Opvolger René Pijnen heeft wel talent m m» Geheim recept van Harrie: „Duivengat en casserole" „Ik kan nu nog beter afzien..." Feijenoord-receptie ,,op z'n Rotterdams' Lotingen Europa Cup op 8 juli KNVB-BEKER FINALE IN DEN BOSCH B. LESTERHUIS OVER 2 METER Dopingcontrole ronde van Italië natrëna.. g PERPLEX DOORZETTEN PRAATJES Voetbal in Mexico on berekenbaar SPORTTOTO KINDVALL TOPSCHUTTER N.A.C. B-A.Z. '67 B voor mij alfcën de béste! ROYAL CROWN COLA Soendergaard Vaste keus anders weg UITSLAGEN Zaterdag 16 mei 1970 DE VRIJE ZEEUW PETER POST DENKT AL WEER AAN COME BACK René Pijnen, geroemd door Peter Post AMSTERDAM (ANP) De fina le van het toernooi om de KNVB- beker tussen Ajax en PSV zal op 27 mei a.s. worden gehouden in het stadion „De Vliert" te 's-Hertogen- bosch. HILVERSUM (ANP) Tijdens atletiekwedstrijden van de Neder landse politiesportbond heeft de Ne derlandse recordhouder hoogspringen Ben Lesterhuis in Hilversum zijn specialiteit gewonnen met een hoog te van 2.00 m„ Egbert Nijstad zege vierde op de 3000 m. in een tijd van 8 min 33,3 sec. Tijdens het sportfeest won een Nederlands politieelftal met 20 van Denemarken. MILAAN (AP) Vijf wielren ners zullen een dopingtest moeten ondergaan aan het einde van iedere etappe van de Ronde van Italië. In tegenstelling tot vorig jaar zul len de tests dit jaar onder controle staan van het instituut voor medicij nen in Rome in plaats van een reizend laboratorium. De vijf wielrenners, die de tests zullen moeten ondergaan zijn de lei der in het algemeen klassement, de winnaar van de etappe en drie an deren, die na iedere etappe zullen worden geloot. Urinemonsters zullen naar Rome worden gestuurd voor onderzoek. Een controverse over de dopingtests is vorig ja'ar ontstaan, nadat de Belgische wielrenner Eddy Merckx werd gediskwalificeerd ter wijl hij leider was in het algemeen klassement. (ADVERTENTIE) MÉÈt k Ti le -v\ Het lekkere zoetmiddel, zonder bijsmaak. calor/emj zoet I H Goedzeg-Iekkcrzoetzeg... natuurlijkNalrena! (Van onze sportredactie) AMSTELVEEN Nauwelijks zes weken geleden zei Loek Post nog: „Voor hetzelfde geld lag Peter op het kerkhof". Peter Post, de keizer der zesdaagse lag toen uitgeteld in het Berljjnse West End-ziekenhuis. Aan de glorierijke wielerloopbaan van de al 36-jarige Post bleek een abrupt einde te zjjn gekomen. Nu, anderhalve maand later, loopt hjj al weer vrolijk rond in zijn fraaie bungalow in Amstelveen. Hij praat weer enthousiast over het metier en vooral over zijn rentree, die rij reeds in juli denkt te maken. De keizer wil weer heersen. En hij voegde gisteren de daad bij het woord. Voor het eerst sinds zijn opera tie stapte hij weer op de fiets In de zes weken na zijn 55e zes daagse trimf maakte Post het absolu te dieptepunt van zijn leven door. Hij, als geroutineerd wielrenner toch wel het een en ander gewend, leed afschuwelijk veel pijn. Hij zegt: „Af zien op de fiets? Dat is niks vergele ken bij wat ik heb moeten doorma ken na die operaties. Pijnen, die ik daarna heb moeten dragen, waren gewoon verschrikkelijk. Overal had ik pijn. Niet alleen aan mijn zitvlak, nee, overal en ik was verschrikkelijk ziek". Post, overal bewonderd om zijn geweldige doorzettingsvermogen, vond ook in Berlijn de kracht om terug te vechten. Gesteund door zijn vrouw Loek, die voortdurend aan zijn bed waakte, knokte hij er zich doorheen. Hij maakte zichzelf wijs: „Ach, over een week zal ik me wel beter voelen". Toen hij er zo be roerd aan toe was, heeft hij toch wel even getwijfeld of hij met de sport zou stoppen. Maar vanaf de dag dat zijn herstel doorzette, had hij nog slechts een doel voor zich: „Terug op die fiets". Hij ziet er nu weer goed