DAJAN VOORSPELT: Hete zomer aan Suezkanaal NOODKLOK OVER PLANNEN VAN DOW 1 lavona kuurserie Moeder van zes jonge kinderen verongelukt Nixon: VS- troepen eind juni uit Cambodja Kerkelijke inzegening homofielenvriendschap HUM. VERBOND VOOR ABORTUSKLINIEK Actiecomité „De Mosselbanken' in Zeeuwsch-Vlaanderen Arbeiders bekennen kraak van twee ton GEREFORMEERDE SYNODE VRAAGT KERKEN OM BEZINNING OP OORLOGSVRAAGSTUK Interesse voor duiven of voetbal club groter Officieren van justitie zoeken één lijn t.a.v. pornografie BONN LEVERT VLIEGTUIGEN AAN GRIEKEN Regen of onweer RAKETAANVAL Weer Nobelprijs voor Don Camara gevraagd V akbondsleider Reuther in V.S. verongelukt Bluyssen leidt hulp aan 8400 Nederlandse missionarissen haarproblemen? FINSE WINT EUROPEES MODE- FESTIVAL Frontale botsing: vier doden Kamerlid Schakel over gemeente raadsverkiezingen: Dansen Betoging tegen woningnood PATER STOKMAN OVERLEDEN Jongeren Ag: new MAANDAG 11 MEI 1970 (Van onze redactie buitenland) TEL A VIV/JERUSALEM/CAIRO „We moeten een hete zomer verwachten aan het Suez-kanaal", zo heeft de Israëlische minister van Defensie, Mosje Dajan, zaterdag in een interview met de Israëli sche radio verklaard. Hij zei te verwachten, dat president Nasser nieuwe commando-overvallen en luchtaanvallen zal lanceren, nu hij dank zij de Russische steun een deel van zijn troepen heeft kunnen vrijmaken. Dajan verwacht niet, dat de Sovjet-Unie nog meer dan op het ogen blik het geval is betrokken zal raken bij de strijd in het Midden- Oosten. „Maar als onze vliegtuigen door Russische piloten worden aangevallen, zullen onze piloten terugslaan", aldus Dajan. De minister verklaarde dat Israël niet al te bang moet zijn voor het isolement. „Ik reken wel op de we reldopinie, maar niet genoeg om bombardementen op ons land on gestraft te laten. Ik stel het liever zonder de steun van de Nederlandse minister van buitenlandse zaken dan dat ik het leven van de gezinnen in de grensgebieden met Libanon daar aan opoffer". Wij zijn geen Tsjechoslowakije en geen Biafra, aldus Dajan „Ons leger is goed uitgerust, beter dan een jaar geleden, en over een jaar zal het nog sterker zijn". De Israëlische premier Golda Meir heeft gisteren aan de vooravond van de 22e verjaardag van Israels onaf hankelijkheid, de Arabische landen opgeroepen tot vrede en vriendschap Zij zei in een boodschap tot het wereldjodendom, dat er in het Mid den-Oosten plaats is voor Arabieren en Israëli's, maar verklaarde ook on omwonden dat de Israëli's vastbe sloten zijn tot elke prijs in het land van hun voorvaderen te blijven. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Op verzoek van de procureuren-generaal in Nederland werkt een, commissie van officieren van justitie op het ogenblik aan de opstelling van richtlijnen voor een landelijk vervolgingsbeleid met be trekking tot de pornografie. Het ver. volgingsbeleid per arrondissement verschilt nogal. De procureuren-ge neraal willen daarin verbetering brengen. De pornografie-commissie wordt voorgezeten door mr. W. H. Over- beek, officier van justitie in het ar rondissement Utrecht. De commissie bestaat uit zes man. Mr. Overbeek wil over de bevindingen van de com missie tot nu toe nog niets prijsge ven. De commissie zal over enkele weken rapport uitbrengen aan de procureuren-generaal. De richtlijnen, die de procureuren- generaal uiteindelijk aan de officieren van justitie zullen doorgeven, zullen niet bindend zijn. Ze kunnen slechts als dringende aanbevelingen worden beschouwd. AMSTERDAM (K.N.P.) H. Tho mas, voorzitter van de Nederlandse homofielenpartij, zal op zondag 28 juni gedurende een speciale eucha ristieviering de kerkelijke inzegening ontvangen over zijn verbintenis met Alex Verhoeven. De plechtigheid zal plaatsvinden in een katholieke kerk in het midden van het land. De plaats