Regen kan gewas niet redden Jan Huysen wegmiljonair NIET MEER OP GOEDE OOGST REKENEN Radioprogramma Djinn zaterdag uit Zeeland Te droog voor de aardbeien J. Huijssen 40 jaar bij De Hoop Terneuzen Raad van State leende oor aan klachten arts over frites-stank instuif zeeland L. cle Winter overleden SPAAR- PLANNEN GESCHIL TE RILLAND-BATH TWEE MILJOEN LLISTERAARS Kabel) Droog en warmer VVV-strand f eest te Westkapelle Speeltoestellen op zonnewei Zaamslag MOEILIJK VOEDERWINNING Hinder voor arts Behingen Ots Brommer tegen auto: twee gewonden Gewonde bij botsing le Middelburg Defect aan de „Prins Willem Alexander" VAN MENSEN DINGEN EN DADEN gewone gemengde verzekering X 3 WOENSDAG 17 JUNI 1970 3 (Van een onzer verslaggevers) KAMPERLAND Zeeland zal za terdagochtend het onderwerp zijn van het KRO-radioprogramma Djinn. Kapstok waaraan een groot aantal algemene Zeeuwse zaken zullen worden opgehangen is de Zeeuwse „Dag van het Paard 1970", die zater dag in Kamperland wordt gehouden. Op het feestterrein zullen ook de Djinn-karavaan en een reportagewa gen van de KRO staan, van waaruit rechtstreeks regie en interviews worden uitgezonden. Djinn, dt 7 jaar bestaat, wordt sinds de laatste twee maanden weer er gens vanuit het land uitgezonden. De Djinn-ploeg beschikt nu over een noodstudio en een karavaan, nadat twee jaar geleden een tiental malen vanuit café's in den lande werd uit gezonden. Deze noodstudio maakt Djinn nog mobieler. Naar Zeeland komen zaterdag Jack van Kollenburg die met enkele be kende en onbekende Zeeuwen zal praten; Donald de Marcas, die het programma zal presenteren; de pro ducers Ton Zandkamp en Wil Kamel en Jan van Kampenhout, die het mu zikale gedeelte samenstelt. De ploeg streeft er naar, alles direct uit te zenden. Ook in deze uitzending zul len ze een reportage van de ringrij- derijen in Biggekerke uitzenden. Het is de bedoeling dat in de cara van op de Ruiteïplaat aan het Veer- se Meer zaterdagmorgen de gebeur tenissen rond de paardendag worden gevolgd. Bovendien zal aandacht worden besteed aan de watersport en aan het toerisme in Zeeland in zijn geheel, waarover de heer J. de Regt, directeur van de provinciale VW zal worden geïnterviewd. Het is de bedoeling met de heer D. Hoegen, directeur van de AMRO- bank in Middelburg, te praten over sportvliegerij en met de heer G. J. J. Neels, voorzitter van de federatie van Deltavissers, over sportvisserij in Zeeland. Ook de heer L. Kooistra, secretaris van de gewestelijke bond voor landelijke ruiters, en ir. J. Kalb consulent van staatsbosbeheer, zullen aan het woord komen. (ADVERTENTIE) V ooruitzichten voor donderdag en vrijdag opge steld door het KNMI op dins dag om 18.00 uur: Vrij warm met plaatselijk onweer. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland voor don derdag: Aantal uren zon: 3 tot 10; min. temp.: 1 tot 6 graden boven nor maal; max. temp.: 1 tot 6 graden bo ven normaal. Kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 80 pro cent; Kans op een geheel droog et maal: 50 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 3 tot 11; min. temp.: 1 tot 6 graden bo ven normaal: max. temp.: 1 tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. WEER AAN ZEE Ook vandaag zonnig en zomers met een klein onweerskansje. Matige noordoostelijke wind. Temperatuur 18 tot 20 graden. Zeewater 16 graden. Vooruitzichten: een kleine storing met enkele buien trekt naar Duits land weg. Boven Scandinavië komt een hogedrukgebied tot ontwikkeling waardoor ook in de komende dagen droog, zonnig en iets warmer strand weer. Voor dit D.iimi-programma dat drie uur lang, de nieuwsuitzendingen daargelaten, zal duren, zijn meer technische voorzieningen nodig dan normaal gewenst is. De dichtstbijzijn de telefoonkabel