van het seizoen vaag uit over zijn toekomstdromen met Sparta. „We moeten dit seizoen een middenweg vinden tussen spelschoonheid en wedstrijdkracht. Een soort gemene deler van het spel van Brazilië en West-Duits- land in Mexico. Daarbij niet uit het oog verliezend over welke ca paciteiten mijn spelers beschikken. Dus in feite komt het er op neer dat Sparta gewoon zijn eigen weg zal zoeken". Kessler geeft zich niet graag bloot. Bij Sparta waren er voor heen ook nogal eens problemen over de wijze waarop de spelers de periodes tussen de twee dage lijkse trainingen doorbrachten. Er waren er enkelen, die een bezoek aan de Rotterdamse horecabedrij ven niet schuwden. Wiel Coerver vergezelde zijn pupillen daarbij vaak, maar van Kessler valt dat niet te verwachten. „Ik denk, dat ik de jongens wel goed kan bezig houden. Nadat we het trainings kamp in het Drentse Exloo achter de rug hadden, zijn we gestart met twee trainingen per dag. Misschien zal dat in de nabije toekomst wel worden uitgebreid tot drie maal per dag. Maar het blijft een feit, dat wedstrijden de beste training zijn. Dus gaan we veel oefenwed strijden spelen". Secretaris Kleingeld verwacht dit seizoen, dat Jan Klijnjan, de man, die enkele jaren geleden vol verwachting werd overgenomen van DFC en tot nu toe over het geheel genomen tegenviel, zal doorbreken naar de top van de Nederlandse aanvallers. „Het was voor ons altijd opvallend, dat Klijnjan zijn beste wedstrijden speelde in vertegenwoordigende elftallen. Onder leiding van Kess ler dus. Wat bleek nu. Kessler praatte veel met Klijnjan voor de wedstrijd. We zijn er achter geko men, dat hij dat nodig heeft. Nu we Kessler dus als trainer—coach- manager hebben, zal hij het wel klaren met Klijnjan. Tenminste dat hopen we vurig, want doelpun ten trekken de mensen aan.Dat hebben we vorig seizoen ook ge merkt, maar dan anders om. In de eerste tien wedstrijden draaiden we enorm zwak. Op het moment, VRIJDAG 24 JULI 1970 Wim Wanders liep na de amateurkoers van de Acht van Chaam kwaad rond bij de jury wagen. De Limburgse coureur was als achtste geklasseerd en hij wist zeker dat hij in ieder geval bij de eerste vier was geëindigd. De jury toonde zich niet ontvankelijk voor zijn protest. Bovenstaande foto toont echter duidelijk aan dat Wanders het gelijk aan zijn zijde had. Op nog geen meter voor de eindstreep ligt hij zelfs nog tweede. Een misser van de jury dus. (Van onze sportredactie) ULVENHOUT In Ulvenhout wordt volgende week woensdag de nationale competitie voor wieler clubs om de Grote Prijs Skol Inter national besloten met de finalewed strijd, die, zoals bekend, aanvanke lijk in Breda zou worden gehouden, maar daar vanwege verkeerstechni sche redenen geen doorgang kon vinden. Hoewel de eerste plaats al definitief bezit is van de Hoekse Renners uit 's-Gravendeel en Gerrit de Wit niet meer ingehaald kan worden in het individuele klasse ment, mag een boeiende strijd ver wacht worden in deze eindstrijd wat betreft de bezetting van de overige ereplaatsen. Ofschoon individuele coureurs dus niet konden inschrijven (de 33 gese lecteerde deelnemende verenigingen vaaidigden elk een ploeg van drie renners af) verschijnen er genoeg vedetten aan de start om van een sterk veld te spreken. Kees Koeken, de Nederlandse kampioen, die belust zal zijn op revanche voor zijn ne derlaag in de Acht van Chaam, voert de lijst gerenommeerde ren ners aan, die verder bestaat uit Hennie Kuiper, Koekens naaste ri vaal in Helmond, Cees Priem, de sterke Zeeuw, die in Chaam zege vierde na reeds in verschillende an dere belangrijke koersen te hebben gedomineerd, Jan