zal eerst op het laatste moment bekendgemaakt worden in verbamd met het gevaar voor demonstraties. Bij de plechtigheid zullen veertien katholieke en 4 protestantse geeste lijken aanwezig zijn. Kardinaal Al- frinik is uitgenodigd aanwezig te zijn. BONN (A.F.P.) De Bondsrepu bliek heeft een begin gemaakt met de levering van 40 transportvliegtui gen van het type „Nord-Atlat" van het Westduitse leger aan Grieken land. Dit berichtte het dagblad „Frunkfurter Rundschau" zaterdag. Op het ministerie van buitenlandse zaken in Bonn is met nadruk ver klaard dat de toestellen, die geen ge vechtsvliegtuigen zijin, aan Grieken land zijn geleverd in het kader van de defensieve hulpverlening van de NAVO. Volgens dezelfde zegsman heeft Bonn de levering van wapens en munitie aan Griekenland gewei gerd. Vooruitzichten voor dinsdag en woens dag, opgesteld door het KNMI op zon dag om 18 uur: En kele regen- of on weersbuien en tem peraturen boven normaal tot nor maal. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor dins dag: Aantal uren zon: 3 tot 9. Min. temp.: 0 tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 9. Min. temp.: 0 tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: om streeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 Dro- cent. Kans op een geheel droog et maal :i 40 procent. Een raketaanval van Libanees ge bied heeft zaterdagnacht aan een in woner van de Israëlische plaats Kir- jai Sjmoneh in Opper-Galdlea het le ven gekost terwijl er twee gewon den vielen. In totaal zijn er als ge volg van dergelijke beschietingen in vier dagen tijd in genoemde plaats drie doden gevallen. In hetzelfde grensgebied raakten Israëlische veiligheidstroepen zater dagavond slaags met Arabische in filtranten, van wie er, volgens Is raëlische gegevens, twee sneuvelden. Zij waren in het bezit van wapens en explosdeven. In de loop van zaterdag vielen Is raëlische straalvliegtuigen bases van de guerillastrijders in Zuid-Libanon aan. Volgens berichten uit Beiroet beschoot de Israëlische artillerie za terdagnacht enige Libanese grens plaatsen. Generaal Dajan heeft gisteren bij een bezoek aan Kirjai Sjmoneh bij de Libanese grens gewaarschuwd dat de Libanese grensdorpen aan dezelf de verwoestende aanvallen bloot staan als de plaatsen langs het Suez kanaal en de Jordaan, wanneer de aanvallen van Libanees gebied niet worden gestaakt. UTRECHT (ANP) Het hoofd bestuur van het Humanistische Ver hond heeft in een brief aan de stich ting Stimezo in Rotterdam adhesie betuigd aan haar plan tot het stich ten van een abortuskliniek in de Maasstad. Dit voornemen mag er volgens het Humanistisch Verbond evenwel niet toe leiden dat in het Rotterdam se gebied of elders andere medici zich onttrekken aan hun plicht te on derzoeken of een abortus-provocatus gerechtvaardigd is. ROME (KNP) Ook de voorzit ter van de Italiaanse katholieke ar beiders beweging Gabaglio heeft aan de voorzitter van de commissie voor de Nobelprijs het verzoek gericht mgr. Helder Camara, aartsbisschop van Recife in Brazilië in aanmerking te laten komen voor de Nobelprijs voor de vrede. PELLSTON (AFP) Walter Reuther, de 62-jarige leider van de invloedrijke Amerikaanse bond van arbeiders in de auto-industrie, is za terdagavond met zijn vrouw bij een vliegtuigongeluk om het leven ge komen. Ook de andere vier inzitten den vonden de dood. Reuther was de zoon van een vrachtautochauffeur van Duitse af komst. Zelf begon hij op 15-jarige leeftijd als leerling te werken op een staalfabriek. In de avonduren stu deerde hij. Zijn activiteit in de vak beweging bracht hem in 1955 tot het vioe-presidentschap van het uit de fusie van de „American Federations of Labour" (AFL) en het „Congress of industrial organisations" (CIO) ontstane vakverbond. Vrienden van hem noemden hem een links van het centrum staande sociaal-democraat en een militante, progressieve vak bondsleider. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Wanneer Dow Chemical (Nederland) toestemming krijgt om de z.g. „Mosselbanken" in de Westerschelde in te polderen, ter uitbreiding van haar industrieter reinen en mogelijk daarbij ook de „Hoge en Lage Springer", misschien zelfs verder landinwaarts in de Pau- linapolder, dan gaat een onvervang baar natuurgebied verloren". Dit was de noodkreet die een aan tal leden van het actiecomité „De Mosselbanken" zaterdag in restau rant „De Vijverhof" te Terneuzen slaakte. Uitdrukkelijk werd daarbij aangetekend dat men au fond geen bezwaar heeft tegen industrievesti ging, zelfs wil men daar nog voor stander van zijn. Maar zonder meer uitbreiden zonder daarbij de mening van de Zeeuwsch-Vlaamse bevol king te vragen, zonder ooit eens open kaart te spelen en zelfs zon der dat er planologen of stedebouw kundigen aan te pas zijn gekomen, acht men in een degelijke zaak on verantwoord. Een heterogene groep inwoners van Zeeuwsch-VIaanderen, waaron der leraren, economen, raadsleden van verschillende politieke partijen, biologen, artsen, studenten en be stuursleden van vogelwacht „De Steltkluut" en jeugdnatuurwacht zien de industriële ontwikkeling van het gebied ten westen van Terneu zen met angst tegemoet. „Bij ons, maar zonder ons en over onze hoof den heen" worden beslissingen ge troffen, over gebieden die uniek, d.w.z. onvervangbaar zijn. Het gaat hier om de uitbreiding van de industrieterreinen van Dow Chemical, die zoals men vreest met tertijd een gebied van 700 a 800 ha zullen omvatten. Men acht de mo gelijkheid niét uitgesloten dat dit Amerikaanse concern nog een raffi naderij zal bijbouwen. Men acht de tijd van lijdelijk af wachten definitief voorbij. Vanaf vandaag worden in Zeeuwsch- VIaanderen tienduizend folders ver spreid in wachtkamers van artsen, op scholen en anderszins om door middel van hopelijk evenveel hand tekeningen het Gedeputeerde Sta ten van Zeeland duidelijk te maken dat de inwoners van Zeeuwsch- VIaanderen heel graag op de hoogte zouden worden gebracht van de plannen rond dit unieke natuur- en recreatiegebied. SOESTERBERG (KNP) De veie verschillende acties van missioneren de orden en congregaties ten behoeve van hun missionarissen zijn thans de finitief omgebouwd tot een actie van de Nederlandse kerk voor haar 8400 missionarissen. Bij gelegenheid van de Week voor de Nederlandse Missionaris, die van IX tot 1 mei gehouden wordt, zijn de nieuwe structuren der samenwer king van bisschoppen, orden, con gregaties en organisaties bekend ge maakt. Dit gebeurde zaterdag in het „Kontakt der Kontinenten" te Soes- terberg. Om dit gezamenlijk optreden der gehele kerkprovincie te onderstrepen hebben de Nederlandse bisschoppen hun collega van Den Bosch, Mgr. J. Bluyssen, uitgekozen tot voorzitter van het curatorium, dat leiding geeft aan de bisschoppelijke Pinksterac tie, welke voortaan de naam draagt van „Week voor de Nederlandse mis sionaris". Op de procuratorendag zette de rector Jos Schoenmakers o.m. de be doelingen van de Week voor de Ne derlandse Missionaris uiteen, die vier voudig zijn: hulp voor de persoon lijke behoeften van de missionaris, voor zijn scholing, voor lectuurvoor ziening en voor zijn pastorale objec ten. Voor dit laatste kan hij nergens anders terecht, in tegenstelling tot objecten van ontwikkelingshulp. (ADVERTENTIE) droog en dor haar? lavona crèmebehande ling va. 1.80 voor meerdere behandelingen vet haar? lavona tegen vet haar 2.40 voor 2 behandelingen slap en fijn haar? lavona haarhersteller va. 155 voor meerdere behandelingen vlug uit model? lavona haarversteviger va 0.80 kent u betere? Zaterdagavond is in Oud-Loos- drecht het Eurofashion (mode-) Festival 1970 gehouden. De prij zen werden uitgereikt