Niets pleit voor sluiting de Oosterschelde Roosendaler middel voor olieslachtoffers vindt NATUURRESERVAAT DE KALOOT" GAAT VERDWIJNEN STUDIEGROEP CONCLUDEERT IN RADIOPROGRAM: RIJBEWIJS KWIJT Nu is het tijdvoor Beschuit met aardbeien. VEEL SYMPATHIE VOOR ACTIE MEVROUW EVERZWIINEN ALS HUISDIEREN IN WESTDORPE Serooskerke kende ook executie Collectie van waterschaps- wapens nu compleet Commentaar Oosterschelde Tewaterlating m.s.i „Venezuela" Warmer VISSERIJ Grote aanvoer tomaten op veilingen FINALE SCHOöLQUIZ ZEELAND-VLAANDEREN In Middelburgse abdij WOENSDAG 27 MEI 1970 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De wetenschappelijk gevormde leden van de in 1967 opgerichte „studiegroep Oosterschelde" kunnen geen enkel argu ment bedenken, dat redelijkerwijze pleit vóór het afsluiten van de Oosterschelde. In een KRO-radioprogramma, samengesteld door Tom Brouwg en geproduceerd en geregisseerd door Frans Evers hebben zij gisteravond hun zwaarste stukken in stelling gebracht. Hun doel en dat van de KRO kracht bij te zetten aan het memorandum dat de studiegroep aan de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer heeft gezonden. Het memorandum vraagt om een wijziging van het op de Oosterschelde betrekking hebbende deel van de Deltawet. De kreet luidt: „De Oosterschelde moet open blij ven". Het radioprogramma liet geen voorstanders van afsluiting aan het woord komen. Wel werd de mededeling die minister Bakker op vragen uit de Ka mer heeft gedaan „er zijn geen nieuwe gezichtspunten die een wetswijzi ging zouden rechtvaardigen, gerezen", genoemd. Verschillende vertegenwoordigers van de studiegroep Oosterschelde bekeken het afsluitingsplan door de bril van hun eigen wetenschappelij ke specialiteit. Dr. Loeff uit Veere: „Men mag zich afvragen of het toekomstige Zeeuwse Meer, inplaats van een zoetwaterreservoir, niet eerder de kans loopt een formidabele zinkput te worden." Zoet water van zulk een hoge kwaliteit dat het de tuin bouw ten goede kan komen, zal het Zeeuwse Meer niet kunnen leveren. Inpoldering van landbouwgronden is al evenmin een motief. De kosten van inpoldering zijn zo hoog, dat zij door landbouwopbrenigsten niet meer zijn'goed te maken". „Maak van een open Oosterschelde een groot havenbekken, geschikt voor schepen met een diepgang tot 60.000 ton. Daarmee kan direct wor den voldaan aan de wensen van Rotterdam en blijft het Rijnpoortge- bied gespaard. Bovendien kan Rot terdam dan afzien van zijn ambities ten aanzien van de Hoeksewaard", zo meende ir. Loeff- Mr. Van Koevorden, één der ande re medewerkers aan dit radiopro gramma, werkte dit nieuwste argu ment nader uit. „Gezien de ontwik keling in de scheepvaart, lijkt het geraden de mogelijkheid voor de aanleg van havens voor schepen tus sen de 10.000 en de 60.000 ton niet te beknotten. Hier zit ook een de fensie-aspect aan vast. De marine moet kunnen beschikken over nood havens. Ook bij ramoen in het Wa terweggebied kan het uiterste ge wenst zijn over een noodhaven op niet te grote afstand van de Rotter damse agglomeratie te beschikken". Gisteravond kon men via de KRO- radio vernemen hoeveel argu menten men kan inbrengen ten gun ste van het openhouden van de Oos terschelde. „Lijdt de slotfase van het Deltaplan aan verouderingsver schijnselen?", was de vraag waar om alles in dit programma, dat voor al door veel Zeeuwen beluisterd zai zijn, draaide. Wij zouden graag, slechts als sim pele kanttekening, de vraag willen poneren of hef vermogen van de mens om zich dingen te herinneren óók aan, verouderingsverschijnselen lijdt. Het programma wekte namelijk de indrdk alsof de Deltawet op tal loze argumenten (zoetwaterhuishou ding, recreatie-ontwikkeling, land- bouwbevordering, landaanwinning e.d.) steunt, behalve