Ondanks bedreiging van Wim Liebregts H. STANDER ICON SOLO BEKRONEN Overtuigende zeges van Cees Priem in1 koers Wemeldinge Gerrit de Wit was snelste in slotfase Voorronden titel achtervolging dames KEETIE HAGE SNELSTE In laatste ronde nog ingehaald fl0vondj e/fe UITSLAGEN .kort Vierde sportpagina van maandag 20 [uli 1970 (Van onze wielermedewerker) BOSSCHENHOOFD Twintig kilometer voor het einde van de ronde van Bosschenhoofd demareerde Henk Stander uit Oude Tonge uit een kopgroep van vijf renners en nam hij een voorsprong van ongeveer 300 meter. Aanvankelijk leek het erop, dat Stander onbe dreigd als winnaar over de eindstreep zou gaan. Maar met nog drie ronden te rijden zette Wim Liebregts uit Vlaardingen een rush in naar de koploper en in de laatste ronde wist hij Stander te achterha- en. De coup van Liebregts had echter te veel van zijn krachten ge vraagd, zodat in de lange eindsprint Stander toch nog met een fiets- lengte voorsprong zegevierde. De strijd in de ronde van Bosschen hoofd, die ten gevolge van een langdurige regenval slechts door 600 toeschouwers werd bijgewoond, ontbrandde reeds na 15 kilometer, toen Jan Schelling uit 's-Gravendeel uit het compacte peloton weg sprong. Winnaar Henk Stander (rechts) en Rudie Liebregts worden gehuldigd. Hij kreeg even later gezelschap van Wim van Steenis, Adrie van de Hoek en Cees Koeken. Enkele ronden later ontstond een kopgroep van 10 ren ners, die een voorsprong van onge veer 200 meter had op een groep van 20 renners en van vijfhonderd meter op de rest van het deelnemersveld. Onder aanvoering van Leo Embregts slaagde de tweede groep er in aan sluiting bij de kopgroep te krijgen, zodat halfkoers 30 renners aan de leiding reden. Met nog 40 kilometer te rijden ontstond een kopgroep van vijf renners, waarin zaten H. Stan der, B. Broere, T. Zuiker, A. van de Hoek en J. Kemps. Deze rennens wis ten een voorsprong van 500 meter op te bouwen op een groep van ne gen achtervolgers. Vijfentwintig ki lometer voor het einde ontsnapte W. Liebregts en W. van Steenis uit het achtervolgende peloton en na tien kilometer kregen zij aansluiting met de kopgroep. Ook T. Kettenis en G. de Wit wisten zich bij de hoofdmacht te voegen. Inmiddels was Stander aan zijn solo begonnen. Wim Lie bregts zette de achtervolging op de koploper in, in zijn eentje en wist deze een ronde voor het einde te be reiken. I-n de eindsprint moest hij echter zijn meerdere erkennen in Stander, die tevens de prestatieprijs won. Amateurs: 1. H. Stander, Oude- Tonge, 100 kilometer in 2.19.37; 2. W. Liebregts, Vlaardingen; 3. W. van Steenis, Hoogblokland; 4. G. de Wit, 's-Gravendeel; 5. T. Kettenis, Den Haag; 6. T. Zuiker, Badhoevedorp; 7. B. Broere, Oudenbosch; 8. J. Kemps, Sprundel; 9. A. van de Hoek, Dirks- land; 10. P. Lagierse, Den Haag; 11. K. Frijters, Zegge; 12. C. van Don gen, Oud-Gastel; 13. A. Kondngs, Sprundel; 14 L. Embrechts, Stam persgat; 15. A. Coppens, Moerstra ten. Nieuwelingen: 1. R. Kroep, Rotter dam 50 kilometer in 1.12.33; 2. B. Hordijk, Rotterdam; 3. J. Raas, Hein- kenszand; 4. R. van Bal, Amster- diam; 5. T. Huijzen, Kloetinge; 6. A. Aversteeg, Rotterdam; 7. J. Voese- nek, Prinsenbeek; 8 C. van de Bergh, Kruisland; 