Door uitlatingen van Rini Wagtmans Collard„de service Linda de Boer in uitstekende vorm Wagtmans: „ik zal van me afbijten" GOEDE PRESTATIE VAN RIETJE VAN DEN BERG was slecht" Levitan nieuwe formule UT Arad in cupstrijd tegen Feijenoord Felle kritiek Op het matje naar Uden Sprint-trofee (2e sportpagina) Sport DE VRIJE ZEEUW Eef Dolman, die felle kritiek te ver werken kreeg van Wagtmans. BESTAAN VAN WILLEM II ZEER ONZEKER Willem Il-ploegleider Ton Vis sers voelt zich belazerd. Het voortbestaan van de Willem II/ Gazelle-combinatie wordt be dreigd door de conflicten die ont stonden in de Tour de France. Conflicten in het leven geroepen door Rini Wagtmans, die volgens Vissers „my in de steek liet en voor warme vriendschap en ple zier in het werk, gal terug gaf". De moeilijkheden rond de Willem li-ploeg begonnen op 3 juli na de Tour-etappe in Vorst. Willem II- directielid Mauser kwam daar naar toe om de renners de nodige morele steun te geven. Maar in plaats daar van ontstond er hevige onrust onder de coureurs, die hij in afwachting van budgettaire besprekingen geen definitieve toezeggingen kon doen over het voortbestaan van 'de Willem II-ploeg. Vissers probeerde de boel te lijmen in een gesprek met de ren ners. Volgens Ton Vissers zou het allemaal wel loslopen. Vissers: „Dat is nog steeds gebeurd en waarom nu niet. Ik maakte me daar geen zörgen over." Twee grote marmen van de afgelopen Tour de France. Winnaar Eddie Mer ckx en onze landgenoot Joop Zoetemelk, die een fraaie tweede plaats ver overde achter het Belgische fenomeen. Ton Vissers: „Ik voel me in de steek gelaten na al die trammelant. Vol gens mij had alles best weer in orde kunnen komen". (6e sportpagina) De renners echter wel. Vooral Rini Wagtmans, die felle kritiek op zijn ploeggenoten ging leveren met name op Dolman en die in ge sprekken met Nederlandse journalis ten anti-propaganda verspreidde voor de Valkenswaardse sponsor. Dat zit de sponsors hoog. Hoe hoog bleek wel in Parijs, waar geen vertegen woordigers waren van Willem H of Gazelle om de renners te begroeten aan het einde van de Tour. Met al die narigheid is het voor Ton Vissers en zijn renners de vraag of de „firma" volgend jaar wel door gaat, een uiterst vervelend onder werp geworden. Ze zijn bang dat na de voorzichtige uitlatingen van de heer Mauser tijdens de Tour, de trammelant er na er veel toe zal bij dragen dat de sponsors er een punt achter gaan zetten. (3e sportpagina) Sjeng Collard, de bekende soigneur van Cabaliero is diep teleurgesteld na de Tour de France. Collard: „De service in de tour is snel achteruit gegaan. We hebben geen inspraak meer bij de samenstelling van de maaltijden. De hoteliers weigeren renners omdat zij er geen brood meer in zien. Als zij renners accepteren, dan proberen zij daar een slag uit te slaan. De omstandigheden waaronder wij moesten werken waren zonder meer abominabel slecht. Den Hartog liep een voedselvergiftiging op omdat hij bedorven vis te eten kreeg. Cees Rentmeester zit nu nog onder de be ten van de wandluizen, doordat hij in een hok sliep dat niet menswaardig was. Zo heeft Cabaliero nogal wat tegenslag te verwerken gekregen". (5e sportpagina) Rini Wagtmans is niet aangeslagen door de kritiek, die door zijn ploeg leider en verschillende ploegmaats op hem geuit is. Sterker nog, Wagtmans wii volgend jaar weer graag voor Wil lem H rijden, „maar dan zal er wel eerst gepraat moeten worden". Wagt mans blijft er van overtuigd dat de troubles in de ploeg niet veroorzaakt zijn door zijn optreden, maar door het uitblijven van een duidelijke uit spraak van Willem II en Gazelle over het al of niet doorgaan van de wieler ploeg. Over beide sponsors is Rini Wagt mans best te spreken, maar ais hij door de finma's op het matje geroe pen aai wonden, aai hij wel van zich afbijten. „Ik aal wijzen op mijn rech ten", verduidelijkt hij. Overigens ge looft de vedette uit WRlibrord dat er -door de problemen in de ptoeg wel enige veranderingen zullen komen, ais de sponsors besluiten door te gaan. Slachtoffer daarvan aai waarschijnlijk Evert Dolman wonden, de man op wie Wagtmans de meeste kritiek le vende. Wagtmans kan nu beginnen aan het circus van de criteria in het buiilfcenlanid. Daar valt voor de Tour- heldfan veel geld te verdienen. „En daar gaat het toch om, want tenslot te ben je beroepsrenner", aldus Rind Wagtmans, (5e sportpagina) Rini Wagtmans: „Ik wil graag voor Willem II blijven rijden". Sjeng Collard: „We moesten onder zeer slechte omstandigheden ons werk doen". Cees Rentmeester: „Beten van wand luizen". Ut Arad heeft zijn Roemeense voetbaltitel geprolongeerd. De ploeg uit West-Roemenië speelt in de eerste ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landskampioenen tegen Feijenoord, houder van de beker. Op de voorlaatste competitiedag in Roemenië won Ut Arad zijn thuiswedstrijd tegen Steagul Ros so met 31. De enige concurrent van Ut Arad, Rapid Boekarest, verloor de uitwedstrijd tegen Fa- rul Constanta met 03. De Turfschip Trofee, de wisselprijs die de atletiekvereniging Sprint dit jaar voor het eerst aan zijn traditio nele juliwedstrijden heeft verbonden, gaat voor een jaar naar Uden. Rietje van den Berg. het jongere zusje van topsprintster Wilma, legde beslag op de vrij kostbare ets met haar verrich ting bij het verspringen: 5.93 meter, waarmee zij haar beste prestatie op 15-jarige leeftijd geleverd met negen centimeter verbeterde. De juryleden hadden de paraplu wel nodig tijdens de atletiekwedstrijden van 'Sprint, die door de slechte weersomstandigheden weinig goede pres taties opleverden. De voortreffelijke verrichting van Rietje van den Berg, was een van de zeer weinige hoogtepunten gisteren op de A.K. Steupsintelbaan in Breda. De stortregen, die de baan loodzwaar maakte, verhinderde topprestaties. Bovendien zagen enkele topatleten en atletes door de bizarre weersomstan digheden af van deelname onder wie Mielke Sterk, die voor drie nummers had ingeschreven. (6e sportpagina)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5