In ronde van Schoondijke LEPE ZEGE VOOR W. DE WAAL Ouwerkerk moest in Wouw wel „vechten" MATIGE PRESTATIES Sjaak v. d. Hooft bewees klasse Atletiek in Terneuzen mff Bravenboer snelste in Bavel BESTUUR GOES MOEI BESLISSEN Brabant won in Aardenburg Het komt aan op: de dagelijkse vervoerskosten Niet op eenmalige aanschaffingskosten DE SCHELDE VERLOOR VAN SER VE Meisjes IN GOES N.V. ROGAM Automobielbedrijf ZESDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 22 JUNI 1970 Bravenboer won ruim in Bavel. (Van onze wielersportmedewerker) BAVEL VVim Bravenboer heeft na de grote teleurstelling zaterdag bij de Nederlandse kampioenschappen, zijn zevende overwinning van dit jaar behaald in de Konde van Bavel. In de eindsprint 'iet hij zijn 5 mede vluchters kansloos en finishte met een lengte voorsprong. „Ik had nog wat goed te maken na gisteren", ver telde hij nog vrij fit na deze 100 kilo meter. „In Helmond kon ik niet op tegen de grote hitte en heb opgege ven. Deze overwinning zie ik als een kleine revanche op het Nederlandse kampioenschap". Nadat Kees Koeken, kersverse Ne derlandse kampioen op de weg, ge huldigd was door comité-voorzitter Th. Diepstraten en door rondemiss Annie Meijvis, gingen de 115 ama teurs van start voor de 100 kilometer. Na wat schermutselingen in de be ginfase, waarbij o.a. Harry van Groe- zen, Wicher en Jans Vlot betrokken waren, kreeg men reeds na 33 kilo meter de beslissende ontsnapping.. Gaby Minneboo, die momenteel werkt aan een come-back, sprong weg. Wim Bravenboer, Johnny Meijer, Piet Franken, Theo Joore en Gerard Wesfeeling reageerden attent en gingen met Minneboo mee. Dit zestal bouwde langzaam maar zeker aan een goede voorsprong, die uit groeide tot meer dan een minuut. In de achterhoede probeerden Harry van Groezen en Nico van Hest verschil lende malen aan het peloton te ont snappen, zonder resultaat echter. De kopgroep wergte uitstekend samen en gaf geen seconde meer prijs. Na 75 kilometer ging Kees Koeken die in de vroegtijdige ontsnapping niet geloofde, eir zich mee bemoeien. Hij sprong weg uit het peloton en kreeg 5 man met zich mee. Achter hem vocht Harry van Groezen voor een ereplaats en hierdoor scheurde het langgerekte peloton uiteen. Mar- thijs de Koning sprong met o.a. Rini Leijten naar de groep Kees Koeken. Deze tweede groep liep steeds verder weg van het peloton, maar kon toch geen seconde terugwinnen op de zes koplopers, waarin vooral Gaby Min neboo en Johnny Meijer zich roer den. Zij begrepen, dat een sprint ver meden moest worden en demarreer den in de slotfase verschillende ma len. Wim Bravenboer liet zich echter niet verschalken en reageerde snel op de vluchtpogingen. In de eind sprint sprong hij keihard naar voren en finishte onbedreigd met een fiets- engte voorsprong op Gaby Minneboo. Bij de nieuwelingen was het de lotterdammer Kroep, die in de laat je ronde wegsprong en met 100 me- ar verschil met het peloton de over winning binnenhaalde. De sprint van et peloton werd gewonnen door zijn -aatsgenoot Hordijk. Adspirant Prinsen uit Raamsdonks- reer nam eveneens in de laatste ki- -meters een kleine voorsprong. Op ut) meter eindigde Joenoes uit Zwijn- urecht als tweede. De uitslagen: ADSPIRANTEN: 1 A. Prinsen, Raamsdonksveer, de 35 kilometer in 54 min. 16 sec.; 2 R. Joenoes, Zwijn- drecht; 