9. J. Luijsterburg, 'Nieuw- Vossemeer; 10. G. Broeren, Bolnes. Adspiranten: 1. B. Huveneers, Am sterdam 25 km in 37.27; 2. J. Ko- nings, Sprundel; 3. J. Damen, Ulven- hout; 4. J. Akkermans, Zevenbergen; 5. F. Pirard, Breda; 6. M. Meizen, Roosendaal; 7. A. van de Steen, Et- ten-Leur; 8. Martens, Hoeven; 9. J. Gommers, Roosendaal; 10. T. Fran ken, Moerdijk. (Van onze wielersportmedewerker) DINTELOORD De eerste scher mutselingen in de ronde van Dintel- oord kwamen op naam van Bert Broere, Jan Kemps, Matthijs de Ko ning, Tonny Barten en Wim Diele- mans, maar de orde werd weer her steld. Peter van Stralen, Cees van Dongen en Rien Hesemans waren de nieuwe vluchters, maar ook hun po ging om een beslissend gat te slaan werd in de kiem gesmoord toen Bart Solaro, Leo Embregts en Jan Bakker de tegenaanval dicteerden. Het bleek toch de inleiding van de beslissende slag, want Van Dongen en Van Stra len doken opnieuw in het avontuur en deze keer in het gezelschap van good-old Bart Solaro, die verlekkerd bleek op de prestatieprijs van hon derd gulden. Gerrit de Wit was in de eindsprint te Dinteioord de snelste. Een achttal renners met Leo Em bregts en Matthijs de Koning in de hoofdrollen pedaleerde naar het lei dende trio. Nog twee kleine groepjes zouden het gat kunnen dichtfietsen. Het restant van het deelnemersveld was gedoemd eerloos ten onder te gaan, omdat het tot twee keer toe in groepjes uiteen viei. Omdat de krachten van de tegenaanval niet ge bundeld waren en het in de leidende groep niet aan kwaliteit ontbrak, werden de mindere goden resoluut van het strijdtoneel afgefietst. Toen het strijdgewoel enigszins was ge luwd en de balans werd opgemaakt bleek dat nog slechts drieëntwintig renners in koers waren. Zeven ren ners hadden reeds een ronde achter stand, zodat de strijd met het mini- peloton aangebonden kon worden. Rien Hesemans probeerde een solo, maar zijn poging reikte niet ver ge noeg. Dat inspireerde blijkbaar kleine Cees van Dongen. De flyer uit Oud- Gastel vluchtte alleen weg, maar toen een serieuze jacht ontketend werd verdween zijn twintig seconden voorsprong snel. De groep viel door deze jacht in twee gedeelten. Omdat Leo Embregts in de slotfase niet weg kon komen moest de eindsprint de beslissing brengen. Gerrit de Wit, die in de Dinteloordse ronde weinig op de voorgrond was getreden, had de meeste reserves. Hij won „op een been". UITSLAGEN: Amateurs: 1 G. de Wit Dubbeldam, 100 km in 2.40.17 uur; 2 J. Kemps, Sprundel; 3 B. Solaro, Den Bosch; 4 L. Embregts, Stampersgat; 5 M. He semans, Rijen; 6 M. de Koning, Scher- penzeel; 7 B. Broere, Zegge; 8 H. van Hooijdonk, Zundert; 9 T. Damen, Ulvenhout; 10 F. van Lachterop, Am sterdam; 11 C. van Dongen, Oud- Gastel; 12 L. van de Wiel, Breda; 13 A. van de Elsakker, Steenbergen; 14 H. Hellemons, Roosendaal; 15 W. Smeekens, Gilze; 16 A. van Over- veld, Zegge; 17 Chr. Geerts, Bavel; 18 G. van 't Geloof, Lage Zwaluwe; 19 K. van de Berghe, St.