„Honte" gaat maand dicht Tourist-menu5 haalde z5n vierduizendste bestelling Drie cementtankers tegelijk in Terneuzen te water VOOR ONDERHOUD EN ONDERZOEK I IMPERIALS; I W. de BLOCK! Recreatieplan voor Ooster- scheldebekken Tengelwedstrij den voor de jeugd te lardenburg ouden jubileum als bolder te Eede IN HOTEL BRITANNIA Afscheid kapelaan L. Testers Geen verkoop van voorbehoedsmiddelen in Terneuzense gemeentegebouwen Menu Vlaamse kermis voor ziekenhuis AMATEURKOERS IN ZUIDDORPE Medische diensten Wat en waar VANDAAG Beroepingen Veekeuring te Eede Raad Terneuzen behandelt krotontruiming MORGEN Tentoonstellingen Hoogwqter I 'M ZATERDAG 20 JUNI 1970 (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeente Goes gaat waarschijnlijk het initiatief nemen voor een recreatieplan, dat het gehe le Oosterscheidebekken zou moeten bevatten. Wethouder dr. E. Prins deelde dit tijdens de raadsvergade ring mee in antwoord op vragen van het CHU-raadslid H. P. J. de Jonge. Deze had b. en w. gevraagd de gemeenten aan het Veerse Meer uit te nodigen voor een studiedag, waarop men gezamenlijke plannen zou moeten voorbereiden voor de recreatie in de naaste toekomst rond het Veerse en rond het Zeeuwse Meer. „Ik heb het gevoel", zei de heer De Jonge, dat de ministeries van Economische Zaken en CRM dan eerder bereid zullen zijn subsidies te verstrekken. Wethouder Prins zei hierop, dat bij zijn weten de niet aanwezige wethouder initiatieven voor een recreatieplan voorbereidde. PvdA-raadslid L. H. de Leeuw merkte naar aanleiding hiervan op, dat hij in het jaarverslag van het Veerse Meer bijzonder weinig had kunnen lezen over de oeverrecreatie, „die immers voor Goes van groot belang is". VVD-woordvoerder G. Jung was verbaasd dat een gedeputeerde deze week had gezegd „dat we als ge meente Goes zo'n grote mond had den, omdat we in de Veerse Meer- commissie willen". Gemeente Goes is maar een naam. De voormalige gemeenten 's-Heer Arendskerke en Wolphaartsdijk zitten al lang in de commissie, aldus de heer Jung. „We moeten het beleid zien in een groot geheel. Daarom ook moeten we er het Zeeuwse Meer bij betrekken", zei wethouder Prins, die verder be kendmaakte, dat het college van b. en w. de mening van de heer De Leeuw over de oeverrecreatie on derschrijft. „Ook bij het Veerse Meer zelf begint een dergelijke op vatting veld te winnen". (Van onze correspondent) AARDENBURG De hengel- portvereniging tc Aardenburg orga niseert wederom de jaarlijkse hen- gelwedstrijden voor de jeugd. Deze wedstrijden worden gehouden op 25 juli en 8 augustus op de markt. pi CF1 (Van onze correspondent) EEDE Zondag 21 juni wordt in Eede het 50-jarige boldersjubileum gevierd van Rich de Crook. Om 10 uur zal in de parochiekerk een eu charistieviering plaatsvinden. Om 2 uur wordt de jubilaris afgehaald door de Aardenburgse fanfare, waarna om 14.30 uur de huldiging plaatsvindt. Om 15 uur begint een internationale prijsbolling. (Van een onzer verslaggeefsters) VLISSINGEN Met een stap door een papieren wand en luid belgelui kondigde chef-kok Th. Wegman in Grand Hotel Britannia te (Van onze correspondente) SAS VAN GENT Nu kapelaan L. Testers, na zes jaar werkzaam te zijn geweest in Sas van Gent, een nieuwe functie heeft aanvaard in Breda, zijn verschillende personen van het verenigingsleven in verga dering bijeen geweest. Doei van die samenkomst was het voorbereiden van een afscheid uit erkentelijkheid voor het vele werk, dat kapelaan Testers heeft verricht. Tijdens deze vergadering werden onder andere aangestipt: de glazen- actie van de scheidende kapelaan voor het Hammondorgel, zijn stimu lerende bezieling van het heren- en dameskoor en vooral ook zijn inzet voor de jongeren, met als hoogte punt de tienermissen, waarvan twee lp's werden opgenomen. Welpen, verkenners en het vrije jeugdwerk, de verzorging van planten en bloe men in de kerk, gespreksgroepen- werk, lesgeven op de lagere scholen in Sas van Gent en op de r.