STEEVENS OP DREEF Damespartijen verliepen volgens plan UITSLAGEN VAN WEDVLUCHTEN MET LOSSING IN BEAUMETZ LES MOGES „Ik zie alles dubbel" Afwachten de juiste taktiek Zege voor Dik van 't Westende Optimistisch Toeslaan USIF, REAL ESTATE WIMBLEDON Dames uitslagen klassementen USIF, REAL ESTATE DINSDAG 30 JUNI 1970 Harrie Steevens: „Ik was weer helemaal opgeknapt". (Van onze speciale verslaggever) RENNES In een paar uur vol trok zich gisteren in Harrie Stee vens een verandering. Aan de start in Angers verwekte Steevens op schudding in het Nederlandse kamp toen hij verklaarde: „Ik denk dat ik vandaag de strijd staak. Als ik voor me kijk, zie ik alles dubbel. Ik zie scheel van de hoofdpijn. Zo gaat het niet langer, ik zet m'n ge zondheid niet op het spel om de Tour de France uit te rijden". Men sprak hem moed in, maar Steevens schudde mistroostig het hoofd. „Wat niet gaat, gaat niet", zei hij nuchter. Wie schetst echter de verbazing van de volgers toen In de laatste twintig kilometer dezelfde Stee vens niet uit de eerste vijf renners van het peloton week. Al reed men 60 km per uur, Harrie Steevens bleef vooraan. Op de wielerbaan van Rennes sprintte hij tenslotte naar een elfde plaats, waarmee hij de beste Nederlander werd. Lachend stapte hij van de fiets. „Onderweg ben ik helemaal opge knapt", vertelde hij verheugd. „Ik heb alleen nog een wat licht gevoel in mijn hoofd, verder mankeer ik niks meer. Als Basso me bij het uit komen van de bocht niet aan mijn trui achteruit had geworpen, zou ik zeker bij de vijf eersten zijn geëin digd. Maar ik ben tevreden. Het voornaamste is dat ik me weer goed voel". JOS VAN DER VEÜLI'TEN TON VISSERS MIKT OP PLOEGENKLASSEMENT (Van onze speciale verslaggever) RENNES De glimlach op het gezicht van ploegleider Lomme Driessens na het slagen van zijn coupe, met Zilioli bevroor 's avonds toen hjj in het hotel geconfronteerd werd met een woedende Merckx. Deze was buiten zichzelf omdat niet Georges Vandenberghen, maar Zilioli de gele trui gepakt had. Zilioli mag dan eerste luitenant van Merckx zijn, hij mag ook de kamer met hem delen. Maar de Italiaan is als enige in de ploeg van Merckx beschermd. Dat wil zeggen: als Merckx niet in al te grote moeilijkheden geraakt, behoeft Zilioli' geen knechtendiensten te verrichten. Dit was de eis van de Italiaanse fa briek Faemino die slechts node toegaf aan de wensen van Merckx slechts één Italiaan in de Tour-ploeg te nemen. Maar er is nog meer. Stel dat Merckx, zoals tijdens de Giro in de Vogezen straks een inzinking krijgt, en stel dat Zilioli dan zo sterk rijdt als in de Giro (vijfde in het eind klassement), wat dan? Zou er dan niet uit Milaan een bevel komen dat de ploeg voor Zilioli moet rijden? Er schuilt nog meer achter. Het is nu al zeker dat Eddy Merckx het komend seizoen niet meer voor Fae mino zal rijden. Merckx blijft wel in Italië, maar hij zal het volgend jaar voor ee" concurrerend merk UITSLAGEN Klassement van hèt