VIER BRUGGEN OP DE KREEKRAKDAM Goese jongeren willen plaatselijke jeugdraad Voorstel van schoolraad in raad Borsele „Elke weg zijn eigen brug Beroepingen „Willem Teil" hield scliieting in Ovezande Veel mensen maakten bloesemtochten in omgeving Kapelle Ongevallen in het weekeinde Lezing over kweek tropische vogels in Hansweert DUITSE BENZINEBOOT KLEM IN HANSWEERT Ruim 120 deelnemers bij Rode-Kruisrit in Aardenburg Drie zwaar gewonden bij Zuidzande Schieting in IJzendijke „De Steltkluut" hield excursie in Axelse bos Vrouwencontact in P.v.d.A. houdt bijeenkomst DORPSRAAD PHILIPPINE VERGADERT NRT leverde goed spel met „Total loss" in Middelburg Sportief besluit bevrijdingsfeesten in Kloosterzande Hoogwater Wat en waar VANDAAG Tentoonstellingen MAANDAG 11 MEI 1970 (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogvere niging Willem-Teil heeit een ope- ningschieting op de staande wippen gehouden, waaraan 81 schutters van 16 verenigingen deelnamen. De inleg was bij de heer J. Doene. De uitslag van de eerste wip: hoofdvogel: P. Almekinders van Willem-Teil uit Kapelle, 1ste zijvo gel: J. Janse van Vios uit 's-Heeren- hoek, 2 de zijvogel: P. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande, 1-ste bovenkal van Willem-Teil uit Ovezande, bij loting; 1ste onderkal: J. Boonman van Vios uit 's-Heeren- hoek, 2-de onderkal: A. de Jonge- Rijk van Willem-Teil uit Ovezande, bij loting; 1-ste klep: E. Rentmees ter; 2de klep: Ko de Baar van Willem-Teil uit Ovezande, 3-de klep A. A. Geense van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk, 4-de klep: A. de Jonge- Rijk van Willem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels: E. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ovezande, 4 stuks. Uitslag van de tweede wip: 1-ste hoofdvogel: J. Doene van Willem- Teil uit Ovezande, 2-de hoofdvogel: G. Verheyke van Zorgvliet uit Elle- woutsdijk, 1-ste zijvogel: Jac. Smal- legange van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk, 2-de zijvogel: A. Poelman van Juliana uit Oudelande, 3-de zijvogel: H. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande, 4-de zij vogel: Adri de Jonge van A.D.L.M. uit Kwaden- damme; 1-ste kal: E. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande, 2-de kal: C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; 3-de kal: A. de Jonge jr. van Soranus uit Heinkens- zand, 4-de kal: Ko de Baar van Willem-Teil uit Ovezande. Meeste kleine vogels: K. v. Steen bergen van Willem-Teil uit Ovezan de, 4 stuks. (Van onze correspondent) KAPELLE Zaterdag en zondag is het erg druk geweest in Kapelle en omgeving. Honderden automobi listen hadden dit gebied opgezocht om te genieten van de bijzonder fraaie aanblik die de bloeiende boomgaarden boden. Het was een fantastisch gezicht want zelden te voren was er zoveel bloesem tege lijk te zien. De pruimen, de kersen en de pe ren en ook reeds de eerste appels stonden in volle bloei. Aangenomen mag worden dat het het mooiste bloesemweekeinde van dit voorjaar is geweest, hoewel ook in de ko mende week nog veel bloesem te zien zal zijn, want dan komen de appels aan de beurt en die worden het meest geteeld. (Van onze correspondenten) MIDDELBURG Het zevenjarig meisje H. S. uit Middelburg liep lichte verwondingen aan het hoofd op toen zij zaterdag op haar fiets werd aangereden door B. A. E. uit Raamsdonksveer. Het meisje wilde op de Koudekerkseweg ineens om draaien. De heer B. kon ondanks krachtig remmen een aanrijding niet voorkomen. De driejarige R. R. H. uit Middel burg raakte licht gewond toen hij tussen twee geparkeerd staande au to's in de Sloestraat overstak en werd aangereden door L. K. uit Middelburg, die de kleuter niet meer kon ontwijken. Op de Braakmanweg bij Terneu- zen raakte V. E. H. uit