MOTORRAGES IN ETTEN-LEUR C. de Boer verraste Koeperman won de Challenge Mondial JOCHEN R1NDT BEHEERSTE GRAND PRIX ZANDVOORT TSC uitgeschakeld voor de landstitel GENTLEMEN" STREDEN FEL Schrijvers terug bij NAC? Spanning ontbrak Veel uitvallers in wielerstrijd Made TSC MISTTE AFWERKING MERCKX DE BESTE BELG Van Dongen rap „oudje" Ton Sijbrands tweede 55 OMEGA HORLOGES... VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 22 JUNI 1970 (Van onze sportmedewereker) ETTEN-LEUR Twee daverende duels vormden het waardig besluit van de 21e uitgave van de motorra ces van de Westbrabantse Motor club, welke zondeg op de 6002 me ter lange omloop in Etten-Leur-Zuid naar de geschiedenis werd gediri geerd. Zo'n achtduizend toeschou wers omzoomden het bekende par cours, waarin de bochten kwistig zijn gezaaid. Het venijn zat dus in de staart, want de finale van de 250 cc-nationaal en de zijspanraces tril den nog lang na van de emotie. In de zijspanrace leek het duo Ooster- loo-Hermans op een gemakkelijke zege af te stevenen, maar de span ning keerde volkomen terug, toen Vermeulen-van Polen beangstigend dichtbij kwamen. Het moordende tempo speelde de Uittenhout van Jan van Polen en Bert Vermeulen echter parten, want op het laatste rechte eind bezweek de machine. Vermeulen-van Polen moesten toen duwen om hun ere-plaats veilig te stellen Net voor de kalklijn werd het duwende duo nog gepasseerd door twee andere zijspannen. De finale van de kwart liters le verde een boeiend gevecht op. Cor de Boer uit Hoofddorp had immers een weekeind eerder kennis ge maakt met de Zuid-Afrikaan Louis Klaver. In Zandvoort kon De Boer de 22-jarige belofte, die momenteel in Haarlem woont, nog bedwingen, maar wat zou het in Etten-Leur worden. Klaver had de eerste serie met overmacht gewonnen, terwijl Cor de Boer in de tweede serie de snel gestarte Nico van de Sanden uit Oosterhout gemakkelijk achterhaal de. Cor de Boer had de snelste tijd laten afdrukken, maar dat beteken de niet automatisch, dat hij reeds zeker kon zijn van de zege. Louis Klaver dacht er immers anders over. De rustige snelheidsduivel zonder enige vorm van capsones wilde in zijn tweede Nederlandse wedstrijd zijn tanden laten zien. In Zuid- Afrika reed hij vier races in de kwart liter klasse, waarvan hij er drie in een ereplaats omboog. De overwinning had hij nog nooit ge proefd. Cor de Boer was iets langzamer gestart, kwam formidabel terug maar bleef op een vijftiental meter hangen. Nee, Louis Klaver liet zich de kaas niet meer van het brood eten; op een voorbeeldige wijze joeg hij zijn Yahama door de bochten. Terwijl de streekfavorieten Nico van de Sanden en Piet van de Goorbergh door tegenslag verachter den completeerde de Zuidafrikaan zijn magistrale race. Voor Nico van de Sanden uit Oos terhout was het evenwel niet erg, want in de 350cc klasse natinaal profiteerde hij van een slechte start van Cor de Boer. De Yamaha van Van. der Sanden draaide perfect en hoewel de Boer aan een wanhopige achtervolging begon kwam zijn zege geen moment meer in gevaar. Met ruim tien seconden voorsprong greep de gelukkige Nico van der Sanden de bloemen en het applaus. Vlekkeloos was ook de solo van Rob Brom uit Amsterdam, die bij de halve liters internationaal zijn Suzu- ki-paardekrachten naar een afgete kende overwinning stuurde. Meer spanning zat er in het duel van de 350cc-ers internationaal. De Drent Theo Louwes ging sterk van start en had na de eerste omloop reeds een mooie voorsprong op een pelo tonnetje achtervolgers, waarin de Zeeuwen Van de Broecke en de Jonge en de plaatselijke favoriet Ton van de