eerste gedeelte van de derde etappe van de Ronde van Frankrijk, een ploegentijdrit in Angers luidt: 1. Driessens 1 uur 07 min 13 sec; 2. Vissers 1.08.18; 3. Al- bani 1.08.26; 4. Cools 1.08.43; 5. Peters 1.08.59; 6. Martini 1.09.17; 7. Schotte 1.09.25; 8. De Muer 1.09.26; 9. Sta- blinski 1.09.45; 10. Pezzi 1.09.46; 11. Plaud 1.09.53; 12. Giganti 1.10.53; 13. Langarica 1.11.44; 14. De Gribaldi 1,(1.51; 15. Caput 1.12.01. Uitslag tweede gedeelte van de derde etappe van Angers naar Ren- nens over 140 kilometer: 1. Marino Basso (Ita.-Albani) 3.20.06 met boni ficatie 3.19.56; 2. Walter Godefroot (Bel.-Pezzd) zt met bonificatie 3.20.01; 3 Cyrille Guimard (Fra.-Caput) zt met bonificatie 3.20.01; 4. Eddy Peel- man (Bel.-Caput) zt; 5. Eric de Vla- minck (Bel.-Schotte) zt; 6. Van Rijekegehm (Bel.-Cools)7. Van den Berghe (Bel.-Driessensj; 8. Grain (Fra.-De Gribaldi)9. Jemenez (Spa.- Langaraica); 10. Beghetto (Ita.-Mar- tini); 11. Steevens (Ned.-Peters)12. Jotti (Ita.-Giganti); 13. Pijnen (Ned.- Vissers); 14. Ottenbros (Ned.-Vis- sers)15. Serpenti (Ned.-Vissers)16. Wouters (Ned.-Peters); 17. Rentmees ter (Ned.-Peters); 18. Zoontjens (Ned.-Peters); 19. Lievens (Bel.- Schotte); 20. Roger de Vlaeminck (Bel.-Schotte); 21. Tosello (Ita.-Al- bani); 22. Delepine (Fra.-De Gribal di); 23. Polidori (Ita.-Giganti); 24. Dolman (Ned.-Vissers); 25. De Bie (Bel.-Cools) allen zelfde tijd als Bas so' 29 Janssen (De Muer)45. Benja mins (Peters); 47. Zoetemelk (Mars- Flandria)68. Van der Vleuten (Vis- De camera van aankomst heeft niet goed gefunctioneerd, waardoor de renners die tussen de 71e en 141e plaats zijn gearriveerd, niet in de juiste volgorde kunnen worden ge rangschikt. ALGEMEEN KLASSEMENT 1' Zilioli (Ita.-Driessens) 14.01.41; 2 Merckx (Bel.-Driessens) op 4 sec.; 3 Vanden Berghe (Bel.-Driessens) op 26 sec.; 4 Janssen (Ned.-De Muer) op 27 sec.; 5 Grosskost (Fra.-De Muer) op 33 sec.; 6 Mogens Frey (Den.-De Gribaldi) op 43 sec.; 7 Gui mard (Fra.-Caput) op 47 sec.; 8. Go defroot (Bel.-Pezzi) op 49 sec.; 9 Van Springel (Bel.-Cools) op 51 sec.; 10 De Vlaeminck (Bel.-Schotte) op 55 sec.; 11 Ocana (Spa.-De Muer) op 57 sec.; 12 Wagtmans (Ned.-Vissers) op 58 sec. 13 Van der Vleuten (Ned.- Vissers) op 59 sec.; 14 ex-aequo Boi- fava (Ita.-Albani), Thomas Petterson (Zwe.-Martini) op 1.01; 16 ex-aequo Gonzales, Linares (Spa.-Langarica), Zoetemelk (Ned.-Schotte) op 1.02; 18 Huysmans (Bel.-Driessens) op 1.03; 19 Schutz (Lux.-Albani) op 1.04; 20 ex-aequo: Swerts (Bel.-Driessens), Gosta Petterson (Zwe.-Martini) op 1.05: 22. Poulidor (Fra.-Caput) op 1.06; 23 ex-aequo Berland (Fra.-Le Muer), Basso (Ita.-Albani) op 1.08. 