Sas van Gent licht gewond toen hij met zijn auto tegen die van J. L. C. v. D. uit Dongen botste. Het ongeluk ontstond doordat H., die rechtsaf wilde slaan de snelheid van de andere wagen onderschatte. De beide auto's wer den zwaar beschadigd. De auto's van M. A. J. van der M. en J. H., beiden uit Terneuzen, wer den zwaar beschadigd toen Van der M. geen voorrang verleende op het kruispunt Guido Gezelleweg - Fre- derik van Eedenstraat. (Van onze correspondent) HANSWEERT De vogelvereni ging De Nachtegaal uit Hansweert heeft in zaal Zeelandia een voorlich tingsavond gehouden over het hou den en kweken van tropische vo gels. De heer P. van Nuenen uit Breda hield een inleiding over de kweek van tropische vogels, toege licht met dia's. (Van onze correspondent) HANSWEERT Woensdagmorgen lagen de Franse duweenheid Sure en het Duitse tankschip Helmut Dreijer in de middensluis van Hansweert om geschut te worden. Het Duitse motor schip (1200 ton) was, geladen met 1066 ton benzine, onderweg van Ant werpen naar Duitsland. Doordat de Sure bij de sluismees- ter een breedte van de duweenheid had opgegeven van 9.50 meter was het zonder meer mogelijk beide schepen via deze sluis te schutten. Toen men echter tot de ontdekking kwam, (terwijl de schepen reeds in de sluis lagen) dat de duweenheid met 9.50 meter doch 11.50 meter breed was zat de zaak geheel vast. Het was vallend water en het schip met bijzonder brandbare benzine kon gevaar gaan opleveren. De Zeetijger van het bergingsbedrijf L. Polderman uit Hansweert is circa drie kwartier bezig geweest om het Duitse schip uit de netelige positie te bevrijden. Nadat dit gelukt was heeft menigeen een kreet van verzuchting geslaakt, want de ramp was niet te overzien geweest, indien dit schip was ge broken. (Van onze correspondent) AARDENBURG In Aardenburg is de Rode Kruisrit verreden. Aan de oriëntatierit namen 121 automo bilisten deel. De uitslag was: 1 echtpaar Rodrige uit Terneuzen, 29 strafpunten. 2 J. van Tiggelen, Biervliet, 37 str.p. 3 P. de Jonge, Schoondijke, 40 str. p. 4 J. Verstra- te, Schoondijke, 46, 5 J. Kolijn, Oostburg, 47, 6 L. Dierickx, Schoon dijke, 68, 7 J. de Feijter, Axel, 71, 8 A. van Hyfte, Hoofdplaat 72, 9 Ha- selager, Koewacht, 73, 10 A. Deve- reijns, Biervliet, 74, 11 G. Boonman, Oostburg, 83, 12 J. van Hyfte, IJzen- dijke, 99, 13 A. de Bart, Schoondij ke, 99, 14 J. Risseeuw, Zaamslag, 100, 15 C. Pijcke, Waterlandkerkje, 102. De prijsuitreiking geschiedde- door de heer J. M. Paridaen, be stuurslid van de Rode Kruis afde ling West-Zeeuwsch-Vlaanderen, op het sportpark in Aardenburg. De rit was uitgezet door de heren I. Ver- ploeg en A. van der Linde, beiden uit Aardenburg en lid van de W.Z.A., de vereniging die voor de technische uitvoering zorgde. (Van onze correspondent) ZUIDZANDE Zaterdag vond bij Zuidzande een ongeval plaats waarbij drie personen zwaar ge wond en twee wagens total loss raakten. De heer A. uit Antwerpen, ko mende uit de richting Zuidzande, verleende geen voorrang aan de heer B. uit Gent, komende uit de richting Breskens. Nadat dokter Bom uit Cadzand eerste hulp ver leend had, moesten de heer en me vrouw B. en mevrouw A. per ambu lance naar het St. Anthoniuszieken- huis in Oostburg vervoerd worden. De rijkspolitie van Zuidzande heeft de zaak nog in onderzoek. (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De 39 deelnemers aan de schieting in het Hofzicht te IJzendijke hebben de prijzen als volgt verdeelt: hoogvogel: P. Oos- ting uit Axel; zijvogels: W. Swartit- le en J. Seegers uit IJzendijke. Grootste aantal vogels: A. Ivens uit Sluiskil, A. Hamelinck uit Bentille en Aug. Martens uit IJzendijke. Ex tra prijs: Cootje Seegers uit IJzen dijke. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Veertig belang stellenden waren zaterdagmorgen in alle vroegte present om onder lei ding van bestuursleden van de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse vogelwacht De Steltkluut een excursie te maken in het Axelse bos. Verschillende deel nemers zullen ongetwijfeld verschei dene vogelsoorten, als fitis, tjiftaf, wielewaal, zanglijster en kwikstaar ten en zelfs de zeldzame bonte vlie genvanger voor de eerste keer ge hoord of gezien hebben. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/MIDDELBURG Op de Kreekrakdam, die in ver band met de aanleg van de Schel- de-Rijnverbinding opnieuw wordt doorgestoken, zijn momenteel vier bruggen-op-het-droge in aanbouw. In 1973 zullen deze bruggen, die naast elkaar liggen, voor het weg verkeer worden opengesteld. Op dat moment zal men van de brug dekken af nog geen uitzicht op de scheepvaart hebben. Het baggeren van de vaarweg welke twee van de belangrijkste waterweg n van Europa met elkaar moet verbin den, moet in het bewuste vak, namelijk dan nog beginnen. „Elke weg zijn eigen brug" is het motto van de plannen die op de Kreekrakdam worden uitgevoerd. De oude weg door Zuid-Beveland krijgt zijn eigen oeververbinding, de bestaande Zeeuwse spoorlijn krijgt er één en dan komt er nog eens een paar bruggen, elk met twee rijstro ken, deel uitmakend van de in aan leg zijnde Rijksweg 58 door Zuid- Beveland. De eerste brug die voltooid zal zijn is die voor de Nederlandse Spoorwegen (1972). De stalen bo venbouw van deze in boogvorm ge dachte verbinding, is ontworpen en wordt gebouwd door de NS. zelf. Volgend jaar begint men al aan de overspanning, in totaal 140 meter lang. De aansluitende delen boven de oevers van het nieuwe kanaal vak, zullen elk vijftig meter lang worden. Ten zuiden van de spoorbrug wor den twee verkeersbruggen dicht naast elkaar gebouwd. De eerste van dit paar, waarover de nieuwe autos nelweg komt te lopen, moet in mei 1972 gereed zijn.De tweelingzus zal in november 1972 worden voltooid- Ook deze bruggen overspannen in totaal 24c meter en zij hebben een vrije doorvaarthoogte van ruim ne gen meter. Rijkswaterstaat volgde bij het ontwerp van de in totaal drie'ver keersbruggen het motto dat eenvoud het kenmerk van het ware is. De bruggen krijgen een strakke vorm, zonder bogen of andere hoog oprij zende constructies. Het bruggencom- plex op de Kreekrakdam is het meest imposante deel onder de col lectie kunstwerken welke in ver band met de aanleg van de Schelde- Rijnverbinding worden gebouwd. Er komen in totaal over het gehele tracé twee spoorbruggen en acht verkeersbruggen te liggen. Dicht in de buurt van de bruggen- collectie op de Kreekrakdam wordt één van de grootste objecten in het gehele werk gebouwd; een sluizen- complex, geschikt voor de duwvaart en voorzien van een uniek systeem van zoutbestrijding. Met de bouw van dit complex is een bedrag van naar schatting 120 miljoen gulden gemoeid de grootste hap uit het budget van in totaal zo'n 400 mil joen gulden. België betaalt, evenals het geval was met de verbreding van het kanaal Gent-Terneuzen, het leeuwedeel van de kosten. Met de aanleg van de Schelde- Rijnverbinding wordt een situatie welke de natuur in de vorige eeuw gratis en voor niets aanbood, name lijk een open verbinding tussen de Rijn en de Schelde hersteld. De zelfde natuur en politieke verwikke lingen maakten een eind aan de vrije doorvaart op de Belgische en Nederlandse binnenwateren. (Van een onzer verslaggevers) BORSELE De gemeente Borse- le wil een schoolraad in het leven roepen voor het openbaar gewoon lager onderwijs. In de komende ge meenteraadsvergadering, dinsdag 12 mei, zal een daartoe strekkend ont werpbesluit worden behandeld. Sinds de gemeentelijke herinde ling van Zuid-Beveland is Borsele wettelijk