Overwinning Tweede zege van Ab Klaeijsen Wim Evertse NIEMAND HAD ANTWOORD OP EXPLOSIE RENE PIJNEN Dirk Middelveld verraste in Rijen De Wit versloeg Bakker in sprint Berton rapste in W oensdrecht APS Den Hertog sterk in Limburg Schelling won in Puttershoek WESTDORP ZESDE Oosterhof op vierde plaats ZAKEN DOEN Bosch Beter SHOWROOM VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 1 JUNI 1970 René Pijnen reed in De Lreren Zool alleen naar de meet. (Van onze sportredactie) AARDENBURG Vreugde en verdriet liggen niet ver uiteen in de wielrennerij. Zo ook zaterdag in het Zeeuwsch-Vlaamse Aardenburg. Op 100 meter na de eindstreep een te leurgestelde en doodvermoeide Kees Koeken uit Achtmaal. Even verder een dolgelukkige Ab Klaeijsen uit Biervliet, die 't sinaasappelvocht met teugen tegelijk naar binnen liet glij den. Een teleurgestelde Kees Koeken, omdat hij een half koers begonnen solo-rit tien ronden van 2300 meter voor het einde verloren zag gaan. Een dolgelukkige Ab Klaeijsen, om dat hij het was, die na de slopen de koers van Aardenburg de eind sprint van tien man won en dus win naar werd. Kees Koeken, de prijsrijder uit Achtmaal ging half koers samen met de gedubbelde Henk Stander (pech) aan de haal. Met nog twintig ronden te rijden, gaf de coureur uit Oude- Tonge het gevecht vooraan op, zo dat Koeken alleen door moest. Met het grote mes op begon de Braban der aan het zware karwei om 46 kilo meter alleen te blijven. Tenminste (Van een onzer wielermedewerkers) RIJEN Drie kilometer voor de meet ontwikkelde Dirk Middelveld uit Hoogeveen een grote krachtsexplosie en sloeg een gat van 50 meter. On danks de felle aanvallen van zijn ze ven medevluchters gaf hij geen me ter van deze voorsprong prijs en greep op het snelle parcours van De Leren Zool in Rijen de Piet Hack Trofee en de Batavus Cup. Vanaf het begin was er een ener verende strijd tussen de 81' gestarte amateurs, waarbij de Limfa-ploeg, met aan het hoofd de plaatselijke fa voriet Martin Hesemans, een groot aandeel in had. Ook Dirk Middelveld en Kees Swinkels waren steeds in de Voorste gelederen te vinden. Na 30 van de 80 te rijden kilometers kreeg men de eerste serieuze ontsnapping. Martin Hesemans demarreerde en sleurde Hans Koot en Ton Zuiker met zich mee. De Zeggenaar Ben Broere ging samen met Wim Dielemans en Piet Franken in de achtervolging en kregen aansluiting. Bij deze groep van zes man kwamen ook Van Dongen, Van der Vleuten, Van Groezen, Mid delveld, Luchies, Coremans en Man- velders. Barten, Koeken en Damen vonden het vluchtende groepje toch wel wat sterk en trokken het pe loton naar de koplopers, waardoor na 45 kilometer een hergroepering plaatsvond. Drie kilometer verder kwam de in leiding van de finale: Van Overveld, Luchies en Broere sprongen weg. Van Kilsdonk kreeg aansluiting bij deze koplopers en gezamenlijk bouwden ze een voorsprong op, die opliep tot veertig seconden. Middelveld, Swinkels, Zuiker en Van de Boer gingen in de achtervol ging. Langzaam maar zeker kwamen deze vier mannen dichterbij en 13 ki lometer voor de finish bestond de kopgroep uit acht renners. In de ach terhoede was ook een felle strijd ont staan, die het hele peloton uit elkaar scheurde. Van der Vleuten, Jongkind en Sparnaay probeerden de vluchters