SUCCESSEN VOOR WIL VAN BUNSCHOTEN Weer record voor Linda de Boer Wordt de postgiro nog makkelijker? 21% rente f. f. do's makkelijk! Keiharde trainings- aanpak WEER ZEGE B. SPASSKI Signalement van UT Arad SPORT geld opnemen in het buitenland gratis giroboekjes f Wie nü nog geen postgiro neemt, maakt zich het leven gewoonweg een stuk moeilijker. En duurder! KORT] Rob Dijkstra verloor auto Nederland tegen Polen voor de Coupe Galea DINSDAG 21 JULI 1970 (Van onze sportredactie) LEEUWARDEN En weer kon Wil van Binschoten-van Breukelen lachen. Weer had een van haar pupillen een Nederland record verbeterd. En weer was het Linda de Boer die daarvoor zorgde. Op de tweede dag van de Ne derlandse kampioenschappen verbeterde zij haar eigen nationale aspiranten- en seniorenrecord op de 800 meter vrije slag met drie seconden. Zij zracht het nieuwe record op 9 minuten 45,6 seconden. De pupil van Wil van Breuke len (de naam waaronder zij voor Nederland diverse grote overwin ningen behaalde) bleef in de fina le ver voor op PSV-zwemster As- trid Verver, die daarmee haar uit zending naar Barcelona in gevaar zag komen. Ook op de 800 meter vrije slag be haalde een lid van de zwemclub Naar- den („Wij zijn een grote familie", al dus Wil van Breukelen) een over winning. Ton van Klooster zwom een .tijd van 9.09.1, waarmee hij ver voor bleef op nummer twee Rudi Beau fort. Wil van Bunschoten blijkt dan toch gelijk te krijgen. Dikwijls kreeg zij kritiek te verduren op haar manier van training. Nu blijkt dat de kei harde training van haar vruchten gaat afwerpen. Waar veel zwemmers en zwemster door de slechte weers omstandigheden tot matige tijden, ko men haar pupillen tot grootse pres taties. Voor Wil van Bunschoten zijn deze kampioenschappen een persoon lijke triomf. UITSLAGEN 800 meter vrije slag meisjes onder 16 jaar: 1 Linda de Boer (Naarden) 9 minuten 45,6 seconden (nieuw Ne derlands senioren- en aspirantenre cord). 2 Astrid Verver (PSV) 10.06.0, 3 Lenny de Jong (VZC) 10.07.8, 4 Harany van Boerum (VZC) 10.21.9. 800 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: 1 Ton van Klooster (Naar den) 9.09.1, 2 Rudie Beaufort (RVZ) 9.42.1, 3 Gijs Stroboer (Robben) 9.05.9 800 meter vrije slag dames: 1 Sia Telkamp (De Kikker) 10.23.7. 2 Ma deleine van der Vleden (Zian) 10.36.0. Linda de Boer verbeterde tijdens de nationale zwemkampioenschappen het nationaal record 800 m vrije slag. 3 Tineke Maat (VZC) 10.37.3. 800 meter vrije slag heren: 1 Piet Brouwers (Zian) 9.20.6. 2 Rinus van Beek ('t Y) 9.24.0. 3 Rob Vonk (Zian) 9.24.1. TENNIS De Cadanees Mike Bel- kin heeft gisteren in Sao Paulo de Braziliaan Thomas Koch verslagen in een wedstrijd voor de Davisbeker (finale Interamerikaanse zone). De cijfers waren: 6-8 8-6 6-3 6-4. Daar mee kwam de stand in het duel op 2-2, zodat de partij tussen Edison Mandarine (Braz.) en John Sharpe (Can.) de beslissing moet brengen. BAARN (ANP) De Baarnse autocoureur Rob Dijkstra, nationaal kampioen in de categorie toerwa- gens van 850 - 1000 cc, heeft bij een brand zijn wagen, een Fiat Abarth, waarmee hij zich dit seizoen op nieuw naar de eerste plaats in de strijd om het nationaal kampioen schap had gereden, verloren. Door het overspringen van een vonk is bij het benzine tanken brand ont staan in de loods bij zijn woning aan de Oosterstraat in Baarn. De loods met race-auto, diverse onder delen en enkele motoren, brandde geheel uit. De schade wordt ge raamd op