Treinen sleuren twee auto's mee: in totaal 8 doden DERDE KEER AL Twee doden door messteken na echtelijke ruzies JULI IN MINEUR TRAGISCHE ONGELUKKEN IN ZEVENBERGSCHENHOEK EN NUNSPEET Noors schip brandt uit na explosie LIJK VAN BROERTJE SPOELT AAN BIJ KNOKKE MINISTER PIPINELIS DOOD Zoetemelk in 1971 Merckx de Jubileum K.W.J. met rouwkaart en bidprent 719 OPVARENDEN ALLE OPGEPIKT Vrouw gelukkig met 4 mannen MAANDAG 20 JULI 1970 25e Jaargang No. 6297 Uitgeefster N.V. Uitgevers Maatschappij De Stem Overweg te Zevenberg schenhoek Engelbewaarder POSTTREIN FRONTAAL IN AMSTERDAM EN BIJ DOETINCHEM Rem (buitenlandse zaken Griekenland) DirecteurDr. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurL. Leijendekkex. Redactie- en A.dmiraistratie-adres Nieuwstraat 9, Termeuzen, tel. (01150)—7920. Abonnementsprijs m.iv. 1 juli 1970: 9,20 per kwartaal; per maand 3,25. Losse nummers 15 cent, inclusief 4% B.T.W. Gironummer 1945433 DE VRIJE ZEEUW Advertentieprijsper mm 16 cent; minimum per advertentie 2,40, exclusief 4% B.T.W. Rubriek „Kleine Advertenties" (geen handels advertenties) 5 regels S 1,15. Iedere regel méér 23 cent. Kleine advertenties bij vooruitbetaling. VermeldingBrieven onder nummer, of Adres bureau van dit blad, 50 cent verhoging. Inzending advertenties uiterlijk tot v.m. 11 uur. Voor het maandagnummer: vxijdag tot v.m. 11 uur. (Van onze verslaggevers en correspondenten) ZEVENBERGSCHENHOEK - UTRECHT - MüNCHEN Het verkeer heeft bij verschillende ongevallen in het weekeinde een tragisch hoge tol geëist. Er vielen in Zevenbergschenhoek drie doden, in Nunspeet vijf, op de autobahn naar München twee en bij Zulte (België) vier. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. De bewaakte spoor wegovergang in Zevenbergschen hoek heeft gisteren voor derde keer in enkele weken open gestaan terwijl er een trein langs denderde. Dit is gisteravond bevestigd door de voor lichtingsdienst van de Nederlandse Spoorwegen. De twee eerste keren is deze fout van een spoorwegwachter goed afgelopen. Gisteren kostte de fout drie mensenlevens. In de twee vorige gevallen waren andere spoorwegwachters verant woordelijk dan de 25-jarige F. van de B., die de bomen gisteren had moeten sluiten. Beide keren zijn dis ciplinaire maatregelen getroffen, ai- dus de N.S.-voodlichtinigsdienst. De N.S. spreekt van een „moeilijke overweg" in Zevenbergschenhoek. De reden daarvan is dat de volgorde van de tretapassaige voor die overweg nogal eens wordt gewijzigd. De kans op het maken van vergissingen op de overweg in Zevenbergschenhoek is volgens de N.S. daarom duidelijk gro ter dian bij de doorsnee overweg. Des ondanks moet het relatief grote aan tal vergissingen van de laatste weken naar het inzicht van de voorlichtings dienst „een kwestie van toeval" zijn. Omwonenden hebben verklaard dat de laatste tijd minstens vier keer een trein voorbij is geraasd, terwijl de spoorwegbomen omhoog stonden. Ben van hen zei: „Tot vandaag leek het er pp of er een engelbewaarder bij de spoorbomen stond". De overweg bij Zevenbergschen hoek is niet aangesloten op het vei ligheidssysteem, dat er voor zorgt dat de treinmachinist automatisch wordt gealarmeerd wanneer de spoorbomen, die hij nadert, niet ge sloten zijn. De koppeling op dit vei ligheidssysteem levert volgens de NS-voorlichtinigsdd enst altijd een ze kere vertraging op voor het wegver keer. Van geval tot geval wordt be keken of de extra beveiliging die vertraging „waard" is. Voor de over weg in Zevenbergschenhoek is men destijds tot de conclusie gekomen, dat dat niet het geval is. UTRECHT (ANP) Op 21 juli 1945 is de organisatie van katholie ke werkende jongeren opgericht. De afdeling Nijmegen van de KWJ heeft ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum een rouwkaart en een „smeekprentje" verspreid met de mededeling, dat het jubileum niet zal worden gevierd omdat de afgelopen 25 jaar nog niet is bereikt dat