Expositie ,Oud - T er neuzen' tijdens braderiedagen Jaarlijks muziekfeest succes in Heikant BOUWACTIVITEIT IN Red Eagles stunten bij opening vliegveld VERENIGING TELT RUIM 700 LEDEN Brandweer Westdorpe toonde haar materieel Beroepingen Wat en waar VANDAAG Films V.V. ZAAMSLAG VIERDE HET KAMPIOENSFEEST Gewond na val met bromfiets Terneuzenaar in België verongelukt TENTOONSTELLING IN TERNEUZEN Examens Toneel - Muziek - Dans Tentoonstellingen BIJDRAGEN BENOEMD GEWONDE BIJ BOTSING Oostburg Kaartcompedtie DVV Zaamslag verdronken in Veerse Meer Diefstallen tijdens het weekeinde Roosendaler 5 DINSDAG 9 JUNI 1970 5 (Van onze correspondent) HEIKANT Het door de mu- tiekvereniging Heikant georgani seerde jaarlijkse muziekfeest werd zaterdagavond geopend met een con cert op de kiosk. Het eigenlijke muziekfeest begon zondagmiddag met een muzikale optocht door Hei kant waaraan werd deelgenomen door de jeugdgroep „Erica" te Hei kant, de muziekvereniging Heikant, „Nooit Gedacht" uit Graauw, „St.- Cecilia" uit De Klinge (B), „Vrij heid Eendracht" uit Lamswaarde, „Eendracht maakt Macht" uit Koe wacht, „De Scheldezonen" uit Nieuw-Namen, de stedelijke harmo nie uit Hulst, „Excelsior" uit Terho le en „St.-Jan" uit Sint Jansteen. Na de muzikale optocht weid door iedere muziekvereniging op ver schillende plaatsen een concert ge geven, waar grote belangstelling voor bestond. Om half vijf werden in het verenigingsgebouw de be stuursleden van de deelnemende muziekgezelschappen en genodigden door het voltallige gemeentebestuur plus de secretaris van Denderen van Hulst ontvangen. Burgemeester Hoit- hoff sprak een dankwoord tot de deelnemende verenigingen. Hij zou het voor de toekomst zeer zinvol vinden dat men in de nieuwe ge meente Hulst tot een coördinerend instituut zou komen, om op die wijze te komen tot een uniformiteit (van belang voor de subsidies aan mu ziekgezelschappen van de gemeente Hulst). Hij reikte de voorzitter der deelnemende gezelschappen een en velop met inhoud uit. Dit moet die nen als startgeld voor de muziek feesten. Voorzitter R. Martinet van de muziekvereniging Heikant zei dat het muziekfeest nog nooit door zoveel gezelschappen was bezocht. Hij deed een beroep op het gemeen tebestuur om bij het verlenen van subsidies rekening te houden met het enthousiasme, waarmee tegen woordig gewerkt wordt. De heer P. Blommaert als voorzit ter van „Weldoen door Vermaak" uit Clinge richtte als oudste voorzit ter der deelnemende gezelschappen een speciaal woord van dank tot het ooilege van b. en w. en hy zag hierin dat het initiatief tot het organiseren van muziekfeesten op prijs werd gesteld. De heer Blommaert liep vooruit op de zaak om het college reeds nu uit te nodigen om in Clin ge aanwezig te zijn op het muziek feest in de maand juli. Oud-burgemeester Reuser, voorzit ter van de diocesane muziekbond, prees de muziekvereniging Heikant en wenste haar succes op het ko mende muziekconcours in Sprundel dat de volgende week zondag wordt gehouden. Wat de subsidiëring be treft kon hij meedelen, dat de Dio cesane Bond normen heeft vastge steld voor de gemeentebesturen. Burgemeester Molthoff haakte hier op in en zei dat hij deze normen wilde bekijken. Maar ze liggen toch wel lager dam de subsidie, die op het ogenblik in de gemeente Hulst wordt gegeven. NED. HERV. KERK Beroepen: Lage Zwaluwe H. J. Zoethout te Slochteren. GEREF. GEM. IN NEDERLAND Beroepen: te Barneveld, Bruinisse, Hilversum,Kruiningen, Uddel,, Utrecht, Veenendaal en Vlaardingen A. Wink, kandidaat te Gouda. NED. HERV. KERK Beroepen: te Deventer J. van Am- stel te Middelburg. GOES Grand 20 uur Isadora 14 jaar MIDDELBURG City 20 uur On her majesty'» secret service 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Jungle Boek *.1. OOSTBURG Ledel 20 uur Hammerhead, de meedogenloze 14 jaar (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bij de ope ning van het vliegveld Midden-Zee land in het Sloegebied (zaterdag aanstaande) zal na veel onderhande lingen toch Nederlands enig civiele formatievliegteam „The Red Eagles" optreden. Het kortgeleden op Seppe opgerichte team heeft al een succes vol optreden op vliegveld