29 Duyndam (Peters) op 1,11; 36 Pijnen (Vissers) op 1,15; 51 Vianen (Peters) op 1,19; 57 Schepers (Pe ters) op 1,21; 60 Beugels (Schotte) op 1,23; 62 Zoontje (Peters) op 1,25; 71 Dolman (Vissers) op 1,28 90 Ot tenbros (Vissers) op 1,42 104 Rent meester (Peters) op 1,55; 106 Ser penti (Vissers) op 1,59; 121 Den Har- tog (Peters) op 2,35; 123 Van Kat wijk (Vissers) op 2,46; 133 Steevens (Peters) op 3,09 134 Wouters (Pe ters) en Benjamins (Peters) beiden op 3,16; 138 Hoogerheide (Vissers) op 3,36. fietsen. Het botert namelijk al enige tijd niet tussen de Belg en zijn firma. Het gaat niet zozeer om de hoogte van zijn jaarsalaris (250.000 gulden), maar om andere eisen van Merckx. Deze wenst zich in etappe wedstrijden doorgaans alleen om ringd te zien dioor Belgen. Hij heeft niet zoveel vertrouwen in Italianen in het algemeen, en zeker niet na de dopingsaffaire in de Giro van 1969. En daar Faemino nog altijd een Italiaanse firma is (weliswaar met Europese belangen), is dit voortdu rend een doorn in het oog van de Italianen. Vandaar dat Merckx zo heftig reageerde op de afloop van de coupe van Driessens. De anders zo luidruchtige en druk stipulerende Driessens was op de wielerbaan van Rennes, waar Basso de eindsprint won dan ook ongewoon rustig. En Merckx reed er met een gezicht als een donderwolk rond. Heel anders is daarentegen de stemming bij Willem II-Gazelle. De ploeg is bijzonder optimistisch ten aanzien van een ritzege en zeker ook ten aanzien van goede klasse ring van Wagtmans, Pijnen, en Van der Vleuten in het eindklassement. Men weet inmiddels dat Ton Vissers op het algemeen ploegenkla sement gokt (geldwaardermg: 13.000 gul den). (ADVERTENTIE) Dit snelgroeiende Fund belegt uitsluitend in inkomsten- opleverend onroerend goed in de welvarende zakencentra van de V.S. Deze investering in zorgvuldig geselecteerd, professioneel beheerd, inkomsten-opleverend onroerend goed heeft de aandelen van USIF, Real Estate in nog geen 31/2 jaar na de stichting van het Fund een gemiddelde waardetoename opgeleverd van meer dan 13% per jaar. Als u meer wilt weten over deze solide, rustige beleggingsvorm, neem dan contact op met Gramco. Intrinsieke waarde per aandeel USIF, Real Estate 6.1.67 24.6.70 5.00 $7.42 Ik ben geïnteresseerd in het unieke USIF, Real Estate concept. Naam Plaats:, Tel.r. Inzendenaan: Gramco Information (Nederland) N.v. Leidsestraat 74 Amsterdam Tol. 234323 - 234324 De Italiaan Mario Basso (rechts) winnaar van het tweede gedeelte van de derde etappe wordt gefeliciteerd door de Fransman Guimard die derde werd, Vissers gisteravond: „Wij rijden daarom uiterst zuinig. Niemand van de renners die in het algemeen klas sement kansen maakt, doet ook maar een pedaaltred teveel. Er ko men log zoveel zware dagen. Als ik trouwens een van de renners voor het peloton zie "ijden, haal ik hem persoonlijk terug. Het is nu niet de tijd om toe te slaan". De renners die Vissers' hoop vor men geven inderdaad reden tot vei- trouwen. Rini Wagtmans is geheel over zijn depressieve buien heen. Wagtmans was voor de start van de etappe in Angers weer als vanouds het middelpunt van een groep la chende mensen. Hij wierp pruimen, die hij in een etenszakje had gevon den wel tien meter in de de lucht en hij ving ze vervolgens in