nog in te halen, maar konden de laat ste 18 seconden niet meer overbrug gen. Drie kilometer voor de meet ver raste Dirk Middelveld zijn mede vluchters. In de spurt om de tweede plaats klopte Kees Swinkels met een wiel verschil Ad van Overveld. Uitslag: 1. D. Middelveld (Hooge veen), de 80 km in 1 uur, 58 min. 11 sec. 2. C. Swinkels (Goirle) op 5 sec. 3. A. v. Overveld (Zegge), 4. H. van Kilsdonk (Mierlo-Hout), 5. H. Lu chies (Hoogeveen), 6. B. Broere (Zeg ge), 7. T. Zuiker (Badhoevedorp), 8. A. v. d. Boer (Eindhoven), 9. F. v. d. Vleuten (Mierlo-Hout), 10. M. Jong kind (Alasmeer), 11. H. Sparnaay (Aalsmeer), 12. Th. Joore (Raams- donksveer), 13. P. Franken (Ooster hout), 14. T. Damen (Ulvenhout), 15. A. Manvelders (Geldrop), 16. P. Ken- tie (Hardinxveld), 17. C. Lute (Cas- tricum), 18. A. Konings (Sprundel), 19. H. v. Groezen (Made), 20. W. v. d. Wiel (Breda; (Van onze sportredactie) PUTTERSHOEK Gerrit de Wit - de „eeuwige" tweede genoemd - moest in de Ronde van Puttershoek ook de overwinning aan een concur rent laten. En het was ditmaal zelfs een plaatsgenoot - Jan Schelling uit 's-Gravendeel - die Gerrit met wel twintig meter voorsprong achter zich liet. Overigens heeft geen Westbra- antse amateur zich een plaatsje bij e eerste twintig weten te verove- m. Gunstig daarbij af steken de ieuwelingen, o.m. met L. van Cam- o uit Ossendrecht die een fraaie arde plaats veroverde. Rini Wagtmans: alleen in 't be gin actief. (Van een onzer wielermedewerkers) RIJEN Onbedreigd en met de armen omhoog finishte René Pijnen in de Ronde van de Leren Zool. Na eerst bijna drie minuten achterstand op een groepje van zes man onder leiding van Rini Wagtmans opgelo pen te hebben, fietste hij zich terug bij de koplopers en liet twee kilo meter voor de meet iedereen achter zich. „Het was een lastig parcours," hijgde hij, want hij had alles gegeven deze dag. „Vooral die harde zijwind was erg. Ik zat in het begin wat ach terop, maar sprong uit het peloton weg. Het was wel moeilijk, want iedereen reed bijna op mijn wiel. Ik sprong toen van groep tot groep tot ik de kop bereikte. In de laatste ronde met die strakke zijwind heb ik keihard gedemarreerd en kreeg met een 50 meter. Ik gaf alles wat ik had, en heb de voorsprong kunnen hou den". René Pijnen, die in de Ronde van Spanje negen dagen de leiderstrui droeg, zit reeds in zijn voorbereiding op de Tour de France: „Vorig jaar was de Tour een grote tegenvaller voor mij. Ik heb in Spanje geleerd me niet te forceren, want dat is fataal. Ik wil in de komende Tour revanche en (Van een onzer wielermedewerkers) LAGE ZWALUWE Door de sterke wind in de polder was het vooral bij de amateurs in Lage Zwaluwe een slijtageslag. Halverwege de koers was het rennersveld tot de helft gereduceerd. Alleen de sterken ble ven overeind, onder wie Nak, Cor- nelissen, Bakker, Jones en Meyer, die reeds in de beginfase het pelo ton ontvluchtten en geruime tijd de kopgroep vormden. Na 10 ronden echter werden deze vluchters weer tot de orde geroepen en kwam de hele groep weer bijeen. Herman Nak werd de nieuwe leider, ronden lang ging hij alleen over het par cours, totdat Nanno Bakker zich bij hem voegde. Gerrit de Wit sloot zich later bij het tweetal aan. Het tempo ging omhoog, waardoor