Pinksterdrukte zonder al te grote problemen Jehova's Getuigen in Terneuzen bijeen HOOG WATER BIJ NIJMEGEN Voorbereidend gesprek in Heinkenszand van „Aluminium comité5' Nieuwe vliegclub kampt met begrotingstekort Man uit Zierikzee ontvlucht Prof. Pompe-kliniek BEZETTINGSGRAAD ZEEUWSE CAMPINGS ROND 60 PCT. Ongevallen op de Zeeuwse wegen Breskens Voor 60 procent Drie dagen bezinning door 1100 man Hond beet agent INBRAKEN TE VLISSINGEN EN SOUBURG Wonderlijk goed afgelopen Belg overleed bij wormen spitten Congres te Goes op 23 mei t t Naar ziekenhuis na joy-riding TWEE ZEEUWSE CLUBS FUSEREN Niet rond Wandeltochten rond Goes Raadslid stelt vragen aan b. en w. Terneuzen Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen Hoogwater In Terneuzen PvdA-fractie werkt niet meer met Hol samen DINSDAG 19 MEI 1970 2 (Van onze correspondent VLISSINGEN Een personenau to, bestuurd door P. J. F. uit Vlis- singen, is daar zaterdagavond tegen een langs de Paul Krugei straat staande lichtmast gereden. De auto sloeg enkele malen over de kop, terwijl de lichtmast afknapte. De auto werd geheel vernield. De be stuurder was onder invloed; hij kwam met de schrik vrij. Op Rijksweg 58 reed in de nacht van zaterdag op zondag de heer J. K. M. uit 's-Heer Arendskerke nabij de Spoorwegovergang te Vlissingen rechtdoor tegen de vangrail. De auto ging enkele malen over de kop en werd geheel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij Ook hier was sprake van drankmisbruik In diezelfde nacht werd de be stuurder van een personenauto, de heeir P. A. D. uit Koudekerke, op de Galgenweg door een tegenligger verblind. Hij vloog uit de bocht. De auto werd geheel vernield. Dé be stuurder kwam met de schrik vrij. Zondagmorgen verleende de be stuurster van een bromfiets, mej. F. J M B. uit Goes, geen voorrang aan een personenauto, die over de Kou- dekerkseweg kwam en bestuurd werd door mej. B. O. uit Beverwijk. Per ambulance moest mej. F. J. M. B. met ernstig hoofdletsel naar het Bethesdaziekenhuis worden overge bracht. De auto werd zwaar 1 f scha- digd. Op de weg naar Noord-Beveland zijn bij Katseveer twee auto's fron taal met elkaar in botsing gekomen. M. R. uit Nieuwdorp reed links van de weg en kwam in botsing met de auto bestuurd door M. M. uit Honse- lersdjjk. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Op de Rijksweg 58 nabij Rilland- Bath hebben zich verschillende ket tingbotsingen voorgedaan. Er was zeer veel materiële schade: verschil lende auto's moesten worden weg gesleept. Een aantal automobilisten liep verwondingen op. Zaterdagmor gen vroeg deden zich de ernstigste botsingen voor. Tweemaal achter elk aar botsten toen vier auto's op elkaar. Oorlog en bevrijding Op le Pinksterdag kon op de tentoonstel ling Oorlog en bevrijding in Goeder- tijt de 750e bezoeker worden geno teerd. Namens de organisators werd een lepeltje van Goedertijt aangeboden. De gelukkige was de heer J. v. Luyk uit Vlissingen. (Van onze verslaggevers en correspondenten) MIDDELBURG/GOES De pinksterdrukte in Zeeland is ge- ringerg eweest dan vorig jaar. Niettemin hebben vele duizenden van het overigens matige weer willen profiteren. Hun terugkeer naar de plaatsen van herkomst is gisteravond zoals al deels op de voorpagina gemeld zonder al te grote problemen verlopen. De Rijkspolitie typeerde de ver werking van het verkeer op Rijksweg 58 door Zuid-Beveland als „harmonieca-achtig". De west-oost rijdende file die gis teravond rond zes uur over Rijksweg 58 voorwaarts schoof, stokte af en toe wel even, maar als de politie ter plaatse verscheen om regelend op te treden, dan zette zij zich weer in be weging. Werkelijke problemen deden zich voor bij de massale uittocht vanuit het kustgebied van Schouwen. Rond half zes ontstond er een