door Jac ques Esterel, een van de Franse modekoningen. Hier staat hij op het punt de winnares, de Finse Tarja Vuokko hartelijk geluk te wensen. Rechts de mannequin die de Finse ontwerpen toonde. WIJK BIJ DUURSTEDE (A.N.P.) Zondagavond hebben twee fa brieksarbeiders, A. van O. en H. J. H. uit Wijk bij Duurstede tegenover de recherche bekend dat zij op 26 de cember j.l. hebben ingebroken bij de familie Van de Werke aldaar. Bij deze inbraak werd een brand kast met een door de politie geschat te inhoud van een kleine 200.000 gul den meegenomen. Zij werden vrijdag aangehouden. (Van onze redactie binnenland) TILBURG In de nacht van za terdag op zondag is in Tilburg de 29- jarige mevrouw M. van Lieshout- Lanslots uit die gemeente, moeder van zes jonge kinderen, verongelukt. Zij reed mee op de bromfiets van haar 36-jarige echtgenoot. Deze reed door nog onbekende oorzaak tegen een geparkeerde wagen. De vrouw viel en werd zo ernstig gewond dat zij korte tijd later in-een ziekenhuis overleed. De man bleef ongedeerd. Op rijksweg 4 nabij het klaverblad te Badhoevedorp kostte zaterdag een botsing het leven van mevrouw S. C. van der Veer-De Groen uit Am sterdam. Zij reed op de hoofdweg en werd aangereden door een auto, die van een invoegstrook kwam zon der voorrang te verlenen. Zaterdagavond reed de 30-jarige C. de Bresser uit Oirschot op zijn motorfiets met grote snelheid op een met automatische halve overwegbo men beveiligde overweg in Best te gen een passerende lege goederen trein. De man was op slag dood. De 79-jarige heer P. Vrolijk uit Den Haag stak zaterdagmiddag in zijn woonplaats te voet de Stadhou derslaan over en werd daarbij aange reden door een auto. Enige uren later overleed hij. -Het 16-jarige Bredase meisje M. V. is gistermorgen zwaar gewond ge raakt toen zij met haar brommer op de Wernhoutseweg te Zundert tegen een gevel aanreed. Zü moest met een zware hersenschudding en ernstig let sel opgenomen worden in het Igna- tiusziekenhuis te Breda. Het meisje had zaterdag de brommer gekregen en maakte hiermee een proefrit. LEIDSCHENDAM (ANP) Bij een aanrijding zondagmiddag tussen twee personenauto's op rijksweg 4 (Leiden en Leidschendam) zijn vier mensen om het leven gekomen, ver de juiste toedracht van het ongeluk tast de verkeerspolitie van Leid. schendam nog in het duister. Het ongeluk gebeurde omstreeks twee uur op rijksweg 4, even buiten Leidschendam en ter hoogte van een wegopbreking. Een personenauto uit de richting Amsterdam is vermoede lijk te veel naar links uitgeweken, waardoor een botsing is ontstaan met een tegemoetkomende personenauto uit de richting Rotterdam. In de auto uit de richting Amster dam zat een 23-jarige aannemer uit Leiden. De man werd op slag ge dood. In de andere auto zat een uit vijf personen bestaand gezin uit Pur- merend. De 48-jarige cheftekenaar H. van Rijt en zijn 44-jarige vrouw C. S. van Rijt-Vogelesang zaten voorin, hun drie dochters van 3, 9 en 11 jaar achterin de auto. Kort na het ongeluk overleden de heer en mevrouw Van Rijt en hun 9- jarige dochter Pauline aan de opge lopen verwondingen. UTRECHT (ANP) Alle plaatselijke gereformeerde kerken krijgen van de generale synode het verzoek om zich te bezinnen op het oorlogs- vraagstuk. Hiertoe ontvangen zij van de synode de hoofdargumenten van het de- putatenrapport over het oorlogsvraagstuk, dat op de synode in discussie was alsmede het commissievoorstel, een aantal amendementen, de open brief van de wis- en natuurkundige faculteit van de Vrije Universiteit en de brief van twaalf hoofdofficieren van het leger. Verder zal de synode enige schetsen met vragen voor gemeentevergade ringen, laten opstellen. Het is verder de bedoeling, dat de gereformeerde synode eind augustus of begin september nog in een extra zitting bijeenkomt om te spreken over de