zijn mond op om ze meteen door te slikken. Zo'n grapje haalt geen ren ner uit die zich slecht voelt en geen hoop heeft op een goede Tour. Wagtmans: „Ik rijd heel anders dan vorig jaar. Toen fietste ik me suf voor een winst van 8 seconden. Maar, door die inspanningen mis je in de cols soms 2 minuten. Dat is een slechte handel. Daarom doe ik het dit jaar anders, vraag het maar aan Merckx. Ik was op weg naar Angers met een groepje van 5 ren ners ontsnapt. Merckx was er bij. Hij zei: „Allé, Rinus, rijden". Maar ik deed geen trap. Toen werd hij kwaad. Nou, van mij mag hij kwaad worden, ik ben nu veel wijzer dan het vorig jaar". Als Wagtmans zo spreekt boezemt dat vertrouwen in. In het verleden immers verspeelde hij vaak onnodig krachten omdat hij zijn tempera ment niet helemaal kon bedwingen en dan kilometers op kop van het peloton ging rijden. Nu beperkt hij zich tot het volgen van de wedstrijd voor in het peloton. Dat is trouwens ook het veiligste voor de talrijke valpartijen. Jos van der Vleuten is eveneens optimistisch gestemd. „Ik heb nog geen enkele keer behoeven af t zien. Mijn dag komt nog wel. In elke ronde heb ik een dag dat ik me geweldig voel. En op die dag zal ik in deze Tour toeslaan. Ik mag trou wens van Ton Vissers rijden voor het eindklassement". Ook met de derde hoop van Vis sers, René Pijnen, gaat het stukken beter. Hij heeft zijn zware verkoud heid die hem in het kampioenschap van Nederland noodzaakte op te houden, vrijwel geheel overwonnen. Pijnen: „Met de dag gaat het beter. Maar ik ben nog geen honderd pro cent en zolang dit niet het geval is, doe ik evenals Wagtmans en Van der Vleuten geen trap te "eel". De tactiek van de beste renners van Willem II-Gazelle is dus er een van afwachten, uitkijken en rustig meegaan in het peloton. Een ver standige tactiek. Want men heeft andere renners die op dit moment een etappe kunnen winnen. Harm Ottenbros bijvoorbeeld rijdt zeer sterk. Gisteren in de laatste 20 km naar de wielerbaan in Rennes fietste hij met Harrie Steevens steeds naar voren. Maar Ottenbros is wat bang zich te mengen in de levensgevaar lijke massasprinten. Daarom kwam hij in Rennes niet verder dan de 14e plaats, vlak. voor Jan. Serpenti, die ook op een dag voor Willem II- Gazelle een potentiele etappewin naar kan zijn. Zo verdeelt de ploeg van Vissers haar Kracht. Wagtmans, Pijnen en Van der Vleuten richten zich op het klassement, Ottenbros en Serpenti op etappezeges. Daarbij heeft men als gevaarlijke outsider Eef Dolman, die ook als hij zijn dag heeft beslist een etappe kan winnen. Ondanks alle pessimisme vooraf, heeft zich de ploeg van Willem II- Gazelle aldus ontwikkeld tot een ploeg met waarlijk mogelijkheden. (Van een speciale verslaggever) LONDEN Een maand geleden concludeerde miljonair/tennispromo- tor Llamar Hunt dat met dames tennis geen droog brood te verdienen was en ontsloeg hij Billie Jean King, Rosemary Casals en Francoise Durr van hun contractuele