Vrouwe Jannetje is aan de beurt „Agrarische dagen Walcheren" werden doorslaggevend succes Expositie Frans Bakker in stadhuiskelder Sluis Ford-fabriek aan Franse grens A. G. Kroonenberg- Holtliuis Faillissementen Waterstanden Gemeente Terneuzen INSCHRIJVING Woonhuis Afwezig Hulp in de huishouding Elastieken kousen v.d. WALLE- BLOMMAERT EUROSTROOM N.V. - meet- en regeltechnische vaklieden - pijpfitters - lassers - konstruktie-plaat- bankwerkers - V.E.V. elektromonteurs - V.E.V. hulpmonteurs - zwakstroom monteurs - bedradingsmonteurs Provinciale kampioenschappen landelijke rijverenigingen Gedegen vakmanschap maar soms edelkitsch Aram en de Zeekoningm Examens Geindigd: G.S. Leijser h-o Faschobouw, fa- briekschoorsteenbouw, Fabriekstr. 45-47, Tilburg. Door het verbindend worden van de slotuitdelingslijst. Aan conc. cred. kon geen uitkering worden gedaan. L. van Asperen, Columbusstr. 3, Breda. Door het verbindend worden van de slotuitdelingslijst. Aan pref. en conc. cred. kon 100 pet. worden uitgekeerd. Surséance van betaling: D.d. 9 juli 1970 is aan Jac. Berg mans Holland N.N., schoenfabriek, Elzen weg 25, Waalwijk voorlopig surseance van betaling verleend. Tot bewindvoerder is benoemd mr. M. van Leeuwen, St. Jorisstr. 11, Den Bosch. Het verhoor is bepaald op 7 oktober 1970 te 12 uur. Bij het verzoekschrift is geen ontwerp van akkoord gevoegd. In de surséance van betaling ver leend aan Architectenbureau L. H. A. de Jonge N.V., Driekoningenlaan 7, Zierikzee is een ontwerp van akkoord gedeponeerd. De schuldvorderingen ten aanzien waarvan de surséance werkt moeten uiterlijk 1 augustus 1970 bij de bewindvoerder mr. J. G. v. d. Burgt, Klokstraat 3 Goes, wor den ingediend. Over het gedeponeer de akkoord zal op 26 augustus 1970 te 14.30 uur worden beraadpleegd en beslist. BRESHENS BIEDT behalve de Zeedijk, een toeristische attractie van belang. De vissershaven met de vismijn. Vooral bij regenach tig weer stromen de badgasten toe, wanneer een trawler zijn la ding is bezig kwijt te raken. Een boeiend gezicht. In elke mand liggen weer andere vissen. Van schollen, Noordzeehaaien, roggen en schelvis toe. Op de fo to is de vrouwe Jannetje uit Ar- nemuiden aan de beurt. PARIJS (AP) Ford zal in Char- leville bij de Belgische grens een fabriek voor versnellingsbakken bou wen, welke bestemd zijn voor de Duitse Ford-produktie. Vernomen werd, dat president' Pompidou een brief van Henry Ford' II, de president van Ford heeft ont-| vangen, dat de fabriek welke 300j miljoen franc zal kosten in Charle-j ville zal worden gebouwd. Konstanz 459 3; Rheinfelden 338 4: Straatsburg 368 18; Plitters- dorf 514 —16; Maxau 585 —18; Plo- chingen 142 1; Mannheim 449 13; Steinbach 119 7; Mainz 384 12; Bingen 288 —7; Kaub 324 —11; Trier 265 4; Koblenz 318 14; Keulen 322 13; Ruhrort 512 12; Lobith 1135 14; Nijmegen 923 11; Arn hem 901 11; Eefde IJssel 495 7; Deventer 374 6; Monsin 5468 +4; Borgharen 3915 7Belfeld 1098 —8; Grave beneden de sluis 500 4. Op donderdag 16 juli a.s. hoopt onze innig ge liefde vader, grootvader en overgrootvader JULIAAN VAN DE BRANDE zijn 90e verjaardag te vieren. Dat God hem nog lang in ons midden wilt laten, is de wens van zijn dankbare kindereu, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Clinge, Beatrixstraat 33, juli 1970. De loco-burgemeester van Terneuzen brengt ter algemene kennis, dat door Shell Nederland Che mie N.V. aan de Minister van Verkeer en Water staat is