W.k. voetbal 1970 begon met een slechte wedstrijd if i Kaaische Boys promoveerde Atletiek in Breda matig LAINE OP DE NüRBURGRING VERONGELUKT Mexico en Rusland gelijk: 0-0 Moller in hoofdklas volleybal Seeler met ontvoering bedreigd ORGANISATIE HAD PECH ■Toto 45 X X X X X IX X X 1 X X Sport DE VRUE ZEEUW Het wereldkampioenschap voetbal in Mexico is uiter mate zwak begonnen.. De eerste wedstrijd van het toernooi, gespeeld in Mexico City, leverde een gelijk spel zonder doelpunten op. Mexico en Rusland kregen over-en-weer weinig kansen en maakten alles bij elkaar een nauwelijks boeiende opening van dit kam pioenschap. Bovendien trad arbiter Tschenscher op als storend element door al te herhaaldelijk te fluiten voor overtredingen. Mexico-Rusland leidde bovendien tot de eerste waarschuwingen Tschenscher schreef 2 Russen op Asatiani en Lovtsjev. !Zie verder de 3e sportpagina). ■s-saiSaW?-**- t.s.c. kampioen" k.n.v.b:ers eensgezind tegen nos De 1500 meter heren in Breda. Links W. Willemse (latere winnaar), rechts H. Steenkist (die 2de zou worden). TSC heeft het in zijn laatste competitiewedstrijd in de eerste klas E niet laten aankomen op een beslissingswedstrijd. De Oosterhouters, die genoeg hadden aan een gelijk spel om kampioen te worden, wonnen in Schijndel van de plaatselijke eerste klasser piet 2—0. Voor deze gelegenheid waren ruim tweeduizend supporters van de kampioenen naar Schijndel getogen. De dolle vreugde, die zich bij de twee doelpunten ontlaadde, verbrak de spanning, die drie kwart van de wedstrijd had geduurd. Het ziet er naar uit dat Sprint zich totaal geen zorgen over degradatie uit de hoofdklasse van de KNAU- clubcompetitie hoeft te maken. Zo wel de dames als de heren van de Bredase vereniging consolideerden in Breda de plaats, die zij na de eerste wedstrijd bezetten. De dames van Sprint behaalden in hun poule zelfs de overwinning. De heren Masseer den zich als vierde. De prestaties op de Dr. Steup- sintelbaan waren over het algemeen mede door de nu en dan felle wind aan de matige kant. Gunstige uit zonderingen vormden de verrichtin gen van Ben Lesterhuis, Harrie Zit- sen en Wim Braaksma, (5e sportpagina) De Westduitse politie heeft be kendgemaakt dat gedrpigd is Uwe Seeler, lid van de West duitse voetbalploeg, die voor het wereldkampioenschap voetbal in Mexico verblijft, te ontvoeren. De woordvoerder van de politie in Bonn zei, dat. de dreigingen waren bekend geworden via ëen brief aan het Duitse persbureau DPA. In de brief, die onderte kend was door „Tupamaros", een Zuidamerikaanse guerilla-orga- nisatie, wordt verwezen naar de ontvoering van en de moord op de Duitse ambasadeur in Guata- mala, graaf Karl von Spreti. „Wat zal men zeggen wanneer de kale man van het Westduitse voetbalelftal ontvoerd wordt?" vraagt de schrijver van de brief met een duidelijke verwijzing naar middenvoor Uwe Seeler. De afgelopen week zijn er door een raam van het Mexi caanse consulaat in München twee molotov-cocktails gewor pen, die slechts geringe schade veroorzaakten. Dwe Seeler: doelwit van guer rilla-organisatie. Tijdens de algemene vergade ring van het betaald voetbal van de KNVB hebben de afgevaardig den zich unaniem achter de be slissing van het sectiebestuur ge steld: geen nieuw contract met de Nederlandse Omroep Stichting. Nu deze instantie niet in staat