Müller: nog een keer... Beckenbauer voor minstens 2 weken uitgeschakeld Herinneringen aan Italië-Duitsland POGGIALI TRIOMFATOR WAARSCHUWINGEN V alcareggi „Brazilië geweldig" W.K. op t.v. Glockner leidt de eindstrijd HOHBERG: WEINIG PROBLEMEN BRAZILIË compleet VOORTAAN FIFA-CUP amSülflSa Den Hartog beste Nederlander Wilma y. d. Berg brak Nederlands record: 11.2 SPORTTOTO PHILIPS Frits won slotetappe Brazilië vreest de regen Dopingtests negatief OP 100 METER 17 J ZATERDAG 20 JUNI 1970 21 (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD De openbare waarschuwingen, die scheidsrechter Yamasaki tijdens de halve finale van het wereldkampioenschap uitdeelde aan drie Italiaanse voet ballers en een Westduitse zijn door het disciplinaire co mité van de FIFA bekrachtigd. Wolfgang Overath (W.-Dl.) was gewaarschuwd wegens protesteren tegen de beslissingen van de scheidsrechter De Italianen Roberto Rosato, De Sisti en Domengind had den zich het ongenoegen van Yamasaki op de hals ge haald door het respectievelijk protesteren tegen de be slissingen van de scheidsrechter, door het voor de bal blijven staan bü vrije trappen en door het opzettelijk tijd rekken. Italië kreeg 3 strafpunten voor de fair play-cur en West-Duitsland 1. Het disciplinaire comité van de FIFA heeft tevens d< Westduitse voetbalbond op de hoogte gesteld van he' feit dat Gerhard Müller, die ook in de kwartfinalewed strijd tegen Engeland een waarschuwing opliep wegen: protesteren, nu twee officiële waarschuwingen heeft er bij een volgende automatisch geschorst zal worden. De Uruguezen Luis Cubilla, Julio Morales en Omai Gaetano en de Braziliaan Carlos Alberto hebben even eens een officiële, door de FIFA bekrachtigde waarschu wing gekregen wegens ruw spel in de halve finale in Guadelajara. Luis Cubillas: waarschuwing. ITALIANEN KREGEN DE WELVERDIENDE RUST (Van onze speciale verslaggever) MEXICO-STAD Het Italiaanse voetbalteam heeft 24 uur aan een stuk genoten van een welverdiende rust, na de keiharde wedstrijd van woensdag tegen West-Duitsland. Alle spelers waren in uitstekende conditie en volledig in staat mee te doen aan de feestelijkheden, die tot middernacht duurden. De spelers en hun hegeleiders mengden zich onder vrienden en supporters, en zongen en dansten, dronken op het welzijn van Italië, en gelach en tranen werden vermengd, toen men de hoogtepunten van de wedstrijd in herinnering bracht. Het was een hijzonder emotioneel ogenblik. De Azzuri hadden, na 32 jaar van teleurstellende prestaties, voor het eerst weer hun ware aard laten zien en de Duitsers bikkelhard goal voor goal bestreden, totdat ten slotte de overwinning behaald was. Gisteren was het hotel voor bui tenlanders gesloten. „Wij willen nie mand in de buurt hebben", zei coach Ferruccio Valcareggi. „De spelers hebben alle rust nodig, een hele dag achtereen om weer in vorm te ko men". „Zij zijn allen in uitstekende con ditie. Zelfs Rosato die na de regel matige speeltijd vervangen moest worden wegens een knieblessure is weer helemaal de oude. De verwon ding kostte hem veel pijn op het veld maar door massages en wat rust is hij weer ter been gekomen". Geen van de spelers toonden teke nen van vermoeiheid na de grootse strijd. Allen waren kalm en geluk kig. „Dat zijn n u eenmaal de won deren van een overwinning", aldus Valcareggi, „maar de feestelijkheden zijn nu afgelopen. Wij hebben de spelers wat langer op laten blijven omdat zij dat verdiend hadden. Thans rusten zij en daarna zullen zij wat lichte oefeningen doen". Hoewel hij uitstekend tevreden was over de inzet van zijn spelers, maakte Valcareggi zich al zorgen over de komende finale. Realist als hij is, besefte hij dat er nauwelijks moeilijker tegenstanders te vinden zijn. „Het wordt zwaar. De Brazilia nen zijn geweldige spelers, maar de wedstrijd moet