„ONKOSTENVERGOEDING EEN PRIKKEL" Hidde van der Ploeg pakt volleybalteam bijzonder streng aan Schepers van de eerste plaats TOTO-WINNAAR „NIET TE GELOVEN Geen kaarten meer voor bekerfinale SPORTTOTO Schers leed zijn eerste nederlaag Sercu won rit in de Giro FUNDAMENTEN Historische belasting HARDE LIJN Zaterdag 23 mei 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Daags na de spectaculaire bot sing tussen de heersende volleybalregent AMVJ en de koele Russische meester Burevestnik, schreef bondscoach Hidde van der Ploeg 36) een uitge breid epistel aan zijn broodheren. In die brief knet terde een vurig pleidooi voor de elite van het Ne derlands volleybal. „Geef ze", smeekte Van der Ploeg, „de kans bij Oost-Europa aan te haken, want AMVJ heeft bewezen dat het verschil met Rus land, de absolute wereldtop, uiterst gering is. Wij bevinden ons momenteel op een ongelooflijk Toen Hidde van der Ploeg, een sportieve streber van het zuiverste water, de klus ter hand nam, stond hem het hele bondsapparaat in zijn modernste pak ten dienste. Daar was primair de onkostenderving, de grote valkuil voor Henk Blok, de afgezette coach. Daar was secun dair de nieuwe preaeses Van Dorst, een ambitieuze commandeur, wiens progressiviteit de prikkel was tot betere resultaten en daar was ten slotte Hidde van der Ploeg zelf, een realist die man en paard noemde, die met harde hand regeerde en AMVJ zijn club, aanspoorde naar de hoogste toppen van de roem, die met zijn verfrissende ideeën en zijn straffe werkmethodiek, zijn weten schappelijke aanpak en eerzucht het Nederlandse voileybal voorging naar betere tijden. Die drie stokken had de NeVoBo achter de deur, toen het werk van de grond kwam. „Israël was onze eerste stap op een lange weg. In feite zijn we begonnen met dat toernooi te ver waarlozen. Alleen de laatste trainin gen heb ik bewust wat meer op iiet teamverband getraind. Om niet ge heel onvoorbereid aan te komen En dat we, zonder ons erop te hebben geprepareerd, tot zo'n hoog niveau stegen, geeft mij de garanties, dat we erg ver kunnen komen". Israël, de springcup, een veredeld soort Westeuropees kampioenschap waarin de groep hoogst begaafde talenten de vloer aanveegde met de concurrentie en in een vlaag van overdreven vriendelijkheid maar een set afstond aan gastheer Israël. „Kennelijk", zegt Hidde van der Ploeg als hij in de lounch van het statige Victoriahotel het Nederland se volleybal aan een ruim anderhalf uur durende analyse onderwerpt, „had het thuisfront niet eens op een toernooizege gerekend. Ze hadden me gezegd: je mag Israël gerust als een voorbereiding beschouwen. Dat heb ik ook gedaan. Ik heb er enkele facetten in verwerkt, die echt wel pasten in het kaler van die voorbe reiding op de wereldkampioenschap pen, maar daarnaast hebben we tocii bewust op de toerncoio ver winning gemikt. Ik zou het zeer teleurstel lend nebben gevonden r,is wij met als eersten waren geëindigd'. Israël: het begin. Daar moesten de fundamenten komen te liggen waar op Hidde van der Ploeg zijn dreom- huisje bouwde. Een piekje bij de eerste tien van de wereldkampioen schappen in Bulgarije. Daar is z jn baanbrekende werk op afgestemd. In israël, zonder toonaangevende jongens als Harry Veldhuis en Ha':. Janssen zelfs leverde Hidde van der Ploeg, het voortijdige he-.vijs van zijn vakmanschap. ,lk geloof niet dat we nu zv/esl sterker ziin dan een jaar geleden Wat we in die acht trainingen voor dit toernooi tot staiid hebben gebracht is vooral een brok saamhorigheid. Waa's.