Nak moest afhaken. Bakker en de Wit bouwden een voorsprong op en ga ven die niet meer prijs. Gerrit de Wit, de oud-nationaal kampioen, won de sprint. Bij de nieuwelingen gaven Rom- bouts en Beuzekamp, die won, de toon aan. Amateurs: 1 Gerrit de Wit, 's- Gravendeel 95 km in 2 uur 17 minuten 19 seconden, 2 N. Bakker Wiaringermee-r, 3 R. Corne lissen, Amsterdam, 4 C. Zantingh Rijsen- hout, 5 W. van Steenis Hoogblok- land, 6 J. Meyer Utrecht, 7 J. Klomp Groot Ajnmers, 8 H. Nak Rotterdam, 9 B. Jones Engeland, 10 H. van Dongen Prinsenbeek, 11 M. Jongeneelen Oudenbosch, 12 R. Bar- talo Dordrecht, 13 H. Prinsen Hank, 14 M. de Vries Amersfoort, 15 J. de Bruin Sprundel, 16 G. v. 't Geloof, Lage Zwaluwe, 17 B. ten Harmsel Lage Zwaluwe, 18 P. Hobo Zuili- chem 19 P. Halier Haarlem, 20 P. Sfraver Giessen. Nieuwelingen: I R, Beusekamp H.I. Ambacht, 50 km in 1 uur 15 min. 15 sec., 2 W. Rombouts, Made, 3 D. Kleinendorst 's-Gravendeel, 4 F. Veldhuizen Culemborg, 5 I. de Groot Hardinxveld, 6 K. Sint Nico- laas 's-Gravendeel, 7 A. Dubbeld Middelharnds, 8 A. van Tryen Lepel straat, 9 J. Maasdam Capelle .a.d. IJssel, 10 J. van Baal Breda, li F. Dolstra Schiedam, 12 J. Kettenis Den Haag, 13 B. de Zeeuw 's-Gra- vendeel, 14 C. Kuystermans Etten- Leur, 15 T. van Dortmond Dussen. Adspiranten: I R. Zielemans Am sterdam, 24 km in 37 min. 46 sec., 2 J. Damen Ulvenhout, 3 A. Prinsen Raamdsdonksveer, 4 M. Melsen Roosendaal, 5 J. Konings Sprundel, 6 J. Martens, Hoeven, 7 J. Akker- mans, Zevenbergen, 8 J. Brink Haarlem, 9 A. van Peer Sprundel, 10 T. Franken Moerdijk. ik zal beslist alles proberen om goed voor de dag te komen." De 120 kilometer lange koers is eigenlijk een vrij tamme strijd ge weest. Rini Wagtmans en René Pij nen hebben de wedstrijd grotendeels beheerst. Rini Wagtmans vluchtte reeds na 10 kilometer uit de grote groep. Hij kreeg Wilde( Van Beers, Van de Winden, Gerrits en Brouwer aan zijn wiel. Benjamins en de Duit ser Wolf overbrugde eveneens het gat, maar de laatste vied weer terug in het peloton. De zeven koplopers bouwden langzaam een voorsprong op, die na 30 kilometer anderhalve minuut bedroeg. Toen kwam er re actie in het peloton, dat door een de- marage van de Westduitse kampioen Bölke helemaal uit elkaar werd ge sleurd. Van der Vleuten, Zoet, De Bie, Van Midden en Deelen gingen met de Duitser mee, maar hadden toch na 36 kilometer een achterstand van 1 minuut 45 seconden op de kop groep. Het peloton volgde toen op drie minuten. In de kop bracht Wagt mans wat leven door enkele malen te demarreren, maar hij kreeg geen kans om weg te komen. Van dit hoge tempo werd Wilde het slacht offer en viel terug naar de tweede groep. Ondertussen was René Pijnen aan zijn opmars begonnen. Hij sprong van groep tot groep en sleurde een steeds groeiende groep met zich mee. Dat resulteerde na 75 kilometer koers in een hergroepering van alle achter volgers: alleen de groep Wagtmans had nog een kleine voorsprong van 75 seconden over gehouden. Maar nog was de vechtlust van René Pijnen niet uitgeblust. Hij demarreerde op nieuw en ook nu was Bölke van de partij, evenals Deelen, Van der Vleu ten en Van Midden. In de 84ste ki lometer bereikte dit groepje de kop lopers. Vijf kilometer voor de finish sprong Bölke uit de kopgroep