uit. Het mooie weer van de laatste dagen heeft Post goed gedaan. De zon bruinde zijn huid. Nog moet hij wel eens naar ziekenhuizen en doktoren voor laatste controles, maar alles gaat verder prima. De nierspecialist heeft hem zelfs al gezond geschre ven. Post is nu al weer enkele dagen thuis en per dag gaat hij zich steeds beter voelen. Hij moest minstens twee maanden rusten, hadden de doktoren gezegd toen hij uit het ziekenhuis kwam. Maar Post her stelde veel sneller dan verwacht. Men stond er perplex van. Rusten kan Post echter niet. Hij is dat niet gewend. Hij rijdt immers zomer en winter door. „Luister", zegt hij lui achterover liggend in een sofa. „Ik heb de laatste dagen overwogen hoe het zou zijn als ik stopte. Nu ik hier zo thuis zit, heb ik ingezien wat het betekent. Ik loop hier maar wat rond en verveel me dood. Dat is een lamlendig leven. Vooral omdat ik me zo goed voel. Dat maakt me onrustig. Ik wil weer fietsen. Mis schien komt het wel door mijn vlug ge herstel. Dokters in het ziekenhuis begrepen er niets van. Dat geeft mij vertrouwen. Daarom geloof ik ook steeds meer dat mijn come-hack, in juli of augustus, zal slagen. Ik zal er voor knokken". Post weet dus van geen ophouden. Maar waarom wil hij dit? Wat zoekt hij, die in de sport toch veel geld verdiend heeft, nog in het metier? Heeft hij nog niet genoeg afgezien? Hij is toch ook niet meer de jongste. Zegt Post: „Oud? Wat is oud? Goed, laat ik 36 zijn. Dan hoef ik me toch nog niet zo te voelen? En afzien, ja, dat vergeet ik toch altijd snel. Aan het eind van vorig jaar, vlak voor ik begon te sukkelen met het zitvlak, heb ik me voorgenomen om nog twee jaar door te gaan. Daar wil ik me aan houden. Ik ga het proberen. Lukt het, nou dan is alles prachtig. Mocht blijken dat ik niet meer kan meekomen, zit er niks anders op dan de fiets te verkopen. Misschien ga ik dan een zaak beginnen". De keizer zelf gelooft niet in het laatste. „Als ik nou in de laatste winter niet zo goed gereden had, was ik er misschien niet meer aan begonnen. Maar ik won echter in de afgelopen winter 7 van 13 zesdaag sen. Dat was een van mijn beste seizoenen". Post is niet afgeschreven. Kwam hij erg verzwakt uit Berlijn terug (hij raakte 9 kilo gewicht kwijt) de laatste weken voelt hij de kracht in zijn lichaam terugvloeien. Hij doet er ook veel voor. Praktisch elke dag is hij te vinden in een roeiboot op het water. „Ik wordt ook steeds ster ker", zegt hij met voldoening. „Nog twee kilo en ik heb mijn oude gewicht weer terug". Post altijd al een keiharde, is nu nog harder geworden. Hij zegt nu nog beter te kunnen afzien. „Ik heb zoveel pijn geleden, dat ik nu ver schrikkelijk veel kan hebben. Als ik bij de dokter kom en die zegt dat iets even pijn gaat doen, voel ik dat niet eens meer". Daarom is de kans dat Post zal slagen groot te noemen. Post is bovendien bezeten van de wielersport, de renners en de sfeer die er heerst. Hij wil het zweet en de massage-olie weer ruiken, in de pelotons rijden en als het kan „erin vliegen", want dat is het leven van Peter Post. Hij karakteriseert het zelf misschien het best: „Ik mag nu wel weer opknappen, echt gezond word ik pas weer op de fiets". Post was dan ook enorm blij toen hij weer toestemming kreeg om te fietsen. Geen ogenblik heeft hij ge- aarzeld. Hij pakt vanaf gisteren elke dag de fiets van Loek (met een breed zadel, een racezadel mag nog niet) en rijd wat kilometertjes in en om het Amsterdamse bosplan. „Eerst kalmpjes aan proberen" is zijn me ning. „Daarna gaan we op vakantie. Naar de bergen in Zwitserland. Maar daar zal ik niet naartoe gaan zonder racefiets". Post zal doorzet ten. Men zal hem nooit kunnen ver wijten dat