-hijnlijk ook wel wat kwaliteitsverbetering en natuurlijk dat enorm poririeve punt dat we nu de allersterkste spelers kunnen opstellen" En ook dat was eer. prae d:e- Van der Ploeg op de arme Henk Bioa had. Blos heeft dikwijls opgebokst tegen de onwil van een handjevol spelers, die weigerden zich voor het karretje van de nationale eer te laten spanner., omdat er bij hun club veei meer te halen viel "V. sloven", stelden de vedettes terêcnt. „ons niet uit voor iets waar geld bij moet". Hidde van der Ploeg in die dagen een zeer gewaarde oefen- meester van hofleverancier AMVJ heeft dat in zijn oren geknoopt en toen de NeVoBo bij hem aanbelde was dat een van de eerste eisen die hij. °P enkele dicht beschreven vel letjes papier neerpende. Het hoefde ai niet meer. De bond, kampend met een kater van een verloren jaar. had de feiten zelf gerangschikt en daar uit zijn conclusies getrokken. „Als zij het niet hadden gedaan dan zou ik het hebben geëist". Het gevolg was, dat de nieuwe bondscoach steeds kon beschikken over een groep op oorlogssterkte. „Wij stikken in ons talent. Als je dat bij elkaar kunt brengen, zo'n man of twaalf, heb je een vreselijk sterke formatie. Dan hoef je niet te werken met dezelfde basisspelers en dan had ik er nog twee thuis ook. Speltactisch is er, in vergelijking met vorig jaar, nog niet zoveel ver anderd. We spelen nog steeds het zelfde spelletje. Op andere terreinen is er wel ingegrepen. We hebben een andere trainingsaanpak, wat strengel- misschien. Ik heb die mo- gelijljjjeden van de bond gekregen. Blok niet. Anders was ik er nooit aan begonnen. In de negen maanden dat Hidde van der Ploeg de selectie onder handen heeft (natuurlijk is dat al veel langer omdat het Nederlands volleybalteam nu eenmaal wordt ge formeerd door een kern van AMVJ- spelers, de vroegere marionetten van Van der Ploeg) zijn de littekens van de ingrepen niettemin duidelijk zichtbaar. In het verleden, toen het team eigenlijk tegen beter weten in te zeer overtuigd was van de eigen capaciteiten, stortte de equipe op de meest ongelegen momenten ineen. „Ze waren niet weerbaar genoeg", weet Hidde van der Ploeg. „Een fout van de scheidsrechter, een blunder van een medespeler, een onderling misverstand, als ze een punt kwijt raakten, werkte dat door. Nu blijft het bij dat ene punt. Je kunt proberen dat psychologisch te duiden, maar daar schiet je op het moment niets mee op. Het is een bekend beeld dat er in de derde set wat minder gespeeld wordt, ook al onderkent iedereen van tevoren dat het gaat gebeuren. Ze willen het voorkomen maar het komt toch. Ik wordt geconfronteerd met de prak tijkervaring. Ik kan daar wel aardi ge theorieën aan verbinden, maar ik weet gewoon niet of dat wel zo is. Op dat moment moet je dus impro viseren, waardoor je kunt terugke ren naar je oude niveau". Psychologie, het is een vingerwij zing in de wetenschappelijke rich ting, die Hidde van der Ploeg bij voorkeur wil volgen. In Israël maakte hij gebruik van de geanaly seerde waardering, een hels karwei waarin hij terzijde werd gestaan door de Hengelose official Koos Knip, die met het simpele maar consciëntieuze streepjes zetten Van der Ploeg en het volleybal in zijn totaliteit een enorme dienst bewees. Van der Ploeg: „Het is een benade ring waarbij we iets minder subjec tief te werk gaan. De trainer ging in het verleden, en dat gebeurt ook nog teveel in de clubs, uit van zijn eigen observatie dat probeert hij in zijn geheugen te vangen en nader hand te reproduceren. Ik heb dat altijd ondergaan als een zeer onvol komen systeem. Als ik twee uur naar een volleybalwedstrijd heb zit ten kijken, zie ik geen kans om naderhand te zeggen: dat was een zwak punt en daar hebben ze uitste kende werk verricht. Dat gaat soms om twee, drie procent rendement en dat neem je niet waar op geheu gen". Het