en kreeg onmiddellijk gezelschap van de attente Pijnen, Van Beers en Brou wer. Rini Wagtmans had vooraf te veel werk verzet, waarvoor hij de prestatieprijs ontving, en moest de vluchters laten gaan. In de laatste ronde sloeg Pijnen zijn slag. Op zijn plotselinge explosie, twee kilometer van de eindstreep, had geen van zijn medevluchters antwoord: hij ging on bedreigd over de streep. De sprint van het drietal werd gewonnen door Jan van Beers voor Brouwer en Bölke. De bloemen van Corry en de Grote Prijs van Televizier gingen naar de man, die het verdiende: René Pijnen. Uitslag: 1. R. Pijnen (Woensdrecht) de 120 km in 2 uur 55 min. 18 sec; 2. J. v. Beers (B); 3. J. Brouwer (Rotterdam); 4. M. Bölke (Did); 5. H. Benjamins (Hollandseveld)6. J. v.d. Vleuten (Mierlo-Hout); 7. M. Gerrits (Oplo); 8. M. Wagtmans (WiUebrord); 9. W. Deelen (Rotter dam); 10. A. v. Midden; 11. G. v. d. Winden (Beverswijk); 12. L. Poort vliet (Dirksland); 13. C. Pepels (Stein); 14. E. Dolman (Klimmen); 15. H. Ottenbros (Hoogerheide); 16. F. v. Yppersiel (B); 17. P. Hoekstra (Dokkum); 18. J. Boonen (B); 19. G. Koel (Hoogerheide); 20. E. Rudolph (Did); 21. H. Wolf (Did); 22. M. Lhoest (Jemeppe); 23. R. Buckaki (Axel); 24. P. Heyning (Rotterdam); 25. H. Michiels (B). (ADVERTENTIE) Gerrit de Wit: nu eens geen tweede. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN In de Flevo-tour, de klassieker voor nieuwelingen is de sterke Zeeuwse nieuweling Wim Westdorp er in geslaagd zich naar een zesde plaats te rijden. De winaar Zuijdweg uit Rotter dam legde de 75 kilometer af in een tijd van 1.35.22. A. Dekkers uit Udenhout werd tweede. Tonnie Huijzen uit Kloetinge eindigde op de twaalfde plaats en Niek Faas op de 61e plaats. Jan Raas viel reeds na 21 kilomter uit door een lekke band. Bij de adspiranten, waar Bon- gers uit Apeldoorn won, werd Kees Spaans 23e, Benny Scheers 32e en raakte Biddelo van de weg. Bent U een man of een vrouw die 10 15 uur vrije tijd per week heeft 7 Heeft U 3.500,— tot uw be schikking Kunt U leiding geven 7 DAN bent U misschien de per soon die past in ons unieke ver koopsysteem I Wij bieden U de mogelijkheid van een reële verdienste van 20.000,— tot 50.000,— per jaar, indien U hard en enthou siast wil werken. Beslist géén colportage I Wanneer U zichzelf zo een taak toevertrouwt schrijf dan uit voerig uw sollicitatie naar: A. Dirven Drimmelaarstraat 21 Oudenboscb als hij de zege veilig wilde stellen. Tien van de twintig hield hy het uit. Op de bochtige, door de felle wind soms zware parkoers vloeiden zijn krachten echter snel weg. In het peloton, dat inmiddels door lekke banden al vele favorieten had verloren, bleef het aanvankelijk erg rustig, maar de reactie kon natuur lijk niet uitblijven. Frans Kisner, Grand Thomas, Ab Klaeijsen, Henk van Groezen en Cees van Bostelen sprongen het gat in en brachten de Brabander binnen twee ronden op de knieën. Zes koplopers dus. Maar het zouden er tenslotte tien worden. Eerst waren het Wim de Waal en Bert Broere, die de koplopers kwa men vergezellen. Daarna sloot Henny Gijzel zich aan en een paar ronden voor het einde perste Toine van de Bunder een indrukwekkende solo uit zijn lijf die hij zag beloond met een plaats in de voorste gelederen. Tien man op kop, waarvan