Stein Teveel slechte spelers Zuinige Schotten „WAT BEN IK ENORM BLIJ'' Nu is het tijdvoor Simpson politiek in Beschuit met aardbeien. I LIKDOORNS Goodwill verspeeld Wajang; in-'t-kuipje. Bewakers omver gelopen EC '70 of eelt? voor slechts f2851 weerlopenzonderpijri I TWEEDE SPORTPAGINA VAN VRIJDAG 8 MEI 197l [Van onze speciale verslaggever) MILAAN De feestvreugde in de F eyenoord -kleedkamer was groot na het fantastische succes in Milaan. Spelers om helsden elkaar, felicitaties over en weer. Het was een onover zichtelijke beweging. Op de ban ken, de een gulzig zuigend aan een sigaret, de ander in de ver keerde broekspijp stappend om- Nog eens het moment waarop het tweede Feijenoord-doelpunt gemaakt wordtlinks de verslagen doelman Wil- dat hij nog helemaal onderstebo- liams en rechts de maker van de gouden treffer, Ove Kindvall. ven was en bijna nog eens ging weer een ander voor de zoveelste maal vergeefs trach tend zijn das in de strop te leg gen: de helden van Feijenoord. Een deur verder was het ook stil, benauwend stil. Manager Jock Stein kwam naar buiten, every inch a gentleman. Hij had niet veel te zeggen. Zijn onder lip trilde. Jock Stein: „We hebben niet goed gespeeld. Waarom? Ik weet het niet. We hadden gewoon te veel slechte spelers in de ploeg. Spelers die hun morele niveau niet haalden". Niet konden ha len soms? Jock Stein trok de brede schouders op. „We hebben verloren van een heter team". De handen aan het hoofd, doof voor de bemoedigende woorden van zijn clubmakkers, Billy McNeill: „Dat het nu juist mij moet overkomen. Maar wat kon ik doen? Het is afschuwelijk". Hij sloeg zich voor de zoveelste keer tegen het voorhoofd. „Ach, ga maar weg". Billy McNeill was liever alleen. Nog nooit in de achter hem liggende dertig jaar was hij zo verdrietig ge weest. Verdriet, ontgoocheling, teleurstelling, maar geen onbe grip bij de anderen, door wie de ze gemiddelde conclusie werd getrokken: „Als het meer dan 21 was geworden, hadden we ook niets te zeggen gehad". Een onuitgesproken evtra-compli- ment aan Feijenoord. Wallace (rechte) in duel met Feijenoorder Theo v. Duivenbode, die een voortreffelijke wedstrijd speelde in Milaan. (ADVERTENTIE) TEKST Herman van Bergem, Bob van Deursen, Leo Thuring, ANP FOTO'S Dick de Boer, ANP (Van onze speciale verslaggever) MILAAN Het kan toeval zijn ge weest maar het was opvallend dat de Schotten, die zo graag verlost zouden zijn van het odium van zui nigheid, allen op de goedkoopste rangen achter het doel zaten in het San Sirostadion. De co-piloot van een charter- vliegtuig was de enige vreemdeling in Jeruzalem. Hij was er stellig van overtuigd dat hij Nederlanders had overgevlogen die naax de wedstrijd AC Milan-Celtic gingen kijken. Toen hij hooide dat het Feijenoord-Celtic was, geloofde hij dat onmiddellijk. Maar toen wist hij weer niet dat het de finale van het Europa Cuptoer nooi was. (ADVERTENTIE) OVE: EEN GOUDEN TREFFER (Van onze speciale verslaggever) GLASGOW Ronnie Simpson, de 40 jaar oude doelverdediger van Glasgow Celtic, heeft gisteren mee gedeeld dat hij voetbal opgeeft voor de politiek. Hij werd twee dagen geleden in de gemeenteraad van Edinburgh geko zen, waardoor hij niet in Milaan de finale tegen Fijenoord kon bijwo nen. Simpson maakte deel van de ploeg van Celtic welke de Europa-beker in 1967 in Lissabon won door een zege op Inter Milaan. II (Van onze speciale verslaggever) MILAAN Feijenoord had het gehaald. En in de Feijenoord-kleed- kamer waren alle Rotterdamse troe ven het er dik over eens. Verdiend- Net onder de douche vandaan, zijn waarlijk niet stoere figuur bedek kend met een baddoek king-sizefor- maat, zei Ove Kindvall: „Ja, je kunt rustig zeggen dat dit het gouden doelpunt uit mijn carrière is. Hij kon er net niet bij en toen hadden we de Cup- Als ik een beetje meer geluk had gehad, zou ik er twee hebben gemaakt. Maar ik ben al gelukkig genoeg. De hardheid van de Schotten? Dat viel mee. Het is ongelooflijk dat ze geen mandekking toepasten. Ze wisten toch, dat had Stein moeten weten, want die heeft ons tegen Ajax gezien, hoe snel we eruit kunnen komen. Ik vond het fijn zo want ze bleven altijd drie, vier meter van je weg en dat heb ik nodig. Dan