verzocht met toepassing van de Belem- meringenwet Privaatrecht de eigenaar van de percelen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen sectie H nummer 270 en gemeente Hoek sectie E nummer 281 te verplichten te gedogen, dat deze percelen in opdracht van genoemde naamloze vennootschap een transportleiding voor chemi sche produkten (lopende van Terneuzen naar Pernis) wordt gelegd. In verband hiermede ligt gedurende 14 dagen, gerekend vanaf 15 juli 1970 ter gemeente-secre tarie alhier ter inzage aeen beschrijving van het gedeelte van het werk, waarvoor het gebruik van deze perce len wordt verlangd; b. een grondtekening van dat gedeelte van het werk. Tevens zal op donderdag 30 juli 1970, des voor middags te 09.00 uur in Grand Hotel Rotterdam, Westkolkstraat 8 alhier, een zitting worden ge houden waar bezwaren kunnen worden inge diend en overleg kan worden gepleegd met ge noemde naamloze vennootschap. Terneuzen, 10 juli 1970. De loco-burgemeester voornoemd, R. HOL. Raiffeisenbank „Goes", Vlasmarkt 6, Goes biedt bij inschrijving te koop aan: met erf en tuin te Nieuwdorp, Havenweg 27. Terstond te aanvaarden. Nadere inlichtingen bij genoemde bank. Inschrijvingsbiljetten worden gaarne ingewacht uiterlijk 1 augustus a.s. ten kantore van genoem de bank. tot en met 3 aug. ZENUWARTS OOGARTS Goes Voor oogheelkundige spoedgevallen nemen waar W. G. M. v.d. Volk, Bergen op Zoom en M. E. Nord- lo-hne, Vlissingen. gevraagd voor halve dagen. Zich melden bij: Mevr. Freijser, Hemelstraat 24, St.-Jansteen. alsook LIBELLE SUPP. HOSE HULST Stationsweg 9 Diaconessenhuis Eindhoven Wilt u verpleegster wor den? Vraag dan inlichtin gen bfj de directie. Onze cursus begint in septembei a.s. Voor haar binnenkort te openen vestiging in Zeeland zoekt MEET- REGEL- en ELEKTROTECHNIEK met vestigingen te Heerlen, Hoensbroek, Rotterdam en Aken Zeer vakbekwaam personeel, te weten: voor zeer licht pijpwerk bij voorkeur met N.V.L. diploma of voldoende praktijkervaring Van gegadigden wordt 100% inzet verwacht. Zij ontvangen een uitstekend loon met goede secundaire voorwaarden. Men kan zich voor het maken van een afspraak telefonisch in verbinding stellen met de heer Janssen die bereikbaar is te Terneuzen (tel- 01150-2369) op dinsdag 14 juli en woensdag 15 juli telkens van 19.00 n.m. tot 21.00 uur n.m. DINSDAG 14 JULI 1970 (Van onze correspondent) OOSTKAPELLE De agrari sche dagen Walcheren, die in Oostkapelle voor het achttiende ^achtereenvolgende jaar werden gehouden, zijn mede dank zij de goede organisatie en de uitmun tende weersomstandigheden een groot succes geworden. Door deze agrarische dagen hopen de orga nisatoren de stadsmens dichter bij het platteland te brengen. Duizen den touristen en badgasten om zoomden de terreinen waarop de diverse evenementen werden ge houden. burgemeester van Domburg, de heer F. G. Sprenger, volgde twee dagen lang een non stop programma. Het is van oudsher een goede gewoonte om aan deze agrarische dagen de provinciale kampioenschappen voor de landelijke rij verenigingen te koppelen. In de ochtenduren werden de dressuurwedstrijden gehouden. Het meer attraktieve werk werd in de middag verreden onder zeer gro te belangstelling. De ruitersport is vooral de laatste drie, vier jaar enorm in de belang stelling gekomen in Zeeland, vertel de de heer L. Kooistra, secretaris van de gewestelijke bond van lande lijke rij verenigingen Zeeland. Hij noemde het een verheugend