er acht de sprintcapaciteiten van Kees Koeken en Frans Kisner vreesden. Bert Broere, Wim de Waal en Grand Tomas probeerden dan ook alleen weg te komen, maar de an deren waren bijzonder attent. De eindsprint met tien man moest de winnaar opleveren. Niet de moege streden Kees Koeken speelde daar de hoofdrol in, maar Ab Klaeijsen en Frans Kisner. Zij aan zij duelleerden zij op de laatste 300 meter. Klaeijsen won met een banddikte. De uitslag: 1 A. Klaeijsen, Bier vliet, 103,5 km in 2.10.30, 2 F. Kisner, Amersfoort; 3 B. Broere, Oudenbosch; 4 G. Thomas, Engeland; 5 K. Koeken, Achtmaal; 6 H. van Groezen, Made; 7 W. de Waal, Axel; 8 C. van Bos telen, Halsteren; 9 A. van de Bun der, IJzendijke; 10 H. Gijzel, Heikant; 11 P. Franken, Oosterhout; 12 W. Evertse, Zierikzee; 13 H. Hellemona, Roosendaal; 14 P. van Gurp, Breda, 15 J. de Bruijn, Sprundel; 16 J. de Vrieze, Goes; 17 J. Tolhoek, Yerse- ke; 18 L. van de Wiel, Breda; 19 A. Coppens, Moerstraten; 20 T. Carrol Engeland. (Van onze sportmedewerker) BOSCHKAPELLE Alvorens in Boschkapelle Wim Evertse bij de amateurs won, hebben de naar schatting ruim 2500 wielerenthousi- asten reeds kunnen zien hoe de blonde Tonny Huizen uit Kloetinge bij de nieuwelingen zijn eerste zege in dit seizoen behaalde. De kleine vechtersbaas uit Zuid-Beveland sloeg met nog 5 kilometer voor de boeg zijn slag. Door een felle de marrage sloeg hij een gat van ruim 100 meter en aan de streep bedroeg zijn voorsprong nog 10 volle secon den op Jan Raas uit Heinkenszand, die tweede werd. De amateurs spaarden zich tijdens de ronde van Boschkapelle geens zins. Vooral de eerste helft van de koers werd in een bijna moordend tempo afgelegd. Oorzaak daarvan was een bijzonder vroege ontsnap ping ingeluid door Chris de Jong uit Bruinisse, die later wegens materi- aalpech naar achteren verdween. Hij gooide al bij de eerste doortocht de lont in het kruitvat. De daaropvol gende ronde voegde zich daarbij God de bij, terwijl nog een ronde verder Evertse, Stander, Van Don gen, De Vrieze en Bal de twee leiders eveneens bijbeenden, zodat een groep van 7 man ontstond. Een aarzeling in het peloton en de beslissende ontsnapping was een feit. De luttele seconden werden volle minuten en ongeveer half koers bedroeg het verschil tussen de koplopers en een groep van een tiental renner», waaronder eveneens renners zaten die allen goed waren voor een overwinning, 2 minuten. In die groep die verwoede pogingen deed om de koplopers bij te benen zaten mannen als Van Brussel, Priem, Slings, Vonck, Gijzel, De Bunder, De Waal, Tolhoek, Van Bos telen en de Engelsman Thomas. Deze groep, waarin later De Jong zou terugvallen kwam nog wel flink terug, doch de eindstreep was te dicht bij om de zes leiders nog te kunnen verontrusten, al bedroeg de achterstand uiteindelijk slechts 20 seconden meer. Kees Bal probeerde bij de leidersgroep al het mogelijke om weg te komen, maar zijn mede vluchters lieten hem niet begaan. In de eindsprint leek het erop, dat Piet Godde met de bloemen naar huis zou gaan, doch hij werd in de laat ste meters nog gepasseerd door Wim Evertse uit Zierikzee, die door deze overwinning aan de tweede zege van het seizoen kwam. De uitslagen, amateurs: 1 Wim Evertse (Zierikzee) 95 km in 2.10.20, 2 