Goorbergh hemel en aarde bewogen om de achterstand te beperken, riet gat werd wel dicht- gereden door John Bestebreurtje uit Barendrecht, die in de voorlaatste ronde echter door pech teruggesla gen zou worden. Toen kon Theo Louwens niets meer gebeuren; Adri van de Broecke uit Middelburg en zijn Kawasaki konden daar niets meer aan veranderen. Een overzicht van de snelheidsraces in Etten-Leur. Het veld in de 250 cc klasse nationalen ligt nog vrij dicht bijeen. ZANDVOORT (ANP) Jochen Rindt, vorige maand winnaar in Mo naco bij de gratie van een fout van veteraan Jack Brabham heeft zon dag op het Zandvoortse circuit de Grote Prijs van Nederland volko men beheerst. Vrijwel van start tot finish leidde de Oostenrijkse Lotus 72-ford coureur. Al in de training had de gebruinde rijder getoond dat de nieuwe schepping van construc teur Collin Chapman bijzonder snel was. Ver beneden het ronderecord draaide de Zuid-Duitsland domicilie houdende Oostenrijker zijn rondjes. Geen wonder dus dat de negentien de officiële Grote Prijs van Neder land nieuwe records opleverde. De winnaar reed voor het eerst in de bijna twintigjarige geschiedenis van het Nederlandse evenement, dat telt voor het wereldkampioenschap zijn 335 kilometers binnen de twee uur. Rindt stelde het ronderecord mpt een tijd van 1.22.00 in bezit van de schot Jacky Stewart aanmer kelijk scherper en bracht het op 1.19.23 (190.518 km-uur). Het ontbreken van spanning maakte echter van Neerlands belang rijkste autosportevenement een mat geheel. Van de twintig deelnemers waren er na drie van de 80 te rijden ronden 1 vijftien gedegradeerd tot het legioen van de kanslozen. De Belgische Ferrari-rijder Jackie Ickx, de -Lotus Ford met Jochen Rindt, de BRM's van de Brit Jacky Oliver en de Mexicaan Pedro Rodri guez, alsmede de March Ford van wereldkampioen Jacky Stewart vormden het groepje dat streed om de hoogste eer. Drie ronden stond Rindt genadiglijk toe dat de vuurro de bolide van Ickx het veld aan voerde. Toen passeerde hij Ickx en voerde de voorsprong regelmatig op. Slechts een gevecht om de tweede plaats tussen de Belg en Stewart scheen de ongeveer 50.000 toeschou wers nog te kunnen boeien. Dat tweederangsgevecht kreeg echter een abrupt einde toen een lekke band Ickx in de 51ste ronde ver plichte een pitsstop te maken Rindt nam uiteraard geen enkel risico, en handhaafde het verschil met Jacky Stewart. Zo groot was de overmacht van de Oostenrijker, dat na de 52ste ronde alle andere coureurs één of meer ronden achterstand hadden. Voor Jackie Ickx bracht de slotfase toch nog een derde alaats. Niet al leen door eigen kracht, ook omdat Regazzoni uiteraard zijn stalgenoot alle steun gaf en terugviel tot in vierde positie. De 28-jarige Britse coureur Piers Courage is tijdens de races om het leven gekomen. In de 23e ronde raakte de formule 1-wagen van Cou rage bij de tunnel oost aan de lin kerkant van de baan, sloeg vervol gens om en explodeerde vrijwel on middellijk. De vuurhaard verspreid de zich snel en zette zelfs bomen in vlam. Vergeefs trachtte een brand weerman ter plaatse het vuur met een spuitblusser te doven. Toen dat niet gelukte probeerde hij de cou reur uit zijn wagen te trekken. Ook die hulppoging slaagde niet. Er werd vervolgens groot alarm gege ven, doch het leven van Courage kon niet meer worden gered. De officiële uitslag is: 1 Jochen Rindt (Oostenrijk) met Lotus 72 Ford 80 ronden in 1 uur 50 min. 43.41 sec. (gem. snelheid 181.777 km uur). 