3 J. Akkermans, Zevenber gen; 4 P. Schipperen, Prinsenbeek; o J. Martens, Hoeven; 6 M. v. Nis pen, Breda; 7 J. Damen, Ulvenhout; 8 J. Kloos, Rotterdam; 9 G. Snoeren, Oosterhout; 10 C. Boot, Amsterdam. NIEUWELINGEN: 1 R. Kroep, Rot terdam, de 60 kilometer in 1 uur, 29 min. 15 sec.; 2 op 100 meter B. Hor dijk, Rotterdam, 3 J. Voesenek, Prin senbeek; 4 H. Seuger, Budel; 5 K. «.linkers, Hoensbroek; 6 R. Beuse- .amp, H. I. Ambacht; 7 J. Kuijpers, Jergeijk; 8 A. Dekkers, Udenhout; 9 Veldhuizen, Culemborg: 10 C. v. Jragt, Lage-Zwaluwe; 11 R. A ver reeg, Rotterdam; 12 A. Toepoel, Til burg; 13 H. Vlek, Rotterdam; 14 W. /illems, Munstergeleen; 15 A. v. d. jurg, Berkel. AMATEURS: 1 W. Bravenboer, Rotterdam, de 100 km in 2 uur 35 nin. 17 sec.; 2 G. Minneboo, Geer vliet; 3 P. Franken, Oosterhout; 4 J. Meijer, Utrecht; 5 T. Joore, Raams- ionksveer; 6 G. Wesseling, Oude Wet; op 55 sec.: M. de Koning, Scherpen- zeel; 8 W. Liebrechts, Vlaardingen; 9 R. Leijten, Rijen; 10 K. Koeken, Achtmaal; 11 J. Smulders, Tilburg; 1'2 G. Zantingh, Rijsenhout; 13 A. v. d. Spiegel, Voorburg; 14 J. Spetgens, Somaren; 15 J. Vlot, Wanneperveen 16 H. Prinsen, Hank; 17 T. Barten, Zevenbergen; 18 N. v. Hest, Tilburg; 19 H. Hofstege, Nunspeet; 20 J. Coo- '-emashs, Breda. (Van onze wielermedewerker) SCHOONDIJKE „Ik kan mijn eigen wel voor mijn kop slaan, dat ik zo dom heb gereden", vertelde Wim Evertse uit Zierikzee direct na de aankomst van de ronde van Schoondijke. Evertse verder: „Die koers haid ik hier altijd moeten win nen, indien ik niet met zo'n klein verzet de laatste 200 meter was ingegaan". En in feite was dat ook zo, wan bij het ingaan van de laatste bocht scheidden de renners nog 300 meter van de aankomstlijn. De man uit Zierikzee kwam van de kopgroep van negen renners als eer ste door de bocht en niets leek in eerste instantie een zege van Wim Evertse in de weg te staan, ware het niet dat lepe Wim de Waal uit Axel di alles doorzien had en zelfs ln de laatste meters dankzij het grote mes, dat hij op had staan, nog over Evertse heen kwam. En dat bete kende voor de achttienjarige eerste jaars amateur uit Axel de derde overwinning van dit seizoen. De ronde van Schoondijke, waar voor 37 renners van start gingen, werd dit 3aar voor de eerste keer op een nieuw parkoers betwist, dat grotendeels door de vredige polder wegen te Schoondijke leidde, alwaar de renners achttien ronden van zes kilometer lengte dienden af te leg gen. Reeds tijdens de derde ronde pro beerden Roks, Gödde, Van Dongen en de Engelsman Carroll het, doch van lange duur was deze ontsnap- ging van het trio Evertse, De Waal, op het juiste moment. Ook een po ging van he trio Evertse, De Waal, Hinneman en later van het duo Gij zel en De Waal liepen op niets uit. Het beslissende moment tijdens deze koers ontstond na vijftig kilo meter toen zich een kopgroep van tien renners vormde. Dit waren Evertse, Van Bostelen, Hinneman, Xlaysen, De Jonge, Kuzee, Gijzel, De Waal, Van Dengen en de Engels man Carroll, welke laatste de laatste twee ronden wegens kramp uit de kopgroep wegviel. De koplopers konden het dermate met elkaar vinden dat het seconden- verschil aan de finish tot minuten was gegroeid op de achtervolgende groep waarin zich o.a. Cees Bal bevond. Tijdens de laatste ronden zouden Gijzel en