Meer kansen voor Wouters BELANGSTELLING VOOR ACTIVITEITEN GROEIT UITSLAGEN E N KLASSEMENTEN P.S.Y. het actiefst in de afgelopen transferperiode „JE OFFERT JE OP EN VALT ZELF UIT....." flr Jeugdcommissie Wielerbclangen RosewaR tegen Newcombe in finale Adjudant en vriend van Merckx m ITT SCHAUB-LORENZ Geen grote Niet gewend U?ü J?\.JL«r- als ™en ee.ns met COMPENSATIE GRILLIG POOLSE SPELER r„ VRIJDAG 3 JULI 1970 (Van onze sportredactie) ZUNDERT Adri Wouters is weer thuis. Achtenvijftig seconden tijds overschrijding in de vierde etappe noopten hem de terugreis naar Zun- dert te aanvaarden. Voor de 23-jarige neo-prof gold geen pardon. De tour was voor hem afgelopen. Wouters had zich zijn tourdebuut heel an ders voorgesteld. Geen roem had hij verwacht. Dat was ook nauwelijks mogelijk in de knechtenrol, die Wou ters zonder morren had geaccepteerd. Maar hij had het aanzienlijk langer vol hopen te houden. „Tegen de ber gen zag ik wel op. Normaal had ik echter dacht ik wel tien etappes kun nen halen". En met dat normaal bedoelt Wou ters dan, dat hij eigenlijk de dupe is geworden van de ondankbare taak, die hij vervulde achteraan het pelo ton rijden en wachten op beschermde ploegmaats met pech. En wachten moest Wouters in die voor hem zo trieste etappe lang. Wachten op Wim Schepers, een van de renners, die Caballero een hoge klassering in het eindklassement toedacht, en die ge havend uit de massale valpartij te voorschijn kwam. „Ik was zelf ook bij die valpartij betrokken", aldus Adri Wouters. „Ik moest andere wielen steken. Toen ik klaar was, zag ik Schepers nog langs de kant staan. Samen met Cees Rentmeester heb ik gewacht. Als ik was doorgereden, was ik makkelijk op tijd binnengeko men, want het wachten op Schepers duurde zeker een minuut of zeven". Het drama voltrok zich voor Wou ters bij de beklimming van een col van de vierde categorie. Daar ver loor hij het contact met zijn twee ploeggenoten. Wouters: „Ik had veel kop gedaan. Rentmeester ook. En Schepers helemaal niet. Toen dat colletje kwam, ging Schepers ineens hard op kop ryden en moest ik moei te doen om bij te blijven. Bij het schakelen sloeg mijn deraiileur een keer of drie over en toen ik hem weer op het grote mes had, kwam ik niet meer op gang". Er ontstond een gat, maar niet groot. Kilometers lang keek Wouters Schepers en Rentmeester in de rug, maar het tweetal minderde geen mo ment vaart om hem bij te laten ko men. Wouters: „Ik heb zeker zo'n zestig a zeventig kilometer lang op minder dan 100 meter van hen gere den". Aan de finish, waar het doek voor Wouters viel, verontschuldigden Schepers en Rentmeester zich met: „Sorry, we hebben je niet gezien. Er zaten een paar auto's tussen". Wou ters neemt die verklaring echter met een korreltje zout. Hij is ervan over tuigd dat ze hem wel hebben opge merkt. „Ik geloof het niet", zegt Wou ters. „Ze keken herhaaldelijk achter om en ze konden best langs die paar auto's kijken. Het is jammer dat het zo moest gaan. Je offert je voor iemand op en valt daardoor zelf uit". Het uitvallen van Wim Schepers een dag later kwam voor Wouters, die het optreden van Schepers en Rentmeester als oncollegiaal bestem pelde, daarom hard aan. „Dat maakt