Jan (Focus) Akkerman is bang van Amerika HeM Mannen met bedrijfservaring. neelbordlöbrïek Oo/terhout draaiers fraisers kotteraars eiekfriciens machine-bankwerkers eeuwió DE VRIES R0BBE GO N.V. BOEKHANDEL VAN DE SANDE ZWITSANAL ]REB19Éfl[ ADMINISTRATIEVE MEDEWERK(ST)ER Vlotter uw rijbewijs halen? N.V. GARAGE VERRRUGGE TERN. BOYS- KRABBENDÜKE ZITTEN DOET PIJN Reclame adviesburo Hessel EEN WERKSTER Garage Kerckhaert Vrijdag 22 mei 1970 DE VRIJE ZEEUW (Van onze showredacteur) OOSTERHOUT De Neder landse popgroepen zijn de laatste maanden meer dan ooit in het nieuws geweest, d.w.z. internatio naal, vooral naar aanleiding van de Amerikaanse successen, be haald door groepen als Shocking Blue, Tee-Set en The George Ba ker Selection. Het zelfde gaat waarschijnlijk ook gebeuren met een talentvolle formatie, geboren in december 1969, de groep Focus, bestaande uit Thijs van Leer, or- gel-fluit-piano, Hans Cleuver, drums en percussie, Martijn Dres den, basgitaar en trompet en Jan Akkerman, sologitaar, melotron en conga's. Dezelfde Jan Akker man, die zich nu een ijzersterke reputatie als Nederlands beste sologitarist heeft verworven, laat zich niet zo erg enthousiast uit over het feit, dat Focus tegen het einde van dit jaar een gepland bezoekje aan de U.S.A. zal gaan brengen. Verder deed Jan Ak kerman in gesprek met ons nog enkele krasse en minder milde uitspraken over de nederbeat en de popsituatie in het algemeen. Jan Akkerman: „Ik ben destijds begonnen met Johnny and The Cel lar Rockers en diezelfde samenstel ling vond je weer terug in The Hunters, waarin ik ruim vijf jaar gespeeld heb. Weet je wat het is? Ik heb veel te lang met shit-muzikan- ten moeten spelen. Ik heb wel een geweldige tijd gehad, hoor. De periode van The Hunters was mijn gelukkigste tijd, maar ik vind dat een beatgroep soms erger dan een huwelijk is. Je hebt namelijk met maar liefst vier karakters te maken en krijgt steeds minder ver trouwen in elkaar. Vandaar dat toen ik bij Brainbox kwam, ik alleen voor de poen werkte. Dat veroorzaakte bij mij een in wendige frustratie en het maakte mij kapot. Tijdens Brainbox speelde ik eens met Thijs van Beer en het spelen met hem maakte mij mtens gelukkig. Ik vind Van Leer dan ook een geweldige muzikant. Nou en toen ben ik overgestapt. Ja, Pierre van der Linden (drum mer van Brainbox) is er bij geble ven. Jammer, want het is een erg goede drummer". Na een langdurige periode bij ve lerlei orkesten kwam Jan dus bij Focus, een uistekende groep waar Radio Luxemburg wat het manage ment betreft de touwtjes in handen heeft genomen. „Ja, dat is toen erg leuk gegaan. Radio Luxemburg management, een wereldomvattend orgaan en een der grootste Europese stations met zeer goede Amerikaanse connecties, had al een oogje op Focus en toen ik erbij kwam bood het wat meer per- spektieven, want daarvoor was er nog niet genoeg beat, nog niet zo heavy. Vanaf december '69 zijn we toen hard gaan werken. We kregen een installatie van meer dan een ton van Luxemburg en gingen binnen korte tijd naar Engeland, de Morgan Studio's in Londen, waar Jethro Tuil hun derde elpee opnamen. Wij heb ben daar de eerste elpee opgenomen, die als alles meezit over een maand uitkomt met daarop onze eerste single „Why Dream About a future". De plaat. komt in Nederland uit bij Bovema, Frankrijk op AZ, Enge land bij Transatlantic en in Amerika uit op Sire. Ik ben nog twee keer terug ge gaan naar Engeland voor de mixage. De songs zijn grotendeels geschre ven door Thijs van Leer en ik heb alle arangementen verzorgd. We gaan echter van nu af aan alle ideeën met z'n vieren uitwerken en bespreken. Het zal dus niet meer gebeuren, zoals vroeger, dat er maar een of twee namen onder een com positie komen te staan, néé onder vier namen. In de beginperiode van Focus heeft men als backing-groep gefun geerd bij de nusical ..Hair" Hoe is dat verlopen? „Dat hebben we niet zo lang vol gehouden. Twee maanden maar, dat lijkt kort, maar het was al gauw te lang voor ons. Je knapt er zo ver schrikkelijk bij