-k. mavo in Terneuzen, dit alles en nog voor vele andere zaken vielen onder zijn aandacht. De vergadering sprak vooral haar waardering uit voor de grote zorg, die de kapelaan schonk aan de kerkelijke vieringen. Beslo ten werd in de komende week huis- aan-huis een stencil te laten bezor gen, waarin zal worden meegedeeld, dat er gelegenheid is afscheid te nemen, na een korte zangdienst in de r.-k. kerk in Sas van Gent op woensdagavond 15 juli om acht uur. Tevens zal een enveloppe worden afgegeven, waarin men een geldelij ke gift kan stoppen als blijk van waardering voor de zes Sasse jaren. Het is de bedoeling tijdens de af scheidsreceptie kapelaan Testers de ze enveloppe met inhoud aan te bieden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het college van B en W van Terneuzen heeft voor de openbare raadsvergadering van donderdag 25 juni a.s. een voorstel op de agenda geplaatst tot het ver- biaden van verkoop van voorbe hoedmiddelen in gemeentegebou wen. Het verbod bepaalt zich tot verko pen of verstrekken buiten besloten ruimten. B en W zijn van mening dat het gewenst is tegelijkertijd te bepalen dat in besloten ruimten, die eigendom zijn van de gemeente Ter- neuzen of die door de gemeente worden gehuurd of ten gebruike aan derden worden afgestaan, eveneens geen voorbehoedsmiddelen mogen worden verkocht of verstrekt of door middel van een warenautomaat voorhanden mogen zijn. Vlissingen, de bestelling van het vierduizendste „tourist-menu" aan. Gelukkigen waren de heer en me vrouw A. B. Doorland-v.d. Wal uit Baarn, die twee weken logeren in een vakantiehuisje in Kattendijke. Directeur G. v.d. Veen overhan digde mevrouw Doorland een bos bloemen en bood het echtpaar een verzorgd hotel weekeinde aan. Het tourist-menu, waarmee de kok Bert van Schie onder supervisie van chef-kok Th. Wegman en met mede- twerlking van sous-chef C. van Ros- sum en collega B. Maessen Grand Hotel Britannia op de Horecaiva 1970 de eerste prijs voor het origineelste menu en de algemene tweede prijs bezorgde, vloog sinds januari van dit jaar in Brittania de deur uit. Het succes, aldus directeur v. d. Veen, is ongekend en hij besloot dan ook een spijskaart samen te stellen vol goedkope quick-service schotels met het toeristenmenu voor f 7,50 cen traal. Het menu, dat aan enkele tiental len genodigden, waaronder burge meester drs. D. Roemers en gemeen tesecretaris J. W. Peters, vertegen woordigers van VW-Vlissingen, de provinciale VW, de ANWB en Mis- set's Horecablad dat landelijk met het toeristmenu idee kwam, ter ge legenheid van dit feit werd geser veerd, bestaat uit: een cocktail, een visschotel, genoemd naar het licht schip Noordhinder en ijs toe. De heer N. J. M. de Rooy, die namens het Nationaal Bureau voor Toerisme aanwezig was, greep deze gebeurtenis aan om de nieuwe fol der van het NBT: getiteld „Geef het leven kleur, eet eens buiten de deur" te presenteren. Deze folder bevat namen en adressen van meer dan 500 restaurants, die een aan de eisen van het NBT beantwoordend toeristenmenu serveren. (Van onze correspondent) WESTDORPE Vandaag en zon dag wordt in het naburige Zelzate (B.) weer de jaarlijkse Vlaamse kermis gehouden, waarvan de op brengst ten goede komt aan het Psychiatrisch Ziekenhuis „St. Jah Baptist". Dit jaar is er een bijzonder pro gramma samengesteld, waarvoor nu al (gezien de verkoop van loten en programmaboekjes) een zeer grote belangstelling bestaat in de gehele kanaalzone. Zo wordt onder meer een voetbal toernooi georganiseerd, Ook is er een .gaaibolling en 's avonds treden enkele bekende orkesten op. Van daag om 8 uur spelen The Spiritu als, o.l.v. R. Ingels, terwijl The Ru- bino's een avond zullen verzorgen vol sfeer en dansmuziek. Zondag is een gaaibolling voor mannen en vrouwen in het programma opge nomen, alsmede een schietinig op de ligende wip met 2000 frs. gratis. 