verplichtingen. Morgen kan hij ze terugzien in de halve finales van Wimbledon. Voor het eerst hebben ze zich alle drie ge schaard hij de laatst vier, te zaaien met de nummer één van het schema Margaret Court-Smith, de Wimble- donkampioene van 1963 en 65. Wimbledon gaf gisteren alle eer aan de dames met de ontmoeting op het centre court tussen de Schotse journalistendochter Winny Shaw en de kwikzilverige Rosemary Casals als grootste attractie. Het werd geen herhaling van TaylorLaver. Casals trippelde als een muis zo snel over het centrecourt, was altijd daar waar de bal kwam en plaatste zich met 6-2, 6-0 voor de derde maal in vier jaar voor de halve finales, waarin ze zal uitkomen tegen Margaret Court. Het was een verademing te zien dat de blonde Duitse Helga Niessen met vrouwelijke elegance, het kracht- tennis van Margaret Court een set lang ontregelde. De 28-jarige Ber- lijnse secretaresse, had aanvankelijk in het geheel geen plannen naar Wimbledon te komen. In de vijf maal dat zij wel kwam, was ze nooit ver der gekomen dan de derde ronde. Keer op keer werd Court door de ongemerkt naar voren komende Duitse achter de baseline gedrongen, waar haar snelheid en kracht te kort 3choten voor het retourneren van de scherp gesneden volleys. Helga won de eerste set op t' vijfde setpoint met 8-6. Helga Niessen had de partij kun nen winnen, als haar smash van de zelfde kwaliteit was geweest en zij in de tweede set niet afwachtend was gaan spelen. Nu kwam Court in haar geducht service-smash ritme en was het snel uit: 6-8, 6-0, 6-0. Billie Jean King, de voortdurend in zichzelf pratende, Wimbledon- kampioene van 1966, 67 en 68, erger de zich hevig aan de uitermate be dachtzame wijze waarop haar tegen standster, de lange Karen Krantzcke zich over de baan bewoog. De van energie overlopende Billie Jean ran selde de ene volley na de andere bui ten de lijnen en perkte zich pas in, nadat ze de eerste set verloren had. Met 3-8, 6-3, 6-2 plaatste Billie Jean King zich voor het treffen met Fran- ?oise Durr. De Francaise was veel te geroutineerd voor de Amerikaanse nummer veertien Cecilia Martinez: 6-1). 6-1. Ook wat Nederland betreft, was het zoeklicht gericht op de dames. Betty Stöve verscheen tweemaal op (ADVERTENTIE) HEERLIJKE VISSALADE (4 personen) 400 gram gaar visvlees (schelvis of kabeljauw), 250 gram gekookte aardappelen, 3 gesneden tomaten, 1 grote gesneden appel, gesnipperde ui, peper, mosterd of slasaus, 1 hard gekookt ei. Leg fijngemaakt visvlees op een met sla bedekte schaal. Hierop de aardappelen en 2 gesneden tomaten, appel, uitjes, peper en mosterd. Maak de massa glad met slasaus en garneer het geheel met schijfjes tomaat en ei. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap .voor Vis en Visprodukten, Wassenaarseweg 20 Den Haag. de baan: de eerste maai voor het gemengd dubbel, waarin zij samen met de Australiër Bill Bowrey door een zege op het Britse paar Mat- Ihews/Ernest (6-4 9-7) de achtste finales bereikte. Later op baan twee voor het dames-dubbel samen met Trudy Walhof-Groenman. Het Aus- tralisch/Zuidafrikaanse dubbel He len Gourlay/Pat Walkden had negen matchpunten nodig om de Neder landse meisjes uit de kwartfinales te houden, die elk vijftig pond ster ling zou hebben opgeleverd: 6-2 12- 10, Trudy en Betty op hun beurt mis ten bij 5-2 in de tweede set twee set- points. (Van onze motorsportmedewerker) SCHIJNDEL Fel werd er, door de ruim honderdveertig motorcou reurs, gestreden op het zeer zware circuit „Den Duin", waar de Schijn- delse Motorsport Vereniging een motorcross organiseerde onder au spiciën van de Nederlandse Motor sport Bond. Vooral in de senioren klasse 250 cc kregen de 3500 toe schouwers een spannende race te zien. Het gevecht om de eerste plaats ging hier voornamelijk tussen Vosters (Eindhoven) en Merks (Nis- telrode). Ook Martin van de Boer uit Breda en Gerry Franken uit Zegge speelden hierin een belangrij ke rol. Zij brachten het respectieve lijk tot een zeer goede vierde en zesde plaats. Frans Goossens, de kampioen in deze klasse, eindigde als vijfde. Vosters werd winnaar. Bij de junioren 250 cc, waai' in ook vijf Belgische renners startten, was Dik van 't Westende uit Borsele, zoals gewoonlijk, de winnaar. Hij werd door de heer Caimans vice- voorzitter van de Nederlandse Mo torsport Bond gepromoveerd naar de seniorenklasse. In de zijspanklasse won het duo Baas-Rapis (Nieuwerkerk a.d. IJs- sel), tweede werd De Rijk-Boeren (S+ -Willebrord) De uitslagen 50 ce junioren: 1 Th. Bouw, Erp, 2 A. Vonk, Volkel, 3 J. van Kasteren, Vught, 4 A Lammers Schijndel, 5 A. Vonk, Boekei, 11 J Struys, Breda. 50 cc Senioren: 1 R. Vervoort. Schijndel, 2 J. Versluis, Leerdam, 3 J. Vervoort, Schijndel, 4 A. van Kasteren Vught, 5 B. Antonis, Riet hoven, 10 T. Voesenek, Oosterhout, 11 W. Jaspers, St. Willebrord, 12 R. Valentijn, St. Willebrord. 250 cc Junioren: 1 D. van 't Wes tende Borssele (gepromoveerd), 2 F. Derks, Mook, 3 H. Deckers België, 4 N. van de Ven, Eindhoven, 5 N. Kerkx, België. 250 cc Senioren: 1 H. Vosters, Eindhoven, 2 Fr. Merks, Nistelrode, 3 J. v. d. Berk, Oss. 4 Martin van de Boer, Breda, 5 Fr. Goossens, Eindho ven, 6 Gerry Franken, Zegge. 12 Cyriel Daelman, Dorst, 15 Tony Vink, Dorst. Zijspanklasse: 1 C. Baas-B. Rapis, Nieuwerkerk a.d. IJssel, 2 P. de Rijk-Boeren, St. Willebrord, 3 J. v. d. Mee-V. Gogh, Schijndel, 4 A. Seuntjes-Summeren. Eindhoven, 5 P. Roks-Heyen. St. Willebrord, 7 V. d. Biggelaar-Dijkmans. Made, 10 J. Sanne-Heeren, St. Willebrord. TERNEUZEN De uitslagen van de wedvluchten vanuit Beaumetz les Loges zijn: „De Volharding". Westdorpe, met 141 oude duiven, hoogste snelheid 1087,- meter per minuut. 1, 2 en 6 Em. Baeeke. 3 A. Verhaghen. 4 en 7 G. Gijsel. 5 W. Verhagen. 8 R. Audenaerd. 9 M. de Smet. 10 A. de Krijger. Zelfde vlucht met 138 jonge duiven, hoogste snelheid 1058,- m.p.m. 1 en 3 G. Gijsel. 2 en 6 Ed. de Smet. 4 J. Verlinden. 