Hinneman nog wel een serieuze poging ondernemen om alleen weg te komen doch de andere koplopers lieten zich niet verschal ken zodat uiteindelijk negen renners op de eindstreep afstormden en daar bleek Wim de Waal uit Axel met een bekeken sprint goed te zijn voor de bloemen. De uitslag: 1 Wim de Waal, Axel de 108 km in twee uur 36 minuten en 12 seconden, 2 Wim Evertse, Zierikzee, 3 A. Klaysen, Biervliet, 4 H. Gijzel, Heikant, 5 S. van Dongen, (Van onze sportredactie) GOES Voorbarig hebben wij bericht, dat Piet Lindenberg de nieuwe trainer zou worden van de derde klasser Goes. Voorbarig, om dat vanavond pas de beslissing zal vallen. Voorzitter De Kok van Goes zal dan aan de rest van zijn bestuur verslag uitbrengen over de onderhan delingen met Piet Lindenberg. Het voltallig bestuur zal daarna ja of eventueel nee moeten zeggen. Ook over het aantrekken van Maarten de Kok zal nog gesproken moeten worden. Middelharnis, 6 C. van Bostelen, Halsteren, 7 J. Hinneman, België, 8 C. de Jonge, Bruinisse, 9 A. Kuzee, Kapelle, op twee minuten 10 H. Stander, Oude-Tonge, 11 B. Slings, Alblasserdam, 12 K. Tolhoek, Yerse- ke, 13 J. de Vos, Zaamslag, 14 J. Moelker Wemeldinge, 15 P. Gödde Zwijndrecht, 16 W. Pons, Maasdam, 17 T. Carroll Engeland, 18 J. Bun dervoet België, 19 S. Boekhout Ter- neuzen, 20 W. de Feber Sluiskil. Wim de Waal (rechts) in actie. (Van onze wielermedewerker) WOUW De wielercarrière van de 27-jarige amateur Frank Ouwer kerk uit Rotterdam kreeg in de ronde van Wouw weer vastere voet. Na zijn topprestaties in de ronde van Brabant in '64 en de Omloop' van De Baronie in 1965 bleven spre kende overwinningen uit. In Wouw boekte Ouwerkerk de eerste zege van dit jaar. „De forme was er vandaag en in de laatste ronde heb ik geweldig gereden om de voor sprong van het viertal teniet te doen. Met nog enkele renners is het gelukt om bi.i te komen. Na een paar tweede plaatsen dit jaar heb ik eindelijk gewonnen". Ouwerkerk heeft er voor moeten knokken. De laatste ronde van twee kilometer ging in met een kleine voorsprong van de sterk rijdende Piet Legierse, Jan Kemps en de streekfavoriet Huijps uit Heerle. Met een korte, maar zeer snelle demarrage had Van Dongen uit Oud-Gastel zich eerder bij het drie tal gevoegd. Ouwerkerk kreeg in de laatste kilometers steun van tempo- beul Leo Embregts. Van Överveld, Konings en Van der Goes uit Rot terdam. Driehonderd meter voor de eind streep ging de krappe voorsprong van het viertal teniet Ouwerkerk pakte het goede wiel van de snelle Van Dongen en de Rotterdammer wist zich als eerste over de witte streep te werken. Door het hoge tempo en de druk kende temperatuur was het een af valrace onder de 103 gestarte ren ners. Frijters, Coppens en Van Hoek zorgden voor het eerste stro vuurtje. C. Berkhout, J. van Hoek, Legierse en Van der Hoek uit Dirksland wis ten halverwege een gat te slaan, maar door toedoen van Embregts, Peter Remijn en Broere werd alles gedicht. Na de hegroepering een wisselend beeld. Een lichte voor- 'sprong voor Piet Maas uit Heerle en even later een dertig meter voor Frijters en Verweij. Vier ronden voor het einde kreeg de strijd zijn beslissend stadium. Legierse, Kemps, Huijps en Van Dongen werkten zich los, maar de afstand was toch te kort om het aankomend geweld terug te wijzen. Een