Felle kritiek op overheid gadering Zevibel in ver: Feestelijke opening van zwembad Vlissingen Groot vakmanschap oj Zeeuwse tapwedstrijd MR. W. J. R0LKÏR1 GEÏNSTALLEERD Djinn over Zeeuwse paardensport en de recreatie Peren goed, appels matig Zeskamp te Hulst succes Protest tegen vuilstorten bij de Arne Rechtbank Middelburg BEDRIJFS BRANDWEER VAN DE SCHELDE VIERDE JUBILEUM Eerste Zeeuwse dag van het paard een succes Auto over de kop twee gewonden Bromfietser gewond bij aanrijding Openbare les aan Jacob Catsschool in Terneuzen 's-Heer Arendskerke SL-Jansfeen Sanitaire voorziening op havenplateau te Yerseke Harmonie Zaamslag op bezoek in Gent Oogstverwachting Moeder en kind zwaar gewond bij ongeluk Zeehengelwedstrijd PRINS WILLEM- ALEXANDERSCHOOL GEOPEND IN TERNEUZEN Kabellegging Westerschelde verloopt vlot Wapen van Zeeland en Bar Tabarin te Hulst wonnen Ministerie maakt haast met het havenschap Terneuzen De uitsla Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater MAANDAG 22 JUNI 1970 (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens een bij zondere zitting van de rechtbank te Middelburg is gisteren als officier van justitie en hoofd van het arrondisse- ments parket geïnstalleerd mr. W. J. Kolkert. De bijzondere rechtszitting vond plaats in aanwezigheid van vertegen woordigers uit politionele en justitio nele kringen in een der zalen van het gerechtsgebouw aan het Hoofdplein. De installatie geschiedde door recht bankpresident mr. P. van Empel, op vordering van substituut-officier van justitie mr. Th. Lebret. Namens de Middelburgse balie sprak mr. F. C. W. van Deinse, deken van de balie, de nieuwe officier van justitie toe. Na afloop van de bijzondere rechts zitting was er gelegenheid tot kennis maken met mr. Kolkert en zijn gezin, waarvan druk gebruik werd gemaakt. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Wie zaterdagmorgen van negen tot twaalf naar het KRO- radioprogramma Djinn op Hilversum 3 heeft geluisterd, heeft een aantal Zeeuwen over recreatie kunnen ho ren. Het programma werd uitgezon den vanuit de Djinn-caravan op de Ruiterplaat in Kamperland, en be stond voor een groot deel ook uit informatie over de Zeeuwse dag van het paard, die gelijktijdig op het zelfde terrein werd gehouden. Zo vertelde de heer L. Kooistra, secretaris van de Gewestelijke Bond voor Landelijke Ruiters, dat de Zeeuwse Dag van het Paart (die zaterdag voor het eerst werd gehou den) voornamelijk is bedoeld als een kennismaking met de paarden rassen die in Zeeland voorkomen .en tevens een toeristische attractie wil zijn. Ook de Zeeuwse ringrijderijen kwamen aan de orde en de heer J. de Regt, directeur van de provincia le Zeeuwse VW, een van de door •Tack van Kollenburg geintervieuwde bekende en onbekende Zeeuwen, vertelde dat ten opzichte van vorig jaar nu al een lichte stijging is te zien van het aantal toeristen in Zee land. Over de tweeduizend hectaren buitendijkse grond rondom het Veerse Meer, zei de heer H. P. Huijsman, directeur recreatieschap Het Veerse Meer, dat het de bedoe ling is, dat dit hele gebied wordt gebruikt voor sociale recreatie en dat in beginsel de oevers van het Veerse Meer zoveel mogelijk vrij zullen zijn van bordjes „Verboden Toegang". De voorzitter van de Fe deratie voor Sportvissers, de heer G. J. J. Neels, wees op de mogelijk heid, die er ook in Zeeland is om forel te vangen. In verband daarmee zo besloot hij zijn enthousiaste plei dooi, wordt op 27 en 28 juni houders van een coupon uit het programma blad Studio gelegenheid geboden op het Veerse Meer op forel te vissen. Tussen de nogal ruimschoots verte genwoordigde muzikale gedeelten van het programma werd gepraat met verscheidene pardenliefhebbers »n met de heer D. Hoegen over de sportvliegerij. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De vrijwillige bedrijfsbrandweer van de maat schappij De Schelde in Vlissingen heeft zaterdag zijn 25-jarig bestaan gevierd. Gemiddeld rukte dit korps 130 keer per jaar uit en niet alleen op het bedrijf zelf. Verschillende malen heeft de Vlissingse brand weer de hulp ingeroepen van de bedrijfsbrandweer. Dit liet de com mandant van de Vlissingse brand weer C. Jansen bij de jubileumvie ring dan ook goed merken. Hij prees de goede samenwerking. De meest ideale opzet zou volgens hem zijn: een parallel-lopende bedrijfs- "n gemeentebrandweer. Ir. J. H. Mullock-Houwer (technisch direc teur van de Schelde) liet de ge schiedenis van deze bedrijfsbrand nog eens de revue passeren. In 1945 werd met 12 vrijwilligers be tonnen. Op dit ogenblik zijn er 46 man waaronder acht duikers, die 'met persluchtmaskers) ook voor -'ddingswerkzaamheden in de stad innen worden ingezet. Het korps inschikt over twee auto's, een mo orspuit, een ambulance en een man- ■chappenwagen, welke ook geschikt s voor ziekenvervoer. Diverse rienden en relaties kwam bij de •eceptie cadeau's overhandigen aan het hoofd van de Scheldebrandweer, de heer J. A. Smits en commandant C. Schout. De diredtie gaf een ca deau onder couvert. Drie mannen werden onderscheiden omdat zij 25 laar het korps hebben gediend: F. Hokke, L. J. Plateuw en J. Steen- dam. De heer M. J. de Nooyer kreeg de medaille voor twaalf en een half 'aar vrijwillige brandweerdienst. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Het Zeeuws alge. meen belang dwingt de visserij een weg op zonder levensruimte", aldus voorzitter A.L.S. Lockefeer tijdens de algemene ledenvergadering van de Vereniging tot Bevordering der Zeeuwse Visserij „Zevibel" zaterdag in Zierikzee. In zijn rede betrok de heer Lockefeer niet alleen de plan nen tot afsluiting van de Ooster- s'helde maar ook de Westerschelde die „in een kwade geur staat en niet alleen bij de vissers. Vele krachten spannen samen om de Westerschelde te beroven van haar natuurlijke rijkdom en slechts zeer traag is er actie gekomen tegen het proces van vervuiling en aantasting van de mi- '"""hygiëne", aldus de heer Locke feer. Hij betoogde verder, „dat de hoofden van vele bestuurders ver stopt zijn van de idee als zou de Zeeuwse welvaart slechts kunnen rusten op de pijlers van de chemi sche industrie en de recreatie". Hij spoorde iedereen aan zich met fel heid te weren tegen het beleid, dat nu door de overheid wordt gevoerd. „Tegen de vervuiling die ons in De Westerschelde bedreigt, is ons standpunt al ruim uiteengezet en wij wensen ook geen Baalhoekka- naal ten gerieve van Antwerpen, want ds't zou de zaak nog vererge ren". Wat de afsluiting van de Ooster- schelde betreft zei hij: „De minister heeft bepaald niet de argumenten en de cijfers uit het rapport van de studiegroep weerlegd, maar hield zich bij de overbekende dooddoener. Ik acht het alles wel interessant, maar niet het beslissende punt, om- dat de veiligheid van het gebied voor alles gaat", zo hoonde de heer Lockefeer. Ten aanzien van de vis- serijbelangen in de Waddenzee waarschuwde voorzitter Lockefeer deze goed in het oog te houden, gezien de activiteiten van Water staatsmensen daar. Hij achtte het gelukkig dat, de studies over het belang van de Waddenzee heel wat intensiever worden aangepakt, dan ooit het geval was met de zeearmen in Zuidwest Nederland. In het verder verloop van zijn toespraak stond de voorzitter nog stil bij de schadevergoedingen op grond van de na twee jaar nog steeds niet vastgestelde schade- wet ex art. 8 van de Deltawet. Zevibel blijft hierbij op het stand punt staan dat er een vergoeding van honderd procent moet