5 en 10 M. de Smet. 7 E. Maenhout. 8 P. van Paemel. 9 A. van der Bilt. „Jong Maar Moedig". Driewegen met 39 oude duiven, hoogste snel heid 1047,- meter per minuut. 1 A. Engels. 2 J. Boerman. 3 J. Lippens. 4 en 6 I. Klaaijsen. 5 A. den Hamer. 7 en 9 C. Babijn. 8 en 10 A. Jansens, met 34 jonge duiven, hoog ste snelheid 976,- m.p.m. 1 J. Boer man. 2 A. Kornelis. 3, 4 en 10 C. Babijn. 5 I. Klaaijsen. 6, 7 en 9 A. Engels. 8 B. van der Slikke. „De Snel vliegers". Oostburg met 259 jonge duiven, hoogste snelheid 1058,35 meter per minuut. 1 en 5 H. Oosterbaan. 2, 6 en 9 M. Krijger. 3 en 10 R. Verstaeten. 4. L. Verheye. 7 J. Bakker. 8 P. Barra, met 144 oude duiven, hoogste snelheid 1014,65 meter per minuut. 1 J. de Hollander, 2 en 8 A. Risseeuw Jz. 3 A. Daansen. 4 en 5 L. Verheye. 6 H. Oosterbaan. 7 mevr. Risseeuw. 9 F. Brevet. 10 J. Duste. „De Snelle Duif". Terhole met 32 oude duiven, hoogste snelheid 1145,- meter per minuut. 1 J. Asselman. 2 Fr. Roelands. 3 L. Heymans. 4, 6 en 9 J. Bisschop. 6 en 7 A. Vermeulen. 8 W. Cambeen. 10 A. Hemelaar, met een deelname van 42 jonge duiven, hoogste snelheid 1051,- m.p.m. 1 en 5 P. Christiaans. 2 Alf. Freyser. 3 en 10 A. Vermeulen. 4, 6 en 8 A. Hemelaar. 7 Al. Bourain. 9 W Cambeen. „Gevleugelde Vrienden". Zierik- zee met 88 jonge duiven. 1, 3, 7 en 8 C. Berrevoets. 2 J. Krijger. 4 W. Blom. 5 L. Noordijk. 6 en 10 J. Wesdorp. 9 J. Dekker. „Nieuw Leven". Koewacht met 290 jonge duiven, hoogste snelheid 1037,9 meter per minuut. 1 Fl. Bon ne. 2 H. Mannens, 3 A. Goossens 4 en 10 Fl. Herman. 5 A. de Bock. 6 en 8 gebrs. Elegeert. 7 M. van Hove. 9 Raf. Martens, met 74 oude duiven, hoogste snelheid 1082,- m.p.m. 1 R. de Waele. 2 W. Verbiest. 3 A. de Kind. 4 Raf. Martens. 5 Th. Inghels. 6 A. van Rumste, 7 A. Mattheijs. 8 R. de la Ruelle. 10 Joh. dp Block, met 107 jaarlingduiven, hoogste snelheid 1084,3 meter per minuut. 1 en 10 L. Seghers. 2 en 7 W. Ver biest. 3 Raf. Martens, 4 A. van Rumste. 5 G. Bracke. 6 R. de la Ruelle. 8 J. Elegeert. 9 Joh. de Block. „De Getrouwe Duif". Cadzand met 276 jonge duiven, hoogste snelheid 1130,- meter per minuut. 1, 5 en 9 W. Goossen, 2 A. de Putter en Zoon. 3 W. van Acker. 4 A. Vasseur en Zoon. 6 Iz. Porrey. 7 J. van de Plasse. 8 R. de Lijser. 10 A. Dui- ninck en Zoon. „De Snelle Duif". Clinge met 52 jonge duiven. 1 en 2 P, Bracke. 3 J. Goovaert. 4 A. van Cauteren. 5 W. de Cock. 6 P. Bracke. 7 H. de Cock. 8 E. Willaert. 9 O. Mascelejjn. 10 Th. van Goethem, met 13 jaarling duiven. 1 en 3 Th. van Goethem. 2 en 6 S. Willaert. 4 P. Bracke. 5 O. Maseeleijn, 7 A. van Cauteren. PV „De Zeeuw". Goes, 222 jonge duiven, snelheid eerste duif 1103,4 meter per minuut. 1 J. van Hekken. 2 E. Huissen. 3 E. Maas. 4 Nie. de Nooijer. 5 Steenhard - Princen. 6 De Witte - Ressel. 7 en 8 C. van de Broek. 9 Sorbers - Jansen. 10 D. Wagenaar, met 160 oude duiven hoogste snelheid 1110,65 meter per minuut. 1 en 8 Sorber - Jansen. 2 7 en 9 G. den Toonder. 3 J. Pieters. 