Wereldse kijk op Goes De onbegrensde mogelijkheden van de Philips Cassette Recorder. PHILIPS Markten H. J. Bakker IN LE MONDE (op vakantie b.Vé) LOOPJONGEN SEX Sucrosa Israël en E.E.G. handelsverdrag Aram en de Zeekonsngm 4 pits elektrisch komfoor vervalt Apotheek Klaassen Boekhandel Van de Sande jong o ud DINSDAG 30 JUNI 1970 (Van een onzer redacteuren) GOES „In weerwil van een paar stijlfouten sommige ne ringdoenden zijn bezweken voor een misplaatste reclame-ijver zou de grote markt van Goes op dinsdag, de marktdag, nog als kader kunnen dienen voor een scène uit „Heidenkermis" (een vooroorlogse Franse film die het leven in de Lage landen tijdens de Spaanse tijd behandeld). De Maria-Magdalenakerk, meer groot dan schoon, en ook het vijftien- de-eeuwse stadhuis bieden niet veel om de geestdrift van de oudheidkundigen te voeden. Het in 1753 gebouwde hotel De Ko renbeurs daarentegen verschaft onverwacht comfort. In de hal ontwaart de Franse bezoeker te midden van Delfts-blauwe bor den een gedenkplaat die eraan herinnert dat Napoleon en Marie- Louise hier in 1810 een nacht doorbrachten, wat de patroon soms aanleiding geeft u een glas wijn aan te bieden". Aldus een citaat uit een „Brief uit Goes" welke deze week de kolommen van het gezaghebben de dagblad „Le Monde" sierde. Ie schrijver is Maurice Denuziè- re, een van die redacteuren van deze Franse krant, die op gezette tijden een dergelijke brief ver sturen. nu eens uit Timboektoe, dan weer uit Moermansk of Lima en nu dan ook uit Goes. Als degelijk Frans journalist verzaakt Denuzière niet zijn Goese bevin dingen in zowel een eigentijds als in een historisch kader te plaatsen. Het laatste element vindt men- in de titel van zijn relaas terug: „Jacqueline, prin- cesse du pays inondé" of wel „Jacoba, vorstin van het verdron ken land". Het gaat dus om de even ongemakkelijke als in de liefde en de politiek onfortuinlij ke Jacoba van Beieren. Denuziè re weidt er uitvoerig over uit. Het heden doet hij bondiger af, maar niet minder trefzeker: „Honderdduizend schepen per jaar, zegt men, nemen deze pas sage (bedoeld is het kanaal door Zuid-Beveland) die het verkeer tussen Antwerpen en Amsterdam verzekert, zonder de oeverbewoners ook maar in het minst te verhinder .n de oesters en kreeften te kweken welke door de EEG en de zakelijke vaardigheid van de inheemsen el ke avond hun weg vinden naar Rungis (de grote voedselveiling van Parijs, red.). In het Goese straatbeeld werd de blik van deze Franse beroeps toerist tevens getrokken door de „sexshop-sigaren winkel-boek handel", w,aar in de etalage de verhandelingen over de inwijdin gen in het sexuele leven met hun verheffende omslagen in alle op rechtheid naast onschuldige sou venirs staan. Het meest getrof fen blijkt hij door de Bevelandse klederdrachten, die hij, vooral wat het kapsel en de hoofdbe dekking aangaat, indrukwekken der vindt dan de Bretonse. Daar bij vergeet hij niet te noteren dat men aan de hoofdtooi kan zien of men met een protestantse dan wel met een katholieke schoon heid te maken heeft. En onze collega besluit: „Men kent de oorsprong en de betekenis niet meer van deze uitzonderlijke haarsieraden die het geluk van de fotografen en de winst van de heiligschennende antiquairs uit maken. Maar in een land waar de bergen wolken zijn en waar de mens de zee met grote dijkslagen verjaagt, helpen een vergeten vorstin en een beetje mysterieus goud in het dameskapsel te dro men". (ADVERTENTIE) voor £d„: die koffie en thee waar geen suiker in mag hui Sucrosa,de kaloriebesparende zoetma- kef zonder bijsmaak, zonder nasmaak. (Van onze financiële redactie) LUXEMBURG De Israëlische minister van buitenlandse zaken Eban heeft gisteren in Luxemburg „voorkeurshandelsovereenkom sten getekend die zijn land met de E.E..G heeft afgesloten. Een over eenkomst met Spanje ligt ter onder tekening gereed, en besprekingen over handelsovereenkomsten