af. Iedere avond weer dat zelfde. Nee, ik ben deze en vorige week nog een paar keer in- gev-l.len, omdat ik toevallig vrij was, maar dat is voor mij de groot ste afknapper in mijn leven ge weest. Er is een gitarist erg goed bezig en dat is Tijmen Hölwerf. Hij is van een iets oudere generatie en heeft het helemaal door. Nog bij Pia Beek gewerkt. Maar het is geen douwer. Erg jammer, want het is een bijzonder goede gitarist. Jan Akkerman: „Tja, dat wordt een hele drukke tijd. We gaan in juni-juli naar Zuid-Frankrijk, we doen een popfestivalletje op Major ca, waar ik erg veel zin in heb dat is Israël en dan gaan we het grote Bratislava-concert (waar vorig jaar de Beach Boys optraden) in Praag doen. En verder veel optredens in Nederland en de rest van Europa natuurlijk. Maar waar ik als een berg tegen op zie, dat is tegen het einde van het jaar Amerika. Nee, ik wil niet zo hard. Je hoort zulke dure verhalen over Amerika. Van „we maken het daar", zoals die Freddy Haayen over Ame rika praat. Goed, we hebben daar wel wat verkocht, maar er lopen zulke verschrikkelijke goeie musici rond. En dan komt daar het groepje Shocking Blue of The Earring. Nee, we zijn zo ver nog niet. Weet je wat goed is? Wes Mont gomery, Barney Kessel. Een ontzet tend knappe rasmuzikant vind ik Frank Zappa, zijn elpees zoals b.v. „Hot Rats" en „Uncle Meat" zijn gewoon de maatstaf voor de hele popbusiness". Tijdens de periodes bij The Hun ters en Brainbox werkte Jan Akker man veelvuldig als sessie-gitarist in de Bovema-studio's. Zo zat hij altijd in een opname van The Cats. Maar dat is nu voorbij. Jan Akkerman doet nu andere dingen, die de aan dacht opeisen. Zo heeft hij de afge lopen maanden twee aardige elpees gemaakt. Een met saxofonist Hans Duif er en de tweede Veronica-deejay Chiel Montagne. elpee te maken met Hans Dulfer, elpee te maken met Hand Dulfer, die mijn waardering als saxofonist heeft. De mensen die met hem spe len op deze elpee komen grotendeels bij Max Woiski vandaan en het is heel erg fijn geworden. Ik speel een nummer op de nlaat, die titelsong „The Morning After The Third", een compositie van Dulfer. Allemaal uit stekende musici die meespelen. Ontzettend spiritueel was het voor mij om te werken met iemand als Chiel Montagne. Chiel heeft name lijk een aantal gedichten gemaakt, waarvooi ik de muziek heb ver zorgd, De plaat biedt een introverte sfeer. Hoogtepunt voor mij op de elpee is zonder meer „Meisje In De Stad", waarvoor ik de muziek van o.a. „Strange Things Appear" (een oude single van de Hunters) en „Woman's Gone" gearrangeerd heb". Jan Akkerman heeft het laatste decennium actief meegedraaid in de Nederlandse popwereld. Favoriete groepen? Ik vind nou niet dat er bepaald veel in Nederland gebeurt. Mijn meest favoriete Nederlandse groep is Cubus, die ook al zo lang mee draait alk ik, en de jongens zijn nog steeds bij elkaar. Een goede groep zonder meer. Dat de popsituatie hier slecht is ligt zeer zeker niet aan Veronica. Ik had nooit verwacht, dat zij „Down Man" zo erg zouden pu shen en ik ben erg blij omdat we er veel platen van verkocht hebben. Ik bewonder producer Tim Griek om zijn scherpzinnige registratie. Hij heeft, naar mijn mening, heel wat in zijn mars. Willem van Koo- ten is ondanks zijn keiharde zake lijkheid een uniek persoon en hij is het, die samen met Jan van Veen en Koos Zwart met hun Hitweek en Radio Veronica de Nederlandse pop business op gang heeft geholpen. Ik ben niet zo erg onder de indruk van Jan van Veen's arrogantie, maar ik ben erg geschrokken over de manier waardoor hij er door de directie van Veronica is uitgewerkt". Jan Akkerman heeft gesproken. Het genie van de nederpop gaat op 25 mei beginnen met de opname van een dubbelelpee. Maar daarvoor gaat bil zich eerst baden in de Tunesi sche zon genieten van. een volgens hem welverdiende vakantie. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: Industrieweg 37 Temeuzen Tel. 01150-3451 Oude Stad 19 Oostburg TeL 01170-2473 VOETBALVERENIGING „TERN. BOYS" Terrein Zuidersportpark COMPETITIE DERDE KLASSE Zaterdag a.s. Aanvang 4.15 uur Entree f 1.50. Kinderen tot 16 jaar 0.50 Ouden van dagen 0.75. Leden en donateurs alleen op vertoon van kaart vrije toegang. De Jaarlijkse Algemene Vergadering van Aandeel houders in de N.V. MAATSCHAPPIJ TOT EXPLOITATIE VAN STEEN FABRIEKEN „UDENHOUT" VOORHEEN WEYERS CO. TE UDENHOUT. zal gehouden worden op vrijdag 5 juni 1970 te 11.30 uur ten kantore van de Vennootschap te Udenhout Punten van behandeling: 1. Goedkeuring notulen van de vergadering van 21 mei 1969. 2. a. Verslag van de Raad van Bestuur over het boekjaar 1969. b. Goedkeuring van de Balans en de Winst en Verliesrekening over het boekjaar 1969. c. Décharge aan de Raad van Bestuur over het gevoerde be heer. 3. Voorstel tot benoeming van Drs. D. J. P. Wes- seling in de vacature van de Raad van Be stuur ontstaan door het overlijden van Mr. F. B. I. M. Janssens. 4. Aanwijzing van de personen bedoeld in ar tikel 9 der statuten. 5. Rondvraag. De Raad van Bestuur Exemplaren van de agen da en het jaarverslag zjjn vanaf heden verkrijgbaar ten kantore van de Alge mene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, Breda en Tilburg, de Heren Hel dring Van Marken te Amsterdam en ten kantore van de Vennootschap. Teneinde de vergadering te kunnen bijwonen die nen aandeelhouders, over eenkomstig het bepaalde in artikel 22 der statuten, hun aandelen uiterlijk op de vierde dag vóór die der vergadering te deponeren bij de Algemene Bank Ne derland N.V., te Amster dam, Breda en te Tilburg, de heren Heldring Van Marken te Amsterdam of ten kantore van de Ven nootschap. De Officier van Justitie bij de Arrondissementsrecht bank te Breda brengt ter kennis van belanghebben den, dat in de onteigenings procedure van: Theodorus Johannes An- driessen, in zijn hoedanig heid van Burgemeester van de gemeente Oud- en Nieuw-Gastel en Hoofd van het Gemeentebestuur dier gemeente, wonende te Oud- Gastel, gemeente Oud- en Nieuw-Gastel, tegen: Johannes Cornelis Maria Oomen, wonende te Oud- Gastel, gemeente Oud- en Nieuw-Gastel, Koelestraat 33, door de E. A. Heer Rech- ter-Commissaris is bepaald, dat het onderzoek der des kundigen zal plaats hebben op woensdag, 24 juni 1970, des voormiddags om 10.30 uur, ter plaatse van het te onteigenen. Breda, 14 mei 1970. De Officier van Justitie vnd. Mr. R. H. F. H. M. Grasso De Naamloze Vennootschap „Limonadefabriek Gebr. van Haperen N.V.", geves tigd te Etten-Leur, en al daar kantoorhoudende aan de Roosendaalseweg 12. en incidenteel tegen: Cornelis Smolders, wonen de te Roosendaal, gemeen te Roosendaal en Nispen, Petrus Lambertus Johannes Marie Segers, wonende te Roosendaal, gemeente Roo sendaal en Nispen, Raad huisstraat 41, P. L. J. M. Segers, wo nende te Roosendaal, ge meente Roosendaal en Nis pen, Raadhuisstraat 41. in zijn hoedanigheid van ge volmachtigde van Joseph Marie Leon Segers, ver blijvende buiten het Ko ninkrijk, en incidenteel tegen Johannes Cornelis Jonge- nelen, landbouwer, wo nende te Roosendaal, ge meente Roosendaal en Nispen, door de E. A. Heer Rech ter-Commissaris is bepaald, dat het onderzoek der des kundigen zal plaats hebben op woensdag 24 juni 1970, des voormiddags om 11.30 uur, ter plaatse van het te onteigenen. Breda, 14 mei 1970. De Officier van Justitie vnd Mr. R. H. F. H. M. Grasso Lopen trouwens ook - als u last hebt van aambeien. Wat een narigheid. Dat is nu voorbij, want ZWITSANAL - nieuwe samenstelling - helpt snel, brengt meteen verlichting. U hebt direct minder pijn, de jeuk verdwijnt en die nare zwellingen slinken weg. Wat een enorme opluchting! ZWITSANAL, wetenschappe lijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stoffen bevrijdt u snel van aambei-ellende. Vanaf 2,15 uit de laboratoria van Zwitsal BREDA TEL 30097 De Magneetbandfabriek Oosterhout - waar de geluids banden voor recorders zowel voor professioneel als huiselijk gebruik worden gemaakt - biedt handige, accurate mannen een prachtige specialisatie aan in lakbereiding, snijden en „coating". In onze lakbereiding