het nog triester. Achteraf denk je dan: was ik maar doorgereden". Gedesillusioneerd is de Zundertse coureur, een neef van de Nederlandse amateurkampioen Kees Koeken, ech ter allerminst. Caballeromanager Van den Enden heeft hem voor zijn vertrek naar Nederland een hart on der de riem gestoken. „Van den En den vond het erg jammer. Hij zei ook dat ik nog wel meer kansen zou krij gen in rondès, zoals de Ronde van het Noorden en Parijs Luxemburg". Het restant van de tourtijd zal Wouters vullen met het rijden van criteriums. Morgen (eerder kon niet, omdat Wouters zonder zijn fietsen, die hij vandaag uit Vorst ophaalt, naar Zundert vertrok) start hij ver moedelijk reeds in een Belgische koers en zondag indien de moge lijkheid tot inschrijving nog aanwezig is in Kruiningen. Wouters: „Als ik was doorgere den, was ik makkelijk op tijd bin nengekomen". KNECHT ZILIOLI MOCHT VIER DAGEN KONING ZIJN (Van onze speciale verslaggever) VALENCIENNES Hij is weer gewoon de knecht van Eddy Merckx. Na een klein weekje in de roes van het leiderschap geleefd te hebben, staat Italo Zilioli weer in het rijtje assistenten van de Bel gische campionissimo. Als zoete herinnering aan een van de mooiste periodes in zijn achtjarige prof-carrière, voert hij gedurende de nog komende Tour-dagen vier gele truien mee in zijn koffer. De eerste kreeg hij zondag in Anger, de laatste woensdagavond in Amiens. „Ik wist toen al dat er voorlopig geen meer bij zouden komen .Het par koers van vandaag was me hekend. Een keer reed ik Parijs - Roubaix, maar haalde door materiaalpech het einde niet. Van die wedstrijd bleef het zware wegdek me altijd bij. Grote bonkige keien. Je gaat er door huppelen op je fiets en dat is iets wat ik niet kan hebben. Ik moet een beetje kunnen glijden. Nee, voor deze etappe maakte ik me geen enkele illusie. Maar ik ben gelukkig. Nooit droeg ik de lei derstrui van een grote ronde. Steeds greep ik er net naast.' U kunt zich zeker wel voorstellen wat deze laatste dagen voor me betekend hebben". verwende Italiaan enigszins uit zijn doen raakte, is nu afgelopen. „Maar", verzekert Italo Zilioli in Valenciennes, „het betekent niet dat nu ook mijn prestatie ophoudt. Ik voel dait ik beter rijd dan ik ooit gedaan heb. Het gaat gewoon stuk ken beter, de laatste tijd. Vroeger schommelde mijn moraal steeds op en neer, dan zat ik vreseleijk in de putt dan kon ik wel jubelen van op timisme. Nu ben ik constanter. Mis schien is het iets wat je met de jaren krijgt. Wat ik momenteel presteer, is het beste in mijn carrière. Ze zul- len ervan opgekeken hebben in Ita lië, want van mij zijn ze dat niet ge wend. Bij ons kennen ze eigenlijk al leen maar Gimondi. Hij is de grote man. Of ze mij na dit succes ook zo zullen gaan adoreren? Ochik heb wel veel reacties gehad in de hotels waar we sliepen. Er waren stapels telegrammen en ik kreeg een stel telefoontjes. Maar of ze mij nu op handen gaan dragenNee, dat geloof ik niet. In Italië moet een ve dette jong zijn. Ik word binnenkort 29 jaar, dat is te oud om die gunst te krijgen. Italiaanse wielersuppor- ters zoeken jonge Coppi's en jonge Ginmondd's. Ik trek me daar weinig van aan. Ik ben gelukkig. De wiel rennerij loste mijn