is aanmerkelijk meer dan 250.000 gulden te betalen, zoals dit jaar was overeengekomen, voor het uitzenden van voetbalwedstrijden via t.v. en radio, voelen de KNVB- ers niets voor een nieuw contract. Het huidige contract loopt 9 augustus af. Twee andere belangrijke beslui ten: geen nieuwe jeugdcompetitie betaald voetbal en geen 4 buiten landers (maar 2 zoals nu) per club. (Zie 5e sportpagina). Mejuffrouw A. Westerhuis werd de verrassende winnares van het zwaar springconcours MB te Breda. In het nationaal springconcours voor ama zonen moest zij die eer gunnen aan mevrouw D. Griffijn-Boeters. C. Vel- lenga bewees zijn groite klasse in de dressuurproef. Dat waren drie hoog tepunten in een voortreffelijk geor ganiseerd concours-hippique te Bre da, waar de organisators geplaagd werden door de niet voorziene handi cap, dat van de 28 aanmeldingen voor de „Prijs van Breda" een wissel beker er 22 verstek lieten gaan. Maar routineus en met improvisatie wenden die moeilijkheden opgelost. Mevrouw D. Griffijn-Boeters op Branie, de eerste Nederlandse amazone kampioen springen van Nederland. De kampioensstrijd in de 4e klas G is gestreden. Kaaische Boys werd door een 10 overwinning op Cluzona kampioen. Het was een wedstrijd waarin Kaaische Boys beter tegen de spanning van de zenuwslopende finalestrijd was opgewassen dan de Wouwse ploeg. Na 300 minuten voetbal konden de supporters van Fijnaart hun favorieten op de schouders nemen. Op de voorgrond aanvoerder Nico van Vlimmeren, rechts achter trainer Gossen in de hoogte gehesen door trouwe aanhangers. De Finse autocoureur Hans Laine is tijdens de training voor de 1000 kilo meter van de Nürburgring verongelukt. De jonge Fin, die ook in Nederland bekendheid geniet, sloeg op de Anitoniusbuohe, een kilometer voor de plaats waar de start en finish is gelegen, met zijn Porsche over de kop. De wagen draaide enkele malen door de lucht en vatte daarna onmiddellijk vlam. Na het ongeluk ontstond er grote consternatie in de pits omdat geen van de 60 wagens terugkeerde. De Porsche 908, een drie-liter prototype van het Helsinki racing team, had namelijk de baan volledig geblokkeerd. Omdat de wagen volledig uitbrandde en het startnummer onherkenbaar was, heerste er lange tijd onzekerheid over de identiteit van de rijder. Pas toen de andere wagens weer in de pits stonden, werd duidelijk wie het slachtoffer was. De 1000 km van de Niirburgring, voor 250.000 toeschouwers verreden, heeft het Westduitse merk Porsche de wereldtitel constructeurs voor sport- renwagens en prototypen opgeleverd. De Duits-Engelse combinatie Kurt Ahrens-Vic Elford werd met een Porsche 908 winnaar in een tijd van 6 uur 5 minuten en 21,1 sec., hetgeen neerkomt op een gemiddelde van 165,5 km per uur. Excelsior-Elinkwijk 1 Willem II-Heracles Blauw Wit-DFC Graafsch.-Helm. Sp. 1 Fortuna Vl.-RCH Den Bosch-Volend. FSC-Volewijckers 2ambuur-Vitesse Veendam-HVC RBC-Velox Baronie-H'veen iVagening.-Eindhov. Roda JC-ZFC Het aantal deelnemers aan toto 45 bedroeg 564.138. Er is een bedrag van 1.119.361,ingelegd. Het, prijzen- bedrag is 503.712, Voor de eerste en derde prijs is een bedrag van 151.114,en voor de tweede en extra prijs een bedrag van 100.742,beschikbaar. Er was zondagavond één melding binnengekomen met dertien goed.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 7