arti kel 12 van de arbeidswet van 1919 overal wordt uitgevoerd. Door, aldus de rijkspolitie, onoplettendheid van een spoorwegwachter, zijn gisteren op een bewaakte spoorwegovergang onder Zevenberg schenhoek drie mensen om het leven gekomen. De slachtoffers waren de 56-jarige Haagse taxi-ondernemer J. G. Broeke, zijn 20-jarige dochter Clazina en 12-jarig zoontje Robert. Het ongeval gebeurde, omdat de spoorwegwachter, de 25-jarige F. van de P. uit Hendrik Ido Ambacht de spoorbomen niet op tijd sloot, waar door de personenwagen van de heer Broeke werd gegrepen door de snel trein Brussel-Amsterdam. De spoor wegwachter, die ale enkele jaren in dienst is bij de Nederlandse Spoor wegen waarvan een aantal maan den op de bewaakte overgang aan de oude rijksweg onder Zevenberg schenhoek is direct na het ongeval op nonactief gesteld. Een nader on derzoek wordt ingesteld door de spoorwegrecherche. Het ongeval gebeurde gistermorgen om vijf minuten over half twaalf. De personenwagen van de heer Broeke werd door de voorste wagon van de trein gegrepen en over een afstand van ca. 60 meter meegesleurd. De beide kinderen waren op slag dood. De bestuurder van de wagen over leed in een ambulance op weg naar een ziekenhuis in Breda. Andere automobilisten en weggebruikers, die het ongeval zagen gebeuren, konden zich tijdig in veiligheid stellen. Het treinverkeer ondervond geringe vertragingen. De TEE-trein werd omgeleid via Breda en liep daardoor een half uur vertraging op. Twee sneltreinen kregen een vertraging van een kwartier. Op een met automatische knipper lichten beveiligde overweg in de gemeente Nunspeet is in de nacht van vrijdag op zaterdag een Volks wagenbusje in botsing gekomen met een posttrein, die op weg was van Amersfoort naar Zwolle. Vijf inzit tenden van het busje zijn verbrand: twee echtparen en een kind, allen uit Amsterdam. De auto, die 500 meter werd mee gesleurd, zowel als de trein zijn bij de botsing in brand gevlogen. De motorposttrekker is volledig uitge brand. Bij een auto-ongeluk op de auto weg tussen München en Salzburg zijn zaterdag twee Nederlanders om gekomen en acht tot tien Duitsers zwaar gewond. Een personenauto, waarin een Schiedamse en haar Rotterdamse verloofde, werd in een stilstaande file van achteren aangereden door een Oostenrijkse tankauto. De auto werd door de tankwagen een eind meegesleurd en schoof er tenslotte onder. Beide wagens en een door de slin gerende tankauto gegrepen busje vlogen direct in brand. Nog zes auto's werden bij het ongeluk, dat zich voordeed in de buurt van Berch- tesgaden, beschadigd. Voor de Oos tenrijkse grens ontstond een file van 35 km. De chauffeur van de tankauto, af komstig uit Linz, bleef bij het onge luk ongedeerd en is gearresteerd. Kort voor het ongeval had de politie hem al aangehouden en attent ge maakt op het rijverbod tijdens het weekeinde voor vracht- of tank wagens, In de nacht van vrijdag op zater dag is op de rijksweg Gent-Kortrijk, bij Zulte, een personenauto waarin zes Leuvense studenten zaten, fron taal tegen een uit de tegenoverge stelde richting komende vrachtauto gebotst. Drie studenten overleden ter plaatse en een vierde overleed even na zijn aankomst in een kliniek. Er vHen verder o.m. dodelijke verkeersslachtoffers te betreuren in Oud-Beijerland, Haarlem, Brummen en Zaandam. Bij een botsing tussen een bus en een vrachtauto nabij Eskisehir in Turkije zijn -17 mensen omgekomen. De auto, die in Zevenbergschenhoek 60 meter werd meegesleurd door een sneltrein. De uitgebrande motorposttrekker na de botsing met een Volkswagenbusje bij Nunspeet. (Van onze correspondenten) AMSTERDAM De 41-jarige mevrouw E. A. H. K.