Eelde ach ter de rug. Gevlogen wordt met de Bölkow 208. Zaterdag zal bij en op het nieuwe veld 12 minuten lang in formatie worden gevlogen in Engel se en Amerikaanse stijl. Er zullen ook diverse „ongehoorde" capriolen worden gemaakt. Direct na de of ficiële opening, tussen 11 en 12 uur, zullen de drie toestellen voor de de monstratie opstijgen. Door de grond- (Van een onzer verslaggevers) (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De voetbalvereni ging Zaamslag hield zaterdagavond in het verenigingsgebouw De Rank een feestavond ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap van het eerste elftal, dat daarmee terugkeer de in de hoogste klasse van de afdeling Zeeland van de KNVB. Andere redenen waren de behaal de promotie van het reserve-elftal van de vereniging en het feit dat de voetbalvereniging Zaamslag dit jaar 20 jaar geleden werd opgericht. Met voldoening verwelkomde de voorzit ter, de heer C. A. Dees aan het begin van de avond een groot aantal leden met hun dames en tal van gasten, waarbij speciaal de voorzit ter vam de afdeling Zeeland van de KNVB de heer I. B. Bakker uit Nieuwdorp. Secretaris J. M. de Pooter gaf een uitvoerig overzicht van de ups en downs van de vereni ging in de afgelopen 20 jaren, waar na de heer Bakker namens het be stuur van de afdeling Zeeland zijn felicitaties aan bestuur, leden en trainer van de jubilerende vereni ging overbracht. Met een gezamen lijke koffiemaaltijd werd het offi ciële gedeelte afgesloten. Het twee de gedeelte werd gevuld met dans, muziek, zang en conference van de heer L. de Blaije. Groot was de verrassing echter toen de suppor tersvereniging Zaamslag min of meer bij verrassing binnenkwam en aan alle spelers plus trainer een herinneringsvaantje kwam aanbie den. Er waren ook bloemstukken voor de aanvoerders van beide elf tallen. Door de heer J. Stolk werd nog een foto aan de spelers in het vooruitzicht gesteld van het eerste elftal ter gelegenheid van het be haalde kampioenschap. (Van onze correspondent) BRESKENS Bij de veerhaven is de bromfietser W. K. uit Souburg gewond geraakt toen hij met zijn brommer kwam te vallen omdat hij de rand van het trottoir raakte.- Hij liep een hoofdwond en een bezeerde schouder op. Dokter v. d. Maas uilt Breskens verleende eerste hulp. Voor verdere behandeling moest K. naar het St.-Jozefziekenhuis te VLissingen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De 19-jarige 3. Delgijer uit Terneuzen is gistermid dag omstreeks half drie met zijn auto tegen een muur van de Kiihlmann- fabriek langs het kanaal Gent-Tcr- neüzen onder Zelzate gereden. De jongeman was vrijwel op slag dood. De auto werd geheel vernield. De oorzaak van het ongelede is met bekend. In het verleden zijn op dit weggedeelte meerdere ongelukken gebeurd. Vermoedelijk is de Terneu zenaar op het wegdek geslipt en heeft hij daarna de macht over het stuur verloren. TERNEUZEN Op 28 november 1968 kwamen dertien Terneuze- naars bijeen om zich te beraden over de stichting van een vereniging, die zich zou bezighouden met alles wat op het oude Terneuzen betrek king had. Aanvankelijk dacht men vijftig tot honderd leden te kunnen winnen. Thans, bijna acht jaar later, is het ledental van „Oud-Terneu- zen" gegroeid tot niet minder dan 735. De heer J. de Vries, de grote anima tor van de vereniging Oud-Terneu- zen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de ateliers „De Blokken" te Terneuzen wordt van vrijdag 12 juni tot en met zondagavond 14 juni een tentoon stelling gehouden van werk van leerlingen van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige vorming afdeling Terneuzen. Geëxposeerd worden werkstukken van de afdelingen vrij tekenen en schilderijen, boetseren, grafiek (hout- en linosnijden, etsen) en pot tenbakken. De toegang is vrij. NIJMEGEN Katholieke Univer- siteit, doctoraal rechten, A. J. Bun, Kloosterzande, doctoraal wiskunde: J. A. Theune, Middelburg, doctoraal biologie, A. Lokerse, Terneuzen. Rotterdam, Nederlandse Economi sche Hogeschool, doctoraal economi sche wetenschappen, J. A. D. Kooi- stra, Middelburg. VLISSINGEN: Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonder wijs. Lasexamens cursus 1969-1970 Ge slaagd voor het getuigschrift: Vlam- booglassen, beginners: J. A. Bakker, C. v. Belzen, O. P. L. Kint, D. J. Verburg, T. Weening, J. J. de Wit, J. Bal, J. Voet, J. Buys, J. A. Janssen, H. J. M. Jimenez, P. A. Minderhoud, A. C. van Rijswijk, E. Sinay, W. M. Verstraate, E. A. P. J. Wijne, A. L. J. iin den Bosch, T. P. Sluyter. Vlambooglassen, gevorderden: A. J. Bal, I. M. Bartelson, J. A. Corré, A. C. van Hoorn, M. J. Kaljouw, W. P. Kramer, E. A. Luteijn, J. Melse, A. de Meuimeester, Autogeen lassen, beginners: M. P. van Casand, L. Cortvriendt, R. H. Elders, O. R. Erentreich, H. G. Eren- treich, H. van Ginkel, C. M. Groot- jans, D. J. Schuilwerve, Autogeen lassen, gevorderden: C. M. Boucherie, T. M. Th. Meesters. MIDDELBURG Nieuwe Kerk 20 uur Orgelconcert door Tan de Vries ROTTERDAM De Doelen 20.15 uur Uitvoering door leerlingen van het Rotterdams Conservatorium. MIDDELBURG Vleeshal Stadhuis: Expositie van tekeningen van Joseph Benys. Dag. van 1017 uur (tot 5 juli). Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomerten toonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw (tot 30 aug.) vorige eeuw. ROTTERDAM Rotterdamse Kunststichting, Kruis plein 40: Expositie schilderijen en tekeningen van Age Klink (t.m. 14 juni). Werkd. van 1017 en zond. van 1217 uur. Maritiem Museum, Burg. s'Jacobs- plein 8. Expositie „En de haven groeide voort, 1945—1970" (t.m. 30 sept.) Dag. van 10—17. Zon. van 11—17 uur. BRUGGE Groeningemuseum: Koetsen in het Brugse stadsbeeld (t.m. 27 juni). GOES Museum voor N.- en Z.-Beveland Singelstraat 13: „Kunst in het klein" (oude tegels). Geopend: ma. t.m. vt. 10—12 en 13.30—17 uur; zat. 14—17 uur (tot 1 sept.). SLUIS Raadskelder Stadhuis Schilderijen tentoonstelling van Belgische schil ders. Dag. van 1012 en 1418 u. (tot 1 september). ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig gemeentehuis Tentoon stelling schilderijen van Jos But en schilderijen en beeldhouwwerk van J. de Meester de Betzenbrouck Dag. van 10—12 en 14—17 uur (tot 15 september). WESTDORPE Galerie Troutzaerte: Hanna Mo- bach met kleinplastiek. Ma. t.m. zaterdag 9—18 uur, zond. 1418 u. (tot 6 juli). De eerste voorzitter was de heer Joh. de Vries, nog altijd zeer nauw bétrokken bij het verenigingswerk. Over gebrek aan daadwerkelijke be langstelling in en buiten de vereni ging heeft het bestuur nooit te kla gen gehad. Van diverse kanten kwamen gif ten binnen om deze te bestemmen voor een hoerenkamer, een prenten kabinet en mogelijk ook een oud heidkamer. De door „Oud-Terneu- zen" georganiseerde tentoonstelling gen trokken steeds veel publieke belangstelling. Ook voor de van 10 tot en met 13 juni ter gelegenheid van de Terneu- zense Braderie te houden expositie in de bovenzaal van café La Belle Vue, zal ongetwijfeld veel mensen trekken. Dagelijks is de tentoonstel ling van twee uur 's middags tot negen uur 's avonds geopend. Uit de verzameling van de heer J.L. Platteuw zullen ondermeer her inneringen uit de laatste oorlog in de vorm van drukwerken en pren ten te zien zijn. In geen geval zal oorlogstuig geexposeerd worden. De heer G..J de Zeeuw uit Zaams lag, een erkend kenner van het le ven in zee, draagt aan de tentoon stelling bij met een uitgebreide en interessante schelpenverzameling. De heer De Zeeuw zal bij het een en ander een toelichting geven. Van de heer P. Meeusen komt een inzen ding oude ansichten van Biervliet, Hoek en Zaamslag, de sinds 1 april bij Terneuzen gevoegde dorpsker nen. De heer P. J. Baèrt komt met een collectie nog niet eerder ver toonde oude prenten van Terneuzen en Sluiskil. Verder zijn er afbeel dingen te zien van molens en kle derdrachten uit Zeeuwsch-Vlaande- ren. (Van onze correspondent) BRESKENS Door het r.k. school bestuur in Breskens is met ingang van 1 augustus benoemd tot onder wijzer aan de St.-Alfonsusschool de heer P. v. t. Westeinde uit Groede. De heer v. 't Westende is thans werk zaam aan de r.k. lagere school in Zierikzee. De heer v. 