wordt een speciale lak gefabriceerd, lie aan zeer hoge kwaliteits eisen moet voldoen. Een laag hiervan wordt vervolgens op folie aangebracht en moet dan het geluid kunnen opnemen, vasthouden en weergeven. Het aanbrengen van die lak op folie is een precisie- werkje waar de „coaters" zich mee bezighouden. Het snijden van de folie gebeurt weer door specialisten in onze snij-afdeling U ziet: 3 interessante werkzaamheden. Die niet direct schoolopleiding en diploma vragen, maar wel bedrijfservaring! Bent u een beetje technisch aangelegd Accuraat? En tussen de 18 en 40 jaar oud Dan moeten we beslist eens met elkaar praten! Wij bieden u het voordelige Philips contract, met alle gunstige, bijbehorende sociale voorzieningen en zekerheden omdat we een dochteronder neming zijn. Wat wilt u nog méér Pak de telefoon en bel (01620) 3901. Of kom gewoon eens langs op onze fabriek, of maak telefonisch of schriftelijk een afspraak voor een tijd die u het beste schikt. Ons adres: Molenstraat 37, Oosterhout. IGORINCHEMI is een onderneming in de metaalverwerkende industrie waar ca. 3000 personen een dagtaak vinden bij het construeren en vervaardigen van: grote en kleine CONSTRUCTIEWERKEN, bruggen, stalen en non-ferro RAMEN, DEUREN en glasgevels, plaatstalen RADIATOREN. In de modern ingerichte machine-fabriek van onze technische dienst is plaats voor all round VAKLIEDEN t..w.: De werkzaamheden bij deze dienst omvatten: het in produktie vervaardigen van machine-onderdelen voor be weegbare bruggen, sluizen en havenkranen het repareren van machines, apparaten, gereedschappen en transpormiddelen het vervaardigen van stempels en matrijzen, installaties voor de betonindustrie, alsmede het hechaniseren van produktiemiddelen. WIJ BIEDEN: vast loon winstdeling ruime reisgeldvergoedingsregeling gratis bedrijfskleding vakantie, naar keuze, vrij op te nemen. Gegadigden kunnen zich melden MAANDAG 25 MEI 1970 vanaf 10.00 uur 's morgens in café restaurant „De Korenbeurs" zaal no. 2, Potter straat 50 t.e Bergen op Zoom. LET WEL ook voor ongeschoolden en geoefenden biedt ons concern mogelijkheden. De Officier van Justitie bij de Arrondissementsrecht bank te Breda brengt ter kennis van belanghebben den, dat in de onteige ningsprocedure van: Johannes Petrus Godwaldt. in zjjn hoedanigheid van Burgemeester van de ge meente Roosendaal en Nis pen, en Hoofd van het Ge meentebestuur dier ge meente, wonende te Roo sendaal, gemeente Roosen daal en Nispen. tegen: De Naamloze Vennootschap N. V. Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzers", gevestigd te Breda en aldaar kan toorhoudende aan de Ce- resstraat 13. vraagt een voor de administratieve werkzaamhe den die de studio met zich meebrengt. Voor een vlotte jonge kracht een afwis selende baan in een prettige werksfeer. Schriftelijke sollicitaties ter attentie van chef studio Postbus 15, Willemstad N.-Br.) NAAM- KAARTJES Noordstraat Si - Temeuzen - Tal. 2073 Eigentijds mid-west bankstel. Bestaande uit: fauteuil vanaf 375.-, 2-zitsbank vanaf 590.-, ruime 3-zitsbank vanaf 810.-. Bijbehorende tafeltje vanaf 166.50. Uitvoering in massief iepen; in mid-west groen of zachtbruin. Sfeervolle eetkamer royaal uitgevoerd. Tafel 538.-. Stoel 158.50. Armstoel 217.50. Leverbaar in massief iepen of in massief eiken. Wit-lacqué slaapkamer met royaal 2-persoons-ledikant 197.-. Nachtkastje 109.-. Commode-kaptafel 188.-. Spiegelkast 276.-. 4-deurs linnenkast 561.-. Deze geweldige slaapkamer wordt gratis en vakkundig geplaatst. MEEUWIS showroom vindt U in Oirschot aan de Rijke- luisstraat 25. Iedere werk dag geopend van 9-6 uur. Zaterdag van 10-5 uur. Dinsdag- en Vrijdag avond van 6-9 uur. BESUsT [BEN UITSTAPJE] WAARD' wonen met karakter RIJKESLUISSTRAAT 25 OIRSCHOT Polyesterboot 3.50 m. lang met buitenb. motor 3,5 pk. in prima staat. Te zien: Bilderbeek, Guido Gezelle- straat 3, Terneuzen. Tel. 2815. GEVRAAGD voor direkt voor 2 avonden per week. Absdaalseweg 41 Hulst Tel. 01140 - 3451

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 8