hij het niet probeerde. Lukt het niet, dan houdt hij ermee op. Zich niets bekommerend of hij een opvolger krijgt of niet. „Ik heb van de wielersport gehou den. Ik had er alles voor over en ik verdiende er geld mee. Als ik er eens mee ophoud, moeten de ande ren maar zien hoe ze er zelf komen. Misschien zal ik wel nooit hele maal zonder het metier kunnen, maar een tic zou ik er niet van krijgen. Je hoort tegenwoordig zo veel renners van vroeger praten van „Oh, in onze tijd werd er veel beter gekoerst en zo". Daar heb ik een hekel aan. Als je ziet dat de laatste Parijs-Roubaix en die was toch ver schrikkelijk of niet? met een gemid delde van 41 km wordt gereden, is dat toch groots niet? En al die renners hebben daar minstens een maal materiaaldefect gehad. Nee, zulke praatjes zul je van mij nooit horen". Indien Post zijn doel niet bereikt, ontstaat er in de Nederlandse wie lersport wellicht een grote leegte. Want wie zou hem moeten opvolgen. Zelf interesseert het hem weinig, maar toch noemt hij een naam: Re né Pijnen. „René rijdt erg goed op de baan en ik zie ook wel toekomst voor hem. Maar hij moet nog veel waarmaken. Vooral in Duitsland. Ta lent heeft hij wel. 't Is enkel de vraag of hij weet door te zetten. De jonge renners van tegenwoordig denken trouwens veel te vlug dat ze uitgeleerd zijn. Ze moeten fanatie ker zijn". (ADVERTENTIE) AMSTERDAM (ANP) De Deen Tom Soendergaard, die donderdaga vond in het Olympisch Stadion bij Ajax-FC Twente een uitstekende wedstrijd speelde, weet nog lang niet zeker of hij zijn contract bij Ajax dat na dit seizoen afloopt, zal verlengen. Desgevraagd zei hij na de wed strijd: „Na de finale tegen PSV weet ik of ik opnieuw zal tekenen. Als trainer Michels mij dan niet kan verzekeren dat ik een vaste keus voor het eerste elftal ben, ga ik weg". Geruchten als zou Soendergaard reeds onderhandelingen hebben aan geknoopt met de Franse kampioens- ploeg St.-Etienne, ontzenuwde de voormalige Rapid-Wienspeler: „Nie mand van St.-Etienne is nog bij mij geweest. Ik zou er graag voor willen spelen, want het is de beste club van Frankrijk". Peter Post: weer op de fiets, maar niet op „dé" fiets.. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Na het voetbal- feest In het San Siro stadion in Mi laan, na de happening op de Cool- singel in Rotterdam en de dunnetjes overgedane huldiging bij Feijenoords eerste thuiswedstrijd na het verove ren van de Europa cup, kon een of ficieel gedeelte niet uitblijven. Daar toe waren gisteravond vele honder den naar de receptie gekomen in de zaal ,;Le jardin" van het Rotterdam se Hilton hotel. Een receptie op z'n Rotterdams: kort en krachtig, waar kernachtig werd gesproken en stevig handen werden geschud. Het bestuur van Feijenoord, met in zijn midden ere voorzitter Cor Kieboom, trainer Hap- pel en alle spelers, hoorden tot hun verbazing en blijdschap dat zich on der de vele afgevaardigden van be vriende verenigingen, en de vele scheidsrechters die regelmatig Feijen oord in de eredivisie fluiten, afge vaardigden waren van Celtic en de Londense club Arsenal. De hoorn van lof, dank en blijdschap werd over hen allen uitgestort. Jhr. mr. A. Feith, voorzitter van de Nederlandse Sport Federatie, dankte Feijenoord, „dat Nederland zo'n glorie gaf". De heer W. Meuieman, voorzitter van de KNVB, nam de gelegenheid te baat zijn zorg uit te spreken over hetgeen moet geschieden met het Nederlands elftal als volgend seizoen twee ploe gen voor de Europa cup 1 spelen, een voor de Europa cup 2 en het Oranje team ook nog een zware pool moet doorworstelen voor het Europees kampioenschap landenteams. Hij bood namens de KNVB een enorme vaas van Delfts blauw aan. Ceremo