op dat ene mo tief waardoor de Deltawet in zulk supersnel tempo tot stand kwam: de veiligheid van mensen, dieren en goederen achter de dijken van ons iage land. Dat was de les van de ramp van 1953. Aan dat, onzes inziens belang wekkende aspect ging het program ma voorbij. Zo vernamen wij niet wat er ondernomen zou moeten worden tegen de dijkvallen, dia Noord-Bèveland, Tholen en Sint Pjfii- lipsland zo'n trieste faam hebbeyi gegeven? Ook hoorden wij niet of de lang^ kustlijn waarlangs de stu diegroep Oosterschelde haar grillig gevormde binnendijk op Deltahoog te heeft gesitueerd, het enorme ge wicht van zulke dijken wel kan dra gen. Evenmin hoorden wij de vraag beantwqord (toen het over een soort kosten-baten-analyse ging) waar men het'rendement van alle andere Deltadar^imen in nationaal-econo- misch opzicht moet zoeken als men de Oosterscheldedam uit de keten wegneerht. Maar felfs die dingen zijn bijkom stig, vergeleken met de hoofdge dachte in de Deltawet: Overstromin gen mocjen ons land niet meer tref fen. Het^ moeten argumenten van minstens gelijk gewicht zijn, die zouden ;kunnen nopen tot stopzet ting var) de werken in de Ooster- scheldemonding. Wij hebben ze niet gehoord] (Vanleen onzer verslaggevers) VLISSJNGEN Zaterdag a.s. zall op de Wfrf van de n.v. Kon. Mij. „De Schelde"; een voor Venezolaanse re kening gebouwd schip van stapel lo pen. Het' is het m.s. „Venezuela", dat voor rekening van de maatschappij „Venezolana de Navegación" te Ca racas is gebouwd. De doopplechtig heid zal' worden verricht door de echtgenoite van de Venezolaanse mi nister van verkeer, mevrouw Ligia de Velasquez. De stapelloop vindt plaats om ongeveer half twaalf in aan wezigheid van een groot aantal offi ciële genodigden. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door hef K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Geleidelijk warmer, maar later kans op onweer. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zon' 6 tot 14; min.-temp.: omstreeks nor maal; max.-temp.: 0 tot 5 graden bo ven normaal; kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 95 pro cent; kams op een geheel droog et maal 90 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: 3 tot 11; min.-temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden boven normaal; max.-temp.: 1 tot 7 graden boven normaal; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal: 60 orocent.i Dr. Boelmans-Kranenburg bezag het probleem vanuit het gezichts punt van de visserij. „Voor de gar nalen is in het zuidelijk zeegebied, na de afsluiting van de Grevelingen en het Haringvliet alleen de Ooster schelde nog geschikt als „kinderka mer". Een dichte Oosterschelde maakt, aldus deze medewerker, fei telijk een eind aan de garnalen- vangst langs een uitgestrekt Neder lands en Belgisch kustgebied. Ook voor de zeevis, met name de tong, is de Oosterschelde als opgroeigebied belangrijk. Er komen, aldus dr. Boelmans-Kra nenburg, ruim 650 verschillende wa terorganismen voor en 350 soorten waterdieren, waaronder zeventig vissoorten. „De Oosterschelde is biologisch zeer rijk, dank zij zijn uitzonderlijk helder, zuurstofrijk en zeer zout wa ter van milde temperatuur. En nu zou dit alles radicaal worden vernie tigd voordat er zelfs ooit een volle dige studie van de rijkdommen van dit gebied is gemaakt!" riep hij uit- Drs. Schroevers bekeek het Oos- terscheldegebied in zijn betekenis voor de schelpdierencultuur, van de produktie waarvan ruim 95 procent wordt geëxporteerd. De heer Van Koeverden noemda afsluiting van deze zeearm „een gevoelige klap voor de binnenscheepvaart", speciaal omdat een langzaam ontzilte Ooster schelde door de eerdere bevriezing van het water, onbevaarbaar zal worden in strenge winters. „Een