't Westende komt in de plaats van mevr. Smet- Baeche, die naar Velp verhuist. ploeg van „The Red Eagles" zullen de (verkleinde) wings van het team als speldjes, aan de man worden ge bracht. In het eerste toestel vliegt leader Jan Smits, rechtervleugel Joop Verwijs en op de linkervleugel Gard Dinnessen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de Katspolder te Terneuzen komen, hoewel niet op ruime schaal, enkele blokjes huizen van de grond. Bij de Michiei de Ruy- tersingel naderen 24 eengezinshuizen (twee onder een dak) hun voltooi ing. Het bouwbedrijf Gebrs. Lambert uit Stoppeldijk bouwt het complex in opdracht van N.V. Interim. De eigenlijke grote aanzet voor de be bouwing van de Katspolder moet ech ter nog komen. Van het oorspronke lijke plan van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten, dat voorzag in de realisering van een nieuwe woonwijk, is in de praktijk 'weinig terecht ge komen. (Van onze correspondent) ZUIDZANDE Op de splitsing van de Loodijk zijn twee personen auto's met elkaar in botsing geko men. De heer C. S. uit Oostburg ver leende geen voorrang aan de heer N. met zijn personenauto. S. liep een hoofdwond op. Dokter Beek verleende eerste hulp. Beide voertuigen liepen schade op. Botsing Op de kruising Ledel- plein-Erasmusstraat verleende G. v. O. uit Breskens met zijn personen auto geen voorrang aan de bromfiet ser G. v. V. uit Aardenburg. Beide voertuigen werden beschadigd. Rietbrand Aan de zuidelijke oever van het Grote Gat is in een rietstrook brand uitgebroken. Een grote oppervlakte riet ging verloren, evenals een groot aantal vogelnesten (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeentepolitie in Goes heeft vanmorgen om half elf in het Veerse Meer het stoffelijk overschot opgedregt van P. Trouwen uit Roosendaal. De heer Trouwen was zomdiag met zijn vrouw en twee kinderen gaan zwemmen in „De Piet" bij Goes. Om drie uur was hij plotseling verdwenen. Samen met de Rijkspo litie te waiter uit Wemeldimge heeft de gemeentepolitie uit Goes tot tien uur zondagavond gedrecht. Zonder resultaat. Gistermorgen om acht uur is men verder gegaan met dreggen. Om half elf kwam het stoffelijk overschot boven water. Vermoedelijk raakte de heer Trou wen zondag plotseling in diep water terecht, waarna hij verdronk. Hij was 41 jaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens het week einde werden bij het constructiebe drijf Bosman aan het Noorderdok 200 meter laskabel en 200 meter koperen leiding ontvreemd. De dieven ver schaften zich toegang tot het maga zijn door een deur te forceren. Bij Air Products werden, eveneens tijdens het weekeinde laskabels en aardkabels weggenomen. De dieven forceerden de omheining van het ter rein. Bij de PTT werd op een terrein aan de mr. F. J. Haarmanweg 30 meter grondkabel ontvreemd. Ook hier for ceerden de dieven de omheining. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In café „De Vlas bloem" te Zaamslag werd de laatste kaating gehouden voor het ingaan van de zomerpauze, in de Zaamslag- se kaartcompetitie van de vereni ging „D.V.V.". Deze werd gewonnen door de heer C. A. de Zeeuw, die een totaal van 54 punten behaalde. De verdere uitslag was: 2. H.vande Voorde 52 punten, 3. C. Kaan, 48 punten, 4. M. Hamelink, 42 punten, 5. Jac. van Doorn, 39 punten, 6. P. Missu, 28 punten, 7. D. Bareman, 35 punten, 8. H. Schoonakker, 34 pun ten. Het vervolg van dit kampioen schap begint in september. Getuige de stand aan de kop van deze com petitie zal nog een spannend slot volgen. De stand daar is: 1. Jac. Van Doorn 241 punten, 2. M. Hamelink, 240 punten, 3. J. van Doorn 239 punten, 4. C. A. de Zeeuw, 237 punten, 5. P. Missu 214 punten, 6. H. van de Voorde 206 punten, 7. H. Schoonakker 201 punten, 8. P. Bak ker 198 punten, 9. A. C. de Zeeuw, 193 punten, 10. C. Kaan 185 punten. (Van onze correspondent) WESTDORPE In het kader van de nationale brandweerdag heeft de vrijwillige brandweer van Westdor pe haar gehele materieel aan de bevolking getoond. Dit gebeurde bij het bejaarden centrum 't Verlaet. Het was waar schijnlijk aan het prachtige weer te wijten dat de publieke belangstel ling gering was. Aan de bezoekers werd een folder uitgereikt getiteld „Wat doet de brandweer voor u".

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 5