2 Jackie Stewart (GB) met March Ford, 3 Jacky Ickx (Belg) met Ferrari, 4 Clay Reggazoni (Zwits.) met herrari, 5 Pierre Bel- toise (Fr.) met Matra Simca, 6 John Surtees (GB) met Mc Laren Ford, 7 John Miles (GB) met Lotus 72 Ford, 8 Henri Pescarolo (Fr.) met Matra Simca, 9 Ronnie Petersen (Zweden) met March Ford, 10 Pedro Rodri- quez (Mex) met BRM, 11 Jack Brabham (Austr.) met Brabham Ford; 12 Graham Hill (GB) met Lotus 72 Ford, snelste ronde: Jackie Ickx (Belg.) met Ferrari 1.19.23 (gem. snelheid 190.518 km-uur.) In de stand om het wereldkampi oenschap van de coureurs is na de Grote Prijzen van Zuid-Afrika, Spanje, Monaco, België, en Neder land: 1 Stewart (GB) 19 pnt; 2 Rindt (Oostenrijk) 18; 3 Brabham (Austr.) 15; 4 Rodriquez (Mex.) 10; 5-6 Hulme NZ) en Beltoise (Fr.) elk 9. Huilend verlaat de vrouw van Piers Courage het circuit van Zandvoort, nadat bekend is geworden dat haar man dodelijk verongelukt is. (Van onze sportredactie) MONTE CARLO De Challenge Mondial 1970 is gewonnen door de Rus Iser Koeperman door toepassing van het Sonnenborg-Berger-punten- waarderingssysteem. Hij eindigde gelijk met de Nederlandse kampioen Ton Sijbrands, die in de vrijdag gespeelde twee laatste partijen niet verder kwam dan tweemaal remise. Zijn duel in de ochtendronde tegen Koeperman eindigde na ruim dertig zetten al vrij vlug in een puntende- ling via een niet interessante strijd. Beide spelers namen geen enkel ri sico, hoewel dit van Sijbrands wel mocht worden verwacht. De laatste kans van de Nederlander lag in de laatste ronde tegen Gantwarg. Deze partij had wel meer inhoud, maar de tactiek die Sijbrands probeerde had geen kans tegen de Russische kampioen en op voorstel van Sij brands werd dan ook op de 38e zet tot remise besloten. Koeperman had op dit moment een zeer goede posi tie tegen de Fransman Hisard, maar bood toen ook zijn tegenstander re mise aan. Wederom is het Sijbrands, evenals in 1969 te Laes niet gelukt de Chal lenge Mondial te winnen. Ook in het toernooi om het wereldkampioen schap te Bolzano in 1968 kon hij niet zegevieren. Toch heeft hij kalis sen gehad om deze keer de Russen achter zich te laten. In de tweede toernooihelft won hij slechts drie partijen en speelde er vijf remise o.a. tegen Hisard, Saletnik en Caze- mier. Een speler als Sijbrands moet tegen deze laatste drie een beter resultaat kunnen behalen. Deson danks toch een prachtig resultaat van de 20-jarige Nederlander. De Russische kampioen Anatole Gantwarg slaagde er ondanks twee nederlagen tegen zijn landgenoot Koeperman in, met slechts een punt minder te eindigen. De meeste over winningen kwamen op zijn naam. Hij won negen partijen. De Franse kampioen Hisard speelde wederom een goed toernooi. Ongeslagen kwam hij op de vierde plaats. Tijdens het congres van de Feder ation Internationale de Jeux des Da mes, de Internationale Damfederatie, dat in Monte Carlo is gehouden, is de Nederlander Harm Wiersma tesa- men met de Zwitser Andreas Kuy- ken uitgeroepen tot internationaal grootmeester. (Van een onzer verslaggevers) OOSTERHOUT „Wij hadden eigenlijk wel een kleine overwin ning verdiend", meende trainer Kees Vermunt van TSC, na afloop van de wedstrijd tegen Papendrecht. „Het ontbrak bij ons echter aan de afwerking". Zijn collega Hans van der Hoek van Papendrecht daarente gen toonde zich erg gelukkig met het behaalde gelijk spel. „Wij zijn er in geslaagd TSC uit zijn spel te halen. Alleen de eerste tien minuten was het beter. Daarna hielden wij de bal goed bij ons". Door dit zwaar verdedigende spel van Papendrecht was de wedstrijd tussen de twee laatst geplaatsten in de competitie om de landstitel bij de amateurs, als kijkspel een teleurstelling. Vooral in de tweede helft kwamen de 1200 