file die de gehele zuidelijke rijbaan van de weg van Haamstede naar Zierikzee vulde. Bij het veer Zijpe-Anna Jacoba- polder, dat tegen de verkeersstroom niet opgewassen bleek, noteerde men gisteravond wachttijden van twee uur en langer. Vlissingen en Middelburg namen de grootste verkeersdrukte om res pectievelijk vijf uur en half zes voor hun rekening. Er waren echter bij de intussen berucht geworden obstakels in de route van de kust naar het bin nenland politiemensen geposteerd, die voor een vlotte doorstroming zorgden. Ongevallen van betekenis hebben zich niet voorgedaan, althans niet in verband met de pinkster drukte. De bezettingsgraad van de Zeeuwse campings werd gisteravond geschat op 60%. De hotelbezetting bleef daar, nog iets beneden. Miniatuur Walche ren in Middelburg had een bevredi gend bezoekersaantal. De algemene indruk bij de politie was, dat de Zeeuwse wegen door re cente verbeteringen beter in staat zijn om een plotseling groot verkeers aanbod te verwerken dan vorig jaar het geval was. Vooral de kruipsporen langs Rijksweg 58 door Zuid-Beve land blijken een verbetering te zijn. Zij worden op topdagen gebruikt voor het snel buiten de circulatie brengen van auto's met warm ge draaide motoren. Het weggedeelte ter hoogte van de veerhaven te Kruinin- gen had gisteren een eenstrooksuit- voering, waardoor gevaarlijke en tijd rovende inhaalmanoeuvres werden voorkomen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ongeveer 1100 Jehova's Getuigen van de kring Zeeland hebben drie dagen lang in het Zuidlandtheater in Terneu zen gecongresseerd. Uit alle delen van de provincie waren zij naar Terneuzen gekomen om zich te bezinnen op de bijbelse bood schap, hun velddienst en organi satie. De voorbereiding van het congres was tot in de puntjes geregeld. De congressanten werden bij particulie ren, campings en jeugdherbergen ondergebracht. Doordat het theater slechts vierhonderd mensen kon be vatten, werden enkele honderden bezoekers verzameld in de foyer. Door middel van een gesloten tele visiecircuit en verschillende televi sieontvangers konden zij het ge beuren in de schouwburgzaal op de voet volgen. De fietsenstalling op de binnenplaats van de rijksscholenge meenschap Petrus Hondius was her schapen in een - grote veldkeuken, waar het eten van de congressisten werd toebereid. Het was de eerste keer dat het congres van de Jeho va's Getuigen in Terneuzen plaats vond. Op de eerste dag (vrijdag) werden inleidingen gehouden over de bedieningsschool en werden dienstvergaderingen gehouden. Het congres was geopend door de heer J. H. D. Tolenaar, districtsopziener van het Wachttorengenootschap voor West-Nederland. Als nieuwe kring- opziener voor Zeeland stelde hij de heer R. Kersing voor. De lezingen en demonstraties werden door de honderden aanwezigen met grote aandacht gevolgd. Zaterdag, de tweede dag van het congres, werd besteed aan huisbezoeken en een lezing over de doop. In het instruc tiezwembad lieten zich 25 getuigen dopen. Aan de hand van een toneel stuk werden diverse activiteiten van Jehova's getuigen belicht. Zondag volgden weer lezingen met als slot een inleiding van de heer Tolenaar over het onderwerp „Christenen die nen een eerlijk leven te leiden". Dank zij vooral de activiteiten van de tientallen vrijwilligers kan men op een geslaagd congres terugzien. Nagekomen familiebericht (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmiddag om half een begaf de gemeentepolitie vam Terneuzen zich naar Othene, om dat er gemeld was dat een grote zwarte hond was aangereden. Toen de politie de hond op een zeil wilde leggen beet het dier een van de agen ten in pols en duim. De hond was zo zwaar gewand, dat hij door dieren arts De Haas uit Zaamslag moest worden afgemaakt. (Van onze correspondent) VLISSINGEN-SOUBURG In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de elektriciteitszaak "an L. aan het Oranjeplein te Sou- DUrg. Men heeft het gehele huis doorzocht. De totale buit was i 152,-. Via een w.c.