Tom Okker had nog vier sets nodig FAVORIETEN Walcheren bleek sterker dan SOA BLEVEN OVEREIND PAARDENDAG MET GOED FRAAI SPORTCOMPLEX Kees Bal favoriet PROGRAMMA Zeeuwse winst zaterdagvoetbal Pijnen mogelijk niet naar de Tour Zoetemelk bij de kopmannen Voor Lewedorpse Boys Wimbledon van start UITSLAGEN BESTUUR GOES MOEI BESLISSEN Zware taak voor jury D-trainers geslaagd HANDBALTOERNOOI Zeeuws record Cora Hofman KOERS ZUIDDORPE ZWARE TAAK DINSDAG 23 JUNI 1970 van 66 won Swift in de verlen ging met 86. Poule C: Olympus 2 en poule D: Walcheren 2. Bij de heren junioren zegvierde Break Out uit Roosendaal met 12— 10 over Niloc (A'dam). In poule C eindigde SIOS (Bergen op Zoom bovenaan. (ADVERTENTIE) LONDEN Onze landgenoot Tom Okker is gisteren in Londen doorgedrongen tot de tweede ronde van het herenenkelspel in de open Engelse tenniskampioenschappen op de banen van Wimbledon. Okker had tegen de Deen Jörgen Ulrich vier sets nodig. In de eerste set bevocht hij een moeizame 119 overwinning, maar de tweede moest hjj met 46 aan de fel vechtende Deen laten. Daarna herstelde Okker zich voortreffelijk en liet hij niets aan het toeval over. Met 61 en 63 speelde hij zijn tegenstander vervolgens uit het toernooi. Vrijwel alle geplaatste spelers kwamen door de eerste ronde. De Australiër Rod Lasser, die de strijd opende versloeg de Amerikaanse nummer 17 Georg „Butch" Seewagen. Hij deed dat in drie sets: 62, 6—0, 6—2. I-6 6-3 8-6 3-6 6-4; Cliff Richey (VS) Istvan Gulyas (Hon) 6-2 6-8 6-4 6-4; Stan Smith (VS) - Jaime Fillol (Chi) 7-5 2-6 6-3 6-4; Jan Leschly (Den) - To-mas Lejus (Rus) 6-3 6-4 II-9; Andrew Pattison (ZAF) - Eric van Dillen (VS) 8-6 6-1 4-6 3-6 6-3; Edison Mandarino (Bra) - Frantisek Pala (Tsj) 6-4 6-4 6-2; Ilie Nastase (Roe) - Onny Parun (NwZ) 6-8 6-0 7-5 8-6; Bob Hewitt (ZAF) - Daniel Contet (Fr) 6-2 6-3 6-4; Ian Fletscher (Aus) - John Clifton (GB) 6-4 6-2 6-3; Jean Claude Barclay (Fra) - Patrick Proisy (Fra) 6-8 12-10 6-3 6-4; Phil Dent (Aus) - Patrick Hom bergen (Belg) 6-2 6-3 6-2; Manuel Orantes (Spa) - Stephen Ball (Aus) 6-2 6-2 7-9 6-4. Het moeilijkste had het wel de Australiër Ray Ruffles, die liefst vijf sets nodig had om de onbekende Rhodesiër Roger Dowdesweli uit te schakelen. Deze kwam zelfs op een 21 voorsprong, maar had daarvoor zoveel adem verbruikt dat hij niet meer aan het spel te pas kwam en pas in de laatste, beslissende set zet te hij alles op alles, maar moest toen onderdoen voor de grotere routine van Ruffles, die toch nog alles moest geven om uiteindelijk deze laatste set met 75 te winnen. Spanning was er ook bij de strijd tussen de Spanjaard Andres Gimeno, die aan de Fransman Pierre Barthes een kwaaie tegenstander had. De eerste set raakte de Spanjaard met 46 kwijt, maar daarna bleek de soepelheid van Gimeno doorslagge vend. Herenenkelspel, eerste ronde: Rod Laver (Aus) - George Seewagen (VS) 6-2 6-0 6-2; Tony Roche (Aus) - Bob Maud (ZAF) 6-1 6-4 6-2; Prem- jit Lall (India) - Guillermo Vilas (Arg) 6-1 6-2 6-4; Keith Diepraam (ZAF) - Dick Russell (Jam) 7-5 13-11 6-2; Ken Rosewall (Aus) - Charles Dimbley (Aus) 6-3 7-5 6-4; Terry Ryan (ZAF) Peter Dörner (Aus) 9-7 6-4 3-6 6-3; Derek Schroder (ZAF) - Francisco Guzman (Ecu) 6-2 6-2 6-0; Andre Gimeno (Spa) - Pierre Barthes (Fra) 4-6 6-1 6-4 6-2; Ray Ruffles (Aus) - Roger Dowdes- well (Rho) 5-7 6-1 3-6 6-1 7-5; Roger