bezwaren, die vanuit de kringen van verontruste gereformeerden zijn in gebracht tegen enige theologische hoogleraren. Ook is besloten, dat nog een zitting zal worden gewij-d aan een rapport over de tuchtmaatregelen naar aanleiding van de leeruitspraken van 1942, die destijds hebben geleid tot de stichting van-de vrü gemaakte gereformeerde kerken. UTRECHT (ANP) De Ne derlandse burger heeft bij de gemeentelijke stembus een heel beperkte keuze. Het doet er bij na weinig toe welke partij hij kiest en dat zai wel zo tot het jaar 2000 blijven. Toch blijft het de moeite waard je stem uit te brengen voor deg emeenteraad, want de invloed van de burger is niet nihil. Dit voor de kiezer, die straks de nieuwe gemeenteraad moet gaan kiezen, sombere beeld schetste zaterdag de heer M. W. Schakel, Tweede Kamerlid voor de AR en burgemeester van Noordeloos, op een conferentie in Utrecht van de Wiardi Beck- manstichting, het wetenschap pelijk bureau van de P.v.d.A. De conferentie was gewijd aan het onlangs door deze stichting gepubliceerde rapport „Gemeen telijke democratie", waarin een warm pleidooi wordt gehouden voor een beter functioneren van de gang van zaken in de ge meenten, waardoor de burger zich er meer bij betrokken kan voelen. De heer Schakel geloofde dat de samenstellers van het rap port te somber zijn geweest over het heden en in de toekomst te veel rozengeur ontdekken. De gebrekkige belangstelling voor het politieke gebeuren in de ge meenten, aldus de heer Schakel wordt niet veroorzaakt doordat er wat aan de spelregels man keert, maar men moet er ge woonweg rekening mee houden dat een gewone burger zich niet zo dik maakt voor gemeentelijke zaken. De heer Schakel kan zich voorstellen, dat de burger in zijn vrije tijd meer belang stelling heeft voor zijn duiven of de verrichtingen van zijn voetbalclub. André Jurgens van de Poli tieke Partij Radikalen vond de opmerkingen van de heer Scha kel „onthullend". Hij zei nog nimmer in het kort zo'n belijde nis van een behoudend mens te hebben gehoord. De heer Schakel verduidelijk te dat elke poging tot het ge ven van meer inspraak aan de bevolking welkom is. maar men zal er rekening mee moeten houden dat elk program dient uit te gaan van de financiële mogelijkheden van de gemeente. En welke partij durft dat aan? Er is geen sprake van een keuze tussen alternatieven. Steeds zal worden gewezen naar de boe mannen in Den Haag, die het de gemeenten financieel niet mogelijk maken hun prioriteiten te verwezenlijken. „Programma's kun je dansen op alle bruiloften", oordeelde de heer Schakel, maar plaatselijk kan inen nooit overzien hoe dik de te verdelen financiële koek is. AMSTERDAM (A.N.P.) Onder op spandoeken aangebrachte leuzen als „tegen huisbazen" makelaars en hun politieknokploeg" en „woning nood huisbazenbrood" hebben zater dagmiddag naar schatting 700 Am sterdammers een rustig verlopen de monstratieve tocht gemaakt. De de monstranten liepen onder een enkele honderden meters lang opgehouden dak van plastic doek. VLEUTEN (K.N.P.) I„ de ouderdom van 67 jaar is gisteren te Vleuten overleden pater mag. dr. S. Stokman o.f.m. Pater Stokman is vooral na de oor log bekend geworden om de ro] die hij in de politiek heeft gespeeld, te beginnen met de heroprichting van de K.V.P. Hij is vele jaren lid van de Tweede Kamer geweest en tot 1967 lid van de Eerste Kamer. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON President Nixon heeft zaterdagochtend 3 uur (Ned. tijd) in een door de televisie uitge zonden persconferentie gezegd, dat de grote meerderheid van de Ameri kaanse troepen tegen midden juni uit Cambodja teruggetrokken zal zijn. Tegen eind juni zouden alle Amerikaanse troepen teruggetrokken zijn. Volgens Nixon verloopt de Ameri kaanse actie tot vernietiging van de Vietcong-schuilplaatsen in Cambodja vlugger dan verwacht werd. De eer ste Amerikaanse troepeneenheden zouden midden volgende week te ruggetrokken zijn. Op de vraag of hij verbaasd is over de hevigheid van de protesten tegen zijn besluit om Cambodja binnen te vallen, antwoordde Nixon ontken nend. Hij zei te begrijpen dat dege nen die protesteren, de Amerikaanse verliezen wilden beperken en de Amerikaanse jongens naar huis wil den doen zenden. „Ik nam het besluit (om Amerikaanse troepen naar Cam bodja te zenden) om juist dezelfde redenen als waarom zij protesteren" President Nixon ontkende, dat er een tegenstelling zou zijn tussen zijn besluit van de ene week om 150.000 man troepen terug te trekken en zijn besluit van de week daarop om de in val in Cambodja te doen De Amerikaanse presdient is er van overtuigd, dat het zenden van Amerikaanse troepen naar Cambodja de oorlog in Indo-China zal bekorten en hetzelfde zal bereiken wat de protesterende studenten willen be reiken. Nixon zei wel bezorgd te zijn over de protesten. Maar hij zei te weten, dat zijn besluit de oorlog te bekor ten, de Amerikaanse verliezen zal beperken en de mogelijkheid zal bie den tot een verdere terugtrekking van de 150.000 man troepen binnen het komende jaar, zoals hij reeds eer der had aangekondigd. Nixon zei dat de communicatie met de jongeren niét gemakkelijk was. „Soms spreken zij zo luid, dat het moeilijk is gehoord te worden". Maar individueel was het mogelijk met universiteitsleidens te spreken en dit deed hij ook. Wat de studenten zei den, was, dat zij vrede wilden en een einde aan het doden en een einde aan het oproepen voor de dienst en ten slotte, dat de V.S. uit Vietnam ver dwijnen. „Ik ben het eens met alles wat zij willen bereiken", aldus Nixon. Op de vraag, wat hij dacht van de verklaring van president Thieu van Zuid-Vietnam, dat de communisten de opgeruimde wijkplaatsen in enke le maanden kunnen herbouwen, zei Nixon, dat de Zuidvietnamezen de volgende keer sterk genoeg zouden zijn om de situatie zelf aan te pak ken. Nixon schatte dat door het buitma ken van wapens en munitie bij het opruimen van de communistische ba sissen, honderden, zo niet duizenden Amerikaanse levens gespaard wor den. Nixon deed meer dan zijn best om de demonstranten tegen de oorlog als oprechte mensen te typeren, die op hun manier voor de vrede werkten. Aan de andere kant zei hij, dat hij zijn controversiële vice-president Spiro Agnew, niet zou muilkorven of aan censuur zal onderwerpen. Vice-president Agnew heeft die zelfde avond uit eigen beweging af gezien van het voorlezen van de eer ste twee bladzijden van zijn rede voering tijdens een diner van de re publikeinse partij in Boise, in de staat Idaho Deze passages bevatten felle kritiek op de tegenstanders van de oorlog in Indo-China, die Agnew in de geschrapte passages beschreef als „een lugubere coalitie van drifti ge jonge intellectuelen en vermoeide verbitterde ouderen". De tekst vain de rede was tevoren aan de pers uitgereikt. Agnew ver klaarde dat hij zijn toespraak niet zelf had egschreven, maar dat deze wel in zijn geest was opgesteld. Hij verklaarde met nadruk dat pre sident Nixon hem niet „gemuilkorfd" had. Agnew hoopte, dat de tegen standers van de oorlog „zichzelf even veel zelfbeheersing zullen opleggen ais ik ga doen". In een reactie op de persconferen tie van president Nixon heeft de woordvoerder van de Noordvietna- mese delegatie bij het vredesoverleg in Parijs verklaard dat Richard Nixon „met een voor hem karakteris tiek machiavellisme in de ene geest spreekt en in de andere handelt". Hij noemde het beledigend dat pre sident Nixon de schijn wil wekken dat zijn bedoeling dezelfde is als die van zijn tegenstanders, dat wil zeg gen „snel een einde maken aan de oorlog en de soldaten repatriëren".

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 3