-raampje heeft men zich toegang tot het pand verschaft. Te Vlissingen is ingebroken in de wasserij van E. aan de Paul Kruger- straat. Via het dak is men het pand binnengedrongen. De buit was ge ring slechts f 10,-. (Vam onze correspondent) YERSEKE Zaterdagmiddag omt snapte mej. Paauwe uit Yerseke aan de dood, toen haar auto op de Zand dijk met grote snelheid uit de bocht vloog en op een boom afraasde. Door het geweld van de botsing drong de stam van de boom diep in de cabine van de door mej. Paauwe bestuurde auto binnen. Het eiste heel wat werk voordat de bestuurster uit het wrak was bevrijd. Tot haar eigen en ieders verbazing had zij slechts oppervlak kig letsel opgelopen. (Vatn" öiïz'e' correspondent')" KRABBENDIJKE De 63-jarigc uit Zwijndrecht (B) afkomstige heer F. Schaumburg is zaterdagmiddag, terwijl hij op de schorren bij Krab- bendijke aan het wormen spitten was door een hartaanval getroffen en ter plaatse overleden. De heer Schaum burg verbleef in een weekendhuisje lm de buurt en hij had zich voorge nomen om tijdens de pinksterdagen te gaan vissen. De rijkspolitie kon toen zij de Belg eenmaal had gevon den, niets meer uitrichten. Het stof felijk overschot zal vandaag naar Zwijndrecht worden vervoerd. (Van onze corresondent) NIJMEGEN Uit de Prof. Pompe- kliniek in Nijmegen zijn gisteravond twee patiënten ontsnapt. Eén van hen is afkomstig uit Zierikzee en kan ge vaarlijk zijn voor zijn omgeving. De andere komt uit Amsterdam en is zeer gevaarlijk. (Van onze correspondent) HEINKENSZAND Als voorbe reiding op het eerste congres van hel Zeeuws Aluminiumcomité, dat zater dag 23 mei in De Veste te Goes zal worden gehouden, was in Heinkens zand in café Taverne een bijeen komst belegd. Het gaat dit comité om de vesti ging van industrie in het Sloegebied. zoals Péchiney, die het woonklimaat naar de mening van het comité duidelijk nadelig beïnvloedt. De dis cussie ging in grote lijnen over het bedrijfsleven in het algemeen en de vestiging van een aluminiumfabriek in Vlissingen in het bijzonder. Dit laatste bezag men tegen de achtergrond van de bauxietbezitting van Suriname, de werkloosheid in dait land en de mogelijkheid om al daar, via hulp aan onderontwikkelde landen, directe verwerking tot alu minium 'mogelijk te ipaken. Daardoor .zou deze delfstof direct ten goede ko men aan dë samenleving in Surina me, zo werd ter vergadering gesteld. De heer Gert de Vos zei in zijn in leiding, dat het bedrijfsleven het wel en wee van de wereld beheerst. Het enige en belangrijke doel is het ma ken van winst, waarbij men voorbij gaat aan de belangen van de mens in zijn totaliteit, zei spreker. De in dustrie moet niet door indoctrinatie van de bevolking van overheidswege acceptabel worden gemaakt, zo stel de hij voorts. De voorlichting die thans gegeven wordt, achtte de heer De Vos niet eerlijk. Na deskundige en duidelijke voorlichting moet de bevolking medebeslissingsrecht wor den gegeven, zo luidde zijn conclu sie. De heer Von Konijnenburg, direc teur van het havenschap Vlissingen i.o., had reeds bij interruptie te ken nen gegeven het met de inleider met eens te zijn. „Onoprecht, bot en on duidelijk", noemde hij in eeh nadere argumentatie het standpunt van de inleider. Hij verliet ver voor de dis cussie de zaal. Uit de discussie bleek dat de aan wezigen merendeels wantrouwen hebben in industriële grootmachten. Men achtte de huidige vorm van de mocratie geen duidelijke tegenhan ger tegen deze macht. Het ontbreekt aan kracht om de industriële groot macht te breken, juist