worden gegeven. Ook wil Zevibel beroepsmogelijk heden op een onafhankelijke rechter en een rekening houden met geld ontwaarding als er een lang tijds verloop is tussen het optreden van de schade en het tijdstip van uitke ring der vergoeding. (Van onze paardesportmedewerker) KAMPERLAND De juryleden die op de Zeeuwse Dag van het Paard in de diverse ringen (welke alle goed bezet waren) moesten keuren, hadden geen eenvoudige taak omdat de te keuren paarden en pony's in aantal groot en in kwali teit over het algemeen van hoog gehalte waren. Dit geldt zowel voor de warmbloedpaarden, de New Fo rest-pony's, de Fjordenpaarden als voor de Shetlandpony's. Het was jammer dat de keuringen van trek paarden, Haflingers, en Dartmoorpo- ny's (welke rassen in Zeeland toch goed vertegenwoordigd zijn) niet op deze paardendag zijn gehouden. Dit wordt veroorzaakt door de keuringen op een ander tijdstip el ders in de provincie. Een groot aan tal Haflingers en pony's waren op het demonstratieve middagprogram ma wel aanwezig. Dit gebeurde na een kort openingswoord door de burgemeester van Wissekerke. Van ieder ras waren een hengst en drie hoogbekroonde merries vertegen woordigd. Het was een imposant geheel en het gaf een goed beeld van de verschillen in de diverse paarderassen. Dat ook paardemensen wel eens van inzicht verschillen, bleek uit een opmerking van een insider van het Haflingerstamboek. Hij betreurde het, dat de in de rassenshow naar voren gebrachte merries van dit ras, in tegenstelling tot de hengst, wat betreft kleur en dracht van staart en manen, geen typische vertegenwoordiger van dit ras genoemd kon worden. Na de rasshow werden de overige onderde len van deze paardedag op bijzonder vlotte wijze afgewerkt. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE In de nacht van zaterdag op zondag om ongeveer een uur, is een personenauto, bestuurd door A. J. E. M. uit Zwolle, die richting IJzendijke reed, in de Ver- gaertpolder, even voor Philippine over de kop geslagen en in de sloot terecht gekomen. De oorzaak was dat de bestuurder de macht over het stuur verloor. Een bij hem zittende juffrouw J. A. de R. uit Terneuzen moest van onder de auto worden gehaald. Zij had een gebroken rech terbeen en enkele lichte verwondin gen. Zij werd naar het St.-Elisabeth- ziekenhuis te Sluiskil gebracht. De bestuurder liep lichte verwondingen op. De (nieuwe) auto was total loss. (Van onze correspondent) GOES De bromfietser J. C. K. uit Leeuwedorp is zondagmiddag ge wond bij een aanrijding met een personenauto bestuurd door de heer C. uit Nieuwerkerk aan de IJssel. Het ongeluk gebeurde op de Middel burgsestraatweg. De heer C. zou geen voorrang hebben verleend. De bromfietser K. werd per ambulance overgebracht naar het Bergzichtzié- kenhuis. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dinsdag 23 juni wordt op de. Jacob Catsschool, chris telijke school voor individueel on derwijs, in Terneuzen een openbare les gehouden. Belangstellenden kunnen vanaf 7 tot 8 uur dinsdagavond in de Jacob Catsstraat 7 in Terneuzen terecht. Het personeel van de school zal met plezier de vragen van de aanwezi gen beantwoorden. Nieuwe onderwijzeressen Aan de openbare lagere school te 's-Heer Arendskerke zullen bij de wisseling van het schooljaar een tweetal per- soneelsmutaties plaatsvinden. Zoals bekend gaat mejuffrouw M. W. Mol, die gedurende een lange reeks van jaren aan de school was verbonden, binnenkort met pensioen. Ook de onderwijzeres van de tweede klas, mevrouw E. Verbeek-Kommers, zal na de zomervakantie niet op school terugkeren. Ter voorziening in deze beide vacatures zijn benoemd de dames C. J. P. Hollestelle uit Kort- gene en N. van Waarde uit Nieuw en Sint-Joosland. Mejuffrouw Hol lestelle slaagden dezer dagen voor haar akte als onderwijzeres, terwijl mejuffrouw Van Waarde in septem ber nog examen moet doen voor volledig bevoegd onderwijzeres. Laatstgenoemde zal dus nog niet direct na de zomervakantie met haar werk kunnen beginnen. Benoeming Als onderwijzer in vast dienstverband is per 1 augustus benoemd aan de r.