ligt anderhalve ki lometer weg en dat betekent voor de PTT de aansluiting van een lange kabel met een zogenaamde spreek- lijn en muzieklijn op de opgegraven hoofdkabel. De PZEM zal zorgen voor een 900 meter lange spannings kabel. In deze uitzending zal ook worden bekendgemaakt dat de federatie van Deltavissers en houders van een cou pon uit het programmablad Studio vergunning wordt verleend om in het weekend van 27 en 28 juni in de uit wateringen De Piet en Schenger- kreek te vissen op voornamelijk fo rel. Dit nieuwtje zal dan door onge veer 1,8 tot 2 miljoen luisteraars worden gehoord, want Djinn blijkt een populair programma te zijn. Op veel bedrijven laat de boer zelf regen vallen op de gewassen. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE De VVV Westkapelle zal zaterdag a.s. haar eerste strandfeest organiseren. Van af half drie 's middags is er voor de kinderen gelegenheid tot schatgra ven. vlaggetjesrace er zaklopen. waarmee leuke prijsjes zijn te win nen. Voor de diverse spelen kan men zich aanmelden bij de badman in de VVV-tent. KAPELLE. Op de Zeeuwse kleinfruitbedrijvcn is de aardbeien pluk nu begonnen, maar van een grote drukte is nog geen sprake want het is te droog voor een goede ontwikkeling van dit gewas. In geen weken is er meer regen van betekc- kenis gevallen en aardbeien hebben juist in de tijd dat ze rijp worden veel regen nodig. In Zeeland wordt in de vollegrond het vroege ras Regina op grote schaal geteeld. Het ziet er naar uit dat hier van een zeer lage produktie zal ko men. De prijs van de aardbeien is de laatste dagen redelijk goed, maar wanneer rnen geen produktie van be tekenis heeft, helpt de prijs niet. Late aardbeien worden er in Zee land minder geteeld dan vroege. De stand hiervan is nog vrij gunstig maar ook hiervoor moet het nu wel heel gauw gaan regenen, wil het ook geen grote teleurstelling worden. De aardbeien worden op het ogen blik allemaal nog verkocht voor ver se consumptie en de afzet vindt hoofdzakelijk plaats op de binnen landse markt. Voor de goede kwali teiten -lag begin deze week de prijs tussen -2,en 3,per kg. Aan genomen mag worden, dat weldra begonnen zal worden met de leve ring van aardbeien voor de industrie. In sommige jaren kunnen de aard beien een belangrijke bron van in komsten voor de kleinfruittelers zijn, maar voor wat Zeeland betreft zal hiervan door de droogte dit jaar ge middeld geen sprake kunnen zijn. Ook voor frambozen is het drin gend noodzakelijk dat er regen komt want ook dit gewas heeft van de droogte te lijden. ZAAMSLAG. De vlak nabij het zwembad gelegen Zonneweide te Zaamslag wordt momenteel voorzien van een aantal speeltuintoestellen. Zowel voor de kleuters als voor de wat oudere jeugd worden tal van speeUttributen aangebracht. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/GOES De wekenlange droogte begint de boeren in heel West- Europa zorgen te baren. Volgens rijksiandbouwconsulenten valt er hi grote delen van ons land al niet meer op een goede oogst te rekenen. Daar is ook het late voorjaar schuldig aan. In zuid-west Nederland bedreigt de droogte vooral de oogst op de meest westelijke rand van Walcheren, waar in mei en juni slechts enkele milimeters regen is gevallen. Maar voor geheel zuid-west Nederland geldt: veel gewassen zijn niet meer te redden, hoeveel regen er ook valt. teelt in 't algemeen dat op het ogen blik de regen evenzeer spelbreker kan zijn als de droogte. Gewoonlijk zorgen de klimaatverschillen in ons land ervoor dat dezelfde groente soorten niet overal tegeljjk geoogst kunnen worden. De regen zou nu voor een overproduktie zorgen, die onverkoopbaar is. Dit geldt me^ name voor sla en andijvie. Met de bloem kool zit men nu al erg moeilijk. De kolen blijven te klein