verplicht een ouderraad in te stellen. De gemeenteraad kan echter, volgens een bepaling van de lager-onderwijswet, ook besluiten tot het instellen van een schoolraad, waarvan, behalve leden van de ou dercommissies, ook hoofden en on derwijzers, evenals gemeentelijke bestuurders, deel uitmaken. Bovendien kunnen andere deskun digen en belangstellenden zitting nemen in de raad. Naast het bevor deren van de bloei van het openbaar lager onderwijs in de gemeente en het onderhouden van contacten met de gemeenteraad, b. en w. en de leden van het rijksschooltoezicht, moet de schoolraad door b. en w- worden gehoord over de voordracht tot benoeming van schoolhoofden, de per leerling beschikbaar te stellen bedragen, de leerplannen van de openbare lagere scholen en over de organisatie en uitbreiding van het openbaar lager onderwijs in de ge meente. Voorts staat op de agenda een voorstel van b. en w. tot het instel len van een gemeentelijk grondbe- Het bruggencomplex over het toe komstige Schelde Rijn kanaal op de Kreekrakdam. Het -schip rechts on der op de tekening komt uit Ant werpen en vaart in de richting van de Kreekraksluizen in de Ooster- schelde (links boven.) Ten noorden van de spoorbrug: de bestaande rijksweg 58. Ten zuiden van de spoorbrug: de nieuwe autosnelweg- (Van een onzer verslaggevers) GOES Het gewest Zeeland van het „Vrouwencontact in de Partij van de Arbeid" houdt dinsdag 12 mei haar jaarlijkse „Contactdag" in het Dorps huis te Wemeldinge. Na het openingswoord van de voorzitster en een welkomstwoord van een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur van Kapelle zal mej. Rita de Bruin Ouboter een in leiding houden over het ontwikke lingswerk in Afrika. Hierbij zullen dia's worden vertoond. Na een kof fiemaaltijd zullen de PvdA-vrouwen een bloesemrit maken door Zuid- Beveland, onderbroken door een theepauze in restaurant De Caisson in Kapelle. drijf, dat door de gemeenteraad aan te wijzen gemeentelijke onroerende goederen afzonderlijk zal beheren. Voorts stelt het college voor, gron den in het nieuwe be^emmingsplan „Watervliet" aan te kopen, omdat het in exploitatie gebrachte plan „Barbestein" vol raakt. De gemeente wil de op deze grond staande opstal len gaan gebruiken voor het stallen van de auto's van de vuilnisdienst- De gemeente Goes heeft bij de gemeente Borsele erop aangedron gen, de auto's van de gemeenschap pelijke huisvuilophaaldienst een nieuwe behuizing te geven, omdat zij op zeer korte termijn wil over gaan tot afbraak van de op het ogenblik hiervoor gebruikte schuur in 's Heer Arendskerke. Ook wil de gemeente Borsele binnenkort aange schafte machines en voertuigen van gemeentewerken in de aan te kopen schuur onderbrengen. B. en w. ra men de kosten, van het inrichten en bereikbaar maken van de schuur op f 52.000. De ligging van het toekom stige vuilnisdienstcomplex in het bestemmingsplan is zodanig, dat, naar b. en w. aannemen, slopen ervan niet spoedig nodig zal zijn. Voor de kernen Baarland, Driewe gen, Ellewoutsdijk, 's Heer Arends kerke en Nisse, die hun rioolwater nog «n ongezuiverde toestand lozen op de polderwateren van het water schap „De Brede Watering van Zuid-Beveland" wil de gemeente Borsele een centraal rioleringsplan laten opstellen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een in de loop van 1969 door de Goese jeugdgemeen schap gehouden enquête, die de instelling van een „werkgroep plaatselijk jeugdbeleid Goes" heeft opgeleverd; begint nu vruchten af te werpen. De werk groep heeft een beroep op alle jongeren in groot-Goes gedaan om mee te werken aan vorming van een plaatselijke raad voor het jeugdbeleid in Goes. De bedoeling is, te komen tot een raad die uit minstens twaalf en ten hoogste 21 personen zal bestaan. De jeugd en het