financiële proble men op en ik heb vrienden gemaakt in de sport. Dat stemt me tevreden. Meer kon ik niet verwachten toen ik begon als beroepsrenner". JjmÉP In Valenciennes, waar zijn baas Eddy Merckx de gele trui van hem overnam, deed Italo Zilioli een stap je terug en werd weer opgenomen in het regiment soldaten van wie hij de adjudant is. De voorman van de werklieden. Eddy Merckx grootste toeverlaat, zeker in de bergen, waar all-rounder Zilioli zich het best thuis voelt, zoals hij zelf zegt. Niet alleen in het harde, zweterige werk op de fiets, maar ook in het privéleven, vormt Italo Zilioli met Eddy Merckx een twee-eenheid. Ze delen altijd samen de hotelkamer en zoeken elk aar ook buiten de koers veel op. „We zijn echte vrienden", zegt Zilioli. „Eddy en ik kennen elkaar nu een jaar of drie, vier. In die tijd zijn we helemaal op elkaar ingesteld. We hebben dezelfde interessen en de zelfde mentaliteit. Net als Eddy ben ik ook een beetje gesloten. Onze ka rakters kenmerken zich door melan cholie. We zijn het liefst op ons zelf en we praten weinig met anderen". Na deze overwinning breekt op liet donkere Italiaanse gezicht een brede lach door. „Wat ben ik toch eigen lijk een rustige jongen, hè?" Itato Zilioli vertelt dan, hoe het ook zijn instelling is tijdens de wed strijd waarin hij kalm en zonder poespas zijn eigen weg gaat. „Ik maak mijn koers zoals ik denk dat die het best voor Eddy en voor mij is. Ik rijd hetzelfde patroon als Merckx. Zonder iemand in de wielen te rijden. We hebben nooit proble men". „Maar het conflict in Anger dan, Hoen hij de gele trui veroverde en Merckx zich kwaad maakte over de inspanning die hij en George van den Berghe hadden moeten leve ren?" „Dat was polemiek van de kran ten. De journalisten maakten die trammelant, niet wij". De journalisten, de kranten, de ra dio, de televisie. Ze zijn als een wer velwind op Italo Zilioli afgekomen. „Ik was het niet gewend", filoso feerde hij nuchter. „Dat had ik nog nooit meegemaakt. Voor het eerst in mijn leven kreeg ik die belangstel ling. Het overviel me. Vooral als er vervelende dingen gezegd of ge schreven werden, voelde ik me on rustig. Ik was er niet op voorbereid en het maakte me wat nerveus". In 1962 was dat. Amateur Zilioli had er toen een matige staat van dienst opzitten. „Ik was geen grote". Bij de profs zou hij het in de schaduw van Gimondi, Motta en Dancelli evenmin worden. „In die acht jaar won ik als be langrijkste wedstrijden vier klassie- (Van onze sportmedewerker) KRUININGEN Op de zevende vergadering die de Jeugdcommissie Wielerbelangen Zeeland in Kruinin gen hield constateerde voorzitter Ben Mulder dat de animo groeit wat betreft de activiteiten van de com missie. Toch hoopt men dat nog veel meer medewerking wordt verleend op diverse scholen om de wieler sport te propageren. Voorzitter Mul der meende voorts dat liet spijtig was te moeten opmerken dat de belangstelling van de Zeeuwsch- Vlaamse zijde erg gering is wat betreft het bezoek aan de vergade ringen die de commissie houdt. De heer Mulder meende dat het erg O'-J1 1-1neer i'iuiuei iiicchuc um "vi mg Vier dagen lang bestormde de in ternationale pers Italo Zilioli als best geplaatste man