speel ik het prettigst. Het viel me tegen dat ze maar een systeem kunnen spelen. Toen wij hen uit hun spel hadden gehaald, hadden ze niets meer, geen tegenzet. Alles op een kaart, ongelooflijk. Of ik blijf bij Feijenoord? Vraag dat maar aan Brox maar ik denk het wel". En Brox kon al zo weinig zeggen, laat staan praten over con tracten. Franz Hasil de tweede buitenlan der die geheel Feijenoorder is: „Pech? Daar praat ik niet meer over. We hebben gewonnen en dat is het belangrijkste. We waren als team sterker en vele van ons ook individueel. Dat ik zo goed speelde, is voor mij niets bijzonders. Dat doe ik altijd als het om iets gaat. Europa Cup, Ajax, dan voel ik me lekker". Ernst Happel, daaraan toevoegend: „Als we in een trainingskamp zijn, slapen Hasil en Israël op één kamer- Daarom gaat het met hem dan zo goed want Israël is precies de man die hem kan prikkelen tot grote prestaties. Die pakt hem precies goed aan". Coen Moulijn in de eerste helft nog te veel denkend aan zijn gebles seerde rechterenkel tijdens de twee de training van maandag: „We heb ben enorm veel kansen gehad- Het had toch 41 moeten zijn. Maar zo is het natuurlijk ook goed. We heb ben hem". Eddy Pieters Graafland een en al lach maar vrijwel sprake loos,herhaalde steeds: „Ik heb nu alles mogen meemaken. En ik heb de bal, ik heb de bal". Toen scheidsrechter Lo Bello voor het laatst floot, had hij juist een poging tot schieten onschadelijk gemaakt. En die bal geeft hij niet meer af, „Wat ik verder ga doen? Ja, dat heb ik wel gezegd. Na Celtic, zei ik, maak ik dat bekend. Maar ik weet het nu niet. Ik ga daar misschien nog wel over nadenken". Van Daele de reserve die groten deels met de Cup over het veld draafde: „Ik weet niks, helemaal niks. Ik moet het allemaal nog ver werken". Rinus Israël: „Natuurlijk ben ik gaan protesteren bi) dat doelpunt van Gemmell. Voor die vrije trap werd gegeven, hadden ze Van Hane- gem bij zijn shirt vastgehouden. Maar ja, dat had Lo Bello zeker niet gezien. Wat doet het er nu ook toe. Dat doelpunt van mij? Ik draaide mijn hoofd er zo onder dat die bal een vreemd effect kreeg. Laat ie Brox gaat denken aan verjonging (Van onze speciale verslaggever) MILAAN Een van de geluk kigste mensen bij de Rotterdam mers na het fenomenale succes van Feijenoord in de Europacup finale in Milaan was ongetwijfeld Feijenoord-manager Guus Brox. Gevraagd hoe hij de rust en de grandioze vorm verklaarde, die zijn team na het eerste wat aar zelende begin ten toon spreidde, antwoordde Brox: „Wij hebben dit jaar vooral in de voorronden van de Europacup geweldig veel ervaring en routine opgedaan. Daardoor heeft het team het ook zo belangrijke mentale zelfver trouwen kunnen opbrengen. Wij hebben deze cup absoluut ver diend, maar we moeten niet ver geten, dat we toch enig geluk heb ben gehad met de lotingen. Tel kens speelden we eerst uit en daarna thuis". Hij loofde het spel van het mid dentrio, van aanvoerder Israël en van Coen Moulijn. Hasil noemde hij een formidabel natuurtalent. Inder daad moet langzamerhand naar jon gere opvolgers van de Feijenoord- sterren worden gezocht, want in ze kere zin mag men de ploeg aan de „bejaarde" kant achten. „Dat is op zich zelf helemaal niet erg", meende Brox. „Als ze de klasse maar heb ben. Ik heb liever een oudere ploeg met ervaring en techniek, dan een jonge die dat niet kan opbrengen. Wat Coen Moulijn met zijn 32 jaar heeft gepresteerd kan geen 23-jarige hem verbeteren. Toch is de verjon ging natuurlijk wel een kopzorg, want het talent bij de jeugd is niet gemakkelijk te vinden". Brox had zich voor de strijd be gon verbaasd over het zelfvertrou wen, dat de Schotse ploeg openlijk had getoond. „Ze liepen allemaal - over van zelfvertrouwen", zo zei hij, „maar dat was na de wedstrijd wel verdwenen". Overigens hadden de Schotten zich sportieve verliezers getoond. Er was er geen een ge weest, die Feijenoord niet de beste ploeg vond. Zelfs hadden ze toege geven, dat de 2-1 overwinning het overwicht maar magertjes uitdrukte. MILAAN Finales voor het Eu ropa-cuptoernooi blijven in hoofd zaak voorbehouden voor zuidelijke landen. Milaan, en wellicht geheel Italië, hebben een flink stuk good will verspeeld