plaatselijk bestuur zul len elkaar vinden in deze raad, die advieslichaam en tevens pressie groep zal zijn. Drie zetels in de raad zijn beschikbaar voor niet-georga- nisseerde jongeren. Ook als het niet mogelijk zou blijken om deze drie zetels bezet te krijgen, dan nog blijven zij vacant totdat zich kandi daten aandienen. Donderdag, 's avonds om acht uur, hoopt de werkgroep het voorberei dend werk bekroond te zien door de democratische verkiezing van de nieuwe raad voor het jeugdbeleid. Het resultaat zal in sterke mate afhankelijk zijn van de actieve be langstelling van de niet-georgani- seerde jongeren in groot-Goes. Hoe de nieuwe raad zal gaan wer ken is nog niet tot in details be kend. Zij zal zichzelf in hoge mate moeten vormen en waarmaken. „In elk geval willen wij ons niet beper ken tot zulke zaken als de vraag of er een instuif moet komen of zo „Wij zouden falen" aldus de werkgroep, „als er donderdag een raad zou worden gevormd, die zich zelf alleen maar beschouwt als de som van de samenstellende delen: de verschillende jeugdorganisaties, de ongeorganiseerden of de plaatse lijke overheid. Het streven is erop gericht, een hoger niveau te berei ken en een visie te ontwikkelen op het totale jeugdbeleid in groot- Goes". De overheidsvertegenwoordigers in de raad voor het jeugdbeleid zullen door het gemeentebestuur worden aangewezen. Voor hen staan drie zetels klaar. Maximaal vijftien vertegenwoordigers van de jeugdor ganisaties (gepleit wordt voor jon geren) kunnen in de raad worden opgenomen, drie zetels zijn voor de niet-georganiseerde jongeren gere serveerd. De groep waarvan de jeugdraad de belangen wil behartigen omvat allen tussen de leeftijd van kleuter tot afgestudeerde. De werkgroep heeft hoge ver wachtingen van de ambtenaar voor jeugdzaken die in de gemeente Goes zal worden aangesteld. Via deze persoon zal het dagelijks bestuur van de nieuwe jeugdraad ambtelijke beleidsinspraak kunnen krijgen. „Het ideaal is", zo werd op de persconfe renties meegedeeld, „als de jeugd raad bij allerlei zaken waarbij de belangen van de jongeren in het geding zijn, als aangewezen advies instantie wordt gehoord". „Vanzelfsprekend", zo werd be toogd, „willen wij ook meebouwen aan een betere maatschappij. In dat opzicht zal de jeugdraad zich als een pressiegroep opstellen", aldus een woordvoerder. (Van onze correspondent) PHILIPPINE Op donderdag 14 mei komt de dorpsraad van Philip pine om half acht in openbare ver gadering bijeen in „De Meerpaal". Op de agenda staan onder meer de ondertekening van het reglement van orde. waarmee de dorpsraad officieel zal worden geinstalleerd. De aftredende tijdelijke leden van de dorpsraad zijn herkiesbaar. Nieu we kandidaten kunnen zich aanmel den bij de secretaris, de heer Th. Neyp. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In een goed gevulde Middelburgse schouwburg bracht het Nieuw Rotterdams To neel voor de leden van de SAK het stuk „Theodoor, een total loss" van de Nederlandse acteur-auteur Eric Schneider. Het is zijn eersteling voor het grote toneel en als zodanig lijkt dit werk ons echt wel een belofte voor de toekomst in te hou den. Hij heeft nog te veel woorden nodig en is nog niet helemaal aan de „Beschrankung" van de meester toe. Dat neemt niet weg, dat hij een aanvaardbaar beeld weet te schilde ren van de drie gefrustreerde zus ters, die overigens iets te weinig contrast vinden in het „normale" nichtje. Ook in de regie heeft de auteur beslist niet gefaald, al vonden wij b.v. de vele omtrekkende bewegin gen van Lisa we) erg nadrukkelijk. De actrices: Lies Franken, Josephine van Gasteren, Liesbeth Struppert en Enny Meunier, gaven zeer goed spel te zien, met als uitblinkster in een trouwens dominerende rol Josephine van Gasteren. Een