massa- spront bracht de beslissing voor Ou werkerk. c De uitslag: 1 F. «Ouwerkerk Rot terdam de 100 kilometer in 2 uur 25 min. 2 se_c., 2 C. van Dongen Oud- Gastel, 3~L. Embregts Stampersgaf, 4 P. Legierse Den Haag, 5 J. Kemps Sprundel, 6 H. v, d. Goes Rotter dam, 7 J. Huijps Heerle, 8 H. v. d. Oever Scheveningén, 9 A. van Over- veld Zegge, 10 H. v. Kilsdonk Mier- lo Hout, 11 C. Vermeulen Benthui zen, 12 A. Konings, Sprundel, 13 S. Berkhout Schipluiden, 14 A. Vinger ling Simonshaven, 15 J. Joosen Ma de, 16 F. Hoeks Hoogerheide, 17 S. Koevermans Vlaardingen, 18 B. Broere Oudenbosch, 19 C. v. d. Meijden Puttershoek, 20 A. Coppens Moerstraten. Bij de nieuwelingen moest een massasprint de beslissing brengen. De uitslag: 1 J. Zuijdweg Rotterdam 60 kilometer in 1 uur 30 min. 11 sc., 2 J. Raas Heinkenszand, 3 J. de Groot Hardinxveld, 4 J. Selders Roosendaal, 5 A. van Oort Rotter dam, 6 Th. v.d. Burgt Valkenwaard, 7 L. van Campo, Ossendrecht, 8 C. V-. d. Bergh Kruisland, 9 H. Gel- dens (Valkenswaard, 10 J. Luijster- burg Nieuw Vossemeer, 11 A. Hopmans Bergen op Zoom, 12 T. Huijzen Kloetinge, 13 J. van Hooff Roosendaal, 14 J. Hellemons Halste ren, 15 H. van Huiten Udenhout. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Van de Zeeuwse derde klassers kwam De Schelde uit Terneuzen deze week in het veld tegen Surae uit Breda. Deze ploeg is nog ongeslagen en stevent recht streeks naar de titel af. Ook de Scheldeploeg was niet tegen de mannen uit Breda opgewassen. De ploeg won in Terneuzen na een goede partij waterpolo met 53 van De Schelde. In de vierde klasse kreeg De Schelde 2 bezoek van De Baronie eveneens uit Breda. Hoewel de bes te kansen voor de Scheldeploeg wa ren, bleef de stand 00. Dit bete kende weliswaar het eerste verlies- punt voor Baronie doch het kampi oenschap kan hen nauwelijks meer ontgaan. S.Z.V. verloor thuis van de Scheldestroom uit Breskens. Ganze 2 en Scheldestroom deelden in Breskens de punten. S.Z.V. en de Ganze 2 zullen onder elkaar moeten uitmaken wie er naar de Kring zal degraderen. In de kringcompetitie won Luctor uit Middelburg met 5 0 van de Ganze 3. Ook de Bruinvis versloeg deze ploeg met liefst 111. De Bruinvis is nog ongeslagen en zal dus proberen haar plaats in de vier de klas van de KNZB zo spoedig mogelijk weer in te nemen. Schelde stroom 2 versloeg de S.Z.V.-Zeehond combinatie met 4—2. Jan van de Dries (rechts) won bij de heren. (Van onze atletiekmedewerker) TERNEUZEN Op de atletiek wedstrijden te Terneuzen zijn zater dagmiddag maar matige prestaties geleverd. Een uitzondering vormde echter het lopen van Jan van den Dries van Zeeland op de 200 meter heren en van Henk van der Haar van Dynamo op de 100 meter jon gens B. Jan van den Dries won na felle tegenstand van Wim van der Hooft van Schelde Sport de 200 meter heren in de zeer goede tijd van 22.6 sec. Voor Van der Hooft werd een tijd afgedrukt van 22.8 sec. Zij waren de enige lopers, die beneden de 23 seconden bleven. Nummer drie op deze afstand was de A-junior Kees Kloet van A.V. '56 die- 23.4 sec. liep. Henk van der Haar van Dynamo liep wederom een uitstekende 100 meter. Hij werd eerste op deze af stand in de wel zeer goede tijd van 11.4 sec. voor Kees Saman vatt Schelde Sport, die 11.5 sec. nodig had. Van der Haar heeft ook voor Dynamo de 4 x 