„Triest gesteld met inspraak in krantenwereld KWJ wil met ministers gaan praten Gif moord in Breda Opschudding rond vertrek Dubcek NVJ-VOORZITTER J. VAN RAALTE IN AMSTERDAM: „WAAR ZIJN WE AAN TOE" Drie doden na ongeluk bij Hank 1 In 't 1 kort FEIJENOORD-VLAG IN HOLLYWOOD DEFINITIEF UIT ANKARA Vonnis van kantonrechter kwam geheel onverwacht5 Diploma voor gastarbeiders Groep Presbyterianen verstoort r.-k. kerkdienst 99 „Het Dorp" nu officieel open Warmer Weer aan zee Weinig vertraging op eerste dag Spoorslag '70 Kaper Italiaanse BC-9 vraagt asiel Kinderen spelen met handgranaat MAANDAG 1 JUNI 1970 (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM „Een krant is het geestelijk eigendom van de lezer en van degenen, die voor de leesstof zor gen. Met de belangen en vooral met de inzichten van die geestelijke eige naars wordt tot dusver bij de fusies en de concentraties in de Nederland se dagbladwereld, enkele gunstige uitzonderingen daargelaten, nauwe lijks rekening gehouden". Dit zei de voorzitter der Nederlandse Vereni ging van Journalisten, de heer J. J. van Raalte, in zijn openingsrede op de zaterdag in Amsterdam gehouden jaarvergadering der NVJ. „Met de inspraak van zowel consumenten als werknemers in de krantenwereld is het triest gesteld. Inspraak in deze sector is wel heel essentieel, juist omdat het hier om geestelijke waar den gaat. De fusies voltrekken zich grotendeels over de hoofden der journalisten heen. De NVJ is niet bij voorbaat gekant tegen elke fusie of andere vorm van concentratie in de perswereld. Zij is echter wel van me ning dat voor deze sector van onze samenleving enkele bijzondere as pecten gelden, waarmee naar onze mening tot dusver in zeer onvoldoen de mate rekening is gehouden", al dus de NVJ-voorzitter. Met name voor de landelijke dag bladen wordt de strijd om het econo misch bestaan steeds moeilijker. In deze sector grijpt het fusie- en con centratieverschijnsel dan ook het meest om zich heen. Ook in de sector der regionale dag bladen en van de nieuwsbladen doen zich intussen steeds duidelijker con centratietendenties voor. „Voor ons journalisten spruiten hieruit belang rijke taken en plichten voort. De NVJ zal zich daarbij voortdurend als standsorganisatie en als vakbond moeten opstellen en laten gelden. Ook in de sector van de communicatie media doet zich een groeiende be hoefte aan inspraak en democratise ring gevoelen. De journalisten zullen daaraan gestalte moeten geven, want het gaat om de belangen van de jour nalisten en ook om de kwaliteit vau de voorlichting, inclusief 't voldoen de tot haar recht komen van een ge schakeerde meningsuiting. Sprekend over het journalistieke imago, reageerde de heer Van Raalte scherp op de rede van de voorzitter van de werkgeversvereniging de Ne derlandse Dagbladpers, mr. C. J. Houwert, die gezegd had dat men wel eens. denkt dat het mede de taak van de pers zou zijn de maatschappij te hervormen" en in aansluiting daar op „dat het Nederlandse volk niet gemanipuleerd wil worden door een zijdige belichtingen van de feiten". „Het wil mij voorkomen", aldus de heer Van Raalte, „dat de voorzitter van de NDP daarmee zelf bedrijft wat hij juist wil bestrijden: Hij ma nipuleert namelijk door een eenzij dige belichting van de journalistiek" Hoewel de verenigingsraad zijn vertrouwen in het NVJ-bestuur uit sprak, werden toch niet alle ingedien de voorstellen aanvaard. Het belang rijkste stuk, een ontwerp-verklaring voor een journalistieke erecode, werd voor nader beraad terugverwezen, vooral op aandrang van vertegen woordigers van de Brabantse afde ling. Deze waren van mening dat de ont worpen erecode een nogal padvin- der-achtig karakter heeft. Zij refe reerden aan een door de Utrechtse socioloog prof. Thoenes opgestelde „alternatieve erecode" welke veel meer to4 een maximale communica tie van krant en lezer kan leiden. Aanstaande zaterdag houdt de NVJ een demonstratieve vergadering in Amsterdam, waarop het veilig stel len van een zo gevarieerd mogelijk krantepatroon en de inspraak van re dacties, met name bij benoeming van hoofdredacteuren, aan de orde wordt gesteld. ARNHEM (ANP) „Het dorp" is niet alleen een ontwikkelingsproces op zich. Het is ook een fase, een stap in de ontwikkeling in onze maatschappij, waaruit alternatieve leef- en woonvormen voor gehandi capten aan het groeien zijn. Ik durf dan ook niet zonder meer te stellen, dat er meer „dorpen" moeten koimen. Het is veeleer een zaak om de hele maatschappelijke groei en het hier gerealiseerde nauwgezet te volgen, zodat op het goede moment ook de goede beslissing zal kunnen worden genomen. Dit zei minister Klompé van CRM zaterdagochtend bij de opening van „Het Dorp" in Arnhem. De bewinds vrouwe legde er de nadruk op dat de fysieke toegankelijkheid van voor al openbare gebouwen en voorzie ningen van allerlei aard kan dienen als belangrijke stimulans voor ge handicapten. (Van onze redactie binnenland) SOESTERBERG De KWJ wil weten hoe het staat met de verwe zenlijking van de eisen die z\j op 1 november 1968 heeft gesteld. De centrale raad van de landelijke organisatie van de KWJ heeft giste ren op zijn vergadering in Soesterberg besloten hiertoe op korte ter mijn om een onderhoud te verzoeken met de ministers van CRM, van Sociale Zaken en Volksgezondheid en van Onderwijs en Wetenschap pen. De brief, waarin om het gesprek wordt gevraagd, zal zo mogelijk samen met de jongerenorganisaties van NVV en CNV worden verstuurd. (Van een onzer verslaggevers) HANK Een verkeersongeval op de provinciale weg tussen Hank en Aalburg heeft vrijdagavond het leven gekost aan drie mannen. De 44-jarige machinist J. Hagens uit Teteringen, de 60-jarige tim merman G. Maas uit Breda en de 30-jarige timmerman H. G. M. van der Eerden uit Breda, allen werk nemers van Betonmaatschappij v.h. Vriens uit Breda, die aan de nieuwe brug bij Empel hadden gewerkt. De mannen zaten in een personen auto, die werd aangereden door een slippend personenbusjc. Een vierde inzittende van de auto. M. J. Guns uit Breda, bracht het er levend af. Hij zat te slapen; met twee ande ren is hij uit de auto geslingerd. Met de twee andere gewonden van het busje is hij opgenomen in een ziekenhuis te Raamsdonksveer. De bestuurder van het busje is kort na een hevige stortbui geslipt in de diepe plassen, die zich op de nieuwe provinciale weg hadden ge vormd. Het busje sloeg door twee twintig meter lange en 15 centimeter diepe watermassa's, waardoor het op het linker weggedeelte tegen de te gemoet rijdende personenauto botste. De bestuurder van het busje, de 22- jarige Z. G. uit Babyloniënbroek, liep een shock op. De weg. die door een drassig land schap gaat, vertoont volgens een woordvoerder van de rijkspolitie in Hank tal van laagten De groepscommandant van de rijkspolitie in Hank wees erop dat bij de provinciale waterstaat her haalde malen is gewezen op de uiterst gevaarlijke situatie. Politie en burgemeester kregen tot nu toe nul op het rekest. Burgemeester drs. Van Genabeek heeft gisteren aangekon digd deze week naar Den Bosch te gaan om provinciale waterstaat nog maals op het onhoudbare van de toe stand te wijzen. Zaterdagmiddag is de 61-jarige fabrieksarbeider J. Bernaerd uit Graauw (Zeeuwsch-Vlaanderen) op de provinciale weg bij Hulst met zijn bromfiets gevallen en later aan de gevolgen van de opgelopen verwon dingen in het Sint-Liduinaziekenhuis in Hulst overleden. ak De voorzitter van de landelijke ka tholieke werkende jongeren, Wim Bos, heeft de situatie waarin de wer kende jongeren op het ogenblik ver keren in Soesterberg vergeleken met die van vissen in een visvijver. „In die vijver ruwweg 200.000 werkende jongeren -tot achttien jaar die aan geen enkele vorm van opleiding doen. Aan de rand, gewapend met een hengel en ander vistuig, allerlei lan delijke