4 P. van Leeuwen. 5 Martens en Zoon 6 J. van Hekken. 10 A. de Pan. „Recht Voor Allen" Sluis met 221 jonge duiven, hoogste snelheid 973,- meter per minuut. 1 A. van Hane- ghem. 2 en 4 A. de Smit. 3 G. de Meijer. 5 en 7 J. van der Wege. 6 J. Dezutter. 8 P. Maenhout. 9 G. van Morreghem. 10 J. Coppens. met 102 oude duiven, hoogste snelheid 957,- m.p.m. 1 A. Tas: 2 en 3 J. Dezutter. 4 A. Wage. 5 A. Verheije. 6 M. van de Bussche. 7 G. de Meijer. 8 en 9 J. van Ommen. 10 M. van Wijnsber- ghe. „De Vrije Vlucht". Sasput met 126 jonge duiven, hoogste snelheid 985,- meter per minuut. 1 H. Calon. 2 H. Riemens. 3 P. de Poorter. 4 R. Blaakman. 5 C. Pielaet. 6 A. de Wever. 7 A. Siben. 8 J. Dhont. 9 J. Verplanke. 10 E. Minnaert; met 50 oude duiven, hoogste snelheid 1010,- meter per minuut. 1, 4 en 5 H. de Wever. 2 G. de Wever. 3 J. Dhont. 6 P. de Poorter. 7 H. Riemens. 8 C. de Poorter. 9 B. de Poorter. 10 J. Boogaard. „Jong Maar Moedig". Driewegen, met 42 jonge duiven, hoogste snel heid 998,- meter per minuut. 1 en 2 A. Kornelis. 3 J. Boerman. 4, 6 en 7 B. van der Slikke. 5 A. Engels. 8 en 9 eveneens A. Engels; met 22 oude duiven, hoogste snelheid 1088,- me ter per minuut. 1 J. Lippens. 2 en 4 A. Engels. 3 en 7 Aug. Janssen. 5 A. den Hamer. 6 B. van der Slikke. 8 C. Babijn. Nederlandse Bond van Zaterdag vliegers. Wedvluchten vanuit Noyon „De Voorwaarts". Zaamslag - Veer met 72 oude duiven, hoogste snel heid 1147,7 meter per minuut, een der vroegste duiven in het Provinci aal Concours. 1, 2 en 7 H. Scheele. 3 Bareman Dz. 4 C. van Boven. 5 J. Smallegange. 6 C. van Doorn. 8 P Koopman. 9 Fr. Scheele. 10 P.J. Willemsen. „De Reisduif". Breskens, hoogste snelheid 1092,- meter per minuut. 1 en 6 J.A. Versprille. 2, 3 en 9 J.P. van de Lijke. 4 D. Quaars. 5 E.P. Pieters. 7 R.A. Simpelaar. 8 H. Schautteet. 10 C.J. Klaasse. „EMM". Terneuzen, hoogste snel heid 1009,5 meter per minuut. 1 en 3 A. Scheele. 2, 4, 6 en 9 A. Smallegange. 5 C. Moerman. 7 en 8 D. Deurwaarder. 10 H. de Jonge. „EMM". Terneuzen, wedvlucht vanuit Chateauroux, hoogste snel- neid 868,- meter per minuut. 1, 3 en 4 D. Deurwaarder. 2, 5 en 6 A. Smallegange. 7 P. Verberkmoes. „P.V. De Zeeuw". Goes. Uitslag wedvlucht vanuit Tours, deelname 72 oude duiven, hoogste snelheid 810,67 meter' per minuut. 1 en 6 P.C. Kerkhove 2 en 4 P. van Leeu wen. 3 en 8 C.A. Koks. 5 Jaap de Jonge. 7 R van der Peijl. 9 G. Koks en zoon 10 Fr. Voois. „De Snelle Duif". Clinge wed vluchten vanuit Quievrain. 171 jonge duiven, hoogste snelheid 1010,6 me ter per minuut. 1 en 2 J. Pieters. 3 B. van de Branden. 4 J. van den Branden K.F. 5 P. Bracke. 6 J. Pilaet. 7 P Nachtegaal - Van Hels- land. 8 J. van de Branden. 9 Em. Piesens. 10 E. Bracke: met 47 oude duiven, hoogste snelheid 993,90 m.p.m. 1 Fr. Vos. 2 A. Seghers. 3 P. de Moor. 4 G. Werrebroeck. 5 en 6 ■T. Goovaert. 7 A. Pilaet. 8 J. Wil laert 9 C. van de Velde. 10 E. Verstraten.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7