maand stremming van de vaart door de Oosterschelde, met de uiterst be langrijke routes van en naar Ant werpen, Gent en Terneuzen zou bij zonder hard aankomen", meende hij. Afsluiting van de Oosterschelde zal tot een klimaatverruwing leiden, meende één der andere sprekers in het programma. „De Zeeuwse fruit teelt zal daar schade van ondervin den". Drs. Schroevers zette uiteen, dat sport en recreatie, instede van voor delen, alleen maar nadelen van de afsluiting zouden ondervinden. „Zoet water geeft een hogere golfslag, het geen vooral kleinere vaartuigen ge vaarlijk is," zei hij. „Weinigen heb ben een vermoeden over wat voor enorme watervlakten het hier gaat. De Loosdrechtse plassen zijn er klein, beschut binnenvijvertje bij". Als men dit eldorado voor de water sport niet vernielt, dan liggen er rijke toekomstmogelijkheden, die de welvaart van de streek nieuwe im pulsen kunnen geven", aldus drs. Schroevers. Dr. Boelman-Kranen burg vulde aan: „Afsluiting is de nekslag voor de sportvisserij". De laatste argumenten tegen afsluiting luidden: „Dreigend gevaar voor af kalving van de „koppen" van Wal cheren en Schouwen, die met slij pende Noordzeestromen te maken zullen krijgen. De kosten? „Afdamming van de Oosterschelde kost driemaal zoveel als het op Deltahoogte brengen van de dijken rondom de gehele zee arm", meent de studiegroep. Belang voor de ontsluiting van Zeeland? „Daarvoor hebben wij de Zeeland- brug," zeggen de voorstandera (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL De heer L. Jans uit Roosendaal heeft een vol gens hem unieke manier gevonden om .vogels op te knappen die het slachtoffer zijn geworden van olie. Na het schoonmaken van de met stookolie besmeurde vogels en het drogen, smeert hij de diertjes in met een mengsel van parrafine en chloroform. Volgens de heer Jans is deze methode het ei van Columbus. „Grote bedrijven en laboratoria hebben nog geen middel kunnen vinden dat de dieren de natuurlijke vetlaag teruggeeft. Door wat experi menteren met verschillende stoffen ben ik tot deze samenstelling geko men. En het werkt", zegt hij. Het eerste olieslachtoffer dat de heer Jans met de nieuwe vondst behandelde was een zee-alk. „Het dier is nu zover opgeknapt dat het volgende week met een vliegtuig van de vliegclub Seppe naar Terschelling wordt gebracht, waar het weer wordt uitgezet" De vogel was op 29 maart bij de heer Jans binnen gebracht. Als bio logisch adviseur van de Stichting voor Vogel-Olieslachtoffers krijgt hij herhaaldelijk zieke en verwaar loosde vogels om ze weer op krach ten te brengen. Directeur De Haan vain het Texels Museum bracht het diertje binnen nadat het op het strand in de olie was gevonden. Een zeealk is een vogel die lijkt op een pinguin. De vogel leeft in zee en komt alleen af en toé aan land om eieren te leggen. Hij leeft van' kleine visjes die hij met een scherpe snavel inpikt. „Vooral een zee-alk is moeilijk te helpen", zegt de heer Jans, „het diertje kan heslist niet zonder wa ter". Daarom wordt het diertje van tijd tot tijd in de badkuip losgelaten om wat te spartelen en te duiken.De vogel wordt gevoerd met sardijn, een klein zeevisje dat de heer Jans speciaal daarvoor in bevroren toe stand laat aanvoeren. Een keer of zes per dag wordt een visje ontdooit en aan de zee-alk gevoerd. „Hij vreet een kilo vis per week", zegt de heer Jans. De nieuwe methode om herstelde vogels opnieuw in te vetten zal straks in het groot worden toege past, volgens de heer Jans. De Stichting voor Vogel-Olieslacht- toffers is bezig om in Vlaardingen de voorbereidingen daarvoor te tref fen. (Vervolg van pag. 1) De stichting Bij-rijder wil een kaartsysteem gaan aanleggen, waar in de persoonlijke gegevens van de gedupeerden èn die van de bij-rijders