leuke van het analyseren is, dat ik een beter inzicht krijg in de individuele kwaliteiten, maar ook in de teamkwaliteit. Ik geloof dat in de autoritaire positie waarin een coach eigenlijk gemanoevreerd wordt (ik heb een hekel aan een autoritair uitgangspunt, maar het ligt nu een maal zo omdat de zgn. inspraak in een time-out van 30 seconden niet mogelijk is) de aanleiding ligt om van tevoren zoveel mogelijk te do cumenteren". Bezeten van de gedachte de ach terstand met het oosten snel te kun nen inlopen, beitelt Hidde van der Ploeg uit het ruwe steen van het Nederlandse volleybal een monu ment waarvan hij zelf de sokkel is. „Ik durf te zeggen dat die aanslui ting er eigenlijk al is, maar waar we steeds maar tegen aan kijken is het ongeloof in eigen prestaties. Dat is ook een van de redenen dat AMVJ in kansrijke positie toch ver liest ze staan met II7 voor, dan denkeu ze: hè, dat is te gek. We spelen tegen de Russische kampioen, de sterkste natie ter wereld. En als je die gedachte maar even in je. brein krijgt, ga je eraan. Dat is een historische belasting. We hebben altijd ruim van die landen verloren. De spelers weten niet beter, maar ze moeten gewoon aan het idee wennen dat ze ook sets en wedstrijden kunnen winnen. Hoe krijg je dat eruit? Je moet de jon gens met de idee indoctrineren dat ze kunnen winnen. Ze mogen dan gerust denken dat ik ze probeer op te peppen. Als ze dan ook maar opgepept raken, want ik doe het echt niet vanuit een kansloze posi tie. Het berust op reeële grondsla gen". Het is een van de zwakke plek ken van het Nederlands volleybal. De tweede de lage verdediging. Hid- bevoorrechte plaats en het zou doodzonde zijn als we die positie verspelen". De NeVoBo, sinds een comnvandowisseling veel takelijker in zijn beleidvoering, voelde dat zijn haan weer koning kraaide, want achter de vr jj sum miere opdracht die het Hidde van der Ploeg bij zijn aanstelling had meegegeven (terrein winnen) school natuurlijk het verdoezelde hoofdmotief: leid ons i^aar een situatie vlak onder of tegen de Euro pese top aan. Verlekkerd met die gedachte deed het concessies, die de vele voorgangers van Van der Ploeg slechts in lachmerries ervaarden. de van der Ploeg: „Lage verdedi ging stelt hier nog niets voor. Er wordt bij ons vreselijk veel op de aanval getraind en dat gaat ten kos te van de defensie. Op da aanval trainen is een duidelijk karakter trekje van ons volk. Iedereen wil vreselijk graag aanvallen, in aanleg ook eens slim maar wel ontstellend hard. Tot voor kort kon je in het nationale team ook de volkszaak van het harde bonken terugvinden, maar daar heb ik me tegen verzet. Het uitgangspunt is ook dat we nauwe lijks op die aanval zullen trainen. Verdedigen, daar streven we naar. Bij de wereldkampioenschappen moet het er helemaal inzitten. Ei genlijk is het erg triest dat we met die verdediging van de grond af aan moeten beginnen". 55 Wordt dat dan de bewuste harde lijn, waarvoor de spelers van AMVJ zo bevreesd waren, toen Hidde van der Ploeg bondscoach werd? Wordt dat dan de strenge hand waar de spelers van AMVJ in die dagen van het Van der Ploeg-bewind als de dood zo bang voor waren en die de trainer de kreet ontlokte, dat de inzet onvoldoende was, dat hij er mee zou stoppen, omdat er bij lange na niet uit kwam wat er in zat? Hidde van der Ploeg: „Ach, van een hardere opzet is nu nog geen sprake. Pas in augustus gaan we hard wer ken, dan gaan ze waarschijnlijk pas merken wat ik toen bedoeld heb. Het verschil met vroeger is dat ik ze nu in een soort rivaliteitspositie heb gedwongen. Ze weten, als zij het niet kunnen, doet een ander het wel. En bovendien is die onkosten vergoeding toch