Taylor (GB) - Brian Fairlie (NwZ) (Van onze sportredactie) WOENSDRECHT Kené Pijnen heeft gisteren zijn ploegleider Ton Vissers telefonisch laten weten dat hij wellicht niet mee naar de Tour de France gaat. Deze opzienbarende mededeling kwam na een bezoek van Pijnen aan sportarts Rolink in Beverwijk. Hij stelde zich bij hem onder behandeling voor een zware verkoudheid, die hij waarschijnlijk opliep na de Ronde van Uithoorn, vrijdag, en die hem zoveel parten speelde, dat hij zondag in het natio nale kampioenschap na tachtig kilo meter koers al afstapte. Dokter Rolink constateerde giste- den een lichte tongontsteking. Hij zal Pijnen vandaag opnieuw onderzoe ken en dan beslissen of het verant woord is om hem te laten vertrekken in de Ronde van Frankrijk. Een diep teleurgestelde Willem II- ploegleider Ton Vissers: „Ik heb Pij nen gevraagd om als het enigszins kan mee te gaan. Mocht dokter Ro link er bezwaar tegen hebben dan moet ik me natuurlijk bij zijn oor deel neerleggen, maar ik redeneer zo: de eerste etappen zijn vlak, pas in de zevende rit komen er bergen. Misschien kan Pijnen zich in dait rus tige deel van de Tour herstellen". Wanneer dokter Rolink adviseert om dat niet te doen zal Ton Vissers in de plaats van René Pijnen de zon dag voor Fits Hoogerheide uit de ploeg gewipte Leen Poortvliet aan wijzen. (Van onze sportredactie) GOES Voorbarig hebben wij bericht, dat Piet Lindenberg de nieuwe trainer zou worden van de derde klasser Goes. Voorbarig, om dat vanavond pas de beslissing zal vallen. Voorzitter De Kok van Goes zal dan aan de rest van zijn bestuur verslag uitbrengen over de onderhan delingen met Piet Lindenberg. Het voltallig bestuur zal daarna ja of eventueel nee moeten zeggen. Ook over het aantrekken van Maarten de Kok zal nog gesproken moeten worden. SCHIPHOL (ANP) „In princi pe mogen al onze coureurs tot de Alpen een eigen kans wagen", dat was de boodschap, die de renners van de Mars-Flandriaploeg voor de komende Ronde van Frankrijk gis teren tijdens de presentatie op Schiphol van de leiding meekregen. Alleen Roger de Vlaeminck, die in tegenstelling tot alle voornamelijk in België lopende geruchten als zou hij niet naar de Tour gaan in bla kende welstand op Schiphol was en onze landgenoot Joop Zoetemelk zijn „beschermde" renners, hetgeen wil zeggen, dat zij tot die Alpen alle mogelijke bijstand van hun ploegge noten zullen moeten ontvangen. In de dan volgende ritten in het werkelijke gebergte de vele col letjes van de vierde en derde cate gorie in de eerste tien dagen kan men nauwelijks serieus nemen zal worden uitgemaakt wie van de twee de echte kopman in de formatie wordt. De ploeg, die woensdag in één ruk van Kortijk met een auto bus naar startplaats Limoges wordt vervoerd, bestaat uit de Nederlan ders Joop Zoetemelk en Eddie Beu gels, en de Belgen Michel Coulon, Gerard David, Jaak Deboever, An- dré Dierickx, Eric Lenians, Mare Lievens, Eric de Vlaeminck en Ro ger de Vlaeminck. De Mars Flandria-ploeg voor de Tour de France, geflankeerd door ploegleider Brik Schotte (links) en tweede ploegleider Noël Foré, rechts. Tom Okker had vier sets nodig om de tweede ronde van het tennistoernooi in Wimbledon te bereiken. (Van ker) onze paardensportmedewer- KAMPERLAND Voor ongeveer 1000 bezoekers van de Zeeuwse Paardendag is het de gewestelijke bond voor Zeeland van Landelijke