worden vastgelegd. De laatsten zul len een lijst met instructies krijgen. De stichting zal de verzekeringsas pecten bekijken, heeft een controle rende taak: zal zoveel mogelijk pro beren in de direkte omgeving van een hulpvrager een hulpbieder te vinden, enz. De stichting wil lande lijk gaan opereren. Geïnteresseerden en gedupeerden kunnen zich wenden tot postbus 160, Breda. „De stichting wil geen winst maken; ter voldoe ning van administratieve kosten e.d. stellen we ons voor om voor een ge slaagde bemiddeling enkele tientjes te vragen". De stichting wil zelfs zo ver gaan te proberen beroepschauffeurs via bemiddeling van „Bij-rijder" de kans te geven zich bij hun werkgever' te handhaven, terwijl ze de rijbevoegd heid is ontzegd. „Voor hen zullen we volledig deskundige „bij-rijders" moeten zien te vinden", aldus mr. Kousemaker „Pas gepensioneerde buschauffeurs bijvoorbeeld kunnen in bepaalde gevallen veel goed doen". In de meeste gevallen blijkt in de praktijk dat de echtgenote het rfjpro- bleem van de man niet kan opvan gen openbaar vervoer kan meestal niet als surrogaat optreden". Het ziet er naar uit dat het bestuur van de stichting zal bestaan uit een aantal prominente Nederlanders. Mr. Kousemaker wil het secretariaat van „Bij-rijder" ook in de hulpverlenings sfeer laten werken. „Enkele oud boekhouders of -procuratiehouders zouden deze zaak gemakkelijk kun nen voeren". Ondermijnt hij met zijn stichting niet de bedoelingen van de straf rechter? „Als advocaat wordt je keer op keer op de ellende van die zogenaamde bijkomende straf gedrukt. De rechter houdt zich bijna altijd aan het vaste „tarief". Tot een gesprek tussen ver dachte en rechter komt het nooit. Een en ander geeft mij wel steeds een soort machteloos gevoel. Daar wil ik af. Me t de stichting Bjj-rij- dex kan er daadwerkelijk geholpen worden", aldus mr. Kousemaker. „Omdat er chloroform in de sa menstelling zit moet er goed geven tileerd worden en moet er een tem peratuur zijn van ongeveer veertig graden", zegtde heer Jans. De Stichting is volgens hem bezig met de bouw^van een windtunnel, zodat straks de olieslachtoffers mas saai van zijn vondst kunnen profite ren. DEN HAAG (ANP) Zeer groot is op het ogenblik -»p de Nederlandse groenteveilingen de aanvoer van to maten en aangenomen mag worden dat deze in de komende weken nog belangrijk zal toenemen. Er is ook een levendige vraag naar dit Neder landse tuinbouwprodukt, vooral voor de buitenlandse markten en daarbij nemen YVest-Duitsland en Engeland de belangrijkste plaats in. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vandaag heeft in de feestzaal van het koninklijk atheneum te Gent de finale plaats van een sclioolquizwedstrijd waaraan middelbare scholen uit Zeeland en Oost-Vlaanderen hebbèn deelgeno men. Sedert half februari hebbende teams van scholen uit Middelburg, Oostburg, Terneuzen en voor Oost- Vlaanderen uit Gent, Wetteren, Aalst en Geraardsbergen aan de wedstrijd deelgenomen, door wekelijkse ont moetingen. Bij de finale komen ploegen van het koninklijk atheneum te Wetteren, de Sint Gerttudishumaniora en het Sint Franciscuscollege (allen uit Bel gië) en van de christelijke scholen gemeenschap uit Middelburg tegen elkaar uit. Na de wedstrijd worden de deelne mers ontvangen op het stadhuis te Gent, waar zij worden toegesproken door de directeur van de stichting cul tuurspreiding Zeeland en de besten dige deputé, de heer De Grave. Spel leider, ook bij de laatste quiz, is Nand Baart, die ook bekend is van diverse televisie-uitzendingen. (Van een onzer verslaggevers) EEDE De actie die in Eede bij Aardenburg, wordt gevoerd om het mogelijk te maken dat me vrouw R. Nobus haar man naar Houston in Amerika vergezelt, waar hij een moeilijke hartopera