ongeveer F 50.000,- F Üw geld gaat rente V geven bij de Postgiro. Want per W 1 augustus 1970 wordt op particuliere rekeningen 21/2°/o rente vergoed over max. 10.000,-. Die rente zai worden berekend over het laagste saldo per halve maand. Interessant nieuws, vindt u niet? Naast alle andere voordelen van de Postgiro betekent dit, dat uw geld niet voor niets op uw rekening staat Het groeit. Het is voordelig in beweging al Iaat u het rustig staan. Dat is een goede zaak! "méf IÉ' f Binnenkort kunt u SÊ met de gegaran- deerde girobetaal- W kaart geld opnemen in het buitenland. Zonder kosten. Voorlopig in Duitsland, Frankrijk,^ Denemarken, Noorwegen, Zweden en Finland. En er komen nog meer landen bij. Tot een afgerond bedrag* per kaart kunt u straks vreemde valuta opnemen. Op alle postkantoren in die landen. Met girobetaalkaarten op zak zit u dus nooit zonder geld. Reis- gemak in optima forma! Rekening- j houders die girobetaalkaarten gebruiken ontvangen nader bericht. 3 V Het snelle en M M gemakkelijke betalingsverkeer W per Postgiro is nü volstrekt gratis geworden. De boekjes met over- schrijvingskaarten (waarvoor u tot heden ƒ1,- moest betalen), krijgt u per 1 augustus 1970 voor niets. Gratis girokaarten met gratis enveloppen om ze ongefrankeerd te verzenden en nog rente toe... wat een prettig idee dat zóveel gemak zó makkelijk binnen uw bereik komt! de postgiro hl Duitsland DM 100,Frankrijk Ffra 200, Denemarken Dkr200, Noorwegen Nkr 200, Zweden Skr 200, Finland Fmk,100. AMSTERDAM (ANP) De uitsla gen van de 6e ronde in het IBM- sehaaktoernooi luiden: Grootmestergroep: Ree Csam 1-0; Gligoric-Poloegajewski afgebr.; Jongs ma-Hort 0-1; Scholl-GeHer 0,5-0,5; Uhlmann-Hartogh afgebr.; Ciric-Lan- geweg 1-0; J anosevic-Spasski 0-1; Tringow-Donner 0,5-0,5. Stand na 6 ronden 1 Spasski (Rusl.) 4,5; 2/4 Poloegajewski (Rus.), Gligo- rie (Z.-Sl.), Uhilmann (O.-Dld.) 3,5 1 afgebr.; 5 Geiler (Rus.) 3,5; 6/8 Ci- ric (Z.-Sl.), Tringow (Buig.), Hort (Tsj.) 3 pnit.; 9 Scholl (Ned.) 2,5 1 afgebr.; 10/12 Janiosevic (Z.-Sl.), Donner (Ned.), Ree (Ned.) 2,5; 13 Hartooh (Ned.) 2 2 afgebr.; 14/15 Langeweg (Ned.), Csom (Homg.) 2: 16 Jongsma (Ned.) 1,5. Meestergroep: Cortlever-v.d. Weide afgebr.; Hamann-Bednarski afgebr.; Piket-Prins 0-1; Tatai-Westerinen af gebr.; Timann-Adorj an 0,5-0,5; Maro- vic-Van Geet 1-0. Stand na 6 ronden: 1 Adorjan (Hong.) 5 pnt.; 2 Prins (Ned.) 4 1 afgebr.; 3 Timman (Ned.) 4 pnt.; 4 Marovic (Z.-Sl.) 3,5; 5 Tatai (It.) 3; 6/7 Piket (Ned.), Westerinen (Finl.) "2,5 pnt.; 8 Hamann (Den.) 2 +2 af gebr.; 9/10 Bednarski (Polen), Cort- lever (Ned.) 2 1 afgebr.; 11 Van Geet (Ned.) 1,5; 12 v.d. Weide (Ned.) 1 1 afgebr. SPASSKI ARAD (ANP) UT Arad, de tegenstander van Feijenoord in de Europacup I, is de voetbal club van de textielarbeiders in de vlak bij de Hongaarse grens, in West-Roemenië, gelegen oude vestingstad Arad. De vereniging werd in 1945 opgericht en heeft van dat mo ment af steeds een vooraanstaan de rol gespeeld in de nation ale competitie. In de voortdurende strijd tussen de clubs uit de pro vincie" en de verenigingen uit de hoofdstad Boekarest is de ploeg uit Zevenburgen herhaal delijk succesvol geweest. Voor de twee titels in successie uit de laatste seizoenen behaalde UT Arad al drie keer eerder het nationale kampioenschap. UT Arad heeft ook twee keer het toernooi om de Roemeense voet balbeker gewonnen, in 1953 voor het laatst. De coach van de ploeg is Nicae