-k. meisjesschool, de heer Eddy van Duyse uit St.- Jansteen. De heer Van Duyse was tot nu toe als onderwijzer (in tijde lijk dienstverband) werkzaam aan de school voor l.o. Nieuw-Namen. (Van onze correspondent) YERSEKE Op het havenplateau is de nieuwe sanitaire voorziening nu klaar. Tot op heden werd gebruik ge maakt van de sanitaire inrichting van oesterput 14 A. De gemeente had dit gehuurd, omdat de bouw op de jacht haven zelf veel tegenslag ondervond. Voor de jachthaven is het een aan winst. Het geheel ziet er prima uit. Er is een dames- en een herenafdeling, beide met wasgelegenheid. Geheel van beide afdelingen gescheiden is er bovendien nog een douche. De bouw van deze inrichting hield verband met subsidie voor de jachthaven. Een sa nitaire inrichting was namelijk ais voorwaarde gesteld. Personeel van gemeentewerken zal voor het onder houd zorgen. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De muziekvere niging „De Volharding" uit Zaam slag bracht zaterdagavond op uitno diging van een plaatselijke winke liersvereniging een muzikaal bezoek aan Gent. Het muzikale programma, in 'de Van Wonderghemstraat werd (getuige het applaus) op grote prijs gesteld. De harmonie stond onder leiding van haar dirigent de heer J. Meyers uit Terneuzen. (Van onze correspondent) KAPELLE Op de Zeeuwse fruitbedrijven hangt over het alge meen een goede perenoogst, maar de produktie van appels zal achterblij ven bij die van het vorige jaar. De pruimen stellen op veel bedrijven teleur en dat geldt ook voor de zure morellen en kersen. Het kleinfruit krijgt in toenemende mate te lijden van de droogte, aldus voorzitter B. Leys van de veiling in Kapelle- Biezelinge tijdens een algemene vei lingsvergadering. De heer Leys zei over de peren, dat van vele rassen de stand goed is, maar omdat het belangrijkste ras (de Conférence) toch wat wisselval lig wordt door de zeer zware vrucht- rui, zal de perenproduktie achter blijven bij de grote oogst van twee jaar geleden. Bij de appels staan de vroege rassen er redelijk voor, maar de Cox's Orange Pippin stelt teleur en dat geldt in nog belangrijker mate voor het ras GoudreAnette. Golden Delicious zal een goede oogst kun nen geven maar toch een kleinere produktie dan het vorige jaar. Bij het begin van de vergadering sprak voorzitter Leys zeer waarde rende woorden aan het adres van hoofdkeurmeester de heer P. Oele, die op 7 juni 40 jaar in dienst van de veiling was. Hij kreeg het ge bruikelijke geschenk. Veilingdirecteur A. C. de Klerk bracht rekening en verantwoording uit over het afgelopen boekjaar. De omzet daalde met ruim f 300.000,- tot 9,5 miljoen gulden. De exploita tierekening sloot met een nadelig saldo van ruim 14.000,dat werd gedekt door fboeking vain de stille reserves. Tot Hd van de financiële commissie werd gekozen de heer F. van Hoorn te Kapelle en tot plv. lid de heer C. M. Dagevos te We- meldinge. De contributie voor 1970 werd vastgesteld op f 10,- en over het ledenkapitaal zal een rente worden vergoed van 6 pet. Het veilingper centage werd onveranderd vastge steld op 5 pet. en voor niet op het veilingterrein aangevoerde produk- ten 3 pet. Gasten moeten 2 pet. meer betalen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Een rij sherry glazen op de rand van het bassin, een natte gemeentesecretaris („het wa ter is verrukkelijk"), andere spette rende zwemmers en