tie zal ondergaan (zie De Stem en De Vrije Zeeuw van gisteren) heeft zeer veel weerklank ont moet. De in de Schoolstraat te Eede, waar het gezin Nobus woont, be gonnen actie breidde zich snel over de gemeente Aardenburg uit. In vrij korte tijd werd 5000, aan kleine en grote giften ingeza- meld. Dit bedrag werd aanvanke lijk als minimum gesteld voor de reis- en verblijfkosten van me vrouw Nobus. Gebleken is echter dat met een hogere uitgaaf gere kend moet worden. Om deze sympathieke actie, „Operatie Amerika" genaamd, te steunen zijp op het kantoor van De Stem-De Vrije Zeeuw, Nieuw- straat 9 in Terneuzen en op onze bijkantoren te Goes (Kloikstraat 1) en Hulst (Steenstraat 14) bussen m geplaatst, waarin men zijn bijdra ge kan deponeren. Het geld zal worden overgemaakt aan de ini tiatiefnemer en leider van de ac tie, de heer W. Staelens te Eede. Verder kunnen bijdragen worden gestort op gironummer 1114111 van De Stem te Breda, of giro nummer 473333 van de Coöperatie ve Boerenleenbank te Eede. In beide gevallen moet op de giro kaart duidelijk worden vermeld: Operatie Amerika. Natuurlijk zijn ook andere ini tiatieven (acties van verenigingen bijvoorbeeld) van harte welkom. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stichting „Het Zeeuws Landschap" heeft be richt ontvangen, dat de staat haar de huur van het natuurreservaat „De Kaloot", dicht bij de Sloehaven, heeft opgezegd. Dt houdt verband met de verlenging van de oostelijke haven, dam van de Sloehaven over het schor- rengebied van De Kaloot. De bewuste schorren zijn eigendom van de staat. Zij waren bij de stichting „Het Zeeuws Landschap" in beheer, omdat zij een zeldzaam natuurreservaat ver men. Gedurende dit jaar heeft „Het Zeeuws Landschap" nog wel het recht om de broedvogelkolonie „De Kaloot" tie bewaken. De voorbereidende wer ken voor de dijkaanleg vinden name lijk voorlopig nog slechts in een smal le strook langs de waterlijn plaats. Een uitgestrekt natuurreservaat van weleer is, zoals „Het Zeeuws Landschap" met deernis opmerkt, hiermee van de kaart. In hun vroegere omvang besloegen de schorren van De Kaloot een gebied dat zich tot ver in het Zuid-Sloe uitstrekte. Zij waren honderden hectaren groot. Op de ho ger gelegen plaatsen waren rijke ko lonies broedende vogels aanwezig, van (Vervolg van pag 1) Het „boek van begravingen" op het kerkhof van Serooskerke is wel bewaard gebleven. Daarin staat Monté vermeld als „een militair uit 's Hertogenbosch, gestorven 13 mei, begrayen 15 mei 1940. Het register van de burgerlijke stand uit die tijd, dat eveneens gespaard is gebleven, geeft geen doodsoorzaak op. Het re gister vermeldt slechts, dat veld wachter Sijs de aangifte heeft ge daan. De man die adjudant Monté in 1940 heeft begraven,'de heer P. den Hollander sr. is evenals de veld wachter, al geruime tijd geleden ge storven. „Ik blijf naar bijzonderheden om trent deze paniek-executie zoeken" zegt de heer Van Winkelen. „Ik doe dat .niet om per se een schuldige te vinden, maar omdat alles wat bij draagt aan onze kennis van die ver warde tijd, van belang is". De oudere bewoners van „Seroos" delen zijn speurzin niet. De man die u bedoelt moet ergens achter de kerk begraven zijn. Maar er is zo veel gebeurd sinds die tijd. Het was een chaos!", zeggen zij. Er blijkt geen graf van W.W.H. Monté achter de kerk te liggen. „Een poos geleden is het stoffelijk overschot opgegraven en overge bracht naar een andere plaats", zeg gen dezelfde informanten. Maar op het gemeente-secretarie van Veere, waar men sinds de gemeentelijke herindeling ook de archieven van Serooskerke bewaart, is van een op graving niets bekend, hoewel andere opgravingen, niet van militairen, wèl geboekstaafd zijn. Oorlog en overstroming hebben een stuk