omdat de plant niet voldoende blad kan maken. Vooral met de bloembollen is het een trieste aangelegenhed. Bij tulp en iris is de groei uit de bol. Voor veel gewassen geldt: zou men tijdig de regeninstallatie gebruikt hebben, dan was er nog veel te redden geweest. Vooral in Zeeland echter zijn maar weinig regeninstallaties. In de eerste plaats blijken ze daar zelden nodig te zijn en in de tweede plaats is de Zeeuwse bodem arm aan zoet water. Men zou dus aangewezen zijn op de waterleidingmaatschappij, die echter zelf het meeste water duur van elders moet betrekken. Voor geheel Zeeland geldt, dat van erwten, aardappelen, uien, vlas en graszaad geen goede oogst meer te verwachten valt. Hoe groot de schade is die de droogte aanricht, vait pas te zeggen ais er tijdig voldoende regen gevallen is. Pas dan kan worden vastgesteld of er nog groei in de ge wassen zit. Zelfs echter in het droog ste stukje Zeeland, westelijk van de lijn Zoutelande-Serooskerke-Veere. is het nog te vroeg om van een nood situatie te spreken. Bij het harde fruit staan de peren er behoorlijk voor. Wat de appels be treft zit het echter met name bij de Cox moeilijk. Die zijn berekend op een koel klimaat en dat hebben ze de laatste weken hier niet gevonden. De verwachting is dat de droogte zich ook zal wreken bij de oogst van bra men en bessen. De groenteteelt in zuid-west Nedei- land zit moeilijk juist bij die gewas sen die nu geplant moeten worden, zoals knolselderij en spruitkool. De opbrengst lijkt ongunstig beïnvloed te worden. Men vreest in de groente- ln West-Brabant begint op de gras- landbedrijven de voederwinnng voor de winter in het gedrang te komen. Normaal moet die voor 1 juli gewon nen zij en dat zit er waarschijnlijk niet meer in. In mei liep het overigens aardig met de voederwinning. Op het ogenblik zijn het vooral echter de plaatgronden in de buurt van de Biesboseh die het. meest van de droogte te lijden hebben. Een heel ander gelud komt uit midden-Brabant, het gebied ten oos ten van Breda. Men heeft meer te klagen over 'het te late voorjaar dan over de droogte. Alleen waar de zand grond wat licht is en er geen regen is gevallen, daar is de situatie bijzon der moeilijk. Elders heeft men op de graslandbedrijven geen klagen. Bij de akkerbouw in liet midden-Bra bantse beginnen de aardappelen iets te voelen van de droogte, maar de suikerbieten op de zandgronden doen het nu juist voortreffelijk. Die vragen pas regen in een later stadium. Overi gens heeft ook de akkerbouw tot nu loe meer te lijden gehad van het natte, late voorjaar dan van de droogte. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Drie jaar gele den vestigde zich in de Vinkenis- sestraat in Rilland-Bafh een voor bakkerij voor patat frites. Voor bakker F. Ots was amper zijn oven gaan opstoken, of dokter J. A. Kamps vond dat er een luchtje aan zat. Zijn mooi gelegen villa met fraaie tuin kwam in de frites- walm te liggen. De bloemengeur die anders de doktersvilla om kranste, werd nu wreed verdre ven door de stank van de aardap pelstangetjes. Dat nam de dokter niet. In een deel van onze edities schreven wij gisteren hierover. Dat nam de dokter niet. Hij pro testeerde bij de gemeente, zich herinnerend dat de goede rijks overheid eens de hinderwet in het leven had geroepen. De gemeente Rilland-Bath, intus sen herboren als gemeente Reimers- waa-1. leende hei gemeentelijk oor voor het geweeklaag van de dokter. Voorbakker Ots kreeg opdracht ver beteringen in de bakkerij aan te brengen. Ook de arbeidsinspectie kwam ter plaatse poolshoogte nemen en stelde eisen aan bakinstallatie, de afzuiging van walm, de ventilatie, enz. Voorbakker Ots volgde trouw de aanwijzingen, liet een nieuwe, dich te oven plaatsen, liet een afvoerpijp van 13 