niemeester Phida Wolff kon het woord verlenen aan Jos Coler. voor zitter van de sectie betaald voetbal van de KNVB, die Feijenoord-prae- ses Guus Couwenberg de gouden bondsspeld toekende en daarmee het gehele bestuur eerde en aan Jaap van Praag, voorzitter van Ajax, die zei jaloers te zijn op de Rotterdamse be volking, die met duizenden de straat op gaat zonder een wanklank. „Tot mijn leedwezen moet ik bekennen, dat zoiets in Amsterdam niet is te be reiken". Jaap van Praag verder: „Ik ben als Ajacied jaloers, maar als Ne derlander trots op Fejjenoord". Hij overhandigde een groot bedrag voor het fonds dat Feijenoord heeft ge sticht ten bate van de Rotterdamse jeugd. „Ik heb gehoord, dat je je in Rot terdam kunt laten fotograferen met de cup voor een rijksdaalder. Ik hoop de cup nu even te mogen aanraken", aldus Van Praag. Sparta (vice-voorzitter G. Klein geld) en Excelsior (voorzitter Henk Zon) droegen hulde en eerbetoon aan en namens de Nederlandse Sport Pers kende Bart in 't Hout de gou den N.S.P.-speld toe aan voorzitter Couwenberg, die met zijn geestige dankwoorden enorm op dreef was. En terwijl de leden van Feijenoord stonden te dringen voor de volgende receptie, trachtte de Rotterdamse po litie voor het Hilton-hotel weer een menigte in bedwang te houden. MEXICO (AP) Wat voor soort wereldvoetbal wacht de miljoenen voetballiefhebbers in de gehele wereld? Hard en explosief, defensief en dodelijk vervelend, of creatief en onderhoudend, een nieuwe di mensie toevoegend aan de zich steeds wijzigende voetbalkunst? De Engelse aanvoerder Bobby Moore gelooft in verrassingen. Tij dens een korte onderbreking van de training met zijn elftal zei hij: „Het zal hard zijn, ja, maar weer niet zo fysiek hard als vele mensen denken. Ik hoop dat de beker gewonnen wordt döor vakmanschap en goed spel en niet door fysieke kracht. En ik geloof dat het ook zo zal gaan". Moore acht voorspellen moeilijk, omdat niet bekend is hoe de ploe gen op de hitte en de hoogte reageren. Een andere factor is het, dat bij elke wereldbeker een of andere onbekende ploeg naar voren komt. De vorige keer was het Noord-Korea. Dit kan weer gebeuren. Joao Saldanha, de door Brazilië ontslagen manager, meent dit ook. In een interview zei hij onlangs te petten op Marokko, welk land met Israël en EI Salvador een trio van mindere goden vormt. Sir Alf Ramsey, manager van Engeland, werd gevraagd of hij ver wacht dat de trend naar defensief spel met een „ijzeren muur" zich zal versterken. Zijn antwoord: „Ik verwacht niet dat mijn ploeg of welke andere ploeg ook haar tegenstanders kansen op een presenteer blad zal aanbieden. Maar aan de andere kant, zonder doelpunten te maken wordt de wereldbeker niet gewonnen. Ik hoop dat alle mana gers er aan zullen denken, dat dit grote toernooi een show is van alle voetballanden en dat de wereld het spel op zijn aantrekkelijkst zal aan schouwen". Ramsey weigerde te voorspellen. Wei durfde hij te zeggen geen grote veranderingen van techniek of strategie te verwachten. „Voetbal", zo zei hij, „is de laatste twintig jaar zo vooruitgegaan dat het nog een jaar of tien zal duren voor er een nieuwe doorbraak komt". Iemand, die niet bang was om te voorspellen was Raoul Cardenas, de coach van Mexico, dat het voordeel van eigen omgeving heeft. Hij noemde Engeland, Italië, West.Duitsland en Brazilië voor de finales. Zijn eigen ploeg, ingedeeld bij de Sovjet-Unie, België en EI Salvador, zou de kwartfinales halen en daarna hing het af van de loting. DEN HAAG (ANP) De cijfers van de sporttoto's 40 (2—3 mei), 41 (7 mei) en 42 (9 en 10 mei) zijn: SPORTTOTO 40: aantal deelne mers 639.019, bruto inleg f 1.279.309,50, prijzenbedrag