door de verwarrende situaties die er oorzaak van waren dat zelfs moest worden overwogen de eindstrijd elders onder te bren gen. Wellicht verdient het aanbeveling dit tevoren te bedenken en kan de UEFA beter kiezen uit landen waar het minder rumoerig toegaat en het dagelijkse leven over het algemeen normaal voortgang vindt. Guus Brox„Moulijn speelde grandioos. Een knaap van 23 zou het hem niet hebben kunnen ver beteren." (ADVERTENTIE) ter kennismaking Wajang blijft ook t gewoon verkrijgbaar in het bekende gouden pakje. Altijd smeerbaar, ook zo uit de koelkast nou tegen de paal en erin draaien"- Theo Laseroms zijn woorden snel hervindend, en fel: „Ze hadden me gezegd dat die Schotten zo hard speelden. Nou, dan kunnen ze van ons nog wat leren. Weet je wat het is- Die kerels zijn tot favoriet ge schreven. En wat is er gebeurd? Net als in alle andere Europa Cupwed strijden heeft onze keeper niet veel te doen gehad. Maar het zal wel weer niet goed zijn. Toen we AC Milan uitschakelde, was die ploeg over zy'n top, zeiden ze. Vorwarts kon er niet veel van en Legia was een stel amateurs. En nu zullen ze wel zeggen dat Celtic ook niet zo best was. Maar we hoeven voor niemand opzij te gaan, als ze dat maar weten. Happel denkt dat alle maal voor ons uit. Dat is geweldig, zoals die man dat doet. En wij hoeven het alleen maar uit te voe ren en je ziet, dan win je de Europa Cup". Wim van Hanegem getooid met een roodgroen gebreid Celtic-petje dat hij alleen onder de douche even afzette: „Heb ik gekregen van een fan van Celtic. Toch wel leuk. Ik dacht dat Johnstone zo'n tevenaar was. Dan hoeft hij voor mü niet meer. Trouwens, er was niet een geweldenaar bij". Guus Haak speler van het laatste, beslissende kwartier: „Je staat toch wei even te kijken. Ik wist van niets want er was niets afgesproken. Valt niet mee om er dan ineens in te moeten. Het was bij mij: onver wacht eruit en onverwacht erin". Waaraan Ernst Happel wilde toevoe gen: „Hij wist dat hij invaller was en dan moet je erop bedacht zijn dat je er ook in moet. Dat was hij natuurlijk ook want je speelt op de reservebank zo'n hele wedstrijd mee. Toen Romeijn doodop was, was het logisch dat Guus erin ging". Henk Wery: „Die goal kwam wel te laat, Ach ja, beetje pech gehad". Cor Veldhoen reserve: „Wie op Oudejaarsavond naar de t.v. heeft gekeken, wist dit. Daar was een Fransman en die heeft voorspeld dat wij de Europa Cup zouden winnen- Dat was die man die ook zei dat er iets mis zou gaan met een maan- vlucht. Tot nu is alles uitgekomen wat hij heeft voorspeld. We zullen ook met zeven punten achter Ajax eindigen, zei hij toen"- Onstuimige vreugde op het veld na het tweede doelpunt van Feijenoord. Van links naar rechte Israël, Van Duivenbode, Haak, Moulijn, Jansen en Kindvall op de rug van Wery. (Van onze speciale verslaggever) MILAAN De Italiaanse voet balbond had speciale kaarten uit gereikt om de ruimte waarin de kleedkamers liggen, te kunnen be zoeken. Acht kaartjes in totaal voor het legertje Nederlandse jour nalisten, dat in eerste instatie door op hun ponteneur staande carabi nieri werd weggedrukt maar snel bezweek voor van vreugde verhitte gezichten die uitstraalden „dat er geen houden aan zou zijn". Daar stonden zevoorzitter Guus Cou- wenberg, de replica van de Euro pa Cup in zijn handen. Hij zweeg en schudde handen. Frits de Kim- pe, stadiondirecteur, die alsmaar herhaalde „Die tweede wedstrijd zat er toch bijna in. Op vier mi nuten na. Wat ben ik blij dat ze het ineeens hebben gedaan." Henk Zon van het sectiebestuur betaald voetbal, altijd en eeuwig pratend, nu stil en met een stralende lach. En te midden van zijn nog klets natte mannen, die de douche amper achter zich hadden, manager Guus Brox, ook al stil en alleen handen drukkend, op schouders slaand en naar woorden zoekend. Soms kan stilte, ook al is het in een chaoti sche toestand want inmiddels had den ook vrouwen en verloofden, vertegenwoordigers van Italiaanse, Oostijrijkse, Zweedse en wie weet wat voor soort dagbladen nog meer da carabinieri omver gelopen zoals hun Feiienoord met Celtic had ge daan, soms kan stilte veelzeggen- der zijn dan een stroom van woor den.

de Vrije Zeeuw | 1970 | | pagina 12