vier rijen geno digden het was de sfeervolle ope ning van het nieuwe zwemcomplex van Vlissingen, het sportfondsenbad aan de Pres. Rooseveltiaan dat za terdagochtend officieel werd geo pend. Burgemeester drs. D. Roemers verrichtte die officiële opening, on der meer met de voor velen uiter aard teleurstellende mededeling dat het nog wel een paaT jaar zal duren voor het grote overdekte zwembad van het sportfondsencomplex zal worden gebouwd. Er is een tekort van drie miljoen gulden ontstaan. Zeer verheugend vond hij het feit, dat in de twee maanden dat het zwembad (klein instructiebad en openluchtbaden) al in gebruik is, maar liefst 65.000 bezoekers werden geteld. Kinderen van vier, vijf en zes jaar. die zwemles krijgen in de sportfondsenbaden in Bussum en Dordrecht, gaven na de officiële opening demonstraties. „Het grootste aantal verdrinkingen treft de categorie kleuters. Daarom zijn wij zo gelukkig met het initia tief kleuters te leren zwemmen", aldus de heer L.A.C. Bierenbrood-; spot sr., president-commissaris van de landelijke N V. Sportfondsen, die dit jaar 45 jaar bestaat. Hij vertelde dat ondanks de grote bevolkingstoe name het aantal verdrinkingsslach toffers van 1500 per jaar in 1930 gedaald was tot 500 In 1970. Daarna gaven de Souburgse zwemvereniging SZV en De Zeehond uit Vlissingen demonstraties. Alle Vlissingse zwemverenigingen gaan fuseren. Dit verkondigde de heer W. Buys van de Kring Zeeland van de KNZB, die ook sprak na mens alle verenigingen die hier hun domicilie hebben. Ook deelde hij mee, dat een forse contributieverho ging noodzakelijk is. De zwemvereniging Admiraal de Ruyter uit Amsterdam (zesvoudig Europees kampioen) gaf demonstra ties en het adspiranten-kampioens- drietal van Nederland voerde het water-ballet „De kostschoolmeisjes" uit. Yvonne Bonneveld en Wil Boers brachten „Les Alouettes" („waar mee we Europees kampioen wer den"). „Er moet op Walcheren nog een tweede zwemaccommodatie komen en wel in Middelburg" Dit is de mening van wethouder Ch.J. Gillis sen Verschage, voorzitter van de raad van beheer van het zwembad, die zei te hopen, dat de laatste fase van het complex (het grote over dekte bad) „spoedig tot stand zal komen". (Van onze correspondent) KRUININGEN Mevrouw T. en haar 4-jarige dochtertje uit Waarde zijn zaterdagmiddag ernstig gewond bij een ongeluk op de kruising Zanddijk-rijksweg 58 in Kruiningen. Beide slachtoffers, die werden over gebracht naar het Bergzichtzieken- huis, verkeren niet meer in levens gevaar. Het ongeluk gebeurde za terdagmiddag om half vijf, toen een personenauto bestuurd door me vrouw H uit Hansweert, geen voor rang verleende aan mevrouw T„ die met haar dochtertje op de bromfiets in de richting Kruiningen reed. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Door de zee- hengelvereniging nummer 1 in Hoofdplaat is de derde internationa le zeehengelwedstrijd gehouden, waarvoor grote belangstelling be stond. Ook de vangst was, mede dankzij het goede weer, aan de rui me kant. Uitslag: 1. F. Potvliege uit Gent (B), 2. (en eerste vrouwelijke deelneemster) mevrouw Neufeglise uit Terneuzen. De derde beker was voor mevrouw Wijsberge uit Sluis, de vierde beker voor H. Jonkheim uit Kloosterzande en de clubprijs voor J. van de Velden uit Hoofd plaat. Er waren 250 deelnemers. De prijzen werden uitgereikt door bur gemeester A. Schipper van Oost burg. (Van onze correspondente) TERNEUZEN Vrijdagavond is op feestelijke wijze de nieuwe Prins Wlllem-Alexander school in gebruik genomen. De Christelijke nationale lagere school voor Terneuzen-Zuid, die voorheen gehuisvest was in het Zeldenrust-college, vindt in dit schoolgebouw onderdak. Er waren velen uitgenodigd, waaronder burge meester en wethouders, de