's Middags om 4 uur wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de veteranenelftallen van S.L.V. Zelza te en F.C. Zelzate. Er is ook een optreden van het orkest The Spirits, waarna 's avonds om 8 uur beat- en dansmuziek wordt gepresenteerd door „The Blue Devils". Deze evenementen vinden plaats in een grote „Europatent". Om het gehele programma nog aantrekkelij ker te maken, is er ook een grote tombola met veel fraaie prijzen. Ieder jaar geniet deze Vlaamse kermis mede gezien het goede doel een grote belangstelling, zo wel van Belgisch- als van Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het overdekte instructiezwembad „De Honte" aan de Bellamystraat in Terneuzen gaat in het hartje van de zomer een maand dicht. Deze sluiting, van 29 juni tot en met 31 juli, is noodzake lijk, omdat er onderhoudswerkzaam heden aan het amper één jaar gele den geopende zwembad moeten worden verricht. Het zwembad, dat nog in het stadium van de opleve ring verkeert, wordt grondig op eventuele gebreken onderzocht. Ook wordt nagegaan of er eventuele ex ceembacteriën aanwezig zijn. Er cir culeren namelijk geruchten, dat het zwemmen in „De Honte" voetex- ceem tot gevolg kan hebben. „Er is mij één geval bekend", zegt de wethouder van sportzaken, de heer R. C. F. Barbé. „Een meisje uit Zaamslag klaagde hierover. Wij hebben direct nagegaan of er inder daad ongerechtigdheden in het bad zaten. Tot op heden hebben wij nog niets gevonden. Ook wij hoorden de geruchten, maar daar kunnen wij niets mee doen. Ik zou daarom de zwemmers in „De Honte", die last van exceem hebben, willen aanra den contact met de gemeente op te nemen. Aan reële klachten kunnen wij iets doen. Bij de revisiewerk zaamheden zal aan dit mogelijke probleem aandacht worden geschon ken", aldus de wethouder. Wethouder Barbé zegt dat het zwembad met opzet ln de zomer voor deze een maand durende werk zaamheden wordt gesloten. „In de zomer, en vooral met dit weer, kun nen de zwemmers immers even goed terecht in de openluchtbaden in Zaamslag en Terneuzen. Wij heb ben gemeend er goed aan te doen het bad juist in de maand juli te sluiten, omdat dan alle schoolkinde ren vakantie hebben. Wanneer wij in de winter tot sluiting zouden overgaan, komen in de eerste plaats de zwemlessen van de scholen in het gedrang. Bovendien zou er dan in de hele omgeving van Terneuzen geen enkele gelegenheid bestaan om te zwemmen, omdat de openluchtba den gesloten zijn". De heer Barbé voegt eraan toe, dat de oorspronkelijke opzet is ge weest het bad voor een periode van drie maanden te sluiten. „Bij de exploitatieopzet hebben wij reke ning gehouden met een sluitingstijd van „De Honte" van drie maanden. Wij hebben kans gezien de exploita tie wat op te schroeven, zodat het mogelijk is geworden het bad voor slechts een maand te sluiten. Wij hopen in die maand toch helemaal klaar te kunnen komen met de on derhoudswerkzaamheden". De wet houder wijst er uitdrukkelijk op, dat een dergelijke sluiting voor een overdekt zwembad een uiterst nor male zaak is en dat er met „De Honte" niets aan de hand is. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Volgende week dinsdag wordt de jaarlijkse wieler ronde van Zuiddorpe verreden. Dit jaar komen weer de amateurs, onder wie veel bekenden, aan de start. De afstand bedraagt 100 km. Deze jaar lijkse wegwedstrijd wordt georgani seerd door de actieve supportersclub „De Zwaluw" uit Zuiddorpe. HUISARTSEN Vlissingen dokter Wartena, tel. 3933 (zat.) en dokter Vader, tel. 2472 (zond.). Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande prak tijk van dokter Van Opdorp, dokter Wöstman en dokter Kole wordt waargenomen door dokter Geldof, Korteweg 23, Driewegen, tel. 01195- 275. Borssele c.a. en Nieuwdorp c.a. praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Ki- viet, tel. 01105-203. Axel dokter Boot tel. 1666 (b.g.g. 01157-451). Goes dokter Van der Feen, tel. 5003. Oostburg en Aardenburg dokter Loose uit Oostburg, tel. 01170-2121. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland Bath dokter Allewijn, uit Kruiningen, tel, 01130- 1566. Sas van Gent dokter Puylaert, Oostkade 19, tel. 1366. Hulst dokter Niesten, tel. 3373. Cadzand, Rentranchement, Sluis en Zuidzande dokter Bom uit Cadzand, tel. 01179-366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- ke dokter Lievens uit IJzendijke, tel. 01176-266. Terneuzen dokter Nijsten, Wil lem de Zwijgerlaan 1,7. tql. 2324. Middelburg dokter J. Pel, Rou- aansekaai 11, tel. 01180-2585 (zat.) en dokter J. Pel-Mellink, Rouaanse- kaai 17, tel. 01180-2585 (zond.). Heinkenszand, Wolphaartsdijk en 's Heer Arendskerke dokter Van Driel uit 's Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. Breskens en Groede dokter V. d. Maas uit Breskens, tel. 01172- 1466. Kloosterzande dokter Buwalda, (van vrijd. 6 tot maandagmorgen 8 uur). WIJKVERPLEGING Terneuzen zuster Schelling, Van Ste-nbergenlaan 66, tel. 3360. Hoek, Sluiskil, Philippine zr, Bouwens, tel. 01154-274. Elewoutsdijk e.o. zuster Filius tel. 01196-233. Hulst en Hontenisse zuster Col- sen uit Sr. Jansteen, tel. 01140-2368. Oostburg, Cadzand, Sluis, Aarden burg en Eede zuster Derksen, Oostburg, tel, 01170-2367. Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Schoondijke, Breskens en Groede zuster Dominica, IJzendijke, tel. 01176-341. APOTHEKEN Vlissingen D. v. d. Kleine Mul der, Singel 9, tel. 2730. Goes Zeeuwse Apotheek, tel. 5255. Terneuzen M. Hamann, Noordstr. 71, tel, 2060. Middelburg L. v, d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. TANDARTSEN Walcheren tandarts Smallegan- ge, tel. 7094 (spreekuren zat. 9-10 uur en zondag 11-12 uur). Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen A. v. d. Lee, Walstraat 2, Axel, tel. 01155-1686 (spreekuur: zat. 10-10.30 en 18-18.30 en dond. 12-12.30 uur). Noord- en Zuid-Beveland E. Klinkert, Turfkade 15, Goes, tel. 01100-6504 (spreekuur zat. 9-10 en zond. 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag dokter De Haas uit Zaamslag, tel. 01153-366. Hulst en Nieuw Namen dokter De Nijs, uit Hulst, tel. 01140-3004, West-Zeeuwsch-Vlaanderen dokter Kapsenberg, Sluis, tel. 01178- 1225. Noord- en Zuid-Beveland dok ter Boneschanser, uit Kruiningen, tel. 01130-123. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Nederlandse „vloot" van cementtankers Is met drie zelflossende tankschepen uitge breid. Op het zuiderdok in Terneu zen werden gistermiddag om één uur de „Bickersgracht", „Bloem gracht" en „Brouwersgracht" ten doop gehouden door respectievelijk mevrouw R. Veenland-Mebius uit Groningen, mevrouw F. Provoost- Van de Stighel (Papendrecht) en mevrouw W. van de Peijl-Tooren- man uit Terneuzen. De drie nieuwe cementtankers worden in gebruik genomen door de rederij Cement- tankvaart N.V. (R.C.T.). De drie nieuwe schepen hebben een lengte van vijftig meter en een breedte van zes meter en zestig centimeter. Bij een diepgang van twee meter zestig kunnen zij elk 500 ton cement vervoeren. Voor het lossen van het cement beschikken de schepen over een eigen losinstal- latie, waarmee 70 ton cement per uur kan worden gelost. Ten behoeve van het lossen zijn de ruimen voor zien van een zgn. fluidiseringsbo- dem. Daartoe is op de laadvloer een dik poreus weefsel aangebracht. Wanneer onder het weefsel lucht wordt geperst, wordt het erop lig gende cement plaatselijk