eerst gespeeld wor- (Van onze sportredactie) BREDA De wedstrijd tussen West-Duitsland en Uruguay om de derde plaats bij het wereldkam pioenschap voetbal, wordt vandaag op de televisie rechtstreeks versla gen vanaf 22.55 uur door Nederland I, België en Duitsland I. Duitsland I zendt bovendien morgen (vanaf 10.00 uur) nog eens een herhaling van deze wedstrijd uit. De finale (morgen) is rechtstreeks te volgen op Nederland II, Duitsland II en België. De reportages van deze wedstrijd beginnen om 18.55 uur. (Van onzer speciale verslaggever) MEXICO STAD De Oostduitser Rudi Glockner (41) is aangewezen als scheidsrechter voor de finale van het wereldkampioenschap voetbal, die morgen tussen Brazilië en Italië gaat. Glockner, die uit Markranstadt komt en niets anders dan Duits spreekt, heeft vóór het toernooi om de wereldtitel zes interland-wed strijden gefloten. De finale wordt de eerste wed strijd van het toernooi voor Glock ner, waarin hij als scheidsrechter zal optreden. Hij was grensrechter in de openingswedstrijd tussen Mexico en Rusland. Grensrechters in de finale zijn: Rudolf Scheurer (Zwitserland) en Angel Coerezza (Argentinië). De Italiaan Antonio Sbardella (45) zal de wedstrijd om de derde en vierde plaats, tussen West-Duits land en Uruguay, leiden Zijn grens rechters zijn Drago Horvat (Zuid-Sla- vië) en Abel Aguilar (Mexico). den. Wij hebben nog niet verloren, en wij spelen altijd tot het eind aan toe, zonder van tevoren op te geven. Hoewel wij allen al gelukkig zijn, zou niemand er iets op tegen heb ben, om ook nog de Jules Rimetbe- ker mee naar huis te nemen", aldus de coach. Hij verwachtte dat beide teams zondag him karakteristieke spel zou den vertonen. „Zelf heb ik Brazilië nog nooit aan het werk gezien. Evenmin heeft nog nooit een Itali aanse selectie onder mijn leiding tegen Brazilië gespeeld. Ik kan mij slechts herinneren dat Italië in 1938 tegen Brazilië speelde, het in de halve finales met 21 versloeg en daarna de wereldbeker won, maar dat was vele jaren geleden". Valca reggi wilde niet afwijken van zijn gewoonte, om de opstelling pas kort voor de wedstrijd bekend te maken. Verwacht wordt echter dat die ge lijk zal zijn aan de aanvangsselectie in de wedstrijden tegen Mexico en West-Duitsland. Dat team bestond uit Albertosi, Burgnich, Facchetti, Bertini, Rosato, Cera, Domenghini, Mazzola, Boninsegna, de Sisti en Ri- va, waarbij Rivera Mazzola in de tweede helft verving. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD Helmut Schön, de Westduitse bondscoach, kan, uitge zonderd de geblesseerde Beckenbau- er over al zijn spelers beschikken in de wedstrijd tegen Uruguay om de derde plaats bij het wereldkampioen schap voetbal. Schön zal echter wel moeten vrezen dat zijn „Mannschaft" zowel lichamelijk als geestelijk uit geput is. Juan Eduardo Hohberg, de trainer van Uruguay, is nog vol wrok over zijn nederlaag tegen Brazilië„Ik blijf erbij dat het de schuld van de FIFA is dat wij hebben verloren. Maar tegen West-Duitsland zullen wij bewijzen dat wij in de finale hadden moeten spelen." Aangezien alle Uruguezen, behalve Rocha, fit zijn heeft Hohberg wat betreft zijn opstelling weinig problemen. De vermoedelijke opstellingen zijn West-Duitsland: Maier; Vogts, Schulz Schnellinger en Patzke; Grabowski, Libuda en Seeler; Löhr, Haller en Müller. UruguayMazurkiewicz; Ubina, Ancheta, Matosas en Mujica; Monte- ro, Maneiro en Corets; Cubilla, Fon- tes en Morales. (Van onze speciale verslaggever) GUADALAJARA Pele, Everal- do en Clodoaldo, de Brazilianen die in de strijd tegen Uruguay lichte verwondingen hadden opgelopen zullen volgens de artsen en henzelf, zondag voor de grote eindstrijd te gen Italië weer geheel paraat zijn. „Het zal", zei Pele, „tegen Italië geen „zacht eitje" worden, omdat de Italianen goed zijn in de aanval en ook