inspectri- ce voor het lager onderwijs van de inspectie Goes, voorzitter en be stuursleden van de christelijke lage re school, personeelsleden, de archi tecten van het gebouw, de kunst schilder de heer G. Fastenhout, die in de gemeenschapszaal een wand schildering heeft gemaakt, alsmede de ouders van de leerlingen. Ook de leerlingen zelf waren aanwezig. De ere-voorzitter van het school bestuur, de heer H. Ribbens, schet ste de historie van de school en dankte het bestuur van he Zelden rust-college voor de genoten gast vrijheid. De inspectrice, feliciteerde het schoolbestuur met de nieuwe school, Omdat de schoolruimte niet in zijn geheel door de christelijke lagere school in beslag genomen wordt, sprak zij de hoop uit, dat de leeg staande lokalen zeer spoedig door de gemeente Terneuzen uitgegeven zul len worden. Ook sprak zij haar vol doening uit over zowel het exterieur als het interieur van het gebouw. Na de pauze was het de beurt aan de leerlingen van de school. Met veel enthousiasme brachten de leer lingen van alle klassen hun eigen programma ten tonele. Met zang, declamatie, goochelen en toneelstuk jes wisten zijn de tot de laatste plaats gevulde zaal te amuseren. Tot slot werd het schoolhoofd, de heer J. D. van Toorn, die de school gaat verlaten, op het podium geroe pen. Na een korte toespraak werd hem een afscheidscadeau overhan digd. Ook mevrouw Van Toorn deel de in de hulde. Tijdens deze avond kregen de aanwezigen de gelegen heid kennis te maken met het nieu we schoolhoofd, de heer B. N. Bou- kema die met ingang van het nieu we leerjaar zijn taak in Terneuzen begint. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdagmiddag bij het „droogvallen" van de plaat in de Westerschelde hebben de man schappen van de genie, die bezig zijn met het leggen van de energie- en telecommuncatiekabels onder de Westerschelde, de ponton op het hoogste punt van de plaat kunnen zetten. Luitenant Pennings, die hier bij de leiding had, zei dat anderhal ve dag is gewonnen op het tijdsche- me. Vandaag moet er nog één dag worden gewerkt om een dam te leggen in de naast de plaat ontstane gleuf. (Van een onzer verslaggevers) HULST Zes verschillende ploe gen van KPJ-afdelingen uit de om geving van Hulst hebben meegedaan aan de zeskamp, die in het kader van het gouden jubileum van de Middelbare Landbouwschool op de markt werd gehouden. Voor het evenement bestond ook van de zijde van het publiek grote belangstelling. De zeskamp was tot in de puntjes geregeld. Het was de deelnemers niet gemakkelijk gemaakt. Ze moes ten stof, water en de kritische blik van honderden mensen, die langs de kant alle verrichtingen volgden, weerstaan De zes ploegen kregen verschillende behendigheidsproeven te verwerken De meeste deelne mers kweten zich nogal goed van hun taak, al viel het, over de gehele linie genomen, niet altijd mee. Zo moesten de sportieve KPJ-ers staaltjes van hun kunnen tonen met palinggrijpen, fietsen monteren en nog allerhande moeilijke klusjes. Behalve de rijkspolitie leverde aan dit groots opgezette evenement ook de Hulster vrijwillige brandweer medewerking. De spuitgasten zorg den voor de aanvoer van het nodige water. De Boerenkapel van Hulst, gezeten onder aan het bordes van het stadhuis, zorgde voor de muzi kale omlijsting. (Van een onzer verslaggevers) HULST Veel kasteleins (23 individualisten en 11 tweeper soonsteams), afkomstig uit geheel Zeeland, hebben hun beste been tje voorgezet by het serveren van pils. Ditmaal niet om dorstige toe risten op een zonnig terrasje te la ven, maar om een deskundige jury bestaande uit twee brouwerydes- kundigen en zes horecamensen de gelegenheid te geven een oordeel te vellen over hun biertapkunst. Plaats van handeling