100 meter estafette voor B-jongens gewonnen. Aanvan kelijk liep de ploeg van A.V. '56 in gewonnen positie, maar toen Van der Haar als laatste loper in de baan kwam, wist hij de achterstand in te lopen. Voor beide ploegen werd 49.5 sec. afgedrukt. De jury besliste echter dat Dynamo als eerste ge klasseerd diende te worden. Piet Vonck van RKHAV zijn in zinking van Genève weer schijnbaar te boven werd onbedreigd winnaar op de 3000 meter steeple chase in de tijd van 9.42.3 min. Hij bleef met deze tijd toch nog 2 seconden boven zijn beste prestatie van het vorig jaar. Op deze middag werden ook een groot gedeelte van de Zeeuwse kam pioenschappen voor de horde-num mers verwerkt. Op de verschillende nummers werden de volgende Zeeuwse kampioenen bekend: 110 m horden heren: J. IJzerman, Thor 16.6 sec.; 3000 m. steeple chase he ren: P. Vonck, RKHAV 9.42.3 min.; polshoog heren: O. Matthijssen, Thor 3.31 m.; 110 m. horden jongens A: K. Kloet, A.V. '56, 17.3 sec.; 1500 m. steeple chase jongens A: J. Jansma, Zeeland Sport 4.44.2 min., polshoog jongens A: N. Sprenkels, Schelde Sport 2.95 m.; 100 m. horden jon gens B: P. de Munck, A.V. '56 16.9 sec.-; 1500 m. steeple chase jongens B: H. van Duyze, RKHAV 4.57 min.; 4 x 100 meter jongens B: Dynamo 49.5 sec.; 100 m. horden meisjes A: L. van Dorselaar, RKHAV 20.1 sec.; verspringen meisjes A: J. Kodde, Zeeland Sport 5.01 m.; 4 x 100 meter meisjes A: RKHAV 56.7 sec.; 80 m. horden meisjes B: J. Hame link, A.V. '56 14.7 sec.; verspringen meisjes B: J. Hamelink, A.V. '56 4.81 m. Nadat vorige week de D-jongens van A.V. '56 uit Goes te Delft de competitie-wedstrijden met een be hoorlijk puntenverschil hebben ge wonnen heeft nu een meisjesploeg van A.V. '56 zaterdagmiddag te Dor drecht met groot verschil de compe titiewedstrijd gewonnen in de 2e klasse meisjes C. De naaste concurrent van de meis jes van A.V. '56 was Olympia '48 uit Gouda, die met 4784 punten tweede werd, A.V. '56 behaalde 5442 pun ten. Ook een meisjesploeg van Ma rathon uit Vlissingen deed aan deze competitie-wedstrijd mee. Deze werd tiende van de dertien deelne mende ploegen. Zowel bij de D- jongens als bij de C-meisjes staat A.V. '56 nu aan de kop van de competitie van het district West 2 van de K.N.A.U. (Zuid-Holland en Zeeland). Vier van de vijf nummers werden gewonnen door de Goese meisjes. Henny van Hertum nam twee over winning voor haar rekening. De 80 meter won zij in de redelijke tijd van 11.2 sec. Het kogelstoten won zij met 10.11 meter. De twee Goese meisjes E. Crueq en Karin Nysse die op deze nummers uitkwamen werden respectievelijk 3e in 11.5 sec. en vijfde met 9.10 meter. Ook het verspringen werd een overwin ning voor Willy Kodde van A.V. '56 met een sprong van 4.23 meter, ter wijl Anja de Munck op dit nummer vierde werd 4.06 meter. Het hoogspringen leverde een ge deelde tweede plaats op tussen Mar jan Cappon en Els Bakker, samen met 1.30 m. Ook Gerrie Dijkstra van Marathon bereikte deze hoogte. De estafette werd eveneens ge wonnen door A.V. '56. Willy Kodde, Els Bakker, Elly Crucq en Henny van Hertum wonnen met ruim ver schil en lieten 34 seconden voor zich afdrukken. (Van onze zwemmedewerker) GOES Sjaak van der Hooft van De Schelde uit Terneuzen heeft za- termiddag in het zwembad te Goes duidelijk getoond, dat hij onbetwist