toeschouwers nauwelijks aan hun trekken. Trainer Vermunt had dan (Van onze wielersportmedewerker) MADE De deelnemers aan de gistermiddag te Made verreden Ne derlandse kampioenschappen wiel rennen voor gentlemencoureurs, ge organiseerd door de B.W.F. (Bra bantse Wielerfederatie) hebben het bepaald niet gemakkelijk gehad. Door de broeierige hitte, hebben de gentlemen (en vooral de ouderen) behoorlijk moeten afzien. Het was daarom niet vreemd dat velen van hen al vroeg in ademnood kwamen Jan van Dongen kreeg de lau werkransen om, na zijn overwinning u de categorie van boven de 45 jaar, ijdens de gentlemenkampioenschap- en in Made. en zodoende de koers vroegtijdig moesten verlaten. De handicap van de hitte was overigens voor de gent lemen onder de Nederlandse wiel renners geen reden om minder strijd te leveren dan normaal. Er werd in iedere categorie flink geknokt om als eerste in het bezit te komen van de rood wit blauw kam pioenstrui. Een duidelijk bewijs hiervan leverden de „veteranen'* on der de deelnemers, de categorie van 45 jaar en ouder. Zij maalden de voor hen verplichte afstand van 45 km met een gemiddelde van 37 km per uur onder de wielen door. Een respectabele prestatie voor deze ou deren. De felle inze wist overigens geen afbreuk te doen aan de gemoe delijke sfeer, die de wedstrijden voor gentlemencoureurs over het al gemeen kenmerkt. De keiharde mentaliteit van de „broodrijders" is op deze koersen niet aanwezig. Er stonden ondanks de gul geschonken premies van de Madese midden stand, bijna geen financiële belan gen op het spel, hetgeen de „echte" sport beslist ten goede komt. Cou reurs die zich vroeger enorm zouden hebben opgewonden over eventuële foutjes van de jury (ook in Made werden die gemaakt), kwamen nu veel rustiger het misverstand uitpra ten. Over de publieke belangstelling had de organiserende vereniging „De Pedaalridders" niet te klagen. Omdat geen entree werd geheven was het bezoekersaantal moeilijk te schatten, maar er was, aldus een van de organisatoren, meer publiek dan bij menige profkoers in Neder land. In de A-klassers (categorie tussen 18 en 35 jaar) was het de laats e tijd sterk op de voorgrond tredende B. Kanselaar uit Nieuwerkerk, die het Nederlands kampioenschap vero verde. In "eze race, over een af stand van 80 km, hebben de toe schouwers kunnen genieten van een felle strijd, die zich kenmerkte door de vele uitlooppogingen waarvan er echter niet één slaagde. Lange tijd leek het erop dat een kopgroepje van vier, bestaande uit Fr. v.d. Pluym, M. Fens, G. Moonen en H. Rasenberg, elkaar de overwinning zou gaan betwisten doch een 14-tal ronden voor het einde werden ze alsnog door het peloton terugge haald. Onmiddellijk hierop probeer de de sterke coureur G. van Hemert uit Werkendam het met een solo, doch ook zijn poging was 5 ronden voor de finish tot mislukking ge doemd. In de eindsprint toonde B. Kanse laar zich de sterkste door J. v.d. Kloot uit Zunaert en de plaatselijke favoriet Leo van Dongen gedeci deerd te verslaan In de B-klasse (categorie tussen 35-40 jaar) ging de strijd tussen C. Wierikx uit Sint Willebrord en W. Zuiker uit Etten. Dit tweetal was in de 32-ste ronde van de hoofdmacht weggesprongen en wist in 2 ronden een gat van honderden metera te slaan. Ondanks verwoede pogingen van het peloton, vooral Leo v.d. Pluym liet zich niet onbetuigd, de 2 vluchters alsnog terug te pakken, slaagde men hierin niet. In de sprint toonde M. Zuiker zich duidelijk de snelste. In de categorie van de „oudjes", 45 jaar en ouder, werd Jan van Dongen min of meer verrassend overwinnaar. Vijftien