in het klasse ment. Hij mocht iedere avond een ererondje rijden nadat hem een nieuwe gele trui over de smalle schouders was getrokken. Het publiek, jagend op handteke ningen, herkende hem makkelijk Niet het gezicht, waarvoor leverde hij in het verleden te weinig opval lende prestaties, maar de trui En dat tumultueuze feest, waarvan de niet hem voor het internationale wieier' publiek uit die vergetelheid. Vier da gen gele trui waren daar goed voor. „En", zegt Zilioli onder weinig voor behoud, „wat ik met het moraal dat ik nu heb in de bergen kan preste ren. zal ook wel aanspreken. In de cols ligt mijn grootste kracht. Je kunt het geen specialiteit noemen, want die heb ik niet. Daarvoor ont breekt me de force. Ik weeg maar 67 kg. Dat is erg weinig. Toch eet ik goed. Erg veel soms, want ik weet dat ik met dit geringe gewicht goed om mijn krachten moet denken. „Ko len op het vuur", noem ik mijn maal tijden altijd". Dat is Italo Zilioli. De adjudant van Eddy Merckx, met wie hij als Faemino aan het eind van het sei zoen stopt, waar het nu naar uitziet hoopt over te stappen naar een ander merk. Hij heeft geen aspiraties om zich na dit overrompelende Tour succes op te werpen als kopman van een Italiaans ploegje. Hij is best te vreden zo, Italio Zilioli. Tussen ne gen Belgen voelt hij zich als enige buitenlander goed thuis, ook al zijn er somse taalproblemen. Italo spreekt vloeiend Frans, maar het Vlaams hebben ze hem nog niet bij kunnen brengen. „Eén zinnetje ken ik", zegt hij trots. „Heb ik van Mar tin Vandenbossche geleerd". En dan het bewijs: „Wie zijde gij?" Vandaag begint voor Italo Zilioli weer een gewone werkdag. Zonder de glamour van het leiderschap. Maar mèt het geluk dat ze hem niet meer af kunnen nemen: vier gele truien. zijn allen rond de tafel zou kunnen gaan zitten. Van de heer Seijnstra, onderwij zer aan de L.T.S. in Vlisingen was bericht ontvangen dat hij dit jaar wegens te korte voorbereiding niet met een aantal van zijn leerlingen op de wedstrijden van de jeugdcom missie zal verschijnen. Maar het volgende jaar zal dit zeker het geval zijn. Van diverse zijden kreeg de jeugdcommissie een toezegging voor subsidie of steun in andere vorm. Ook b. en w. van Hulst hebben inmiddels de raad voorgesteld een bedrag van f 100 beschikbaar te stellen. Omdat men nu de beschik king heeft over aardig wat materiaal werd besloten een centrale materi- aalpost te vestigen in Goes. Een gesprek tussen de heren Van Deursen en Veerman enerzijds en het comité Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen betreffende het organi seren van wedstrijden voor de schooljeugd is negatief uitgevallen. De aanvankelijk geplande wedstrij den op 11 en 12 juli in respectieve lijk Terneuzen en Oostburg gaan daarom niet door. Vooral in Oost- burg zag men er het nut niet van in om op genoemde datum een derge lijke wedstrijd te organiseren. Dat wil niet zeggen dat het wie- Iercomité in Oostburg het werk van de jeugdcommissie niet waardeert en respecteert want men stelde een gift van f 50,- beschikbaar. De heer Veerman wilde nu trachten voor de weggevallen data's een compensatie te vinden bijvoorbeeld in het ko mende najaar. De heer Lindenberg voelde