feit, dat veertig procent van de leden acht tien jaar of jonger is. Dat is vooral ook te danken aan de ponyclubs. Voor deze ruitertjes worden op acht augustus a.s. in de Braakman de Zeeuwse pony kampioenschappen georganiseerd. De uitslagen van het Zeeuwse kampioenschap te Oostburg waren als volgt. Achttallen Clubkampioenschap pen: 1. Oranje Ruiters Willemstad. Klasse L. 1. Oranje Ruiters Axel, 2. Oranjezon Oostkapelle. Achttallen afd. dressuur: 1. Oranje Ruiters Willemstad Klasse Z., 1. Oranje Ruiters Axel Klasse L., 2. Schouwse Ruiters Dreischor, 3 Oran jezon Vrouwenpolder. Viertallen: 1. Landelijke Rijver. Walcheren, 2. Eendracht Ruiters Tholen, 3. De Weel Ruiters Borsele, 4. De Honte Ruiters Hontenisse, 5. Moment tijdens het concours-hip- p! Alio. noM /In jniiirrl /In énnlrnmof ex aequo Veerse Dijk Ruiters Veere. Individuele dressuur. Klasse Z: 1. Mevr. N. Bom Willemstad Oranje Ruiters, 2. Hr. W. C. Steendijk L. R. Walcheren. Klasse M: 1. M. Exel, Oranje Rui ters Willemstad, 2. H. Bom, 3. Mej N. v. Exel, 4. W. Reynierse L. V. Walcheren. Klasse L: 1. Mej. A. Bom Oranje Ruiters Willemstad. Jeugd; 1. C. de Hamer Axel Oran je Ruiters. 2. M. Boidin, 3. S. Mal corps. Uitslagen van de behendigheids- trekkerwedstrijden voor landbouw- jongeren: 1. L. P. Melis, 2. W. de Buck, 3. J. v. d. Putte. Veebeoordelingswedstrijden: 1. J. de Lange 177 pnt, 2. A. de Visser 164, 3. W. Verhage 154. SLUIS Het aantal vooral oude re schilders, dat aan het impressio nisme is blijven vasthouden, blijkt ontstellend groot. Ook de Vlaamse schilder Frans Bakker uit Den Haan, die momenteel 22 doeken in de kelder van het Sluise raadhuis laat zien, blijkt tot dit onuitroeibare gilde te behoren. Aan zijn werk ligt een gedegen vakmanschap ten grondslag en in het landschap weet hij een bepaalde sfeer voortreffelijk weer te geven. Wij denken hierbij aan doeken als Damse Vaart of Mooi Sluis. De dui nen van Nederland en België geeft hij tintelend weer en in het stille ven, een beetje in de trant van de oude meesters, frappeert zijn vak manschap eveneens. Het doet na tuurlijk voor iemand, die met mo derne ogen kijkt, allemaal een beet je stoffig aan. De stillevens, die Bakker schildert, vindt men alleen nog in oude verlaten landhuizen of bij die mensen, die ook zwaar nieuw antiek kopen in hun huizen. Het is in hedendaagse ogen allemaal onecht en niet meer waar, het is valse romantiek. Toch doet een stil leven met een opengevallen toet ro de kersen plotseling weldadig aan. Het is een winkelzakje, een geïm proviseerde verpakking van deze tijd en het geheel is joyeus geschil derd. Even komt daar de echtheid om de hoek kijken, waartoe Bakker ook in staat is. Die echtheid van gevoel en stemming treft trouwens ook in zijn weergave van de Damse Vaart tijdens een winterdag. Maar zijn stillevens naderen de edel kitsch, die wel heel erg duidelijk wordt in het portret van een „Oude Zeeman". Knap en effectvol gedaan, maar deze soort „karakterkoppen" vindt men ook bij de marktkoopman met schilderijen. Als geheel een du bieuze tentoonstelling, die de be wuste hedendaagse mens eigenlijk nauwelijks iets te zeggen heeft. Want ga eens na: niemand loopt er toch vandaag de dag nog met bom bazijnen jas en kuitbroek of vader- noorder, geen sterveling zal u op straat aanspreken in de taal van de bijbel, al is die nog zo prachtig. En anachronistisch schilderen zou wel mogelijk zijn? Kom nou! Maar ja, Frans Bakker is ook restaurateur