-Maartens- dijk; 20 R. Leyten, Rijen. Nieuwelingen: 1 J. Zuydweg, Rot- (Van onze sportredactie) KEETIE HAGE is zondag in de kwalificatieritten van het Nederlands wielerkampioenschap achtervolging voor dames op de baan te Apeldoorn veruit het snelst geweest. Het pro gramma, dat in verband met de re gen niet kon worden voltooid, zal worden voortgezet op 27 juli met de kwartfinales. De indeling voor de kwantfimialles (op basis van de tijden die werden gemaakt in de kwalïificatieriitten) is: Keetie Hage (4 min. 18,7 sec.)Dinie van Berllo (4.49.2); Truus Smulders (4.31.0)Eefje Helder (4.43.5); Jan- Me Jonloers (4.35.1)Bella Hage (4.42.0); Hennie FaberHomdeveld (4.36.2)Tnuus van der Plaat (4.39.9). Keetie Hage, snelste in de kwalificatiewedstrijden voor het Nederlands kampioenschap achtervolging dames. De ploeg van JAN VAN ERP heeft zaterdag op de Coolsinigei te Rotterdam het nationaal kampioen schap voor amateur sponsorploegen, dat voor de eerste maal op het spel stood, gewonnen. Mars Plamidria ein digde in de rit over 125 km als tweede. Ben Janbroers werd eerste in het persoonlijk klassement voor Fedor den Hertog. De uitslag is: sponsorploegen: 1. Jan van Erp 2.58, 26 (16 pnit), 2. Mars Flanidria 31; 3. Trico Noble Acifdt 38; 4. Ketting 45; 5. Bataivus-Vrdestein 77. Individueel: 1. Ben Janbcoers; 2. Fector den Hertog. ADRIE DUÏKER is zaterdag bij een amateurwielerwedstrijid te Waas munster (België) als vierde geëin digd. Winnaar werd de Belg Tony Gaikens, die voor de 110 kilometer een tijd van 2 uur 24 minuten nodig had. Zijn landgenoten Daniël Goens en André Peirisman finishten respec tievelijk als twee en derde. HENNÏ GIJZEL uit Heikant is als negende geëindigd in een koers in het Belgische Olsene, die door de Belg Ghislain de Clerq wend gewon nen. Hij legde de 108 km af in 2.58. GRAND THOMAS, de Britse cou reur, die in Philippine woont, is ge kozen in de Engelse selectieploeg, die zich gaat voorbereiden op de wereld kampioenschappen. Grand Thomas rijdt momenteel wedstrijden in Zwit serland. Van HEIJST uit Haarsteeg won die Genitlemenkoers in Heerie in de terdam, 50 km in 1.25.46; 2 L. van Campo, Ossendrecht; 3 B. Hordijk, Rotterdam; 4 J. Fresen, Zeist; 5 L. den Hartigh, Blaeksedijk; 6 C. Ste- ginga, Rotterdam; 7 J. Luysterburg, Nieuw-Vossemeer; 8 J. Selders, Roo sendaal; 9 C. van Bragt, Lage Zwa luwe; 10 Th. Fase, St. Annaland; 11 H. Vlek, Rotterdam; 12 J. Budden- bohmer, Vlaardingen; 13 J. Vroeg- rijk, Roosendaal; 14 A. van de Burg (Berkel); 15 ex aequo het peloton. Adspiranten: 1 R. Joenden, Zwijn- dreeht, 25 km in 43.36 min.; 2 W. Lugtenburg, Spijkenisse; 3 R. Sen- tjens, Budel; 4 J. Akkermans, Ze venbergen; 5 M. Melsen, Roosendaal; 6 F. Pirard, Breda; 7 R. Zuydweg, Rotterdam; 8 A. Prinsen, Raams- donkveer; 9 J. Martens, Hoeven; 10 C. Schassens, Goirle. (Van onze wielermedewerker) WEMELDINGE Na een spec taculair en daarom voor het publiek bijzonder boeiend koersverloop kreeg Cees Priem in Wemeldinge de bloe men. De zege van Priem was impone rend. Hij controleerde elke ontsnap ping nauwlettend, testte enkele ma- Ie met één van zijn katachtige sprongen de krachten van zijn te genstanders en forceerde tenslotte 30 kilometer voor het einde de beslis sing. Cees Frijters en Toine van de Bun der waren de enigen, die de krachts explosie van Priem pareerden en meegingen, maar in de eindsprint liet de talentvolle Goesenaar zijn naaste concurrenten „stil staan". Nog geen tien kilometer zaten er op, toen