f 575.689,28, eerste en derde prijs f 172.706,78, tweede en extra prijs f 115.137,86, meldingen: 1 x 13 - bruto f 172.706,80, netto f 146.800,78; 71 x 12 - bruto per kolom f 1621,60, netto f 1378,36; 1190 x 11 - f 145,10 per kolom; 1314 eerste 8 - f 87,60 per kolom. SPORTTOTO 41: aantal deelnemers 577.662, bruto inleg f 1.125.702, prijzenbedrag f 506.565,90, tweede prijs f 202.636,36, derde prijs f 177.298,07, extra prijs f 126.641,47, meldingen: geen van dertien; 15 x 12 - bruto per kolom f 13.508,40, netto f 11.482,14; 205 x 11 - per kolom f 864,80; 244 eerste 8 - per kolom f 519,-. SPORTTOTO 42: aantal deelne mers 558.885, bruto inleg f 1.189.927,80, prijzenbedrag f 535.467,51, eerste en derde prijs f 160.640,25, tweede en extra prijs f 107.093,51, meldingen: 1 x 13 - bruto f 160.640,25, netto f 136.544,17, 23 x 12 per kolom bruto f 4.656,20, netto f 3.957,77, 347 x 11 - per kolom f 463,-; 44 x eerste 8 - per kolom bruto f 2.434,-, netto f 2068,90. DEN HAAG (ANP) Door zijn twee treffers in de wedstrijd tegen Haarlem heeft Feijenoord-midvoor Ove Kindvall in zijn laatste compe titiewedstrijd hij vertrekt naar Zweden om de voorbereiding van het nationale elftal op het wereldkampi oenschap mee te maken de lei ding op de topscorerslijst weer over genomen van de PSV-er Willy van der Kuylen. De kop van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1 Kindvall (Feijenoord) 25, 2 Van der Kuylen (PSV) 2fi, 3 Cruyff (Ajax) 20, 4 Van Dijk en Keizer (beiden Ajax) en Nagy (FC Twente) 18. Zaterdag a.s. N.A.C.-STADION - BREDA Aanvang half drie BERN (ANP) De loting voor de eerste ronde van de toernooien om de Europese beker voor landskam pioenen en bekerwinnaars, zal op 8 juli in Genève verricht worden. De namen van de deelnemende clubs moeten voor 30 juni bij de UEFA be kend zijn. (Van onze duivensportmedewerker) BREDA Ieder jaar in de eerste week van mei zetten ze in de Ant werpse Union alle kranen open. In het gekend Koffijhuis aan de Van Stralenstraat is het oudergewoonte een geroezemoes en een vrolijke drukte als voor de deur van Mijn heer den Ontvanger, als wanneer deze er 's morgens om een uur of tien, elf de knippen afdoet. De duiven worden ingekorfd, ze gaan voor de eerste keer naar boven Parijs. The clock tells the story- zegt de Engelsman, maar zolang dit nog niet gebeurd is, zolang ze nog in de keef zitten of zelfs al in de lucht hangen, heeft elkeen er nog goeie. En er wordt dan ook een duchtige pint door het keelgat gegoten, is het niet van de dorst dan vast en zeker van de zenuwen. Een sjarelke met rode kop, dat stiekum met de poe pers zat, had er al zeven achter zijn knopen, stond het uit te leggen in het fijne. Over wat hij zijn duiven gaf om ongenadig hard te vliegen, jan en alleman onder tafel. Willem van Wanrooij, weinig van zeggen doch vader van twee knappe dochters, meende verstaan te hebben dat er niets nieuws onder de zon was. Men snijde drie vingerdikke schijven van de gewone pee (beta vulgaris - den Br.), smijt deze in de drinkpot, overgiet het zaakje met een half kanneke snevel en laat hiervan de duiven, kort voor het inzetten, nog eens extra goed proe ven. Er is nu geen houden of repa reren meer aan gemaakt, ze gaan seffens op de pedalen staan, trekken hun kop scheef en beginnen er aan gaan te sleuren a la Eddie Merckx. Zelfs een luie weduwman vliegt nu het herte uit zijn lijf; het effect wordt nog versterkt als hij weet dat thuis de losse duivin van zijn ge- buur zit te wachten. Mijn goede vriend Harrie Gij zen, die door de zestig pond is afgevallen, vermits hij - volgens mijnheer doktoor - te kort-van-asem-was, had van een an dere Bels vernomen dat deze zelfs een oprechte