verleden uitgewist. Niet voor de heer Van Winkelen, die twaalf jaar was toen de oorlog zijn dorp bereikte. „Ik wil alles tot (n de finesses weten," zegt hij. onder andere de kapmeeuw, het vis- diefje, de grote stern, de kluut en de tureluur. Ook buiten de broedtijd was De Kaloot een rijk vogelgebied, waar men grote waadvogels en wilde gan zen kon zien. Merkwaardig genoeg broedden er in het vorige jaar, onder de rook van de fosforfabriek van Hoechst nog honderden kapmeeuwen en een veertigtal visdiefjes, een zeld zaam geworden vogelsoort. De heer J. F. Griep uit Borssele voert de bewaking over het restant van het eertijds grote schorrengebied, in samenwerking met ambtenaren van rijkswaterstaat. Door liefdevolle bewaking hoopt men dit seizoen nog een laatste broedsel groot te kqnnen brengen. Secretaris W. J. Wolff van „Het Zeeuws Landschap" is van mening dat het met de aanwezigheid van vo gels in De Kaloot weldra voorgoed gedaan zal zijn. Aanslibbing van nieu we schorren is op deze plaats niet te verwachten. In betrekkelijk korte tijd zijn ten behoeve van industrie en in verband met havenaanleg, on geveer vijfhonderd hectare schorren in het Zuid-Sloe verdwenen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gistermiddag betraden een paar dozijn water schapsmagistraten het huis der pro vincie in Middelburg voor een „he raldieke" plechtigheid. Het ging om de aanbieding van de wapenschilden van de waterschappen het Hulster Ambacht, het Axeler Ambacht en De Verenigde Braakmanpolders aan het provinciaal bestuur. De drie wapen schilden completeren een prachtige collectie handgesneden wapenschil den van negen stuks in de gang waaraan de werkkamer van de com missaris der koningin gelegen is. Dijkgraaf W. P. J. Staal (Hulster Ambacht) bood namens de drie wa terschapsbesturen de wapenschilden aan. „De wapens horen in de griffie thuis", zei hij, „na te hebben ver teld wat er allemaal gebeuren moet eer de hoge raad van adel een wa pen goedkeurt. De betrokken water schappen zijn betrekkelijk kort gele den geconcentreerd en dit gegeven stortte hen onder andere in het vraagstuk: Hoe componeert men een ei-gen wapen? Men is er op voortreffelijke wijze uitgekomen. Het wapenschild van het Hulster Ambacht met name, be hoort tot de fraaiste van de negen die nu in het gebouw van de pro vinciale griffie hangen. Wethouder P. J. Brand van Hulst heeft het ontwor pen. Het wapen is verdeeld in vier kwartieren rondom een centraal vlak waarin een leeuw is afgebeeld. De kwartieren verzinnebeelden de ver overing van het land op het water, de bewerking van het land met de ploeg en de indijking welke door monniken is verricht. Voor de ploeg stond een landbouwwerktuig uit de 14e eeuw model. (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE De heer R. Jans- sens binnenvisser en fruitteler te Westdorpe, houdt er een paar niet alledaagse huisdieren op na. In zijn tuin, maar wel achter een veilige omrastering, knorren twee everzwij nen gezellig rond. De beer Pietje weegt 130 kilo en zijn metgezellin Jantje 90 kilo. De heer Janssens kocht beide dieren via een relatie in En schede. De ruim een jaar oude ever zwijnen zijn al helemaal aan him nieuwe omgeving gewend, zo zelfs, dat er binnenkort gezinsuitbreiding tegemoet kan worden gezien. De heer Janssens hoeft maar in zijn handen te klappen of het zwaar lijvige duo komt naderbij getrippeld. Net als andere varkens wroeten ze graag in de grond om zich even later weer brandschoon te likken. De naaste buren van het everzwij- nenpaar zijn drie herten, die zich al lang met het knorrige tweetal hebben verzoend. Foto: De everzwijnen eten uit de hand van hun eigenaar, de heer R. Jans sens te Westdorpe.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3