in de verdediging". Met de Uruguayse verdediging hadden de Brazilianen niet veel last gehad. Over zondag is de Braziliaanse ploeg op een rustige manier opti mist. „We kunnen het halen, maar we weten drommels goed dat de Italianen een formidabele ploeg heb ben". MEXICO-CITY Mexicaanse voet balfans willen hun dankbaarheid be tuigen voor de geweldige voetbalwed strijd die Duitsland en Italië hen deze week geboden hebben. Zij gaan een inzameling houden en willen van het geld herinneringsme dailles kopen, die dan aan de spelers uitgereikt zullen worden. Indien de actie meer geld oplevert, wordt de 22 spelers zelfs een som geids overhan digd. Bij de wereldkampioenschappen voetbal over vier jaar in West-Duits land zal men niet meer om de coupe Jules Rimet spelen omdat of Italië of Brazilië deze wereldbeker voor de derde keer zal winnen en daardoor definitief in bezit zal krijgen. De nieu we trofee zal op aandringen van FIFA-president Sir Stanley Rous geen persoonlijke naam krijgen. Het wordt, dus geen „Sir Stanley Cup", zoals vaak werd aangenomen, omdat Rous in 1974 zal aftreden De nieuwe wereldbeker zal gewoon FIFAcup heten. Elke winnaar zal een kleinere uitgave als herinnering mo gen behouden. Sir Stanley Rous, de president van de FIFA heeft aan de vier overgeble ven teams in het wereldkampioen- schap brieven gestuurd, waarin hij dringend verzoekt niet te protesteren tegen de beslissingen van de scheids rechter en waarin hij waarschuwt voor stiekeme overtredingen. De spelers in de laatste twee wed strijden, DuitslandUruguay om de derde plaats en BraziliëItalië om de wereldtitel, weten dus waar ze aan toe zijn. Wat de gevolgen zijn voor stiekeme overtredingen, als ze toch gemaakt worden, staat niet in de brieven. Wij zullen in de finale met dezelf. de spelers in het veld komen als in de wedstrijd tegen Uruguay, zei Ma rio Zagallo, de trainer van het Bra ziliaanse voetbalelftal. „Na de zeer harde wedstrijd tegen Uruguay wa ren er alleen maar enkele lichte bles sures, die voor zondag wel weer he lemaal verdwenen zijn", vervolgde hij. Donderdag heeft het Braziliaanse team een lichte training gehouden in Dit beeld zal de Italianen nog lang voor ogen staan: het moment direct na het winnende doelpunt van de Azzuri tegen West-Duitsland. Vreugde en leed te zamen. Rivera, de maker van de treffer, heft zijn handen uit pure blijdschap hemelwaarts en de verslagen Duitse doelman Sepp Maier staat op het punt vertwijfeld de grond met zijn vuisten te beuken. het Aztekenstadion, waar Brazilië nog vreemd is. Zagallo: „Dit was om even aan de nieuwe omstandigheden te wennen". Zoals bekend speelde Brazilië zijn vijf vorige wedstrijden allen in het Jalisco-stadion in Guadalajara. Zagallo liet verder weinig los. On danks de grote klasse van zijn elftal heeft hij toch problemen en is hij niet helemaa] gerust op een goede afloop. Voorzichtig zei hij: „Wij hadden liever tegen Duitsland in de finale gespeeld. Dat is een compliment voor de Duitsers". Dat laatste kan men echter ook anders opvatten. Zagallo is merkbaar bang voor de geweldige defensie van de Italianen en van zijn aanval moet Zagallo het nu eenmaal hebben. De Italianen kunnen ook razend snel uitvallen. Dat is tegen Duitsland duidelijk genoeg gebleken en Bra- zilië's verdediging is niet bepaald de beste van dit wereldtoernooi Wellicht speelt Brazilië in de vol gende opstelling. Doel: Felix, achter: Carlos Alberto, Brito, Piazza en Everaldo, midden: Clodoaldo, Gerson en Rivelino, voor: Jairzinho, Tostao en Pele. helemaal-cmfw cmwf ycmfwypcmf (Van een onzer verslaggevers) MEXICO CITY Twee weken rust minstens voor Frans Becken bauer van het Westduitse elftal. De Duitser speelde vanaf de 66e minuut 11a een zware tackle vau Rosato, met een draagverband en in de verlen ging trad hij aan met een stevige