er echter meer voor de uitge stelde wedstrijden toch in de vakan tieperiode te organiseren of dan des noods maar één wedstrijd. Gedacht wordt aan 7, 8 of 9 juli aanstaande. Het wielercomité in Kwadendam- me zal daarom worden verzocht een parcours vrij te maken en op dit dorp een wedstrijd voor de school jeugd te organiseren in de avondu ren met als aanvangstijd 18.45 uur- Men wil hiervoor speciaal het wie lercomité in Kwadendamme benade ren als dank voor de netto recette van de Provinciale Zeeuwse kampi oenschappen die genoemd comité aan de jeugdcommissie zal schen ken. Er zullen dan in Kwadendam me acht jeugdige renners uit Goes aan de start komen, veertien uit Axel en zo mogelijk een twaalftal uit Oostburg en omgeving. Het ligt in de bedoeling deze jongens in leeftijdsgroepen in te delen. Omdat er voorheen moeilijkheden waren ontstaan bij het vervoer van de renners naar de startplaatsen stelde de heer Platschorre voor dat degene die eerst had toegezegd voor vervoer te zorgen maar tenslotte toch nog verstek liet gaan zelf voor taan voor een plaatsvervanger dient te zorgen. Dit vond weerklank bij de andere aanwezigen. De heer Mul der heeft inmiddels zijn eigen impe riaal geschonken aan de jeugdcom missie. Een gesprek tussen voorzitter Mulder en de heren Raas en Rent meester over aanschaffing van nieu we racefietsen ten behoeve van de commissie is min of meer negatief uitgevallen zodat op dit punt naar andere wegen zal moeten worden gezocht. Omdat een uitbreiding van de jeugdcommissie zeer wenselijk is zal men trachten geschikte personen te vinden --op Schouwen-Duiveland, Tholen, St.-Philipsland, Oostburg en in de omgeving van Hulst. De eerst volgende vergadering is voorlopig gepland op 14 augustus in Schoon- dijke. ZESDE ETAPPE 1. Roger de Vlaeminck (Belg- Schotte) 3 uur 05 min 50 sec. (bij aankomst in stadion), met bonificatie 3.05.30; 2. Steevens (Ned.-Peters) 3.05.47 met bon. 3.05.37; 3. Janssen (Ned-De Muer) 3.05.50 met bon. 3.05.45; 4. Gonzales (Sp.-Langarica) 3.05.47; 5. Godefroot (Bel.-Pezzi) 3.05.50; 6. Van den Bossche (Bel.- Albani) 3.05.50; 7. Merckx (Belg- Driessens) z.t.; 8. Van Springe] (Belg-Cools) z.t.; 9. Wolfshohl (Wdl- Caput) z.t.; 10. Poulidor (Fr.-Caput) z.t.; 11. Zoetemelk (Ned.-Sehotte) z. t.; 12. Leman (Bel.-Cools) z.t.; 13. De Boever (Belg.-Schotte) 3.06.32; 14. Ocana (Sp.-De Muer) 3.06.40; 15. Hou- brechts (Belg.-Pezzi); 16. Nassen (Belg/Schotte) z.t.; 17. Grosskost (Pra.-Bic) z.t.; 18. Van Rijckeghem (Belg-Cools z.t.; 19. Pintens (Bel.- Cools) z.t.; 20. Bellone (Fr.-Stablins- ky) 3.06.51; 21. Huysmans (Belg.- Driessens) z.t.; 22. Zilioli (It.-Dries- sens) z.t.; 23. Thomas Petterson (Zwe- Martini) z.t.; 24. Schleck (Lux.-De Muer); 25. Zubero (Sp.-Langarica) z.t. ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Eddy Merckx (Belg-Driessens) 27.12.29; 2. Walter Godefroot (Bel.- Pezzi) op 5 sec; 3. Roger de Vlae minck (Bel.-Schotte) op 11 sec; 4. Jan Janssen (Ned.-De Muer) op 18 sec; 5. Herman van Springel (Belg- Cools) op 42 sec; 6. Italo Zilioli (It.- Driessens) op 57 sec; 7. Raymond Poulidor (Fr.-Caput) op 1.02; 8. Joop Zoetemelk (Ned.-Schotte) op 1.03; 9. Georges Pintens (Belg.-Cools) op 2.08; 10 Charly Grosskost (Fr.