Kwaliteit Doden bocht bij Retranchement errrz: Kikkerop Kenmerk houdt vis E. Joachim exposeert in Badhotel Domburg tdZZ2>2*(b!cm) Sporthal in Terneuzen 17 augustus klaar V3S...duur? WOl ...nee! [Vraag daarom frisdranken Kikker óp met KIKKEROP Brommer ramt auto Beroepingen en uw Hoofdbrandwachten Afdeling Veilig Verkeer Schoondijke oudste Heuvelbrink 31 Breda Werk van grote zuiverheid in Terneuzen "F' "Vu ucjt halve dagen ken Ar. Lij wiet Hoe doe ik Mevrouw de Ruyter weet antivoord op al uw vragen VaNDAAG Sportdag voor iagere scholen IJzendijke v.d. Brule's Rest-O-Rette EXCURSIE NAAR SAEFTINGHE Veel activiteiten in zwembad IJzendijke KETTINGBOTSING: FLINKE SCHADE Tentoonstel!' DINSDAG 23 JUNI 1970 (ADVERTENTIE) (Van TERNEUZEN H. B. uit Terneu- zen reed met zijn bromfiets de Pla taanstraat uit en nam de boehit te royaal. Tengevolge hiervan botste hij tegen de personenauto van M. A. van der B. uit Terneuzen. De auto liep vrij zware schade op, de brommer had slechts enkele krassen. Beroepen te Benthuizen, Borsele, Capelle (Zld), 's-Gravenpolder, Gro ningen, Hilversum, Melissant, Mij drecht, Middelharnis, Naaldwijk, Rijssen, Rotterdam-W, Sprang-Ca- pelle, Veen (N. Br.), Woerden en Zoetermeer J. Mijnders, kandidaat te De Meern. Geref. Gemeenten in Nederland. Beroepen te Groot'-Ammers, Mid delburg en Vriezenveen A. Wink, kandidaat te Gouda. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Wassenaar?ew6g 20, Den Haag. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Op maandag 14 september zal in Schoondijke offi cieel een afdeling van het Verbond voor Veilig Verkeer worden opge richt. Daarbij zal, nadat de nodige voorlichting over taak en doelstelling van het verbond is gegeven, een be stuur worden gekozen. UiVr DOMBURG Gelukkig dringt het de laatste tijd hoe langer hoe meer tot horecabedrijfsleiders en beeldende kunstenaars door, dat bei den op voortreffelijke wijze met elkaar kunnen samenwerken. Als de hotelier zijn ruimten ter beschik king stelt voor een expositie van een beeldende kunstenaar, krijgen deze een onvervangbare nieuwe at mosfeer; de beeldende kunstenaar op zijn beurt weet dat zijn werk door vele mensen gezirn wordt met de daaruit resulterende mogelijkheid tot verkoop. De directie van het Badhotel te Domburg, met zijn sfeervol interieur en de wijdheid van gazons en bos sen er om heen, is al jaren over tuigd van het wederzijdse nut en genoegen van samenwerking tussen hotelier er. beeldend kunstenaar. Voer de derde maal heeft zij dan ook in dit seizoen een expositie in de corridor en enkele zalen van het hotel ingericht. Ditmaal is het de jonge Zeeuwsch-Vlaamse schilder Ernest Joachim die hier zijn werk toont. Joachin is een overwegend abstn kt schilder die in balken en vlakken een taal spreekt van ver houdingen. Verhoudingen in de ruimte en op het platte vlak, die niet alleen uiterst fijn tegen elkaar worden afgewogen naar de plaatsing der elementen ten opzichte van el kaar, maar ook naar kleur. Joachim is een zeer fijn colorist, die een bepaalde toon helder weet aan te slaan en deze volhoudend ook boei end weet te variëren. Zijn werk ademt een grote decoratieve kracht die mede wordt versterkt door een tamelijk rulle behandeling van de verf materie. In de tactiële werkwij ze verraadt zich waarschijnlijk de aardgebonden Zeeuwsch-Vlaming die overigens in zijn vormentaal en naar de geest meer verwantschap vertoont met de Japanse kaligra- phie ensoms met het plastische vertaalde haiku (drieregelig kort gedicht) uit het land van de rijzen de zon. Een prachtig voorbeeld daarvan vindt men in het schilderij „Kleine hulde aan Pierre Kemp", een fasci nerend spel van blauw en wit. Ook olieverfschilderijen als „Blijdschap" en „Evenwicht" wijzen op grote mo numentale mogelijkheden. Bijzonder boeiend is ock een gouache als „Sig naal in de Tijd". Dat Ernest Joa chim toch ook door de zichtbare werkelijkheid geïnspireerd wordt, bewijst een aantal kleine schilderij en, landschappen en marines, fijn van kleur en stemming en enkele gouaches met boten op het strand en een magnifiek „Landschap met