leukoplast, die hem echter veel pijn bezorgde. Het vermoeden, dat Beckenbauer zijn sleutelbeen zou hebben gebroken, bleek niet op waarheid te berusten. Het schou dergewricht bleek ernstig gekneusd en door de elftalarts, professor Schoberth werd de Duitse speler twee weken rust voorgeschreven, zo dat hij niet zal kunnen aantreden in de wedstrijd tegen Uruguay om de derde plaats. Door de Duitse Voetbalbond is geen protest ingediend bij de FIFA. „Het wordt zelfs niét overwogen". Dat verklaarde de perschef van de bond, dr. Gerhard Tiaar aanleiding van de vele geruchten die in omloop waren gebracht. „De scheidsrechter neemt de laatste beslissingen en daar hebben wij ons bij neergelegd". Topscorer Gerd Müller en aanvoer der U. Seeler, met de Italianen Cera en Poletti hebben zich bij de doping- commissie voor een onderzoek moe ien melden. Een Westduitse voetbalfan kreeg in het Italiaanse Rimini een hart aanval nadat hij voor de televisie de nederlaag van zijn landgenoten tegen Italië had gezien. De 65-jarige Ernst Kiendermann, voelde zich ziek worden toen Riva de score op 3-2 voor Italië had gebracht. Een met spoed ontboden arts liet de man naar het ziekenhuis vervoeren, maar op weg erheen overleed hij. „Uruguay wordt wereldkam pioen", zeiden groepen Uruguezen voor de strijd in Mexico begon. „De tekens zijn ons gunstig", vervolgden deze fanatici en zij wezen op het feit dat hun land eens in de 20 jaar wereldkampioen was geworden. In 1930 en in 1950. Nu was het 1970, waarbij nog kwam dat de naam van de doelverdediger van het elftal dat in 1950 de coupe Jules Rimet ver overde met een „m" begon, evenals die van het huidige elftal: Mazurkie wicz. Helaas voor de Uruguyezen, de tekenen waren niet gunstig, te meer daar de Brazilianen er geen oren naar hadden en Uruguay met 3-1 de weg raar de eindstrijd versperden. De geruchten dat het Italiaanse elftal, dat deelneemt aan het wereld kampioenschap voetbal in Mexico, zou zijn gediskwalificeerd wegens do- pinggebruik in de halve-finale-wed- strijd tegen West-Duitsland werden donderdag door Fino Fini, chef d' équipe van Italië, gekenschetst als „onmogelijk en belachelijk". „Ik weet niet wie de geruchten verspreid heeft", zei hij, „maar hoe dan ook, het resultaat van de medische test is nog niet bekend". De regering van Peru heeft een uit vijf man bestaande commissie op dracht gegeven om het gedrag van de Peruviaanse voetballers in Mexico aan een onderzoek te onderwerpen. De minister van Opvoeding (sic) zei over deze zaak: „Er zijn aanwij zingen dat het Peruviaanse elftal zich niet gedragen heeft zoals hun plicht, om onze kleuren te vertegenwoordi gen, voorschrijft". Om en nabij 1200 Britse voetbal toeristen zijn donderdag op de lucht haven van Mexico aangekomen om de laatste twee wedstrijden van het wereldkampioenschap voetbal bij te wonen. Aangezien Engeland echter mei de finale speelt, vonden de mees ten het toch wel wat zonde van hun geld. De reden van hun komst is ge legen in het feit dat zij een paar wek.en geleden in een wel zeer op timistische bui slechts voor enkele dagen Mexico hadden geboekt. „Maar toch ruim op tijd om Bobby Moore en zijn mannen in de finale te zien triomferen, dachten wij", zei een van hen en deze reis niet meer kon den annleren. Sir Stanley Rous wil niet dat de beker voor de winnaar van het vol gende wereldkampioenschap naar hem genoemd zal worden. De beker zal waarschijnlijk gewoon FIFA-cup komen te heten. (ADVERTENTIE) Diemóetenwelgoedzjn. ZÜRICH De Italiaan Roberto Poggiali heeft de Ronde van Zwit serland gewonnen. De eerste plaats van Poggiali kwam gisteren in de laatste etappe, een rit over 185 kilo meter van Sarmenstorf naar Zürich niet in gevaar. De Westduitser Fritz ging in Zürieh ais eerste over de streep. Hij besliste de massaspurt in zijn voordeel. Harry Steevens eindig de als tweede. Beste Nederlander in het algemeen klassement bleef Arie den Hartog (vierde). De uitslag van de negende en laat ste etappe is: 1. Fritz (W.