-De Muer) op 2.16. PLOEGENKLASSEMENT 1. Schotte (R. de Vlaeminck. Zoete melk en De Boever) 9.18.12; 2. Cools (Van Spingel, Leman en Van Rijke- ghem) 9.18.20; 3. Caput (Wolfshohl, Poulidor en Guimard) 9.19.03; 4. De Muer (Janssen, Ocana en Grosskost) 9.19.10; 5. Driessens (Merckx, Huys mans en Zilioli) 9.19.32; 11. Vissers (Pijnen, Wagtmans en Van der Vleu ten) 9.23.42; 14. Peters (Steevens, Vianen en Zoontjens) 9.26.06. ALGEMEEN PLOEG) NKLASSEMENT 1. Driessens (Belg) 76.33.57; 2. Cools (Belg) 76.34.46; 3. Schotte (Belg) 76.36.07; 4. De Muer (Fr) 76.36.09; 5. Caput (Fr) 76.41.02; 9 Vissers (Ned) 76.42.26; 14. Peters (Ned) 76.46.01. ALGEMEEN BERGKLASSEMENT 1. Zubero (Sp) 10 punten; 2. ex aequo Ghiselini (Fr)l, Catieau (Fr), Merckx (Belg) 6 pnt; 5. Jotti (It) 5; 6. ex aequo Guimard (Fr), Zilioli (It), Duyndam (Ned) 4; 9. ex aequo Van den Berghe (Belg), Wolfshohl (Wdl), Agostinho (Por), Bruyère (Fr), Ga- bica (Sp), Nassen (Belg) 3. (ADVERTENTIE) DEN HAAG (ANP) PSV, dat in het afgelopen seizoen als derde op de ranglijst eindigde achter Ajax en Feijenoord, heeft zich geducht ge weerd in de dinsdag om 24.00 uur geëindigde transferperiode van één maand. De Eindhovenaren hebben zich bijna een geheel nieuw elftal aangeschaft, in de hoop op deze manier beter te kunnen wedijveren met de twee topclubs. Ook een goed resultaat in het toer nooi om de Europese beker voor bekerwinnaars speelt daarbij een rol. De meest opzienbarende transfer was die van de nationale doelman Jan van Beveren, die voor bijna een miljoen gulden van Sparta naar PSV overkwam. Met deze overeenkomst kwam een eind aan de stroom ge ruchten rond Van Beveren. Voorts trolk PSV gerenommeerde krachten aan als; Vos (ADO), Van Tilburg (Go Ahead), de jonge Mul ders (Den Bosch), schutter Hiddiink (De Graafschap), de Deen Jensen en de Belgische internationaal Devrandt Anideriecht)Daarvoor moesten wijken: Doesburg (Sparta), Mares (MW), Ressel (Lierse SK), Fredrix (Roda JC) en Bjeire (Racing White). Ajax en Feijenoord hebben zich betrekkelijk rustig gehouden. De landskampioen beperkte zich tot het aantrekken van de Drent Sies We ver, doelman van de nationale ama- teurploeg, en de jeugdige Johan Neeskens van RCH. Verder hebben de Amsterdammers het oog laten vallen op de 18-jarige Ronnie Kal- deron, een Israëlisch internationaal, die echter gedurende een jaar niet in Nederland mag spelen van zijn bond. De „oudgedienden" Gert Bals (Vitesse) en Bennie Muller (Holland Sport) keerden Ajax de rug toe. Feijenoord, dat op het laatste mo ment de transfer met de Zweed Roger Magnusson zag mislukken, kocht Schneider (Go Ahead), de gril lige Maiwald (DOS) en Geilman (Ex celsior), terwijl Jan Boskamp uitgeleend aan Holland Sport weer voor de stadionbewoners zal uitkomen. Van de oude kern beëin digden Pieters Graafland en Veld hoen hun carrière en tekende Haak een contract bij Holland Sport. Vrauwdeunt stapte over naar DWS en Geels gaat het bij Go Ahead proberen. Voor het overige werd er zo hier en daar vrij pittig geruild, en ver kocht hoewel gebrek aan financiën de meeste clubs toch wel parten speelde. Sparta, dat voor het eerst onder oud-bondscoach Georg Kessler speelt, lijfde