met enkele Arabische landen verkeren in een voorstadium. De E.E.G. zal met onmiddellijke ingang de invoerrechten op Israëli sche producten als zuidervruchten met 30 procent verminderen, terwijl Israël invoerrechten van goederen uit de E.E.G. met 5 tot 10 procent zal verminderen. Israël zal ook per jaar 300 ton textiel (katoen) mogen invoeren tegen lager invoertarief. De afspraken met Israël en Spanje hebben kritiek uitgelokt van de Verenigde Staten omdat hierin een discriminatie zien wat betreft hun- eigen uitvoer, voornamelijk op het gebied van zuidervruchten. TERNEUZEN, 29 juni Per 100 stuks sla 611, per stuk: bloemkool A 51—85, A 2 22—61, B 38—45, B2 1637, C 2 20, groene komkommers 1834, per bos: peen 7577, kroten 27—40, uien 1123, per kg: Eerste lingen 1471, andijvie 3843, peu len 105, prei 1525, pr-bonen 126 192, prelude 184—193, sav.kopl 919, rodekool 60, spitskool '4758, snijbo nen 102120, uien 116, waspeen 75 81, tuinbonen 1314, tomaten A 95 102, B 111, C 6768, aardbeien per doosje Elista 3541, Red Gauntlet 18 58, Gorella 41, rode bessen per doosje 1842. KAPELLE, 29 juni Frambozen in doosjes per kg IX 306, I 2012-41, II 181201. Rode bessen per kg (in kratten van 2 kg) IX 166, I 142— 154, IIX 103—104, II 63, in kratten van 5 kg IIX 86, II 55, per doos ex tra 45, I 37—47, II 1839. Aardbeien met dop per doos I 5260, II 3952, met dop per kg I 174, II100179, zonder dop voor industrie Sengana I en II 169179, Red Gauntlet I en II 162166, diverse rassen I en II 159. Kersen per kg Early Rivers I 155 174. Aardappelen I 3655, drielingen 2431, kriel 1619. Groenten: bloemkool 2494, kroten 1926, Oden 2024, kaspr.bonen 212, kas- snijbonen I 161164, H 100. Met in gang van deze week op maandag, woensdag en vrijdag veiling voor in dustrie en consumptie om 1 uur en op dinsdag en donderdag om half 12. Exportveiling tomaten op dinsdag en vrijdag om 10 uur. 49-24 „Natuurlijk ben ik de Gravin van Toscane," zegt Ambre lachend. „Een zo dapper en verstandig man als U bent, officier, herkent toch wel een adellijke dame, als hij er oog iin oog mee staat?" „Wel ik. .eh ik ben welis waar geen officier," hakkelt de wachtmeester met 'n kleur van trots over haar vleiende woorden, „nog niet tenminste, maar ik zie toch wel ,dat U van adel bent". Hij werpt een bewonderende blik op haar prachtige kleren. „Alleen de senator Priamus is nog aanwezig. Ik heb de strikte orders hem niet te storen, maar...eh-..voor u zal hij wel een uitzondering maken". Hij salueert en loopt het gebouw in met een houding als was hij de keizer van Rome. Helaas, de zelfverzekerdheid van onze soldaat is van korte duur. Want als hij, toch een beetje aarzelend, het gordijn, dat de vertrekken van de senator afsluit, opzij schuift om binnen te treden, springt Priamus met gilletje overeind. De senator zit juist onder het mes van de barbier, zijn rode gezicht voor driekwart bedekt onder een wolk van zeepschuim. „Idioot!!" schreeuwt hij driftig, en, de kom met scheerzeep grijpend, werpt hij die met een welgemikte zwaai in het gezicht van de verblufte schildwacht.-... 50-24 Ambre, die zodra de schildwacht verdwenen is nieuwsgierig het gebouw is binnengelopen, kijkt verbaasd op, als zij opeens vain achter een gordijn een luide schreeuwende stem hoort. „Schaapskop!! Eendvogel!, gilt de stem, overslaand van woede, „heb ik je niet gelast mij onder geen beding te storen!! Dat komt als een sluipmoordenaar binnenglippen, juist als de barbier het mes op m'n keel zet!! Op dat moment wordt het gordijn open gerukt en stormt de schildwacht, zijn gezicht druipend van wit zeepsop, de gang op, achtervolgd door de dikke senator, die woedend met een handdoek zwaait en een stortvloed van verwensingen uitbraakt. Hij had me van schrik de strot wel kunnen afsnijden, die barbier gilt de dikkerd woedend. „Naar de galeien ga je, jij zoon van een muilezel!! Ik zal...." Plotseling verstomt zijn geschreeuw en staat hij verbluft stil, als hij Ambre in het oog krijgt- „Oh ...eh...ik wist niet, dat ik zulk lieftallig bezoek had," stottert de dikkerd, snel de zeep van zijn dikke wangen poetsend, „Excuseer mijn vreemde uiterlijk, lief kind...een klein incident.