Rijverenigingen ten volle gelukt een aantrekkelijk demonstratief middag programma te bieden. Zij konden dan ook putten uit 'n ruim paarden- arsenaal van vele stamboeken, dat door de organisators van de Zeeuwse Paardendag bijeen was ge bracht. De Shetlandpony's van De Kleppertjes uit Axel en De Haring- ruitertjes uit Biervliet toonden hun kunnen tijdens een voetbalwedstrijd en een zakloopwedstrijd, waarbij de ruitertjes, 'die allen zonder zadel re den, voor de nodige* spanning zorg den. Hierna werd door 12 Dartmoor- pony's van de ponyclub Hulst een bijzonder aardige carrousel verreden op de tonen van het vioolconcert van Locatelli. De Welshpony's van de ponyclub De Oranjeruitertjes uit Willemstad toonden de vele bezoekers een keu rig viertalnummer zoals dit op de ponyconcoursen van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Landelij ke Rijverenigingen verreden wordt. De nog zo overbekende IJslanders van ir. A. Bruining toonden hierna hun speciale gangen, namelijk de telgang en de tölit. Hierna volgden drie vertegenwoordigers van het nog jonge Connamarastamboek, die in een keurige demonstratie bewezen, ideale rijpony's te zijn. De Fjorden- paarden toonden in een aantrekke lijke demonstratie tot welke veelzij dige prestaties deze betrouwbare paardjes in staat zijn. Terwijl het tweespan en een enkelspan zware vrachten het terrein rondreden en enkele ruiters en amazones de di verse rijpaardgangen demonstreer den, gaf op het middenterrein een fontigegroep een keurig shownum mer ten beste. Zeven ruitertjes van de ponyclub De Kleppertjes uit Axel toonden hierna de springcapa- (Van onze sportmedewerker) LEWEDORF De voetbalvereni ging Lewedorpse Boys heeft zater dag op het sportterrein aan de Ko- renweg een fraai nieuw kleedge bouw en een daarbij horende kanti ne in gebruik genomen. Na een welkomstwoord van voorzitter B. van Arend, heeft de wethouder voor sportzaken van de nieuwe gemeente Borsele, de heer E. Barends, het gebouw officieel overgedragen aan de voetbalvereniging. De heer Ba rends wees er in zijn toespraak op dat de verbetering van de sportac commodatie in zijn gemeente de volle aandacht geniet en dat er op dit heel wat geïnvesteerd zal worden. Bij de plannen die in de toekomst gerealiseerd zullen worden behoort onder andere ook de aanleg van een tweede veld voor Lewedorpse Boys, bij het reeds bestaande terrein aan de Korenweg. Het college van B en W zijn er, evenals het bestuur van de voetbalvereniging van overtuigd dat deze kwestie urgent is. Ondanks het warme weer was er toch nog een behoorlijke belangstel ling voor de voetbalwedstrijden die daarna volgden. Het damesvoetbaL- team uit Lewedorp speelde eer aan trekkelijke wedstrijd tegen de Texas Girls uit Prinsenbeek, die met 20 zegevierden. Mevrouw Poppelaars bracht de gasten op 10 in de eerste helft, terwijl Luus Ma- chielse na de hervatting nog voor een tweede doelpunt zorgde. Nadat tWee pupillenteiains van Lewedorpse Boys slag hadden gele verd trad Lebo II aan tegen Texas Boys. De bezoekers bleken ook in deze wedstrijd sterker. Paul van Steen gaf met twee gave treffers de Brabanders een 20 voorsprong, terwijl Dingeman Broere voor de rust daar nog een doelpunt aan toe voegde. Na de rust kwamen de gastheren wat meer aan bod, wat resulteerde in een tegendoelpunt van oK Traas l3. Dat werd ook de eindstand. St.