Als u pifip stelt op vakmanschap en service ri| veilig rig Essoj Esso senicégaat steeds verder B E Goodrich bouwkundig opzichter Schoon Rijden "code ZWITSANAL i I Bandenhandel, Vulcaniseer- en Coverbedrijf Weg met pukkels en mee-eters DDD ZITTEN DOET PIJN HOECHST-VLISSINGEN N.V. 3m Gebruik uw choke sporadisch 4 Esso kwam kortgeleden met twee nieuwe benzines: nieuwe Esso en nieuwe Esso Extra benzine. Voordat wij u uiteenzetten wat deze nieuwe benzines doen: Ze lossen 't probleem luchtverontreiniging niet op. Geen enkele benzine kan dat. Om twee simpele redenen: Ten eerste: luchtverontreiniging heeft heel wat meer oorzaken dan het wegverkeer alleen. Ten tweede: luchtverontreiniging door auto's wordt slechts ten dele beinvloed door de benzine. Andere factoren spelen een rol De hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen wordt niet alleen beinvloed door de kwaliteit van de brandstof, maai minstens ook door deze twee factoren: 1. Hoe wordt de automotor onderhouden. 2. Hoe wordt er met de auto gereden. Geen enkele benzine kan méér doen dan een bijdrage leveren tot het aan banden leggen van luchtverontreiniging. Beide nieuwe Esso benzines doen het zo effectief mogelijk. En ze dragen bovendien bij tot betere prestaties. Nieuwe Esso benzines met een „polyamideamine" Dit is een speciale toevoeging om vuil en gom-achtige afzettingen tegen te gaan, dus om uw motor te helpen schoonhouden opdat de benzine zo volledig mogelijk wordt verbrand. En als de motor al vuil is, dan helpen ze hem terugbrengen in een bijna-als-nieuw-conditie. Een schonere motor betekent: minder koolmonoxyde en onverbrande koolwaterstoffen in de uitlaatgassen en een beter rendement van uw auto, kilometer na kilometer. Hoe u kunt helpen Esso pretendeert niet het probleem luchtverontreiniging te hebben opgelost. Maar we hebben wél een eerste stap gezet. En we gaan door met alle beschikbare middelen. Maar wat wij ook doen uw medewerking blijft onontbeerlijk. Daarom vragen wij uw volle aandacht zowel voor onze twee nieuwe benzines als voor onze „Schoon Rijden" code. JULI 1970 ËnUW Ci^H Tivoliweg 63, Hulst. Tel. (01140) 2461 Verkoop en montage van allé bekende merken. Waaronder natuurlijk ook de unieke GT 100 radiaalband. En de Touring, de nieuwste band van B. F. Goodrich, met onbeperkte garantie! Deskundig advies. Uiterst scherpe prijzen. Balanceren en uitlijnen. enige in Zeeland met de moderne Optoflex uitlijn-brug «Be U hoeft niet meer te lijden aan die lelijke huidmisère. DDD heft direkt de jeuk op. Zo komt u niet in de ver leiding om door krabben de narigheid nog te ver ergeren. DDD - met 5 anti septische bestanddelen - desinfecteert. En bestrijdt de bacteriën diep in de huid. DDD snelwerkende wetenschappelijke prepa raten maken uw huid weer gaaf en gezond... voel maar en kijk maar. lotion crème «zeep -poeder Lopen trouwens ook - als u last hebt van aambeien. Wat een narigheid. Dat is nu voorbij, want ZWITSANAL - nieuwe samenstelling - helpt snel, brengt meteen verlichting. U hebt direct minder pijn, de jeuk verdwjjnt en die nare zwellingen slinken weg. Wat een enorme opluchting! ZWITSANAL, wetenschappe lijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stoffen bevrijdt u snel van aambei-ellende. Vanaf f 2,15 uit de laboratoria van Zwitsal Er is meer nodig dan nieuwe benzine om luchtverontreiniging te beperken. in verband met uitgebreide nieuwbouw-werkzaam- heden welke onder toezicht van Hoechst-Vlissingen N.V. worden uitgevoerd, treden wij gaarne in kontakt met een Deze zal zich in hoofdzaak bezighouden met het bouwkundig toezicht op zowel de nieuwbouw-projekten als de uitbreidingen. Voorts zal aan hem worden toevertrouwd het be rekenen van konstrukties en het maken van kleine bestekken aan de hand van opgegeven ontwerpen. Voor een goede vervulling van deze zelfstandige funktie waaraan voor een enthousiast medewerker reële toekomstmogelijkheden verbonden zijn, achten wij naast het M.T.S.