vloeibaar, zodat het te verpompen is. De beno digde perslucht wordt door een com pressor geleverd. De losinstallatie van de drie ten doop gehouden schepen werkt ge heel automatisch, zodat de verschil lende ventielen niet meer vanuit de stuurhut bediend hoeven te worden, Wanneer het schip tijdens het lossen teveel naar een kant overhelt, scha kelt de installatie zelf over naar de hoge kant om daar het cement weg te pompen. De „Bickersgracht", „Bloemgracht" en „Brouwersgracht" kunnen in enkele uren tijds worden geladen. De drie schepen vertonen een gro te overeenkomst met de oudere R.C.T.-schepen, omdat daar zeer goede ervaringen mee zijn opge daan. De voornaamste verschillen, d.w.z. verbeteringen, zijn de ce- mentpompen, die door een elektro motor worden aangedreven en het poreuze weefsel, dat direct op de laadvloer is aangebracht. De „Bloemgracht" en de „Brouwers gracht" bezitten geen gangboorden, wat ook al een verbetering is, omdat het dek nu nauwelijks obstakels heeft, hetgeen van belang is voor de slangen, waardoor het cement naar de op de wal staande silo's wordt gepompt. De „Bickersgracht" heeft als eer ste van de serie van drie schepen nog gangboorden. Elk schip is voor zien van een acht cilinder dieselmo tor van 280 pk. De maximum vaar- snelheid is zestien en een halve kilo meter per uur. Voor de schipper en zijn gezin is in de achterroef een ruime woning met veel comfort aan gebracht. In de voorroef is de wo ning voor de matroos (veel kleiner van omvang, maar even comforta bel). Na de doopplechtigheid maak ten de drie schepen een proefvaart met genodigden, allen employés van de maatschappij, op de WeSberschel- de. Films GOES Grand, 20 uur: De 7 maskers van de judoka, 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De beslissende aanval, 14 j. MIDDELBURG City, 20 uur: Bezeten, het gat in de muur, 18 J. OOSTBURG Ledel 20 uur Het gebeurde in het Westen 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Villa voor vrije liefde 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 20 uur Wat niet weet, wat niet deert a.l. GENT Normandie: De helse straal 14 jaar Scaldis: God Zulla tegen het ding 14 jaar Select: De onderwereld van Londen 14 jaar Astrid: De tijd van het bloed 18 j. Capitole: De dingen van het leven 18 jaar Majestic: Hartelijke kussen uit Rusland 18 jaar Metro: Satyricon 18 jaar Rex: De Kardinaal 18 jaar Century: Charro 14 jaar Scala: Speelgoed voor spionnen 18 jaar Toneel - Muziek - Dans GOES Grote Kerk 20 uur Orgelconcert door Hans van de Harst MIDDELBURG Openluchttheater Toorenvliedt: De openluchtspelers met „Hamlet' Nieuwe Kerk 20 uur Orgelconcert door Freek de Keizer RETRANCHEMENT Marktplein: Concert door „Ons Genoegen" en „Apollo" ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur Holland Festival: Poetry Interna tional Schouwburg 20.15 uur Holland Festival: Keizerlijke hof kapel Gagaku uit Tokio Schietingen GRAAUW „De Friezen" 15 uur NOORDSTRAAT A. Menheere 15 uur DE KLINGE (B) René Geldermans 15 uur Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Sleeuwijk (toez.) J. Noordmans te Tjamsweer-te Abben- broek-Heenvliet A. van de Ban te Kamperland, Gereformeerde Gemeenten Be roepen te Oosterland, Poederooijen, Veenendaal, St.