-Cecilia uit 's-Heerenhoek zorgde voor een uitstekende muzikale om lijsting op het sportterrein. 's Avonds was er in café De Goe de Verwachting een geanimeerd bal met verloting. (Van onze medewerker) SPRANG-CAPELLE De verte genwoordigende elftallen van de af delingen Brabant en Zeeland (zater dagvoetbal) speelden in Sprang op het terrein van NEO tegen elkaar. Het is een verdiende overwinning voor de Zeeuwen geworden. Voor de rust had Brabant de kans om een voorsprong te nemen, maar opgeleg de mogelijkheden werden volledig gemist. In de tiende minuut kwam Aarts- en alleen voor doelman Schipper (Borsele) maar knalde tegen hem aan. Bakx (SSC'55) kreeg ook een kans, maar ook deze ging verloren. Tot in de dertigste minuut Zeeland het beter deed. C. v.d. Kreeke (Wolphaartsdijk) schoot onhoudbaar voor doelman Schipper (Kogelvan gers) de eerste treffer in. Brabant kreeg door Aartsen (Post Boys) nog een kans op een doelpunt, maar niemand scheen bij machte de bal in het net te k rijgen. Vlak na rust w as Brabant dicht bij de gelijkmaker, Mijnsbruggen w)deb) omspeelde de (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN In de jeugdinter- landontmoeting Nederland-West- Duitsland heeft Cora Hofman van Scheldesport uit Terneuzen uitste kende prestaties geleverd op de 100 en 200 meter. Op de 100 meter werd zij tweede achter Riet van den Berg. Haar tijd van 11,8 op deze afstand betekent een nieuw Zeeuws record. Het oude stond reeds op haar naam met 11,9 sec. Ook op de 200 m. bereikte zij een tweede plaats met een tijd van 24,8 sec., hetgeen ook een verbetering betekende van het reeds op haar naam staande record met 0,2 sec. Tevens hielp Cora Hofman mee het nationale jeugdrecord op de 400 meter estafet te voor meisjes scherper te stellen. citeiten van de New Forest-pony's. In een springconcours over acht hin dernissen van deze ruiters kwamen er vier foutloos over de streep, zo dat het publiek nog een spannende barrage te zien kreeg, die uitliep in een familiestrijd tussen Jan en An- nelien de Feijter en welke door Annelien op de merrie Doornhof Bandi foutloos gewonnen werd. Haar broer Jan wou het te snel doen en maa'kte op hindernis drie een slordigheidsfoutje, hetgeen hem 4 strafpunten opleverde. De Haflin- gers van de ponyclub Hulst hadden op Incamuziëk een Guirlande inge studeerd, waarvan de uitvoering keurig verliep. Dat moet een grote voldoening zijn geweest voor in- structrice en ruiters, die veel voor bereidend werk hebben gedaan. De jury, die hierna het best gaan de rijpaard moest klasseren had een zware taak. In de ochtenduren wa ren hiervoor reeds 20 paarden in de ring verschenen. Een zevental hier van was voor een definitieve keu ring nogmaals in de ring geroepen. Na op beide handen de gangen in stap, draf en galop getoond te heb ben, ging het predikaat bestgaande rijpaard naar de achtjarige vosmer- rie Dancing Maid van dominee Ben- jert-Paulides uit Oostburg, op voor treffelijke wijze gereden door J. Meijer te Serooskerke. Na een défilé van de paarden en pony's, die in de ochtenduren een lA-premie hadden ontvangen was het concoursterrein gereserveerd voor de Zeeuwse warmbloedpaar- den. Leden van de landelijke rijver- eniging Oranjezon toonden hun kun nen in een puissancespringconcours, c- At, in v.er manches verreden werd. De acht combinaties kwamen alle foutloos door de eerste manche