-Dl.) 185 km in 4 uur 37 min. 26 sec.; 2. Stee vens (Ned.); 3. Zamdegu (It.); 4. Spahn (Zw.); 5. Bitossi (It.); 6. Del- la Tone (It.)7. Van Cloositer (Belg.); 8. Zimmermann (Zw.); 9. Gerrits (Ned.); 10. Jotti (It.); 22. Beugels (Ned.). Het peloton, dat al le 54 renners omvatte, noteerde de zelfde tijd als Fritz. Het eindklassement: 1. Poggiali (It.) 43 uur 53 min. 27 sec.; 2. L. Pfenniniger (Zw.) 43.54.30; 3. Mori (It.) 43.54.41; 4. Den Hartog (Ned.) 43.54.43; 5. Colombo (It.) 43.55.23; 6. A Rub (Zw.) 43.55.44; 7. Bitossi (It.) 43.57.20; 8. Gimondi (It.) 43.58.04; 9 Vifian (Zw.) 44.01.41; 10. Junker- mann (W.-Dl.) 44.02.39; 19. Schepers (Ned.) 44.07.15; 20. Vianen (Ned.) 44.07.19; 24. Steevens (Ned.) 44.15.53; 31. Beugels (Ned.) 44.27.26: 40. Zoontjens (Ned.) 44.39.19; 49 Benjamins (Ned.) 44.58.30; 53. Ger rits (Ned.) 45.13.43. Eindibergklassement: 1. Den Har tog (Ned.) 53 pnt.; 2. Bitossi (It.) 33 put. Eindpunitenklassement: 1. Bitossi (It.) 199 pnt.; 2. Steevens (Ned.) 153 pnt. Eindploegeraklassement: 1. Salvara- nd (It.) 131.16.17; 5. Caballero-L.au- rens (Ned.) 131.48.57. Franz Beckenbauer zal de eerste veertien dagen volledig rust moeten houden. Hij raakte geblesseerd ua een botsing met Rosato. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD De twee fina listen van het wereldkampioenschap voetbal 1970, Brazilië en Italië, die beide de gehele donderdag gebruik ten om hun wonden, blauwe plek ken en stijve spieren te genezen, zullen zondagmiddag volledig in het Aztekenstadion kunnen aantreden. Alle spelers zijn fit verklaard. De meestal nogal zwijgzame Val careggi, coach van de Italianen, zei over de eindstrijd: „Ik zal het elftal waarschijnlijk niet wijzigen. De ploeg loopt zo gesmeerd als een machine en het zou niet verstandig zijn om er onderdelen uit te halen". Gianni Rivera, de as van het elf tal, was overtuigd van de overwin ning: „In de vorm, die wij nu heb ben is zelfs Brazilië niet in staat om ons te weerstaan". De Brazilianen, die zich zeer lek ker voelden in de warmte van Gua delajara (meer dan 90 graden Fah renheit), zijn banger voor regen dan voor de Italianen, Welke vorm van neerslag dan ook is voor het Brazili aanse samba-voetbal funest en daar om richten zij allen steelse schietge bedjes tot de Mexicaanse regengod TIaloc. Een poging van de Brazilianen om door een korte training vast wat aan het veld van het Aztekenstadion te wennen, ging gisteren niet door. De FIFA gaf geen toestemming. (Van onze speciale verslaggever) MEXICO STAD Het medisch comité van de FIFA heeft meege deeld dat de tests op doping-gebruik in de kwartfinales van het wereld kampioenschap voetbal allen nega tief zijn uitgevallen. Dit houdt in dat de voetballers in 28 van de tot nu toe 30 gespeelde wedstrijden niet schuldig zijn bevonden aan doping- gebruik. Het resultaat van de testen van de halve finales is nog niet bekend. WARSCHAU (A.N.P.) Tijdens atletiekwedstrijden in Warschau, de zogenoemde „Kusocinski Memorial", heeft Wilma van den Berg gisteren het Nederlands record op de 100 me ter dames verbeterd jen gebracht op 11,2 sec. Het oude record stond reeds op haar naam met 11,4 sec. Arie den Hartog: vierde DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 48 zijn: Aantal deelne mers: 385.575. Inleg: 728.092,80. Prijzenbedrag327.641,76. Be schikbaar voor eerste en derde prijs: 98.292,53. Zeven met dertien goe de uitslagen krijgen: 14.041,80. 1518 derde prijs-winnaars krijgen: f 64,70 Beschikbaar voor tweede en extra prijs: 65.528,35. 177 tweede prijs-winnaars krijgen: 370,20. 593 extra prijs-winnaars krijgen: f 110,40.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 13