kilometer voor het einde wist hij samen met de grote favoriet H. Huf uit Amster dam te ontsnappen. Door een goede samenwerking van dit tweetal wer den ze onbereikbaar voor het pelo ton. In de eindsprint klopte Jan van Dongen vluchtmakker Huf overtui gend. Uitslagen. A. Categorie: 1. B. Kan selaar, Nieuwerkerk, 2. J. v.d. Kloot, Zundert, 3. Leo van Dongen, Made, 4. M. v.d. Luitgaarden, Breda, 5. J. Coensen, Oudenbosch, 6. P. Hermus, Boxtel, 7. A. Aarts, Halsteren, 8. P. den Dunnen, Hooge Zwaluwe, 9. F. v.d. Broek, Tilburg, 10. G. van He mert, Werkendam. B. categorie: 1. W. Zuiker, Etten, 2. C. Wierikx, Willebrord, 3. H. v.d. Kloot, Ossendrecht, 4. A. v.d. Groen- dael, Vught, 5. Wies van Dongen, Breda, 6. C. Huybregts, Breda, 7. A. Wuyts, Wouw, 8. H. Rutten, Vugt, 9. W. Schaefer, Nieuw Loosdrecht, 10. J. v. Gils uit Boxtel. C. categorie: 1. J. van Dongen, Breda, 2. H. Huf, Amsterdam. 3. L. Motke, Beek, 4. J. van Dongen, Bre da, 5. P. Smits, Belveld, 6. C. van Gennip, Dongen, 7. M. de Bruyn, Roosendaal, 8. A. Verstraten, Breda, F. Donders, Tilburg, 10. J. Heijden, Rotterdam. ook veel kritiek op de taktiek van collega Van der Hoek, „Ik snap die man niet. Als je vecht voor je laat ste kans, ga je toch niet verdedi gen". De voorzitter van Papendrecht vond daarentegen die taktiek volle dig verantwoord. „Als je zoals wij met vijf invallers speelt, kun je toch niet aanvallen". De wedstrijd begon hoopvol voor de Oosterhouters. Al in de eerste minuut ging een schot van Hooghuis net over. Maar in de derde minuut was he'. al raak. Van Strien pikte een verdwaalde pass op en knalde van buiten het strafschopgebied de Oosterhouters naar een 10 voor sprong. TSC vergat echter na die goal meteen door te drukken. Trai ner Vermunt da rover: „Wij vielen te gehaast aan. Er gingen teveel mensen mee naar voren, waardoor er weinig ruimte ontstond". Cuppens en Hooghuis mochten dan wel ge vaarlijk worden, echte goede kansen ontstonden er toch niet, te meer daar Papendrecht in die periode met zeven man verdedigde. Na tien minuten, vond Papen drecht een antwoord op het spel van TSC. Voorzichtig combinerend op het middenveld, kwam het tot enke le gevaarlijke tegenstoten. In de vijftiende minuut profiteerde Ooyen van een fout in de TSC-defensie en telde zijn ploeg naast de Oosterhou ters. TSC liet zich hierdoor echter niet ontmoedigen. Het bleef aanval len, maar steeds meer ontbrak de lijn uit de Oosterhoutse aanvallen. De voorhoede kreeg weinig bespeel bare ballen, terwijl TSC toch in J. de Cocq een speler bezit, die het spel kan maken. De Cocq is sterk aan de bal, en heeft een goed schot in beide benen, waarmee hij in staat is een goede patte geven. Trainer Vermunt erkende dat zijn ploeg de mogelijkheden van De Cocq te wei nig 1 .eft uitgebuit. „De Cocq is een speler met een geweldige actieradi us, en altijd aanspeelbaar. Het is typisch een man voor het moderne voetbal". Een andere fout van de Oosterhouters was, dat ze zonder de bal te weinig actief waren. Daardoor kwam er geen ruimte voor opko mende spelers. Aanvoerder Van de Avoird, bijvoorbeeld, die geen direc te tegenspeler had, ging dikwijls mee naar voren, waar hij echter aan niemand de bal kwijt kon. Vermunt weer: „De voorhoedespelers missen flair, en vergeet niet dat alle spelers zwaar afgedekt werden". Toch kwamen er kansen voor TSC. De Cocq schoot in de 38ste minuut net naast en even later was De Jong net te laat bij een voorzet van Van Strien. In de tweede helft leek het er aanvankelijk op dat TSC eindelijk zou doordrukken. Hooghuis schoot naast, evenals Van Strien. Maar toen doofde het