zwarte zon". Een tentoonstelling met zuiver en fijn werk, dat een bezoek aan het Badhotel in Di ""burg ruim schoots loont. Te bezichtigen tot 15 september a.s. WILLEM ENZINCK. FÜns GOES Grand 20 uur Fanny Hill 18 jaar VLISSINGEN Alhair.bra 20 uur De wraak van het bloed 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Inga, ja ik wil 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Who killed Johnny Ringt 11 jaar OOSTBURG Lec'el 20 uur Het gebeurde ir. het westen 14 jaar GENT Normandie: Le helse straal 14 jaar Scaldis: God Zulla tegen het ding 14 jaar Select: De onderwereld van Londen 14 jaar Astrid: De tijd van het bloed 18 j. Capitole: De dingen van het leven 1° ar ij es tic: Hartelijke kussen uit Rusland 18 jaar Meiro: Satyricon 18 jaar Rex: De Kardinaal 18 jaar Century: Cnarro 14 jaar Scala: Speelgoed voor spionnen 18 jaar Toneel - Muziek - Dans MIDDELBURG Nieuwe Kerk 20 uur Orgelconcert door Bert Matter uit Zutphen ROTTERDAM De Dt_.en (Kleine zaal) 20.15 uur Holland Festival: „Het onbekende lied" Schiet: poen ZUTBDORPE A. de Block 15 uur D'vfirsen ZU1DDOLTE rt-aal 19.3., uur Bal Opg. voor deze rubriek tel. 0"80- 7438 of Postbus 116 ir Kidd^iuurg. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Donderdag wordt er voor de 4e, 5e en 6e klas der lagere scholen te IJzendijke een sportdag gehouden. Hieraan wordt verbonden het schooldiploma A, B, C, D en E, afhankelijk van de pres tatie. 's Middags zijn er handbal wedstrijden voor dezelfde klassen. (Vna een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Nabij de Wulpen- bek kwamen drie in een lange file rijdende auto's met elkaar in botsing. De bestuurder van een Belgische au to, H. C. Ph. van der B. uit Sint Ni klaas en de Terneuzen.se bestuurder J. C. van der V. moesten stoppen. De Belg L. C. L. M. uit Merksem botste tegen de voor hem stilstaande auto. Deze vloog op zijn beurt weer tegen de auto uit St.-Nifklaas Er was aan zienlijke schade. (ADVERTENTIE) Tot de eerste activiteiten van de afdeling, die nu nog met een voorlo pig bestuur werkt, behoort het zen den van brochures aan de ouders van kinderen die na de vakantie voor het eerst naar de lagere school gaan. In deze brochures worden allerlei nuttige wenken gegeven, ook in ver band met het verkeersgedrag van jonge kinderen. Er zal ook een voor lichtingsbijeenkomst voor bejaarden worden gehouden. De heer Th. Pfann uit Middelburg, districtsconsul van het verbond, zal hier de nodige infor matie verschaffen. Verder heeft het voorlopig bestuur zich beraden over de verkeersexa- mens voor kinderen van de lagere scholen. Men zou de dag van het verkeersexamen graag een bredere opzet geven, in de vorm van een „Verkeersdag". Het werkprogramma van het voor lopig bestuur omvat nog meer activi teiten, waarvan de belangrijkste be staat uit de ledenwerving. Secretaris W. F. Gijzeis, Lange Heerenstraat 14, heeft zich met de inschrijving van nieuwe leden belast. De dodenbocht bij Retrachement was er een dode te betreuren, waar al enkele malen ongelukken Kortgeleden was er eveneens op zijn voorgekomen. In het weekend dit punt een dodelijk ongeval. (ADVERTENTIE) daar eet U het lekkerst (dagschotels v.a. 2.30) Korte Brugstraat 11, Breda, hartje stad. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Ondanks het feit dat er in een maand tijds twee dodelijke ongevallen in de S-bocht op de Braamdijk in Retranchement hebben plaatsgevonden, is het niet waar schijnlijk dat er extra waarschu wingsborden worden geplaatst om de weggebruikers op deze „doden bocht" te attenderen. Volgens wachtmeester De Rijcke van de Sluise politie is het plaatsen van meer verkeersborden bij de bocht geen noodzakelijkheid. Hij zogt: „De beide ongevallen zijn ont staan doordat er veel te hard is gereden, terwijl de betrokken auto mobilisten ter plaatse toch goed be kend zijn geweest". De beide verkeersslachtoffers wa ren mede-passagiers. Eerste pink sterdag kwam de 34-jarige mevrouw H. de Voldere uit Antwerpen om het lezen. Afgelopen zaterdagnacht werd de 18-jarige J. Rogier uit Cad- zand op slag gedood. In beide geval len vloog de auto uit de bocht en kwam vervolgens tegen een boom tot stilstand. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een veertigtal le den, waaronder vrij veel jongeren van de Oost Zeeuwsch-Vlaamse vo gelwacht „De Steltkluut", ondernam onder leiding van de heer Van de Zande uit Clinge, een tocht door het gebied van Saeftinge met het doel vogels te observeren. De „Steltkluut"- leden hebben grote meeuwenkolonies (ongeveer 400 a 500 paren) langs de „richels" waargenomen. Ook het vis- diefje was vij talrijk aanwezig en onder de zilvermeeuwen werden en kele jongen opgemerkt. Opvallend voor deigenen die vrij regelmatig de „Saeftinge" bezoeken was, dat er meer dan anders scholeksters aan wezig waren. Deze prachtige en op merkelijke vogel schijnt het daar de laatste tijd wel te doen. Morgen, woensdag 24 juni: Bergen op Zoom: 7.28 en 19.51 uur; Hansweert: 6.27 en 18.39 uur; Made-Drimmelen: 10.15 en 22.25 uur: Terreuzen: 5.53 en 18.05 uur; VIL ïgen: 5.20 en 17.37 uur; Wemi Idinge: 7.18 en 19.41 uur. I (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Van de dertien kandidaten voor het examen hoofd brandwacht van de brandweer in Terneuzen werd één kandidaat afge wezen. De instructeur was comman dant A. L. de Vin. Geslaagd zijn: C. M. de Bruijn, C. .1 van de Cleemputte, E. Dingeman- se, J. Hamelink, P. Hamelink, P. Simons, P. H. Priester, P. H. de Witte, C. C. de Witte, allen uit Terneuzen; J. W. de Visser, Sluiskil; J. de Pooter. Hoek; C. de Valcke, St.-Jansteen. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE Het zwembad te IJzendijke aan de Mauritsweg heeft een grote toeloop. Het warme weer werkt hier wel erg mee. Maar ook als het minder warm is kan men in IJzendijke toch behagelijk zwem men, omdat het water constant op 22 graden kan worden gehouden. De toeloop om de zwemkunst machtig te worden is zeer groot. Tachtig procent van de leerlingen komt van buiten de gemeente. Woensdag is het diplomazwemmen voor het le en 2e diploma. Zaterdag a.s. wordt in het zwembad de vijfde competitie zwemwedstrijd verzwommen voor de kring Zeeland, waaraan ook le den van de zwemcluh „ZIJ" uit IJzendijke meedoen. Oó le belang stelling voor het recreatief zwem men wordt groter, vooral door de landelijke actie om het recreatief zwemmen te bevorderen. De deelne mers hieraan moeten regelmatig ko men zwemmen. Het minimum is 100 en het maximum 500 meter. Als prestatie krijgt men, als men 10 km heeft gezwommen, het gouden speldje, bij 5 km het zilveren en bij 3 km het bronzen speldje. MIDCS Vleeshal 3 ihuis: Exp 'tie van tekeningen van Jospp.' Benys. Dag. van 1017 uur (zot 5 juli). Rijksar uief, St.-Pieterstraat 33. Zomer... '"«nste''ing „A is een aaoje", het oncerwijs op de i.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). ROr^OAM Mariuem Museum, Burg. s'Jaccbs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 3C sept Dag. van 1017. Zon. van 11—17 uur. GOES Museum voor N.- en Z.-Bevel ié Singelstraat 13: „K-nst in het klein" (oude tegels) Geopend: ma. tl. vr 1012 en 13.3017 uur; zat. 1417 (tot 1 sept.). S!_'"S Knudskelder Stad"---'® Schilderijen tentoonstelling van Belgisch" schil ders Dag van 10—12 ei. -418 u. (tot i september). *T. ANNA TER MUIDEN V .xtrmalig rmeentc'.iuis. Tentoon stelling schilderijen van "os But en schilde, ij en en beeldhou-"".'3rk van J. de Meester de Betzent ouck Geopend dag. 1012 en 14—17 uur (ot 15 september). BRUG"1*7 Groeii pemuseuru Koetsen f- hef Brugse stadsbeeld ...m. 27 ju.ii). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De sporthal in Terneuzen zal op 17 augustus wor den opgeleverd. Op 15 augustus be ëindigt het bouwbedrijf Leenhouts uit Sluis de werkzaamheden. Op het ogenblik is men met de afwerking bezig. De ha'l van Terneuzen is een stuk groter dan die van Hulst. Het is nog niet bekend tegen welke tarieven de sporthal aan verenigingen wordt verhuurd. De gemeenteraad van Terneuzen zal nog moeten beslissen of er een restaurant bij de hal komt. Bij de bouw is hiermee rekening gehouden. I

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2