organen voor het leerlingwe zen, bedrijfsscholen-in-opriehting en andere belanghebbenden, die afgeko men zijn op het gerucht dat de wer kende jongeren straks van overheids wege een of meer da-gen per week aan vorming of opleiding moeten doen". Wim Bos zei, dat ieder zijn eigen instituut probeert te vergroten, zon der er bij na te denken wat de jon geren er zelf van vinden. Als voor beeld noemde hij het plan van een door het bedrijfschap detailhandel in gestelde commissie om tot een eigen leerlingstelsel te komen. Daarin wordt onder meer gesproken over „het le ren van goede omgangsvormen", „verzorging van de eigeai persoonlijk heid" en „een positieve acceptatie van een dienende instelling ten op zichte van anderen". Volgens Wim Bos lijkt dit meer op aanpassing en misvorming dan op vorming. Over het komende arbeidsverbod voor vijftienjarigen zei hü, dat het een grote onbillijkheid zou zijn als de Kamer de bepaling uit het desbe treffende wetsontwerp, dat het ar beidsverbod niet zal gelden voor vijf tienjarige meisjes die in de huishou ding werken, ongewijzigd laat. Wim Bos herinnerde er aan, dat de beleidsnota die de minister van On derwijs al voor maart-april 1970 had beloofd, er nog steeds niet is. In deze nota zal van-uit de regering een visie worden gegeven en zullen voorstel len worden gedaan voor maatregelen. Over de vakbeweging zei Wim Bos tenslotte, dat deze een duidelijker in ternationale visie zou moeten hebben. Hoewel incidenteel wel hulpacties worden gevoerd, ontbreekt het bij voorbeeld nog aan een gezamenlijk opgezet „wereldplan van de arbeids verdeling". Als het overlegorgaan van de vakcentrales niet kan of durft ko men tot principiële uitspraken over bijvoorbeeld het al dan niet vestigen van een aiumimumfabriek in het Sloege-bied, blijft men in een liefda dige houding steken, aldus de KWJ- voorzitter. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opge steld door het KNMI: Voornamelijk droog en enige stijging van temperatuur. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Na een zwak storingsfront met wat bewolking in de namiddag flink wat zon. Nog 'n frisse en matige zeewind. Temperatuur in de middag 15 a 16 graden, zeewater 13 graden. Vooruit zichten: geleidelijk aanvoer van iels warmere lucht. Hierdoor zonnig gtrandweei met een stijging van temperatuur. UTRECHT (ANP) De nieuwe dienstregeling van de N.S., die wordt gekenmerkt door grotere frequenties en hogere snelheden, is volgens de N.S. gisteren vrijwel vlekkeloos van start gegaan. Voor zover viel na te gaan was er maar een trein die ver traging kreeg vijf minuten door een fout die met de uitvoering van de dienstregeling samenhing: in Utrecht kon 'n trein niet op tijd ver trekken, omdat er geen conducteur voor was. Verder deden zich de „normale' kleine vertragingen voor tengevolge van technische mankementen. Wat dat betreft was alleen Venlo een uit schieter. Daar raakte rond tien uur 's nachts een deel van de bovenlei ding een kwartier stroomloos, waar door drie D-treinen een vertraging van tien minuten tot een half uur opliepen en twee binnenlandse trei nen vertragingen van iets minder dan tien minuten. De grote vuurproef van de N.S, wordt pas vandaag verwacht. Dan rij den er 800 treinen meer dan gisteren n.l. ruim 4,000. Vooral in het ochtend spitsuur zal veel van het aanpassings vermogen van de N.S.'ers worden ge vergd. De vlag van Feijenoord wap perde dezer dagen helemaal in Hollywood, waar een groep Nederlandse artiesten optrad voor daar wonende Neder landers. Als speciale attractie hadden zij een film van de cupfinale tussen Feijenoord en Celtic meegebracht. Reden voor de leden van de pop groep Unit Gloria om ter plaatse de vlag van Feijen oord uit te dragen. Het optre den van artiesten én de ver toning van de film waren een doorslaand succes. FEM HEET een nieuw tijdschrift op financieel-economisch gebied. Het zal met ingang