wel een prikkel ge bleken. Misschien dat ze zich nu ook realiseren dat ik toen gelijk heb gehad dat merk ik. Ik ben blij dat er via deze, misschien wat brute weg, wat gebeurd is. Als ze wat willen bereiken, moeten ze er wat voor doen. Op nationaal niveau wil ik eigenlijk nog meer dan ik des tijds bij AMVJ eiste. De noodzaak dat er straks keihard tegenaan wordt gegaan, is er nu eenmaalrn Mijn werkmethodes zijn wellicht wat strenger maar als je het zaakje slap aanpakt kom je nergens. Het is toch een vreemde situatie dat een jongen als Juriaan Coolen van Blok keer, die een enorme staat van dienst heeft, nu moet bekennen dat het voor het eerst is dat er op zijn Blokkeer is gelet. Ik heb alles heel geleidelijk laten verlopen. Dat moet je doen met mensen van deze intel ligentie. Er is mij wel eens verwe ten dat ik een slecht psycholoog ben. Dat neem ik ze helemaal niet kwalijk. Ik pretendeer ook geen Hidde van de Ploeg: smeekbede tot volleybalbond. psycholoog te zijn. Je bent een soort praktijkman die door ervaring op een bepaald ogenblik aanvoelt hoe hij in moet grijpen. De toekomst? „Ik heb de bond een programma gegeven en dat is helemaal gericht op Bulgarije. Onze bedoeling is dan opnieuw te bepalen wat er gaat gebeuren. £k heb een contract getekend voor een jaar, want ik wil zien wat voor mogelijk heden ze me werkelijk te bieden hebben. Als ik zie dat ik met deze schitterende groep veel meer berei- tken kan en ze geven me de kans niet, dan smeer ik hem. De bond behoudt zich natuurlijk het recht voor te zeggen: Van der Ploeg, jij bent het toch niet helemaal. Ik moet optimale begeleiding voor de jongens hebben. Zeker, ik ben niet meer zo grimmig als vroeger, de drift zit niet zo vaak meer in mijn bloed, maar de eerzucht hè, die is er nog steeds. Eerst de wereld kampioenschappen, misschien kun nen we daar de basis leggen voor de Olympische spelen. Ik zal mijn neus ook elders in Nederland laten zien want liet is toch typerend dat alles was goed is uit het oosten komt. Als de jongens daar allemaal waren blij ven zitten, woonde daar de lands kampioen. En de tijd die ik over heb spendeer ik aan publiciteits- werkzaamheden. In het najaar komt mijn eerste verhalenbundel uit bij Bruna". SALLANCHES (ANP) De Belg Roger de Vlaeminck is winnaar ge worden van 4e etappe van het cri terium der zes provincies. De Span jaard Ocana heeft de eerste plaats in het algemeen klassement overge nomen van Wim Schepers. De beslissing viel vlak voor de fi nish. Anatole Novak, de boomlange Fransman, onbetekenend in het klas sement zoals gewoonlijk de laatste jaren, was al uren alleen op weg met een maximale winst van ruim vijf minuten toen vlak voor Sallanches de Cordon opdoemde. De Cordon heeft geen plaats in de rij van door wielrenners gevreesde bergen, maar voor Novak, die tegen iedere mols hoop als een berg opziet, betekende het toch de scherprechter. Een klein groepje sprong achter Novak aan op de hellingen van de Cordon en tot de eersten die hem achterhaalden be hoorde Joop Zoetemelk, verder ook Grosskost,, De Vlaeminck, Van Im pe, Ocana en Delisle en even later ook Pingeon, Janssen, Poppe, Pouli- dor en Aimar. Op het hoogste punt kwam Van Impe als eerste door, in de tien kilometers die nog restten tot de eindstreep, ontsnapten De Vlaeminck en Ocana. De Belg „pakte" de sprint en de Spanjaard de eerste plaats in het algemeen klassement. De uitslag van de vierde etappe, een rit over 237 kilometer van Lyon naar Sallanches, is: 1. Roger de Vlaeminck (Bel) 5 uur 59 minuten 51 seconden (met tijdsvergoeding 5.59.31); 2. Ocana (Spa) 5.59.51 (5.59.41); 3. Van Springel (Bel) 6.00.15; 4. Janssen (Ned) 6.00.23; 5. Pingeon (Fra); 6. Bellone (Fra); 7. Aimar (Fra); 8. Grosskost (Fra); 9. Delisle (Fra); 10. Van Impe (Bel); 11. Zoetemelk (Ned); allen dezelfde tijd als Jansen; 13. Wagtmans (Ned) 6.01.35; 14. Poppe 6.00.50; 15. Van- neste 6.01.18; 16. Pintens 6.01.18; 19. Bracke 6.01.35. Het etappeklassement ziet er, wat betreft de 'Nederlanders, verder als volgt uit: 53 Steevens 6 04,14; 59 Kre kels; 62 Zoontjens, zelfde tijd als Steevens; 65 Beugels 6.05,24; 67 Ger rits en 68 H. Harings in 6.05,42 71 Hoogerheide; 75 Otlenbros in 6.06,44. 