doordat de re presentanten van de bevolking via commissariaten weer direct gelieerd Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid geheel onverwacht, onze lieve vader, beh-uwdvader, broer en grootvader, de heer ALBRECHT VETTE weduwnaar van Cornelia van der Maden eerder weduwnaar van Jacomina Rijk in de ouderdom van ruim 91 jaar. Swifterbant (OF); P. C. Vette M. Vette-Raas en kinderen Prince Albert (Canada); T. Raas-Vette P. C. Raas en kinderen 's-Heerenhoek: J. Vette Goes: J. Woestenburg-Vette J. Woestenburg en kinderen Goes, 18 mei 1970 De Grootstraat 96 De plechtige uitvaart zal plaatshebben op don derdag 21 mei aanstaande om 10.00 uur in de parochiekerk van St.-Bonifatius te Kwadendam- me waarne de begrafenis op het r.-k. kerkhof al daar, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, van het St.-Joannaziekenhuis te Goes. Bezoek De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het St.-Joannaziekenhuis te Goes. Bezoek van 11 tot 12 en van 15 tot 16 uur. Woensdag om 19.00 uur avondmis in de kerk van de H. Maria Magdalena te Goes voor zijn ziele- rust, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd. Enige en algemene kennisgeving Met diepe droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze geliefde moeder, schoon moeder, groot- en overgrootmoeder, mevrouw LEONIA MARIA VAN POTTELBERGHE weduwe van de heer Dominicus 'L Ecluise Gboren te Zuiddorpe, 11 december 1878, over leden 17 mei 1970, in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil. Dit melden U: Mevr. de weduwe J. Piessens- 'L Ecluise haar dochter de heer en mevrouw C. Suij-Poppe haar schoonzoon de heer en mevr. G. Suij-Vermandel en zoon Mamix de heer en mevr. C. Wautier- Piessens en zoon Wim de heer en mevr. I. Piessens- Verberckmoes en zonen Philip en Steven Haar klein- en achetrkleinkinderen Zuiddorpe, Oudepolderseweg 14 De plechtige uitvaart, gevolgd door de teraarde bestelling, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatsvinden op woensdag 20 mei in de pa rochiekerk van Onze Lieve Vrouw ten Hemel opneming te Zuiddorpe te 10.00 uur. Samen komst bij genoemde kerk te 9.45 uur. zijn bij de industrie. Het feit, dat drs. De Pous weer herkozen was als voorzitter van de S.E.R., vond men tekenend voor de mentaliteit die heerst en waardoor de bevolking wordt geregeerd en uitgerangeerd, zoals de vergadering het formuleer de. Zonder meer aanvaardden de aan wezigen dat een al-gehele mentali teitsverandering nodig is om deze za ken in betere banen te ledden. NIJMEGEN: Een beeld van de hoge waterstand van de Waal bij Nijme gen: de Waalkade is bijna geheel ondergelopen. (Van onze correspondent) GOES/MIDDELBURG De heer R. v. d. IJ uit Middelburg miste za terdag zijn auto, die hij op de Korte Delft had geparkeerd. Enige uren la ter reeds was de auto teruggevon den op een nieuwe rijbaan van Rijks weg 58 tussen de Sloedam en Lewe- dorp. Met de auto was W. G. aan het joy-riding geweest. De auto was tegen een asfaltberm aangereden en geheel vernield. W. G. moest met di verse verwondingen worden overge bracht naar het ziekenhuis te Mid delburg. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Walchersche Zweef- vliegclub WZC en de Zeeuwsche Vereniging voor Luchtvaart gaan ge zamenlijk als Vliegclub Midden Zee land de vliegsport beoefenen op het nieuwe vliegveld Midden Zeeland in het Noord-Sloe. In een circulaire die zij aan alle eventuele belangstellen den heeft toegestuurd, vraagt de VMZ niet alleen aandacht voor mo gelijkheden tot schenkingen, subsi dies, donaties en lidmaatschap maar zelfs voor renteloze obligatielenin gen om een investeringstekort te dekken. In de brief stelt de Vliegclub Mid den Zeeland dat zij zich terdege heeft gerealiseerd dat voor de beoe fening van de