van 26 september om de twee weken verschijnen. Het financi- eel-Economisch Magazine is een uit gave van Bonaventura. CEAUCESCOE, DE Roemeense par tijleider, heeft vrijdagavond nog eens de nadruk gelegd op zijn koers van „onafhankelijkheid en nationale soe vereiniteit". PARTIJLEDEN VAN D '66 hebben zaterdag in Utrecht besloten dat de partij in Utrecht geen wethoudersze tel zal bezetten, als de openbaarheid van de commissievergaderingen niet is gegarandeerd. VIJFHONDERD ZUIDVIETNAMESE Boedhisten bonzen zijn gisterochtend voor 48 uur in hongerstaking gegaan. De Boedhisten eisen onder meer een burgerregering. BOVEN DE Stille Oceaan heeft Frankrijk zaterdag een kernproef ver richt. De proef is een derde in een serie, waarmee Frankrijk deze maand ls begonnen in dit gebied. JOHN GUNTHER, de bekende Ame rikaanse auteur, is op 69-jarige leef tijd in New York overleden. De doods oorzaak is niet bekend. Gunther ver wierf in de jaren dertig bekendheid met zijn boeken Inside Russia today en Inside Europa today. PRINS BERNHARD heeft zaterdag morgen in De Doelen in Rotterdam de Erasmusprijs voor 1970 uitgereikt aan de 76-jarige Westberlijnse architect Hans Scharoun. DE ONTVOERDERS van oud-presi- flent Aramboeroe van Argentinië eisen de vrijlating van een aantal gevange nen die op berechting wegens terro ristische activiteiten wachten. Zij ver langen verder vrijlating van politieke gevangenen. HET EHBO-diploma kan in de toe komst behaald worden door perso- uen van 16 jaar en ouder. Tot nu toe diende men minstens 18 jaar te zijn. Dit ls bekend gemaakt tijdens het congres van de Katholieke Nationale Bond voor EHBO zaterdag in Sittard. (Van onze redactie buitenland) PRAAG/ANKARA Het plotselinge vertrek van de voormalige lei der van de Tsjechoslowaakse communistiesche partij Alexander Dub cek uit Ankara heeft daar in diplomatieke kringen veel opschudding veroorzaakt. Men houdt het zeer wel voor mogelijk dat hef vertrek van Dubcek definitief is. Een woordvoerder van de Tsjecho slowaakse ambassade in Ankara deelde mee, dat Dubcek na-ar Praag was vertrokken in verband met de gezondheidstoestand van zijn moeder (80). Tevens zou hij „overleg met z'n regering plegen o-ver zaken die zijn missie in Turkije betreffen". Sedert Dubcek geschorst is als lid van de communistische partij, leek zijn aanwezigheid in Turkije als am bassadeur volkomen paradoxaal. Al les duidde de laatste tijd op een spoe dige verandering in de situatie. De zorgvuldige bewaking waaronder 5? (Van onze correspondent) RIJEN De uitspraak van de kantonrechter in Tilburg, dat binnen vier maanden het pension voor gast arbeiders in Rijen, de Ponderosa, ont ruimd moet worden, kwam voor alle betrokkenen als een donderslag bij heldere hemel, aldus bedrijfsaalmoe- zenier Fritschy, die tevens voorzitter is van de Rijense afdeling van de commissie bijstand buitenlandse werknemers in Midden-Brabant. Woensdagavond was er nog een vergadering van alle betrokkenen, waarin gesproken werd over te ne men maatregelen in verband met het huisvestingsprobleem van de gastar beiders. Omdat er voorlopig in de Rijense industrie geen nieuwe bui tenlandse werknemers zouden wor den aangetrokken, werd toen het be sluit genomen om voorlopig de kwes tie van een nieuw pension te laten rusten. Zaterdag konden we in de krant lezen dat het pension ontruimd moet worden, aldus aalmoezenier Fritschy. (VERVOLG VAN PAG. 1) Toch doen zich al snel ver schijnselen als haaruitval, verlam ming, blindheid, overgeven, geen eetlust en afname in lichaamsge wicht voor. Een ziektebeeld dat duidelijk hij thallium past, maar óók bij verschillende neurotische ziekten. De eerste keer heeft de man nog net niet zoveel gif bin nengekregen, dat hij er aan stierf, aldus de politie. Vol-gens de Bredase politie zou het slachtoffer nooit geweten hebben dat hij vergiftigd werd. Thallium is een geraffineerd gif. Het lost zonder spo