-.kom verder en vertel me, waaraan 'ik je komst te danken heb". Heden is tot onze droefheid na een langdurig geduldig gedragen lijden van ons heengegaan, mijn geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, be- huwdmoeder, oma, zuster, behuwdzuster en tante JANNEKE JOHANNA QUAAK echtgenote van Jan Huijssen, op de leeftijd van 52 jaar. Allen die haar gekend hebben zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Terneuzen: J. Huijssen Zelzate: A. C. Huijssen E. J. Huijssen-Verhoeve Terneuzen: S. J. Maas-Huijssen P. Maas J. J. Huijssen en verloofde Familie Quaak Cortje en Pascal Familie Huijssen. Terneuzen, 28 juni 1970. Steenkarnplaan 24. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. don derdag 2 juli des n.m. 2.30 uur na voorafgaande rouwdienst in de aula van de Zuiderbegraaf plaats, aanvang 2 uur. Voor de bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onze lieve zuster en tante, mej. PAULINA H. J. WIKLAND zeggen wij hartelijk dank. Uit aller naam, Mevr. J. P. M. de Vos- Wieland Terneuzen, Steenkarnplaan 2c. TE KOOP z.g.a.n. WAGNERHOF 80 TERNEUZEN CHIRURG WOENSDAG 1 JULI 1970 het ochtendspreekuur in het Juliana - ziekenhuis Terneuzen. GEVRAAGD: voor enkele uren per dag. NOORDSTRAAT 54 TERNEUZEN Noordstraai 55 Terneuzen Heden overleed vrij onverwacht mijn geliefde man, zorgzame vader, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer LOUIS DE POOTEK, echtgenoot van Anna M. Neve, op de leeftijd van 61 jaar. A. M. de Pooter-Neve M. P. de Pooter Familie de Pooter Familie Neve. Terneuzen, 28 juni 1970, Axelsestraat 81. De teraardebestelling zal plaatshebben a.s. woensdag 1 juli des v.m. 11.30 uur. Het goede boek voor en vindt U in Bewaren voor later. Het hele jaar. Muzikaal gezelschap. Overal waar u gaat of staat, brengt uw Philips Cassette Recorder sfeer en gezelligheid. U kunt het zo gek niet bedenken; altijd hebt u uw lievelingsmuziek voor elke gelegenheid. Uw eigen selectie pocketmuziek, zelf op de band vastgelegd of kant-en-klare langspeel-programma's in Musicassettes. Bewaren voor later. Het temperamentvolle spel van een flamenco-guitarist, het ruisen van de zee, stadsgeluiden of gesprekken. Al die herinneringen kunt u bewaren. Alles wat u kunt horen, kunt u opnemen met een Philips Cassette' Recorder. Een leuk idee ook bij uw vakantie film of dia-reportage. Het hele jaar. Eenmaal thuis zult u nog vele andere Afleiding onderweg. mogelijkheden ontdekken voor uw Philips Cassette Recorder. Wat denkt u van uw eigen muziek-bibliotheek op Compact Cassettes? Handig èn voordelig! Afleiding onderweg. Zelfs onderweg in de auto, kan uw Philips Cassette Recorder goede diensten bewijzen. Enkele cassettes met wat speciale liedjes en melodietjes voor de kinderen b.v. kunnen wonderen doen. De uren èn kilometers vliegen voorbij. Musicassettes. U kunt" otok,kant- en-klare langspeel- programma's kójDen. Professioneel opgenomen op z.g. „Musicassettes". Keuze in overvloed in alle mogelijke genres! Er zijn njeer dan 6.000 verschillende titels. U kunt ze belufsteren via de ingebouwde luidspreker, of beter nog-door uw Philips Cassette Recorder aan1 te sluiten op uw radio of versterker-installatie Muzikaal gezelschap. Portable recorder. 'Een volledige recorder. Speelt af, neemt op, waar, wanneer en wat u maar wilt. Batterij-voeding. Aansluiting voor radio, versterker en netvoedingsapparaat. Inclusief microfoon en draagtas. 219.- De luxe portable. Voor net- èn batterij-voeding. Neemt op, speelt af, uit of thuis. Groot uitgangsvermogen. Modulatie-indicator. Inklapbare draagbeugel. Inclusief microfoon. 299.-

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 4