heen, waarna de zes hindernissen aanmerkelijk werden verhoogd en verbreed. Deze opgave bleek voor drie van d^ acht combinaties te zwaar te zijn. De vijf overige com binaties bonden in de derde manche in een wederom verhoogd en ver breed concours de strijd aan. Hieruit bleven twee combinaties foutloos, zodat een vierde manche nodig was. Hierin streden de combinatie C. de Visser met Elza en A. Wattel met Reza om de hoogste eer. De over winning ging naar A. Wattel met Reza, met vier springfouten, terwijl C. de Visser met Elza acht spring fouten op zijn naam zag komen. Deze springconcoursen werden afge wisseld door een dressuurdemon- stratie van mevrouw M. Bom met het paard Dandy, die een keurige dressuurdemonstratie ten beste gaf. Verder was er een aangespannen nummer eveneens met warmbloed- paarden en een carrousel, dat keurig verreden werd door twaalf combina ties van de Oranjeruiters uit Wil lemstad, gevolgd door een voortref felijke Pas de Deux door de heren Steendijk en Reiniersse van de lan delijke rijvereniging Walcheren. Tenslotte was de gehele ring vrij voor de heer L. Moermond, die in een parade alle deelnemende combi naties van klein tot groot nog een maal aan het publiek voorstelde. (Van onze handbalmedewerker) BREDA Het bestuur van de handbalvereniging Walcheren kan weer terugzien op twee zeer ge slaagde handbaldagen. De grote strijdlust van de deelnemer leverde verschillende spannende momenten op. Zaterdag streden de meisjes en jongens adspiranten en pupillen om de hoogste eer. Bij de meisjes adspi- ratnen won EBHV (Breda) in de finalewedstrijd met 65 van Zee land Sport (Vlissingen). De overige poulewinnaars werden; poule C: Zeeland Sport 2, poule D: EBHV 2; poule E: Marathon 2 (Vlissingen). De finale jongens adspiranten ein digde in een overwinning van 8—5 voor Walcheren op EBHV. Eindstan den meisjes pupillen: poule A:Wal- cheren; poule B: Marathon; poule C: Marathon 2; poule D: Walcheren 4; poule E: Sluiskil. Jongens pupillen: 1 Fortuna (Bergen op Zoom), 2 Olympus (Vlissingen) en 3 Mara thon (Vlissingen). Zondag verschenen de junioren en senioren binnen de lijnen. Er werd zeer sportief gestreden. De finale wedstrijd bij de dames senioren werd uitgevochten tussen Swift (Roermond) en Hellas (Den Haag). De dames van Swift legden beslag op de beker door een overwinning van 96 na een ruststand van 53. Voor de derde plaats werd geduel leerd tussen Walcheren en SOA (Breda). Walcheren zegevierde met 113. Overige poulewinnaars: poule C: Rapid (Breda), poule D: Olym pus 2 (Vlissingen) en poule E: Delta Sport. Bij de heren senioren was het Hellas (Den Haag) dat in de finale wedstrijd zegevierde met 82 (ruststand 51) over Olympus (Vlissingen) en daardoor beslag leg de op de beker. Overige poulewin naars: poule C: Rapid (Breda), pou le D: Walcheren 2 (Vlissingen) en poule E: Rapid 2. Bii de heren junioren zegevierde Swift (Roermond) en GSC (Goes) in de finale. Na een gelijke stand (Van een onzer medewerkers) MIDDELBURG De KNVB af deling Zeeland heeft dit seizoen weer met succes een trainerscursus D georganiseerd. Aan de cursus, welke in Goes werd gehouden, on der leiding van docent II. de Jong uit Brielle, namen 15 kandidaten deel, waarvan er 6 zijn geslaagd. Acht deelnemers moeten een her examen afleggen en een kandidaat is afgewezen. De geslaagden zijn: J. Baas, Nieuwland, A. Courtin, Heinkens- zand, A. de Dreu, Goes, G. v.d. Linde, Kruiningen, H. Scherbeyn, Hoofdplaat, P. de Smidt, Heinkens- zand. De kandidaten, welke een her examen moeten afleggen zijn: J. Fritz, Nieuw en St.