Drijver (DFC), Koudij- zer fSW) en Doesburg in. Holland Sport (zonder manager Dirk Nijs) koent Muller, Roode (Blauw-Wit), de Zuidslaviër Millie en Haak. Stadge noot ADO ruilde met Haarlem Holmström voor Couperus, liet De Puyt (Willem II) weggaan en keurde de Noor Hestad goed. Ook Go Ahead behoorde tot de ac tiefste eredivisieclubs in de trans ferperiode. Naar Deventer komen: Whiters (Lincoln) Houtkoper (Haar lem), Geels, Beek (Telstar), Geest man (Telstar) en Verdonk (NEC). De nieuwe trainer Barry Hughes zal zonder Schneider, Pepe, Fernandez (PEC), Van Tilburg en De Goede (Haarlem) werken. De Alkmaarse eredivisievereniging AZ o i heeft viak voor het verstrij ken van de transferperiode nog een aankoop gedaan op de internationale voecbaliersmarkt: De 28-jarige Pool se international Sygmund Schmid, ex-spitsspeler van Katowice. Ook twee spelers van AZ'67 zijn op de valreep naar een andere vereni ging overgegaan. Eddy Maatman werd verkocht aan ZFC en Dick Molenaar werd uitgeleend aan Telstar. Bovendien heeft ZFC zich nog versterkt met de 23-jarige oud amateur international Hans Deen, die gisteren van DWS werd gekocht. FC Den Bosch, heeft de 23-jarige Westduitse aanvaller Gerd Schunk overgenomen van de Fortuna Sittar- dia Combinatie. De Hilversumse tweededivisle- club S. C. Gooiland heeft Erwin Sparendam van Elinkwijk overgeno men. Voor het sluiten van de transfer markt heeft Baronie nogmaals vier amateurs een contract aangeboden. C. Meijer (Feijenoord), A. Jansen (Excelsior), M. Steenbergen (Excel sior) en J. Vleugels (FSC) zullen komend seizoen de kleuren van de Bredase club gaan verdedigen. Verder trok de Baronie nog trai ner J. B. A. Jansen aan. De heer Jansen is oud-trainer van Gilze en zal zich bij Baronie vooral bezig gaan houden met de amateurafde ling en de geselecteerde jeugd. LDONEN (ANP) De 35-jarige Australiër Ken Rosewall heeft zich donderdagmiddag op Wimbledon ge plaatst voor de finale herenenkelspel door een overwinning in de halve fi nales op de Brit Roger Taylor. De cijfers waren: 63, 46, 63, 63. Rosewall stond als vijfde op de plaat singslijst. Hij komt in de eindstrijd uit tegen zijn landgenoot John New- combe. Newcombe, die als tweede was ge plaatst won van de als veertiende ge plaatste Spanjaard Andres Gimeno. De setstanden waren: 63, 86, 60. Nederland heeft geen vertegen woordiger op Wimbledon meer, Betty Stoeve verloor met de Australiër Bill Bowrey in de vierde ronde van het gemengd dubbelspel van het Roe meens/Amerikaanse duo Ilie Nastase/ Rosemary Casals: 26, 46. Er zl]n 2 modellen. Vanaf f 798,- (Ook In wit verkrijgbaar) neem mee t v: Tja, hij ziet er net zo uit als een hele mooie kamer tv. Maar dan wilt u naar uw vakantie huisje. Of buiten zitten op uw zomerse terras. Of zomaar uw fijne 2e toestel hebben. En dan klapt u 't handigste handvat uit-dat anders onzichtbaar verzonken is. Dan spreidt u de dubbel telescopische antenne - die anders onzichtbaar ingeschoven is. En u geniet van 'n maar liefst 51 cm rechthoekbeeld. Scherper beeld. Met méér kontrast reserve. Met frontluidspreker. Schaub-Lorenz. Uw neem-mee-tv. Waar u zoveel kijkplezier van meeneemt.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11