was hotel café-restaurant Van Üosterom aan de Stationsweg in Hulst en de aan leiding: de provinciale voorronde voor de nationale biertapwedstrij- den, georganiseerd door het Centraal Brouwerij Kantoor. Er heeft in het Hulster café onder het toeziend oog van de acht deskundigen heel wat bier gevloeid door de tapkranen. Bij de ene ging het vlot, bij de andere wat minder, maar alle kasteleins hadden één ding gemeen: het was bij de hitte een genot om hun ver richtingen gade te slaan en later te profiteren van de resultaten. Het bier bleef stromen, overigens tot groo-t genoegen van de organisators van het Centraal Brouwerij Kantoor, die weer konden constateren, dat de Zeeuwse horeca-mensen toch wel over de nodige vakmanschap be schikken. Er werd met kennis van zaken getapt, zowel via de bijzonde re Duitse kraan (zijwaartse bewe ging) als via de tapinrichting van het type, zoals die in Nederland alom bekend zijn. „De bierverzor ging op een hoger peil te brengen", was na afloop van de wedstrijden het antwoord van de CBK-organisa- tor De Clark op de vraag wat nu eigenlijk de bedoeling van deze ac tiviteiten is. De wedstrijden in Hulst golden als voorselectie voor de nationale finale, die op 13 januari aanstaande in de RAI in Amsterdam gehouden zal worden. De deelne mers moesten staaltjes van hun kun. nen tonen op de twee verschillende (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tegen het plan van de gemeente Middelburg een zij tak van het Amekanaal, de zoge naamde haven van Nieuwland, te gaan dempen met puin- en huisvuil hebben ruim 400 inwoners van de woonkern Nieuw- en St.-Joosland bezwaarschriften ingediend. De vuil stortplaats zou aan de rand van dit woongebied komen te liggen. Tijdens een donderdag gehouden hoorzitting in het Middelburgse stad huis hebben tien bewoners van Nieuw- en St.-Joosland, waaronder vissers die verontrust zijn over de toekomstige vervuiling van het Ame kanaal en landbouwers uit de on middellijke nabijheid van de gepro jecteerde stortplaats hun bezwaren kenbaar gemaakt. Een predikant uit Nieuw- en St.-Joosland, ds. P. Side- rius, was door ruim 400 mensen ge machtigd om tijdens de bijeenkomst het woord te voeren. Men maakte bezwaar tegen de overlast door insec ten, ratten, stank, vervuiling van het water, die zouden ontstaan wanneer Middelburg een dergelijke vuilstort plaats zou inrichten. Men verwee» daarbij naar de uitspraak, die staats secretaris Kruisinga op 1 juni tijden» de opening van het afvalverwerkings project in Twente deed. Staatssecre taris Kruisinga zei bij die gelegen heid, dat het aantal van duizend vuil stortplaatsen, dat Nederland nog heeft, drastisch moet worden vermin derd. De staatssecretaris heeft op dracht gegeven spoedig een landelijk plan op te stellen voor de verwijde ring van afvalstoffen. De wijkvereniging van Nieuw- er St.-Joosland heeft na afloop van de hoorzitting in Middelburg een tele gram verzonden aan de staatssecre taris met de volgende inhoud: „De gemeente Middelburg doorkruist uw landelijk plan vuilverwerking. Over weegt inrichting nieuwe vuilstort plaats Nieuw- en St.-Joosland. Wil uw aandacht schenken aan regionale vuilafvoer Vlissingen, Middelburg. Goes. Bergen op Zoom, Roosendaal. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Men is druk doen de een wetsontwerp op te stellen voor le instelling van het haven schap Terneuzen. Een woordvoerder van het ministerie van Verkeer en Waterstaat deelde dit desgevraagd mee. Het ligt in de bedoeling het ontwerp nog dit jaar aan de Tweede Kamer voor te leggen. De woordvoerder zei: „Er wordt op het ministerie zeer veel haast mee gemaakt". Het ontwerp hangt ten nauwste samen met de herinde ling van Zeeuwsch-Vlaanderen. De gemeenten, die tot dusverre een stem in dit havenschap hebben ge claimd, zijn Terneuzen en Sas van Gent. Hontenisse is druk doende ook een zetel te krijgen. tapkranen. De wedstrijd bestond uit drie onderdelen voor iedere deelne mer: twee voorronden, een selectie ronde en de prijsronde. De individu ele deelnemers zagen zich voor de moeilijke taak geplaatst om zowel t( tappen als te serveren. Bij de teams lag dat anders. Daar werd door d< ene persoon het glas gevuld met goudgeel vocht, afgebiesd met eer tweevingers brede schuimkraag er. de tweede man of vrouw zorgd- voor het serveren. „Er is uitmuntenc: getapt", constateerde na afloop d Aardenburger hotelhouder, de heei Culenaere. En hij kon het weter want van de vijf keer dat hij d< afgelopen jaren deelnam, kwam hi vijfmaal als eerste uit de bus. Geer wonder dat hij in de jury zat. Het i dit jaar voor de achttiende keer, d het Centraal Brouwerij Kantoor d biertapwedstrijden organiseert. De uitslag is als volgt: teams: Café-restaurant het Wapen van Zee land uit Axel. Getapt door A. var Hilst en geserveerd door J. van Hesen. PuntenaEtfital: 818. 2 Café restaurant-dancing Zeebad uit Cad- zand. Getapt dioor J. Flemm en gc serveerd door mevrouw G. Flemm-c Lrijser, 793 punten. 3 Hotel-café-res taurant Van Oosterom uit Hulst. Ge tapt door A. van Oosterom en geser veerd door P. Schepers. 786 punten. De eerste prijswinnaars in deze categorie kregen 150 gulden als be loning en een beker van de VVV van Hulst. Eenmanszaken: 1 Bar Tabarin uil Hulst. Getapt en geserveerd door mevrouw M. Baars-van Anen. 39E punten. 2 Hotel-café-restaurant de Graanbeurs uit Hulst. Getapt en ge serveerd door E. Wauters. 385 pun ten. 3 Café-restaurant De Halle in Axel. Getapt en geserveerd door B Reinerie, die vorig jaar als eerste uit de bus kwam. 379 punten. De winnaar in deze categorie kreeg eer portable overhandigd. Films GOES Grand 20 uur Fanny Hill 18 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur De wraak van het bloed 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Bezeten, het gat in de muur 18 TERNEUZEN Luxor 20 uur Who killed Johnny Ringo 14 jaai HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wat niet weet, wat niet deert a.l GENT Normandie: De helse straal 14 jaar Scaldis: God Zulla tegen het ding 14 jaar Select: De onderwereld van Londen 14 jaar Astrid: De tijd van het bloed 18 j Capitole: De dingen van het lever 18 jaar Majestic: Hartelijke kussen uit Rusland 18 jaar Metro: Satyricon 18 jaar Rex: De Kardinaal 18 jaar Century: Charro 14 jaar Scala: Speelgoed voor spionnen 18 jaar Schietingen GRAAUW De Friezen 15 uur ZU1DDORPE A. de Block 15 uur Diversen ZUIDDORPE Centraal 19.30 uur Bal MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: Expositie van tekeningen van Joseph Benys. Dag. van 1017 uur (tot 5 juli). Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). ROTTERDAM Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 19451970" (t.m. 30 sept.). Dag. van 1017. Zon. van 11—17 uur. BRUGGE Groeningemuseum: Koetsen in hel Brugse stadsbeeld (t.m. 27 juni). GOES Museum voor N.- en Z.-BevelanC Singelstraat 13: „Kunst in hel klein" (oude tegels). Geopend: ma t m. vr. 1012 en 13.3017 uur, zat. 1417 (tot 1 sept.). SLUIS Kaadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 u. (tot 1 september). ST. ANNA TER MUIDEN V lormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk van J de Meester de Betzenbrouck Geopend dag. 1012 en 1417 uur (tot 15 september). Morgen, dinsdag 23 juni. Bergen op Zoom: 6.37 en 19.01, Hansweert: 5,43 en 17.56, Made- Drimmelen9.20 en 21.32, Terneu zen: 5.04 en 17 19, Vlissingen: 4.31 en 16.50, Wemeldinge: 6.27 en 18.51.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2