Jan de Vos en Ko Tolhoek door een lekke band uitgeschakeld werden en Piet van Gurp de eerste speldeprik uitdeelde. Ad van den Hoek en Cees Frijters stortten zich ook in het avontuur, wat later ge volgd door Peter Remijn en Wim Evertse terwijl Cees Priem zich even eens vooraan kwam melden. Priem wipte zelfs uit dat kopgroep- je van zes weg, maar door een snelle reactie van Peter Remijn werd de vluchter in de kraag gegrepen. Omdat ook het peloton feller op de pedalen ging duwen ontstond zelfs weer een algehele hergroepering. Een nieuwe sprong na 30 kilometer van Priem en Remijn, ede beiden bij zonder actief waren, leek even ge vaarlijk te worden maar had toch geen effect. Ook Van Brussel, De Jonge, Franken, De Waal, Kuzee en Gödde geraakten niet uit de greep van het peloton. Na een korte periode van non-acti viteit werd het publiek geconfron teerd met een moedige solo-vlucht van Henny Gijzel, maar meer dan 20 seconden kreeg de man uit Hei kant niet. Gijzel capituleerde dan ook tegen de samengebundelde krachten in de groep. Al deze schermutselingen hadden tot gevolg dat velen in hun arsenaal aan reserves moesten tasten. Dit bleek duidelijk toen Priem zijn beslissende demarrage plaatste en alleen Frijters en Van de Bunder zijn wiel konden houden. Het geformeerde jachtgroepje van zes, bestaande uit Claeyssen, Vonck, Evertse, De Waal, Remijn en Kuzee kreeg geen enkele kans om de fusie nog tot stand te brengen en versnip perde zelfs nog in de slotfase. Bij het uitkomen van de laatste bocht op 200 meter voor de finish verzekerde Priem zich reeds van de leiding en had op de streep drie fiets- lengten voorsprong. De uitslag: 1. C. Priem (Goes) 100 kilometer in 2.12,14; 2. A. van de Bunder (IJzen- dijke); 3. C. Frijters (Zegge); 4. op 12 seconden A. Claeyssen (Biervliet); 5. op 16 seconden P. Vonck (St.-Jan- Steen); 6. W. de Waal (Axel); 7. W. Evertse (Zierikzee); 8. P. Remijn (Goes); 9. A. Kuzee (Kapelle); 10. op 25 seconden B. Slimgs (Alblasser- dam); 11. P. Oerlemans (Tilburg); 12. H. Gijzel (Heikant); 13. T. Car rol (Phillippine) 14. op 1.10 P. Gödde (Zwijndrecht)15. M. van Leeuwen (Goes); 16. A. van Gurp (Breda); 17. op 2.50 J. Moelker (Wemeldinge); 18. D. Ardoom (Hulst); 19. P. van Gurp (Breda); 20. D. Smallegange (Ellewoutsdijk). IN 'T/ Cees Priem heeft alle tijd om juichend over de finish te Wemeldinge te gaan. Achter hem strijden Toine van de Bunder (links) en Cees Frijters (half zichtbaar achter Priem) om de tweede en derde plaats. VOETBAL „Koning" Pele be schouwt het shirt en het voetbal broekje, dat hij droeg, toen hij zijn duizendstedoelpunt maakte, van even veel waarde als de gouden kroon, die hü in Mexico kreeg. De kroon is hem 60.000 dollar waard, het shirt en de schoenen elk 30.000 dollar. Deze be dragen komen voor op de lijst van verzekerde voorwerpen, die de Engel se maatschappij Lloyds dezer dagen van de Braziliaanse voetballer ont ving. BOKSEN De Amsterdamse pro fessional Rudy Lubbers heeft te Nij megen een k.o.-overwinning behaald op de Westduitser Horst Volpert. Aan het gevecht in de zwaargewichtklas se kwam een einde in de eerste ron de. De amaeturs Jo van de Broek (Ned.) won in de middengewicht- klasse van Thome (W.