meter neerzetten, een meter hoger dan de villa van de dokter. Maar de dokter bleef ontevreden. Tot verbijstering zag hij eens dat heesters en planten overdekt wer den met een regen van witte „aar- dappelvlokken". Zo maar uit de lucht, alsof het manna was. En de villa, die gezien mocht worden - je bent dokter of je bent het niet - kreeg ook een vettige aanslag. De dokter van het dorp Rilland-Bath diende beroepschriften in. bij elkaar drie. Dokter Kamps wilde de zaak tot in hoogste instantie, voor de afdeling geschillen van de Raad van State, uitvechten. De beroepschriften moeten volgens de wet bij de ge- ineeute worden ingediend. Op mys terieuze wijze zijn ze daar drie jaar blijven liggen. Eindelijk diende de zaak Kamps - Ots gistermorgen voor de afdeling geschillen van de Raad van State, voorgezeten door mr. Stellinga. Mr. F. Vreijling uit Bergen op Zoom verdedigde hier de belangen van dokter Kamps. Hij had er begrip voor dart de arbeidsinspectie weliswaar een aan tal voorwaarden aan de voorbaltke- tij had gesteld, maar deze waren onvoldoende De voorbakkerij hoor de niet in de Vinkenissestraat en moest maar buiten het dorp worden de arts verbete geplaatst. De hinder voor bleef overmatig groot. De ringen mogen nog zo fraai zijn. stank en walm blijven de villa vettig ma ken, de neusvleugels van de dokter prikkelen en bloemen en heesters doen verwelken. De voorbakkerij staat te dicht bij het huis van de dokter, dertig meter afstand, waar door de waarde ervan is gedaald. De heer A. Uyterhoeve verdedigde ae belangen van voorbakker Ots. Hij maakte duidelijk, dat per week j.o'n 1000 tot 3000 kg frites wordt voorgebakken. Hooguit wordt per dag twee uur gebakken, 's morgens vroeg en rond de middag. Pas bij noordoosten wind kan de dokter last hebben van de reuk. De afzuiginstallatie werkt al uit stekend. maar bij een zwaardere motor zal dat nog beter zijn. Aan alle voorwaarden wil de voorbakker voldoen. Daarom vindt voorbakker Ots de eventuele hinder zo mini maal, dat hij niet kan begrijpen, waarom de heer Kamps als enige in de omtrek zich opwindt over de door hem opgesnoven „walm en stank". Conclusie: de bezwaren van de heer Kamps zijn ongegrond, vond pleiter Uyterhoeve. De geschillenkamer van de Raad van State hoorde de bezwaren en tegenargumenten geduldig aan, zal later advies aan de Kroon uitbren gen, waarna een uitspraak in hoog ste instantie volgt. N. In (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De heer J. Huijssen was dinsdag 40 jaar dienst van de N.V. De Hoop. Burge meester Aschoff van Terneuzen speldde de jubilaris tijdens een bij eenkomst in de kantine van het be drijf de eremedaille in zilver, beho rende bij de erde van Oranje-Nassau, op (foto). Bij zijn indiensttreding in 1930 werd de heer Huijssen als hulp knecht aangesteld, een functie die hij vier jaar vervulde waarna hij zich tot 1937 verdienstelijk maakte op de expeditie. Daarna werd hij benoemd tot chef van de afdeling groothandel zand en grint. Om de belangrijkheid van deze afdeling' aan te stippen werd aangetipt dat de afdeling grint vorig jaar een omzet haalde van 15 miljoen gulden. Naast de heer Huijs sen vierde de heer H. P. Stoffels, be tonmolenbaas bij De Hoop, zijn 25- jarig jubileum. (Van onze correspondent) GOES Op de Westhavendijk te Wilhelminadorp, gemeente Goes, heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen een personenauto, bestuurd door D. J. van O. uit Kattendijke en de brom fietser A. D. K. uit Kruiningen. Laatstgenoemde en zijn duopassagiere mej. V. P. uit Driewegen liepen daar bij vrij ernstige verwondingen, op en moesten per ambulance overgebracht worden naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. Er bestaat geen levensgevaar. De bromfiets werd geheel vernield. De auto liep lichte materiële schade op. Het ongeluk is ontstaan doordat de bromfietser in een moment van onbedachtzaamheid te veel naar links is afgedwaald en daardoor frontaal in botsing kwam met de hem tege moetkomende auto. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op de kruising Breeweg Kruisweg L. Stommes- weg te Middelburg heeft een aanrij ding plaatsgevonden tussen twee per sonenauto's, respectievelijk bestuurd door M. W. M. uit Middelburg en J. W. M. uit Vlissingen. Hierdoor werd een passagier, R. B. uit Vlissingen uit de wagen van J. W. M. geslingerd. Hij moest met. verwondingen aan het hoofd per ambulance overgebracht worden naar het Gasthuisziekenhuis. De auto van J. W. M. uit Vlissingen moest met zware materiële schade per takelwagen worden weggesleept. De auto van M. W. M. werd aan de lin kerzijde eveneens zeer zwaar bescha digd. Het ongeluk ontstond doordat beide auto's gelijktijdig het kruispunt uit tegenovergestelde richting wens ten over te steken. (Van nze correspondent) PERKPOLDERHAVEN. Gister avond om zeven uur was er een de fect aan het bovendek van de veer boot „Prins WfHem Alexander''. De boot kon wel in de vaart blijven, maar zonder dat het bovendek kon geladen worden. Men kon by het sluiten van deze editie nog niet zeggen hoe lang de reparatie zou duren. Jan Huysen op de plaats die hem het meest vertrouwd is. (Van onze verslaggeefster) 's-GRAVENPOLDER In El- lewoutsdijk spelen een paar kin deren langs de straat. Ze kijken even op als ze de bus aan horen komen en zwaaien dan enthousi ast naar de 48-jarige AMZ-chauf- feur Jan Huysen uit 's-Graven- polder. „Ik heb hun moeders als kleine meisjes nog in de bus gehad", vertelt hij. „En nu ken ik hun kinderen ook weer". Van de anderhalf miljoen kilometers, die Jan Huysen in de afgelopen 25 jaar voor de AMZ draaide, maakte hij er de laatste tieii jaar vijfenzeventigduizend per jaar op het traject Goes-Ellewoutsdijk. „Een prachtige weg", vindt de gebruinde goedlachse Huysen. ,,'s Zomers een makje, maar 's win ters hardstikke druk en moeilijk te berijden". Elke dag zeshon derd kilometer voor Jan Huysen en zijn collega, die elkaar op het uit smalle tweestrooks wegen be staande traject afwisselen. Kilometers die niet vervelen kennelijk, want Jan Huysen wil er graag zijn pensioen mee halen, „als het kan". Voor geen goud En dit ook en dat witte daar. De kinderen willen hier niet meer wonen. Er is hier geen werk. Ook geen slager of zo. Dat veran dert straks allemaal. Als de ha ven er komt, is er werk genoeg en moeten er ook weer mensen vervoerd worden. De wegen wor den immers ook steeds voller". „Ik ben blij, dat u niet tussen september en april gekomen bent. Dan had ik echt geen tijd gehad om met u te praten", lacht Jan Huysen, anderhalf keer weg miljonair. „Dan hebben we het druk en moeten ook meer moeite doen om op tijd te rijden. Je kunt de mensen niet in de kou laten wachten, 's Zomers zijn we meestal goed op tijd. Dan kijken de mensen of hun wekker goed loopt als we langs komen". Sym pathiek pratende Jan Huysen haalde zijn rijbewijs in zijn ge boorteplaats Borssele bij De Muynck, dat toen ook al in AMZ- verband werkte. „Veel kleinere bussen hadden we vijfentwintig jaar geleden. We reden toen 4 keer DEN. We reden toen vier keer per dag en of we toen tien minu- zou hij nog de tochten naar liet buitenland willen maken zoals in de eerste vijftien jaar van zijn carrière bij de AMZ. toen hij al wel eens op de lijn Ellewoutsdijk inviel. „Ze kennen me allemaal", zegt hij, „en ik ken ook bijna iedereen. Och. veel toeristen zit ten er hier niet bij. In de winter is het het drukste. Dan zijn er wel eens van die jonge meisjes die hun rijbewijs hebben ge haald. „Dag Jan", zeggen ze dan. „bedankt