koppigaard wonderen kon doen verrichten (handsvolle pe per ia 't gat - den Br.), doch hij wilden zijn geheim niet loslaten. Vol gens Harrie moet er met zulke man nen andere maatregelen genomen worden: kluit boter aan 't gat. En casserole. Zierhier de uitslag in de eerste Corbeii van de Union, de sterkste halve fondclub ter wereld. Er vlogen 785 duiven, veel is het niet, doch het weder was nog te koud: Gust Martens, hoefsmid te Melsele, (7920 fr.), 2 Armand Roest te Merksem, 3 Piet Smet te St. Niklaas (6275), 4 7 13 15 enz. de grote serie van Amandus Van Broeckhoven te Ekeren, 5 Louis van Alphen te Merksem, 6 Antoon Ja cobs te Ekeren, 8 Marcel Scholtenis te Ekeren, 9 Baptiest Simons te Gooreind en 10 Petrus de Laet, be ter gekend als Peerke de Knikker te Kalmthout, trouwens een van mijn jarenlange trouwe vrienden. Volgens zeggen zou Mandus van Broeckhoven, naam niet te verwaa- ren met die van de gekende Willem van Broeckhoven te Bergen op Zoom, zinnens zijn ook in 1970 heel het zaakje kort en klein, wat zeg ik, al de tegenstrevers hun schoenen uit te vliegen. Bakker Willem Hense te Princen- hage is momenteel met zijn klein getal duiven de sterkste speler van de Bredase Bond. Van Noyon tegen 1409 duiven won hij maar even 1 en 4. Een grote pouler is het niet, ze vlogen tot twee kwartjes. Rinus Pel- lenaars herhaalde zijn prestatie van de week ervoor en won elf prijzen. Pont St.-Maxence werd een ramp- vlucht, ik kom daar nader op terug. Alsook op de soort van bakker Hen- se, die ik een speciaal reportagebe- zoek heb gebracht. Niet aan te klui ven. Bredase Zaterdagvliegers op Neuf- villes: 1 4 11 A. Oonincks, 2 P. van Steen, 3 A. van Ginneken, 5 9 A. de Peijper, 6 C. van Enschot, 8 A. Vermeulen, 10 P. Voermans. Groot afdelingsconcours van West in de ZNB van Ribecourt met zes en negentig prijzen: 1 Roeken-Tops te Bels Put, 2 P. Wijnings te St.- Willebrord, 3 P. Muys te St.-Wille- brord, 4 5 7 C. Dekkers te Etten, toe maar jongens, 6 en 10 J. Heeren te St.-Willebrord, 8 J. van de Poel te Hoogerheide, 9 S. Overesch te St.- Willebrord enz. Oosterhoutse Bond op Point St.- Maxence met 1596 duiven: 1. T. Teske, 2 Koning-Vollebregt, 3 A. de Kort, 4 Jac. van Gils, 5 Gebr. Van Tilburg, 6 Ad. Kuyten, 7 W. Soeters, 8 S. van den Avert, 9 C. Kops, 10 J. Houdijk enz. Ginneken en Ulvenhout op Point St-Maxence met 384 duiven: 1 6 W. van Oosterbosch, 2 Gebr. Graumans, 3 P. van Gils, 4 Sooi van Gils, 5 7 14 Jac. de Kort, 8 C.L. Jansen, 9. J. Roovers, 10 S. Aarts enz. Bij de Sooi vielen ze op een gegeven mo ment als mussen. In de maatschappij 's avonds nog vijftig percent achter. Dongense Bond op Point met 691 duiven: 1 Jac. Bergmans, 2 en 6 H. Smulders, 3 C. Van Dongen, 4 W. Laros, 5 J. Theewes, 7 A. Tromme len, 8 C. van Gerven, 9 W. de Bont, 10 J. Ooms enz. Vredesduif te St-Willebrord op Point met 648 duiven, pracht con cours: 1. P. Brouwers, 2 M. de Jong, 3 M. Roks, 4 M. Konings, 5 M. de Rooij, 6 F. van Oosterhout, 7 A. de Peer, 8 A. Vermeeren, 9 C. Marij- nissen, 10 C. de Jong enz. Combinatie Westhoek op Ribe court met 650 duiven: 1 14 21 S. Meerendonk te Oude Molen, 2 3 8 23 L. Nuyten te Driehoek, 4 J. Luytgaarden, 5 9 A. Willemse, beide te Oude Molen, 6 W. Marcus te Klundert, 7 F. Holla te Oudemolen, 10 J. Daane te Stampersgat. Ik moet het van de week hierbij laten. P.S. De gevreesde en watervlugge Jan Thijs te Teteringen wint de eerste van Vilvoorde (2416 duiven), en één en twee van St.-Ghislain (3174 duiven). Piet Netten ontfermt zich over de fiets. Op de moeilijke vlucht Pont St.-Maxance is Pietje vlucht Pont St.-Maxence is Pietje Allemaal goeie DEN BRUINEN,

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 9