-B. uit Amsterdam heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag haar evenoude echtgenoot met een broodmes in haar woning om het leven gebracht. Het slachtoffer was, aldus de poli tie, een uur eerder in zijn woning aan de Slotermeerlaan aangekomen. Hij had enige borrels op. Zijn vrouw en stiefzoon waren nog op. De man kreeg ruzie met zijn 17-jarige stiefzoon. Hij wilde een mes grijpen om de jongen te lijf te gaan. De vrouw, die brood stond te snijden, stak daarop met het broodmes in de rug van haar echtge noot, die naar haar was toegekeerd. De man overleed binnen enkele ogenblikken. De vrouw belde onmid dellijk de politie. Zij is voor verhoor ingesloten. DOORDAT ZIJ vermoedelijkvan een trap is gevallen, werd de 62-jarige Amsterdamse mevrouw S. G. Brei den gisteren door in haar woning aangetroffen. Mevr. E. K.-B., verdacht in de Amsterdamse moordzaak, wordt hier weggevoerd uit haar woning. De 38-jarige Van der W. uit Doe- tinchem heeft in dezelfde nacht zijn 33-jarige echtgenote met messteken om het leven gebracht. De man is daarop in een auto weggereden. Een paar uur later heeft hij het politie bureau in Doetinchem opgebeld en gedreigd zichzelf van het leven te be roven. Een automobilist zag die nacht te gen een uur in Doetinchem dat een man in gevecht was gewikkeld met een Vrouw. Hij probeerde nog tussen beide te komen, maar de man sprong in een auto en reed toen weg in de richting van Doesburg. De vrouw bleek de 34-jarige mevr. Van der W.- M. uit Doetinchem te zijn. Ze was le vensgevaarlijk gewond, had meerdere messteken in borst en rug. Vijf minu ten later overleed zij. De politie van Doetinchem verdacht vanaf het eerste moment de gewezen echtgenoot van de vrouw. De man en de vrouw leefden al jaren in onmin met elkaar. Hij heeft herhaaldelijk gedreigd haar om het leven te bren gen. De vrouw liet zich destijds van Van -der W. scheiden. Desondanks woonden zij de laatste tijd weer sa men. Twee uur na de moord werd de Doe- tinchemse politie gebeld door een man die bekende een vrouw te heb ben neergestoken. Hij vertelde dat de vrouw met hem meegereden was en dat hij haar buiten Doetinchem had neergestoken. Hij zei een ongeluk met zijn auto te hebben gehad en dreigde zich van het leven te zullen beroven. Op aanraden van de politie is de man naar zijn woning gegaan, waar hij snel daarop werd gearresteerd. Volgens verklaringen van Van der W. zou de vrouw, terwijl ze in de au to rondreden, op zeker moment op de rem hebben getrapt, waardoor de wagen in de berm schoot en de vrouw de auto uitvluchtte. Van der W. liep haar achterna en stak haar in dolle woede neer, aldus zijn bekentenis. LAS PALMAS (Canarische Eilan den) (Reuter) Alle 448 passagiers en 271 bemanningsleden van hpt 16.923 ton metende Noorse passk- giersschip „Fulvia", waarop ter hoog. te van de Canarische Eilanden za terdagnacht brand uitbrak, zijn gis teren door het Franse passagiers schip „Ancerville" opgepikt. Er vielen geen slachtoffers door de brand die na een ontploffing in de machinekamer ontstond. De „Ancerville" spoedde zich naar Tenerife, het grootste vam de Cana rische Eilanden. De „Fulvia" deelde omstreeks half vier gisterochtend over de radio mee dat in de machinekamer brand was ontstaan. Het schip eigendom van de „Norsk Amerikanlinje AB", in 1949 in Amsterdam gebouwd en met een accommodatie van 690 passa giers was dinsdag voor een cruise uit Genua vertrokken. Het voer on der charter voor een Genuase maat schappij. De „Fulvia" brandde gisteravond nog steeds en maakte zware slagzij. De kans om het schip te bergen werd al heel klein geacht. Er waren ook drie Nederlanders, volgens het pers bureau Reuter: Jan, Else en Monique Koomans uit Den Haag. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Het lichaam van de tienjarige Jean Christophe Lubois, die sinds de vorige week zondag werd vermist, is vrijdagavond laat door badgasten op het strand bij de Belgische badplaats Knokke gevon den. De plaats lag 3 km ten zuiden van Cadzand. Enkele uren later werd de politie van Cadzand ingelicht, waarna werd vastgesteld, dat het inderdaad het gezochte kind betrof. Jean Christophe verdronk vorige week zondag samen met zijn broertje in zee bij het strand van Retranche- ment. Het stoffelijk overschot van de zesjarige Laurent Lubois is vrijdag jl. in Ukkel ter aarde bsteld. Nog steeds ontbreekt elk spoor van de ouders van de beide slachtoffertjes. Herhaalde oproepen via radio, tele visie en pers hebben nog steeds geen resultaat geboekt. DE BRITSE troepen, die in Ulster de orde moeten handhaven zijn thans uitgerust met rubberkogels. Die wa pen zou zeer effectief zijn voor op roerkraaiers. Ze zijn in staat de be nen van mensen te breken. (Van onze weerkundige medewerker) Tijdens het weekeinde is het juliweer er opnieuw op achteruit gegaan door een depressie-aan val. Er passeerden enkele fron ten, die regen brachten met koele lucht. De eerste helft van de ze week zal een lagedrukgebied boven de Noordzee blijven liggen met onstabiele lucht. Dit betekent dat wij nog enkele buien kunnen verwachten hij een te koele noordwestenwind. Hierbij schommelt de middag- temperatuur rond de vijftien en zeventien graden. Als compensatie zijn nog wel enkele zonnige perioden te ver wachten, maar paraplu en regen jas moeten wel bij de hand blij ven. RECIFE (AFP) De pastoor van Sito Limeira, een dorpje ten noorden van de Braziliaanse stad Recife, heeft de politie in kennis gesteld van een ge val van veelmannerij. Een van zijn parochianen, de 26- jarige Eliete Maria de Siliva, woont met vier echtgenoten onder een dak. Volgens de dorpsbewoners is het „ge zin" erg gelukkig. De oudste van de vier mannen, de 48-jarige Antonio Luna, zorgt voor de financiën. De andere mannen res pectievelijk 46, 32 en 20 jaar wer ken op het land. (Van onze redactie buitenland) ATHENE De Griekse minister van buitenlandse zaken Panayotis Pi- pinelis, is gisterochtend onverwacht aan een hartkwaal overleden. Hij is 71 jaar geworden. Pipinelis is zijn loopbaan in 1922 als diplomaat begonnen. In 1936 werd hij Grieks ambassadeur in Boedapest. Zijn politieke carrière begon hij in 1958 als minister van handel. Hij was een vooraanstaand lid van de Nationale Radicale TThie- partij. In 1963 stond hij enige maanden aan het hoofd van een zakenkabi net. In november 1967 werd hij als mi nister van buitenlandse zaken lid van het door de kolonels gesteunde kabi net van George Papadopoulos. Deze funktie behield hij mei 1968 gereorganiseerde de in (Van onze sportredactie) PARIJS Eddy Merckx is er opnieuw in geslaagd de Tour de France te winnen. Niemand van de overige coureurs heeft een werkelijke bedreiging voor de Belgische supervedette kunnen vormen. Maar hoe lang zal die overmacht nog duren? Felix Le- vitan heeft al aangekondigd een nieuwe formule te willen maken voor de Tour van het volgende jaar. Het zal een Tour worden waarin de specialiteiten van Merckx minder tot hun recht zullen komen. Maar ook de ploegen nemen steeds minder genoegen met de overmacht van de Belg en zijn Faemino-ploeg. Mars Flandria wil voor het volgend jaar een nieuwe sterke formatie samen stellen rondom de ontdekking van dit jaar, Joop Zoetemelk. De debutant uit Rijpwetering heeft een voortreffelijke indruk ach tergelaten. Wellicht dat hij vol gend jaar al een werkelijke be dreiging voor Merckx kan zijn. Maar dan zal hij inderdaad een sterkere ploeg ter beschikking moeten hebben. Rini Wagtmans heeft zich na 'n zwak begin grandioos hersteld Helaas kon hij in de laatste etap pe zijn vierde plaats niet hand haven, maar ook een vijfde plaats blijft een grote prestatie. Nog door een andere oorzaak is Wagtmans in het nieuws geko men. Zijn kritiek op zijn ploeg leider en verschillende ploeg maats wekten de wrevel op bij zijn sponsors. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat Willem n en Gazelle niet willen doorgaan met hun sponsorship. In ieder geval zal er voor het komende seizoen heel wat uitgepraat moeten wor den. (Zie verder onze sportpagina's)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 1