vliegsport een vlieg veld alléén niet meer voldoende is. Daarom is zij reeds jaren geleden aan de noodzakelijke voorbereidin gen begonnen, zodat nu een deskun dig en bevoegd kader van instruc teurs, technici en vliegleiders klaar staan, evenals twee tweezitters- zweefyliegtuigen voor de opleiding en één overgangstrainer, waarmee ook prestatievluchten kunnen wor den gemaakt. Er bestaat mogelijk heid tot motorvlieglessen en men heeft een lier (voor het starten van zweefvliegtuigen) een kabel wagen en een ophaalwagen. de mogelijkheid om na afspraak „U in een persoonlijk gesprek nader op de hoogte te stellen van de drijfve ren van ons niet te stuiten enthousi asme" en noemt men de wederge boorte op het nieuwe vliegveld" een werkelijke bijdrage tot de recreatie ve mogelijkheden en de leefbaar heid in dit deel van de provincie". Het secretariaat van de VMZ is gevestigd op het adres Willem Klooslaan 44, Vlissingen, tel. 01184- 4375. „Toch hebben wij de zaak niet rend", zo vervolgt men de brief. „De lucht is weliswaar ons element, maar de openlucht is onaanvaard baar als bergplaats voor ons kostba re materieel. Daarom baart ons het begrotingstekort van circa 30 mille voor de bouw van en hangar grote sportieve zorgen". Behalve het aangaan van obliga tieleningen en andere financierings initiatieven, vestigen de twee gefu seerde Zeeuwse luchtvaartclubs de aandacht van de geadresseerde op (Van onze correspondent) GOES Er hadden zich 470 men sen gemeld voor de wandeltochten, die georganiseerd werden door de Goese Politie en Ontspanningsvere niging. De afstanden bedroegen 5, 10 en 15 km. Start en finish waren bij de veiling aan de Fruitlaan. De deelnemers (sters) werden uitgeleide gedaan door het pijperkorps Excelsi or. Allen hebben hun respectievelij ke kilometers met goed gevolg afge legd en mochten als herinnering een penning met het wapen der Goese politie in ontvangst nemen. De Spar had voor versnaperingen gezorgd. De Goese politie zal volgend jaar voor de tweede keer een wandel tocht organiseren. Dan zal men ook de afstand van 25 kilometer kunnen wandelen. Er komt dan een wissel beker beschikbaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar aanleiding van door minister Bakker gedane uitlatingen inzake Beneluxhavens tot leden van de Eerste Kamer, heeft het Temeuzense gemeente raadslid H. de Vriend (T 70-2000) aan het college van b. en w. hiero ver schriftelijke vragen gesteld. Tot de leden van de Eerste Kamer had de minister onder meer gezegd dat in verband met de steeds grote re vervlechting van lang niet altijd tegenstrijdige belangen met name voor de verdere uitbouw van de havens in de grensgebieden van de Benelux, samenwerking uitermate gewenst is en dat het initiatief tot die samenwerking op de eerste plaats moet uitgaan van de havenbe heerders. In zijn brief aan het Ter- neuzense college vraagt de heer De Vriend of het college het met deze strekking eens is en of het college met hem van mening is dat juist Terneuzen samenwerking moet zoe ken met andere Beneluxhavens. Bo vendien vraagt de heer De Vriend of deze samenwerking tot nu toe niet te veel te wensen heeft overge laten. Verder vraagt hij b. en w. of zij bereid zijn die samenwerking te activeren en zo ja, met welke mid delen. In zijn brief vestigt het Ter- neuzense raadslid de aandacht van b. en w. op het feit dat in de uit zestien personen bestaande provinci ale onderwijscommissie geen enkele onderwijsdeskundige uit Terneuzen zitting heeft. Volgens briefschrijver kan zo'n commissie een zeer ruime taakstelling hebben, waartoe hij on der meer rekent de realisering van een tweede hts, of althans de stich ting van een hts in Terneuzen, spe ciaal voor de opleiding procestech niek en chemie. Hij zegt tenslotte graag te zien dat