P. Godde (Zwijndrecht), 3 C. Bal (Kwadendamme), 4 H. Stan der (Oude-Tonge), 5 J. de Vrieze (Goes), 6 S. van Dongen (Middel- harnis), 7 B. Slings (Alblasserdam) op 20 sec., 8 A. van de Bunder (IJzendijke), 9 C. Priem (Goes), 10 R. van Brussel (Melissant) op 25 sec., 11 P. Vonck (Heikant), 12 H. Gijzel (Heikant), 13. G. Thomas (Engeland), 14 J. Tolhoek (Yerse- ke), 15 C. de Jong (Bruinisse), 16 C. van Bostelen (Halsteren), 17 W. de Waal (Axel), 18 Th. van Poecke (Koewacht) op 3.30, 19 A. Klaeysen (Biervliet, 20 H. Hellemons (Roos endaal). Nieuwelingen: 1 Tonny Huizen (Kloetinge) 65 km in 1.31.10, 2 J. Raas (Heinkenszand) op 10 sec., 3 Selders (Roosendaal) op 15 sec., 4 W. Westdorp (Heinkenszand) op 20 sec., 5 L. Strobbe (Kloosterzande), 6 A. Vasseur (Axel), 7 N. Faas (Ter- neuzen), 8 J. Verbeeke (IJzendij ke), 9 I. Hamelink (Terneuzen), 10 O. Hellemons (Roosendaal), 11 C. de Jong (Lamswaarde), 12 A. Kuzee (Souburg), 13 F. de Belie (Hulst), 14 K. Hagens (Moerstraten), 15 A. den Braber (Oudenbosch). CEES PRIEM won zaterdag in Beersit een amaiteurkoers over 110 kilometer. Hij legde de af stand af in 2 uur en 42 mirauiten. MATHIAS BUKX eindigde op de eerste plaats ie een amateur- criterium te Dolhain. Ger Ha- rings bezette de achtste plaats. KEES VAN DE WEGE uit Zaam- slag werd gisteren zesde bij de amateurs in Wiers. Hij had een achterstand van 20 seconden op de Belg Wilfried Tange. die win naar van de 110 kilometer lange rit werd. Zijn tijd was 2 uur en 40 minuten. Het triomfgebaar van Klaeijsen in beeld. ZELTWEG (ANP) De 2e etappe van de Ronde van Oostenrijk voor amateurs een etappe over 120 km op de Oosternrijkring in Zeltweg is ge wonnen door de Oostenrijker Kretz voor zijn landgenoot Schattelbauer. De Nederlander Popke Oosterhof eindigde als derde. In het totaalklas sement nam Ludwig Kretz de gele trui over van zijn landgenoot Mitte- regger. Kretz werd winnaar in 3.00.51. Popke Oosterhof is de beste Ne derlander in het algemeen klasse ment. Hij staat op de vierde plaats. De eerste etappe leverde een zege op voor de Oostenrijker Rudolf Mit- teregger, die de 185 km van Wenen naar Knittelfeld aflegde in 4 uur 27 minuten en 21 seconden. Hij finishte 29 seconden voor zijn landgenoten Kurt Schattelbauer, Siegfried Henk en Ludwig Kretz, die allen een tijd van 2 uur en 27 minqten en 50 seconden kregen toegewezen. Algemeen klassement na twee etappen: 1 Kretz, (Oost.) 7.28.41, 2 Schattelbauer (Oost.) z.t., 3 Denk (Oost.) z.t., 4 Oosterhof (Ned.) 7.28.47, 5 Postl (Oost.) z.t., 6 Hu- menberger (Oost.) z.t, 10 ex aequo A. Schür (Ned.) 7.28.55, 10 Pustjens (Ned.) 7.29.41, 19 Aling (Ned.) 7.29.48. Ploegenklassement na twee etap pen: 1 Oostenrijk 22125.34, 4 Neder land 22.27.23. cs (ADVERTENTIE) (Van onze wielersportmedewerker) WOENSDRECHT In de Ronde van Woensdrecht werd het kaf duide lijk van het koren gescheiden. De oorzaken waren duidelijk aanwijsbaar want de pittige klim, waarop het Woensdrechtse comité met recht zo trots is en het straffe tempo, dat de groten zoals Fedor den Hertog en Leo Embregts dicteerden, logen er niet om. In de eerste fase van de strijd viel reeds de beslissing toen Fedor den Hertog, Leo Embregts, Ron Bakker, Jac. van Hoek, Michel Bertou en Kees Frijters aan de haal gingen. Het