ren achter te laten op in water. Het is zonder meer als bestrijdingsmiddel van ongedierte te krijgen. In het huis van verdachte zijn drie lege flessen van het gif teruggevonden. Het echtpaar, dat één 19-jarige zoon thuis heeft de acht kinderen uit beider eerste huwelijken zijn inder tijd in inrichtingen ondergebracht was in het bezit van veel dieren Twee honden, twee katten, een hele boel kanaries en kippen. De vrouw heeft de politie gezegd dat ze het gif voor verdelging van muizen had ge kocht. Maar niemand heeft ooit mui zen in haar huis gezien en nie mand heeft de vrouw er ooit over horen praten, aldus de politie. De Bredase politie is pas donder dag 28 mei op de hoogte gebracht van het vergiftigingsgeval. Op 28 mei werd Henk van E. 60 jaar. Op de verjaardag van haar man (28 mei) is verdachte gearres teerd. De politie zag een moord aankomen, maar kon alleen maar met vermoe dens werken. De man was al enige dagen buiten kennis. Wie had hem vergiftigd Bij het eerste onderzoek kwam de vroegere ziekte van de man aan het licht, waardoor al snel zware verdenkingen tegen de vrouw rezen. Bij huiszoeking kwamen reek sen geneesmiddelen van de man te voorschijn maar ook de flesjes van Dubcek was geplaatst, is algemeen bekend. Hij was altijd omringd door verscheidene ambassadeurs van Oost- europese landen, wier aanwezigheid op recepties rechtvaardiging vond in hun rol ais tolken. Dubcek is de laatste tijd steeds meer het doelwit geworden van or thodoxe communisten, die zelfs heb ben aangedrongen op processen te gen liberalen van het regime-Dub- cek. In het verleden heeft Husak (Dubceks opvolger) tegengesproken dat er politieke processen zouden worden gevoerd. Politieke waarne mers in Praag zijn daar nu niet meer zo zeker va>n zeker niet na de jongste mededeling van het regime- Husak, dat de laatste ronde van zui veringen is ingegaan. Reeds vorige week kon men in Praag vernemen dat Dubcek zou worden teruggeroepen en dat zijn of ficiële uitstoting uit de communisti sche partij zou kunnen volgen. Hij werd op 21 maart als lid geschorst. (Van onze redactie buitenland) CAïRQ De 24-jarige Italiaan Gianluca Stellino, die zaterdag een DC-9 van Alitalia met 30 passagiers en vier bemanningsleden dwong naar Cairo te vliegen, heeft in de Egypti sche hoofdstad politiek asiel ge vraagd. Het gekaapte toestel en die passa giers zijn inmiddels iai Rome terug gekeerd. De Egyptische autoriteiten hebben alle medewerking verleend aan de spoedige terugkeer. Stellino studeerde aan de universi teit van Genua. Aangezien hij de vliegreis niet kon betalen koos hij de goedkopere manier van kaping. Hij dwong de piloot met een kinder pistooltje, gewikkeld in kranitepapiex naar Egypte te vliegen. De reis ver liep. inclusief een tussenlanding in Napels, rustig. het vergif en potten met een ander soort. Vrijdag heeft de politie via familie, doktoren, gerechtelijk geneeskundig laboratorium en kennissen bewijzen tegen de vrouw verzameld, 's Avonds tegen tienen is ze weer verhoord. Om kwart voor twaalf bekende ze vrij plotseling. Voorzichtig was ze het huwelijk zwarter af gaan schil deren en op het laatst deugde er niets meer van haar man. Haar doen en laten roepen associa ties met de vergiftigingspoging van de „Schijndelse gifmengster" Riet S.-H. op, die haar tweede man Frans ook met thallium probeerde te ver moorden. Volgens de politie zegt ze, de zaak-Schijndel goed gevolgd te hebben in de krant. De vraag is of ze haar man werkelijk dood wilde hebben of alleen maar zwaar ziek in het ziekenhuis. Haar hernieuwde activiteiten doen het eerste geloven, zegt de politie. Een buurtbewoonster„Ze had wel altijd de broek aan, hoor; maar zoiets ergs had ik toch nooit achter haar gezocht". (Van een onzer verslaggevers) BREDA Zeven gastarbeiders uit West-Brabant twee Marokkanen en vijf Turken hebben zaterdag middag een getuigschrift ontvangen van het Nederlands Instituut