goede keuze van de SAK. A. HELLWIG (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Mede dank zij het mooie weer is ook de zevende en laatste dag van de feestelijkheden ter gelegenheid der 25e bevrijding in Kloosterzande een succes gewor den. Zaterdag stond als hoogtepunt van de feestdagen de ontmoeting met Exade op het programma. Na de ontvangst van de mensen uit Exade trok men in een grote optocht met de deelnemers aan de achtkamp tussen de verschillende dorpen rond Kloosterzande en de deelnemers aan de tweekamp tussen het Belgische Exade en Kloosterzan de in de richting van het sportveld. Daar wachtte het gehele gezelschap op de wandelaars die de nacht tevo ren om twee uur naar Exade waren vertrokken. Na het welkomstwoord van de burgemeester van beide gemeenten begon men met de achtkamp, die bestond uit allerlei toestanden zoals het lopen met emmers water, klim men in ladders, etc. Deze achtkamp werd uiteindelijk gewonnen door Hengstdijk. Kloosterzande en Stop peldijk eindigden respectievelijk op de tweede en derde plaats. Na dit spektakel kreeg men de grote strijd tussen Exade en Kloosterzande die Kloosterzande won met een puntje voordeel. Op het sluitingsbal zorg den de Spelbrekers, Patricia Paay en The Shepherds voor een onverge telijk slot. 's-GRAVENHAGE In Vlissin- gen zal binnenkort een zelfstandige Baptisten-gemeente worden geïnsti tueerd. Sinds december 1969 worden er o.l.v. de heer K. van Bergheim uit Middelburg in het Maarten Lu- therhuis reeds bijeenkomsten gehou den. Zolang de instituering niet heeft plaatsgevonden, zal de ge meente Alphen a.d. Rijn als moeder gemeente fungeren. Ds. J.C. van Ravenswagy, predi kant van de gereformeerde gemeen te te Arnhem, heeft aan de kerkera den van Axel en Terneuzen bericht dat hij voor het beroep dat deze twee gemeenten op hem hebben uit gebracht, heeft bedankt. Ds. Van Ravenswaay heeft al eerder in Zeeuwsch-Vlaanderen gestaan: van 1945 tot 1951 was hij predikant in Zaamslag. De gereformeerde ge meente van Axel, die ongeveer hon derd leden telt, is sinds 1905 vacant. De gemeente van Terneuzen die in 1957 werd geïnstitueerd en bijna 150 leden telt, heeft nog nooit een eigen predikant gehad. Drs. J. Helderman, gereformeerd predikant te Domburg en Westka- pelle, die een beroep heeft aangeno men in de kerk van Curacao, zal 4 september naar zijn nieuwe gemeen te vertrekken. Hij zal zondag 23 augustus afscheid nemen van de kerken van Domburg en Westkapel- le. Morgen, dinsdag 12 mei: Bergen op Zoom 8.12 en 20.34 Hansweert 7.31 en 19.57 Made-Drimmelen 11.01 en 23.11 Terneuzen 6.57 en 19.23 Vlissingen 6.24 en 18.56 Wemeldinge 8.02 en 20.24 Films MIDDELBURG City, 20 uur: My Fair Lady GOES Grand 20 uur Secret Ceremony 18 jaar VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Secret Ceremony 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Het plezierigste huis in Londen 18 jaar Toneel - Muziek - Dans BRUGGE Braaklijnzolder 20.30 uur „De Nonnen" ROTTERDAM Schouwburg 20.15 uur Theater met „De Kaukasische Krijtkring" St.-Laurenskerk 20.15 uur Orgelconcert (Arie Keyzer) Rivièrahal 20 uur Kon. Orkestver. „Symphonia" Schietingen HULST Batavieren 15 uur Schieting P. Leeraert-Nijs 15 uur Kermisschieting S. Blommaert 15 uur Schieting Diversen 's-IIEERENHOEK Jeugdhoeve 19.30 uur Bestuursvergadering H.L. HAAMSTEDE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering MIDDELBURG Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38. Zomertentoonstelling „A is een aapje'het onderwijs op de l.s. in Zeeland in de eerste helft van de vorige eeuw. ROTTERDAM Rott. Kunstkring, Witte de With- straat 35 Expositie Jaak Frencken en Carla Kaper, litho's (t.m. 16 mei). Werkö. 1017, zon. 1116 u.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 2