gat kon alleen nog dichtgefietst worden door Jan Kemps, Cees van de Bergh, Kas Fictorie en Jan Schip per. De anderen moesten een kans loze rol in de achterhoede vertolken. Gedesillusioneerd en leeg gedraaid gaven vele renners de pijp aan Maar ten. Halfkoers waren er nog slechts een kleine dertig renners in koers. In de kopgroep, waarin voldoen de kwaliteit schuilging, ontbrak het niet aan samenwerking, maair het was duidelijk, dat Fedor den Hertog het grootste gedeelte van het kopwerk voor zijn rekening nam. Een poging van Leo Embregts en Ron Bakker om uit de vluchtersgroep weg te springen, tolereerde hij dan ook niet. Zeven renners kwamen achter de lei dersgroep samen. Dat waren Peter Romijm, Jan Joosen, Frans Hoeks, Ga by Minneboo, K. van de Pluys, N. Hendrikx en K. van de Knaap. Ver daar achter dobberden de andere ge- klopten. Schipper uit Baaim, die van zijn ploegmakker Den Hertog mocht ontsnappen, joeg enkele ronden voor het leidersgroepje uit, maar meer dan het veroveren van de bergprijs bereikte hij niet. De grote winnaar werd sprinter Michel Bertou. Bij de nieuwelingen won Deusing utt Halsteren. Hij fietste zijn concur renten op royale achterstand. De uitslagen: Nieuwelingen: 1 A. Deusing Halste ren, 62 km in 1.38.40 uur, 2 J. Leyten Chaam, 3 J. Zuijdweg Rotterdam, 4 L. Schenk Huybergen, 5 G. Habets Den Haag, 6 J. Luysterburg Nieuw- Vossemeer, 7 L. van Campo Ossen drecht, 8 B. Geense St.-Philipsland, 9 J. van Dijk Ulvenhout, 10 Chr. van de Berg Kruisland, 11 K. Peters Den Haag, 12 H. Verburg Den Haag, 13 F. Bolluyt Dinteloord, 14 A. Hop mans Bergen op Zoom, 15 H. van Tok Gouda. Amateurs: 1 M. Bertou Den Haag, 117 km in 3.1.5 uur, 2 R. Bakker Haarlem, 3 L. Embregts Stampersgat, 4 J. Schipper Baarn, 5 C. van de Bergh St.-Maartensdijk, 6 C. Frijters Zegge, 7 F. den Hertog Amsterdam, 8 K. Fictorie Bengen op Zoom, 9 J. Kemps Sprundel, 10 Jac. van Hoek Hoogerheide, 11 P. Remijn Goes, 12 K. van de Knaap De Kwakel, 13 K. van die Pluym Made, 14 J. Joosen Made, 15 L. Hogewert Noorden, 16 P. Maas Halsteren, 17 A. van Opdoa-p Hoogerheide, 18 F. Hoeks Hoogerhei de, 19 A. van de Elzakker Welberg, 20 T Franken Ekelaar. KEUKENS ZONNEBLOEMSTRAAT 2 BREDA TEL.:01600-37850 Michel Bertou: sprint-zege. STEIN (ANP) Op fenomenale wijze heeft Fedor den Hertog zater dag de zwaarste Ronde van Limburg uit de geschiedenis gewonnen. Ruim zeventig kilometer reed hij alleen aan de leiding en zijn voorsprong aan de finish in Stein bedroeg niet minder dan op twee soconden na zeven minuten. Den Hertog was in deze klassie ker, waarin alle lastige beklimmin gen van Zuid-Limburg waren opge nomen, oppermachtig. Vanaf de eer ste kilometers streed hij vooraan. De uitslag is: 1 Fedor den Hertog (Harderwijk) 172 km in 4.13.31, 2 Wim Bravenboer (Rotterdam) op 6 min 58 sec., 3 Toon Brouns (Ur- mond) op 7.24, 4 Jan Spetgens (So meren), 5 Jo van Pol (Montfort), 6 Wim Keileners (Bom), 7 Theo van der Leeuw (Echt), 8 Henk van de Laar (Son), 9 Gerrit Leferink (Haaksbergen), 10 Karei Keybeck (Schaesberg), 11 Kees Koot (Val- kenswaard) op 7.57, 12 Gerrit Blom (Haarlem) z.t., 13 Henk Botterhuis (Sambeek) z.t., 14 Ben Koken (Gre- venbicht) z.t. 15 Ger. Harings (Scheulders) z.t.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 10