Zeeland's sterkste all-round zwem mer is. Op de 400 meter persoonlij ke wisselslag nam hij op het onder deel vlinderslag resoluut de leiding tegen de huidige Zeeuwse record houder Tonnie van Maris van De Ganze die op de onderdelen rugs lag en schoolslag aardig bij Van der Hooft wist te blijven. Doch op de laatste 100 meter moest Van Maris die veel te snel was weggegaan toch toestaan dat Theo Vis (SZV) hem voorbij zwom. De tijd van Van der Hooft (6.05.2) betekende een nieuw Zeeuws record. Tevoren had Sjaak nog een poging gedaan om het Zeeuws record op de 100 meter vrije slag, dat met een tijd van 1.04.5 sedert 1964 op naa«m van zijn clubgenoot Machiel de Pooter staat. Sjaak kwam uit op 1.05.2, dus geen verbetering van het seniorenrecord doch wel van zijn eigen Zeeuws adspirantenrecord. Op dit nummer leverde Wim de Kam SZV) en Rudie Mannie (Luctor) een felle strijd om de 2de plaats welke door De Kam met een klein verschil werd gewonnen. Tonnie Veerman (De Schelde) was zaterdag een gelukkig man. Niet alleen had hij de 100 meter rugslag heren gewonnen doch zijn tijd 1.14.4 betekende, dat hij voor Zeeland mag uitkomen op de natio nale zwemkampioenschappen in Leeuwarden. Hi.i moest zich hier voor echter bijzonder inspannen daar Ad Koopman van Luctor het hem erg moeilijk maakte. Het derde Schelde-lid dat graag naar Leeuwar den wil is Guus van de Neste. Hij moest op de 100 meter schoolslag jongens onder de 14 jaar een tijd zwemmen van 1.29.0. Hij kwam ech ter uit op 1.29.3 en dat was dus drie-tiende seconde te veel. Daar De Schelde ook graag met Sjaak van der Hooft naar Leewttrden wil zal deze vereniging voor 1 juli nog limiet-wedstrijden organiseren tegen clubs uit de buurt. Op deze wed strijden wil Van der Hooft proberen de limiet op de 800 meter te zwem men hetgeen beslist binnen zijn be reik ligt. Vorig jaar kon Zeeland 5 deelnemers afvaardigen naar de na tionale kampioenschappen, doch da«t zal dit jaar erg moeilijk worden daar de limietwedstrijden weer zijn verscherpt. Bovendien zijn de deel nemers van vorig jaar nu in een hogere leeftijdsgroep geplaatst waardoor het nog moeilijker wordt om de- gestelde limietwedtijden te zwemmen. Bij de dames heeft Martha Wolff (SZV) zaterdag getoond dat zij be slist nog niet wil capituleren voor haar jeugdige tegenstrevers. Op de 200 meter rugslag werd ze wellis waar gedwongen een goede tijd te maken daar in de andere series reeds enkele goede tijden waren ge maakt. Ze kwam uit op een tijd van 3.15.9 en dat was ruimschoots vol doende voor de eerste plaats. Op de 100 meter schoolslag moest Martha Wolff afrekenen met haar grote rivale Anita Bracke van de Zeehond. Anita had immers Martha op 23 mei in Vlissingen een verras sende nederlaag toegebracht op dit nummer zodat Martha met revanche gedachten rond liep. Was het des tijds in Vlissingen een geweldig du el deze keer was het even spannend. Martha wist door haar uitstekende start en keerpunt na 50 meter zwemmen een kleine voorsprong te nemen doch Anita kwam naast Mar tha. Nek aan nek gingen beiden op de finish af waar het deze keer Martha was die met handslag wist te winnen. Een verrassing van de eerste orde was de overwinning van het SZV- meisje Marja Jakobsen op de 10: meter rugslag meisjes onder de 1( jaar. Bijzonder spectaculair was d