voor het vervoer al die tijd, maar ik heb nu een autootje." Als het slecht weer is, staan ze er dan weer en vragen om een weekkaart. Want de auto moet nagekeken worden en de bus is wel net zo gemakkelijk. Kijk, we rijden nu eerst over Baarland. De volgende rit draaien we het om en gaan we eerst over Kwaden- damme en Ovezande." Hij zwaait even naai- een drif tig lichtsignalen gevende chauf feur, zoals zo vaak tijdens zijn route. Jan Huysen: „Ik houd van mijn werk. Er is zo'n typische sfeer in zo'n bus. Je weet nogal eens wat. Als ze gaan trouwen, vertellen ze je dal en sturen ze een kaart. Ik heb heel wat ver keringen zien aankomen. Je hebt zo je vaste klanten, 's Zomers minder: de bromfiets is in de mode. Of er toekomst zit in het openbaar vervoer? Ik denk het wel. Ook op deze lijn. Bij Elle woutsdijk komt een insteekhaven en daar komt dan natuurlijk in dustrie omheen met werkgele genheid". „Zie je die huizen daar. Dat zijn vakantiehuisjes geworden. ten of een half uur te laat kwa men, dat gaf allemaal niks. On derweg stapten we uit om panne koeken te eten. Toch is het. nu ook nog wel gemoedelijk. Kijk. ik ben vergroeid met dit werk, al kreeg ik ergens anders meer, dan zou ik nog niets anders willen doen. Je hoort bij die mensen Als ik geen dienst heb, lig ik 's nachts' te luisteren of m'n collega langs komt. Die doet deze lijn al Hertien jaar. Het is wel eens erg glad, zodat hij te laat is. Dan lig je daar op te wachten. Ja, 's winters heb je wel eens een vol daan gevoel als je het er 's nachts weer op hebt zitten. Je hebt dan wat bereikt. De mensen weten dat ze op je kunnen reke nen. Dat je in bijna alle gevallen komt. ook al wordt het nog zo laat. Het komt wel eens voor, dat de laatste bus niet meer rijdt, omdat het te glad is. Jonge men sen laten het er dan wel eens op aan komen en wachten toch de laatste bus af. Ja, 's zaterdaga vonds is het gezellig. Dan gaan ze uit in Goes en dan vertellen ze me later waar ze geweest zijn Dinsdags is het ook altijd vol: marktdag in Goes. En elke avond om twintig over acht maken we de rit via Nisse. Als je over een smalle weg praatWe zorgen ook voor het onderhoud van de bus. Dat valt wel mee. De men sen hier zijn erg netjes. Wilt u nog met een paar vaste klantjes van me praten? De dames rijden al negen jaar mee en deze mijn heer tien jaar. Als zulke klanten zich verslapen, wacht ik 'n mi nuutje op ze hoor!" (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE. In de nacht van zaterdag op zondag is in Huize Ter Weel in Goes Laurentius de Winter op 85-jarige leeftijd overleden. Het grootste deel van zijn leven bracht deze Kwadendammer van ge boete in Ovezande door. waar hij gedurende 31 jaar waarnemend-voor zitter was van de Boerenleenbank en kerkmeester van de r.-k. kerk. De laatste veertien jaar van zijn leven was de heer De Winter blind en daarom ook besloot hij naar Huize Ter Wee] te gaan. Hij stond bij de Ovezandors bekend ais een stugge werker en een plichtsgetrouw mens. Donderdag om tien uur wordt hij be graven op de r.-k. begraafplaats in Ovezande, na een uitvaartmis in de parochiekerk van het dorp. (ADVERTENTIE) Bij De Waerdye alle rentebaten plus koerswinsten aan de verzekerden, minus V2°/o voor onze bemoeiingen. Bij Stad Rotterdam Leven alle rente baten boven Vi°/o eveneens. Bij een gemiddelde marktrente van 8%, of een gemiddeld dividend plus koersstijging van 8°/o op Robeco- aandelen, stijgt, zowel bij Stad Rot terdam Leven als bij de Waerdye, een afgesloten spaarplan in een onge ëvenaarde mogelijkheid van f50.000.- na 30 jaar tot f 115.000.-: stijqinq 130%. Verkoop uitsluitend via assurantie bemiddelaars. Assurantieconcern AA Stad Rotterdam f on V anno 1720

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3