78 Wouters; 79 Poortvliet 6.07,86; Deelen 6.35,33. Bij de tien renners die vrijdag, voor de grote bergetappe van zaterdag, de strijd staakten, behoor den de Nederlanders Serpenti, Frij- ters, Pepels en Van Midden. Het algemeen klassement1. Ocana 16 uur 23 minuten 4 seconden; 2. Ro ger de Vlaeminck 16.23.22; 3. Delisle 16.23.44; 4. Van Springel 16.23.55; 5. Pingeon 16.23.56; 6. Aimar 16.24.03; 7. Grosskost 16.24.06; 8. Janssen 16.24.16; 9. Van Impe 16.24.17; 10. Zoetemelk 16.24.24; 11. Schepers 16.24.42; 12. Poulidor 16.24.44; 15. Vanneste 16.25.32; 22. Wagtmans 16.26.04; 26. Vianen 16.26.59; 33. Den Hartog 16. 27.40. Plaatsingen van de Nederlanders: 41 Beugels 16.30,31; 47 J. Harings 16.41,40; 55 Steevens 16.33,08; 61 Zoontjens 16.34,07; 62 Krekels 16.34,13; 67 Ottenbros 16.36,11; 68 Hoogerheide 16.36,17; 76 H. Harings 16.41,37 77 Gerrits 36.41,37; 79 Poort vliet 16.44,16; 81 Wouters 16.52,34; 86 Deelen 17.11,33. DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto 43 zijnInleg 1.370.447,10. Deelnemers 645.062; prijzengeld: 616.701,20. Ie en 3e prijs: 185.010,36 2e en extra prijs 123.340,24. Ie prijs: 1 melding, ontvangt 185.010,40 2e prijs; 44 meldiftgen per winnende kolom 2.803,20; 3e prijs 610 meldingen per winnende kolom 303,30. Extra-prijs: 100 mei' dingen, per winnende kolom 1.233,40. (Van onze sportredactie) RIJEN In het gezin Schaer- laeckens aan de Pastoor Gillis straat te Rijen heeft de spanning plaatsgemaakt voor een aanzien lijke feestvreugde. Immers, de heer J. Schaerlaeckens, 24 jaar en sinds enkele weken de baas van een eigen stucadoorsbedrijf, is de enige Nederlander, die drie we ken geleden voetbaltoto 40 hele maal juist invulde. Dit heeft de heer Schaerlaeckens een bedrag van f 185.010,40 opgeleverd. „Ik begrijp het zelf niet. Ik kan het niet geloven," is de reactie van de gelukkige toto-winnaar als men hem vraagt hoe hij zich met een dergelijk bedrag in zijn bezit nu voelt. De vreugde over het feit dat alle dertien uitslagen van toto 40 goed waren geraden, was aanvankelijk groot, ,,'s Avonds om elf uur was er alleen nog maar van mij een mel ding van dertien goede uitslagen. Het is daarna een spannende tijd geweest. Steeds was het de vraag: zouden er nog meer mensen met dertien goede uitslagen bijkomen? Om de twee dagen hebben we het totobureau gebeld. De laatste week was de span ning niet zo groot meer. Toen wist ik al voor 99 procent zeker dat ik de enige was," vertelt de heer Schaer laeckens. Ofschoon hij al jarenlang met de voetbaltoto meedoet, is dit de eerste keer dat hij een prijs heeft gewon nen. De heer Schaerlaeckens is een echte voetbalsupporter. „Ik heb vroe ger altijd gevoetbald, bij R.A.C. en bij Bavel en eigenlijk overal zo'n beetje. Nu ga ik nog dikwijls naar het voetballen kijken, voornamelijk naar wedstrijden van R.A.C. en N.A.C." vertelt de totowinnaar. Re acties heeft hij in het dorp Rijen al heel wat gekregen. Regelmatig wordt hij aangehouden door mensen, die hem met zijn succes feliciteren. LAS VEGAS (A.N.P.) Johan Scherz, de Oostenrijkse kampioen, heeft op de vierde dag van het toer nooi om het wereldkampioenschap driebanden, dat in