wedstrijd tussen de ploeg van Luc tor welke jaren lang het recorc op dit nummer in handen heeft ge had en de nieuwe recordhouders de Schelde ploeg uit Terneuzer Luctor had zelfs Theo Guillet late; komen om revanche te kunnen nt men. Aanvankelijk zag het er echte' niet naar uit. De Schelde-ploeg na: een ruime voorsprong doch na d< vlinderslag was de achterstand va- Luctor niet groter dan 7 meter. Toer kwam Frans van Kruiningen in hr water. Hij presteerde het de achter stand geheel weg te werken en i" de laatste meters de Schelde-ploe; naar de tweede plaats te verwijzen SZV uit Souburg heeft haar lei dende positie in de zwemcompetiti weer verstevigd. Door de uitsteker de prestaties van de Schelde ploe- heeft deze vereniging de 2e plaa van de Zeehond uit Vlissingen ove genomen. De Ganze heeft Luctr van de 5e plaats verdreven. D stand luidt: SZV 1172 punten, 2. D Schelde 874 punten, 3 De Zeehon 826 punten, 4 De Braakman 71' punten, 5 Ganze 651 punten, 6 Luc tor 610 punten, 7 Zij 482 punten, 1' Scheldestroom 396 punten, 9 Bruir vis 190 punten. 10 Zeelandia 16? punten, 11 't Vrije 142 punten. De uitslagen waren: 200 mete rugslag dames: 1 M. Wolff (SZV 3.15.9, 100 meter rugslag heren: 1 T Veerman (Schelde) 1.14.4, 100 metr vlinderslag meisjes onder 14 jaar: A. Bracke (Zeehond). 1.36.4 50 r vlinderslag meisjes onder 10 jaar: H. Oudshoorn (Braakman) 56.2, 10fl meter vrije slag jongens onder 1 jaar: 1 J. v.d. Hooft (Schelde 1.05." 100 meter schoolslag dames: 1 M Wolff (SZV) 1.35.9, 400 meter wis selslag heren: 1 J. v.d. Hooft (Schel de 6.05.2, 100 meter schoolslag jon gens onder 14 jaar: 1 G. v.d. Neste (Schelde) 1.29.3. 100 meter rugsla meisjes onder 16 jaar: 1 M. Jakob sen (SZV) 1.34.7, 4 x 50 meter wisselslag estafette jongens: 1 Schelde 2.23.0, 4 x 100 meter vrij" slag estafette dames: 1 SZV' 5.42.8, 4 x 100 meter wisselslag estafette he ren: 1 Luctor 5.20.1. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG Het Brabants zondagafdelingselftal heeft in Aar denburg een verdiende 12 zege behaald op het afdelingselftal van de afdeling Zeeland. Vooral gezien het spel na de rust en de betere conditie is het een verdiende zege. De rust brak aan met een 10 voorsprong voor de Zeeuwen door een doelpunt van Vermeire. Vermei- re was bovendien een van de uit blinkers. Hij schoot veel en goed, maar had pech, terwijl bovendien doelman Kievit (Jan van Arkel) bijzonder goede safes verrichtte. Tegen het einde van de eerste- helft bleek al, dat de Zeeuwen te kort zouden komen. Een kwartier na rust was de balans weer in even wicht. De treffer kwam van de voet van Pootjes (Jan van Arkel) en dezelfde speler verschalkte 5 min voor het einde doelman Schoonaard voor de tweede keer: 12. (ADVERTENTIE) Dat geldt voor bestelwagens, net zo goed als voor zwaardere vrachtwagens. Wij van Mercedes-Benz praten u niet naar zo maar een uitvoering toe. Mercedes-Benz past de uitvoering van zijn bestelwagens juist hélemaal aan bij uw wensen. Maar dan ook hélemaal. Dat betekent dagelijks: ruimte-winst, tijd-winst, energie-winst. Dus geld-winst. Of: minder kosten per kilometer en bedrijfsuur. Dat telt veel zwaarder dan éénmaal een iets hogere aanschafprijs, MERCEDES-BENZ 21 Axel, Vaartstraat 3, tel. 01155 - 3 53 3 54

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 15