-Joosland, P. de Haze, Geersdijk, A. Hemdrikse, Middelburg, P. Hirdes, West-Sou burg, A. Hoefnagel, Breskens, G. Siereveld, Arnemuiden, J .van Stel, Kortgene en P. de Winde, Breskens. doelman, ma*ar zag zijn kans teniet gedaan door een terug gekomen ach terspeler, die de bal uit de doel- mond werkte. Zeeland kreeg meer vat op het middenveld, vooral door kundig spel van Wisse de Kok (Nieuwdorp), en het was deze spe ler die in de vijfde minuut na de hervatting de tweede goal voor Zee land maakte. Toen ws Brabant een geslagen ploeg. A. v.d. Kreeke ('s- Heer Arendskerke) schoot nummer drie achter doelman Raams (Post Boys) ingevallen voor Schippers. Brabant was zelfs niet bij machte de eer nog te redden. Tot tweemaal toe werd de bal door H. Aa-rtsen nog ingeschoten, maar telkens stond er een Zeeuwse verdediger op de goe de plaats. (Van een onzer wielermedewerkers) ZUIDDORPE De kermisexploi tanten in Zuiddorpe hebben het niet alleen druk. Ook het wielercomité van Zuiddorpe, bestaande uit C. Herman, moeten veel werk ver zetten. De voorbereidingen van het Wie lercomité Zuiddorpe, dat op achttien september 1948 werd opgericht, stonden echter niet zozeer in verband met de kermis, maar staan volledig in het teken van de amateur-wieler wedstrijd die vandaag zal worden verreden. Immers, na ongeveer twintig jaar zal men vandaag in Zuiddorpe weer amateurs aan het werk zien. Voorheen waren het nieuwelingen, die voor de bloemen vochten. Ondanks het feit dat men concurrentie van Ossendrecht zal krijgen, waar eveneens ama- teus aan het werk zullen zijn, is het Wielercomité Zuiddorpe met de veertig tot op heden ingeschre ven renners dik tevreden. Onder die veertig renners bevindt zich de kampioen van Zeeland, Kees Bal. Daarnaast de streekrenners Theo van Poucke, Wim de Waal, Hennie Gijsel, en Peter Vonck, doch ook mannen als Toine van de Bunder, Wim Evertse, Chris de Jonge, Ad Klayssen, Henk Stander, Bertus Slings en de Engelsen Caroll Ed wards en Joens behoren eveneens tot het deelnemersveld. Om half drie zal wethouder A. IJsebaert van de gemeente Groot Axel, waartoe Zuiddorpe behoort, het vertreksein geven aan de renners, die dan dertig ronden van drie en een halve kilo meter voor de boeg hebben. Het parkoers loopt als volgt; start en finish aan de Molenhoek. Vervolgens St. Marcusstraat, Canisvlietweg, St. Janstraat en Molenhoek. Verwacht mag worden dat vooral Theo van Poucke en Wim de Waal die beiden in Groot Axel wonen alles in het werk zullen stellen om de bloemen, voorzien van een grote rode sjerp, waarop de gouden letters „Zuiddorpe 1970" voorkomen, te bemachtigen. In het verleden is Zuiddorpe gewend geweest bij de nieuwelingen klinkende namen van overwinnaars op de erelijst te krij gen. Om er enkele te noemen: Jo de Roo, Kees Haast, Frits Hogerheide, René Pijnen, Kees Koeken, en vorig jaar Wim de Waal kregen er eens de bloemen. Het ligt dus in de lijn der verwachtingen dat ook deze keer, al betreft het dan amateurs, hij die er de bloemen grijpt even eens uit het goede hout zal moeten zijn gesneden. Kees Bal; grote kanshebber in Zuiddorpe.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9