voor Lastechniek. Zij volgden gedurende acht maanden een cursus aan de Ge meentelijke Technische School in Breda. De getuigschriften werden uitge reikt door de adjunct-directeur van deze school, C. van 't Hof, in aanwe zigheid van de leraar lassen, W. Lips. Zij waren voor deze gelegenheid met de geslaagden en belangstellenden bijeengekomen in het Turks centrum in de Boschstraat te Breda. De cursus aan de Bredase Techni sche School was aanvankelijk met 24 buitenlandse arbeiders gestart. Door diverse omstandigheden, onder meer verandering van werkkring, bleven uiteindelijk elf cursisten over. Hier van slaagden er zeven. Een normaal aantal voor een dergelijke cursus, zei adjunct-directeur Van 't Hof, die er verder met nadruk op wees, dat de gastarbeiders op dezelfde normen wa ren beoordeeld als de andere Leerlin gen. Zij hebben hun getuigschrift niet cadeau gekregen. Overwogen zal worden of ook an dere technische scholen de gastarbei ders met opleidingen kunnen helpen. Met name de grote bedrijven blijken bereid te zijn hun medewerking te verlenen aan dergelijke opleidings cursussen, Op de foto zes van de zeven ge slaagde gastarbeiders met in hun midden de adjunct-directeur C. van 't Hof en leraar W. Lips van de Gemeentelijke Technische School Breda. DEDEMSVAART (ANP) Een groep van 25 a 30 leden van de Hoogeveense presbyterianen, een afgescheiden groep uit de Neder lands hervormde kerk onder leiding van ds G. Taverne, heeft gister morgen een speciale kerkdienst van de r.-k. St.-Vitusparochie in De- demsvaart verstoord. Deze parochie bestond gisteren 150 jaar, welk jubileum door de 1500 katholieken van Dedemsvaart gedurende het weekeinde werd ge vierd. Daartoe was de r.-k. kerk te klein. De speciale dienst, waarin kardinaal Alfrink als hoofd-cele- brant en predikant een predikatie hield, werd daarom gehouden in het kerkgebouw van de Neder lands hervormde gemeente, iets wat van katholieke zijde bijzonder op prijs werd gesteld. Ook kardinaal Alfrink bracht dit in zijn predika tie tot uitdrukking. De Hoogeveense presbyterianen, die optreden onder de naam refor matorisch verbond, konden zich met de gang van zaken niet verenigen. Een groepje trok dan ook naar De demsvaart om, onder leiding van ds Taverne de dienst in de Nederlands hervormde kerk te verstoren. Verspreid betraden zij de kerk en begonnen pamfletten uit te de len. De aanwezige katholieken dachten dat dit de gewoonte in de Ned. hervormde kerk was, terwijl de aanwezige protestanten meen den dat dit het begin van de rooms- katholieke dienst was. Spoedig kwam men echter tot 4e conclusie dat er andere bedoelingen in het spel waren. Een der presbyterianen nam namelijk achter de microfoon plaats en begon het Lutherlied te zingen. Vervolgens blies hij een kaars uit en gooide deze op de grond. De indringers werden toen, ds Taverne incluis, door de kerk gangers buiten de deur gezet. Na dat Ai vergeefs hadden getracht de tekst van het Lutherlied aan de kerkdeuren te bevestigen hieven zij het Wilhelmus aan. De inmiddels gearriveerde politie verwijderde de ordeverstoorders van het kerkter- i-ein. De groep trok hierop naar het narktplein, om de pamfletten op de daar geparkeerde auto's aan te brengen. De bewoners van het marktplein namen dit niet en raakten met de Hoogeveeners in gevecht. Dezen zochten tenslotte de wijk in de richting van hun «non plaats. De kerkdienst verliep ver der ordelijk. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op een braak liggend land nabij de Kruitmolen te Middelburg ontdekte een voorbij ganger dat kinderen daar aan het spelen waren met een handgranaat. Hij stuurde de kinderen direct weg en waarschuwde de politie. Deze heeft het gevaarlijk speelgoed mee genomen naar het politiebureau. De mijnopruimingsdienst zal zich zo spoedig mogelijk over dit stuk oorlogstuig ontfermen. I)

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3