Dumitres, Coco Dumi- tres voor zijn bekenden. De Roemeense kampioensploeg speelt tamelijk franjeloos en voor Roemeense teams zeer rechtlijnig voetbal. Het systeem dat de laatste seizoenen wordt gespeeld is een loepzuiver 4-2-4- systeem, dat soms met kleine variaties aan de tactiek van de tegenstander wordt aangepast. De meest opvallende speler bij de komende tegenstander van Feijenoord is aanvaller Otto Demb rovski, die slechts het tweede gedeelte van de compe titie bij UT Arad heeft meege speeld, maar niettemin vijftien keer scoorde. Daarmee deelt hij de derde plaats op de topscorers- lijst in Roemenië, na Oblemenco van Universitatea Craiova (17) en Tataru van Steaua Boekarest (16), met Dobrin van Arges Pi- testi en Neagu van Rapid Boe karest. Tot de steunpunten van het elftal, dat in rode broek, wit shirt en rood-witte kousen speelt, behoren verder doelman Gheorghe Gornea, een oud-inter national, middenvelder Nicolae Lereter en aanvaller Flavius Domide. PARIJS (ANP) Voor de demi finales van de Coupe Galea hebben zich zestien landen geplaatst. Deze zestien gekwalificeerden zijn ver deeld in vier zones, De winnaars van de zones plaatsen zich voor de finalepoule, die van 30 juli tot 4 augustus zal worden verspeeld in Vichy. Nederland is ingedeeld in de Tsjechische zone en zal moeten uit komen tegen Polen. De andere de mifinale in deze zone gaat tussen Bulgarije en Tsjechoslowakije. De wedstrijden moeten gespeeld wor den tussen 23 en 26 juli. IN 'T GEWICHTHEFFEN Tijdens de Europese kampioenschappen ge wichtheffen heeft die Rus Szombath- ley drie wereldrecords verbeterd itn de categorie superzwaargewicht. De Russische gewichtheffer Jan Tals bracht het wereldrecord drie Olym pische oefeningen in de zwaarge wichtklasse op 562,5 kilogram. Het oude record stond op naam van de Rus Jakoebofski met 560 kilogram. AUTOSPORT De Nederlandse autocoureur Hezemans is op het cir cuit van Silvers tone (Engeland) tweede geworden in de oudste wed strijd van Groot-Brittannië, de Royal Automobile Club Tourist Trophy Ra ce. Hezemans, die in een „fabrieks Alfa Romeo reed, moest zijn meerde re erkennen in de Australiër Brian Muir (Chevrolet Camaro). BOKSEN José Legra (Spanje) heeft in Madrid de Europese titel boksen in het vedergewicht veroverd door een overwinning op de Italiaan Tommaso Galli. Legra, in Cuba ge- horen, zegevierde op punten. ZEILEN De Nederlandse zeiler Fred Imhoff is achter de Westduit ser Libor en de Oostenrijker Geiger als derde geëindigd in het algemeen klassement van de Kieler Woche in het nummer Flying Dutchman. De Nederlanders Staartjes en Bulder be zetten in het algemeen eindklasse ment respectievelijk de derde en vijfde plaats. PAARDESPORT In Aken heeft de Russische ploeg beslag gelegd op de wereldtitel dressuur voor equi pes. Iwan Kalita met „Tarif", Elena Petoesjka met „Pepel" en Iwan Ki- simov met „Ichor" behaalden 4617 punten. West-Duitsland kwam slechts twee punten te kort. VOETBAL. De Portugese rege ring heeft de hoogste onderscheiding, de medaille voor verdienste in de sport, toegekend aan de Braziliaanse ploeg, die het wereldkampioenschap voetbal behaalde in Mexico. Joop Zoetemelk werd gisteren in zjjn woonplaats Rijpwetering uitbundig gehuldigd vanwege het feit dat h(j er tijdens zijn dehuut in de Tour de France in was geslaagd achter „groot meester" Eddy Merckx de tweede plaats op te eisen.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 6