Aling, Rink Cor- nelisse, Popke Oosterhof, de win naar van de Ronde van Drente, Ben Janbroers, vorig jaar nationaal titel houder, Henk Nieuwkamp, Mat Pustjens, Bart Solaro, Jan Schelling, Marcel Pennings, Ben Koken en niet te vergeten Gerrit de Wit, die voor het leeuwedeel van het puntento taal van de Hoekse renners zorgde. Naast deze prominenten mogen ook Cees Bal, de winnaar van de West brabantse Pijl, Theo van Poecke, Jan van Hoek, Cees van Dongen, Kas Fiktorie en de plaatselijke ren ner Ton Damen tot de kanshebbers worden gerekend. De prijsuitreiking van de ama teurs, die om 11.00 uur vertrekken, vindt 's avonds in het Jeugdland plaats, waar ook de Hoekse renners de door een Hilversumse kunstenaar vervaardigde fraaie wisselprijs in ontvangst zal nemen. NIJMEGEN (ANP) De derde dag van de Nijmeegse Vierdaagse heeft 499 uitvallers geëist. Het bete kent dat ruim vier procent het slacht offer is geworden v. d. „bergetappe". Vrijdag zijn daarom 11.398 wande laars gerechtigd om te starten voor de laatste dag, die door doorgaans weinig uitvallers telt. Het wandelle- legioen heeft een qua temperatuur bijzonder gunstige marsdag achter de rug. De zon scheen en de oorzaak dat zoveel wandelaars het donderdag toch moesten laten afweten moet gezocht worden in de nasleep van de eerste vochtige marsdag. Vrijdag trekken de wandelaars naar Brabant waar Cuyk het centrum is. De militairen hebben er opnieuw voor gezorgd dat de pontonbrug over de Maas is gelegd. (ADVERTENTIE) dat Visser het overnam en het veel beter ging, was voor ons het sei zoen financieel gezien al helemaal naar de maan. De mensen bleven gewoon weg". Nu de concurrentie van SW is weggevallen Sparta heeft de aanwezigheid van de Schiedam mers wel degelijk in de portemon nee gevoeld is er door de komst van Excelsior in Rotterdam weer een moeilijke situatie ontstaan. Kleingeld: „We hopen, dat de KNVB rekening zal houden met de specifieke problemen, die deze toe stand met zich meebrengt. Het is nu eenmaal een gegeven, dat het stadion de meeste mensen trekt. We hebben dan ook verzocht om samen met Excelsior te mogen spelen. Wij kunnen dan zo'n beetje de „buit" van Feijenoord van de vorige zondag onderling verdelen". De concurrentie zal echter toch wel blijven bestaan in Rotterdam. Door het vertrek van Jan van Be- veren naar PSV had Sparta in de afgelopen transferperiode heel wat geld te besteden. Maar de spectacu laire aankopen hieven uit. Pim Doesburg kwam van PSV om Van Beverens plaats in te nemen. Aad Koudijzer, de op het laatst falende schutter van SVV, maakte het overstapje naar Spangen en verder liet Kessler verdediger Drijver van het Dordtse DFC overkomen. Pech hadden de Spartanen met Kristen- sen, de Deense linksbuiten, die on danks contractuele verplichtingen zo maar weg bleef. De aankopen geven een kleine indicatie hoe Kessler het komend seizoen zal gaan spelen. Hoogst waarschijnlijk zullen Koudijzer en Klijnjan de angels in de voorhoede zijn en voor de rest zal het accent op de dfensie liggen. Sparta wil echter niet alleen met voetbal de concurrentie verscher pen; ook de accommodatie zal wor den aangepast. Kleingeld: „In de loop der jaren willen we een en ander laten verbouwen. Dat we van Philips een lichtinstallatie zouden krijgen in ruil voor Jan van Beveren, dat is kletskoek. Wel weten we, dat de KNVB met plan nen rondloopt om alle eredivisie clubs, die nog geen licht hebben, (jaartoe een goedkope mogelijkheid te bieden. Voor Rotterdam zou het een oplossing zijn. Het stadion is voor ons namelijk veei te duur ROB VAN DEURSEN (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11