offensief weer. De beste kans kwam zelfs nog voor Papen drecht dat een vrije trap net voor het zestienmetergebied mocht ne men. Via de binnenkant van de paal, draaide de bal het doel in. De treffer werd echter wegens buiten spel afgekeurd. De wedstrijd werd steeds slechter. Ook al probeerde invaller Stadhou ders meer vaart te brengen in de Oosterhoutse aanval. Het mocht alle maal niet baten. Dirk Nijs, leider van het Haagse Holland Sport had hiervoor wel een verklaring. Nijs ((„Ik ben hier om dat ik zowel met TSC als Papen drecht goed bevriend ben"): „Deze landscompetitie is een lachertje in de huidige opzet. Als na twee wed strijden clubs al kansloos zijn, kun je niet anders verwachten dan dit vertoonde spel. In deze wedstrijd ontbrak de inzet. Zo sportief als hier gespeeld wordt, is toch niet normaal! Nee, dit was geen propa ganda voor het amateurvoetbal". Daar kon iedereen het mee eens zijn. Zeker na dit gelijkspel, zijn de nog te spelen wedstrijden voor bei de clubs slechts „verplichte num mers". Stand amateurkampioenschap van Nederland: Uithoorn 3 2 1 0 5 11 4; Snee' 3 2 1 0 5 8-4; Sanderbout 3 1113 5—9, TSC 3 0 2 1 2 3—4; De Treffers 3 0 2 1 2 5—7; Papen drecht 5 0 12 1 26. Tot secretaris-generaal van de fe deratie werd gekozen de Fransman Dalman. De Nederlander Philip de Schaap die ook kandidaat was, kreeg één stem te weinig. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN De kans is groot dat PSV-verdediger Daan Schrijvers terugkomt bij zijn oude club NAC. Er zijn vergevorderde onderhande lingen tussen de besturen van PSV en NAC. Wanneer de transfer door gaat, zal dat is een basis bij de besprekingen NAC-keeper Mari van Dongen overgaan naar PSV. YVOIR (ANP) Eddy Merckx heeft het wegkampioenschap van België gewonnen, dat werd betwist in een rit over 246 km te Yvoir. Merckx reed de afstand in 6 uur 35 min. 50 sec. Herman van Springel eindigde met een achterstand van 1 min. 46 sec. op de tweede plaats, ter. wijl de derde aankomende, Monseré, een achterstand op Merckx had van 4 min 47 sec. Frans Verbeek was vierde, Georges Pintens vijfde en Walter Godefroot zesde op vijf en een halve minuut. De overigen hadden nog een aanzienlijk grotere achterstand op de kampioen, zoals Eric de Vlaeminck (achtste), die 7 min. 43 sec. na Merckx door de fi nish ging en Noel van Clooster (tiende), die een peleton aanvoerde, dat dertien minuten achterstand had. De proftitels in de andere landen werden als volgt verdeeld: Italië: Franco Bitossi, Frankrijk: Paul Gut ty, Spanje: Jose Antonio Gonzales, West-Duitsland: Rudi Altig, Zwit serland: Kurt Rub, Luxemburg: Ed dy Schultz, Portugal: Joaquim Agos- tinho, Groot-Brittanmië: Lesley West. JAN JANSSEN heeft 48 uur voor het nationaal wegkampioenschap op overtuigende wijze de tweede prof ronde van Hoorn op zijn naam ge bracht. Hij won met 15 seconden voorsprong op de Belg Rik Marien. De uitslag: 1 Jan Janssen (Putte), 80 kilometer in 2.05,00; 2 Rik Marien (Belg.); 3 Leo Duyndam (Poeldijk); 4 Trits Hoogerheide (Ossendrecht); 5 Gerard Koel (Hoogerheide) 6 Jos van der Vleuten (Mierlo-Hout); 7 Adri Wouters (Belgi); 8 Leen Poort vliet (Dirksland); 9 Rini Wagtmans (St.-Willebrord); 10 Cees Rentmees ter (Ovezande). Bij de amateurs ze gevierde de Hagenaar Van Leeuwen. (ADVERTENTIE) Dit Zwitserse klasse hor loge kunnen wij u in vele modellen en prijzen laten zien. Komt u eens geheel vrijblijvend kijken. Dreigend komt F. de Jong op het doel van Papendrecht af. Uit een voor zet zou de bal echter naast het Papendrecht-doel gaan. MM^mi Mi

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 12