-Annaland, Slikker veer en Zeist J. Mijnde», kandidaat te De Meern. (Van onze correspondent) EEDE Op maandag 29 juni om 14 uur zal te Eede de jaarlijkse veekeuring worden gehouden op het Dorpsplein. (ADVERTENTIE) vanaf 22,50 FIAT GARAGE HULST (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN B en W pullen tijdens de openbare vergadering van donderdag 25 juni een voorstel in dienen tot vaststelling van de krot- ontruimings- en doorstromingsver ordening. Voorts zal een voorste) worden behandeld tot intrekking van het voorbereidangsbesluit „bebouwde kom Hoek". Verder zijn er diverse voorstellen tot het verlenen van medewerking aan diverse scholen voor de aan schaf van speel- en leermiddelen. Eveneens zullen voorstellen worden behandeld tot verkoop van percelen grond en tot onderhandse aanbeste ding van wegen en riolering te Zaamslag. Er zal ook een interpelatie worden gehouden met betrekking tot de overlegorganen in Biervliet, Hoek en Zaamslag. Een voorstel tot vaststel ling van een aantal rechtspositie voorschriften voor het gemeenteper- soneel wordt eveneens behandeld en tenslotte zullen enkele begrotings wijzigingen worden voorgesteld. ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Diversen IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit ZIERIKZEE Mondragon 10 uur Jaarvergadering „Zevibel" ARNEMUIDEN „De Arne" 20 uur Jongerencontact 14 jaar YERSEKE Oosterschelde 14 uur Zeilwedstrijden ZUIDDORPE Centraal 19.30 uur Bal Films GOES Grand 20 uur De zeven maskers van de judoka 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 15 uur De beslissende aanval 14 jaar 20 uur De wraak van het bloe-' 18 jaar MIDDELBURG City 14.30 uur Gunslinger 14 jaar 20 uur Bezeten, het gat in de muur. 18 jaar OOSTBURG Ledel 14.30 en 20 uur Het gebeurde in het Westen 14 j. TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Who killed Johnny Ringo 14 jaar 17 en 20 uur Villa voor vrije liefde 18 jaar HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 21 uur Wat niet weet, wat niet deert a.l. GENT Als onder vandaag Toneel - Muziek - Dans ROTTERDAM De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur Holland Festival: Poetry Interna tional Schouwburg 20.15 uur Holland Festival: Nederlandse Operastichting met „Pelléas et Mélisande" van Claude Debussy. Schietingen GRAAUW De Friezen 15 uur HET ZAND - KOEWACHT J. de Vliegher 15 uur NOORDSTRAAT A. Menheere 15 uur ZUIDDORPE A. de Block 15 uur STOPPELDIJK 3. Vernimmen 15 uur KAPELLEBRUG C. de Kind 15 uur SAS VAN GENT De Rooien Oedt 15 uur Diversen IJZENDIJKE Café de Lozanne 20 uur Jongerensociëteit KEMZEKE (B) 13.30 uur 6e Internationale motor cross ZUIDDORPE Centraal 19.30 uur Bal SCHOONDIJKE Café Wijffels 14.30 uur Wielerwedstrijd voor amateurs 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve 20 uur Dansavond KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 19.30 uur The Sheiks EEDE Geeter 14.30 uur Huldiging bij Boldersjubileum 15 uur Internationale prijsbolling HOOFDPLAAT Westerschelde 1417 uur Viswedstrijd MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: Expositie van tekeningen van Joseph Benys. Dag, van 1017 uur (tot 5 juli). Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.). ROTTERDAM Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 1945—1970" (t.m. 30 sept.). Dag. van 1017. Zon. van 11—17 uur. BRUGGE Groeningemuseum: Koetsen in hei Brugse stadsbeeld (t.m. 27 juni). GOES Museum voor N.- en Z.-Bevelané Singelstraat 13: „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma t.m. vr. 1012 en 13.3017 uur. zat. 1417 (tot 1 sept.). SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 10—12 en 14—18 u. (tot 1 september). ST.-ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis. Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderyen en beeldhouwwerk van J de Meester de Betzenbrouck Geopend dag. 10—12 en 14—17 uur (tot 15 september). Morgen, zondag 21 juni Bergen op Zoom 4.58 en 17.26, Hansweert 4.04 en 16.24, Made-Drimmelen 7.38 en 20.02, Terneuzen 3.25 en 15.45, Vlissingen 2.53 en 15.15, Wemeldin- ge 4.48 en 17.16. Maandag, 22 juni Bergen op Zoom 5.47 en 18.12, Hansweert 4.53 en 17.11, Made-Drimmelen 8.30 en 20.45, Terneuzen 4.14 en 16.32, Vlis singen 3.42 en 16.03, Wemeldinge 5.37 en 13.02.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2