-diploma Bouwkunde een teken kamerervaring van enkele jaren gewenst. Bij het verkrijgen van passende woonruimte verlenen wij onze volle medewerking. Wij verwachten gaarne uw brief, vermeldende levens loop, opleiding en ervaring, vergezeld van een recente pasfoto, met in de linker bovenhoek van de brief de letters T.B.A., binnen 10 dagen ter attentie van het Hoofd van de Personeelsdienst van Hoechst-Vlissingen N.V., Postbus 65 te Vlissingen. is een dochteronderneming van Farbwerke Hoechst A.G., een wereldomvattend concern met een perso- neelbezetting van 98.500 man en een wereldomzet van ruim 9 miljard DM in 1969. Het produktiepakket omvat een verscheidenheid aan chemische produkten waaronder diverse anorganische basis-grondstoffen, oplosmiddelen, kleurstoffen, kunst stoffen, kunstvezels en pharmaceutische artikelen. Zij bouwt op een groot industrieterrein aan de Sloe- haven te Vlissingen-Oost verschillende chemische bedrijven. In de eerste fabrieken, een fosfor-, fosforzuur- en een tripoly-fosfaatfabriek is de produktie in volle gang. De derde fosforfabriek wordt thans gebouwd. Met de bouw van de Trevira-grondstoffenfabriek is een aanvang gemaakt. 3 bijzondere herenzehoenen" Om de 4-daagse op weg te lopen Origineel tuigleer en gezond voetbed. Spotkoopje JL Houd uw motor in perfecte conditie In een goed onderhoudenmotoi verbrandt benzine met maximum rendement. En hoe efficiënter de verbranding, hoe geringer de hoeveelheid schadelijke bestand delen in de uitlaatgassen. Door een vakkundige servicebeurt kan deze tot zelfs 50worden gereduceerd. Laat uw motor daarom minstens twee keer per jaar inspecteren. 2. Vermijd overbelasting van uw motor Rijden in een te hoge versnel ling betekent overbelasting van de motor. Daardoor functioneert de motor minder goed en ver brandt de benzine minder efficiënt. Gevolgen: verspilling van brandstof en meer lucht verontreiniging. Houd u daarom aan uw instructieboekje en luister naar uw motor. U kunt horen wat het juiste snelheids- bereik is, in een bepaalde ver snelling. Vooral in de stad belangrijk. De choke beïnvloedt de brand stof-lucht verhouding. Hoe meer u de choke hanteert, des te meer benzine u verbruikt met als ge volg sterkere luchtverontreiniging door inefficiënte verbranding. Gebruik de choke daarom alleen als het strikt noodzakelijk is. Laat de uitlaat van uw auto regelmatig controleren Een lekke uitlaat is niet alleen gevaarlijk, maar kan bovendien de hoeveelheid schadelijke bestanddelen in de uitlaatgassen vergroten. Laat er daarom twee maal per jaar naar kijken als onderdeel van elke servicebeurt. 5Zet de motor af als uw auto stilstaat Belangrijk als u moet wachten in een file of voor een brug: een lopende motor veroorzaakt veel meer luchtverontreiniging als uw auto stilstaat dan wanneer hij rijdt. Indien u wat lang moet wach ten, zet de motor dan af. 't Is beter voor uw auto en voor de lucht. Breda Karrestraat 27 Tilburg Heuvelstraat 70 Filialen te Dordrecht, Rotterdam, Schiedam. Vlaardingen, Den Haag en Leiden. Grandioze aanbieding! Moderne comfortabele schoen met stevige en waterdichte zool. Voor snelle kopers, slechts Hier is tie weer, de onverslijtbare. en geweldig sterke rundlederen molière. Geheel gevoerd, zwart. Bij ons slechts

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 10