Boeiende opleiding [met salaris] voor Jongens en meisjes: psychiatrisch verpleegkundige leerling-bestellers W0sÜWfte Een dipl HAVO of MAVO, kan een goede start betekenen voor diverse administratieve beroepen. albert heijn - strook VERSTOPPING? CARTERS Patates-Frites- automaat WOENSDAG 17 JUNI 1970 Interessante opleiding De opleiding voor het diploma Zieken verpleging B (psychiatrische verpleging) begint in augustus a.s. Voor meisjes en jongens vanaf 18 jaar, in het bezit van een Mavo- of gelijkwaardig diploma, duurt de cursus 3 jaar. Ben je in augustus nog geen 18? Kom dan toch maar praten. Soms kun je toch deelnemen, soms - als adspirant-leerling-verpleeg- kundige - vast vertrouwd raken met ziekenhuis en patiënten. Dat geeft je later een streepje vóór. De opleiding zit vol interessante vakken boeiend nu, praktisch voor later. Verpleegkundigen met diploma Zieken verpleging A kunnen in jaar hun B-diploma halen Mooi werk Verplegen van psychisch ziekenhartverwarmend en gespecialiseerd werk voor moderne jongens en meisjes. Het is geen wonder, dat de psychiatrisch verpleegkundige, steun en toeverlaat van de patiënten, al heel spoedig zegt"dit is het, helemaal 11" Want juist het verplegen van psychisch zieken is in hoge mate dankbaar werk. Omdat zij je nóg meer nodig hebben. Omdat ie nóa meer van jezelf kunt geven dan bij gewoon verplegen. Voor MEISJES: eigen kamer in verpleegstersflat. Dc verpleegstersflat: landelijk gelegen, modern, gezellige woonkamers, eet- en conversatiezalen, prettige leslokalen en rust om te studeren. Voor JONGENSbemiddeling wordt verleend bij het verkrijgen van een kamer, b.v. in Den Boschtevens krijg je een tegemoetkoming in de kosten van de kamerhuur. De maaltijden zijn in het ziekenhuis. En vanzelfsprekend zijn de tuin en de tennisbaan, het zwembad en de andere sport- en recreatiemogelijkheden er ook voor hen l Direct al een goed salaris Voor leerling-verpleegkundigenbruto 1e jaar f405,67: 2e jaar f435,66: 3e jaar f494,56. Ja, per maand. Met vrije kost, inwoning en bewassing. Als verpleegkundige - na je studie - kun je (afhankelijk van rang en dienstjaren) bruto per maand van f 834,60 tot f 1.723,56 verdienen. Eerst een gesprek? Goed. Kom maar! Kom maar praten. Ook als je geen Mavo-diploma hebt, is er voor meisjes de opleiding (2 jaar) tot ziekenverzorg- ster. Schrijf maar of bel voor een afspraak met het hoofd Personeelszaken. Doe dat nu. Dan kun je in augustus beginnen. Dan heb je één van de mooiste kanten gekozen van het verplegend beroep: PSYCHIATRISCHE VERPLEGING. PSYCHIATRISCH ZIEKENHUIS "COUDEWATER" te Rosmalen (een kwartiertje fietsen van het centrum van 's-Hertogenbosch). Voor telefonische afspraken (04192) 2951, toestel 149. Op de bedrijfscursus voor besteller zijn plaatsen open voor leerling-bestellers. Leeftijd 16 en 17 jaar. Ten minste volledig Lager Onderwijs. Opleidingsduur 1J jaar: afwisselend theorie en praktijk, een dag per week les op de vormingsschool, o.a. sport, handvaardigheid, algemene ontwikkeling. Volledig loon vanaf de eerste cursusdag 16 jaar: f224,48 17 jaar: f 344,33 per maand. En als je 18 wordt, verdien je f 414,72 per maand. POSTDISTRICT ROTTERDAM Huisvesting in het onder leiding van de dienst staande post-internaat of in een gastgezin, voorts begeleiding door de jeugd-migratiedienst, die tevens contacten onderhoudt met de ouders en de gastouders of het internaatshoofd. Gunstige reis- en pensionkostenregeling. Wil je iets meer weten? Stuur dan onderstaande strook aan de Afd. Aanneming Personeel, Postdistrict Rotterdam, Delftseplein 31. Ik verzoek om nadere inlichtingen over de functie van leerling-besteller. Inzenden in een envelop zonder postzegel". Naam Adres Woonplaats Geb. datum Wellicht is uw galtoevoer onvol doende - en die is onontbeerlijk voor een goede spijsvertering en het regelmatig functioneren van uw ingewanden. Te weinig gal brengt de werking ervan in de war. U gaat zich loom en onprettig voelen en wordt daar door humeurig. Doe de kuur met zachte Carters Pilletjes. Zij wekken de gal op en zorgen voor een goede toevoer ervan in de darmen. U voelt zich dan weer prettig, opgelucht en in een beter humeur. PILLETJES Te koop zo goed als nieuwe merk Holdeen plus mayonaise dispenser geheel compleet, 4 maan den oud. f 2500 beneden de nieuwwaarde. Te bevragen M. W. Leynse, St. Cathari- naplein 4, B. op Zoom. TeL 35798, na half 6. Ifoorotang is_ MpareFkrila sinaasappelsap in flessen mch< ii lice tetÖjV: 0 Plovida JulC rtl4\iter 100%,P-J per van 0- zuivere sap- ch Maak daarom nog vóór de vakantie een afspraak met onze personeelchef voor een oriënterend gesprek. Dat kan telefonisch: no. 37944 of schriftelijk: postbus 32, Dordrecht. Jonge mensen, die beseffen dat een BASIS het BEGIN is van een goed zullen er zeker komen. In onze onderneming kunnen zij zich in ieder geval verder ontplooien. Heeft u belangstelling voor een administra tieve baan? Op ons kantoor is in verband met uw aanleg en interesse een mogelijkheid om te kiezen bepaalde kleinere afdelingen. Er zijn 100 kwaliteiten sinaasappelsap. U kunt nu de allerbeste kopen. De allerlekkerste. Dat is sap, uitgeperst uit precies-rijpe Florida sinaasappelen van de beste oogst. Direct gebotteld - dus niet eerst geconcentreerd en daarna weer verdund! Niet gepasteuriseerd, maar zó geconserveerd dat de natuurlijke,fri smaak helemaal bewaard blijft. Zulke superie sinaasappelsap is erg duur. Behalve wanneer Albert Heijn die 100% pure Florida Juice onder eigen merk brengt. Dan kost een fles van bijna 1 liter nog maar 1.95 (en in de introduktieweek1.69). Is dat vooruitgang of niet!

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 14