van oude schilderijen.... dat ver klaart misschien iets. Te bezichtigen tot 16 juli a.s. WILLEM ENZINCK 67-24 Op de tribunes zijn de toeschouwers buiten zichzelf van enthousiasme- Temidden van het oorverdovend gejuich zit kapitein Eén-oog met een brede lach op zijn verweerde zeemanstronie. „Zij heeft het hem gelapt, boots man I" schreeuwt hij boven het gebrul tot de man naast hem. „Mijn dochter, de zeekoningin, heeft die opgeblazen landrot bakzeil doen halen". Ambre zelf schijnt zich om het gejoel niet veel te bekommeren. Bezorgd buigt zij zich over Aram, die nog steeds roerloos op de grond ligt. „Breng hem weg", zegt ze gebiedend tot de kamprechter. „Breng hem naar het huis van Priamus, de senator". Door de donkere poort van het stadion wankelt Ares naar buiten, de hand voor het gelaat, om de honende blikken van zijn vroegere bewonderaars niet te zien. Maar men heeft nauwelijks belangstel ling voor de verslagen kampioen. Behalve dan één man, Merlin, de tovenaar, die haastig de tribune verlaat om Ares te volgen.... 68-24 Zodra hij het stadion uit is, zet Ares het op een lopen. Maar als hij de laatste straten der stad achter zich heeft, houdt hij zijn pas weer wat in en sjokt als een slaapwandelaar met dwaze nietszeggende blik verder, zodoen de bemerkt hij niet, dat hij op korte afstand gevolgd wordt door een donkere gestalte. Het pad, dat Ares volgt, stijgt geleidelijk omhoog en na korte tijd staat hij op de top van een steile klip- Langzaam, met wankele passen, nadert hij de randBega geen dwaasheid!!" klinkt achter hem een scherpe stem en Merlin komt haastig naderbij. Zijn benige hand sluit zich om de gespierde schouder van de reus. „Kom tot jezelf, Ares", sist Merlin, „je bent nog steeds dezelfde... de machtige rijke kampvechter- .„"„Dat joelen...", kreunt de reus. „ik hoor nog steeds dat joelen...het maakt me gek, mijn eer is verloren... overwonnen door een vrouw!! Het zweet parelt op zijn voorhoofd, met opengesperde ogen staart hij in de diepte „Maar je kunt je wreken", bijt Merlin hem toe, „je kunt je wreken, dat ben je aan jezelf verplicht!!" A O UTRECHT Rijksuniversiteit, kandidaats diergeneeskunde, mej. M. H. M. Kuypers, Kloosterzande. UTRECHT Rijksuniversiteit. Doctoraal klassieke talen: P. H. Broerse Vlissingen; kandidaats soci ologie: mej. A. Harmsen, Goes. UTRECHT Rijksuniversiteit, kandidaats wiskunde, natuurkunde en scheikunde, D. C. Kayser, Zaamslag. TILBURG Katholieke Hoge school. Doctoraal Economie; J. Th. G. Elders, Vlissingen; doctoraal eco nomie: R. M. Flohr, Vlissingen, A. J. Huige, Goes, J. M. Buijsse, Aarden burg; kandidaats sociologie: F. H. J. M. Knegtel, Terneuzen; kandidaats rechten: H. J. v. Geesbergen, Zie- rikz66 's-GRAVENHAGE Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig di ploma scheepswerktuigkundige de heren: T. d Leeuw te Middelburg, A. H. L Ludekuse te Middelburg, P. J. A. Mesu te Goes, M. J. P. Min- heere te Nieuw- en St.-Joosland, J. W. Moeleker te Biezelinge, H. Vis ser te Middelburg, N. Vijverberg te Ouwerkerk, A. H. Zwemer te Kam perland (met lof), allen leerlingen van de school voor scheepswerktuig- kundigen te Middelburg. AMSTERDAM Huisakte Frans M.O. b, mevr. W. J. C. van der Werff-Hoencamp, Middelburg. AMSTERDAM Vrije Universi teit, kandidaats rechtsgeleerdheid, mrj. R. R. van Bennekom Middel burg, H. G. van Dijk, Middelburg, E. J. de Regt, Vlissingen.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4