b en w. er bij Gedeputeerde Staten op zouden aan dringen alsnog Terneuzense onder wijsdeskundigen in genoemde com missie op te nemen. Hij spreekt zijn teleurstelling uit over de antwoor den die wethouder Ramondt heeft gegeven op zijn vragen betreffende de verkoop van grond aan het alge meen ziekenfonds voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Films GOES Grand, 20 uur: Matt Helm en de vernielers, 14 j. MIDDELBURG City, 20 uur: Met jouw tanden in mijn nek, 18 j. Schouwburg, 19 uur: Jeugd en Muziek-Filmliga. Korte Nederlandse films. OOSTBURG Ledel, 20 uur: A fine pair, 14 j. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: De lange gele schaduw, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Matt Helm en de vernielers, 14 j. ANTWERPEN Astrid: Hoera, de school brandt a.l. Forum: Onze dokter is de beste a.l. Kinox: De dolle kever a.l. Monty: Het kind en de piraten a.I. Quellin: Een reuze boemel a.l. Asta: Jane Eyre 14 jaar Capitole: Alarm satelliet 14 jaar Centra: De Cheyennes 14 jaar Festa: Schiet niet op de Sheriff 14 jaar National: Drie fantastische super- men 14 jaar Vendome: „Z" 14 jaar Ambassades: More 18 jaar Metro: De laatste der ploerten 18 j. Moderne: Leven en minnen 18 jaar Odeon: Bob en Carol en Ted en Alice 18 jaar Pathé: The reives 18 jaar Rex: De dingen van het leven 18 j. Savoy: Helga en de mannen 18 j. Scala: De afgoden 18 jaar GENT Century: De man, die de wet stelt 14 jaar Scaldis: Zand en diamanten 14 j. Select: Patton 14 jaar Capitole: La horse 18 jaar Plaza: Bob en Carol en Ted en Alice 18 jaar Savoy: Solo 18 jaar ST.-NIKLAAS Renova: Jules Veme rocket naar de maan a.l. Century: Honderd dollar voor een sheriff a.l. Select: De clan der Sicilianen 18 j. Eden: De vrouwtjes 18 jaar Toneel - Muziek Dans ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: „Een dag uit de dood van ver doemde Loewietje" van Peter Nichols, door de Toneelgroep Centrum. BRUGGE Raaklijnzolder, 20.30 uur: „De Nonnen" van M. Hanet Schietingen KEMSEKE-PAAL A. de Bakker. IJZENDIJKE Hof zicht, 15 uur. Diversen OOSTBURG Du Commerce, 20 uur: K.V.P.-fractie. IJZENDIJKE Wielerkoers, 15 uur. Hofzicht, 18 uur: Popfestival. Opg voor deze rubriek tel. 01180 7438 of Postbus 116 in Middelburg. MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje", het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw. ROTTERDAM Museum Boymans: Expositie Vic. Gentils (t.m. 23 mei). Verzameling Girardet (t.m. 7 juni) Ma. t.m. zon. van 10—17 uur. Bo vendien wo. van 1922 uur. BROGGE Groeningemuseum: Koetsen in het Brugse stadsbeeld (t.m. 27 juni). Atelier P. Pourbus: Expositie schil derijen van J. Depondt (t.m. 25 mei) open van 14.3017 uur. Morgen, woensdag 20 mei. Ber gen op Zoom 2.58 en 15.23; Hans- weert 2.08 en 14.34; Made-Drimme- Len 5 31 en 18.06; Terneuzen 1.36 en 13.59; Vlissingen 1.05 en 13.27; We- meldinge 2.48 en 15.13. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De afdeling Ter neuzen van de PvdA belegt vana vond een algemene ledenvergade ring in lunchroom Van Assche aan de Noordstraat met o.a. ais agenda punt een bespreking van de omstan digheden rond de benoeming van het lid van de PvdA-fractie in de Terneuzense gemeenteraad, de heer R. Hol. Zoals gemeld, aanvaardde de heer Hol zijn verkiezing tot wethouder, waarvoor hij door de meerderheid van de gemeenteraad, maar buiten de wil van zijn eigen fractie, kandi daat was gesteld. De PvdA-fractie had de heer P. J. Huybrecht als wethouder voorgedragen, maar deze verkreeg niet de vereiste stemmen- meerderheid. Naar aanleiding van de houding \an de heer Hol heeft de PvdA-fractie zich inmiddels uit gesproken niet meer in fractie-ver band met de heer Hol te willen samenwerken.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2