Las Vegas wordt gehouden, zijn eerste nederlaag gele den. De Japanner Suguimizy ver sloeg de Oostenrijker in een zeer ma tige partij in 81 beurten. Scherz kwam niet verder dan 49 caramboles. Door zijn beter algemeen gemid delde behoudt Scherz de leiding. Hij vergaarde tien matchpunten uit zes partijen, evenals de Jaoanner Kashi- ki. De Belg Raymond Ceulemams, die op de eerste dag verrassend verloor van de Amerikaan Robin, staat wat verliespunten betreft nu op gelijke hoogte met Scherz en Kashiki. De Belg speelde een partij minder en heeft acht matchpunten. De uitslagen van de partijen van de zevende en achtste ronde zijn: Kobayashi (Jap.) 60 68 0,889 Martinez (Arg.) 50 68 0,735 Robin (V.S.) 60 98 0,610 Gilbert (V.S.) 56 98 0,570 Suguimizy (Jap.) 60 73 0,820 Yousri (Eg.) 39 73 0,534 Kashiki (Jap.) 60 55 1,090 Tiedtke (W.-Dld.) 39 55 0,709 Ceulemans (Belg) 60 39 1,530 Martinez 39 39 1,000 Robin 60 69 0,860 Yousri 33 69 0,478 Suguimizy 60 81 0,740 Scherz 49 81 0,604 Tiedtke 60 69 0,860 Gilbert 57 69 0,820 Stand na acht ronden (resp. par- tijen en matchpunten): 1 Scherz 610; 2 Kashiki 610; 3 Suguimizi 710; 4 Ceulemans 58; 5 Kobayashi 68 6 Robin 78; 7 Martinez 76; 8 Tiedtke 74; 9 Gil bert 6 —0: 10 Yousri 70. De heer Schaerlaeckens, die bijna 2 ton rijker werd, met echtgenote, dochter en niet te vergeten het winnende toto-formulier. (Van onze sportcorrespondent) DEN BOSCH De belangstelling voor de KNVB-bekerfinale tussen Ajax en PSV die woensdag in het Bossche sportpark „De Vliert" ge speeld wordt blijkt zo groot, dat er geen kaart meer te krijgen is. Giste ren vlogen alle 30.000 plaatskaarten de loketten uit. Om tien uur al stonden er voet balsupporters te wachten en toen om 14 uur de verkoop officieel begon was de rij gezwollen tot een indruk wekkende file. De 10.000 zitplaatsen waren het eerst verkocht, de 20.000 andere kaarten volgden in snel tem po. Om half zeven ging het laatste entreebewijs weg terwijl er nog hon derden mensen stonden te wachten. Tevergeefs dus. Maar ze waren niet de enige teleurgestelden. Ook FC Den Boschdirecteur J. van de Klink keek liet erg opgewekt. De kaartverkoop «n'twrichtte zijn hele bureau en dat erwijl hij met zijn assistenten werk ;enoeg had voor een actie ten bate ran FC Den Bosch. Bovendien, en dat vas het ergste van alles, de vereni- ;ing krijgt geen cent van de recette. Iet sportpark is eigendom van de /emeente, die dan ook de kaartver koop in beheer had. Maar wisten ie supporters veelZe vervoeg- len zich bij de voor hen meest be leende in De Vliert en dat was FC Den Bosch. De heer Van de Klink en zijn assistenten kregen drie dagen lang een storm vain telefoontjes te verwerken, kwamen aan hun eigen lijke dagtaak niet toe en zagen geen cent van dit Bossche meevallertje als compensatie. „Voor mij hoeft het niet meer", zuchtte Van de Klink gister avond. De gemeentelijke sportdienst telde toen de winst ZINGONXA (ANP) Patrick Sercu heeft de vijfde etappe gewonnen van de Ronde van Italië. Na de rit over 150 km van Lodi naar Zingonia sprintte de Belg sneller dan Basso (It), Bitossi (It) en Dancelli (It). De 155 km werd afgelegd in 3 uur 57 mi nuten en 38 seconden. Bitossi behield de roze leiderstrui. De uitslag van de vijfde etappe: 1 Sercu (Bel) 155 km van Lodi naar Zingonia in 3 uur 57 mie. 39 sec., 2 Basso (It), 3 Bitossi (It), 4 Dancelli (It), 5 Merckx (Bel), 6 Milioli (It), 7 Ronsmans (Bel, 8 Mariano Lasa (Sp), 9 Bergamo (It), 10 Benfatto (It). Het algemeen klassement: 1 Bitos si 21 uur 11 minuten en 29 seconden, op 2 seconded: 2 Dancelli (It), op 7: 3 Polidori (It), 4 Ritter (Den), op 22: 5 Merckx,

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 11