-Dld.), Jansen (Ned.) versloeg Sweers (W.-Dld.). In het halfzwaargewicht won Sjeng Ver stappen (Ned.) door interventie van de scheidsrechter in de derde ronde van Eckstein (W.-Dld.) MOTORSPORT Aatt Toersen heeft tijdens motorwedstrijden om de Grote Prijs van Tsjechoslowakije op het circuit van Brno de 500 cc-klasse gewonnen. Hij legde met een Yamathi de zes ronden (83,6 kilometer) af in 42 minuten en 15.9 sesonden (gemid delde snelheid 119 kilometer per uur) Tweede werd de Westduitser Rudolf Kunz. de Spanjaard Canelas Salvador eindigde als derde voor de Nederlan der Martin Mijwaart. De 125-lc-klasse leverde een overwinning op voor Gil- berto Parlotti (It.). Dieter Braun (W.- Dld.) eindigde als tweede, de Brit Dave Simmonds werd derde, Aalt Toersen (Ned.) vierde. ATLETIEK Bij instuifwedstrij- den van De Spartaan in Lisse heeft Rob de Jong van Metro zijn eigen na tionaal record discuswerpen voor jon gens verbeterd en gebracht op 48,84 meter. Hij was sinds 23 mei van dit jaar reeds recordhouder met een worp van 48 meter precies. VOETBAL De Joegoslavische voetbalbond heeft besloten dat tijdens het nieuwe voetbalseizoen geen tele visiebeelden mogen worden gegeven van wedstrijden. De oorzaak is de langdurige ruzie over de bedragen, die de clubs moeten krijgen voor het uitzenden van hun wedstrijd. DOS heeft in Utrecht voor de intertoto- competitie Wiala Krakau met 1-0 ver slagen. Het doelpunt werd in de 12e minuut gescoord door Groenedijk. Er waren 6000 toeschouwers. De resulta ten van enkele vriendschappelijke wedstrijden: Sparfa-SC Drente 4-1, Lüner SV (W.-Dld.)-NEC 0-1, Quick Boys (Katwijk)-ADO 0-4. (ADVERTENTIE) categorie 18 tot 35 jaar. Verdiene uit slag: 2. B. Kanselaar, Rotterdam3. S. Polak, Halsteren; 4. J. v. d. Kloot, Zundert; 5. M. v. d. Luitgaarden, Breda. Winnaar in de categorie 45 jaar en ouder werd J. v. Dongen uit Prinsenbeek. Vetdere uitslag: 2. L. Matfheeuwsen, Beligië; 3. A. Verstra ten, Breda; 4. J. v. Dongen, Breda; 5. A. Peters, België. JOS VAN BEERS is als derde ge ëindigd in een profkoems in het Bel gische Zomergem, die gewonnen werd door de Belg Christiaan Kal- lens. Hij legde de 160 km af in 4.03. Richard Buokacki werd achtste, Piet Hoekstra tiende en Adrie Wouters twaalfde. Er waren 47 vertrekkers. LEEN POORTVLIET werd 27e in Heme Kokejane (België). Winnaar over 185 km werd de Belg Alfons Schijs, die een tijd noteerde van 4.28. 71 renners verschenen aan de start. Poortvliet was ook de beste Nederlander bij een proükoers in het Belgische Zaïvenitem. De weg wedstrijd werd gewonnen door de Belg Raf Hooyberg. Hij reed de 178 km in 4 uur 36 minuten. Jan Krekels werd twaalfde. Er waren 83 deel nemers. THEO VAN POECKE legde in een amateurwedstrijd over 104 km in het Belgische Aalter beslag op een eervoile tweede plaats. Johan Rey- ninck (Ned.) eindigde als tiende. De bloemen gingen naar de Belg Robert de Vuchtenaere, die voor een tijd van 2 uur en 45 minuten zorgde. Er waren 54 renners gestart. PETER VAN STRALEN zegevier de in een amaiteurronde te Vrasene (België). Voor de 105 km Liet hij een tijd van 2.30 noteren. Ook de derde plaats was voor een Nederlander, na melijk Ad Duyker.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 8